» »

Checkiranje prebranih mejlov

Checkiranje prebranih mejlov

gregy ::

Zdravo!

Imam problem z mejli .. mailing lista z 12.000 naslovi (vsi vpisani samostojno na novice). Mailing listo pošiljam s pomočjo PHPlist-a inuporabljam "usertracking"

Konstantno ugotvaljam, da je od 12.00 mejlov cca. 2100 bounce mailov, in cca. 2000 odprtih.

Kar ne morem verjeti, da jih 8.000 bodisi ne odpre mejla, niti pridejo nazaj kot bounce. Ne verjamem, da bi PHPlist razposlal ven mejl, ki bi ga toliko spam programov blokiram.

Kako še lahko preverim mejle? Da jih pošljem iz outlooka kot besedilo? Samo potem ne morem preveriti če so prišli "na cilj"

hvala
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

Tody ::

Kolikor sem jaz opazil on pošilja zadeve po abecedi. Meni se tudi zdi malo da od 2300 mailov (oz naslovov) pride samo 600 prebranih mailov.

Zdej opciji oz zadevi sta dve.

1.) Ustvari si email ki se bo začel na X al pa na zadnjo črko abecede. Tako bi recimor bil test če so šli vsi maili ven oz čekirani vsi naslov.

2.) Veliko današnjih mail service zadev ne podpira te funkcije povratnega maila. Nevem vsaj pri gmailu nisem nikoli zasledil da imajo to. Pri thunderbirdu tud še nisem videl. Bog ve kako ravna z tem exchange server ali kake druge firewall zadeve...

gregy ::

mejli so šli definitvno skozi vsi .. imam jih ene 6 v listi .. od b do i pa še naprej .. vse dobim

poslal sem tudi navaden txt mail enkrat in spremljal statistiko .. isti šmoren ... sem ze gledal po netu neke programcke ala "Email Verify" ...
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

Tody ::

jah sej ti pravim oni nemorjo vedit da je mail prišel če poštni strežnik tega ne pove. Sploh nevem kako se meri ta odprtost mailov. Zame je najbolj verodostojna zadeva ta da da folk klika link.

Ker lej... Vstopnice.com pošiljajo maile za svoje evente medrugim tudi nam na napovednik@studentarija.net in če greš zdele gledat web mail boš videl da je mail "neprebran" v resnici so pa vsaj 3 ljudje mail prebral prek outlooka. Kako se torej šteje ? Neprebrano ? 3x prebrano ?

gregy ::

kolikor sem jaz razumel PHPlist, ima vsak msg svoj ID .. in ko ti odpreš mail se naloži "slikica" 1x1px, in v bistvu to nalaganje pomeni odprte maile

npr. ena statistike enga mejla

Viewed 3266
Unique Views 2162
Clicks 328

je pa spet npr. če ima nekdo blokirano nalaganje slikic ga ne bo stel .. ker ni odprl oz. nalozil slikice ...

vsako nalaganje slikice pa dopise ID prejemnika .. od tu potem tudi Views in Unique Views ..
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

mare_ ::

Samo a ne blokirajo gmail in tut outlook express teh slikic večinoma?

krho ::

Večina dobrih odjemalcev el. pošte blokira oddaljeno nalaganje datotek, tako da se tudi pri tem načinu lahko obrišeš pod nosom. Zanesljivega načina ni.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

gregy ::

sem se spet malo začel poigravati s tem.

1. Ena izmed napak je ta, da nimam odprtega accounta abuse@domain.com, postmaster je odprt.
2. Odstranil sem določene headerje v phplist-u

$this->addCustomHeader("X-Mailer: phplist v".VERSION);
$this->addCustomHeader("X-MessageID: $messageid");
$this->addCustomHeader("X-ListMember: $email");
$this->addCustomHeader("Precedence: bulk");


ki so v kar nekaj odjemalcih drastično zmanjšali SPAM kvocient (points),
3. in pa nenazadnje, v DNS je potrebno dodati SPF record.

Brez teh točk si že po defaultu obsojen na SPAM/JUNK folder pri vseh večjih .. gmail, hotmail, yahoo, aol .. seveda je tudi vse odvisno od uporabnikovih osebnih spam nastavitev. Po default nastavitvah, pa mora iti mail skozi, če so zgornje točke urejene.

Tek toliko :D
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

Tody ::

Hvala ! samo za tretjo točko nevem kaj je ???

gregy ::

Briefly the design intent of the SPF record is to allow a receiving MTA (Message Transfer Agent) to interrogate the Name Server of the domain which appears in the email (the sender) and determine if the originating IP of the mail (the source) is authorized to send mail for the sender's domain.

The SPF information is contained in a standard TXT RR (though a new RR type may be allocated if and when SPF reaches standardization by the IETF).

If a SPF (TXT) RR exists and authorizes the source IP address the mail can be accepted by the MTA. If the SPF (TXT) RR does not authorize the IP address the mail can be bounced - it did not originate from an authorized source for the sender's domain. If the domain does not have an SPF RR the situation is no worse than before.


Sender Policy Framework link
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

gregy ::

No pa še v potrdilo.

Mail s katerega se pošilja lista sem spremenil iz noreply v navaden info, ter izbrisal tiste X-custom headerje.

Mail je normalno prisel v Hotmail ter Gmail .. kar prej ni :D

v prihodnosti porihtam se abuse mail ter SPF pa ima da radi :))
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

gregy ::

se vedno nisem zadovoljen .. mogoče kaken predlog glede scripte? .. kaj uporabiti namesto PHP LIST?
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

Tody ::

Tole je ena bolj profesionalnih rešitev :

Email Marketing Solutions from Constant Contact

Je pa phplist mislim da edina zadeva ki jo lahko ti naštimaš in zadeva dejansko dela vsaj to kar dela... vse druge varjante so bolj tko tko kakor sem bral... lahko še ti greš kej pogledat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošiljanje emaila na @siol.net

Oddelek: Pomoč in nasveti
294464 (3633) SeMiNeSanja
»

Pošta z mojega e-naslova v spam

Oddelek: Omrežja in internet
221894 (1509) francy
»

[Ubuntu server] mail poslan iz serverja zazna kot vsiljeno pošto (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
798619 (7589) shorvat
»

Hotmail.com označi moj smtp kot spam

Oddelek: Omrežja in internet
122680 (2407) kronik
»

Standardizirane tehnologije za boj proti neželeni e-pošti

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
173550 (3075) kronik

Več podobnih tem