» »

Varno e-nakupovanje

Varno e-nakupovanje

nosiyo ::

Iščem rešitev za varno plačevanje preko spleta. Katere kartice/račune kaj uporabljate?

Trenutno imam predplačniško Viso NKBM, ampak me moti, da nakazilo na kartico v času plačilnega prometa traja 2-3 ure (sicer nisem komitent NKBM). Iščem podobno rešitev z minimalnimi stroški (trenutno 10eur/4 leta) - torej račun/kartico, kamor lahko nakažem denar in potem uporabim za online plačila, paypal, ...
Ne rabi bit anonimna, rabim samo, da mi v primeru zlorabe ne morejo dosti pobrat. Bi pa bilo fajn, da ni kake birokracije, ala prijave na FURS (n26),... ker se mi ne da s tem ukvarjat.

Cupakabra123 ::

Revolut in prijavi na Furs. Vzame ti 5 minut.

nosiyo ::

So kake provizije pri nakazilih, plačilih ali konverzijah valut - recimo če plačaš v HRK?

Tidule ::

Opcije so še n26, vivid, samo vsako od teh je treba prijavit FURS, ker gre za TRR. Je pa to točno 5 minut dela, tako da kdor tega ni sposoben izpeljat...

Brez tega je verjetno edino mbills, sam tam pa pojma nimam kako je s provizijami/stroški.

Provizij pri nakazilih/plačilih ni (razen osnovne pri tvoji banki, ko denar nakažeš na ta račun).

Posebnih pribitkov za tuje valute nimajo, se pa razlikujejo tečaji, odvisno ali svoje ali kartične. slednji imajo ponavadi izvedn delovnega časa (vikendi) manjši pribitek, da zaščitijo valutna tveganja. Ampak to so minimalne razlike oziroma gre za metode, ki so povsem primerljive z klasičnimi bankami.

Se pa plačuje provizije za dvige v tuji valuti, ampak ima spet vsak svoj sistem, tako da bo treba google uporabit.

Nič od tega pa ne reši tvojega osnovnega problema in sicer, da SEPA nakazilo ni instantno.

Je pa to brezvezno kompliciranje, da si vsake tri dni nakzaujes par eur, si pac nakazes ekstra na zacetku meseca in je to, pa se ne rabis obremenjevat koli casa traja nakazilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

fikus_ ::

OP, težava z zakasnitvijo prenosa na predplačniško viso je zaradi tvoje banke (nakazilo iz ene na drugo banko). In katerokoli drugo kartico/račun boš imel, bo enako.

Imam vse pri eni banki in je npr. za vikend to stvar do nekaj minut.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

nosiyo ::

Težava je na strani NKBM, kamorkoli drugam nakazujem, pride denar v roku nekaj minut, če je plačilo znotraj urnika plačilnega prometa.
Sem imel včasih vse pri njih, prenakazilo na predplačniško je bilo instantno kot praviš, ampak sem zaradi drugih težav moral selit poslovanje drugam. Ampak to ne sodi v to temo. V kratkem mi poteče ta pradplačniška, pa firbcam, če je kaj primerljivega, da se jih še tu odrešim :)
@Tidule: hvala, mogoče pa ofnem revolut/n26, se zdi kot najbolj fleksibilna in dolgoročna opcija.

llc ::

+1 za Revolut. Ker:
a) Lahko polniš tudi z drugo kartico. Plačilo in polnitev v trenutku.
b) Lahko avtomatično polni, ko pade stanje na računu pod neko mejo
c) Dobiš virtualno kartico za enkratno uporabo.

Matevz96 ::

llc je izjavil:

+1 za Revolut. Ker:
a) Lahko polniš tudi z drugo kartico. Plačilo in polnitev v trenutku.
b) Lahko avtomatično polni, ko pade stanje na računu pod neko mejo
c) Dobiš virtualno kartico za enkratno uporabo.


Tole povzame vse, edino avtomatičnega polnjenja bi se izognil za povečano varnost.
#hooldthedoor

Sindrom ::

Tidule je izjavil:

Je pa to točno 5 minut dela, tako da kdor tega ni sposoben izpeljat...

Očitno bom to jaz, tako, da se javim. Mi lahko prosim razložiš kako odpreti račun pri N26 ali Revolut na prenosnem računalniku (brez uporabe mobilnega telefona ali kake druge naprave s SIM kartico - ne sprašujte zakaj, enostavno ne pride v poštev)? Našel sem le neke čudne rešitve z android emulatorji, ipd.
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sindrom ()

Tidule ::

Gres na eDavke, oddas nov lasten dokument kjer navedes datum odprtja, in stevilko trr. In to je to, kar se prijave na FURS tice. O tem sem namrec jaz govoril v delu, ki si ga citiral. Ce imas pa tezave z bralnim razumevanjem, pa to ni stvar te teme.

Drugace pa na moderno bancnistvo brez mobilnega telefona v bistvu lahko pozabis. Ze EU direktiva zahteva implementacijo 2fa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Sindrom ::

Ne govorim o prijavi na FURS temveč o odprtju računa na Revolut ali N26.

Tidule je izjavil:

Drugace pa na moderno bancnistvo brez mobilnega telefona v bistvu lahko pozabis. Ze EU direktiva zahteva implementacijo 2fa

Da, zahtevajo le 2FA oz. bolj podrobno "močno avtentikacijo", ne zahtevajo pa mobilnih telefonov. Preberi si zakonodajo:
http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

4. Člen, 16. alineja:
močna avtentikacija strank je avtentikacija z uporabo dveh ali več elementov, ki spadajo v kategorijo znanja uporabnika (nekaj, kar ve samo uporabnik), posesti uporabnika (nekaj, kar je v izključni posesti uporabnika) in neločljive povezanosti z uporabnikom (nekaj, kar uporabnik je), ki so med seboj neodvisni, kar pomeni, da kršitev enega elementa ne zmanjšuje zanesljivosti drugih, in so zasnovani tako, da varujejo zaupnost podatkov, ki se preverjajo;


Sicer imam svoj TRR odprt pri banki Sparkasse in pri njih se v spletno banko logiram s pomočjo generatorja OTP - to je majhna napravica podobna kalkulatorčku, ki zgenerira neko številko in to potem vpišem v polje pri prijavi. Nikjer pa nimajo zahteve po mobilnem telefonu. Tako, da se s tem tvojim komentarjem glede modernega bančništva ne strinjam. Res pa je, da pri tej banki nimajo predplačniške Visa/Mastercard, tako, da jo imam tudi jaz zaenkrat pri NKBM. Včasih sem jo imel pri Banki Koper, vendar so začeli zračunavati storitev, pa sem šel drugam. Sedaj pa iščem podobne rešitve, kot OP.
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman

Tidule ::

Super, imaš pač banko, ki ti to (v tem trenutku še) omogoča. In ti to zaračuna. Tako, da en razumem zakaj jokaš. Vsaka banka se lahko sama odloči kako točno bo zadeve implementirala skladno s ocenami obvaladovanja tvegan. In velika večina (še posebej pa spletne banke) zahtevajo uporabo pametnega mobilnega telefona

Drugače pa sem jaz govoril o prijavi na FURS v tekstu, ki si ga zmotno citiral. Vidim, pa da te res hudo daje bralno razumevanje in se brezveze spotikaš v stvari, ker če bi bil pismen bi videl, da nikjer nisem napisal, da je uporaba mobilnih telefonov obvezna. Tako, da prihrani nasvete ob branju zase, ker ti to očitno dela hude težave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

nosiyo ::

Revolut ima provizije na plačila v drugih valutah, jasno od nečesa morajo živet. N26 je polni TRR v DE, se mi zdi kar overkill za moje potrebe, tudi vprašanje časa kako dolgo bo vse free, itd.
Se da na kateri slo banki polnit prepaid kartico preko Flik?

nosiyo ::

Hecno... poleg kupa storitev, ki omogočajo, da denar pošlješ na drugi konec sveta v nekaj minutah, se še vedno ukvarjam s problemom, kako ga učinkovito nakazat samemu sebi -.-

Pithlit ::

nosiyo je izjavil:

Revolut ima provizije na plačila v drugih valutah, jasno od nečesa morajo živet. N26 je polni TRR v DE, se mi zdi kar overkill za moje potrebe, tudi vprašanje časa kako dolgo bo vse free, itd.
Se da na kateri slo banki polnit prepaid kartico preko Flik?

In kolikokrat dejansko plačuješ v tuji valuti? Js mislim da od kar imamo eur nisem plačala nič v tuji valuti.
Life is as complicated as we make it...

Tidule ::

90% vseh mojih plačil je v tuji valuti. Nismo pač vsi na relaciji spodnji-zgornji duplek. Pač ljudje imamo različne potrebe, tako da univerzalnih rešitev ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

tikitoki ::

nosiyo je izjavil:

Težava je na strani NKBM, kamorkoli drugam nakazujem, pride denar v roku nekaj minut, če je plačilo znotraj urnika plačilnega prometa.
Sem imel včasih vse pri njih, prenakazilo na predplačniško je bilo instantno kot praviš, ampak sem zaradi drugih težav moral selit poslovanje drugam. Ampak to ne sodi v to temo. V kratkem mi poteče ta pradplačniška, pa firbcam, če je kaj primerljivega, da se jih še tu odrešim :)
@Tidule: hvala, mogoče pa ofnem revolut/n26, se zdi kot najbolj fleksibilna in dolgoročna opcija.


Sem bil presenecen, sem nakazal dnar z NLB na N26 in sem prejel pisk o prejemu stredstev nekaj sekund pozneje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
513155923 (749) forplan
»

Predplačniška visa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15040691 (18847) sbawe64
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261114620 (42541) Andro457

Več podobnih tem