» »

Ne razumem tega sistema ogrevanja

Ne razumem tega sistema ogrevanja

1
...
3 4
5
»

mirator ::

V-i-p je izjavil:

No, da se malo javim, kako stoji zadeva. Včeraj sva se dobila z lastnikom in sem mu povedal par zadev seveda iz vašega pisanja, ker ne jaz ne on pri 84ih nimava pojma o tem :). Rekel je, naj pokličem upravnika in mu povem, da je pripravljen plačat komplet menjavo radiatorjev, da pa naj on (njegovi) pride pogledat in pove, kaj je potem primerno, da bo grelo, cena ni pomembna bo plačal vse. No, danes zjutraj jaz kličem upravnika in mu to povem, pa obrne plato in reče, da ne more garantirat, da so res radiatorji krivi in da se izklapljajo ko je dosežena notranja temperatura 21 stopinj, da bo prišel izmerit. Sem mu lepo rekel, da nima kaj merit in da od kdaj oni men v stanovanju temperaturo merijo :))). Na koncu sem mu še navrgel, da jaz hočem cel radiator topel in ne pol mlačnega, pol pa hladnega in da je čisto moja stvar, če hočem jaz met 26 stopinj notri. Drži pa, če imam nonstop okna zaprta, da nekje 22-23 je notri čez dan, to pa ja. No, v glavnem, zdaj je obljubil, da pride nekdo od njihovih preverit zadevo.
Se mi zdi, da se mu je s tistim o 21ih stopinjah in "izklopu" mal zareklo in majo to za celo stolpnico kaj nastavljeno?

Saj ni naloga upravnika,da ti on sanira ogrevanje. Njegova naloga je bolj v smislu nadzora, da poskrbi, da se zaradi sanacije ne poslabšajo pogoji ostalim sosedom. Strokovnjaka pa najbolje, da poiščeš sam, prvič, ker bo najceneje in drugič, ga boš lahko za kaj zagrabil, če ne bo naredil v redu.
Sicer pa če je napaka v termostath, to ne bo ne vem kakšen strošek. Ker pa se je kurilna sezona že začela, verjetno ne bo možno izprazniti ogrevalne vode, ampak bo mojster moral uporabiti metodo cevnega zamrzovanja.
Če ima radiator notranje cevi s premerom večjim od premera by-passa, potem je še manjši problem. Zapreta se oba radiatorska ventila in zamenja prilagoditveni člen z večjim presekom. Će pa imajo tudi radiatorji notranje cevi 1/2" ali manj pa bo žal treba menjati radiatorje.
Če pa je kriv zrak v radiatorjih, si pa lahko kar vesel, ker ga bo strokovnjak brez problemov izpustil.
Pa še to. Mogoče si se obrnil na napačen forum, ker tukaj prevladuje računalništvo in elektrotehnika. Poskušaj s problemom še na PSS ali STROJNIŠTVO, tam je več strokovnjakov in boš celo koga dobil, da ti pride pogledat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirator ()

V-i-p ::

No, danes sta prišla in upravnik in mojster. Gospod je takoj povedal, upam, da sem si prav zapomnil: napačni ventili so, ne bi smel bit termostatski, ampak navadni 3/4, ker to kar je sedaj, gre zaradi tega premalo vode naprej, druga napaka pa je to koleno, ki pa sploh upočasni (zaustavi?) pretok. Namesto tega, pravi, je treba dat lepo zaobljeno bakreno cev spodaj in zgoraj, ki gresta v radiator. Pač bo treba radiatorje za par cm prestavit levo od cevi. Za konec pa je povedal, da radiatorji so ok, nič menjavat, ker bodo greli super. Zdaj sta se z upravnikom zmenila, ker pravi, da tle pri nas nikdar ne izpraznijo sistema, da bodo ob menjavi za tisti čas izklopili sistem, v stanovanju se bo pa zamrznilo cevi pa je. Strošek bo pa okoli 300€ plus delo, kar pa itak lastnik plača. Aja, rekel je še, da termostatski ventili so drugače super, samo ne za ta sistem :). Nč, dajmo videt, vam pa vsem skupaj en velik hvala.
 Radiator

Radiator

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

VIP58 ::

VIP58 je izjavil:

Dovodna cev do radiatorja je 3/4", ventil je 1/2", moral bi imeti enak premer kot cev. Brez potrebe je reducirano. Aja, prihranili so nekaj evrov. Dodatni upor pa povzroči še dvojno koleno pred radiatorjem.


Nekaj dni nazaj sem omenjal tako rešitev...
Too much of everything is just enough.

V-i-p ::

VIP58 je izjavil:

VIP58 je izjavil:

Dovodna cev do radiatorja je 3/4", ventil je 1/2", moral bi imeti enak premer kot cev. Brez potrebe je reducirano. Aja, prihranili so nekaj evrov. Dodatni upor pa povzroči še dvojno koleno pred radiatorjem.


Nekaj dni nazaj sem omenjal tako rešitev...

VIP58 in točno to, kar si napisal je mojster omenil ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

fikus_ ::

Ni težava s 3/4" na 1/2", ampak kot kaže ventil in koleno (ter tudi verjetno nekoliko radiator; se bo pokazalo po zamenjavi ventila in kolena).
Ker tisto reduciranje je po celem bloku in z namenom da malo zaduši pretok, kar je s prejšnjimi radiatorji in ventili delovalo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kixs ::

V-i-p je izjavil:

No, danes sta prišla in upravnik in mojster. Gospod je takoj povedal, upam, da sem si prav zapomnil: napačni ventili so, ne bi smel bit termostatski, ampak navadni 3/4, ker to kar je sedaj, gre zaradi tega premalo vode naprej, druga napaka pa je to koleno, ki pa sploh upočasni (zaustavi?) pretok. Namesto tega, pravi, je treba dat lepo zaobljeno bakreno cev spodaj in zgoraj, ki gresta v radiator. Pač bo treba radiatorje za par cm prestavit levo od cevi. Za konec pa je povedal, da radiatorji so ok, nič menjavat, ker bodo greli super. Zdaj sta se z upravnikom zmenila, ker pravi, da tle pri nas nikdar ne izpraznijo sistema, da bodo ob menjavi za tisti čas izklopili sistem, v stanovanju se bo pa zamrznilo cevi pa je. Strošek bo pa okoli 300€ plus delo, kar pa itak lastnik plača. Aja, rekel je še, da termostatski ventili so drugače super, samo ne za ta sistem :). Nč, dajmo videt, vam pa vsem skupaj en velik hvala.
 Radiator

Radiator



Upam, da bo grelo. So pa zlatarji :lol:

predi ::

Čudno. Kot rečeno, mi imamo ruski enocevni sistem, vendar brez bypassov. Nas so prepričevali, da bi bili po vpeljavi bypassov termostatski ventili povsem ok in da je bypass v bistvu pogoj zanje.

GupeM ::

Tudi meni ni jasno, zakaj termostatski ventili ne bi delovali v takšnih enocevnih sistemih. Razen, če imajo tako majhen pretok, da je tudi ob popolni odprtosti ventila pretok premajhen, kar pa se mi ne zdi verjetno. Lahko da se motim.

mirator ::

No pa razpredajmo še malo. Tudi jaz mislim, da je termostatski ventil možen, samo z odgovarjajočim presekom. Obstoječi je 1/2", kar je premalo. Rešitev, da se prilagoditev naredi z rahlo ukrivljeno cevjo, se mi zdi povsem na mestu. Radiatorji bodo po sanaciji verjetno greli, vprašanje pa je s kakšnim izkoristkom (mogoče je mojster imel to v mislih, ko je rekel, da termostatski ventili niso v redu)

predi ::

Pri nas so termostatski prepovedani, ker se tok vode v radiator spelje s posebnim ventilom na glavni vertikali, ki večino vode fizično preusmeri čez radiator. Če karkoli duši pretok vode od tiste točke dalje, duši celotno vejo. Posledično sosedi nad tabo (topla voda pride pri nas od spodaj) praktično nimajo ogrevanja.

fikus_ ::

Predi, odvisno kako je zasnovano ogrevanje, temu so prilagojeni tudi namenski ventili.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

V-i-p ::

No, da se malo javim, je trajalo :). Jutri prideta mojstra s tisto mašino, radiatorji se bodo zamrznili in zamenjali ventili za navadne 3/4. Eno uro prej bodo v bloku izključili črpalko (če sem si prav zapomnil). Delali bodo pa ob 12h, tako, da ne bi smelo vplivat na druge stanovalce. Ne vem pa, koliko časa traja tak poseg. Strošek bo cca. 400€. Potem pride pa posebej še en drug mojster, ki bo zamenjal ta kolena na sliki z lepo ukrivljenimi bakrenimi cevmi. Če bo bolje grelo? Ne vem, sporočim ;).
 Radiator

Radiator

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

V-i-p ::

Eh, tole je čudno. Novi radiator, tale je menjan zaenkrat, ne greje čisto nič bolje, kot je bilo. Pride jutri sicer še spodnji ventil menjat, ampak bi rad slišal kakšno mnenje, da povem mojstru. Na hitro, zgornja in spodnja cev, ter povezovalna cev so vroče. Pri zgornji se vroče konča tik za povezovalno cevjo, spodnja je pa cela vroča, tudi nova bakrena, je vroča do radiatorja. Radiator pa isto kot prej, zgoraj mlačen, spodaj hladen. Počakam, da zamenja še spodnji ventil, predno začnem težit?
 Radiator

Radiator

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

MadMax ::

Nekaj bolje najbrž bo, očitno pa ne dovolj...
Naslednja stopnja je menjava ventilov s krogličnimi, ki imajo "prepih" brez ovinkov.

Tazadnja opcija pa vrnitev na star trika radiator.

Sicer je še ena opcija, ki pa nekak ni sprejemljiva... Dodatna črpalka pri vsakem radiatorju.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Pac-Man ::

Laično bi rekel, da je osnovni problem v radiatorju. Pri rebrastem imaš zgoraj & spodaj vodoravni liniji, ki sta povezani z lamelami, pri novem pa ti T-člen razdeli vodo na levo&desno polovico.

https://www.podarimo.si/188978-radiator...
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

telexdell ::

V-i-p je izjavil:

Eh, tole je čudno. Novi radiator, tale je menjan zaenkrat, ne greje čisto nič bolje, kot je bilo. Pride jutri sicer še spodnji ventil menjat, ampak bi rad slišal kakšno mnenje, da povem mojstru. Na hitro, zgornja in spodnja cev, ter povezovalna cev so vroče. Pri zgornji se vroče konča tik za povezovalno cevjo, spodnja je pa cela vroča, tudi nova bakrena, je vroča do radiatorja. Radiator pa isto kot prej, zgoraj mlačen, spodaj hladen. Počakam, da zamenja še spodnji ventil, predno začnem težit?
 Radiator

Radiator


Tudi jaz, kateri nimam takšne vezave imam v teh dneh bolj hladne radiatorje. Je pa v hiši toplo in že mora biti tako.
Če pa tebi v stanovanju ni toplo, ne glede na temperaturo radiatorjev potem imaš problem. Sam sem po profesiji štromar (saj veš- ni bil za miličnika pa smo ga dali za štromarja) in pri nas teče električni tok po poti z najmanj upora. Verjetno je z toplo vodo enako. Raje teče po tisti cevi mimo radiatorja v gornji štuk, kot pa skozi tvoj radiator. Sam bi po štromarsko omejil pretok po by pasu mogoče tako, da bi bila cev manjšega preseka ali s kakšnim ventilom. Pol bo pa morala voda teči skozi moj radiator. Kaj bo pa to pomenilo za ostale v isti veji...???? No ja, mogoče pa bi se po redukciji cevi končno lahko zmenili, kako bomo vsi lahko na toplem , če/ko malce spremenimo par cevi.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

fikus_ ::

Sem že večkrat pisal, pa kaže da nihče ne bere, "tepejo" te hidravlični upori! (ventil zgoraj/spodaj, manjši presek cevi in bistveno:radiator!) Vsi ti upori se seštevajo, voda teče, kjer so manjši upori in to je v tem primeru "bajpas" cev.
Zakaj pa že sedaj niste menjali spodnjega ventila???????? Mislim, da zamenjava ne bo rešila težave.

Če ima vodovodar dovolj "jajc", naj malo stisne "bajpas" cev.

Bistvo problema je (citiram) "je osnovni problem v radiatorju. Pri rebrastem imaš zgoraj & spodaj vodoravni liniji, ki sta povezani z lamelami, pri novem pa ti T-člen razdeli vodo na levo&desno polovico." + manjši presek pretoka skozi radiator!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

mirator ::

fikus_ je izjavil:

Sem že večkrat pisal, pa kaže da nihče ne bere, "tepejo" te hidravlični upori! (ventil zgoraj/spodaj, manjši presek cevi in bistveno:radiator!) Vsi ti upori se seštevajo, voda teče, kjer so manjši upori in to je v tem primeru "bajpas" cev.
Zakaj pa že sedaj niste menjali spodnjega ventila???????? Mislim, da zamenjava ne bo rešila težave.

Če ima vodovodar dovolj "jajc", naj malo stisne "bajpas" cev.

Bistvo problema je (citiram) "je osnovni problem v radiatorju. Pri rebrastem imaš zgoraj & spodaj vodoravni liniji, ki sta povezani z lamelami, pri novem pa ti T-člen razdeli vodo na levo&desno polovico." + manjši presek pretoka skozi radiator!

V bistvu se s tabo strinjam. Sicer nismo dobili informacije, če je radiatorje kdo prezračil. Ta, ali ima vodovodar dovolj jajc, je brez veze. Sistem je pred zamenjavo radiatorjev očitno funkcioniral. Torej, sedaj je OP z aktivnostmi ugotovil, da je stanje nespremenjeno po izvedenih korakih:
- zamenjava termostatskega ventila z navadnim,
- z zamenjavo adapcijskega kolena z zvito bakreno cevjo,
- odzračenjem radiatorjev?
Torej ostanejo še samo radiatorji.
Ampak glede po priloženih slikah, se mi zdi, da je polcolski ventil še vedno premajhen in tudi premer povezovalnih cevi v primerjavi s cevjo by-pass-a se mi zdi premajhen.
Sedaj, takšne sanacije: poizkusimo to, pa še to, pa še to... se mi zdijo tako mimo in tudi drage. Zakaj se ne angažira kakšnega teoretičnega strokovnjaka (npr. projektanta), ki bi lahko izračunal točne preseke in tudi ugotovil, če je takšen radiator sploh primeren za enocevni sitem ogrevanja.
Glede na zadnji spot OP pa je izgleda dovod od spodaj, torej bi moral biti regulacijski ventil spodaj in potem tudi radiatorji niti slučajno niso primerni.

fikus_ ::

Glede na zapisano "Pri zgornji se vroče konča tik za povezovalno cevjo, spodnja je pa cela vroča, tudi nova bakrena, je vroča do radiatorja. " je res dovod tople vode od spodaj.

Malo bi izboljšal situacijo hidravličnih uporov (kot je že nekdo napisal) kroglični ventil. Bistveno težavo pa jaz vidim v radiatorju in prevelikem uporu.

Prej je verjetno bil montiran takšen:
https://external-content.duckduckgo.com...
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

MadMax ::

In po dolgem potovanju spet pridemo na trika radiator, katerega sem že parkrat omenil...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Go-ahead ::

Na spodnji priklop radiatorja bi dal tripotni ventil. S pripiranjem bi določal koliko vode gre k sosedu zgoraj in koliko skozi tvoj radiator. Na zgornji izhod iz radiatorja, bi dal pa termostatski ventil, tako da bi vsa voda tekla k sosedu, ko bi ti imel dovolj toplo, tako da mu ne bi po nepotebnem manjšal pretoka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

Tidule ::

Da bi to delovalo bi moral tripolni ventil dat na spoj bypassa kar pa je poseg v skupno infrastrukuturo.

Ne more svojega problema resevat s tem da posega v druge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

MadMax ::

Obstoječi bypass ima trenutno še eno funkcijo, ne pozabit nanjo.
Nosilnost vertikale.
Ni zanemarljivo...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Go-ahead ::

Tidule je izjavil:

Da bi to delovalo bi moral tripolni ventil dat na spoj bypassa kar pa je poseg v skupno infrastrukuturo.

Ne more svojega problema resevat s tem da posega v druge.


Na spoj bypass-a kam pa. Skupna lastnina je namenjena zadovoljevanju skupnih interesov ( ogrevanja !).

Glede nosilnosti vertikale, lahko vertikalo z objemko in vijakom privijači v zid.

Ta sistem je deloval, dokler so bili montirano veliki lito železni radiatorji, priklopljeni na debelejše cevi. Upori v radiatorju so bili manjši, zato je grelo. Sistem pred popravilo, pa ima že v radiatorju manjše preseke, dodano je bilo 2x koleno z 90 stopnijskim ovinkom, pa še cevi sta zožani.

Skozi tak sistem bi še zrak pod pritiskom težko stekel brez piskanja.

Brez tropotnega ventila ne bo šlo.

Na tvojem mestu bi zamenjal upravnika in mojstra, ker da tega ne znata rešit težko verjamem, verjetno samo nabivata ure.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

mihagr ::

pozdravljeni, čitam celo zgodbo od začetka in se čudim, ker pri nas na glinškovi ploščadi smo v letu 2007/8 adaptirali stanovanje in je še vedno enocevni sistem, zamenjani so radiatorji, pol colske cevi so zamenjane s 16mm bakrenimi, ventili spodaj so tripotni, dotok vroče vode je spodaj, zgoraj so termostatski ventili, v glavnem deluje kot pred zamenjavo.

Go-ahead ::

mihagr je izjavil:

pozdravljeni, čitam celo zgodbo od začetka in se čudim, ker pri nas na glinškovi ploščadi smo v letu 2007/8 adaptirali stanovanje in je še vedno enocevni sistem, zamenjani so radiatorji, pol colske cevi so zamenjane s 16mm bakrenimi, ventili spodaj so tripotni, dotok vroče vode je spodaj, zgoraj so termostatski ventili, v glavnem deluje kot pred zamenjavo.


To je to.

Pripni fotko, da bo lahko pokazal serviserju, če ga ni že zamenjal.
Lp

mihagr ::

Tu ne morem, ker ne uporabljam nobenega zunanjega servisa, sem pa naredil nov post na "alter.si" in priložil dve fotki.
"https://www.alter.si/forum/gradnja/"
izgleda mi link ne deluje pravilno, je pa forumu "dom in gradnja"


lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihagr ()

mihagr ::

Tu ne morem, ker ne uporabljam nobenega zunanjega servisa, sem pa naredil nov post na "alter.si" in priložil dve fotki.
"https://www.alter.si/forum/gradnja/"
izgleda mi link ne deluje pravilno, je pa forumu "dom in gradnja"

energetik ::

Go-ahead je izjavil:

Na spodnji priklop radiatorja bi dal tripotni ventil. S pripiranjem bi določal koliko vode gre k sosedu zgoraj in koliko skozi tvoj radiator. Na zgornji izhod iz radiatorja, bi dal pa termostatski ventil, tako da bi vsa voda tekla k sosedu, ko bi ti imel dovolj toplo, tako da mu ne bi po nepotebnem manjšal pretoka.
Lej, bypass je neposredni dovod ogrevalne vode sosedom, tega se ne sme tikati. Zadevo lahko rešuje le tako, da zmanjša upor svojega radiatorja. Jaz še vedno mislim, da je notri zračni mehur. Tiste menjave ventilov in kolen so za lase privlečene.
Sicer pa je pač tako, da enocevni sistem deluje le, če se ga zbalansira kot celoto, torej da so usklajeni tako bypassi kot radiatorji. Če vsak nekaj po svoje čara, bo štala.

Skratka zaradi šparanja malce cevi so z enocevnimi sistemi naredili same probleme.

sbawe64 ::

2020 is new 1984
Corona World order

V-i-p ::

mihagr: evo, to je to, bravo. Že printam tvoji sliki ;). Je pa res žalostno, da kao mojstri, ko takole pogledaš, eni res pojma nimajo. Več sem zvedel od vas, tu na s-t kot od upravnika in mojstrov skupaj. Jah, nič, še dobro, da še nista prišla, ko bosta, pokažem sprintane slike in odgovor Mihe, pol naj se pa hebejo vsi skupaj, res.
Se pa strinjam z energetikom, ima še kako prav. Bypassa ne bi upal tikat, pa da mi ponudijo, ker to pa res lahko nardimo tako štalo, da me bo še bolj glava bolela, kokr me že ne ;).

edit: typo
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

V-i-p ::

mihagr, lahko vprašam nekaj? Na oni sliki, ko prideta iz desne strani dve cevi do radiatorja, iz kod sta speljani? Thx.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

mihagr ::

Pred prenovo stanovanja sta bili ti dve cevi tako kot pri enocevnem sistemu ena sama cev s prečno cevjo, ki ju je povezovala (bypass) in nanju je bil priključen stari radiator. Sedaj smo samo "oba konca obeh cevi" podaljšali in prečno cev (bypass) predstavlja spodnji tripotni ventil, ki se ga vidi na sliki. Ta ventil ima tudi funkcijo bypasa, lahko uravnavaš kakšna količina vode gre mimo tebe.
Je pa še nekaj pomembno, v teh ventilih je na eni strani (proti radiatorju) nekakšen čepek, tako, da če narobe narediš priklop dotok "forlauf" in odtok "rucklauf" ti radiator ne greje, ker tisti čepek deluje zapiralno, menda pa je notri zato, da preprečuje premočno šumenje vode. To vem, ker se je Jure O. dober fant, ki mi je delal prenovo, najprej zmotil in je zamenjal dotok, odtok ravno pri tem radiatorju.
lp

mihagr ::

Samo za razjasnitev, naše priključne cevi so izgledale natančno tako kot na tvojih prvih dveh slikah.

Tidule ::

V-i-p je izjavil:

mihagr: evo, to je to, bravo. Že printam tvoji sliki ;). Je pa res žalostno, da kao mojstri, ko takole pogledaš, eni res pojma nimajo. Več sem zvedel od vas, tu na s-t kot od upravnika in mojstrov skupaj. Jah, nič, še dobro, da še nista prišla, ko bosta, pokažem sprintane slike in odgovor Mihe, pol naj se pa hebejo vsi skupaj, res.
Se pa strinjam z energetikom, ima še kako prav. Bypassa ne bi upal tikat, pa da mi ponudijo, ker to pa res lahko nardimo tako štalo, da me bo še bolj glava bolela, kokr me že ne ;).

edit: typo

Ce se ne bos dotikal bypassa potem resitev kot je na sliki ni mozna, ker so morali predelat bypass da je povezan preko spodnjega ventila.

V-i-p ::

mihagr je izjavil:

Samo za razjasnitev, naše priključne cevi so izgledale natančno tako kot na tvojih prvih dveh slikah.

Super, mihagr, maš pijačo v dobrem, ne boš rabil daleč hodit ;). Zdej sem jaz lepo skopiral tvoje zapise in sliki, da si bodo gospoda z upravnikom na čelu lahko v miru prebrali, kako je treba nardit, in vse skupaj poslal na mail upravniku in mojstrom. Jutri ob 12h pa pridejo, da vidim, če jim tekom noči uspe razvozlat tvoje šifre za jederski radiator tipa zemlja-zrak-voda :).

P.s.: upam, da ne zameriš, ker sem izkoristil tvoje izkušnje zcmenjavo, da podelim, ker mislim, da bi brez tega še tri naslednje zime gruntal, zakaj ne greje zadeva ;).

Tidule je izjavil:

V-i-p je izjavil:

mihagr: evo, to je to, bravo. Že printam tvoji sliki ;). Je pa res žalostno, da kao mojstri, ko takole pogledaš, eni res pojma nimajo. Več sem zvedel od vas, tu na s-t kot od upravnika in mojstrov skupaj. Jah, nič, še dobro, da še nista prišla, ko bosta, pokažem sprintane slike in odgovor Mihe, pol naj se pa hebejo vsi skupaj, res.
Se pa strinjam z energetikom, ima še kako prav. Bypassa ne bi upal tikat, pa da mi ponudijo, ker to pa res lahko nardimo tako štalo, da me bo še bolj glava bolela, kokr me že ne ;).

edit: typo

Ce se ne bos dotikal bypassa potem resitev kot je na sliki ni mozna, ker so morali predelat bypass da je povezan preko spodnjega ventila.

Hja, saj to je ja... :(
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

mirator ::

Ali je epilog že?

joze67 ::

Seveda. V-i-p je zmrznil, zato ni več poročanja.
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radiator ne dela

Oddelek: Loža
4510940 (5216) Likalnik
»

Radiator ropota

Oddelek: Loža
397216 (5905) lucky13
»

nakup radiatorjev

Oddelek: Loža
3111307 (10475) Anney
»

Merilniki ogrevanja - poraba energije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12722216 (18943) Okapi
»

Stroški centralnega ogrevanja

Oddelek: Loža
4110791 (9239) Pyr0Beast

Več podobnih tem