» »

Inhalator za sinuse

Inhalator za sinuse

SVGA ::

Vprašanje za tiste ki imate probleme z vnetji/mašenjem sinusov. Ali je kdo od vas probal oz. uporablja tole?
https://www.tosamashop.si/i_10176_vicks...

A vam dejansko pomaga?

Hvala.

Invictus ::

Inhalator je pač vroča voda + eterična olja + brisača čez glavo.

Dovolj dobro...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Jaz si naredim fiziolosko in sperem nos s tisto za to narejeno flaso.

starfotr ::

Meni je otorinolaringologinja priporočila jal neti. Lahko pa uporabiš tudi drugo flašo ali kaj podobnega.

Seveda je vsaka inhalacija super. Jaz si naredim kar s posodo, zavrem na štedilniku in noter dam sol ter z brisačo čez glavo inhaliram. Potem pogrejem in ponovim vajo. Super je, ker ti cel obraz odpre pore in zmehča in je potem enostavno britje, čiščenje ipd.

itak37 ::


Neilmed plastenko je lažje uporabljat kot neti.
Raztopino si lahko pripraviš kar sam, 3:1 sol : soda bikarbona.

GupeM ::

Ne vem, kako je pri odraslih, ampak za otroke nam je pediatrinja to zelo odsvetovala, ker s tem sicer spucaš nos, ampak ogromno pa zabiješ še globlje v sinuse in opažajo še več vnetij sinusov pri tistih, ki to uporabljajo.

Najbolj pomaga, da se redno usekuješ, pa ne na vso silo, ker tudi s tem še bolj zabijaš sinuse. To je pa rekla zdravnica na ORL-ju.

Lahko pa tudi aspirator uporabiš. To je pa še posebej učinkovito pri otrocih, ki se še ne znajo useknit.

Zimonem ::

Otroci so drugo. Sicer pa sprobaš vse. Zame s parkrat zlomljenim nosom je dokaj loterija. Včasih je bolje preživet z glavoboli in zabasanimi sinusi , kot po pavzirat 14 dni da se spuščajo. Ker ko se ulije iz nosa je jeba. Inhalator pa ... Je fajn, ampak kako ga nameravaš uporabljat. Pa kolk problemov imaš. Celo v celem probaj najprej z piskrom čaja in otiračo kot pred ko predlagajo zgoraj.

tony1 ::

"Ne vem, kako je pri odraslih, ampak za otroke nam je pediatrinja to zelo odsvetovala, ker s tem sicer spucaš nos, ampak ogromno pa zabiješ še globlje v sinuse in opažajo še več vnetij sinusov pri tistih, ki to uporabljajo."

Lahko pojasniš kaj odsvetuješ? Izpiranje nosu s fiziološko (ali kaj je že v tej pl. flaši) ali inhalacije?

Zimonem ::

Govori za otroka katerega ne povezne nad juho.

GupeM ::

Ne, ne. Govorim za otroka in izpiranje s temi zgoraj omenjenimi flaškami, ki izpirajo pod pritiskom. Najbolje je samo nekaj kapljic fiziološke, pa nato z aspiratorjem ven potegnit. Dobiš poceni takšne, da sam s svojimi pljuči ven vlečeš, ampak to ni najbolj zdravo za starša, po mojem mnenju. Čeprav gre preko gaze.

Potem imaš takšne za na sesalec. Ja tudi meni se je zdelo, da bo to preveč vleklo, ampak je narejeno tako, da ravno prav vleče. Sem videl v živo.

Potem imaš še tretjo varianto, ki jo imamo doma in sicer prenosni baterijski.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sinusitis - kronično vnetje sinusov

Oddelek: Loža
2011973 (2350) tikitoki

Antene in elektromagnetno valovanje

Oddelek: Loža
141674 (1426) techuser
»

Kronično zamašen nos

Oddelek: Loža
249552 (8760) zee
»

Zabiti sinusi, boleča glava in vse okoli desnega očesa

Oddelek: Loža
74377 (4268) waters
»

Zamašen nos (ne pomaga prav nič!) pomoč pls! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6917218 (13300) ;-)

Več podobnih tem