» »

Smrt po uvedbi raspiratorja

Smrt po uvedbi raspiratorja

«
1
2 3 4

mahoni ::

Spremljam ze nekaj casa te fenomene okrog smrti po uvedbi raspiratorja.

Danes zjutraj nas je pricakala zalostna novica in sicer smrt zenine tete. Sprejeta naj bi bila v kliniko pred 18dni. Pljuca so bila cista, vseeno je bila na kisiku. Po tem tudi to ni pomagalo, in sledila je uvedba raspiratorja. Vceraj uveden, danes smrt.

Takih primerov je na tisoce. Raspirator = skoraj vedno smrt

Vzrok kovid seveda.

Kako vidite to?
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

MIHAc27 ::

Moje sožalje.

Jaz gledam to bolj tako... dokler ni nujno respiratorja niti ne uvedejo. Mogoče so predolgo čakali, in če bi ga prej bi bilo ok.
Definitivno pa se ga ne uporablja pri lažjih oblikah bolezni.

krneki ::

To je isto kot bi rekel, da so utopitve v kopalnih vodah posledica prodaje sladoleda. Korelacija je neizpodbitna! Večja je prodaja, več je utopitev! Prepovedati prodajati sladoled! Korelacija še ne pomeni posledico...

feryz ::

Ni čisto tako. Razen če poznaš množico kopalcev, ki so utonili po lizanju sladoleda. Verjamem, da kakšen je.

DjTonic ::

Od ene mlajše kolegice babica je bila na respiratorju pozimi in ji je respirator pomagal preživeti. Tako, da tako na pamet jaz nebi posploševal.

Furbo ::

Verjetno so zdaj že poštudirali kakšen plin priklopiti na respiratorje, tako da respirator ni vzrok.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Telbanc ::

mahoni je izjavil:

Spremljam ze nekaj casa te fenomene okrog smrti po uvedbi raspiratorja.

Danes zjutraj nas je pricakala zalostna novica in sicer smrt zenine tete. Sprejeta naj bi bila v kliniko pred 18dni. Pljuca so bila cista, vseeno je bila na kisiku. Po tem tudi to ni pomagalo, in sledila je uvedba raspiratorja. Vceraj uveden, danes smrt.

Takih primerov je na tisoce. Raspirator = skoraj vedno smrt

Vzrok kovid seveda.

Kako vidite to?


Problem je srce, ki ne zdrži napora. Tako so bili primeri, ko so osebe s slabim srcem, začele umirat takoj po intubiranju.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

krneki ::

feryz je izjavil:

Ni čisto tako. Razen če poznaš množico kopalcev, ki so utonili po lizanju sladoleda. Verjamem, da kakšen je.

Zato sem pa napisal da ŠE ne pomeni. Vsekakor je mogoče, da je kakšen med njimi.

Vetrpiha ::

MIHAc27 je izjavil:

Moje sožalje.

Jaz gledam to bolj tako... dokler ni nujno respiratorja niti ne uvedejo. Mogoče so predolgo čakali, in če bi ga prej bi bilo ok.
Definitivno pa se ga ne uporablja pri lažjih oblikah bolezni.

Respirator uvedejo že za vsako malenkost, mimogrede.
Pade nasičenost kisika v krvi? Respirator!

feryz ::

krneki je izjavil:

feryz je izjavil:

Ni čisto tako. Razen če poznaš množico kopalcev, ki so utonili po lizanju sladoleda. Verjamem, da kakšen je.

Zato sem pa napisal da ŠE ne pomeni. Vsekakor je mogoče, da je kakšen med njimi.
Koliko jih preživi, ko jih priklopijo? Mislim, da je podatek 20%? Ni glih neka zmaga, se ti ne zdi? Korelacija je hudo prisotna.

Invictus ::

Korelacija bi se delala pri 20% smrti, ne pa pri 80%. Tam je čisto logičen vzrok->posledica..

Pri takem procentu so tisti, ki preživijo, izjeme, ki potrjujejo pravila...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Invictus je izjavil:

Korelacija bi se delala pri 20% smrti, ne pa pri 80%. Tam je čisto logičen vzrok->posledica..

Ne. Vzrok posledice, se ne ocenjuje glede na %.
Mater to je osnovno solski nivo. Dejte se mal potruditi no.


Zdej pa nazaj k resni debate. Pri ventilatorjih je problem, da je pri res zdravih ljudi moznost prezivetja precej nizka (zato se jih recimo tudi dostikrat tudi ni priklapljalo). Po drugi strani je moznost prezivetja ljudi, ki so mlajsi od 70 let tam okoli 70%.

mahoni ::

Ona je bila diabetik, sladkor se ji je seveda v bolnisnici mocno poslabsal. Vec informacij pa tudi nimamo, saj so bili zdravniki ves cas skopi iz informacijami. Je pa teta iz Banja Luke iz Bosne.

To je pa sedaj tisto - ko se rece malo ljudi umre od kovida. Res je. Statisticno malo, ampak ko se ti to zgodi v bliznji okolici, se potem drugace gleda na to. Sam imam razlicna mnenja okrog kovida. Po testih sem ga tudi sam najbrz prebolel, brez simptomov oziroma z blazjimi, ampak ocitno lahko vodi tudi v smrt.

Smurf je izjavil:



Zdej pa nazaj k resni debate. Pri ventilatorjih je problem, da je pri res zdravih ljudi moznost prezivetja precej nizka (zato se jih recimo tudi dostikrat tudi ni priklapljalo)

Tega ne razumem. Zakaj je tako? Ce si zdrav, si bolj mocen, mas mocnejse srce, ce je seveda vzrok taksnih smrti na koncu srce, ki ne zmore tega napora.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mahoni ()

Smrekar1 ::

mahoni je izjavil:

Spremljam ze nekaj casa te fenomene okrog smrti po uvedbi raspiratorja.

Danes zjutraj nas je pricakala zalostna novica in sicer smrt zenine tete. Sprejeta naj bi bila v kliniko pred 18dni. Pljuca so bila cista, vseeno je bila na kisiku. Po tem tudi to ni pomagalo, in sledila je uvedba raspiratorja. Vceraj uveden, danes smrt.

Takih primerov je na tisoce. Raspirator = skoraj vedno smrt

Vzrok kovid seveda.

Kako vidite to?


Covid-19, ki potrebuje respirator (in ne raspirator) je pogosto smrtna bolezen. Respirator (in ne raspirator) je samo način, kako relativno majhen delež obolelih lahko rešimo pred smrtjo.

A110 ::

feryz je izjavil:

krneki je izjavil:

feryz je izjavil:

Ni čisto tako. Razen če poznaš množico kopalcev, ki so utonili po lizanju sladoleda. Verjamem, da kakšen je.

Zato sem pa napisal da ŠE ne pomeni. Vsekakor je mogoče, da je kakšen med njimi.
Koliko jih preživi, ko jih priklopijo? Mislim, da je podatek 20%? Ni glih neka zmaga, se ti ne zdi? Korelacija je hudo prisotna.


Najprej sožalje.

tebi res manjka osnovno šolske matematike da primerjaš jabolka in hruške. Pomisli kaj bi se s temi 20% ki jih priklopijo in preživijo zgodilo če jih nebi priklopili. Verjetno že imajo razlog za priklop. Če jih 20% preživi je še vedno bolje kot pa če jih 0%.

Invictus ::

A110 je izjavil:

Verjetno že imajo razlog za priklop. Če jih 20% preživi je še vedno bolje kot pa če jih 0%.

Pravzaprav jih imajo 46.000 vsak dan...

Dobesedno so pobili 1500 ljudi iz DSO, zdaj se pa hvalijo, da so ustvarili 1000 prostih postelj tam...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

A110 ::

ja seveda, ogrožali bodo paciente (in tvegali licenco) zato, da bo bolnica (in niti posamezniki ki odločijo priklop) pokasirala nekaj dodatnih evrov. Sami zdravniki pa imajo od tega kaj točno? Saj ne rečem, morda je kak posameznik tako pokvarjen da bi to naredil ampak v splošnem to preslikati na vse zdravnike je pa skrajno žaljivo in neumno

mahoni ::

Problem, je ker zdravniki z druzino ne sodelujejo. V teh 18tih odkar je bila teta v bolnici, je bilo zelo malo informacij.

Edina od informacij je bila, da je bila sprejeta v bolnisnico s slabo krvno sliko (baje podhranjena z vitamini), ampak s cistimi pljuci in pozitivnim PCR testom.

Potem je slo se samo navzdol.

Pomoje je za boljsi izhod se zmeraj dober imunski sistem. Problem nastane, ker imunski sistem lahko tudi hitro opada zaradi xy razloga in ce te ravno v tem trenutku doleti virus si ga spusil.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Shegevara ::

Kemoterapija ima možnost preživetja 47%. Forumski stručko bo rekel, da je to slabše kot fifty-fifty in rekel, da je kemoterapija brezvezna.

Vedno, ko se gleda učinkovitost določene metode se MORA primerjati s kontrolno skupino. Recimo, če ima metoda zdravljenja le 5% uspeh, je to še vseeno uspeh, če bi sicer bil uspeh 0%.

Če ima respirator 20% uspeh je to bolje, kot če ne bi naredili nič in bi se ta znižal na 10%.

jshadlsa232 ::

mahoni je izjavil:

Spremljam ze nekaj casa te fenomene okrog smrti po uvedbi raspiratorja.

Danes zjutraj nas je pricakala zalostna novica in sicer smrt zenine tete. Sprejeta naj bi bila v kliniko pred 18dni. Pljuca so bila cista, vseeno je bila na kisiku. Po tem tudi to ni pomagalo, in sledila je uvedba raspiratorja. Vceraj uveden, danes smrt.

Takih primerov je na tisoce. Raspirator = skoraj vedno smrt

Vzrok kovid seveda.

Kako vidite to?

To da respiratorji povzrocijo smrt se je na 4chanu govorilo ze lani, tako da nic novega.

Seveda je to le teorija zarote.

Alexius Heristalski ::

OP ima neko afriško logiko. Tam jih zdravijo vaški vrači, dokler niso tako bolni, da jim ni pomoči. Potem gredo k pravemu zdravniku, ampak je že prepozno. Ljudje si mislijo, kdor je šel k zdravniku, je umrl. Boljše, da grem k vraču.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

Miki N ::

mahoni je izjavil:

Ona je bila diabetik, sladkor se ji je seveda v bolnisnici mocno poslabsal.


Zelo pomembno. Vprašanje koliko so jih sploh regulirali sladkor medtem ko so jo šopali v pljuča. Nikogar ne obtožujem, vendar ena stvar ki jo morate razumeti, da je dosti medicincev precej... trdih za določene stvari. Oziroma kot mi je nekoč rekel en zdravnik sam "jaz tudi ne zaupam vsem mehanikom, da ne bodo kaj zajebali".

Če je padla v ekipo, ki ni popolnoma globoko razumela, da ima njen diabetes še vedno totalno prioriteto glede zdravstvene oskrbe, ČEPRAV je bila na Rona oddelku potem... ja sožalje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

mahoni ::

@Miki_N
Mislis, da je tudi visok sladkor botroval h koncnemu rezultatu?

Vem, da se kaj prevec ni pazila, sicer izvajala je meritve, pa inzulin dajala, ampak hrana je bila pac tipicna bosanska in to je vec al manj kopica OH in navadne slabe mascobe.

Tezko reci, ko clovek nima vpogleda v celotno dokumentacijo. Upam, da jo dobijo in da jo lahko preberem.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Miki N ::

Ne vem, to je bolj stvar avtopsije. Zdaj je prepozno. Čeprav verjetno se preko sodne medicine da vložiti kak zahtevek za "dokumentacijo", samo zna biti kako razočaranje - mogoče bolje da se ne prepuščate negativizmu in sumničavosti - tudi če je prišlo do napake, je bila zgolj to, nesreča. Govorim o pogledu na stvar, ne pravno, strokovno... pač.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

mahoni ::

Ma ne gre se za to, za iskanje napak. Pac zanima me postopek, kaksni so bili krvni izvidi. Kako se lahko drugi clani zascitijo ipd.

Ona je bila pa oseba, ki je skrbela za vse druge, a zase nic. In na koncu placala velik davek.

Sem pa prejle ravnokar prebral tale komentar na 24kur:
Kanton Sarajevo ima zadnjih 7 dni pod 200...prej 800...umira pa jih večina tistih,ki so na respiratorju..60-80%.... vzrok pa slabi respiratorji,kupljeni pri Kitajcih.Ko naši so zelo radi poročali,ko je bil pri njih vrh...sedaj pa vse utihnilo je..? Drug teden se krivulja obrne tudi pri nas...tako ali drugače.Treba opravičiti ukrepe.

To bi bilo dobro vedeti, kaksna je statistika teh smrti v povezavi z raspiratorji in njihovim herstellerjem.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Miki N ::

mahoni je izjavil:



To bi bilo dobro vedeti, kaksna je statistika teh smrti v povezavi z raspiratorji in njihovim herstellerjem.


Ja samo še vedno imaš problem korelacije (in pomankanja). Recimo, lahko je bil razlog slaba usposobljenost, netočna navodila - dosti zdravnikov in osebja pač sledi "programu", ki jim ga dajo. Niti niso "krivi". Ok, zdaj če bi v primerljivi (ali isti) ustanovi uporabljali različne modele - in bi bil pri drugem modelu bistveno drugačen rezultat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Vetrpiha ::

Smrekar1 je izjavil:

mahoni je izjavil:

Spremljam ze nekaj casa te fenomene okrog smrti po uvedbi raspiratorja.

Danes zjutraj nas je pricakala zalostna novica in sicer smrt zenine tete. Sprejeta naj bi bila v kliniko pred 18dni. Pljuca so bila cista, vseeno je bila na kisiku. Po tem tudi to ni pomagalo, in sledila je uvedba raspiratorja. Vceraj uveden, danes smrt.

Takih primerov je na tisoce. Raspirator = skoraj vedno smrt

Vzrok kovid seveda.

Kako vidite to?


Covid-19, ki potrebuje respirator (in ne raspirator) je pogosto smrtna bolezen. Respirator (in ne raspirator) je samo način, kako relativno majhen delež obolelih lahko rešimo pred smrtjo.

Did you mean ventilator?

mahoni je izjavil:

Ma ne gre se za to, za iskanje napak. Pac zanima me postopek, kaksni so bili krvni izvidi. Kako se lahko drugi clani zascitijo ipd.

Ona je bila pa oseba, ki je skrbela za vse druge, a zase nic. In na koncu placala velik davek.

Sem pa prejle ravnokar prebral tale komentar na 24kur:
Kanton Sarajevo ima zadnjih 7 dni pod 200...prej 800...umira pa jih večina tistih,ki so na respiratorju..60-80%.... vzrok pa slabi respiratorji,kupljeni pri Kitajcih.Ko naši so zelo radi poročali,ko je bil pri njih vrh...sedaj pa vse utihnilo je..? Drug teden se krivulja obrne tudi pri nas...tako ali drugače.Treba opravičiti ukrepe.

To bi bilo dobro vedeti, kaksna je statistika teh smrti v povezavi z raspiratorji in njihovim herstellerjem.

Respirator ti natakne tehnik zdravstvene nege ali diplomirana medicinska sestra, ventilator pa tisti, iz medicinske stroke

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

imagodei ::

Samo to naj dodam: večina smrti se pripeti, ko se bolnik uleže v posteljo. Postelja je za bolnike zelo nevarna.
- Hoc est qui sumus -

Gagatronix ::

Pomemben point: Umetno predihavanje z ventilatorjem (in ne maska, ki jo fases na obraz, ko ti koncentracija kisika v krvi pade) se ne izvaja ko je pacient buden.

FoxKnox ::

Pomanjkanje eritrocitov , ki dovajajo kisik celicam po krvnem obtoku je pri covidu glavni vzrok pomanjkanja kisika v krvi.Tukaj tudi dovajanje kisika ali respirator ne pomagata.Posledica je amemija in lahko tudi propad organov in smrt. Respirator na to nima nobenega vpliva

Mato989 ::

Shegevara je izjavil:

Kemoterapija ima možnost preživetja 47%. Forumski stručko bo rekel, da je to slabše kot fifty-fifty in rekel, da je kemoterapija brezvezna.

Vedno, ko se gleda učinkovitost določene metode se MORA primerjati s kontrolno skupino. Recimo, če ima metoda zdravljenja le 5% uspeh, je to še vseeno uspeh, če bi sicer bil uspeh 0%.

Če ima respirator 20% uspeh je to bolje, kot če ne bi naredili nič in bi se ta znižal na 10%.


To je zlo fajn ja, dokler ni tako da bi nekdo preživel ker NI BIL priklopljen, nekdo pa umrl ker JE BIL priklopljen... Pol se pač vprašaš kako je bolje igrat "kocko"... na kateri strani.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

FoxKnox ::

mahoni je izjavil:

@Miki_N
Mislis, da je tudi visok sladkor botroval h koncnemu rezultatu?

Vem, da se kaj prevec ni pazila, sicer izvajala je meritve, pa inzulin dajala, ampak hrana je bila pac tipicna bosanska in to je vec al manj kopica OH in navadne slabe mascobe.

Tezko reci, ko clovek nima vpogleda v celotno dokumentacijo. Upam, da jo dobijo in da jo lahko preberem.


Ko te sprejmejo na intenzivno zaradi nezmožnosti dihanja, je za zdravnike najvažnejše omogočiti in stabilizirati dihanje, torej dovajati kisik v telo. Vse tvoje kronične bolezni so sprva v drugem planu. Ampak prav te bolezni so glavna opora virusu in praktično potencirajo poslabšanje stanja in zmanjšujejo možnost okrevanja

drvo ::

Invictus je izjavil:

A110 je izjavil:

Verjetno že imajo razlog za priklop. Če jih 20% preživi je še vedno bolje kot pa če jih 0%.

Pravzaprav jih imajo 46.000 vsak dan...

Dobesedno so pobili 1500 ljudi iz DSO, zdaj se pa hvalijo, da so ustvarili 1000 prostih postelj tam...


To o 1000 posteljah zaradi smrti je grdo deplasirana laž. Govora je o 1000 NOVIH posteljah. Zaradi gradnje dodatnih kapacitet.

A110 ::

Mato989 je izjavil:

Shegevara je izjavil:

Kemoterapija ima možnost preživetja 47%. Forumski stručko bo rekel, da je to slabše kot fifty-fifty in rekel, da je kemoterapija brezvezna.

Vedno, ko se gleda učinkovitost določene metode se MORA primerjati s kontrolno skupino. Recimo, če ima metoda zdravljenja le 5% uspeh, je to še vseeno uspeh, če bi sicer bil uspeh 0%.

Če ima respirator 20% uspeh je to bolje, kot če ne bi naredili nič in bi se ta znižal na 10%.


To je zlo fajn ja, dokler ni tako da bi nekdo preživel ker NI BIL priklopljen, nekdo pa umrl ker JE BIL priklopljen... Pol se pač vprašaš kako je bolje igrat "kocko"... na kateri strani.


Zato pa imamo usposobljene ljudi ko odločajo o tem in ne naključen slo techovec.

mahoni ::

Torej, morali bi je dati v umetno komo to mislite, da je pravilni postopek?
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Vetrpiha ::

Gagatronix je izjavil:

Pomemben point: Umetno predihavanje z ventilatorjem (in ne maska, ki jo fases na obraz, ko ti koncentracija kisika v krvi pade) se ne izvaja ko je pacient buden.

Odvisno. Ali gre za pomoč pri dihanju ali pa dejansko diha namesto človeka.

Imamo doma napravo, ki zna oboje

imagodei je izjavil:

Samo to naj dodam: večina smrti se pripeti, ko se bolnik uleže v posteljo. Postelja je za bolnike zelo nevarna.

Ljudje crkavajo zaradi bolezni, ki so bolj kot nr izključno v bolnišnicah. Tako je do zdaj umrlo zaradi teh bolezni v Sloveniji več ljudi kot pa zaradi korone.
Ampak ljudem s prodano fušo je vseeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

borisk ::

še enkrat, kaj je pravilni postopek ni enoznačnega odgovora, sploh pa ne na slotechu, pa s podatki ki si jih podal, še dva zdravnika iste stroke se lahko na podlagi istih podatkov odločita različno. odpiranje takšnih tem na slotechu samo namiguje da želiš vzbujat dvom v zdravniške odločitve, ampak v resnici nimaš nekega razloga oziroma znanja, da bi dvomil v zdravniške odločitve, naj bodo to v kongu, amazoniji, bosni ali pa pri nas. Tistih nekaj dejanskih zdravniških napak pa vsaj v zahodnem svetu najdejo in sankcionirajo ali kompenzirajo.

V glavnem, sožalje ob izgubi, namen odpiranja takšne teme na slotechu pa je pod vsakim nivojem...

Samael ::

mahoni je izjavil:

Torej, morali bi je dati v umetno komo to mislite, da je pravilni postopek?

Ja, jaz sem povsem prepričan, sem videl v tisti seriji, kaj je že ...
Samael != Samuel

darkolord ::

Manjka sicer ključen podatek, zakaj je bila sploh sprejeta v bolnišnico. Ker si napisal samo "čista pljuča", kar se lahko bere, kot da je bila zdrava ...

HappyPills ::

Vbistvu ni problem ventilator ampak bolnišnice. Skoraj vsi covidni umrejo v bolnišnici, pa ne samo od covida še od vseh drugih stvari. Meni je sumljivo to. Si doma, te začne neki srce grabt, greš v bolnco in škrip. Doma pa še živ. Če nebi šel bi preživel.

Vetrpiha ::

HappyPills je izjavil:

Vbistvu ni problem ventilator ampak bolnišnice. Skoraj vsi covidni umrejo v bolnišnici, pa ne samo od covida še od vseh drugih stvari. Meni je sumljivo to. Si doma, te začne neki srce grabt, greš v bolnco in škrip. Doma pa še živ. Če nebi šel bi preživel.

Temu rečemo bolnišnične okužbe. In še institucije, ki so predpisale standarde za nadzor nad temi okužbami imajo ironično same težave.

Pa je moje vprašanje bilo: So sedaj, ko je bilo većina oddelkov praznih razkuževali kaj?

Gagatronix ::

Vetrpiha je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Pomemben point: Umetno predihavanje z ventilatorjem (in ne maska, ki jo fases na obraz, ko ti koncentracija kisika v krvi pade) se ne izvaja ko je pacient buden.

Odvisno. Ali gre za pomoč pri dihanju ali pa dejansko diha namesto človeka.

Imamo doma napravo, ki zna oboje

imagodei je izjavil:

Samo to naj dodam: večina smrti se pripeti, ko se bolnik uleže v posteljo. Postelja je za bolnike zelo nevarna.

Ljudje crkavajo zaradi bolezni, ki so bolj kot nr izključno v bolnišnicah. Tako je do zdaj umrlo zaradi teh bolezni v Sloveniji več ljudi kot pa zaradi korone.
Ampak ljudem s prodano fušo je vseeno.


PAP naprave in respiratorji sta dve razlicni zadevi. Pri medicinskem respiratorju je pacient intubiran.

Vetrpiha ::

https://www.ahcah.com/Files/Manuals/Tri...

The device
offers six different Pressure Control modes of operation:
o CPAP - Continuous Positive Airway Pressure
o S - Spontaneous Ventilation
o S/T - Spontaneous/Timed Ventilation
o T - Timed Ventilation
o PC - Pressure Control Ventilation
o PC-SIMV - Pressure Controlled Synchronized Intermittent
Mandatory Ventilation

Je bolj kot ne hibrid, če lahko temu rečemo tako.

marsovcek ::

@op: gospa ni umrla zaradi priklopa na respirator (ali ventilator) ampak kljub temu. Žal je to precej tipičen potek bolezni pri nekom, ki ima dejavnike tveganja. Najprej sprejem v bolnišnico zaradi težjega dihanja, nato par hitrih poslabšanj do potrebe po intenzivnem zdravljenju.

Smrtnost v intenzivi ni 80% ampak bolj nekje okrog 30 - 40%. In potrebno se je zavedati, da bi brez intenzivnega zdravljenja (ki je lahko zelo agresivno za organizem) vsi taki bolniki umrli.

;-) ::

Serijsko mečejo folk na respirator in komo, tja pa še pridejo nekateri s svojim avtom...
......
Nobenega popravka ni bilo ...zgolj pritisnjen napačen gumb. Sory.
Barakuda1

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Barakuda1 ::

Ob branju teh komentarjev, sem ganjen in navdušen nad neverjetno visokim odstotkom visoko strokovno izobraženih diskutantov.
Tko na oč, kakšnih 60 % med njimi je profesorjev docentov, dr. pulmologov ... kakšnih 35 % je profesorjev docentov, dr. kardiologov, preostanek pa v pretežnem delu predstavljajo vsaj diplomanti zadnjega letnika medicinske fakultete.
Tako visok odstotek visoko strokovno izobraženih diskutantov, me obdaja naravnost z navdušenjem in me utrjuje v prepričanju, da ni več nobene potrebe vrjeti nekim strokovnjakom, ki so zaposleni v kliničnih centrih, bolnicah in zdravstvenih domovih. Namesto da vrjamem njim, ki jih davkoplačevalci celo plačujemo, bi bilo dosti pametneje, če bi si prebrali komentarje naših strokovnjakov debaterjev in bili res pravočasno predvsem pa strokovno informirani.
A je tako al ne?
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

Zgodovina sprememb…

aviator ::

Bodimo iskreni, ko bi govorili o rosnih mladeničih. Tako pa povprečen starostnik z malo vezami dobiva boljšo oskrbo kot predsedniki 40 let nazaj. Zdravniške napake se dogajajo, a bodimo iskreni. 30 let nazaj so ljudje živeli tam 70,75 let. Je potreba po večnem življenju? Če se v 85 letih nisi nauzil življenja, kaj ti bo tista starost nekje na postelji. Starostniki se vedno spominjajo svojih mladih let, in kako je bilo včasih luštno a zdravstvena oskrba in vsa ta zdravila danes, so jim bistveno podaljšala življenjsko dobo, tega pa ne zmorejo pohvalit. Ni danes vse slabo.
V 80 posto držav niti ne prideš do respiratorja, da bi lahko rekel, da je respirator kriv za smrt.

Dohtar, tudi sam čez 60 je nekoč neki stari ženski, čez 80, kj je prišla na tedenski odgovor v zdravstveni dom dejal:"Jah mamca, umret bo treba ".
Imamo eno starejših populacij v EU.
Sestra dela v zdravstvu, pravi da so pritiski sorodnikov včasih obupni. Težko je ljudem med vrsticami povedati, da 90 let star gospod ne more skakati kot gams.

Lansko leto je umrlo 200 ljudi več kot leto prej. Meni se ne zdi konec sveta, bolj me skrbi duševno zdravje mladih, sesutje ekonomije in en kup družinskih tragedij, ker so ljudje ujeti v nekih okoljih kjer ni pravih odnosov. Rodnost bo v tem letu padla, ker imajo ljudje bistveno manj stikov, družabnih prireditev ni.

mahoni ::

Ne vem zakaj ta tema ne bi bila za na forum? Ni tole edini in osamljeni primer. Do vceraj si ziv - raspirator - RIP.

Ze 4ti primer iz mojega zivljenja.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

phantom ::

aviator je izjavil:

Lansko leto je umrlo 200 ljudi več kot leto prej.

Ne, presežna smrtnost je bila okoli 4000 oziroma skoraj 20%.
https://medium.com/sledilnik/prese%C5%B...
~
~
:wq

marsovcek ::

aviator je izjavil:

...Lansko leto je umrlo 200 ljudi več kot leto prej...


Vir? Po teh podatkih jih je umrlo 3600 več, kot je dolgoletno povprečje. Oziroma 3400 več kot leta 2019.

mahoni je izjavil:

... Do vceraj si ziv - raspirator - RIP.
Ze 4ti primer iz mojega zivljenja.


Mešaš vzrok in posledico.

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Umrljivost v Sloveniji po vzroku (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19420531 (16557) Barakuda1

Sodisce razveljavilo nekatere korona ukrepe (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
62451451 (41191) dexterboy

Nekdo je slisal uradno osebo, ki govori o nacrtih za lockdown preden so se zgodili (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1099783 (7822) vostok_1
»

Distanciranje zaradi covida-19 odpihnilo številne nalezljive bolezni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5811124 (7816) HappyPills

Več podobnih tem