» »

Oblivion

Oblivion

«
1
2

oo7 ::

Film izide 26 Aprila 2013

Director: Joseph Kosinski

Cast:

Tom Cruise
Morgan Freeman
Nikolaj Coster-Waldau
Olga Kurylenko

http://www.imdb.com/name/nm2676052/

Plot:
“On a spectacular future Earth that has evolved beyond recognition, one man’s confrontation with the past will lead him on a journey of redemption and discovery as he battles to save mankind.
Jack Harper (Tom Cruise) is one of the last few drone repairmen stationed on Earth. Part of a massive operation to extract vital resources after decades of war with a terrifying threat known as the Scavs, Jack’s mission is nearly complete. Living and patrolling the breathtaking skies from thousands of feet above, his soaring existence is brought crashing down when he rescues a beautiful stranger from a downed spacecraft. Her arrival triggers a chain of events that forces him to question everything he knows and puts the fate of humanity in his hands.”

Trailerja žal še ni,ker še ni posnet film,do konca malo prehitevam vem:P

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Nikec3 ::

Čeprav Tron: Legacy ni bil preveč dobro sprejet, se je meni zdel precej dober. Za Oblivion smo lahko prepričani, da bo s tehničnega vidika popoln.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

oo7 ::



Oblivion Trailer!!!;)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Lion29 ::

po zgornjem opisu se mi je zdela full bedna premisa...

po ogledu trailerja (kar nerad pocnem)... pa sem popolnoma spremenil mnenje...zgleda zelo obetavno.... bad ass freemana pa tut komaj cakam 8-)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

RejZoR ::

Prvo sem mislil da bo kaj na tematiko The Elder Scrolls: Oblivion pa vidim da je čist druga zadeva. Vseeno izgleda zanimiva tematika. Shranjeno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Nikec3 ::

Precej spominja na I Am Legend. Zgleda da bo film zelo koncentriran na en karakter, s kančkom skrivnostnosti. Bi znalo biti zanimivo.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

vostok_1 ::

Ko vsaj Tom ne bi igral. Tipa komaj gledam.

bananaman12 ::

men pa zgleda zanimiv film pa lep dizajn je tistga letečga plovila s kermu leti. Znanstvena fantastika je zame najboljši žanr.

trololo2 ::

vostok_1 je izjavil:

Ko vsaj Tom ne bi igral. Tipa komaj gledam.


Recimo da Olga pokompenzira >:D. Glede na to da mi je bil Tron všeč upam na najboljše, je pa zanimivo kako je sci-fi popularen zadnje (krizne)čase.

Izi ::

vostok_1 je izjavil:

Ko vsaj Tom ne bi igral. Tipa komaj gledam.

Zato jaz ne spremljam trača in rumenih rubrik. Sem potem neobremenjen ob gledanju, ker ne poznam značaja igralcev.
Kot človek je Tom verjetno res antipatičen in zatežen s svojo čudaško vero, ampak kot igralec je pa vrhunski in po mojem mnenju en najboljših igralcev na svetu. Njegovo igro je vedno užitek spremljati in kljub temu, da ga kot človeka izven kroga njegove cerkve, verjetno nihče na svetu ne mara, vsi filmi, v katerih igra samo zaradi njega pridobijo kakšno dodatno točko.

Lion29 ::

stop calling it faith/church :D

se pa stirnjam, tudi meni deluje zelo antipaticno osebno s to scientologijo... ampak kot igralec je tudi meni vrhunski
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

RejZoR ::

Jezst sem ga izven filsmkih platen videl samo v Top Gearu (z Diazovo). Če mu gre kaj zameri je samo prisiljen smeh na momente al pa ima obraz že tolk zategnjen hehe. Drugače pa me briga kakšno vero al pa cerkev fura, kot igralec je kar ok.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

driver_x ::

Lion29 je izjavil:

stop calling it faith/church :D

se pa stirnjam, tudi meni deluje zelo antipaticno osebno s to scientologijo... ampak kot igralec je tudi meni vrhunski


Cruise vrhunski igralec? Ne me #####! Saj vse vloge igra na enak način!

Lion29 ::

to pa ze ne bo drzalo...

dopuscam pa, da imas svoje osebne preference

cruise se mi zdi nekje na ravni matt damona ali christian bale-a, ki sta tudi underrated.
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

oo7 ::

Tom Cruise je zelo dober igralec.Ima zelo dobre filme in zna igrati.Kar pa občudujem pri njemu je pa pogum,ker je tak kot Jackie Chan naj bo še ne vem kako nevaren prizor ne uporablja dvojnika8-)

Za tale prizor ni 5 igralcev v Hollywoodu,ki bi ga sami posneli tako kot ga je Tom Cruise.

driver_x ::

Očitno imamo zelo različne okuse glede filmov. Zame je Tom Cruise garant, da bo film zanič. Je pa tudi res, da Holivudski filmi niso moja prva izbira, vendar kljub temu občasno posežem po kakšnem SciFiju. Nazadnje sem gledal Prometeja.

Kar se pa samega Obliviona tiče, si ga bom verjetno ogledal. Zanima me, ali je to mogoče del kakšne druge zgodbe, ker omenjate še nekatere druge naslove?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

oo7 ::

Oblivion - TV Spot: "Two Weeks"

RejZoR ::

oo7 je izjavil:

Tom Cruise je zelo dober igralec.Ima zelo dobre filme in zna igrati.Kar pa občudujem pri njemu je pa pogum,ker je tak kot Jackie Chan naj bo še ne vem kako nevaren prizor ne uporablja dvojnika8-)

Za tale prizor ni 5 igralcev v Hollywoodu,ki bi ga sami posneli tako kot ga je Tom Cruise.



Definitivno moraš za tole imet dobro mero jajc. Ker kljub vsem varovalom in to bi večina ljudi omahovala oz odlašala tak podvig, ker ti podzavest na ves glas kriči, da je to kr boš naredil narobe. Kar je po svoje dobra lastnost igralca, da dejansko naredi nekaj za film in ne samo požanje oskarje za svoj kristalno bel nasmeh, težko delo pa prepusti kaskaderjem, za katere nihče ne ve kdo sploh so. Je lahko zanič igralec ampak za to pa vsak dobi nek respect.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Magic1 ::

Sej to ni tak baw waw, če si kdaj v življenju rekreativno plezal. Za ostale pa zna bit scary.
Magic

oo7 ::

Oblivion TRAILER 3

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Nikec3 ::

Sodeč po tem kar sem do sedaj videl, bi to lahko bila ena najboljših iger Cruisa v njegovi karieri.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Arnidus ::

Soundtrack tudi zelo všečen. Neka mešanica med Hans Zimmerjem in m83. I like. Tole bo EPIC.

Nikec3 ::

Soundtrack je res odličen. Hans Zimmer s pridihom elektronike. Vem da je že bila premiera v Avstriji, ne najdem pa še nobenih kritik. Zase pa vem, da bom v filmu skoraj zagotovo užival.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

oo7 ::

Še 5 dni:)
11 Aprila bo pri nas v kinu.

miraldi ::

In? Je ža kdo gleda? Je vredu film?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

oo7 ::

A je že?:|

Oktan ::

oo7 ::

Ocen nima kaj preveč visokih.
Tudi Tron Legacy jih ni imel pa mi je bil vseeno odličen film:P

miraldi ::

Ravno pogledal film. Men je bil dobr. Oglejte si ga :)
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

al3n ::

Ravno iz zagreba, kjer sem si zadevo pogledal v IMAX-u. Kar se mene tiče je film 9/10. Šepa vsaj zame pri večnem problemu - ljubezenski zgodbi, ki je čisto odveč. Sicer je do neke mere predvidljiv, ampak vseeno, dve urci mineta kot bi rekel keks :)

Izi ::

Pogledal in moram reči, da gre za zelo v redu sci-fi film. Pravzaprav eden boljših iz tega žanra.

Predvsem izstopa dobra sci-fi zgodba. To ni nek akcijski sci-fi, kjer zaradi non-stop akcije ponavadi zapostavijo zgodbo. Je ravno obratno, zgodba se gradi zelo počasi, divje akcije je bolj malo, ampak tudi čez počasno dogajanje se prebijemo brez problema ravno zaradi odlične igre Toma Cruisea. Verjetno ena njegovih najboljših vlog. Ljubezenska zgodba povsem paše noter in je pravzaprav bistvena, da se vse skupaj razplete kot se mora.
Dve uri filma kljub počasnemu dogajanju mine kot bi trenil. Priporočam.

Lion29 ::

ravno pogledal film in lahko recem le MEH

cruise res odspila eno svojih boljsih predstav... vse drugo je res samo "meh"... nic posebnega...

kljub visokemu budgetu in dobri igralski zasedbi so naredili izjemno povprecen film

Moon s Samom Rockwellom je precej boljsi film s 100x manjsim budgetom... pa sam rockwell odigra precej bolje kot cruise

tak da moje mnjenje... za pogledat je, ni pa nic posebnega...

nickec3 bo pa ziher zelo opazil green scene, ki zelo oocitno bodejo v oci in so slabse kot pri V ;)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

oo7 ::

Bom danes pogledal.
Pa sem včeraj gledal na travniku pa nisem opazil tega filma sem preveč površno pregledal;((

Nikec3 ::

nickec3 bo pa ziher zelo opazil green scene, ki zelo oocitno bodejo v oci in so slabse kot pri V ;)

Hehe, lepo da sem po nečem znan. 8-)
Sicer nisem za zdaj na travniku našel še nobene dobre kvalitete (HD, BR Rip).
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Lion29 ::

jaz sem nasel na HDME.eu...

sicer ima neke korejske podnapise cez, a je dobra kvaliteta
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

oo7 ::

Sem pogledal men je bil film všeč 8/10

Berserker ::

Ni tako slab film, ampak bi lahko bil malo bolj razširjen. Navsezadnje razen dronov niti ne vem proti čemu se borijo.

Dami ::

Berserker je izjavil:

Ni tako slab film, ampak bi lahko bil malo bolj razširjen. Navsezadnje razen dronov niti ne vem proti čemu se borijo.

Več kot očitno je, da se je vrnil HAL 9000 :D
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

bluefish ::

Vizualno všečen film, zgodba bolj tako tako, nelogičnosti pa bodejo v oči. Ocena tam okoli 7/10.

Berserker ::

Dami je izjavil:

Berserker je izjavil:

Ni tako slab film, ampak bi lahko bil malo bolj razširjen. Navsezadnje razen dronov niti ne vem proti čemu se borijo.

Več kot očitno je, da se je vrnil HAL 9000 :D


Ja, sej to sem pol poštudiral, od kod mi je znana ta rdeča luč.

Nikec3 ::

Sem pogledal, in sem precej zadovoljen. Konec je izjemen. Kombinacija približevanja Jacka in predvajanja "črne skrinjice" je izpadla perfektno, všeč mi je tudi, da konec ni klasično srečen. Film ima svoje pomanjkljivosti, nekateri prizori so malo preveč razvlečeni, nekateri dialogi so malo čudni, predvsem obnašanje karakterjev, ampak vseeno kot celota zelo dobro. Tom Cruise res obvlada, škoda da se zadnje čase ne pojavlja v veliko resnih filmih. Joseph Kosinski počasi postaja meni eden izmed ljubših režiserjev, ki so precej stroko ocenjeni pri kritikih. Ne vem če še kateri režiser obvlada snemanje vizualno tako lepih prizorov. Začuda me CGI ni nič motil. Še nekaj. Se je še komu zdelo, da je slap v Oblivion (ko Jack prvič gre v svojo barako) enak kot slap na začetku Prometheusa?

8/10

EDIT: Pozabil sem na glasbo, ki je tudi izjemna.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

kr?en ::

M83 so zakon. Sem sel gledat film ravno zaradi soundtracka :P

Nikec3 ::



Veliko je bilo posneto brez blue screena.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Izi ::

Nikec3 je izjavil:

Veliko je bilo posneto brez blue screena.

Blue? A ne uporabljajo filmarji v glavnem green screena?
Se je pa meni že med gledanjem zdelo, da so večinoma snemali zunaj in ne v studijih. Pokrajina se mi je zdela veličastna in sem si takoj rekel, da to pa že ne more biti narejeno na računalnikih. Islandija res deluje precej post apokaliptično.

bluefish ::

Izi je izjavil:

Blue? A ne uporabljajo filmarji v glavnem green screena?
Ne, tudi modrega.
Sem že nekaj časa nazaj bral o tem in je menda kar nekaj prednosti.

Isotropic ::

ka je bilo potem z uno zensko v section 52?

Izi ::

Isotropic je izjavil:

ka je bilo potem z uno zensko v section 52?


SPOILER

To ni važno za zgodbo.
Tako ali tako je bilo po mojih računih v vsakem trenutku okoli 5 parov (Jack, Vika) klonov na Zemlji.
Vsak par je imel dodeljeno določeno območje, izven njega pa je bilo lažno označeno kot smrtonosna radioaktivna cona. Zato se kloni nikoli niso srečali.
Ko mi začnemo spremljati Jacka 49 in Viko 49, ki se jima 5 letna pogodba že izteka so so torej na Zemlji še Jack in Vika 50, Jack in Vika 51, Jack in Vika 52 in Jack in Vika 53.
Jack in Vika 49 oba umreta, Jack 52, ki je pomembne za zgodbo, na koncu najde Julio, ostali pa niso pomembni, čeprav v tistem trenutku nekje na Zemlji živi še Jack 50, 51 in 53, vsak s svojo Viko in nimajo pojma kaj se dogaja. Vika 52 je pa pač ostala sama v tisti visoki hišici in po nekaj mesecih osame verjetno skočila čez ograjo v globino :P

WarpedGone ::

Kloni? :(
Reminder to myself: MUST NOT READ SPOILERS ...
Zbogom in hvala za vse ribe

Isotropic ::

zakaj pa samo 5 parov

Izi ::

Isotropic je izjavil:

zakaj pa samo 5 parov

Minimalno 5 parov hkrati, ampak zelo verjetno jih je bilo mnogo več, lahko tudi milijon raztresenih po celi Zemlji. Tega ne veno.

SPOILER

Najbolj logično je, da je TET razparceliral Zemljo na kakšnih pol milijona parcel. Zemlja ima 510 milijonov km2. Vsaka parcela bi tako imela okoli 1000 km2, ki bi bil dodeljen enemu paru klonov.
1000 km2 se mi zdi nekako primerna velikost, da je en Jack lahko skrbel za celotno področje. To pomeni, da je na Zemlji milijon klonov. Pol milijona Jackov in pol milijona Vik.
Ta teza se potrdi tudi na koncu, ko za hip pokaže, da ima TET v ladji na tisoče že odraslih klonov Jackov in Vik.
Kloni se namreč "kvarijo". Za Jacka 49 smo videli, da je zdržal 5 let preden je ugotovil, da je nekaj hudo narobe. TET je moral torej klone verjetno reciklirati nekje na približno 5 let. Od začetka uporabe klonov pa je minilo 60 let.
Zato je imel TET na ladji toliko rezervnih klonov. Ker jih je konstantno rabil. Toliko klonov namreč porablja ogromne količine "resourceov", s čemerkoli jih je že futral, da so zrasli. In če ne bi bili nujno potrebni jih ne bi imel na tisoče na zalogi.
Iz tega sledi, da je moj sklep o približno pol milijona parov klonov na Zemlji kar pravilen.
Ampak kot rečeno za zgodbo to ni pomembno.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Edge of Tomorrow aka. All You Need Is Kill (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
11226987 (1159) oo7
»

Mission: Impossible - Rogue Nation (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
16531124 (2250) Nikec3
»

Tom Cruise gre v vesolje - film (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7013398 (3280) gddr85
»

Dark Universe (Universal Monsters) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5713247 (6420) oo7

Več podobnih tem