» »

Lani že desetina prodanih avtomobilov električnih

1 2
3
»

Holedino ::

Naredil sem strojni faks pred 25 leti, ti me pa določiš, da ne vem, kaj je izkoristek toplotnega stroja.

Jaz sem tudi naredil strojni faks, vendar ne pred 25 leti, tako da je znanje bolj sveže od tvojega. ;) Pa še najmanj 2000 ur sem do sedaj investiral v nabiranje znanja o električnih avtomboilih. Ampak če praviš da več da naftni avto izkoristi samo 20 % energije, kar 80 % vrže stran, potem ti verjamem da veš, ampak to upoštevaj tudi pri svojih razmislekih.

Pojdi tja kopat, pa boš videl, a je veliko ali malo

Je malo. Če plačajo 100.000 € letno, ni problema, lahko tudi. Ampak materiale rabijo tudi naftni avtomboili za izdelavo, tudi te se koplje v rudnikih in ne padejo iz neba (supprise supprise ane).

bajker je izjavil:

Holedino je izjavil:



Imaš prav. Takemu dokazu res ne morem oporekati. ;)


Lepo da končno razumeš poanto. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

kixs ::

Holedino je izjavil:

Primer: Danes Teslo model 3 standard range dobiš v Sloveniji za cca 40 tisoč evrov (4500 EUR je subvencije). Še 1 mesec nazaj je bila 15.000 EUR dražja. Cene gredo dol in to je super, ker bo to še pospešilo prehod na električna vozila.
https://www.tesla.com/sl_si/model3/desi...


Tole je pa dobra fora. Vidim, da pride cena novega cca 47.000eur. Na avto.net se to ocitno se ne pozna, ker bi morali biti dve leti stari cca 35K

Holedino ::

Ne pozabi subvencije. 45.000 EUR pride cena pred subvencijo. POl pa še 4500 EUR subvencije in si na 40.500 EUR. To je STEAL za tak avto! Ja, cene rabljenih so res visoke, še niso dojeli da jih morajo znižat ker so cene novih Tesel šle dol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

bajker ::

Holedino ::

99,999 % drugih električnih avtomobilov se pa ne vozi na bencinski agregat. Zanimivo za pogledat po svoje, ampak irelevantno.

redmax ::

kow je izjavil:

Tudi Slovenija je specificna. Tako je majhna, da sploh ne bos rabil uporabljati hitrih polnilnic. V resnici je edina norveska "specifika", da so dovolj bogati, da so prvi naredili prehod.

Skratka - nabijas. Popolnoma enako se bo zgodilo tudi v ostalih drzavah. Naslednja drzava z ogromnim delezem EV, bo Islandija.


Ni smisla metat Islandijo v primerjavo ... jih je za dobro ljubljano in cetrt ...per kapita so vedno prvi razen ce das v igro farojce al pa greenlandce ki jih je se manj... Opazam zadnja 3 leta velik porast polnilnic in pa vsaka vasica ze ima vsaj 2 tesle, drzi :)
Admin me je zbrisal, kljub opozorilu naj se logiram...
registriran drugače že od 2009 pa do izbrisa

kow ::

Nisem dal nobene primerjave. Samo povedal sem kje se bo najhitreje zamenjala flota. Tam kjer so premozni in ne rabis dolgih razdalj.

kixs ::

bajker ::

kixs je izjavil:

V Nemciji pa dobis 2 leti rabljen model 3 ze za dobrih 32KEUR. Hmmmm...

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta...
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta...
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta...


Mal mi gre na živce, da kokpit zgleda kot starship Enterprise, ampak ne leti. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bajker ()

Holedino ::

Kako ne leti? Leti, leti, leti ko sneta skera (sicer ne dobesedno), kar vsedi se kdaj v kakšno. ;) Večini in meni osebna Tesla zgleda čist fanj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

kriptobog ::

Evo kako se pride od LJ do MB.

Heisenberg ::

Kmalu bo dober biznis za tistega, ki se bo spomnil firme, ki bo odkupovala e-avtomobile in predelovala vgrajene baterije v nekaj koristnega.

2 kolega sta obupala na električnim in se vračata na bencin.

Sam ga tudi povoham ne. Imam ga v firmi na razpolago in razen za po mestu je tole povsem neuporabno.

kow ::

Folk kupuje elektricne avtomobile, ne da bi se prej pozanimal kako se uporabljajo? Dober davek na neumnost.

tony1 ::

a_borlak je izjavil:

Vedno ene in iste teme ... kaj mislite, da manj onesnažuje, 100.000 dizelskih avtov ali ena termoelektrarna na dizel? Jaz stavim na termoelektrarno.


Ne.

a_borlak je izjavil:

Kar je še bolj zanimivo, če iz nafte delaš elektriko, imaš dvoje, pozimi se lahko greš daljinsko ogrevanje (...)


Kar je še bolj zanimivo, če iz urana delaš elektriko, imaš dvoje, pozimi se lahko greš daljinsko ogrevanje in še filaš baterije v EVjih.

feryz ::

kixs je izjavil:

V Nemciji pa dobis 2 leti rabljen model 3 ze za dobrih 32K€. Hmmmm...

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta...
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta...
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta...
Če bi se vsedel in popeljal s tem avtom, bi vedel zakaj.
Vsak, ki je kdaj sedel, recimo, v Škodi octaviji (bože ne daj, še v čem dražjem), ti bo povedal, da je model 3 marsikaj, ampak užiten avto pa zagotovo ni. Ne glede na tisti ploh sredi armature. To je pol izdelek brez domišljije.

tony1 ::

Pretlačili te bojo skoz flajšarco in te zakuhali z repo. Na lonec bodo napisali LITIJ. :))

kixs ::

feryz je izjavil:

kixs je izjavil:

V Nemciji pa dobis 2 leti rabljen model 3 ze za dobrih 32K€. Hmmmm...

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta...
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta...
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta...
Če bi se vsedel in popeljal s tem avtom, bi vedel zakaj.
Vsak, ki je kdaj sedel, recimo, v Škodi octaviji (bože ne daj, še v čem dražjem), ti bo povedal, da je model 3 marsikaj, ampak užiten avto pa zagotovo ni. Ne glede na tisti ploh sredi armature. To je pol izdelek brez domišljije.


Vozil sem se v X modelu. Obcutek je bil cisto OK.

Sicer pa me je napad ze minil in bo morala moja rjasta lupina se naprej sluziti svojem namenu voznje od A do B :lol:

Utk ::

Jaz si nikoli ne bi kupil nekega premium dizla. Ne vidim smisla. Morda lexus hibrida, če že bi moral nekaj. Za električnega bi pa dal 50, 60 jurjev. Tudi če ni "premium" po vaših merilih. In normalno da tu več ne mormo govorit o šparanju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

ozbolt ::

Kayzon je izjavil:

Čeprav naj bi bili električni avtomobili blagodejni za okolje, so e-vozila vse prej kot nedolžne ovčice, ko gre za onesnaževanje okolja. Bruseljski greenNCAP je namreč razkril temne plati elektrike, in sicer na podlagi nove metodologije merjenja emisij ogljičnega odtisa jeklenih konjičkov. Ta je pokazala, da pogosto vlečemo prehitre in preveč poenostavljene zaključke in da ni vse tako zelo črno belo, kot se zdi. Noben avto v resnici ne deluje z ničnimi emisijami. Elektrifikacija avtomobilov skozi prizmo varovanja okolja tako sploh ni tako zelo učinkovita, kot ste morda mislili. E-avtomobili v resnici malo, če sploh kaj v primerjavi z drugimi vrstami pogona, pripomorejo k občutnemu zmanjšanju izpustov toplogrednih plinov v okolje.


Ma sem sel pogledat na njihovo stran in edino elektricni avtomobili imajo 5 zvezdic, najblizje pridejo kako prikljucni hibridi z 3.5 zvezdicami, vse kar je brez baterije je 3 ali manj. Link: https://www.greenncap.com/assessments/ . Torej ce bi imeli samo avtomobile se tudi oni strinjajo da so elektro super.

asdf_jklc ::

Holedino je izjavil:

asdf_jklc je izjavil:

Zaradi mene je lahko električna pizdarija cenejša od osnovnega bencinarja, pa ga še vedn nam kupu.


Seveda ga boš. Ljudje tvojega kova ste leta 2007 ko so prišli prvi množični pametni telefoni ravno tako govorili da ga nikoli ne boste kupili in navajali cel kup debilnih razlogov zakaj ne. Danes ste ga kupili vsi. Isto bo z električnimi avtomobili.


Bistveno manj kot TEŠ ;)

Ko bi ti vedel kako se motiš. Pametni telefon sem imel eden prvih, celo profesionalno se že vrsto let ukvarjam s tem področjem. Ne sodi knjige po platnicah, rešitev na električno pizdarijo pa imam že pripravljeno: leta 2034 bom zmenjal oba avtomobila in tako še naslednjih 10 let+ vozil good old cars. Ko bosta pa za odmet, se bo pa rabljena še vedno dobilo. Tako da jok brate, še 25 let nebo električne brezvezne pizdarije. Te svetovne agende nadzora ljudi preko elektrike meni ne bodo prodali. Pa še dodatek: ogromno ljudi je čisto navdušenih na novodobno elektroniko v avtomobilih, meni gre pa ta stvar pošteno na kurac, ker je en sam vir stroškov. Sam naprimer imam polovico avtomobila izključeno: start&stop izključen, aktivni tempomat izključen (prestavljen na naveden CC), opozarjanje na premični promet izključeno (kaže pa še vedno na osrednjem zaslonu), zlaganje špeglov izključeno, elektronska ročna prestavljena na ročno na pritisk na gumb, ne da se kr sama neki zateguje, samodejno zaviranje izključeno. Čakam še kolega tunerja, da dobim oklenjeno polno konfiguracijo voznih profilov, da lahko po svoje nastavim način prestavljanja in odzivnost motorja.

Offtopic: če pogledaš mobilne aplikacije (ko si že omenil, da smartfona nisem kupil), sem imrepsioniran, koliko denarja zmečejo firme za brezvezne mobilne aplikacije in kako malo jih je dejansko smiselno imet. Sam imam na pametnem telefonu vreme, službene aplikacije (ker jih pač morem it), banko, fotografije, zoom, messages, koledar in mail (ter VPN ki je ves čas vključen zaradi trackinga). Od tega mislim da so nesistemske aplikacije samo dve, drugega ne rabim. Enako sem izklopil polovico nepotrebne šare, kot so animacije, background-refreshing, napredno senčenje in te pizdarije ker so povsem nepotrebne. Zaradi dolgoživosti baterije, sem kupil tudi enega najdražjih pametnih telefonov na trgu. Pa drugače na telefonu zrihtam vse, vendar uporabljam kar brskalnik, ne pa teh butastih aplikacij. Primer zakaj met Cineplexx app, če imajo websajt in tam vse zrihtam. Enako je tudi s Twitterjem, LinkedIn in podobnim. Pa sem že tudi o tem pravljico poslušu, da bom slej kot prej naložu appe. Zakaj? Če imam potem z vsakim delo, da sklopim vse nepotrebne servise in mu skinem pravice, ki jih ne rabi? In enako bo tudi pri avtomobilih - samo če prepovedo vožnjo bencinskim vozilom, potem bo mogoče treba EV kupit; ampak dokler boš lahko dostavnika registriral na firmo, je tudi to rešitev. EU bo pa s tem sistemom sama sebe uničila.

asdf_jklc ::

Heisenberg je izjavil:

Kmalu bo dober biznis za tistega, ki se bo spomnil firme, ki bo odkupovala e-avtomobile in predelovala vgrajene baterije v nekaj koristnega.
2 kolega sta obupala na električnim in se vračata na bencin.
Sam ga tudi povoham ne. Imam ga v firmi na razpolago in razen za po mestu je tole povsem neuporabno.

Podpis. EV je eno samo pederišenje in stran vržen denar; pogojno uporabno za po mestu, če si lastiš polnilnico. Js se usedem v avto in 1.000 KM ne tankam. Da prizorih, k si folk kupi avto za 100.000 € potem ga pa Dacie na avtocesti prehitevajo raje ne govorim, ali o kakem izletu več kot 200 km stran od doma.

Jaz dam kolesa na avtomobil, vržem smuči v trugo, 500 km to destinacije, akcija. Pumpa na vsakem koraku, če je ni, pa še vedno lahko peleš kak liter seboj. Da o tem, da se ne jebeš s polnjenjem nikjer ne govorim :)

Alfonso ::

A ti ne veš da te na pumpi tudi trackajo? Pa upam da si vsaj tako pameten in plačuješ benz s kešem...

asdf_jklc ::

Alfonso je izjavil:

A ti ne veš da te na pumpi tudi trackajo? Pa upam da si vsaj tako pameten in plačuješ benz s kešem...

Gorivo plačuje služba, dam njihovo kartico : )

Alfonso ::

A misliš da te služba ne tracka??? Tej "svetovni agendi spremljanja" ne boš ubežal pa lahko vse izključiš. Se boš moral povsem odstraniti iz družbe če boš hotel ubežati nadzoru. Piši na zs, iščem somišljenike. Sam ne bo elektrike ne neta.

Maxlos ::

kow je izjavil:

bajker je izjavil:

Moderni z Euro 6 (in kmalu Euro 7) proizvajajo relativno malo CO2 in izpustov strupenih plinov. Zato večino svinjarije v mestih proizvajajo stari avti, kombiji in tovornjaki.


Bos prilozil stevilke, da ti bomo verjeli na besedo. Poleg tega ti predlagam obisk dezel izven EU, da vidis kako svetijo vse lucke tem "modernim eko" dizlom.

Alfonso je izjavil:

S čim pa naj delajo elektriko? Zeleni so jim prepovedali jedrske, rusi zaprli plin, samo z vetrom in soncem pač ne gre.


Kako ne gre - ce pa ravno gledam, da v Spaniji vetrne farme generirajo 15GW, plinske elektrarne pa nekajkrat manj. Ocitno imam privide.

To je koliko procentov ? Ko bo proizvajalcu avtoobilske linije stala proizvodnja ker ne bo vetra bo pa tako kot v Teksasu izredne davčne ugodnosti in subvencije. NAj si sam gradi elektrarno za svoje potrebe.
Barking up the wrong tree

fikus_ ::

Utk je izjavil:

Jaz si nikoli ne bi kupil nekega premium dizla. Ne vidim smisla. Morda lexus hibrida, če že bi moral nekaj. Za električnega bi pa dal 50, 60 jurjev. Tudi če ni "premium" po vaših merilih. In normalno da tu več ne mormo govorit o šparanju.


Potem je tesla Y zate, imajo akcijo s subvencijo okrog 48k€.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Utk ::

A bejž. Dobro da si povedal.

bajker ::

Holedino je izjavil:

Kako ne leti? Leti, leti, leti ko sneta skera (sicer ne dobesedno), kar vsedi se kdaj v kakšno. ;) Večini in meni osebna Tesla zgleda čist fanj.


Nima VSTOL niti WARP. ;)

asdf_jklc je izjavil:


Ko bi ti vedel kako se motiš. Pametni telefon sem imel eden prvih, celo profesionalno se že vrsto let ukvarjam s tem področjem. Ne sodi knjige po platnicah, rešitev na električno pizdarijo pa imam že pripravljeno: leta 2034 bom zmenjal oba avtomobila in tako še naslednjih 10 let+ vozil good old cars. Ko bosta pa za odmet, se bo pa rabljena še vedno dobilo.

Se bojim, da bodo firme že prej večinoma nehale delate avte na klasične motorje, zato se bo takrat folk stepel za preostanek.
Bi rekel, da bo treba malo prej misliti na prihodnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bajker ()

Colt1911 ::

Folk se ne bo stepel za preostanek če bo cena bencina/nafte ekvivalent današnjim 2€ ali več.
Zakaj pa misliš da so pred leti vsi vozili dizle? Zaradi uglajenosti dizl motorjev ?:))
Folk se da j...t za prihranek 50c na 100 km.

trancer01 ::

Avto mora ropotat in smrdet. Električni so za hipsterje s preveč denarja.>:D Subvencije za električne avte bi pa morali ukiniti.>:D
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na Norveškem lani 80 odstotkov prodanih avtomobilov že električnih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12516253 (10452) Utk
»

Lani prvikrat upadli povprečni izpustih novih vozil v EU

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
174833 (3983) hruske
»

Kitajska sprejela določene omejitve za Tesle

Oddelek: Novice / NWO
205266 (2784) Silici
»

Tesla lani dobavila pol milijona električnih vozil (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Rezultati
20829908 (25130) kow
»

Nizozemska se spogleduje s prepovedjo prodaje bencinskih in dizelskih avtomobilov (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
25572902 (61597) PredatorX

Več podobnih tem