» »

Afera smejalni plin

Afera smejalni plin

1
2
»

delavec44 ::

Če mogoče niso spremljali pacienta po priklopu, pa bi ga morali, je lahko krivo tudi zdravstveno osebje.

GupeM ::

Ja, v tem primeru je res lahko krivo tudi zdravstveno osebje. Ampak če so ga spremljali in videli, da je kisika še vedno premalo, pa je glede na naravo poškodb to bilo možno kljub temu, da bi zares kisik prihajal po cevi, potem pa ne morejo biti krivi.

Po mojih izkušnjah takšne primere kar dobro spremljajo in od začetka te sploh ne zapustijo. Ko se ti stanje začne izboljševati, pa se začnejo ukvarjati tudi z drugimi pacienti, tebe pa še vedno zelo pogosto preverjajo. Šele ko se stanje res bistveno izboljša, te pridejo pogledat na "15 minut".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Invictus ::

Mene še vedno čudi, da ko pripeljejo nekoga urgentno, da nanj ne priklopijo vseh senzorjev, kar je možno, to monitorirajo, zraven še kak alarm, pregled krvi in dobijo celoten status bolnika.

Saj ni veliko teh parametrov, utrip, pritisk, nasičenost kisika... Dvomim, da gledajo še kaj več, pa še tega zdravstvo ni sposobno avtomatizirati in alarmirati ob problemih.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GupeM ::

Invictus je izjavil:

Mene še vedno čudi, da ko pripeljejo nekoga urgentno, da nanj ne priklopijo vseh senzorjev, kar je možno, to monitorirajo, zraven še kak alarm, pregled krvi in dobijo celoten status bolnika.

Saj ni veliko teh parametrov, utrip, pritisk, nasičenost kisika... Dvomim, da gledajo še kaj več, pa še tega zdravstvo ni sposobno avtomatizirati in alarmirati ob problemih.

Kako da ne? Če je kriza, te priklopijo na vse te aparate. Vsaj mene so. Pulz piska, pritiska itak ne morejo konstantno merit, ampak ga na vsake x časa, kisik tudi redno spremljajo. Pregled krvi ti pa pri poškodbah in znanih vzrokih (recimo huda alergijska reakcija) bolj malo pomaga. Pregled krvi bi bil smiseln, če pride do nekega stanja zaradi neznanega vzroka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Tidule ::

delavec44 je izjavil:

Če mogoče niso spremljali pacienta po priklopu, pa bi ga morali, je lahko krivo tudi zdravstveno osebje.


Kaj če bi mogoče ljudje vsak kaj rpebrali o zadevi, ki jo komentirate? Človek, ki je umrl je bil aktivno obravnavan zaradi hudih poškodb (nesreča pri delu) in se mu je zdravstveno stanje začelo slabšat. Zato so pričeli s postopki, kot so predpisni v takih situacijah vključnos tem, da so ga priklopili na to kar so upravičeno ocenjevali, da je 100% kisik. Klican je bil tudi dežurni kardiolog, ker je bilo stanje kritično.

tukaj ni šlo za pacienta, ki je bil rutinsko en teden v bolnici ampak za reševanje hudi poškodovanega človeka, ki je umiral (že preden so ga priklopili na napačen plin).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Invictus ::

Temu poškodovancu je očitno šla nasičenost kisika dol, kljub dodanemu kisiku... Nihče opazil.

Je pa res, da ne pričakuješ, da je v cevi napačen plin...

Dirktorja bolnice bi morali vreći ven in mu prepovedati še opravljati delo v javnih zavodih. Tako gre to v Nemčiji, objektivna odgovornost...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tidule ::

Kako točno ni nihče tega opazil? Kar ti nisi sposoben dojet, je enostanov dejstvo, da to, da hudo poškodovanemu pacientu, ki umira, pada raven kisika, kljub temu da je priklopljen na kisik, ni niti pod razno nenavadna ali nemogoča situacija.

Še vedno pa čakam, da nas razsvetliš v svoji veliki modrosti, kaj točno ima direktor bolnice, s tem, da je prevzel objekt za katerega so mu jamčili, da je tehnično brezhiben? A ti sploh razumeš kaj je to objektivna odgovornost? Direktor je objektivno odogovren za to situacijo, ravno toliko kot so tvoji starši objektivno ogovorni za ves gnoj, ki ga dnevno naserješ po tem forumu. Al bomo sedaj slišali, da bi v bistvu drirektor bolnice moral lastoročno opravit tehnični pregled in preverit vse napeljave v objektu?

Tako, da ja, določene ljudi bi res moral vreč ven in jim prepovedat, da se oglašajo.

GupeM je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mene še vedno čudi, da ko pripeljejo nekoga urgentno, da nanj ne priklopijo vseh senzorjev, kar je možno, to monitorirajo, zraven še kak alarm, pregled krvi in dobijo celoten status bolnika.

Saj ni veliko teh parametrov, utrip, pritisk, nasičenost kisika... Dvomim, da gledajo še kaj več, pa še tega zdravstvo ni sposobno avtomatizirati in alarmirati ob problemih.

Kako da ne? Če je kriza, te priklopijo na vse te aparate. Vsaj mene so. Pulz piska, pritiska itak ne morejo konstantno merit, ampak ga na vsake x časa, kisik tudi redno spremljajo. Pregled krvi ti pa pri poškodbah in znanih vzrokih (recimo huda alergijska reakcija) bolj malo pomaga. Pregled krvi bi bil smiseln, če pride do nekega stanja zaradi neznanega vzroka.


Za invictusa je očitno normalen postopek pri hudo poškdovanih pacientih, da najprej naredijo vse labortorijske preizkave; dajo certificirat vse napave, ki so na voljo; naredijo seveda analizo vseh zdravil, ki bodo lahko uporaljena ter preverijo vse kvalifikacije zdravstvenega osebja. Saj veš objektivna odogovornost pa to. In čez kak teden, ko vse to dobijo se pa lahko lotijo oživljat pacienta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

GupeM ::

Tidule je izjavil:

Direktor je objektivno odogovren za to situacijo, ravno toliko kot so tvoji starši objektivno ogovorni za ves gnoj, ki ga dnevno naserješ po tem forumu.

Ne, ne. Motiš se. Po mojem mnenju je za ves ta gnoj objektivno odgovoren takratni direktor porodnišnice, v kateri se je rodil. Ne starši.

kajtimara ::

Priključki?
NE MOREŠ zamenjat priključke v pacient sobi, ki bi povzročilo tako napako. Je mehanska zaščita - priključki kot noč in dan različni. Po celi bolnici, po celem EU.
Pa ja pri naročilu medicinske opreme navedeš: Zahodna evropa, Rusija, Balkan?
Kolikor je meni znano, obstaja izjava ženske medicinske osebe ob dogodku (nekaj takega): Zdelo se mi je čudno, da stvar ne deluje (narkoza, kisik?). Vzela sem masko in vdihnila.
Vsak domači amater bolje in pravilneje zveže karkoli doma, kot pa je tole.

Zgodovina sprememb…

Tidule ::

Kakor je meni znano, obstaja ena vedeževalka, ki je v kritalni krogli videla, da bo drugo leto na kamčatki veliko snega.

kajtimara ::

Za tvojo vedeževalko:
https://www.rtvslo.si/crna-kronika/huda...

Citat:
Direktorica bolnišnice Nataša Fikfak je povedala, da sta zdravnici, ki sta oživljali poškodovanega, posumili, da je nekaj narobe v reanimacijskem bloku. Po besedah Fikfakove med oživljanjem namreč nista opazili izboljšanja zdravstvenega stanja. Pregledali sta tudi napeljavo za kisik, ena izmed njiju jo je preizkusila tudi na sebi in skoraj omedlela.
je dejala Fikfakova in pokazala, da se različnih priključkov ne da zamenjati, torej je človeška napaka v času oživljanja izključena.

Zgodovina sprememb…

mirator ::

Pa saj to ves čas nekateri trobimo, da bolniško osebje ni krivo.
Do napake je prišlo med gradnjo oz. zaključnimi deli pač zaradi nepozornosti, malomarnosti verjetno pa zaradi pritiska na delavce, da dokončajo dela v predvidenem roku.
Brez veze pa je sedaj pametovati ali je zamenjava možna ali ne, če pa se je zgodila.

Bezukhoff ::

Novi urgentni center je bil uradno odprt 17. decembra 2015, delo pa se je začelo januarja, do incidenta je prišlo 10. marca 2016.

Dva meseca so potemtakem zaplinjali ostale paciente v reanimacijskem bloku, verjetno se jim je precej smejalo.

GupeM ::

Spet neumno nakladanje. Zadeva se je zgodila v reanimacijski sobi. Če v dveh mesecih nimaš nobenega primera, da bi moral tam priključiti kisik, potem nisi nikogar zaplinjal pred tem. Tudi če koga tam oživljaš, ni nujno, da je ta potreboval kisik. Mogoče je tam celo več mest, na katere lahko priključiš kisik, pa tega mesta do takrat niso uporabili.

A ti doma vsakodnevno uporabljaš vse vtičnice v stanovanju? Ali imaš mogoče kje kakšno vtičnico, ki jo uporabiš samo enkrat na teden. Mogoče imaš celo kakšno, ki ti pride prav samo poleti ali samo pozimi?

Bezukhoff ::

Spet neumni apogoletizem, mogoče so priključili koga na ta priključek, mogoče niso, ti to veš, seveda ne tako kot jaz ne, a če bi v tistem času bil sam tam hospitaliziran ali kdo od mojih bližnjih, bi me kakopak zanimala revizija, predvsem ob dejstvu če bi ob odpustu bile kakršnekoli posledice, ki ne bi bile nujno povezane z takratno anamnezo.

mirator ::

Saj strah je vedno prisoten in je včasih koristen včasih pa tudi škodljiv. Poglej analogijo. Kupiš povsem nov avto, dobiš poskusne tablice in se odpelješ upoštevajoč vse prometne predpise. Na nekem prehodu za pešce te preseneti pešec, zato sunkovito zavreš. Ampak, poglej zlomka. Bremze niso prijele in povzročil si prometno nesrečo s smrtnim izidom. Torej si kriv ali ne? Po tvoje, ja!

Bezukhoff ::

Pravno-formalno sem, ali ne?

user4683 ::

Ne, ni nujno. Odvisno kaj je povzrocilo odpoved zavor.

Invictus ::

Pri nas si, ker bodo policaji rekli, da je bila neprilagojena hitrost.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mn ::

user4683 je izjavil:

Ne, ni nujno. Odvisno kaj je povzrocilo odpoved zavor.


Poznam primer kjer je pri starem avtu odpovedal volan sredi ovinka, kar je povzročilo nesrečo (edini udeleženec je bil voznik). In je bil voznik oproščen krivde, ko se je dokazalo da je do napake prišlo zaradi napake na materialu in ne zaradi voznikove napake in ne zaradi pomakljivega vzdrževanja.

Bezukhoff ::

Tako je, in v tem primeru afere smejalnega plina je ugotovitev, da krivda leži na strani monterjev, tako kot bi forenzična raziskava pokazala da krivda za nedelovanje zavor na strani proizvajalca vozila, oz. tistega, ki je bil zadolžen za quality control in montažo.

Analogija sicer je primerna, a oba primera izkazujeta amaterizem, ki naplavi le takrat ko pride do sranja, pa čeprav je na papirju vse v najlepšem redu.

user4683 ::

No, pa smo z debato tam kjer smo bili, predno si zacel z neosnovanim obsojanjem zaposlenih o dlje casa trajajocem zaplinjanju pacientov.

mr_chai ::

Invictus je izjavil:

Mene še vedno čudi, da ko pripeljejo nekoga urgentno, da nanj ne priklopijo vseh senzorjev, kar je možno, to monitorirajo, zraven še kak alarm, pregled krvi in dobijo celoten status bolnika.

Saj ni veliko teh parametrov, utrip, pritisk, nasičenost kisika... Dvomim, da gledajo še kaj več, pa še tega zdravstvo ni sposobno avtomatizirati in alarmirati ob problemih.


Mene še zdravnica včasih priklop na tist ročni merilec kisika v krvi. Kaj pa je tist dati na prst. Tko da tud mene tole čudi in ne pravim, da je medicinsko osebje 100% krivo, nek manjši delež krivde pa bi moral nositi. Če ti človeka priklopiš na kisik in vidiš, da ima npr 87 saturacije na začetku, potem ko mu daš pa še masko pa začne padati pod 60..ne vem no, mogoče še pomisliš zakaj bi kar naenkrat začel padati kisik, če je bil problem npr tvoj input. Sploh pri taki poškodbi, kot jo je imel omenjeni. Kakor sem bral je imel polomljena rebra.

Se je pa ista situacija zgodila tudi v Italiji, kjer je umrlo 8 oseb.
https://www.theguardian.com/world/2007/...


Tko da očitno niso to neki prvi pojavi v človeški medicini. Mogoče je kakšen zdravnik že slišal te zgodbice. Seveda je najbolj kriv nadzor. Kako da faq ne moreš po končanju inštalacij preveriti vse cevi in kaj prihaja iz njih.

Bezukhoff ::

user4683 je izjavil:

No, pa smo z debato tam kjer smo bili, predno si zacel z neosnovanim obsojanjem zaposlenih o dlje casa trajajocem zaplinjanju pacientov.


Nope, še vedno me zanima kaj se je vse dogajalo tista dva meseca.

mirator ::

Bezukhoff je izjavil:

user4683 je izjavil:

No, pa smo z debato tam kjer smo bili, predno si zacel z neosnovanim obsojanjem zaposlenih o dlje casa trajajocem zaplinjanju pacientov.


Nope, še vedno me zanima kaj se je vse dogajalo tista dva meseca.

Saj so ti že odgovorili, nič se ni dogajalo, ker ni bilo potrebe.
Sicer pa ta forum res ni relevanten za takšne odgovore, ali se ti ne zdi?

Invictus ::

Bezukhoff je izjavil:

Analogija sicer je primerna, a oba primera izkazujeta amaterizem, ki naplavi le takrat ko pride do sranja, pa čeprav je na papirju vse v najlepšem redu.

Tako kot v gradbeništvu, kjer se goljufa z meritvami, na papirju pa vse štima.

Pa še v kaki stroki...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mirator ::

Invictus je izjavil:

Bezukhoff je izjavil:

Analogija sicer je primerna, a oba primera izkazujeta amaterizem, ki naplavi le takrat ko pride do sranja, pa čeprav je na papirju vse v najlepšem redu.

Tako kot v gradbeništvu, kjer se goljufa z meritvami, na papirju pa vse štima.

Pa še v kaki stroki...

Meni se smili žrtev in se mi smilijo njegovi svojci. Smili pa se mi tudi monter, ki je napako zakrivil. Skoraj 100% sem prepričan, da tega ni naredil zanalašč. Nihče od nas tu na forumu pa ne ve, zakaj je do tega prišlo. To bo oz.je pokazala preiskava. Vsekakor pa bi, kot sem že enkrat omenil, pred prevzemom, moral biti narejen funkcionalni preizkus. Pri tem preizkusu pa sodelujejo tako izvajalec s svojim monterjem in šefom, nadzornik in izvedenec upravne enote.
Da pa se v gradbeništvu kar tako na splošno z meritvami goljufa, pa je povsem tvoja insinuacija, ki z resnico nima nobene veze.

Bezukhoff ::

mirator je izjavil:

Bezukhoff je izjavil:

user4683 je izjavil:

No, pa smo z debato tam kjer smo bili, predno si zacel z neosnovanim obsojanjem zaposlenih o dlje casa trajajocem zaplinjanju pacientov.


Nope, še vedno me zanima kaj se je vse dogajalo tista dva meseca.

Saj so ti že odgovorili, nič se ni dogajalo, ker ni bilo potrebe.
Sicer pa ta forum res ni relevanten za takšne odgovore, ali se ti ne zdi?



A tako, ti to veš tako kot vsi ostali kaj natančno se je vse dogajalo, nikoli nobenega dvoma v karkoli, vse je vedno v najlepšem redu, dokler več ni.

Invictus ::

mirator je izjavil:


Meni se smili žrtev in se mi smilijo njegovi svojci. Smili pa se mi tudi monter, ki je napako zakrivil. Skoraj 100% sem prepričan, da tega ni naredil zanalašč.
Da pa se v gradbeništvu kar tako na splošno z meritvami goljufa, pa je povsem tvoja insinuacija, ki z resnico nima nobene veze.

Seveda monter ni kriv. Pravzaprav je, kaj je pa priklopil napačno cev...

In ja, v gradbeništvu se na veliko goljufa. Začne se že pri betonu, ko namesto marke 32 pošljejo marko 30. Ali dajo preveč vode. Kar sicer hitro ugotoviš, ampak zavrne pa hruško malokdo. Pač kuverta v roko. Pa je to šele prva faza gradnje. Ali pa se v pilote da namesto 240 kg cementa, 220 kg. Tako tega ne preverja nihče.

V vsaki fazi so male goljufije, na koncu se jih pa nabere kar precej...

Jebeno je samo, če so bili že na začetku izračunani minimalni varnostni faktorji.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

driver_x ::

Invictus je izjavil:

In ja, v gradbeništvu se na veliko goljufa. Začne se že pri betonu, ko namesto marke 32 pošljejo marko 30. Ali dajo preveč vode. Kar sicer hitro ugotoviš, ampak zavrne pa hruško malokdo. Pač kuverta v roko. Pa je to šele prva faza gradnje. Ali pa se v pilote da namesto 240 kg cementa, 220 kg. Tako tega ne preverja nihče.


Pri kritičnih objektih (razni mostovi, viadukti, temelji za žičnice in podobno) je potrebno pri betoniranju narediti dodatno predpisane odlitke, ki se nato preizkusijo v laboratoriju. Če odlitek ne ustreza mehanskim in drugim lastnostim, tak objekt ne bi dobil dovoljenja.

Invictus ::

Seveda, sam je pa veliko pilotov, stebrov, temeljev in temeljnih plošč, kjer gre za ogromne količine, pa kocke niso potrebne.

Investitor pa tega ne zahteva, ker to najprej stane njega...

Vem za primer v BTC, ko so ven štemali 1500mm pilote z gradbenim železom, ker je bil bton preslab :D. Pa so jih dobili, ko se seizmično izmerili odboje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

driver_x ::

Kjer je potrebno, to zahtevajo predpisi.

mirator ::

Bezukhoff je izjavil:

mirator je izjavil:

Bezukhoff je izjavil:

user4683 je izjavil:

No, pa smo z debato tam kjer smo bili, predno si zacel z neosnovanim obsojanjem zaposlenih o dlje casa trajajocem zaplinjanju pacientov.


Nope, še vedno me zanima kaj se je vse dogajalo tista dva meseca.

Saj so ti že odgovorili, nič se ni dogajalo, ker ni bilo potrebe.
Sicer pa ta forum res ni relevanten za takšne odgovore, ali se ti ne zdi?



A tako, ti to veš tako kot vsi ostali kaj natančno se je vse dogajalo, nikoli nobenega dvoma v karkoli, vse je vedno v najlepšem redu, dokler več ni.

Repliciraš na prvi stavek, ki odgovarja tvoji paranoji, drugega pa verjetno niti nisi prebral. Odkrito ti priznam, da tudi jaz ne vem kaj so tista dva meseca delali. Mogoče so pa zaposleni odkrili smejalni plin in so imeli smejalno sprostitvene odmore. Kdo bi vedel, razen tistih, ki so tam bili. Povprašaj jih.

Tidule ::

kajtimara je izjavil:

Za tvojo vedeževalko:
https://www.rtvslo.si/crna-kronika/huda...

Citat:
Direktorica bolnišnice Nataša Fikfak je povedala, da sta zdravnici, ki sta oživljali poškodovanega, posumili, da je nekaj narobe v reanimacijskem bloku. Po besedah Fikfakove med oživljanjem namreč nista opazili izboljšanja zdravstvenega stanja. Pregledali sta tudi napeljavo za kisik, ena izmed njiju jo je preizkusila tudi na sebi in skoraj omedlela.
je dejala Fikfakova in pokazala, da se različnih priključkov ne da zamenjati, torej je človeška napaka v času oživljanja izključena.


No vidiš, če dejansko citiraš in ne prodajaš nekaj na pol ima zadeva precej kontekstra. Zdaj pa primerjaj to izjavo, s tem kar si hotel insinuirat malo prej, da je osebje za napako vedlo in nič naredilo. Slednje se je namreč zgodilo ko je bilo za pacienta prepozno. Kar samo potrjuje to kar že ves čas trobimo. Medicinsko osebje je delalo skladno s protokoli in ni bilo možnosti, da pravočasno odkrije napako na napeljavi. Kakor portjuje tudi to, da človeka niso pustili smega ležat v sobi, kot bi nekateri radi podtaknili ampak so aktivno delali na temu, da mu rešijo življenje. Žal je šlo za hudo malomarnost izvajalca, ki je niso mogli predvidet, da se bo zgodila in je poledično tudi niso mogli rešit človeka. Kar spet potrjuje, da v konkretnem primeru zdravniško osebje ni bilo odgovorno za nastalo situacijo.

Tidule ::

mr_chai je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mene še vedno čudi, da ko pripeljejo nekoga urgentno, da nanj ne priklopijo vseh senzorjev, kar je možno, to monitorirajo, zraven še kak alarm, pregled krvi in dobijo celoten status bolnika.

Saj ni veliko teh parametrov, utrip, pritisk, nasičenost kisika... Dvomim, da gledajo še kaj več, pa še tega zdravstvo ni sposobno avtomatizirati in alarmirati ob problemih.


Mene še zdravnica včasih priklop na tist ročni merilec kisika v krvi. Kaj pa je tist dati na prst. Tko da tud mene tole čudi in ne pravim, da je medicinsko osebje 100% krivo, nek manjši delež krivde pa bi moral nositi. Če ti človeka priklopiš na kisik in vidiš, da ima npr 87 saturacije na začetku, potem ko mu daš pa še masko pa začne padati pod 60..ne vem no, mogoče še pomisliš zakaj bi kar naenkrat začel padati kisik, če je bil problem npr tvoj input. Sploh pri taki poškodbi, kot jo je imel omenjeni. Kakor sem bral je imel polomljena rebra.

Se je pa ista situacija zgodila tudi v Italiji, kjer je umrlo 8 oseb.
https://www.theguardian.com/world/2007/...


Tko da očitno niso to neki prvi pojavi v človeški medicini. Mogoče je kakšen zdravnik že slišal te zgodbice. Seveda je najbolj kriv nadzor. Kako da faq ne moreš po končanju inštalacij preveriti vse cevi in kaj prihaja iz njih.

Človek je prišel v bolnico hudo poškodovan. Preden so ga priklopili na kisik je prišlo do padca kisika v krvi, človek je umiral. Ko so ga priklopili na napravo se stanje ni izboljšalo. Kaj je torej logičen zaključek, ki ga v taki situciji potegne zdravnik? Nekaj je narobe z napeljavo za kisik ali človek je hudo poškodovan in kiskik ni dovolj?

Bezukhoff je izjavil:

Novi urgentni center je bil uradno odprt 17. decembra 2015, delo pa se je začelo januarja, do incidenta je prišlo 10. marca 2016.

Dva meseca so potemtakem zaplinjali ostale paciente v reanimacijskem bloku, verjetno se jim je precej smejalo.


Napaka v priklopu je bila za konkretno sobo oziroma priključek. Urgentni blok kjer je do nesreče prišlo je bil odprt šele v januarju in je deloval z omejeno zmogljivostjo zaradi pomanjkanja kadra.

Tako, da ja, scenarij kjer konkreten priključek prej ni bil uporabljen je precej verjeten drugače bi imeli že prej koga ali mrtvega ali pa bi napako zaznali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

49106 ::

Predvidevam, da bi po predpisih nekdo moral prevereriti plin. Se mi zdi, da je tukaj cel kup ljudi ozroma verige zatajilo. Je pa bolnišnica tista, ki bi morala svojcem plačati zajetno odškodnino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Tidule ::

To, da je bila sploh dilema ali bo bolnica izplačala odkodnino ali ne je dejansko navečji fail, ki se ga lahko očita bolnici v tej temi. Ne glede na to, da denar ne mora oživet človeka, je bilo sprenevedanje tukaj moralno nesprejemljivo. To bi potem morala bolnica reševat z izvajalci.

Drugo pa je dejanska krivdna odgovornost, ki pa seveda nima nič z bolnico.

starfotr ::

A ti ko greš tankat na pumpo malo natočiš v prozorno posodo in preveriš ali zaupaš osebju na pumpi, da so prav naročili in natočili v podzemne rezervoarje?

Napake so. Napake bodo. Jebi ga zdej. Bila je žrtev in nazaj se ne da obuditi mrtvega. Naj počiva v miru.

dj_uro ::

dejmo razčistit...
Omenjena ''krivca'' nista cepca, bedaka ipd...
sta cenjena gospoda v svoji branži...
nista monterja, sta bila kar na najvišji poziciji, vodja gradbišča..

Oba osebno poznam in mi je zelo hudo, kar jima sledi...
vw-klub.si

WizzardOfOZ ::

Ali je že kdo omenil, da je eden prvih, ki je zaradi zamenjave cevi umrl, bil tudi iz tega foruma in da je bil padalec.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Wega ::

GupeM je izjavil:

Moje mnenje je, da je kriv izključno nadzor oz. kot bi temu rekli v IT-ju, testiranje v produkciji. Medicinska sestra ne more biti kriva, ker za upad kisika v krvi je možnih nešteto stvari. Napačen plin v napeljavi je nekje čisto na koncu seznama, če sploh pride na seznam. Bi pa pri testiranju, ki bi ga morali izvajati nadzorniki, moral ta test biti zelo visoko na seznamu.

Podobno kot ne boš nikoli pomislil, da te je avto na cesti pustil zato, ker so na bencinski črpalki priključili bencin na ročko od dizla. Šele ko ti bo mehanik povedal, da imaš v rezervoarju bencin namesto dizla, boš pomislil na to. In ko boš pogledal račun, na katerem piše da si tankal dizel, boš zagotovo prepričan, da napaka ni na tvoji strani. Še posebej, ker od bencina ročke niti ne moreš vtaknit v avto, ker noter paše samo ročka od dizla.

Mislim da je ravno obratno, ampak nima veze. Pri nas - pa smo samo kemija - so najprej DQ (kvalifikacija načrtovanja), pa IQ (kvalifikacija montaže) pa potem kvalifikacija delovanja (OQ) in nato kvalifikacija v proizvodnji (PQ)...
Wega,
lep, postaven, pameten
in skromen.

GupeM ::

Wega je izjavil:


Mislim da je ravno obratno, ampak nima veze.

Obratno kaj? Bencin-dizel?
https://slo-tech.com/forum/t810263/p780...
Že razloženo, do konca sva se pa po ZS-jih pogovorila ;)

Jure14 ::

Če se prav spomnim, se je takrat govorilo, da je v tej sobi več priključnih mest (4 ali celo 6?).
In da so bile cevi samo do enega "bloka" priključkov zamenjane.
Nekaj se je govorilo tudi, da so tudi odprli preiskavo ene ali dveh smrti, ki sta se zgodili v tej reanimacijski sobi pred tem.
In da sta zdravnici dejansko dokaj hitro ugotovili, da je nekaj s priključkom narobe. Je ena probala vdihnit.
In še takrat je prva misel verjetno "nekdo je v kleti na cev priključil napačno bombo (in je na vseh priključkih N2O)" in ne "narobe je priključena samo ta postaja, dajmo ga na drugo priključit".

Zimonem ::

A po smrtih so pa lahko potovale maske prej pač ne? Jaz pridem je zdravniku ne h inštalaterju

delavec44 ::

Tidule je izjavil:

Kakor portjuje tudi to, da človeka niso pustili smega ležat v sobi, kot bi nekateri radi podtaknili ampak so aktivno delali na temu, da mu rešijo življenje.


Če to leti name, nič ne podtikujem in tudi ti slabo bereš kot rad očitaš drugim. Moj komentar je bil, da odgovornosti osebja splošno ne moreš kar izničiti in poved na začetku vsebuje "če". Kaj se je pa v tem konkretnem primeru dogajalo pa ne vem in bodo ugotavljali pristojni.

mr_chai ::

V gimnaziji sem se dosti družil z bodočimi medicinskimi sestrami iz srednje zdravstvene. Rečem lahko samo, da mi je vse jasno.

XIIT ::

Invictus je izjavil:

mirator je izjavil:


Meni se smili žrtev in se mi smilijo njegovi svojci. Smili pa se mi tudi monter, ki je napako zakrivil. Skoraj 100% sem prepričan, da tega ni naredil zanalašč.
Da pa se v gradbeništvu kar tako na splošno z meritvami goljufa, pa je povsem tvoja insinuacija, ki z resnico nima nobene veze.

Seveda monter ni kriv. Pravzaprav je, kaj je pa priklopil napačno cev...

In ja, v gradbeništvu se na veliko goljufa. Začne se že pri betonu, ko namesto marke 32 pošljejo marko 30. Ali dajo preveč vode. Kar sicer hitro ugotoviš, ampak zavrne pa hruško malokdo. Pač kuverta v roko. Pa je to šele prva faza gradnje. Ali pa se v pilote da namesto 240 kg cementa, 220 kg. Tako tega ne preverja nihče.

V vsaki fazi so male goljufije, na koncu se jih pa nabere kar precej...

Jebeno je samo, če so bili že na začetku izračunani minimalni varnostni faktorji.

Sem slišal za primer, ne vem sicer če iz UK ali Kanade, kjer je gradbena firma odstranjevala armaturo po odhodu nadzornika, ki je preveril in podpisal da armatura ustreza načrtu. Ker je bila to večletna praksa, jim je uspelo postaviti ogromno hiš (več 10), ki so (ustrezno) armirane samo na papirju - po odkritju tega so namreč šli preverjat tudi ostale novogradnje istega izvajalca.
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

starfotr ::

Medijsko znani slovenski proizvajalec naprav še danes dela to tako oz. na podoben način.

Svoje zelo slabe naprave toliko časa štukajo s kondenzatorji, da gre skozi uradno certificiranje, potem pa to vse odstranijo dol s stroja in pošljejo kupcu. Stroj ima vse papirje, da je ok. Pri kupcu pa ta stroj dela, vse ostalo okrog njega pa crkne zaradi motenj.

Drži vodu dok majstori odu.

raceboy ::

ja sej ne recem gre stroj skozi. sej poznam nadzornike ku so pri gradnjah stanovajskih blokov pogledali stran s kuverto v zepu. ampak tu so v prvi vrsti zivljenja. to mora odgovarjat nadzornik. ima placano za to in ima urejeno odgovornost za to.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne razumem tega sistema ogrevanja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23734159 (20271) joze67
»

Smrt po uvedbi raspiratorja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15918336 (12264) HappyPills
»

Zastrupitev s plinom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
938834 (6664) kloko
»

Tehnično vprašanje za koncentrator kisika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
747276 (5760) jype
»

dihanje iz navadne plastenke (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6414502 (12935) St235

Več podobnih tem