» »

Exchange 2010

Exchange 2010

stuffy ::

Pozdravljeni,

Ne vem kaj se mi je pripetilo vendar mi naš Exchange zadnje čase za določene domene javlja naslednjo napako....

This message hasn't been delivered yet. Delivery will continue to be attempted.
The server will keep trying to deliver this message for the next 1 days, 19 hours and 51 minutes. You'll be notified if the message can't be delivered by that time.

Zaenkrat sem na naredil nov receive connector ter send connector..
Zanima me če je še kdo imel podobne težave in kako jih je rešil.

Hvala!

NeMeTko ::

To ni problem pri tebi, prej problem na drugi strani, ker njihov strežnik ne sprejme tega, kar tvoj pošilja. Kaj točno je razlog nezmožnosti dostavljanja, bi moral malo bolj globoko po logih pobrskat. Poišči log zapise, ko je tvoj strežnik skušal dostaviti sporočilo in preglej error kode.

Razlogov je lahko cel niz od DNS zapisov, problemov na mreži, pa tja do kakšnega antispam orodja. Error kode v logih, ti bodo več povedale.

jamiroq ::

kaj pise v queue viewerju, message trackingu, event logu, ...? si na te domene poizkusal poslati mail preko telneta?

> Zaenkrat sem na naredil nov receive connector ter send connector..

kaj si naredil in zakaj?

imel sem sicer problem, ki bi bil mogoce podoben - posta se na @t-2.net ni dostavljala oz. jo je njihov streznik kdo ve zakaj zavrnil. resil sem tako, da sem naredil send connector le za t-2.net naslove, ki je dostavljal direktno na njihov mail server, mimo nasega zunanjega anti-spam filtra.

stuffy ::

Pending
14/08/2012 10:05
The message has been queued on server 'mail.test.si' since
14/08/2012 10:05:33 (GMT+01:00) Belgrade, Bratislava, Budapest, Ljubljana, Prague. The last attempt to send the message was at
14/08/2012 23:14:36 (GMT+01:00) Belgrade, Bratislava, Budapest, Ljubljana, Prague and generated the error '451 4.4.0 Primary target IP address responded with: "550 5.7.1 Service unavailable; Client host [77.33.44.55] blocked using Trend Micro RBL+. Please see http://www.mail-abuse.com/cgi-bin/looku... Mail from 77.33.44.55 blocked using Trend Micro Email Reputation database.
Attempted failover to alternate host, but that did not succeed. Either there are no alternate hosts, or delivery failed to all alternate hosts.'.

14/08/2012 23:15
Message delivery is taking longer than expected. There may be system delays. Contact your helpdesk for details.

Hm...očitno smo na black listi......sem dal prošnjo za odstranitev pa da vidimo če je to res ta problem.

Malajlo ::

Za black liste precej pomaga SPF zapis v DNS.
Predvsem pa blokiran ves(!) promet SMTP v svet. Razen serverja, jasno.

borutzi ::

definitivno vas imajo blacklistane. Izgleda kot nek trendmicrov SaaS antispam/antivirus servis. To se zelo pogosto dogaja tudi Mxlogicu odkar jih je Mcafee kupil in je v USA zelo pogost. SPF zapisi vsekakor ne bojo škodili, vendar najprej uredite odblokado
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: borutzi ()

Daedalus ::

Kaka SPF... naj najprej PTR uredijo:

host 77.33.44.55
Host 55.44.33.77.in-addr.arpa. not found: 3(NXDOMAIN)


Pa sklepam, da je HELO tudi mimo...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

borutzi ::

Pa res mislis da je ta ip pravi? :)))
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošiljanje emaila na @siol.net

Oddelek: Pomoč in nasveti
294439 (3608) SeMiNeSanja
»

[Ubuntu server] mail poslan iz serverja zazna kot vsiljeno pošto (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
798592 (7562) shorvat
»

Problem z wga.

Oddelek: Operacijski sistemi
71307 (1148) sidney
»

Poslijanje majla preko SMTP (IIS); kako?

Oddelek: Omrežja in internet
81602 (1519) Microsoft
»

Čudn email - Mail delivery failed

Oddelek: Pomoč in nasveti
71337 (1179) Kaboom

Več podobnih tem