» »

težava z pošiljanjem mailov

težava z pošiljanjem mailov

novak-t ::

This message was created automatically by mail delivery software.
A message that you sent could not be delivered to one or more of its recipients. This is a permanent error.

n****.r*****@v****-u***.si, ERROR CODE :554 - Your access to this mail system has been rejected due to poor reputation of a domain used in message transfer



Reporting-MTA: dns; mx.zohomail.eu
Arrival-Date: Mon, 19 Dec 2022 20:41:30 +0100

Original-Recipient: rf822; n****.r*****@v****-u***.si
Final-Recipient: rf822; n****.r*****@v****-u***.si
Status: 554
Action: failed
Last-Attempt-Date: 19 Dec 2022 19:41:32 GMT
Diagnostic-Code: Your access to this mail system has been rejected due to poor reputation of a domain used in message transfer


Received:from mail.zoho.eu by mx.zoho.eu
with SMTP id 67147889064333.81617164749; Mon, 19 Dec 2022 20:41:30 +0100 (CET)
Message-ID:852be7d08.cb83c551664.75604785066085735@tan-tech.si>
Date:Mon, 19 Dec 2022 20:41:30 +0100
From:=?UTF-8?Q?=C4=8Ci=C5=A1=C4=8Denje_TaN-Tech?= ciscenje@tan-tech.si>
To:n****.r*****@v****-u***.si>
Subject:Sodelovanje
Content-Type:multipart/alternative;
boundary="----=_Part_122495_1537600848.1671478890638"
User-Agent:Zoho Mail

Ima kdo idejo kaj bi lahko bilo narobe? kao poor reputation, samo kar sem gledal nimam nobenega poor reputation? Oz. večinoma sploh nimam ocene. Kaj lahko naredim? nastavljen imam vse: spf, dkim, dmarc. Bi moral še kaj nastavit?

FrRoSt ::

Kaj ti ni jasno!?? :))

Robot ti je pisal, ti pa si mu odpisal nazaj!! ;)

Samo robot se ne želi pogovarjati s teboj! 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

val46 ::

Ja, to je ena od variant kot je Frost napisal, zakaj ne gre skozi...druga je pa tud možna, da ta naslovnik, ki mu pošiljaš mail, ne sprejema mailov iz Zoho maila. Poskusi si ustvarit en x mail na gmail naprimer, pa mu od tam piši na isti mail kot si poslal zdej, pa boš videl, če gre skozi.

pegasus ::

novak-t je izjavil:

n****.r*****@v****-u***.si, ERROR CODE :554 - Your access to this mail system has been rejected due to poor reputation of a domain used in message transfer
...
From:=?UTF-8?Q?=C4=8Ci=C5=A1=C4=8Denje_TaN-Tech?= ciscenje@tan-tech.si>


Ima kdo idejo kaj bi lahko bilo narobe?

Najprej ugotovi, kaj "message transfer" pomeni, meni to namreč ni standardna terminologija. Pričakoval bi "mail from" ali pa "envelope from".
Edino kar lahko narediš je, da osebno stopiš do postmasterja na @v****-u***.si in skupaj ugotovita, katera reputation lista te ne mara, da se lahko potem naprej z njimi ukvarjaš.
Je pa to bolj jalovo delo, tako da good luck ...
Sam vedno več spama dobivam iz aws in azure ipjev, zelo malo manjka da enostavno blokiram vse njihove IPje in naj se potem jebejo vse valid storitve tam gor, kako meni dostavit mail.

Skratka, email gre v k*. Oz. v walled garden okolja. In cel internet z njim. Welcome to the brave new world.

-Wall ::

pegasus je izjavil:

Sam vedno več spama dobivam iz aws in azure ipjev, zelo malo manjka da enostavno blokiram vse njihove IPje in naj se potem jebejo vse valid storitve tam gor, kako meni dostavit mail.


https://rspamd.com/

-Wall ::

novak-t je izjavil:


Ima kdo idejo kaj bi lahko bilo narobe? kao poor reputation, samo kar sem gledal nimam nobenega poor reputation? Oz. večinoma sploh nimam ocene. Kaj lahko naredim? nastavljen imam vse: spf, dkim, dmarc. Bi moral še kaj nastavit?


Reverse resolve?

novak-t ::

pegasus je izjavil:

novak-t je izjavil:

n****.r*****@v****-u***.si, ERROR CODE :554 - Your access to this mail system has been rejected due to poor reputation of a domain used in message transfer
...
From:=?UTF-8?Q?=C4=8Ci=C5=A1=C4=8Denje_TaN-Tech?= ciscenje@tan-tech.si>


Ima kdo idejo kaj bi lahko bilo narobe?

Najprej ugotovi, kaj "message transfer" pomeni, meni to namreč ni standardna terminologija. Pričakoval bi "mail from" ali pa "envelope from".
Edino kar lahko narediš je, da osebno stopiš do postmasterja na @v****-u***.si in skupaj ugotovita, katera reputation lista te ne mara, da se lahko potem naprej z njimi ukvarjaš.
Je pa to bolj jalovo delo, tako da good luck ...
Sam vedno več spama dobivam iz aws in azure ipjev, zelo malo manjka da enostavno blokiram vse njihove IPje in naj se potem jebejo vse valid storitve tam gor, kako meni dostavit mail.

Skratka, email gre v k*. Oz. v walled garden okolja. In cel internet z njim. Welcome to the brave new world.

Pač običajen tekstovni mail, brez ene same slike ali karkoli drugega. Samo kot jaz razumem je bolj problem v domain reputation kot v samem mail ponudniku. Sedaj kako si to izboljšat, oz. zakaj sem večinoma brez ocene?

Bom si pač še dodatno gmail naredil za takšne primere...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft tožen zaradi kršitev patenta s svojim uporabniškim vmesnikom Metro

Oddelek: Novice / Tožbe
85030 (4080) Looooooka
»

Exchange 2010

Oddelek: Operacijski sistemi
7925 (825) borutzi
»

Outlook 2003 pošiljanje pošte in linki

Oddelek: Pomoč in nasveti
232345 (2140) lojze8
»

Checkiranje prebranih mejlov

Oddelek: Izdelava spletišč
122048 (1721) Tody
»

Zaton Segway-čkov?

Oddelek: Novice / Ostale najave
195102 (4657) klemen22

Več podobnih tem