» »

Dodatno/Dopolnilno zdravstveno zavarovanje ukinitev/sprememba

Dodatno/Dopolnilno zdravstveno zavarovanje ukinitev/sprememba

««
7 / 15
»»

kriptobog ::

starfotr je izjavil:

Pojdi čez mejo. Nihče te ne zadržuje. Ne pozabi odjavit davčnrga rezidentstva.


Je v teku. Vse storitve itak ze koristim pri zasebnikih, ker pri javnem ne prides na vrsto, torej zakaj bi vplaceval v tak sistem?

PrihajaNodi ::

kriptobog je izjavil:

starfotr je izjavil:

Pojdi čez mejo. Nihče te ne zadržuje. Ne pozabi odjavit davčnrga rezidentstva.


Je v teku. Vse storitve itak ze koristim pri zasebnikih, ker pri javnem ne prides na vrsto, torej zakaj bi vplaceval v tak sistem?


Zato ker te drugi idioti potisnejo v to. Isto je z obcinami, komunalnimi prispevki… vse je en velik nateg. Cim manj opravka z drzavo imas bolje je. Drzava nikoli ne pomaga. Gre za druzinsko podjetje kjer se pasejo podgane in golobi. Vse pa se deduje.
Cim vec delat na crno, cim manj davkov in prispevkov placvt, firme v tujini odperat kot golob to dela. Za ostalo butasto rajo naj te pa ne skrbi. Naravna selekcija jih bo likvidirala.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

tomlin ::

Užaloščeni pogrebci dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja>:D

 svobodni fantje

svobodni fantje

Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

Utk ::

Lahko da sem samo jaz tako zabit, da tega ne razumem dobro, ampak ČE razumem prav, so se bali, da bojo ljudje zarad 10 evrov dražjega dopolnilnega to nehali plačevat in ne bojo več dopolnilno zavarovani. Zato so se oni odločli, da bo dopolnilno postalo obvezno in bo vsak dobil 35 evrov za plačevat. Se pravi, tisti, ki danes ne plačujejo 35 in pač nimajo dopolnilnega, bojo po novem ostali tudi brez osnovnega. Ful bolš, a ni?

Pat_MaGroin ::

Utk je izjavil:

Lahko da sem samo jaz tako zabit, da tega ne razumem dobro, ampak ČE razumem prav, so se bali, da bojo ljudje zarad 10 evrov dražjega dopolnilnega to nehali plačevat in ne bojo več dopolnilno zavarovani. Zato so se oni odločli, da bo dopolnilno postalo obvezno in bo vsak dobil 35 evrov za plačevat. Se pravi, tisti, ki danes ne plačujejo 35 in pač nimajo dopolnilnega, bojo po novem ostali tudi brez osnovnega. Ful bolš, a ni?


To je prvi korak.

Drugi koral bo pa progresivni prispevek glede na prihodek.

Je v teku :).

Meiniken ::

Jernej88_ je izjavil:

Ukinitev dopolnilnega zavarovanja: obvezni prispevek bi znašal 35 evrov:
Kaj bo z nami, ki že več let ne plačujemo dodatnega zavarovanja? Ali bo to breme prevzel delodajalec ali pa bodo to naprtili delavcu?
Jaz teg ne mislim plačevat.


Kolikor je bilo razumeti iz medijev je okrog 95% ljudi plačevalo dopolnilno. Rečeno je bilo, da bojo sedaj osnovno + dopolnilno (torej 30 + 35) plačevali vsi, tudi tisti ki ga do sedaj niso. Tistih 5% ljudi bojo pustili pri miru. Tako ali drugače bojo morali sedaj plačevati vsi.

Človek je lahko brezposeln in še vedno plačuje osnovno (tega plačujemo tako ali tako že vsi) in dopolnilno zavarovanje. Torej se lahko sklepa, da se ne bo nič spremenilo razen nekaj podatkov in številke plačila na položnici. Tisti, ki so do sedaj sami plačevali osnovno zavarovanje bojo imeli na računu sedaj 65EUR (obvezno 30 + 35 dopolnilno), preostali pa še vedno dobili položnico za dodatno zavarovanje (35 eur) le da bo gor pisalo ZZZS namesto Generali.

Denar bojo dobili in jih niti ne briga kako. Od kod bo to šlo (delodajalec, delavec,...) jih niti ne bo brigalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Meiniken ()

CiClon ::

Tisti oligarhi, ki zaslužijo povprečno plačico 2000 ojrou, bodo plačevali še več, da bodo lahko subvencionirali socialkarje ;)

In na koncu bo še zmanjkalo denarja in bo moral zalagat proračun. Ampak važno da smo ukinili bogatenje zavarovalnic!!!

Wrop ::

Vlada vam bo prihranila 120 € na leto pri dodatnem zdravstvenem zavarovanju :))
Vsaj do leta 2025. Ko se je šlo za višje prihranke pri povišanju splošne olajšave, so isti v luft skakali, kako bo proračun oškodovan za 600 ali koliko že milijonov na leto.
Ob tem rokohitrskem sprejemanju nekih "rešitev", bomo dobili še neto neto dohodek. To je neto od neta, zmanjšan za teh 35 €.

Pride še pravičen in socialen progresiven povišan prispevek za zdravstvo, v zameno pa bodo subvencionirali neke inženirje. Baje. Še ena nova pogrutavščina holobje vlade. :))
Una Hovnikova, ki ne razume zapletenih davkov in bodo šli v poenostavitve, ustvarjajo nove izjeme in birokratske fikuse.

V bistvu so to kot sloni v trgovini s porcelanom.

Aja, pa manjko v zdravstveni blagajni bo itak pokril proračun. Tako, da tega se sploh ne vidi, čeprav gre tudi iz žepa davkoplačevalcev, samo indirektno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wrop ()

Lonsarg ::

Dopolnilno bi bilo smiselno le, ce bi bil to pravi privat, kjer bi zavarovalnica iskala svoje izvajalc, ne bi bile zgolj 3 pozegnane, itd.

To kar smo imelk, da je vse rihtal in dolocal ZZZS, privat zavarovalnoca pa je bila le proxy za denar pa je seveda prav da se ukine.

No na kak nacin se ukine je pa locena zgodba seveda, tle bodo najbrz zmutili.

BogyX ::

Ena kratka anekdota od moje mlade zobozdravnice.
Ko je pričela delat je prvih par dni opravila med 20 in 25 posegov, po enem tednu prejme klic zavarovalnice, da ji plačajo samo 5 in naj preneha s tem ali pa na lastne stroške vzame več pacientov.

Malidelničar ::

Meiniken je izjavil:

Jernej88_ je izjavil:

Ukinitev dopolnilnega zavarovanja: obvezni prispevek bi znašal 35 evrov:
Kaj bo z nami, ki že več let ne plačujemo dodatnega zavarovanja? Ali bo to breme prevzel delodajalec ali pa bodo to naprtili delavcu?
Jaz teg ne mislim plačevat.


Kolikor je bilo razumeti iz medijev je okrog 95% ljudi plačevalo dopolnilno. Rečeno je bilo, da bojo sedaj osnovno + dopolnilno (torej 30 + 35) plačevali vsi, tudi tisti ki ga do sedaj niso. Tistih 5% ljudi bojo pustili pri miru. Tako ali drugače bojo morali sedaj plačevati vsi.

Človek je lahko brezposeln in še vedno plačuje osnovno (tega plačujemo tako ali tako že vsi) in dopolnilno zavarovanje. Torej se lahko sklepa, da se ne bo nič spremenilo razen nekaj podatkov in številke plačila na položnici. Tisti, ki so do sedaj sami plačevali osnovno zavarovanje bojo imeli na računu sedaj 65EUR (obvezno 30 + 35 dopolnilno), preostali pa še vedno dobili položnico za dodatno zavarovanje (35 eur) le da bo gor pisalo ZZZS namesto Generali.

Denar bojo dobili in jih niti ne briga kako. Od kod bo to šlo (delodajalec, delavec,...) jih niti ne bo brigalo.


Meni se zdi naivno, da se vsi obnašajo kot da to ne bo imelo posledic. Ali ni bilo rečeno, da se strošek prenese na delodajalca? Torej če si redno zaposlen, bo tistih 35 EUR plačal delodajalec? Ampak to je višja obdavčitev plače (trenutno še ne progresivna) in ne vidim kako to ne bi pomenilo drugega kot pritisk na zaustavitev rasti plač. Ker s tem bo imel delodajalec višji strošek s tabo.
Kar se tiče tistih ki si plačujete sami - to je recimo relevantno za Slo-Tech klientelo - imate sedaj višji obvezni prispevek, t.j. 65 EUR vs. 35 EUR, kar lahko pomeni, da he samozaposlitev oz delo preko S.P-ja manj zaželeno, kar zopet pomeni pritisk na S.P.jevce in težnja, da se jih vse da v redno obliko delovnega razmerja.

A pravilno razmišljam?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

kriptobog ::

Prenese se lepo na zaposlenega. Nizji neto bos dobil ven.

joze67 ::

Niti ne, če si že bil dopolnilno zavarovan.

primoz4p ::

Tako je.
Dajmo še kruh na obvezen odteglaj od plače.
Če ga ne ješ, toliko slabše zate.
Na potico ne pomisli; spomni se kaj so potaknili naši Marički-Tončki, ki je šla za tamlado na francoski dvor.
Neto bo seveda enak. P:)

Meiniken ::

Meni se zdi naivno, da se vsi obnašajo kot da to ne bo imelo posledic. Ali ni bilo rečeno, da se strošek prenese na delodajalca? Torej če si redno zaposlen, bo tistih 35 EUR plačal delodajalec? Ampak to je višja obdavčitev plače (trenutno še ne progresivna) in ne vidim kako to ne bi pomenilo drugega kot pritisk na zaustavitev rasti plač. Ker s tem bo imel delodajalec višji strošek s tabo.


Tako je, delodajalec plača (zgoraj sem narobe napisal). Plačevanje sledi analogiji obveznega zdravstvenega zavarovanja. Ker je za to odgovoren delodajalec bo sedaj delodajalec oškodovan še 35 eur več na delavca.

In dvomim da bojo vsem "povišali" plače za 35 eur. Bo pač 35 eur manj nakazano na delojemalčev račun :) Za povprečnega janeza nič konkretnega ne spremeni, le z eno položnico manj se bo moral ukvarjati.

Kar se tiče tistih ki si plačujete sami - to je recimo relevantno za Slo-Tech klientelo - imate sedaj višji obvezni prispevek, t.j. 65 EUR vs. 35 EUR, kar lahko pomeni, da he samozaposlitev oz delo preko S.P-ja manj zaželeno, kar zopet pomeni pritisk na S.P.jevce in težnja, da se jih vse da v redno obliko delovnega razmerja.

A pravilno razmišljam?

Ne vem če prav razmišljaš, sliši se sicer smiselno. Sam sem zaposelen, zato se bo s tem od septembra naprej zafrkaval moj delodajalec.

Skratka, vse bo delovalo po sistemu, ki ga že imamo.
- Kdor je zaposlen mu delodajalec plača zdravstvo.
- Tisti ki so na socialni bojo sedaj imeli plačano "polno" zdravstvo (torej če grejo do zdravnika ne bojo rabili nič doplačat).
- Nezaposleni ki si sami plačujejo obvezno zavarovanje bojo po prvem septembru plačevali teh 35 eur več.

Ženska na začetku v prvih petih minutah pove večino tega kar nas kot prebivalce najbolj zanima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Meiniken ()

Utk ::

Kaj pa 600,000 penzičev? (nisem gledu filmčka)

Sej je jasno, da ne bojo dobili položnice domov, se pravi 600,000 x 35 x 12 = 250 mio, ki jih bomo zdaj plačali drugi. Tako mimogrede, z eno na horuk akcijo čez praznike.

Vseeno jih to ne bo zaustavilo pri zahtevi pri povišanju pokojnin. Še 200 milijončkov tam. Pa še do JS niti prišli nismo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Wrop ::

Zdaj se pleše. Ni časa za gledanje kakšen je proračun. Financ ministr bo vse odobril, kar mu bo holob naročil. Mislim, da počasi že prevzema štafeto najslabšega f. ministra Križaniču.
Sem mislil, da je to nemogoče.

Utk ::

Mislim, v časih ko ima zdravstvo BAJE premalo denarja, oni delajo vse kar je v njihovi moči, da ga bi imelo še manj.

Mato989 ::

Po predlogu novele zakona o zdravstvenem zavarovanju bi bili zavezanci za plačilo enotnega prispevka v znesku 35 evrov vsi, ki so trenutno zavezanci za plačilo obveznega zdravstvenega zavarovanja, prispevek pa bi se plačeval z upoštevanjem uveljavljenega postopka pobiranja prispevkov. Plačnik za zaposlene bi tako bili delodajalci, za upokojence pa Zavod za pokojninsko in invalidsko zavarovanje Slovenije


EPIC, res EPIC...

Torej

Delovno aktivni bomo plačali svoje dopolnilno, hkrati pa še iz ZPIZa ki ga napajamo delovno aktivni gre za penziče, in če bo v ZPIZu minus, bo doplačal proračun

PLEŠEMO!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pat_MaGroin ::

Mato989 je izjavil:

Po predlogu novele zakona o zdravstvenem zavarovanju bi bili zavezanci za plačilo enotnega prispevka v znesku 35 evrov vsi, ki so trenutno zavezanci za plačilo obveznega zdravstvenega zavarovanja, prispevek pa bi se plačeval z upoštevanjem uveljavljenega postopka pobiranja prispevkov. Plačnik za zaposlene bi tako bili delodajalci, za upokojence pa Zavod za pokojninsko in invalidsko zavarovanje Slovenije


EPIC, res EPIC...

Torej

Delovno aktivni bomo plačali svoje dopolnilno, hkrati pa še iz ZPIZa ki ga napajamo delovno aktivni gre za penziče, in če bo v ZPIZu minus, bo doplačal proračun

PLEŠEMO!


Kaj sem ti napisal niti 14 dni nazaj?

Ti pa kr bluzi naprej o nekih doplačilih 3 eur :).

Seveda je tole samo stage 1. V roku 1 leta bo "dopolnilno" vezano na dohodek, kar pomeni 200-300% dvig premije najmanj.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Po predlogu novele zakona o zdravstvenem zavarovanju bi bili zavezanci za plačilo enotnega prispevka v znesku 35 evrov vsi, ki so trenutno zavezanci za plačilo obveznega zdravstvenega zavarovanja, prispevek pa bi se plačeval z upoštevanjem uveljavljenega postopka pobiranja prispevkov. Plačnik za zaposlene bi tako bili delodajalci, za upokojence pa Zavod za pokojninsko in invalidsko zavarovanje Slovenije


EPIC, res EPIC...

Torej

Delovno aktivni bomo plačali svoje dopolnilno, hkrati pa še iz ZPIZa ki ga napajamo delovno aktivni gre za penziče, in če bo v ZPIZu minus, bo doplačal proračun

PLEŠEMO!


Kaj sem ti napisal niti 14 dni nazaj?

Ti pa kr bluzi naprej o nekih doplačilih 3 eur :).

Seveda je tole samo stage 1. V roku 1 leta bo "dopolnilno" vezano na dohodek, kar pomeni 200-300% dvig premije najmanj.




Bomo pač metali molotovke v parlament, jebiga... politika bo fasala svoje, bomo potegnili spet knjige o giljotini na plano.

Jaz ti govorim kaj je bolje za ljudi, to kar bo pa je drugo, ti pač to dvoje mešaš.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Wrop ::

Pat_MaGroin je izjavil:



Kaj sem ti napisal niti 14 dni nazaj?

Ti pa kr bluzi naprej o nekih doplačilih 3 eur :).

Seveda je tole samo stage 1. V roku 1 leta bo "dopolnilno" vezano na dohodek, kar pomeni 200-300% dvig premije najmanj.


Saj bodo doplačila, samo ne tako kot on misli. Doplačal bo vsak mesec lepe procente pri plači. Aja, baje se to delavcev ne tiče, ker bo to plačeval delodajalec. Tako kot država doplačuje do minimalca.

Pat_MaGroin ::

In pa zanimiv podatek, ker smo baje premalo solidarni:

Raziskovalec Inštituta za ekonomska raziskovanja Mitja Čok je uvodoma povedal, da v trenutni ureditvi zdravstvenega sistema okoli 300.000 ljudi plača 57 odstotkov vseh zdravstvenih prispevkov. Hkrati pa prispevki ne zadostujejo za financiranje vseh zdravstvenih storitev, saj so prav vse dodatno financirane iz splošnih davkov.

Torej, od 2 milijona ljudi 300k folka plača 60 % vsega :).

:))))

Mato989 je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Po predlogu novele zakona o zdravstvenem zavarovanju bi bili zavezanci za plačilo enotnega prispevka v znesku 35 evrov vsi, ki so trenutno zavezanci za plačilo obveznega zdravstvenega zavarovanja, prispevek pa bi se plačeval z upoštevanjem uveljavljenega postopka pobiranja prispevkov. Plačnik za zaposlene bi tako bili delodajalci, za upokojence pa Zavod za pokojninsko in invalidsko zavarovanje Slovenije


EPIC, res EPIC...

Torej

Delovno aktivni bomo plačali svoje dopolnilno, hkrati pa še iz ZPIZa ki ga napajamo delovno aktivni gre za penziče, in če bo v ZPIZu minus, bo doplačal proračun

PLEŠEMO!


Kaj sem ti napisal niti 14 dni nazaj?

Ti pa kr bluzi naprej o nekih doplačilih 3 eur :).

Seveda je tole samo stage 1. V roku 1 leta bo "dopolnilno" vezano na dohodek, kar pomeni 200-300% dvig premije najmanj.




Bomo pač metali molotovke v parlament, jebiga... politika bo fasala svoje, bomo potegnili spet knjige o giljotini na plano.

Jaz ti govorim kaj je bolje za ljudi, to kar bo pa je drugo, ti pač to dvoje mešaš.


Tvoje ideje in predlogi nimajo nic z realnostjo. Pravljice za lahko noc. To ti tumbamo v vec temah, pa si preneumen, da bi razumel.

Zgodovina sprememb…

Wrop ::

Srečni naj bodo. Luka bo uredil, da bodo plačevali vsaj v takem deležu kot je pri dohodnini. :))
Bodo pa subvencije nazaj talali. Selektivno. Inženirjem. Pa še to verjetno ne vsem. Samo z obljubami, kot npr. obljube gasilcem, sodnikom in tožilcem.

Gospod ::

Bo Luka Mesec pisec zakona
Lp.

blink ::

Utk je izjavil:

Kaj pa 600,000 penzičev? (nisem gledu filmčka)

Sej je jasno, da ne bojo dobili položnice domov, se pravi 600,000 x 35 x 12 = 250 mio, ki jih bomo zdaj plačali drugi. Tako mimogrede, z eno na horuk akcijo čez praznike.

Vseeno jih to ne bo zaustavilo pri zahtevi pri povišanju pokojnin. Še 200 milijončkov tam. Pa še do JS niti prišli nismo.


ZPIZ jim bo odvedel, tako kot obvezno zavarovanje. Dobili bodo pa za 35 eur manj penzije na bančni račun.

matobeli ::

Že slišim penziče ki se kregajo da Holob nižia penzije in da oni ne rabijo dopolnilnega...

Mato989 ::

blink je izjavil:

Utk je izjavil:

Kaj pa 600,000 penzičev? (nisem gledu filmčka)

Sej je jasno, da ne bojo dobili položnice domov, se pravi 600,000 x 35 x 12 = 250 mio, ki jih bomo zdaj plačali drugi. Tako mimogrede, z eno na horuk akcijo čez praznike.

Vseeno jih to ne bo zaustavilo pri zahtevi pri povišanju pokojnin. Še 200 milijončkov tam. Pa še do JS niti prišli nismo.


ZPIZ jim bo odvedel, tako kot obvezno zavarovanje. Dobili bodo pa za 35 eur manj penzije na bančni račun.



Vse lepo in prav samo dokler zpiz fojtra proracun ko je minus in skoz je to pomeni da to vse delovni placujemo

Penzije se naj koncno odnerijo vsak mesec posebej glede na to kolko kesa pride not prejsnji mesec

Da bodo upokojenci zaceli cenit delavce
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

starfotr ::

kriptobog je izjavil:

starfotr je izjavil:

Pojdi čez mejo. Nihče te ne zadržuje. Ne pozabi odjavit davčnrga rezidentstva.


Je v teku. Vse storitve itak ze koristim pri zasebnikih, ker pri javnem ne prides na vrsto, torej zakaj bi vplaceval v tak sistem?


A te toliko skrbi, koliko bomo tu plačevali? Če bi bil jaz v tujini bi me za en klinac brigalo, koliko plačujejo doma.

Utk ::

blink je izjavil:

Utk je izjavil:

Kaj pa 600,000 penzičev? (nisem gledu filmčka)

Sej je jasno, da ne bojo dobili položnice domov, se pravi 600,000 x 35 x 12 = 250 mio, ki jih bomo zdaj plačali drugi. Tako mimogrede, z eno na horuk akcijo čez praznike.

Vseeno jih to ne bo zaustavilo pri zahtevi pri povišanju pokojnin. Še 200 milijončkov tam. Pa še do JS niti prišli nismo.


ZPIZ jim bo odvedel, tako kot obvezno zavarovanje. Dobili bodo pa za 35 eur manj penzije na bančni račun.

Kolk staviš? Jaz pravim, da jim bojo pustili teh 35 evrov.

Zimonem ::

Ma končno.naj povedo koliko stane pa je. Ker osnovno ni nič od nič.

blink ::

Utk je izjavil:

blink je izjavil:

Utk je izjavil:

Kaj pa 600,000 penzičev? (nisem gledu filmčka)

Sej je jasno, da ne bojo dobili položnice domov, se pravi 600,000 x 35 x 12 = 250 mio, ki jih bomo zdaj plačali drugi. Tako mimogrede, z eno na horuk akcijo čez praznike.

Vseeno jih to ne bo zaustavilo pri zahtevi pri povišanju pokojnin. Še 200 milijončkov tam. Pa še do JS niti prišli nismo.


ZPIZ jim bo odvedel, tako kot obvezno zavarovanje. Dobili bodo pa za 35 eur manj penzije na bančni račun.

Kolk staviš? Jaz pravim, da jim bojo pustili teh 35 evrov.


Jaz pa pravim da ne, ker ne morejo sčarati denarja iz nič. Zaposleni bo dobil na račun 35 eur manj, penziči 35 eur manj penzije, samoplačniki isto plačujejo kot sedaj ampak z eno položnico (30+35 eur), socialcem pa davkoplačevalci krijejo.

kriptobog ::

Utk je izjavil:

Mislim, v časih ko ima zdravstvo BAJE premalo denarja, oni delajo vse kar je v njihovi moči, da ga bi imelo še manj.


Prej se sistem sesuje, prej lahko postavimo novega. Ne pa da se vlece tole klobaso v nedogled, storitve skozi drazje in slabse, potem pa placujemo zasebnikom, da sploh na vrsto pridemo.

Utk ::

blink je izjavil:


Jaz pa pravim da ne, ker ne morejo sčarati denarja iz nič. Zaposleni bo dobil na račun 35 eur manj, penziči 35 eur manj penzije, samoplačniki isto plačujejo kot sedaj ampak z eno položnico (30+35 eur), socialcem pa davkoplačevalci krijejo.

Vprašanje kolk je zakonito manjšat neto pokojnino. Dopolnilno zavarovanje je bilo še zmeraj prostovoljno, vsaj uradno, lahko si plačeval ali ne. Pri plači, kjer se že itak plačuje kup stvari, je eno, pri pokojnini je pa malo drugače. Upokojenci so obvezno zdravstveno zavarovani, to je del pokojnine in pika. Ne moreš jim tega naenkrat zaračunavat.

Ne bi bilo prvič za to vlado, da rečejo hop, skočijo pa ne...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Zimonem ::

Vmes so se standardi osnovne oskrbe precej spremenili.

delavec44 ::

blink je izjavil:

Utk je izjavil:

blink je izjavil:

Utk je izjavil:

Kaj pa 600,000 penzičev? (nisem gledu filmčka)

Sej je jasno, da ne bojo dobili položnice domov, se pravi 600,000 x 35 x 12 = 250 mio, ki jih bomo zdaj plačali drugi. Tako mimogrede, z eno na horuk akcijo čez praznike.

Vseeno jih to ne bo zaustavilo pri zahtevi pri povišanju pokojnin. Še 200 milijončkov tam. Pa še do JS niti prišli nismo.


ZPIZ jim bo odvedel, tako kot obvezno zavarovanje. Dobili bodo pa za 35 eur manj penzije na bančni račun.

Kolk staviš? Jaz pravim, da jim bojo pustili teh 35 evrov.


Jaz pa pravim da ne, ker ne morejo sčarati denarja iz nič. Zaposleni bo dobil na račun 35 eur manj, penziči 35 eur manj penzije, samoplačniki isto plačujejo kot sedaj ampak z eno položnico (30+35 eur), socialcem pa davkoplačevalci krijejo.


Kaj pa brezposelni vzdrževani družinski člani, ki so si sedaj plačevali sami. Ne spadajo v noben zgornji razred. Kolikor berem, po novem ne bi rabili plačevati? Samoplačniki po obveznem niso, ker gre preko družinskega člana.

blink ::

delavec44 je izjavil:

blink je izjavil:

Utk je izjavil:

blink je izjavil:

Utk je izjavil:

Kaj pa 600,000 penzičev? (nisem gledu filmčka)

Sej je jasno, da ne bojo dobili položnice domov, se pravi 600,000 x 35 x 12 = 250 mio, ki jih bomo zdaj plačali drugi. Tako mimogrede, z eno na horuk akcijo čez praznike.

Vseeno jih to ne bo zaustavilo pri zahtevi pri povišanju pokojnin. Še 200 milijončkov tam. Pa še do JS niti prišli nismo.


ZPIZ jim bo odvedel, tako kot obvezno zavarovanje. Dobili bodo pa za 35 eur manj penzije na bančni račun.

Kolk staviš? Jaz pravim, da jim bojo pustili teh 35 evrov.


Jaz pa pravim da ne, ker ne morejo sčarati denarja iz nič. Zaposleni bo dobil na račun 35 eur manj, penziči 35 eur manj penzije, samoplačniki isto plačujejo kot sedaj ampak z eno položnico (30+35 eur), socialcem pa davkoplačevalci krijejo.


Kaj pa brezposelni vzdrževani družinski člani, ki so si sedaj plačevali sami. Ne spadajo v noben zgornji razred. Kolikor berem, po novem ne bi rabili plačevati? Samoplačniki po obveznem niso, ker gre preko družinskega člana.


Če so si DZZ plačevali sami, so v kategoriji samoplačnikov. Edina razlika je, da po starih pogojih si lahko bil tudi brez DZZ, po novih pa bomo vsi plačniki (razen socialno ogroženi, otroci in mladina s statusom študenta oziroma dijaka do 26 leta).

harvey ::

Utk je izjavil:

Lahko da sem samo jaz tako zabit, da tega ne razumem dobro, ampak ČE razumem prav, so se bali, da bojo ljudje zarad 10 evrov dražjega dopolnilnega to nehali plačevat in ne bojo več dopolnilno zavarovani. Zato so se oni odločli, da bo dopolnilno postalo obvezno in bo vsak dobil 35 evrov za plačevat. Se pravi, tisti, ki danes ne plačujejo 35 in pač nimajo dopolnilnega, bojo po novem ostali tudi brez osnovnega. Ful bolš, a ni?

Nihče se ne pritožuje, koliko že gre od plače/mesec, 270, 350, 400 EUR/mesec in postane nato problem 35,00 EUR. Najboljša je pa ta, da smo prihranili 120 EUR/leto. Ob minusu v blagajni do 200 mio EUR, kar pa bo plačal kdo, bomo res prihranili? Ni javnega denarja, je samo denar davkoplačevalcev, še kako drži ugotovitev M. Thacher.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

wcpapir ::

Ce sedaj prav razumem bo pri zaposlenih teh 35€ preslo na delodajalca?

Magic1 ::

Ne. Plačal bo delodajalec, kot ostale dosedanje prispevke. Pač gre še dodatnih 35€ v razliko med bruto in neto.
Magic

delavec44 ::

Boljši izraz je odvedel jih bo delodajalec. Saj drugače pa celo plačo plača delodajalec.

Vprašanje pa res, če ne bodo še na bruto bruto v prispevke delodajalca kaj obesili.

shmandi ::

A je kdo zasledil, kako je pa s tistimi, ki že sedaj plačujejo več kot 35€? A se bo njim znižala premija na 35€?

FoxKnox ::

shmandi je izjavil:

A je kdo zasledil, kako je pa s tistimi, ki že sedaj plačujejo več kot 35€? A se bo njim znižala premija na 35€?

Od septembra 35€ za vse zaposlene in upokojence, do takrat pa po odloku o zamejitvi cene dodatnega zdravstvenega zavarovanja, ko ga sprejmejo, za obstoječe plačnike.

StarMafijec ::

Boljše bi bilo, če bi monopolista ZZZS razbili na več delov.

Malidelničar ::

StarMafijec je izjavil:

Boljše bi bilo, če bi monopolista ZZZS razbili na več delov.

Se strinjam. Osnovno zavarovanje pa pokrije res nujne zdravstvene primere (dolga bolniška, UKC, operacije). Plus še participacija. Tako bi res državna sredstva namenili ciljano tržno nezanimivim operacijam, posegom in zdravljenjem. V dveh UCK-jih LJ in MB, pa recimo še kakšna specializirana bolnišnica poleg Golnika.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

StarMafijec ::

Zakaj naši volivci smatrajo, da je OK, če imamo več zavarovalnic za avtomobile in hiše, prav tako več kmetij, pekarn in trgovskih verig, nikakor pa ne več zdravstvenih zavarovalnic?

Še več, dopustili smo, da naš trg pridejo tuji trgovci (Spar, Hofer, Lidl, itd.), zakaj ne bi dopustili še zdravstvenim zavarovalnicam? Ali pustili, da se ustanovi kaka nova (kot na primer pri trgovcih Tuš)?

V vsakem primeru bi še vedno država regulirala minimalni standard zavarovalnic. Na primer, da zavarovalnica nikogar ne more zavrniti (tudi, če se nekomu že od daleč vidi, da bo prinašal izgubo) in da premija ne more biti odvisna od preteklih ali obstoječih stanj. V Švici imajo tako. In pa minimalni paket obsegov. Tudi ZZZS, čeprav državna in monopolna, ne krije vsega. Pa saj veste. Zato moramo posegati po samoplačniških storitvah, imamo ogromne čakalne dobe, zbirati moramo zamaške in pošiljati SMS na 1919 za zdravljenje nekaterih boleznih.

Malidelničar ::

StarMafijec: Takoj podpišem. Odlična argumentacija. Tega tudi jaz ne razumem.

Psihološko gre verjetno za strah, da bodo izgubili dostop do zdravnika zdravstva. Oz. da bo "samo za bogate". Primerjava z časi, ko je nekoč v Jugi baje vse "funkcioniralo". Realno pa je bilo na račun plačne supresije zdravniškega kadra in njegovega strogega političnega nadzora, da je bil 'na liniji', ter pumpanja folka z razdajanjem in Hipokratovo prisego.

Nekaj takšnega kot navduševanje Slovencev nad primerom v srbskem Nišu, ko so zdravniki vse zaostanke z nadurami in ekstra delom lepo podelali zastonj.

Po mojem gre za psihologijo in napačne predstave ljudi ... In če imajo ljudje strah, potem lahko politik igra na ta čustva.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

CiClon ::

90%+ ljudi itak ne ve, kako naš zdravstveni sistem deluje, kaj šele kakšni so primerljivi sistemi po svetu.
Zato se fopa ljudi z nekimi kao enostavnimi rešitvami. Ukinit zavarovalnice, ki delajo dobicke! Prepovedat dvozivke! Ker če prepovemo zdravnikom delat popoldne privat, bo to skrajšalo vrste lol itd itd

Lonsarg ::

Fora je da za dobro državno zdravstvo rabiš dobro državo. Za dobro regulacijo privatnega zdravstvenega zavarovanja pa prav tako rabiš dobro državno regulacijo. Tak da v končni fazi si f... če imaš slabo državo v vsakem primeru, težko pa reči kje točno si bolj f....

V primeru da dovolimo privatno zavarovalništvo bi recimo rabili par konkretnih varovalk brez lukenj v zakonu:
- zavarovalnice ne bi smele določati k katerim izvajalcem smeš iti ampak morajo biti na voljo vsi (hec je da to bi rabili tudi trenutno ko imamo državo zavarovalnico hehe, je pa res da ta problem postane še bolj pomemben ko imaš privatne) -> lahko pa zavarovalnica navzgor omeji ceno storitve in če izbereš izvajalca ki je nad to ceno pač doplačaš -> z dodatnimi varovalkami da mora zavarovalnica ponujati tudi izvajalca ki opravi to brez doplačila, ter da so doplačila omejena, ter da doplačil za urgentne strotive kjer nimaš časa izbrati izvajalca ni
- cena za vse enaka (preko mehanizma podobnega Obama Care), govorimo seveda o osnovnem naboru pravic, za nabor premium storitev ne rabimo regulacije
- privatna zavarovalnica nima možnosti zavračanja zdravljenja ali dragih zdravil, privatni in državni izvajalci upoštevajo pravila državne institucije in ne smejo delovati po navodilih zavarovalnih glede zavračanja in odločitve o tem kako drago zdravljenje/zdravilo se izbere v sklopu osnovnih pravic

In take zadeve v praksi ni tako enostavno dobro implementirat. Večina implementacij privatnega zdravstva v Evropi recimo NE upošteva vseh mojih alinej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mato989 ::

Problem je ker mi želimo krit preveč solidarno in to ustvarja minus in posledično dela čakalne vrste...

Osnovna zavarovanje bi moralo biti tako da

1. dobiš storitev ekspresno hitro
2. storitev je omejena na X krat letno/mesečno
3- participacija


Recimo če bi nekdo zlomil roko, dobi urejeno 1x letno, če zlomi roko drugič je participacija 100EUR (izmišljujem si cifre)

Recimo 1x na leto je škatlica lekadola free, vsaka naslednja 3EUR, enako vse tablete

Obiska zdravnika je 1x free na leto enako zobozdravnik, ostalo participacija XEUR

itd itd itd

Pustil bi pa trg ostalim zavarovalnicam da pri njih zavaruješ sebe da ti krijejo to za neko premijo kar je zdaj tu za plačat in ti povrnejo v smislu ti plačaš in refundirajo ko dokažeš
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
7 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

a bodo ukinili dodatno zavarovanje al ne? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
53746039 (11635) aviator
»

Obvezno in dopolnilno zdravstveno zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9938260 (10100) jocoj
»

Ukinitev dodatnega zavarovanja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21135139 (25992) lolipop2

Več podobnih tem