» »

Ne razumem tega sistema ogrevanja

Ne razumem tega sistema ogrevanja

1 2
3
4 5

mirator ::

OP je izjavil, da je prezračil vse radiatorje, torej varianta z zrakom v radiatorjih odpade. Sicer pa je takšen enocevni sistem zasnovan tako, da je premer cevi do radiatorja manjši od premera glavne cevi in večji od premera by-passa. Glede na to, da je vgrajen ventil 1/2", se mi zdi, da je to razmerje porušeno. Tudi glavna cev je do radiatorja namenoma pripeljana in odpeljana pod kotom 90°, kar omogoča pretok skozi radiator in delno skozi bypass.
JAz OP- ju predlagam, da dejansko preveri pravilno usmerjenost ventilov, potem pa skupaj z upravnikom zahtevata od lastnika stanovanja, da stanje uredi sam ali to prepusti (seveda z nadomestilom pri najemnini) OP-ju.

VIP58 ::

Dovodna cev do radiatorja je 3/4", ventil je 1/2", moral bi imeti enak premer kot cev. Brez potrebe je reducirano. Aja, prihranili so nekaj evrov. Dodatni upor pa povzroči še dvojno koleno pred radiatorjem.
Too much of everything is just enough.

blay44 ::

Nikoli še nisem videl takega sistema.
Zanimivo. Pa je tukaj prevladujoča kinetična energija vode ali hidravlični upor v unem T kosu obvoda?

V-i-p ::

Zaenkrat razmišljam, kot je Solatko zgoraj omenil, da povem lastniku, da bomo menjali ventile in dali gor termostatske glave, pa potem na novo odzračit, ker tole je res čudno vse skupaj. Radiator na spodnji sliki je v dnevni sobi, dvakrat odzračen, igla skoči nazaj, če jo pritisnem notri (gre par mm globoko). No, ko je v prvotnem položaju, jo pa lahko precej nežno kar ven iztaknem :). Pa ne teče nič ven. Upravnik je rekel, naj ga pokličem, ko bo zima na polno in bo kurjava maksimalna, samo je brez veze, ker bo isto kot lani. Cevi do radiatorjev bodo vroče, radiatorji pa mlačni, oz. mininalno topli. To že vem, ne rabim upravnika, da mi to pove. Ima kdo mogoče prosim kak kontakt ali nasvet, koga poklicat, da ne vzamem kar prvega, ki ga Gugl ponudi. Thx!

 Dnevna soba

Dnevna soba

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

solatko ::

mirator - Kaj je zračil, če ni pritiska, če bi bil pritisk bi bili radiatorji vroči? Si šprical fiziko v 7.razredu, kjer je govora o porazdelitvi pritiska v večcevnih sistemih?
To v vsakem primeru uredi monter centralne napeljave in ne lastnik stanovanja ali podnajemnik z upravnikom.

Zanič ventil ali pa je zaprt izhodni ventil (oziroma pokvarjen). Lahko je tudi preslab pritisk v hišni napeljavi,ker zanič delajo pumpe ali pa je odzračevalna posoda na najvišji točki, polna zraka (to je opravilo, s strani upravnika, pooblaščenega vzdrževalca ogrevanja.
Delo krepa človeka

mirator ::

Eh, solatko, saj tebe nisem nič vprašal.

solatko ::

mirator - Jaz sem napisal v prvem postu, da naj prezrači radiatorje, kar pa ne more narediti brez pritiska. Torej sem tebi odgovoril na trditev, da je to že naredil.
Delo krepa človeka

fikus_ ::

Možno, da je se zrak v radiatorju. Ampak malo verjetno, ker se po daljšem casu zrak raztopi v vodi in ga le ta odnese višje, kjer se izloči.
Jaz vidim glavno težavo zaradi menjave radiatorja, novi radiator ima večji hidravlični upor in zato manj vode teče skozi radiator, kot stari.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Aston_11 ::

V-i-p je izjavil:

Zaenkrat razmišljam, kot je Solatko zgoraj omenil, da povem lastniku, da bomo menjali ventile in dali gor termostatske glave, pa potem na novo odzračit, ker tole je res čudno vse skupaj. Radiator na spodnji sliki je v dnevni sobi, dvakrat odzračen, igla skoči nazaj, če jo pritisnem notri (gre par mm globoko). No, ko je v prvotnem položaju, jo pa lahko precej nežno kar ven iztaknem :). Pa ne teče nič ven. Upravnik je rekel, naj ga pokličem, ko bo zima na polno in bo kurjava maksimalna, samo je brez veze, ker bo isto kot lani. Cevi do radiatorjev bodo vroče, radiatorji pa mlačni, oz. mininalno topli. To že vem, ne rabim upravnika, da mi to pove. Ima kdo mogoče prosim kak kontakt ali nasvet, koga poklicat, da ne vzamem kar prvega, ki ga Gugl ponudi. Thx!

 Dnevna soba

Dnevna soba


Dajansko visi radiator v desno (tja, kjer je odzdračevalni ventil) ali je samo slika taka?

primoz4p ::

V-i-p je izjavil:

Zaenkrat razmišljam, kot je Solatko zgoraj omenil, da povem lastniku, da bomo menjali ventile in dali gor termostatske glave, pa potem na novo odzračit, ker tole je res čudno vse skupaj. Radiator na spodnji sliki je v dnevni sobi, dvakrat odzračen, igla skoči nazaj, če jo pritisnem notri (gre par mm globoko). No, ko je v prvotnem položaju, jo pa lahko precej nežno kar ven iztaknem :). Pa ne teče nič ven. Upravnik je rekel, naj ga pokličem, ko bo zima na polno in bo kurjava maksimalna, samo je brez veze, ker bo isto kot lani. Cevi do radiatorjev bodo vroče, radiatorji pa mlačni, oz. mininalno topli. To že vem, ne rabim upravnika, da mi to pove. Ima kdo mogoče prosim kak kontakt ali nasvet, koga poklicat, da ne vzamem kar prvega, ki ga Gugl ponudi. Thx!

 Dnevna soba

Dnevna soba



Sklepam:
- Radiator in ventil sta bila menjana mnogo let preden si postal najemnik in bila v obratovanju. Dovod tople vode je z zgornje strani :)
- "No, ko je v prvotnem položaju, jo pa lahko precej nežno kar ven iztaknem :)." ... igla se je ločila od konusa ventila. Ventil je zablokiral in predhodnik je s preveliko silo vlekel za iglo, da ga odblokira.
- "igla skoči nazaj, če jo pritisnem notri" ... samo učinek pumpe
- "odzračen" ... radiator seveda lahko odzračiš, saj na odvodu ni podtlaka ni tudi protipovratnega ventila.
- "radiatorji pa mlačni, oz. mininalno topli" ... naravno krozenje vode v radiatorju (topla gor, mrzla dol, nekaj vroče le pride iz spodnje strani)

"ne rabim upravnika" ... se ne strinjam. Za zamenjavo tvojih ventilov je potrebno izprazniti celotno verigo vode. Sicer nevem kako poteka, predpostavljam pa nekako tako:
upravnik --> upavljalec ogrevanja --> datum --> oglasna deska (da se obvesi stanovalce) --> izvedba

"prvega, ki ga Gugl ponudi" ... Lahko. Dodam še, da bo imel prost termin ob času, ki ga še neveš.

"Upravnik je rekel, naj ga pokličem, ko bo zima na polno in bo kurjava maksimalna" ... ???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: primoz4p ()

MadMax ::

Iz Danfosovega RA ventila se tudi da iztakniti iglo...
Menjava se lahko naredi kadarkoli, le kompetentnega izvajalca ki ima zamrzovalnik je treba najti. Večina tega res nima, kater pa ima pa verjetno ni kozolčar.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

primoz4p ::

... pa ima OP kriterij za iskanje izvajalca, ki močno omeji izbiro.

MadMax ::

Jah, kriterije bo prilagodil potrebni debelini puloverja :)

Sem pa malce pobrskal in tile zamrzovalci niti niso več nek bavbav, 1.5kEUR zaprti sistem. Ampak "mojstri" zelo neradi investirajo, tako v opremo kot v znanje...
Včasih so zamrzovali s CO2, bi rekel da je bilo tisto dražje in slabše nadzorovano (temperatura).
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

mirator ::

solatko je izjavil:

Pri takem sistemu, je hladen radiator, posledica nedelovanja ventila. Če bi bila napačna priključitev dotoka vode, bi ventil klenkal. Ravno tako imajo te radiatorji ventil za odzračenje in jih je potrebno ob začetku ogrevanja odzračit. Če ventil ne deluje, tudi odzračit ne moreš, ker v radiatorju ni pritiska, ki bi zrak porinil skozi ventil.

Najprej uredi zadevo z ventilom, da boš dobil v radiator toplo vodo, potem sledi odzračenje.

No, ker si ti odgovarjal namojo trditev, brez, da bi te kaj vprašal, iz vljudnosti tudi jaz sedaj tebi odgovoarjam na ta post.
Strinjam se s tabo, da je lahko nedelujoč termostatski ventil. Vendar pri delujoči črpalki bo pritisk v radiatorju preko odvodnega ventila še vedno, res pa ne bo pretoka. Torej bi odzračenje, kljub zaprtemu ali nedelujočemu dovodnemu ventilu, bilo možno.
Tvojega žaljivega odgovora:
"...Kaj je zračil, če ni pritiska, če bi bil pritisk bi bili radiatorji vroči? Si šprical fiziko v 7.razredu, kjer je govora o porazdelitvi pritiska v večcevnih sistemih?",
ki je bil povsem nepotreben, ti pač ne zamerim, ker je verjetno to tvoj doseg pojmovanja fizike.

mirator ::

Pozabil sem še dodati. Ker po priloženih slikah nima horizontalnega enocevnega razvoda, je malo verjetno, da bi bili kar vsi termostatski ventili nedelujoči.

primoz4p ::

... to tudi mene moti, vendar glede na Solatkov zapis dopuščam možnost, ker ne vem kakšen "mazut" majo ti bloki v ogrevalnem sistemu.
Večinoma gre za probleme z iglicami avtomatskih ventilov, ker je voda v radiatorjih, oziroma v centralnem sistemu zelo umazana in se gošča prime na mehanizme odpiranje-zapiranje in začnejo štekat.

Prvi moj nasvet je bil:
Torej nastavitev črpalke na najvišjo hitrost pretoka. V primeru, da je že nastavljena na najvišjo hitrost, pa zamenjava za novo iste dimenzije (dolžina, priključka) in višje zmogljivosti. Črpalka je potrošni material.

Sicer se pa lahko blokado ventila preveri še na naslednji način.
Zapreš spodnji in zgornji ventil do konca. Odpustiš odzračevalni ventil. Nekaj vode bo šlo ven zaradi nadtlaka; lahko še nekaj več zaradi morebitnega prisotnega zračnega mehurja. Nato pa odpreš zgornji termostatski ventil, če ne priteče čez odzračevalni ventil več nič vode je zadeva jasna.

FrRoSt ::

V-i-p je izjavil:

Zaenkrat razmišljam, kot je Solatko zgoraj omenil, da povem lastniku, da bomo menjali ventile in dali gor termostatske glave, pa potem na novo odzračit, ker tole je res čudno vse skupaj. Radiator na spodnji sliki je v dnevni sobi, dvakrat odzračen, igla skoči nazaj, če jo pritisnem notri (gre par mm globoko). No, ko je v prvotnem položaju, jo pa lahko precej nežno kar ven iztaknem :). Pa ne teče nič ven. Upravnik je rekel, naj ga pokličem, ko bo zima na polno in bo kurjava maksimalna, samo je brez veze, ker bo isto kot lani. Cevi do radiatorjev bodo vroče, radiatorji pa mlačni, oz. mininalno topli. To že vem, ne rabim upravnika, da mi to pove. Ima kdo mogoče prosim kak kontakt ali nasvet, koga poklicat, da ne vzamem kar prvega, ki ga Gugl ponudi. Thx!

 Dnevna soba

Dnevna soba


MALO se ZBERI!!! 8-O ;((

Kot ti je že neki uporabnik dal link na podobno temo!! Porabila je 2000 € za materjal in delo, pa ni rešila NIČ!! 8-O

Lahko je vprašljiv tudi ventil in njegova igla, vendar dvomim, da bi se to naredilo na vseh radiatorjih!! Odstraniš (odvijačiš) plastično ročko in jo snameš! Na ventilu ti ostane igla, ki jo ta ročka poriva ven in notri, ko sukaš plastični ventil v levo ali desno!!

ODZRAČUJEŠ na nasprotnem koncu radiatorja, kot je VENTIL!! Na tvoji sliki na LEVI STRANI ZGORAJ!!!;(

Potrebuješ ključek, lahko pa to narediš tudi z verjetno z navadnim malim izvijačem, lahko tudi elektro!! Malo popustiš, če se ne dogaja nič še malo popustiš, dokler ne začne vsaj kaplajti iz gume zraven, še bolje je, če kar teče in šprica v (ozkem) curku nekaj časa!! To je odzračevanje!! Imaš vijak tudi spodaj (na levi strani) vendar ta ni ravno namenjen odzračevanju, lahko ga pa uporabiš tudi za to!

Ločiti moraš DVE stvari!! Eno je, da imaš pol radiatorja toplega (mlačnega) in polovico mrzlega; DRUGO pa je da imaš celoten radiator mlačen, moral bi biti pa vroč!!

TERMOSTATSKI ventili ti v tem primeru NE BODO pomagali in rešili popolnoma NIČ!!! Termostatski ventili ti zaprejo radiator (dotok ogrevalne vode v radiator), če je Željena temperatura že DOSEŽENA!! Ti nimaš teh problemov, sploh!!

Očitno bi bilo najbolje za vse, glede na to, da se niti ne spoznaš v glavnih stvareh, da ti na ogled pride kakšen mojster! MOJSTER, ne pa kak mazač in pametnjakovič ala @Tidule!! :))

Kakšno vprašanje!?? ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

FrRoSt ::

primoz4p je izjavil:

V-i-p je izjavil:

Zaenkrat razmišljam, kot je Solatko zgoraj omenil, da povem lastniku, da bomo menjali ventile in dali gor termostatske glave, pa potem na novo odzračit, ker tole je res čudno vse skupaj. Radiator na spodnji sliki je v dnevni sobi, dvakrat odzračen, igla skoči nazaj, če jo pritisnem notri (gre par mm globoko). No, ko je v prvotnem položaju, jo pa lahko precej nežno kar ven iztaknem :). Pa ne teče nič ven. Upravnik je rekel, naj ga pokličem, ko bo zima na polno in bo kurjava maksimalna, samo je brez veze, ker bo isto kot lani. Cevi do radiatorjev bodo vroče, radiatorji pa mlačni, oz. mininalno topli. To že vem, ne rabim upravnika, da mi to pove. Ima kdo mogoče prosim kak kontakt ali nasvet, koga poklicat, da ne vzamem kar prvega, ki ga Gugl ponudi. Thx!

 Dnevna soba

Dnevna soba



Sklepam:
- Radiator in ventil sta bila menjana mnogo let preden si postal najemnik in bila v obratovanju. Dovod tople vode je z zgornje strani :)
- "No, ko je v prvotnem položaju, jo pa lahko precej nežno kar ven iztaknem :)." ... igla se je ločila od konusa ventila. Ventil je zablokiral in predhodnik je s preveliko silo vlekel za iglo, da ga odblokira.
- "igla skoči nazaj, če jo pritisnem notri" ... samo učinek pumpe
- "odzračen" ... radiator seveda lahko odzračiš, saj na odvodu ni podtlaka ni tudi protipovratnega ventila.
- "radiatorji pa mlačni, oz. mininalno topli" ... naravno krozenje vode v radiatorju (topla gor, mrzla dol, nekaj vroče le pride iz spodnje strani)

"ne rabim upravnika" ... se ne strinjam. Za zamenjavo tvojih ventilov je potrebno izprazniti celotno verigo vode. Sicer nevem kako poteka, predpostavljam pa nekako tako:
upravnik --> upavljalec ogrevanja --> datum --> oglasna deska (da se obvesi stanovalce) --> izvedba

"prvega, ki ga Gugl ponudi" ... Lahko. Dodam še, da bo imel prost termin ob času, ki ga še neveš.

"Upravnik je rekel, naj ga pokličem, ko bo zima na polno in bo kurjava maksimalna" ... ???


Še tole pokomentiram, ker je napisano v smiselnem zaporedju:

če bi ventil (ali pa kar vsi trije) zablokirali, v nekem stanju pač, npr. pol odprtem, bi bile posledice na radiatorju lahko identične! Ne more pa se ogrevati radiator iz spodnjega (odtočnega) voda ali priključka!! Lahko bi pridobil nekaj mlačne vode notri, z odzračevanjem radiatorja, v primeru, da bi bil zgornji dotočni ventil res blokiran/zataknjen!

OP poišči si kakšnega mojstra, lahko ti tudi jaz posredujem tel. od enega, zmeniti se boš moral pa sam! Obvesti me na ZS! :)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

MadMax ::

FrRoSt je izjavil:

OP poišči si kakšnega mojstra, lahko ti tudi jaz posredujem tel. od enega, zmeniti se boš moral pa sam! Obvesti me na ZS! :)

Daj mu kar na ZS pošlji, saj je že izrazil željo po kakem kontaktu, da ne bo prvi gugl zadetek...
Po vseh naših merjenjih dolžine onéjev se ne bi čudil če več ne spremlja teme :D
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

FrRoSt ::

MadMax je izjavil:


Daj mu kar na ZS pošlji, saj je že izrazil željo po kakem kontaktu, da ne bo prvi gugl zadetek...
Po vseh naših merjenjih dolžine onéjev se ne bi čudil če več ne spremlja teme :D

:)):)):))

Saj mu bom dal številko! 8-) Samo bo moral še enkrat (mene) EXPLICITNO kontaktirat na ZS! ;)

Številka sama nič ne rešuje! Očitno je en lolek, ki pojma nima, kje se radiator odzrači!? :))

Stari mojstri pa tudi ne poležavajo doma, ampak imajo dela čez glavo, tako da sama številka tudi ni garancija, da se mu bo situacija popravila! ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

MadMax ::

A je zaradi tega ker nima pojma o centralni pa kar lolek?
Ojoj...
Ne, ne mu dat cifre. Tudi če te prosi zanjo. Ker bo očitno moral na kolenih fehtat tega tvojega majstra da sploh pride v center LJ.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Tidule ::

@FRROST: Se kar prodajas meglo. A ni zalostno?

Btw. Kako sistem v grobem deluje sem pojasnil v enem zacetnih potov, preden si zacel filozofirat o odzracevanju.

Ne more pa se ogrevati radiator iz spodnjega (odtočnega) voda ali priključka!!
Sem ze davno razumel da ne razumes razlike med eno in dvocevnim sistemom. Ne rabis vsakic posebej to razlgat.

Očitno bi bilo najbolje za vse, glede na to, da se niti ne spoznaš v glavnih stvareh, da ti na ogled pride kakšen mojster! MOJSTER, ne pa kak mazač in pametnjakovič ala @Tidule!! :))
Recimo nakljucni PNG, ki ne loci med eno in dvocevnim sistemom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

FrRoSt ::

Tidule je izjavil:

@FRROST: Se kar prodajas meglo. A ni zalostno?

Btw. Kako sistem v grobem deluje sem pojasnil v enem zacetnih potov, preden si zacel filozofirat o odzracevanju.

Ne more pa se ogrevati radiator iz spodnjega (odtočnega) voda ali priključka!!
Sem ze davno razumel da ne razumes razlike med eno in dvocevnim sistemom. Ne rabis vsakic posebej to razlgat.


:)):)):))

Toliko se že spoznam, da ta VARIANTA NI MOŽNA, sploh!! V tem sistemu, pa četudi ja Ruski z azijsko elektroniko!! :)):)):))

Če je to možno in se do dela, da v tem radiatorju kroži voda od spodaj čez izstopni ventil navzgor in izstopa čez vstopni ventil, si dam tudi jaz kaj odrezati!! Pa sploh ni pomembno, ali je enocevni!?

Sicer naj OP, glede na to, da je že kontaktiral Upravnika; z njim naj se zmeni za pregled in popravilo, saj imajo svoje vzdrževalce in imajo dostop tudi do toplotne postaje in pregled nad njo!! Za stroške pa naj se zmeni za zmanjšanju najemnine! ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Tidule ::

Rabis skarje al bos z nozem?

V enocevnem sistemu je polozaj ventilov (zgoraj spodaj) brezpredmeten, ker je celotna cirkulacija odvisna samo od pumpe.

https://c03.apogee.net/mvc/home/hes/lan...

FrRoSt ::

Tidule je izjavil:

Rabis skarje al bos z nozem?

V enocevnem sistemu je polozaj ventilov (zgoraj spodaj) brezpredmeten, ker je celotna cirkulacija odvisna samo od pumpe.

https://c03.apogee.net/mvc/home/hes/lan...


:)):)):))

Kar KLADIVO vzemi!! 8-)

V NORMALNEM Enocevnem sistemu morda res, pa še to ne povsem!! ;)

Za RUSKEGA pa potrebuješ KLADIVO!! Da ti voda ne teče po bypassu!! ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

MadMax ::

FrRoSt je izjavil:

Za RUSKEGA pa potrebuješ KLADIVO!! Da ti voda ne teče po bypassu!! ;)

A zdaj pa kar naenkrat ni več zadosti samo odzračit? :))
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Tidule ::

Pri enocevnem sistemo je pac ena krozna zanka, tako da to, da gre voda po eni vertikali gor in po drugi dol ni nic nenavadnega, tako ima pol stanovanj/radiatorjev dovod tople vode spodaj, druga polovica zgoraj.

Ampak ce pac ne locis enocevnega in dvocevnega sistema tega ne mores vedet. Nic slabega v tem, samo res ni potrebe po zalitvah med tem ko se ti cel forum smeje zaradi nevednosti.

FrRoSt ::

Tidule je izjavil:

Pri enocevnem sistemo je pac ena krozna zanka, tako da to, da gre voda po eni vertikali gor in po drugi dol ni nic nenavadnega, tako ima pol stanovanj/radiatorjev dovod tople vode spodaj, druga polovica zgoraj.

Ampak ce pac ne locis enocevnega in dvocevnega sistema tega ne mores vedet. Nic slabega v tem, samo res ni potrebe po zalitvah med tem ko se ti cel forum smeje zaradi nevednosti.


IN!??

ENOCEVNI sistem lahko očitno izpelješ na nebroj načinov!?? Samo da imaš eno cev!?? Res je, samo ali bo in kako bo delovalo, je pa drugo vprašanje!!? In v takem primeru, kot ga ima OP je očitno, kje se bo nabiral zrak!! :)

Morda je to delovalo v Rusiji, ko so šparali na ventilik in kurili kot v Peklu pod pritiskom, ki je bil visok!!

Vse bi lahko še nekako štimalo, če bi prečna obvodna cev imela ventil, ki bi ga lahko zapru in bi vodo dejansko preusmeril na/čez radiator!! Pa tega ne moreš!! :|

In v tem grmu tiči ZAJEC! ;)

Enocevni sistem s takim obvodom je za NEnormalen!! ;)

Pa lahko imaš DOKTORAT iz enocevnih sistemov, tudi ruskih!!

Verjetno res ni nobene potrebe po žaljenju, vendar če ne veš, kje in kako se odzrači radiator, potem ne poznaš niti A od abecede! ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Tidule ::

Zakaj se naprej zalis in dokazujes svoje neznanje? A se nisi opazil da samo ti se ti nakladas o odzracevanju kot edini in vseobsegajoci resitvi? Od kje ti povsem zgresena teza, da ne vem kje in kako se odzraci radiator?

Zal tukaj ti ostajas tisti, ki se mu je ustavilo pri A, ker nisi spoben razumet kaj je to enocevni in kaj je dvocevni centralni ogrevalni sistem, ter kaksne so specifike enega in drugega. V enocevnem sistemu je lahko radiator vsak dan 3x odzracen, pa se vedno ne bo grel, ce ni ustrezneha ravnovesja med pretokom v radiatorju in bypassu.

Bypass cev je v enocevnem sistemu nekaj povsem normalnega, drugace bi en zaprt radiator ustavil kompletno ogrevanje.

Bypass je lahko narejen tako enostavno kot v tem primeru, kjer je potem treba pazit, da so radiatorji ustrezno dimenzionirani in vsaka sprememba lahko naredi sranje kot ga opisuje OP. Lahko pa je bypass bolj kompleksen in vkljucuje prilagajanje pretoka, ki omogoca prilagajanje radiatorju.

Trdit, da sistem ni normalen ker bypass nima dodatnega ventila, je zal spet samo odraz tvojega neznanja.

V konkretnem primeru je iz slik razvidno, da imajo novi radiatorji znotraj bistveno manjsi premer cevi kot stari, dodatno pa pretok zavira se koleno pri ventilu. Posledicno sistem ni uravnovesen in vecina vode stece mimo. Sistem potem deluje tako, kot ce bi imel stalno priprt ventil.

Me pa veseli da si vsaj dojel kako zgresena je bila tvoja teza, da v enocevnem sistemu dovod tople vode ne more bit na spodnji strani. Me veseli, da si se kaj naucil, cetudi si si zato moral nekaj odrezat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

FrRoSt ::

Tidule je izjavil:

Zakaj se naprej zalis in dokazujes svoje neznanje? A se nisi opazil da samo ti se ti nakladas o odzracevanju kot edini in vseobsegajoci resitvi? Od kje ti povsem zgresena teza, da ne vem kje in kako se odzraci radiator?

Zal tukaj ti ostajas tisti, ki se mu je ustavilo pri A, ker nisi spoben razumet kaj je to enocevni in kaj je dvocevni centralni ogrevalni sistem, ter kaksne so specifike enega in drugega. V enocevnem sistemu je lahko radiator vsak dan 3x odzracen, pa se vedno ne bo grel, ce ni ustrezneha ravnovesja med pretokom v radiatorju in bypassu.

Bypass cev je v enocevnem sistemu nekaj povsem normalnega, drugace bi en zaprt radiator ustavil kompletno ogrevanje.

Bypass je lahko narejen tako enostavno kot v tem primeru, kjer je potem treba pazit, da so radiatorji ustrezno dimenzionirani in vsaka sprememba lahko naredi sranje kot ga opisuje OP. Lahko pa je bypass bolj kompleksen in vkljucuje prilagajanje pretoka, ki omogoca prilagajanje radiatorju.

Trdit, da sistem ni normalen ker bypass nima dodatnega ventila, je zal spet samo odraz tvojega neznanja.

V konkretnem primeru je iz slik razvidno, da imajo novi radiatorji znotraj bistveno manjsi premer cevi kot stari, dodatno pa pretok zavira se koleno pri ventilu. Posledicno sistem ni uravnovesen in vecina vode stece mimo. Sistem potem deluje tako, kot ce bi imel stalno priprt ventil.

Me pa veseli da si vsaj dojel kako zgresena je bila tvoja teza, da v enocevnem sistemu dovod tople vode ne more bit na spodnji strani. Me veseli, da si se kaj naucil, cetudi si si zato moral nekaj odrezat.


Bravo! BRAVO Mojster @Tidule!!

Torej zraka ni v radiatorjih in ventili so tudi dobri! :)

ZAMENJATI mora torej radiatorje! 8-)

In dobiti enega takega MOJSTRA za ruske enocevne sisteme, ki bo celoten sistem v bloku vspostavil v red! ;) Do naslednjega prčkanja nekih laikov, ki še niso slišali za enocevni sisitem!? ;)

ZAKAJ se kar ti ne oglasiš pri OP in rešiš problem!?? Vsaj povej mu, kakšne radiatorje potrebuje!? Za tale ruski enocevni sistem.... ;) :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Tidule ::

Saj je bilo ze veckrat povedano. Rabi radiatorje kot so bili notri v originalu. Alternativno se llhko na bypass namesti ventil, samo je to poseg v skupno infrastrukturo. Samo to niso stvari, ki bi jih lahko reseval najemnik sam.

Seveda pa lahko vsak dan 10x odzraci radiatoje, glde na to kako dobro je to v pretklosti resilo njegov problem.

Ce bi bil problem samo v enem radiatorju potem bi bil lahko problem v ventilu, da so se na enak nqcin pokvarili vsi ventili hkrati? Hja, ti bos ze vedel.

Postaja pa ocitno da tudi ce v kompletu stece voda iz radiatorja, bo notri se vedno manj zraka kot med tvojimi usesi. Ce nic drugega se lahko malo ogreje, ko se smeje tvojim izjavam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

V-i-p ::

Berem in spremljam temo, da se kaj naučim :D. Samo imate pretežko debato za moje znanje o teh zadevah. Jah, prva opazka upravnika je itak bila, da sploh vedel ni za prenovo, da ga lastnik ni obvestil in se ni pozanimal kaj je potrebno menjat in kako. Toliko že štekam, da te stvari potem očitno vse vplivajo na končni rezultat gretja in na to, a bo pozimi na moji riti kombinezon al bojo gate :). Aja, ne se kregat, prosim lepo ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

primoz4p ::

@FrRoSt
"Ne more pa se ogrevati radiator iz spodnjega (odtočnega) voda ali priključka!!"
Verjetno imaš prav.
Teoretično: (zaprt zgornji ventil, odprt spodnji ventil) motor obstaja (cirkulacija in izmenjava hladna-vroča voda) vir energije tudi (vroča toplovodna cev par dm stran). Če pa vzamem v obzir, da gre za Sovjetski sistem, kjer v kotel nalaga sam tv. Stalin, pa ne dam roke v ta ogenj; niti leve, kaj šele kaj druhega :)

@Tidule
"Alternativno se llhko na bypass namesti ventil, samo je to poseg v skupno infrastrukturo."
To pomeni, da bodo potem bodo lahko na mrzlem ostali v isti verigi zaradi manjšega celotnega sistema.

Ob postavitvi je sitem deloval.
Deloval je tudi pri največjem uporu (posledično najmanji pretok), ko so bili zaprti vsi radiatorji razen enega v verigi.

Kaj se je spremenilo:
- je sprememba delovala na celotno verigo? (zamaščene cevi-nalaganje nesnage, vodni kamen, nedovoljeni posegi v bypass-e, črpalka) ... to bi občutili vsi v verigi
- lokalna sprememba
- kombinacija obeh

Za lokalno spremembo sta bistveni vprašanji: "kdaj so bili zamenjani radiatorji" in "ali oz koliko let po zamenjavi radiatorjev je sistem deloval"
Če je sistem v preteklosti deloval, je tudi potrebno preveriti-očistiti te radiatorje, če je v teh sistemih res toliko umazanije oz. se uporablja trda voda (? nalaganje vodnega kamna).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: primoz4p ()

Tidule ::

Ne more pa se ogrevati radiator iz spodnjega (odtočnega) voda ali priključka!!
Verjetno imaš prav.
Teoretično: (zaprt zgornji ventil, odprt spodnji ventil) motor obstaja (cirkulacija in izmenjava hladna-vroča voda) vir energije tudi (vroča toplovodna cev par dm stran). Če pa vzamem v obzir, da gre za Sovjetski sistem, kjer v kotel nalaga sam tv. Stalin, pa ne dam roke v ta ogenj; niti leve, kaj šele kaj druhega :)


Nima, v enocevnem sistemu je bolj kot ne vseeno in lahko brez tezav voda prihaja skozi spodnjo cev. Odvisno od sistema je normalno da gre v enocevnem sistemu vroca voda po eni vertikali gor in po drugi dol.

Pri enondstropni postavitvi sta naprimer ventila praviloma oba spodaj.

@Tidule
"Alternativno se lahko na bypass namesti ventil, samo je to poseg v skupno infrastrukturo."
To pomeni, da bodo potem bodo lahko na mrzlem ostali v isti verigi zaradi manjšega celotnega sistema.

Ni nujno, je pa seveda tveganje da zjebe cel sistem. S tem ko bo omogocil balansiran pretok bo primalno segrel svoje radiatorje medtem ko cel sistem bi naceloma tako zoozitev prezivel. Vprasanje pa je seveda koliko drugih je ze sralo po napeljavi.

So pa vsekakor vprasanja, ki jih postavljas na mestu. Bistveno bi bilo vedet ali imajo probleme vsi v verigi ter ali je izpad ogrevanja povezan z menjqvo radiatorjev. Glede na to, da je glavna cev ustrezne temperature in glede na napisano ni videt da bi bil problem v sistemu kot celoti.

FrRoSt ::

V-i-p je izjavil:

Berem in spremljam temo, da se kaj naučim :D. Samo imate pretežko debato za moje znanje o teh zadevah. Jah, prva opazka upravnika je itak bila, da sploh vedel ni za prenovo, da ga lastnik ni obvestil in se ni pozanimal kaj je potrebno menjat in kako. Toliko že štekam, da te stvari potem očitno vse vplivajo na končni rezultat gretja in na to, a bo pozimi na moji riti kombinezon al bojo gate :). Aja, ne se kregat, prosim lepo ;).


Da ne bomo spet nabijal, ti pa da ne boš preveč pameten :)) postal, ker še ob blizu videl nisi niti, kako se odzrači radiator,ti bom razložil zadevo!! 8-)

MOJSTER @Tidule ti je povedal, da moraš montirati originalne radiatorje, ali pa vsaj ventil na bypass! Ker menda zraka pa nimaš v tvojih radiatorjih, kakor še pravi strokovnjak za enocevne sisteme!

Imaš še kakšno vprašanje!? :)

To ni nobeno kreganje!! Je samo MODROVANJE! :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

mirator ::

Pri enocevnih sistemih s prisilno cirkulacijo je lahko dovod v radiator zgoraj ali spodaj. Eni sistemi, sicer kolikor vem, samo do 5 nadstropij, imajo v dovodni veji priključek na radiator spodaj, v povratni veji pa zgoraj. V drugih načinih pa so radiatorji s priključki zgoraj v povratni veji, dovodna cev pa gre direktno do najvišjega nadstropja.
Ampak vse to za OP ni ravno pomembno. Pomembno je, da si uredi ogrevanje. Konec koncev ga pri stroških ogrevanja ne bo nihče od sosedov toleriral, da je bil v hladnem stanovanju.
Torej glede na vse napisano, je bilo kar nekaj možnih vzrokov, da radiatorji ne grejejo. Vse te vzroke je treba vzeti v obzir in tistega, ki bo dejansko kriv, čim prej sanirati. Seveda z vednostjo upravnika in pravim mojstrom. Odsvetujem pa kakršen koli poseg v by-pass.

FrRoSt ::

8-O

Prav seeno je kje dovodna cev vstopa ali izstopa!
Poglejte si prvo na googlu, kašni sploh morajo biti ventili za enocevni sistem!!
Te prakse, očitno ruske, so se uporabljale pred desetletji, samo da je bilo najceneje! Potem pa vsak nekaj po svoje rihta in prenavlja!

Mislim, da bo OP ja še kar nazeblo, preden bo rešil problem!

Lako si pa najame drugo stanovanje! :))

Nekaj se je že naučil, očitno! :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

solatko ::

fikus - Zrak, ki se nabere v centralnem ogrevanju, sam od sebe ne gre nikamor, ker se drži vrha radiatorja, tam kjer voda praviloma priteka in ne na dnu, kjer je pipica za odtok oziroma kroženje vode. Če bi ogrevanje delovalo nekaj let, bi se tvoja teorija morda uresničila, ker pa je ogrevanje samo nekaj mesecev, je potrebno uporabit, za to namenjen ventil.

primoz4p - Malo si zaostal pri razvoju enocevnega centralnega ogrevanja. Če voda ne vstopa mimo ventila ampak spodaj, bo avtomatski ventil zabijalo in to kar konkretno ropota takrat, ko bo hotela voda ven. Pri klasičnih, ročnih ventilih, to ni bil problem in pri nas na Vodmatu, so to ugotovili šele ob montaži merilnikov, ko so ljudje množično montirali avtomateske ventile.
Torej, če mu ne klenka, ima voda pravilno pot. Večina monterjev centralne kurjave ima tudi sistem za zamrzovanje in se mreže ne prazni več vsako poletje.

mirator - Če je vhodni ventil, zaradi okvare zaprt, v radiatorju ni potrebnega pritiska, da bi voda zrak porinila ven, to bi se zgodilo samo v primeru, da je priklop napačen in vroča voda vztopa spodaj, v tem primeru pa bi ventili, ki so v redu, na vseh drugih radiatorjih klenkali (videno in doživeto, nič prijetna izkušnja, ko te iz spanca dvigne ropot iz radiatorja, saj poleg svojega, slišiš tudi ventile sosedov, ventil namreč pritisk iz druge strani dvigne in ta takoj pade nazaj, glasno in kot že povedano, neprijetno. Monterji prišli naslednji dan in pri toplotni postaji pravilno zvezali cevi. Klenkalo je do 3.-ga nadstropja, ker tudi pumpe, tople vode niso pošiljale naprej. Zgoraj so bili radiatorji hladni.

Tidule - Zaradi avtomatskih ventilov, je tvoja trditev napačna, preberi zgornji del posta. Pri ročnih ventilih pa je vseeno. Glede radiatorjev ga serješ, da ga bolj nebi mogel. Imam enocevni sistem in že 20 let druge radiatorje pa razen zračenja ob prvem ogrevanju, ne rabim čisto nič drugega. Seveda mora delovati iglica na termostatskem ventilu, katera pa zna po nekaj letih, zaradi svinjarije v vodi CO, štekat. Tako se ti zgodi, da ob zaprtju, zaradi zračenja, po odprtju, toplota ostane pred ventilom, šele po ročnem premiku, zopet nekaj časa deluje. To se mi začuda dogaja na obeh radiatorjih, ki sta stalno v pogonu, od petih, ki so večinoma zaprti. Bistvo pri enocevnem sistemu je, da mora voda skozi krožit in zato imaš bypas, sicer bi ob zaprtju ventila, centralna nehala greti vse nad teboj.
Mrzli radiatorji so lahko tudi zaradi slabega ali sploh nedelovanja pumpe. Pravi mojster bo najprej izmeril pritisk na ventilu, preden bo začel karkoli menjat.
Delo krepa človeka

fikus_ ::

Solatko, zrak se raztopi v vodi. In OP piše, da ima višje sosede. Torej bi oni imeli prej težavo z zrakom v radiatorju, kot OP. In OP večkrat omeni, da je odzračeval.

Še enkrat, zajeb je bil z menjavo radiatorjev! Pač delo šalabajzerskega "mojstra", ki se ni zavedel, kaj počne. Tile novi imajo manjši "svetli premer" za pretok vode, zato tudi večji hidravlični upor. Voda teče tja, kjer je manjši upor. Poleg tega, če so menjjali še ventila z nepravimi, je pa še dodaten zajeb!

Rešitev sedanjez+ga zajeba: dušenje pretoka vode skozi bajpas, ker ne verjamem, da bodo menjali/dobili ustrezne radiatirje z manjšim hidravličnim uporom.
Poleg tega je pa še vprašljiva velikost/moč radiatorja, ali je kdo sploh delal primerjavo stari novi?!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

MadMax ::

Dokler je radiator kvečjemu mlačen ob vroči vertikali, je brezpredmetno še o napačni (nezadostni) moči govorit.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

FrRoSt ::

Zrak se NE raztopi v vodi, ker ni sladkor, čeprav je voda glede tega zelo agresiven medij...

Vsak normali bi poskusil prvo radiator odzračit... Potem se gre lahko pa naprej. ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

fikus_ ::

frorost: Zrak se raztopi v vodi!

Lahko pa to kako drugače poimenuješ.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Tidule ::

FrRoSt je izjavil:

Zrak se NE raztopi v vodi, ker ni sladkor, čeprav je voda glede tega zelo agresiven medij...

Vsak normali bi poskusil prvo radiator odzračit... Potem se gre lahko pa naprej. ;)


Seznam stvari, ki jih ne razumes je dobil novo poglavje - topnost plinov v tekocinah.

Tudi tega, da je ozracil tako svoje radiatorje, kot da je upravnik preveril na celotnem sistemu, po treh straneh seveda nisi opazil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Tidule ::

Zaradi avtomatskih ventilov, je tvoja trditev napačna, preberi zgornji del posta.

Kako ves, da je z avtomatskimi ventili gretje kadarkoli delovalo?
Mrzli radiatorji so lahko tudi zaradi slabega ali sploh nedelovanja pumpe.
povsem mozno, samo potem bi imelo vec stanovanj probleme.
Glede radiatorjev ga serješ, da ga bolj nebi mogel.

Glede cesa? Da pri fiksnem bypassu menjava raditorja lahko zjebe sistem? Bos moral kaj bolj argumentirat, kot z bednim enovraticnim poskusom zalitev.

FrRoSt ::

Tidule je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

Zrak se NE raztopi v vodi, ker ni sladkor, čeprav je voda glede tega zelo agresiven medij...

Vsak normali bi poskusil prvo radiator odzračit... Potem se gre lahko pa naprej. ;)


Seznam stvari, ki jih ne razumes je dobil novo poglavje - topnost plinov v tekocinah.

Tudi tega, da je ozracil tako svoje radiatorje, kot da je upravnik preveril na celotnem sistemu, po treh straneh seveda nisi opazil.

:)):)):))

NO, samo da si ti @Tidule mojster in profesor za take stvari! :))

Verjetno tega ne razumejo tudi vsi drugi svetovni omejenci, ki se s tem ukvarjajo in zato montirajo oddušnike na radiatorje!?? ;)

Verjetno pa predvem enocevni sistem sploh ne potrebuje, mojster @Tidule!??

Sem bil ponovno žaljiv!?? 8-)

Nikar, MOJSTER @Tiduško, tvoja TRDOTA je resnično NEverjetna!! :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Invictus ::

solatko je izjavil:

mirator - Jaz sem napisal v prvem postu, da naj prezrači radiatorje, kar pa ne more narediti brez pritiska. Torej sem tebi odgovoril na trditev, da je to že naredil.

Kaj ti pomaga odzračevanje radiatorja, če je radiator poln vode, pretok skozi njega pa premajhen, da bi ga segrel ?!?!?!

Očitno je zanič ventil, glede na to, kaj OP poroča.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

solatko ::

Invictus - Za slab pretok v radiatorju je lahko več krivcev, od ventila do pumpe, preslabe toplotne naprave,.......
OP ni navedel ali ima probleme samo on ali tudi stanovalci pod in nad njim.
Delo krepa človeka

Tidule ::

FrRoSt je izjavil:

Tidule je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

Zrak se NE raztopi v vodi, ker ni sladkor, čeprav je voda glede tega zelo agresiven medij...

Vsak normali bi poskusil prvo radiator odzračit... Potem se gre lahko pa naprej. ;)


Seznam stvari, ki jih ne razumes je dobil novo poglavje - topnost plinov v tekocinah.

Tudi tega, da je ozracil tako svoje radiatorje, kot da je upravnik preveril na celotnem sistemu, po treh straneh seveda nisi opazil.

:)):)):))

NO, samo da si ti @Tidule mojster in profesor za take stvari! :))

Verjetno tega ne razumejo tudi vsi drugi svetovni omejenci, ki se s tem ukvarjajo in zato montirajo oddušnike na radiatorje!?? ;)

Verjetno pa predvem enocevni sistem sploh ne potrebuje, mojster @Tidule!??

Sem bil ponovno žaljiv!?? 8-)

Nikar, MOJSTER @Tiduško, tvoja TRDOTA je resnično NEverjetna!! :))

Kaj ima to jokanje z dejstvo, da nimas pojma o topnosti plinov v tekocinah?

Kje sem izjavil karkoli glede tega, da enocevni sistemi ne potrebujejo odzracevanja?

A res nisi sposoben drugega kot trolat?

solatko je izjavil:

Invictus - Za slab pretok v radiatorju je lahko več krivcev, od ventila do pumpe, preslabe toplotne naprave,.......
OP ni navedel ali ima probleme samo on ali tudi stanovalci pod in nad njim.

To je bistvena manjkajoca informacija (poleg tega, da ne vemo ali se je tezava pojavila neposredno po menjavi radiatorjev), ampak glede na napisano in posvete OP z upravnikom, je velika verjetnost, da je problem primarno v njegovem stanovanju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

FrRoSt ::

Invictus je izjavil:

solatko je izjavil:

mirator - Jaz sem napisal v prvem postu, da naj prezrači radiatorje, kar pa ne more narediti brez pritiska. Torej sem tebi odgovoril na trditev, da je to že naredil.

Kaj ti pomaga odzračevanje radiatorja, če je radiator poln vode, pretok skozi njega pa premajhen, da bi ga segrel ?!?!?!

Očitno je zanič ventil, glede na to, kaj OP poroča.

Kdo ti garantira, da je radiator poven vode!?? OP!?? Upravnik, s katerim naj bi ga oddušila!?? :|

Mojster @Tidule pravi, da bo moral vrniti originalne radiatorje!! 8-)

Če se mu niti ne sanja, zakaj imjo enocevni ventili dvojno funkcijo!? Koliko vode spusti v radiator in koliko mimo!? ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Invictus ::

FrRoSt je izjavil:


Kdo ti garantira, da je radiator poven vode!?? OP!?? Upravnik, s katerim naj bi ga oddušila!?? :|

Zanič ventil, ki prepušča malo, ampak ne toliko kot bi moral... Prej ali slej se radiator nafila.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radiator ne dela

Oddelek: Loža
4510943 (5219) Likalnik
»

Radiator ropota

Oddelek: Loža
397218 (5907) lucky13
»

nakup radiatorjev

Oddelek: Loža
3111309 (10477) Anney
»

Merilniki ogrevanja - poraba energije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12722220 (18947) Okapi
»

Stroški centralnega ogrevanja

Oddelek: Loža
4110792 (9240) Pyr0Beast

Več podobnih tem