» »

Naprava ki oddaja zvok da se ti strga

Naprava ki oddaja zvok da se ti strga

«
1
2

Kapitan Jack ::

Sosedje se ocitno ne zmenjo za moje pritozbe glede pranja perila ob polnoci, puscanju kopalniske ventilacije cez noc, ki spusca nadlezen zvok k nam..., zato se jim ne zelim obracati vec na lep nacin, zato jim zelim vrniti.

Obstaja kaksna naprava, ki ni prevec glasna, ampak da vseeno sprosca zvok, ki ti kuri mozgane.

Pa da jim jebem mater, bolje to kot da jih grem nalomit.

AndrejS ::

Seveda obstaja - kupi svojo hiso z veliko parcelo, da so sosedje dalec stran.

toro69 ::

dojenček

LeQuack ::

Al pa pes ki veliko laja, lahko tudi 2 ali 3 pse. Lajajo cel dan pa nič ne more noben.
Quack !

PacificBlue ::

wajdouc ::

Haskija ali pet njih si nabavi. Garantiram, da izseliš ne samo soseda ampak celo ulico! Win-win

EDIT: Začni igrati bobne. Pokaži jim, da je vsak začetnik težak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: wajdouc ()

IL_DIAVOLO ::

Upravnik stavbe, hišni red? Pravila so namenjena ravno idiotom, ki se ne znajo zmenit.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

DeeJay ::

hmmm ... poštni nabiralnik ... hmmm
Don't f with me.

DamijanD ::

wajdouc je izjavil:


EDIT: Začni igrati bobne. Pokaži jim, da je vsak začetnik težak.

Mogoče bi vijolina bila še boljša izbira :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()

Miki N ::

Ma bloki so sranje. To stalno kdo vrta, ropota, brenči, fuka, laja ... OPov primer je še zmeren.

Sindrom ::

Pazi! Tiste naprave za maščevanje, ki oddajajo zvok mislim, da niso legalne. Da si ne boš tudi sam nabral težav.
Oddaj raje pritožbo na občino ali policijo glede zakona o varstvu javnega reda in miru, specifično člen o nezaželenih emisijah.
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman

BuDi79 ::

Sindrom je izjavil:

Oddaj raje pritožbo na občino ali policijo glede zakona o varstvu javnega reda in miru, specifično člen o nezaželenih emisijah.
Kdo bo pa monitoring plačal?

Gagatronix ::

Ce zganjajo hrup po 22:00 preprosto poklici 113. Jih bo minilo po par obiskih. Pred 22:00 pa ... jebiga, v bloku zivis.

bemfa ::

Hrup, ker perejo perilo in laufajo ventilator, ker se nekdo stušira??? Niste normalni. Kupite si persen, čepe za ušesa, pa kake uspavalne tablete.

Unchancy ::

Kapitan Jack je izjavil:

Sosedje se ocitno ne zmenjo za moje pritozbe glede pranja perila ob polnoci, puscanju kopalniske ventilacije cez noc, ki spusca nadlezen zvok k nam..., zato se jim ne zelim obracati vec na lep nacin, zato jim zelim vrniti.

Obstaja kaksna naprava, ki ni prevec glasna, ampak da vseeno sprosca zvok, ki ti kuri mozgane.

Pa da jim jebem mater, bolje to kot da jih grem nalomit.

Saj veš, da boš potem ta zvok poslušal tudi ti?
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Invictus ::

Gagatronix je izjavil:

Ce zganjajo hrup po 22:00 preprosto poklici 113. Jih bo minilo po par obiskih. Pred 22:00 pa ... jebiga, v bloku zivis.

Tocno to, od 22:00 - 06:00 morabiti mir.

Lahko tudi drugi casi, ce se stanovalci v bloku tako zmenijo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mr_chai ::

Kaj pa če bi se zmenil, da zamenjajo kopalniški ventilator za kakšnega bolj tihega ? Verjetno je že star in ima slab ležaj.

Pranje ob polnoči pa...hmm..zakaj ne ob 20h ?

misek ::

mr_chai je izjavil:

Pranje ob polnoči pa...hmm..zakaj ne ob 20h ?
Ker je cenejša elektrika šele po 22. uri.

TheBlueOne ::

Kapitan Jack je izjavil:

Sosedje se ocitno ne zmenjo za moje pritozbe glede pranja perila ob polnoci, puscanju kopalniske ventilacije cez noc, ki spusca nadlezen zvok k nam..., zato se jim ne zelim obracati vec na lep nacin, zato jim zelim vrniti.

Obstaja kaksna naprava, ki ni prevec glasna, ampak da vseeno sprosca zvok, ki ti kuri mozgane.

Pa da jim jebem mater, bolje to kot da jih grem nalomit.


Oni imajo idelane naprave za to. Kjer racunaj, da jih bos moral preglasiti. Potem pa se racunaj s tem, da njih pri njih doma ne motijo naprave, ki motijo tebe v drugem stanovanju. Drugace povedano, bodo tvoje naprave bolj motile tebe kot njih.

Kar se tice jih nalomit pa moras racunati s tem, da se te verjetno ne bojijo. Zna biti, da jih bos na koncu fasal ti, ce ne od njih pa morda imajo koga, ki jim lahko pomaga.

Kapitan Jack ::

bemfa je izjavil:

Hrup, ker perejo perilo in laufajo ventilator, ker se nekdo stušira??? Niste normalni. Kupite si persen, čepe za ušesa, pa kake uspavalne tablete.

Pa saj nisem rekel, da me to moti. Ampak ko se stusiras, tud ugasnes za seboj to ventilacijo, ne pa da laufa celo noc.
Problem je, ker so butci, ki so delali stanovanja naredili salter za luc in ventilacijo skupaj, tako da za vsak prdec se ventilacija priziga.

Ponudil sem jim resitev, da naj si vzamejo elektricarja, da jim razdeli luc posebej, ventilacijo posebej. To sem tudi sam naredil, ravno zaradi tega, da mi ne mori to, pa tud sosedom ni potrebno tega poslusat. Njim je vseeno.

fikus_ ::

Kapitan težka bo.... :| Takšno je bivanje v starejšem bloku, pomaga prijazna beseda, ali odselitev, kjer spet ne več, kaj te čaka.
Vsako namerno širjenje hrupa po sistemu zob za zob, oko za oko verjetno ne bo produktivno in ta sosed ti lahko vrne s prijavo o namernem motenju.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Meiniken ::

Ker njih ne moti. Moji sosedje tud loputajo z vrati in nažigajo sušilec (kar fajn ropota, ker je že star) skoraj vsak večer od 22:00 naprej.

Dobre šanse so, da tud če jim daš kontra nič ne zaleže, mogoče ravno zato, ker so vajeni hrupa. Tako da lahko sireno prižgeš pa bo šla ta bolj na živce teb kot njim :)

Imaš brezobzirne sosede (moje sožalje).
Nekaj opcij sicer imaš:
- pogovor (kar običajno ne zaleže)
- policija
- suck it up
- preselitev
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Alien123 ::

Kapitan Jack je izjavil:

Sosedje se ocitno ne zmenjo za moje pritozbe glede pranja perila ob polnoci, puscanju kopalniske ventilacije cez noc, ki spusca nadlezen zvok k nam..., zato se jim ne zelim obracati vec na lep nacin, zato jim zelim vrniti.

Obstaja kaksna naprava, ki ni prevec glasna, ampak da vseeno sprosca zvok, ki ti kuri mozgane.

Pa da jim jebem mater, bolje to kot da jih grem nalomit.


Ko sem še bil v najemu sem imel nad menoj soseda, ki je v eno nabijal muziko kolko gre, še posebej za vikend. Bi še nekako zdržal, če ne bi nabijal švabske komade iz 2000ih. In sem si rekel, da v življenju ne bom imel več soseda na menoj. Kupil duplex stanovanje na vrhu, imam samo eno stanovanje ki meji na mojo stanovanje in pod mano, čeprav še po treh letih ne vem kdo živi spodaj.
Večjiga mira še v bajti nisem mel, kot imam zdaj. Na tvojem mestu bi si iskal nekaj drugega.

MIHAc27 ::

toro69 je izjavil:

dojenček

Sosednje nad nami imajo novorojenčka. Sem jih vprašal če nič ne joka, ker po pol leta sem ga slišal mogoče 2x.

Je bila pa pred njimi druga soseda, ki je imela popoldansko delo in se vsak večer tuširala cca polnoči 1h zjutraj. Ko se je odselila sem bil vesel k radio. Nimaš kaj to policiji prijavljat.

Tudi za pranje, jaz vedno probam, da se vse konča najkasneje do 23h. Dvomim, da bodo policaji to smatrali kot namerni hrup in sankcionirali kakorkoli.
Ostane pogovor, prošnja. Čepki v ušesa, ali da sam poslušaš kako glasbo, ki ravno preglasi sosede.

Kapitan Jack ::

To je moje lastno stanovanje. Bolj kot vikend stanovanje like HO 10-15dni vsak drug mesec. Tako da lahko jim pustim zvok, ko me ne bo doma, pa naj se jebejo. So pa tam najemniki. Mogoce se edino, da lastnika najdem in se z njim poskusam pogovoriti, da naj jih opozori.

Jaz sem zelo obziren do drugih. Mamo otroka, ki je vcasih glasen, vcasih tih. Ko je res v igri, kjer krici od srece ga vseeno malo opozorim, da sosedje spijo...se ne razume ampak, zaceti je treba zgodaj.

tonttu ::

Za razliko od "hrupa" zaradi pranja perila in tusiranja, bo taksna naprava zelo verjetno v nasprotju z zakonom, tako da bos na koncu imel probleme ti... pa po pravici povedano precej upraviceno.

Likalnik ::

v tem primeru se obrni na lastnika in njemu povej kakšne težave imaš z njegovimi najemniki...pa da naj se on z njimi zmeni....sigurno ti bo rekel, da se sam z njimi pogovori...če si se že mu to tudi povej in da ne zaleže...
če boš tudi pri njemu naletel na gluha ušesa...mu lahko omeniš, da ga boš prijavil , ker oddaja na črno in boš na ta način lepo zajebal njega pa tudi hrupne podnajemnike....

bemfa ::

Pa kaj boš klical policijo, ker je nekdo luč prižgal v kopalnici?? Po tvoje verjetno še vode ne bi smel potegnit, če ga srat slučajno stisne ponoči. Če ste živčno nervozni, se odselite nekam na samo. Pa kdo si ti, da boš nekomu določal kdaj pere perilo, gre na WC, ... To je del normalnega življenja in ni hrup. Lahko meriš decibele kolkor češ, to ne presega nobenih norm. Nimaš pravice nikomur težit za take stvari.

-Wall ::

wajdouc je izjavil:

Haskija ali pet njih si nabavi. Garantiram, da izseliš ne samo soseda ampak celo ulico! Win-win

EDIT: Začni igrati bobne. Pokaži jim, da je vsak začetnik težak.


Violina zmaga, sploh pri zacetnikih.

Likalnik ::

-Wall je izjavil:

wajdouc je izjavil:

Haskija ali pet njih si nabavi. Garantiram, da izseliš ne samo soseda ampak celo ulico! Win-win

EDIT: Začni igrati bobne. Pokaži jim, da je vsak začetnik težak.


Violina zmaga, sploh pri zacetnikih.


imaš na YT par takih posnetkov...posnetih prav s tem namenom...in ja violina + začetnik je super kombinacija

Furbo ::

Pojdite na kak tek pred spanjem, da boste malce zmatrani, pa boste lahko spali.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mr_chai ::

OK OP. Dajem ti nekaj idej, ampak uporaba na lastno odgovornost:




Najprej moraš ugotoviti kdaj približno gredo spati.

Na strop namontiraš zvočnike, tako da je membrana obrnjena proti stropu. Tako lahko nizkofrekvenčne zvoke spuščaš skozi steno.
Npr nekaj takega. In to začneš predvajati tik preden gredo spati.



Lahko tudi preprosto začneš nažigati košarkaško žogo v strop


Lahko se tudi poigraš z njihovo elektroniko.

https://www.musictoob.com/how-to-destro...

Poglej si še flipper zero, mislim da ima tudi funkcijo spreminjanja kanalov na TV-ju itd..

Furbo je izjavil:

Pojdite na kak tek pred spanjem, da boste malce zmatrani, pa boste lahko spali.


učinek je ravno obraten

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

Netrunner ::

Kapitan Jack je izjavil:

Obstaja kaksna naprava, ki ni prevec glasna, ampak da vseeno sprosca zvok, ki ti kuri mozgane.


Kolega je imel podoben primer. Zgornji sosed je povzročal hrup oz. je imel nekaj kar ga povzroča.. no saj nima veze. Rešil je tako, da je šel gor do soseda in mu povedal mu v stanovanju nekaj ropota kar je moteče. Ker hrup ni ponehal je čez pol ure šel spet in rekel da tista zadeva še vedno ropota. To je počel vsake pol ure nevem koliko časa dokler sosedu ni dopizdlo ga imeti stalno na vratih in je prenehal z hrupom. Ene dva dni se je pošteno nahodil vendar je dobil svoj mir.

Nikoli ne smeš v protinapad ampak se lotiti situacije bolj taktično. Poskusi kot omenjeni kolega, pa vedno lepo pozdravi in prosi da se ustavijo. Nikoli grozit ipd.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

mirator ::

S hrupom v blokih (ali mogoče bolje z zvočnim onesnaževanjem) je kar problem. Saj nikogar ne moti nočno pranje (ker to več ali manj počnemo vsi), tudi nikogar ne moti hrup ob sanacijah stanovanj, ki so napovedane in so običajno v dnevnem času. Problematičen je zamolkli hrup, ki se pojavlja v nočnih urah in čeprav po decibelih ne prekoračuje vrednosti, je izredno moteč. N.pr. nekdo ima ritual, da vsako noč okoli 11. ure meče teniško žogico v steno, nekdo drug ima očitno čistilno akcijo in prestavlja stole in mize, ali pa ima bas zvočnike hišnega kina direktno na tleh ali steni, itd. Tukaj nimaš kaj storiti, ker ne veš točno od kje zamolkli hrup prihaja (širi pa se po betonskih stenah in zidovih), zato tudi ne moreš ukrepati.

starfotr ::

OP: investiraj raje denar v zvočno izolacijo.

energetik ::

Za udarni zvok zvočna izolacija kaj dosti ne pomaga (korakanje, basi, štemanje). Tudi po mojih izkušnjah je rešitev le selitev v samostojno bajto, sem imel še bolj nemogoče sosede, ko sem bil še prej v stanovanju (spodaj basi iz zvočnika, zgoraj soseda vadila cel dan ples, da se je tresel strop, ob strani pa si dobesedno slišal sosede srati). Še v dvojčku ti lahko kdo nažiga na skupno steno.

V samostojni je v vse smeri vsaj 6-8m zraka, nad tabo nebo, spodaj zemlja. Meni je to tak pomirjujoč občutek.
vires in numeris

Stikalo ::

Jah, hrup je relativen. Enkrat je sosed meni moril, da ne smem kositi trave med 12-15h, ker njega moti, ker on takrat počiva. Ampak to gre za hiše, kjer je vmes precej prostora. Veliko ljudi se najde, ki so preobčutljivi na hrup. Dobro, če je tudi gradnja stara in objekt ni zvočno izloran se te stvari zelo slišijo.

Res je hudo, če te moti hrup, je pa tudi grozno imeti soseda, ki jih moti vsak drek. Splh ne vem, če si v stanovanju samo občasno. Moti te, ker prideš z mirnega okolja. Če bi stalno tam živel te ne bi motilo, celo pogrešal bi nek hrup ko bi prišel na deželo. Tako pač je.

energetik ::

Sem živel 8 let v stanovanju, nikoli se nisem navadil in samo čakal, da se odselim. Sicer pa so zvoki različni. Mene npr. zvok kosilnice nič ne moti, tudi ne igranje otrok zunaj, traktorji od daleč, dejansko še pomirja. Medtem kot tuc-tuc skozi tla cel dan začne najedat živce, čeprav ni presežena nobena glasnost. Nimajo zaman mučitelji razne metode s kapljanjem vode na glavo in podobno.
vires in numeris

Oberyn ::

Obstaja, išči Long-range acoustic device. Imaš člankov dovolj. Upoablja se kot orožje, za vojsko in policijo. Kupiti tega ne boš mogel, DIY scena pa mogoče ima kaj za povedat. Ni glih optimalno za tvoj primer uporabe, vendar je osnova za nadaljne ideje. Na primer malo modificirana naprava, ki jo usmeriš tem sosedom na stekla, če imaš možnost. Vendar pazi, tega ne delaš iz maščevanja ali "da jim vrneš". Ne, to ni dobro, nima učinka in prinese tudi slabo karmo. Za učinek jih moraš trenirati - kot pse, nič drugače. Ko ropotajo, jim na primer brnijo šipe. Ko nehajo ropotati, nehajo brneti šipe. Tako bodo povezali ubčutek neugodja z lastnimi dejanji. Kot psi. Akustične naprave za opisano dresuro psov obstajajo, vendar za ljudi niso primerne. Akustične naprave za dresuro ljudi pa žal niso v prosti prodaji in jih lahko uporablja samo plemstvo preko svojih omenjenih servisov.

polozweii ::

Od pralnega stroja se verjetno sliši bobnenje.
Sosedom za novo leto podari blažilnike vibracij:
https://www.bauhaus.si/talne-in-stenske...
https://www.merkur.si/podloga-62x62-cm-...

Možni so tudi slabi amortizerji v stroju.

Mogoče bi pomagala tudi akustična pena ki jo dajo med stroj in steno....vprašaj v trgovini z absorberji zvoka.

Ponudi jim še 50% prispevek za nov ventilator. Star ventilator dobiš seveda ti.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Ti pa si res optimist. Očitno imas osebne odnose samo v virtualnem zivljenju.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

V-i-p ::

Za malo heca :). Tole sem nekoč vrgel sosedu v nabiralnik, ki ga je _res_ motilo vse od A do Ž.

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Utk ::

Kako lahko nekdo z resno faco po tej temi še zmeraj zagovarja življenje v bloku? Ja, če ti je cilj v življenju drkat ljudi in bit nadrkan zarad drugih, great, za vse druge, normalne, je pa nočna mora.
No, sej tudi hiša s premajhno parcelo kot je v drugi temi ni rešitev...vsaj 2000 m2 bi realno rabil okoli hiše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

NuMaN ::

Pa smo spet pri depopulaciji ...

starfotr ::

Eni še vedno zagovarjajo življenje v mestih kot najboljše.

V resnici so pa samo zapufani za svoje luknje, ker si večjega ne morejo privoščiti, življenje izven mesta jim pa ne paše.

NuMaN ::

Rojeni v mestu želi živeti v mestu, in obratno. Lahko da živiš nekaj časa na vasi, in se vrneš v mesto. In obratno seveda.

PacificBlue ::

starfotr je izjavil:

Eni še vedno zagovarjajo življenje v mestih kot najboljše.

V resnici so pa samo zapufani za svoje luknje, ker si večjega ne morejo privoščiti, življenje izven mesta jim pa ne paše.


Sanse so:
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

bemfa ::

starfotr je izjavil:

OP: investiraj raje denar v zvočno izolacijo.

Edina izolacija, ki jo potrebuješ: https://www.dm.si/mivolis-usesni-cepki-...

GrimReaper ::

Jaz imam od 2015 nad sabo 2-4 leti stara. Lahko povem da 2022 pa že je izboljšanje, kdor ima dovolj potrpljenja čakati tako dolgo.
Danes sem moral iti popoldne spat in začuda je bilo tekanje zelo narahlo, ker prej je bilo kot bi tekali sloni.
Do 2020 je bilo tudi precej premikanja in škripanja stolov, pač igranje s stoli kot da bi bili avto.
Od mame pa tudi sicer slišim kdaj pa kdaj še ob polnoči, ampak tudi bolj narahlo kot v najhujših časih, ko je hodila res naglas.
Hiperaktivna je pa mama (ne vem kaj dela ob tako poznih urah, pranje perila in kaj jaz vem kaj vse imajo za naredit, zadnje leto to očitno dela že čez dan in ne več 22h-0:40h) pa vsaj še njen sin, čeprav hčerka tudi ni daleč zadaj. Včeraj pridem domov šele 18:30, pa gre ravno takrat do avta, pa že zjutraj je vstala ob 5:30, pa še ob polnoči se jo je slišalo, to je res v pogonu več kot 18 ur.

Drugače itak da sta oba res neuvidevne sorte. Npr. za parkiranje na črti (letos celo ene 3x z ene 5cm čez črto) dobiš odgovor "jaz imam v boksu", kakšen pacient moraš bit da rečeš kaj takega res ne vem. Če bi moral parkirati zraven teh dveh, bi imel že vse obuškano. Zame če imaš na eni strani na manj kot 10cm do črte je pač podjebavanje, čeprav za 5cm itak da se noben ne bo pretirano sekiral. Upam da bom imel enkrat tako star avto, da bom še jaz lahko parkiral čez črto, potem naj se pa matra priti ven in ukvarja s plačevanjem za moj odrsan avto.

Pa to novodobno hodenje spat ob poznih urah je tudi problem, to imajo vsi neki na izi šihte, ne 6-14h ali 7-15h, kaj šele da bi imeli 2 ali 3 izmene. Pač razni direktorji in odvetniki.

Sranje je ko nič ne moreš naredit če si spodaj, pa če se gre samo za tekanje in ne glasno glasbo ali kaj podobnega, čeprav je še bolj moteče. Nekdo je rekel policija, jah, ko sem se jaz enkrat začel dreti na tastara dva, sem pa res dobil jaz policijo na dom.


Ah, tole zdajle pišem v popolni tišini, milina. To je zdaj že mislim da kar od novega leta bolj kot ne standard.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

BRBR ::

DeeJay je izjavil:

hmmm ... poštni nabiralnik ... hmmm


A kuverto z belim prahom ?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Še ena tema o hrupu in sosedih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11011413 (7443) scipascapa
»

[Vprašanje]Javni red in mir (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13120220 (14709) Invictus
»

soseda se pritožuje nad hrupom ki ga ni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6918690 (12968) [D]emon

glasni sosedje - kaj narediti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9023457 (20188) BigWhale

Več podobnih tem