» »

Hitrejši proc na plato MSI MS 6163 PRO

Hitrejši proc na plato MSI MS 6163 PRO

jjohny ::

Sedaj imam gor Celerona 500 MHz. Kateri procesor naj sedaj gor dam, da bo zadeva hitrejša? A se da še kje kupit nove procesorje, ali bom moral nabavit rabljenega???

lp, jani:D 8-O :D

jjohny ::

Sem pogledal na MSI-jevo stran in našel kot primerne naslednje procesorje:
PIII (Coppermine) 700
PIII (Coppermine) 800EB
PIII (Coppermine) 1G

Ali je možno, še kje nabavit katerega izmed njih?

lp, jani

Spajky ::

jest bi ti mogoče odkupil tvojo MS6163pro, če je Coppermine ready (plava nalepka na škatli!) in če je brezhibna ...SpajkyNOSPAM@volja.net (briši NOSPAM !) 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

jjohny ::

Spajky,
zakaj jo pa ti rabiš? A imaš mogoče kakega Coppermina na zalogi in bi rad uporabil??
Sploh ne vem koliko je ta plata še danes zanimiva.

lp, jani

jjohny ::

Še eno vprašanje:
Kaj če nabavim adapter FCPGA to P3&Celeron Tualatin CPU, kateri procesor potem lahko gor dam?
Tole je iz cenika od Mlacoma:
INTEL Celeron 1000/128 OEM 10.200 SIT
INTEL Celeron 1000/256 OEM 9.000 SIT
INTEL Celeron 1400/256 OEM 12.000 SIT

lp, jani

Spajky ::

Pacam iz ostankov en zasilen komp za prijateljco, pa mam že vse razen plate in ker mam sam isto in jo poznam do obisti tudi njen Bios, bi najraje eno tako če dobim za male pare ...

Če ti uspe nabavit tak adapter, ta prvega lahko daš gor, za ostala dva pa je treba predelovat FcPga adapter, ki se da sploh predelat (ali pa nabavit v ZG Tualatin adapter in ga dodatno gor počit), ma jih je zelo težko najti. Pa tudi navadni FcPga slotket ni glih enostavno najti ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

jjohny ::

Če prav razumem, lahko preko adapterja (iz Zagreba) direkt gor dam samo procesor INTEL Celeron 1000/128.
Če pa hočem dat gor INTEL Celeron 1000/256 ali INTEL Celeron 1400/256, pa moram predelati adapter (iz Zagreba).

Vsaka pomoč je dobrodošla.

lp, jani

Spajky ::

NE, najprej rabiš FcPga slotket in pol lahko daš Celeron 1000/128 gor BP; če hočes pa Tulca Celeron 1000/256 ali INTEL Celeron 1400/256 dat gor , moraš pa ta slotket (če je eden od tistih sploh ki se dajo modat) modificirat ali pa brez modifikacije dat gor še tisti adapter iz ZG in potem Tulca gor .. ufa .. ; ne bo pa lahko in enostavno taprave adapterje najdet, boš verjetno kar po oglasih moral iskat ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

jjohny ::

Slotket že imam. Sem pogledal na račun izpred 3 let in tam piše:
Proc CELERON S-370-500A/128 PPGA
Adapter FC-PGA za slot1-Coppermine

Torej,
INTEL Celeron 1000/128 lahko dam gor brez problemov??

Nabavim adapter iz Zagreba in gor dam enega izmed INTEL Celeron 1000/256 ali INTEL Celeron 1400/256??

Ali sem pravilno razumel vso stvar? Ne zamerit, če sem bolj trde buče.

jani

Spajky ::

Ja zgleda, da lahko tisto prvo daš BP ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

jjohny ::

Spajky,

kako pa lahko dam gor tulca? Kateri adapter moram nabavit? Mi lahko napišeš točno oznako adapterja? Najbrž grem v naslednjem tednu v Zagreb. A morda veš ali ima Tech-trade potreben adapter?

lp, jani

Spajky ::

na tvoj slotket počiš onega iz ZG (v Ve-Milu se mi zdi so imeli) = FcPga-Fcpga2 s370 adapter oz.Tualatin to s370 adapter in pol gor Tulca in bi moralo delat ... točne oznake ne vem, se mi zdi da mu pravijo Lin-Lin adapter? - lahko kupiš 2, da boš enega preprodal :-) ... pa malo uporabi iskanje po Slo-Techu za ostale poste (stare) in ti bo končno vse jasno in boš bistveno manj spraševal ...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tualatin Upgrade Adapter nasel v ZG!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
14410774 (7112) Spajky
»

kateri P3 na Abit BH6 (slot1) plosco

Oddelek: Strojna oprema
211652 (1439) Air_Borne
»

Tualatin na BX-u:info-koliko nas je?

Oddelek: Strojna oprema
452931 (1903) sidney
»

ABIT BE6, staró ja...

Oddelek: Kaj kupiti
251423 (1202) dvokolaš
»

s370fcpga-2-fcpga2 cheap NOT-PL ! Adapter!!!

Oddelek: Strojna oprema
171683 (1260) bmen

Več podobnih tem