» »

Ali je legalno, da delodajalec od zaposlenih zahteva, da kazensko kupijo izdelke pred pretekom roka?

Ali je legalno, da delodajalec od zaposlenih zahteva, da kazensko kupijo izdelke pred pretekom roka?

«
1
2

Phantomeye ::

Zaposleni v živilski trgovini ima nalogo, da s polic pobere produkte, ki so 14 dni pred rokom uporabnosti, nanje nalepi -50% (ali whatever) in da na posebno lokacijo (informacije mu futra računalnik, ampak ne za vse produkte).

V primeru, da tega ne naredi pravočasno, mora KUPITI te izdelke iz lastnega žepa (po polni oz. znižani ceni - v domeni poslovodje).

Ali je to dejansko legalno? Pa pustmo interna pravila (zakon nad pravili)

nirburu ::

Ne ni. To je bullšit.

fikus_ ::

Zrelo za inšpektorja
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

111111111111 ::

Phantomeye je izjavil:

Zaposleni v živilski trgovini ima nalogo, da s polic pobere produkte, ki so 14 dni pred rokom uporabnosti, nanje nalepi -50% (ali whatever) in da na posebno lokacijo (informacije mu futra računalnik, ampak ne za vse produkte).

V primeru, da tega ne naredi pravočasno, mora KUPITI te izdelke iz lastnega žepa (po polni oz. znižani ceni - v domeni poslovodje).

Ali je to dejansko legalno? Pa pustmo interna pravila (zakon nad pravili)

Kdo te pa lahko prisili, da KUPIŠ nekaj česar ne želiš?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

PacificBlue ::

111111111111 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Zaposleni v živilski trgovini ima nalogo, da s polic pobere produkte, ki so 14 dni pred rokom uporabnosti, nanje nalepi -50% (ali whatever) in da na posebno lokacijo (informacije mu futra računalnik, ampak ne za vse produkte).

V primeru, da tega ne naredi pravočasno, mora KUPITI te izdelke iz lastnega žepa (po polni oz. znižani ceni - v domeni poslovodje).

Ali je to dejansko legalno? Pa pustmo interna pravila (zakon nad pravili)

Kdo te pa lahko prisili, da KUPIŠ nekaj česar ne želiš?


Hja da ti namesto regresa bone..pa jim moras porabit pri niih:)

Sicer pa, tole je za v medije
I’m out.
:3

111111111111 ::

PacificBlue je izjavil:

Hja da ti namesto regresa bone..pa jim moras porabit pri niih:)

Sicer pa, tole je za v medije

To lahko in je zakonsko urejeno, kakšno količino prestavlja denar in kakšno boni. Ne more pa te prisilit, kaj ti s temi boni kupiš.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

kixs ::

Phantomeye je izjavil:

Zaposleni v živilski trgovini ima nalogo, da s polic pobere produkte, ki so 14 dni pred rokom uporabnosti, nanje nalepi -50% (ali whatever) in da na posebno lokacijo (informacije mu futra računalnik, ampak ne za vse produkte).

V primeru, da tega ne naredi pravočasno, mora KUPITI te izdelke iz lastnega žepa (po polni oz. znižani ceni - v domeni poslovodje).

Ali je to dejansko legalno? Pa pustmo interna pravila (zakon nad pravili)


Torej ni naredil svojega dela.

Meni gre totalno na k***c, da moram v trgovini gledat do kdaj je rok - mislim, ce kupim danes, da ni ravno do danes! Velikokrat se mi je ze zgodilo, da sem kupil pakirano meso in doma ugotovim, da je rok uporabnosti do danes oziroma naslednji dan, ko zelim kaj narediti in ugotovim, da je bil do vceraj! Izdelek tudi ni v akciji ali znizan kot je obicajno pred rokom.

Pa kljub temu da zdaj gledam te datume, se mi je to zgodilo se prejsnji teden. Gledam kranjske klobase, rok nekje do decembra. Dam en zavoj v vozicek, si premislim in vzamem se enega iz iste skalte. Nato mi moja doma rece, da je naredila ricet s tisto klobaso, ki je imela rok ravno na danasnji datum!! Ne verjamem in grem v smeti gledat vrecko. In res je bil rok do 11.11., na drugi pa 28.11. Kaj res!?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Alien123 ::

Vedno se gleda datum, vedno!

dexterboy ::

Da ni to kakšen Eurospin?
Sicer pa zrelo za objavo. Pa še posneti s skrito kamero pa na tubo obesiti... da se še ugotovi, da takšen debil od šefa živi na tvojem koncu... "zgodilo se je čisto blizu vas" ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Ma to se mi je zgodilo se najveckrat v lokalnem Sparu. Pa Tusu in Eurospinu tudi. Ene parkrat tudi v Hoferju. V Hoferju celo tako, da je ona na blagajni ugotovila, da je preko roka in je izdelek kar vzela...

tikitoki ::

kixs je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Zaposleni v živilski trgovini ima nalogo, da s polic pobere produkte, ki so 14 dni pred rokom uporabnosti, nanje nalepi -50% (ali whatever) in da na posebno lokacijo (informacije mu futra računalnik, ampak ne za vse produkte).

V primeru, da tega ne naredi pravočasno, mora KUPITI te izdelke iz lastnega žepa (po polni oz. znižani ceni - v domeni poslovodje).

Ali je to dejansko legalno? Pa pustmo interna pravila (zakon nad pravili)


Torej ni naredil svojega dela.

Meni gre totalno na k***c, da moram v trgovini gledat do kdaj je rok - mislim, ce kupim danes, da ni ravno do danes! Velikokrat se mi je ze zgodilo, da sem kupil pakirano meso in doma ugotovim, da je rok uporabnosti do danes oziroma naslednji dan, ko zelim kaj narediti in ugotovim, da je bil do vceraj! Izdelek tudi ni v akciji ali znizan kot je obicajno pred rokom.

Pa kljub temu da zdaj gledam te datume, se mi je to zgodilo se prejsnji teden. Gledam kranjske klobase, rok nekje do decembra. Dam en zavoj v vozicek, si premislim in vzamem se enega iz iste skalte. Nato mi moja doma rece, da je naredila ricet s tisto klobaso, ki je imela rok ravno na danasnji datum!! Ne verjamem in grem v smeti gledat vrecko. In res je bil rok do 11.11., na drugi pa 28.11. Kaj res!?!


Fucking hell, s cem se ti obremenjujes. Za zacetek bos moral pri sebi razcistiti kaj ti roki sploh pomenijo. Vecino stvari lahko pojes davno po pretecenem roku. Vsaj, ce so bile pravilno hranjene, ce niso bile, pa je rok itak sam se za okras:).

kixs ::

Na k***c mi gre, da te vsak hoce nategnit!

Dobro vem kaj roki pomenijo, pri svezem mesu se vse konca!

tikitoki ::

kixs je izjavil:

Na k***c mi gre, da te vsak hoce nategnit!

Dobro vem kaj roki pomenijo, pri svezem mesu se vse konca!


Ja, ja, sam da dobro preplacas 21 dni ulezano meso:). Ce bo kak dan dlje v hladilniku doma, bos pa umrl.

cvalsr ::

Fucking hell, s cem se ti obremenjujes. Za zacetek bos moral pri sebi razcistiti kaj ti roki sploh pomenijo. Vecino stvari lahko pojes davno po pretecenem roku. Vsaj, ce so bile pravilno hranjene, ce niso bile, pa je rok itak sam se za okras:).


Ce bo kak dan dlje v hladilniku doma, bos pa umrl


Se strinjam.

LeQuack ::

V Mercator in Spar imajo restavracije, kjer se lahko take hrane znebijo :)
Quack !

Phantomeye ::

kixs je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Zaposleni v živilski trgovini ima nalogo, da s polic pobere produkte, ki so 14 dni pred rokom uporabnosti, nanje nalepi -50% (ali whatever) in da na posebno lokacijo (informacije mu futra računalnik, ampak ne za vse produkte).

V primeru, da tega ne naredi pravočasno, mora KUPITI te izdelke iz lastnega žepa (po polni oz. znižani ceni - v domeni poslovodje).

Ali je to dejansko legalno? Pa pustmo interna pravila (zakon nad pravili)


Torej ni naredil svojega dela.

Meni gre totalno na k***c, da moram v trgovini gledat do kdaj je rok - mislim, ce kupim danes, da ni ravno do danes! Velikokrat se mi je ze zgodilo, da sem kupil pakirano meso in doma ugotovim, da je rok uporabnosti do danes oziroma naslednji dan, ko zelim kaj narediti in ugotovim, da je bil do vceraj! Izdelek tudi ni v akciji ali znizan kot je obicajno pred rokom.

Pa kljub temu da zdaj gledam te datume, se mi je to zgodilo se prejsnji teden. Gledam kranjske klobase, rok nekje do decembra. Dam en zavoj v vozicek, si premislim in vzamem se enega iz iste skalte. Nato mi moja doma rece, da je naredila ricet s tisto klobaso, ki je imela rok ravno na danasnji datum!! Ne verjamem in grem v smeti gledat vrecko. In res je bil rok do 11.11., na drugi pa 28.11. Kaj res!?!


Svoje frustracije lahko zadržiš zase :). Ni tle vprašanje o stvareh s pretečenim rokom. Logično je, da se poskrbi za takšne izdelke. Vprašanje je ali je legalno da, I'll say it, Mercator, od svojih zaposlenih zahteva, da te izdelke (še pred potekom roka) odkupijo, kar v resnici inderektno trganje od plače.

fujtajksel ::

tikitoki je izjavil:


Fucking hell, s cem se ti obremenjujes. Za zacetek bos moral pri sebi razcistiti kaj ti roki sploh pomenijo. Vecino stvari lahko pojes davno po pretecenem roku. Vsaj, ce so bile pravilno hranjene, ce niso bile, pa je rok itak sam se za okras:).


Rok je po zakonu. Marsikaj res zdrži precej dlje, kakšne stvari pa ne, so najbrž še užitne ampak ne enako dobre. V socializmu je bilo to celo bolje urejeno, je bil obvezno zraven tudi datum proizvodnje in rok trajanja.

Kar se tiče te prakse, ne verjamem da bi bilo to lahko legalno. Ampak morajo pa tudi bit neke možnosti delodajalca za motivacijo za boljše delo. Sam tu težko kaj dosežeš razen mogoče s tožbo ob odpovedi, s takimi stvarmi bi se lahko ukvaral sindikat.

Wrop ::

Pravočasno? A ne more označiti zaradi lenobe ali so delovne naloge nerealno postavljene in bi vzelo več časa kot znaša delovnik?
Sicer pa ni nobene zakonske podlage, da delodajalec od delavca zahteva nakup izdelkov. Tudi od plače ti ne more kar tako trgati teh zneskov. Lahko samo po pisnem soglasju zaposlenega, po tem, ko delodajalec zaposlenemu prijavi terjatev.
Lahko toži zaposlenega, ampak naj raje vplača listek za loto, ima tam več možnosti, da kaj dobi.

IL_DIAVOLO ::

Legalno je edino, da dobi 18. placo pa ce naredi kaj ali pa nic.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

c3p0 ::

kixs je izjavil:

Ma to se mi je zgodilo se najveckrat v lokalnem Sparu. Pa Tusu in Eurospinu tudi. Ene parkrat tudi v Hoferju. V Hoferju celo tako, da je ona na blagajni ugotovila, da je preko roka in je izdelek kar vzela...


Meni samo v M, znižana koda ni potegnila več in mi je vzela izdelek, verjetno v uničenje.

Če ga dajo dan poteka za -70% pa čisto OK, če je ustrezno označeno, marsikaj tako kupim. V tujini lahko prodajajo tudi po roku, kar je pravilno.

Aja, še ena štorija iz Lidla par let nazaj... neki piškoti, smo doma ugotovili da je rok potekel. Vrnemo, nam dajo v zahvalo barkafe (yuck), čez kak teden pa sem izdelek videl spet na polici! Sem videl po embalaži, da je točno ta. Dol padeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

urli ::

kixs je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Zaposleni v živilski trgovini ima nalogo, da s polic pobere produkte, ki so 14 dni pred rokom uporabnosti, nanje nalepi -50% (ali whatever) in da na posebno lokacijo (informacije mu futra računalnik, ampak ne za vse produkte).

V primeru, da tega ne naredi pravočasno, mora KUPITI te izdelke iz lastnega žepa (po polni oz. znižani ceni - v domeni poslovodje).

Ali je to dejansko legalno? Pa pustmo interna pravila (zakon nad pravili)


Torej ni naredil svojega dela.

Meni gre totalno na k***c, da moram v trgovini gledat do kdaj je rok - mislim, ce kupim danes, da ni ravno do danes! Velikokrat se mi je ze zgodilo, da sem kupil pakirano meso in doma ugotovim, da je rok uporabnosti do danes oziroma naslednji dan, ko zelim kaj narediti in ugotovim, da je bil do vceraj! Izdelek tudi ni v akciji ali znizan kot je obicajno pred rokom.

Pa kljub temu da zdaj gledam te datume, se mi je to zgodilo se prejsnji teden. Gledam kranjske klobase, rok nekje do decembra. Dam en zavoj v vozicek, si premislim in vzamem se enega iz iste skalte. Nato mi moja doma rece, da je naredila ricet s tisto klobaso, ki je imela rok ravno na danasnji datum!! Ne verjamem in grem v smeti gledat vrecko. In res je bil rok do 11.11., na drugi pa 28.11. Kaj res!?!


SPAR?

PacificBlue ::

Zakaj pa ne raztalajo revežem to hrano, ki je dan pred ali za rokom? Ponavadi to vse konča potem v smeteh.
I’m out.
:3

dr.Akula ::

Ti verjamem na besedo da je to o kupovanju hrane iz lastnega žepa resnica, čeprav mi gre malo težko skozi... V času ko je toliko drugih možnosti za delo, se ljudje še vedno pustijo jebati na tak način. Kaj imaš od take službe, razen stalnega stresa. Pa še kot en ničvrednež se počutiš na koncu.
ni podatka

c3p0 ::

PacificBlue je izjavil:

Zakaj pa ne raztalajo revežem to hrano, ki je dan pred ali za rokom? Ponavadi to vse konča potem v smeteh.


Kolikor vem, nekateri delno dajejo hrano po poteku raznim humanitarnim organizacijam (Karitas?).

Dokler to ne bo uzakonjeno (magari nastavijo pred trgovino potečene stvari, samo ne uničevat), je to zgolj stvar dobre volje neke trgovske verige ali celo le poslovne enote.

Tribal ::

Kaj vse se pričakuje od premalo plačanega in zgaranega osebja zaposlenega v prodajalnah. Potem se še stranke pritožujejo čez njih. Sramota. Zraven bi pa še po nižjih cenah kupovali. Sram vas bodi. Če greš v trgovino kjer imajo najnižje cene tudi pričakujte, da kdaj ni vse tako kot mora biti. Bodimo realni...

PacificBlue ::

Taka stvar bi se morala dati v javnost, medije..
Zaposleni prejemajo zelo slabe place-beri motivacija, potem jih pa delodajalec se tako podlo izsiljuje.
I’m out.
:3

MIHAc27 ::

Logika zakaj trgovine potečenih stvari ne marajo podarjat: če si dobil nekaj zastonj tega ne rabiš potem kupit. Torej bolje, da vržejo stran in uničijo saj potem isti izdelek z rokom lahko prodajo.

Sem pa sam prec zato, da se uzakoni, da morajo potečene stvari podarit. Ampak verjetno bi hitro našli kako foro (jogurt pozabiš še za kak teden dva v skladišču, potem ga pa poleti daš na vroče sonce ven... jummy)

AndrejS ::

Delavec ne opravi svojega dela - če bi opravljal - do tega ne bi prišlo

penpall ::

MIHAc27 je izjavil:

Logika zakaj trgovine potečenih stvari ne marajo podarjat: če si dobil nekaj zastonj tega ne rabiš potem kupit. Torej bolje, da vržejo stran in uničijo saj potem isti izdelek z rokom lahko prodajo.

Sem pa sam prec zato, da se uzakoni, da morajo potečene stvari podarit. Ampak verjetno bi hitro našli kako foro (jogurt pozabiš še za kak teden dva v skladišču, potem ga pa poleti daš na vroče sonce ven... jummy)


Pretečenih izdelkov se ne sme podarjati/prodajati ker so čez rok uporabe in se štejejo neprimerni za uživanje.

tikitoki ::

PacificBlue je izjavil:

Zakaj pa ne raztalajo revežem to hrano, ki je dan pred ali za rokom? Ponavadi to vse konča potem v smeteh.


Ker ne izvolite ljudi, ki bi to uzakonili.

AndrejS je izjavil:

Delavec ne opravi svojega dela - če bi opravljal - do tega ne bi prišlo


Mogoce pa je delavec probremenjen in deladajalec preskop, da bi zaposlil primerno stevilo ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

PacificBlue ::

AndrejS je izjavil:

Delavec ne opravi svojega dela - če bi opravljal - do tega ne bi prišlo


Sicer je point teme, da ce ze pride do tega, da mora zaposleni kupit izdelek iz lasntega žepa.
Podobno, kot ce bi jaz/ti kaj zajebal v službi pa bi moral potem to plačat.
Zakon o delavnih razmerij sigurno določa kako je s tem.
I’m out.
:3

Master_Yoda ::

Ampak problem je v tem da delodajalci imajo premalo zaposlenih in pricakujejo da bo vse narejeno vseeno. Nato pa se ce ti delavci ne uspejo tega narediti bi se mogli placevati delodajalcu za to ?
Dovie'andi se tovya sagain.

cias ::

tikitoki je izjavil:


Ker ne izvolite ljudi, ki bi to uzakonili.


Našo socialno zdravstvo že tako propada, če začnemo še reveže hraniti s pretečeno hrano…

MIHAc27 ::

Pretečenega jogurta res ne bi nikoli vzel (čeprav v hladilniku ga kdaj najdem doma, pa če je videti ok, ga tudi pojem) kake kranjske klobase se pa ne bi branil. Pa še kar nekaj živil je, kjer datum skoraj ni pomemben.
Sem vsaj v življenju večkrat imel težave z hrano pred rokom, kot pa po roku.

Ok pretečena hrana ni za uporabo. Kaj pa ko kak brezdomec brska po kontejnerju, a tam je pa neoporečna hrana notri? Mislim vsaj osebno, da bi raje pojedel jogurt z včerejšnjim datumom, ki mi ga da prodajalec v roke, kot nekaj kar sem našel v košu nekje.

Phantomeye ::

Gleda moram za ene še enkrat ponovit.


1) ne gre za pretečene izdelke. gre za izdelke k so pred rokom uporabe (14 dni), izdelki na katere se nalepijo popusti.
2) opozorilo jim javi racunalnik, ampak ne za vse produkte

3) Mal mi je grozljivo, da ste eni mnenja, da je normalno, da ti delodajalec jemlje pogodbeno določeno plačo za "napake"

Dvomim, da bi bili sami veseli, ce bi vam šef rekel: rekel ti, da imas tri ure casa za tale popravek v kodi, ker si rabil 5 ur, ti bom od place trgal dve uri (ne samo ne-placal, ampak odbil.)

Drgac so pa zaposleni vsi delajo nadure. casa za koriscenje ur nimajo, stalna praksa je, da jih klicejo v trgovino, ceprav so na dopustu oz. sredi koriscenja ur. place pa pod minimalcem.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Ni normalno, prijava inšpekciji.

fikus_ ::

Forum ni pravi naslov za reševanje tega, pokličite inšpekcijo!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Smrekar1 ::

Phantomeye je izjavil:

Zaposleni v živilski trgovini ima nalogo, da s polic pobere produkte, ki so 14 dni pred rokom uporabnosti, nanje nalepi -50% (ali whatever) in da na posebno lokacijo (informacije mu futra računalnik, ampak ne za vse produkte).

V primeru, da tega ne naredi pravočasno, mora KUPITI te izdelke iz lastnega žepa (po polni oz. znižani ceni - v domeni poslovodje).

Ali je to dejansko legalno? Pa pustmo interna pravila (zakon nad pravili)


Če je to del pogodbe o zaposlitvi, mogoče. Sicer ne.

fikus_ ::

Smrekar, tudi če je v pogodbi, to ne zdrži!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Smrekar1 ::

fikus_ je izjavil:

Smrekar, tudi če je v pogodbi, to ne zdrži!


Če je v pogodbi ukaz legalno zdrži, ampak pogodba ne zdrži.

Tako deluje zakonodaja pač.

fikus_ ::

Bi Tidule mogoče kaj več napisal.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

TheBlueOne ::

Pogodbe morajo biti zakonite. Mi ni jasno kje zivite, da si mislite, da karkoli das v pogodbo o zaposlitvi je avtomaticno legalno. Potem za zacetek ne bi bilo minimalne place.

Praviloma sodisca nezakonite pogodbe razveljavijo in zadeve gredo v osnovno obliko.

Blinder ::

Phantomeye je izjavil:

Zaposleni v živilski trgovini ima nalogo, da s polic pobere produkte, ki so 14 dni pred rokom uporabnosti, nanje nalepi -50% (ali whatever) in da na posebno lokacijo (informacije mu futra računalnik, ampak ne za vse produkte).

V primeru, da tega ne naredi pravočasno, mora KUPITI te izdelke iz lastnega žepa (po polni oz. znižani ceni - v domeni poslovodje).

Ali je to dejansko legalno? Pa pustmo interna pravila (zakon nad pravili)


pri nas smo jih kazensko kupovali, ko so bili pretečeni, po polni ceni. Tudi razbite izdelke v skladišču je zaposleni včasih moral kupiti, če je on povzročil škodo.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

eventyrer ::

Phantomeye je izjavil:

Zaposleni v živilski trgovini ima nalogo, da s polic pobere produkte, ki so 14 dni pred rokom uporabnosti, nanje nalepi -50% (ali whatever) in da na posebno lokacijo (informacije mu futra računalnik, ampak ne za vse produkte).

V primeru, da tega ne naredi pravočasno, mora KUPITI te izdelke iz lastnega žepa (po polni oz. znižani ceni - v domeni poslovodje).

Ali je to dejansko legalno? Pa pustmo interna pravila (zakon nad pravili)



ne, upri se, prijavi ga inšpektorju takoj.

Blinder je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Zaposleni v živilski trgovini ima nalogo, da s polic pobere produkte, ki so 14 dni pred rokom uporabnosti, nanje nalepi -50% (ali whatever) in da na posebno lokacijo (informacije mu futra računalnik, ampak ne za vse produkte).

V primeru, da tega ne naredi pravočasno, mora KUPITI te izdelke iz lastnega žepa (po polni oz. znižani ceni - v domeni poslovodje).

Ali je to dejansko legalno? Pa pustmo interna pravila (zakon nad pravili)


pri nas smo jih kazensko kupovali, ko so bili pretečeni, po polni ceni. Tudi razbite izdelke v skladišču je zaposleni včasih moral kupiti, če je on povzročil škodo.


je imel pač šef močnejši hrbet kot ti. Dal bi mu odpoved tam na mestu pa bi ga (sčasoma) izučilo da se tako ne dela.

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

AndrejS je izjavil:

Delavec ne opravi svojega dela - če bi opravljal - do tega ne bi prišlo


a ti veš, koliko počasneje gre delo, če obračaš vsak izdelek? Pribitek na času je dosti velik, mogoče +50%, mogoče +100%, delo mora bit opravljeno, delavec je plačan do ure na urniku in ne do dejanske ure, koliko dela. Šefa ne zanima, katere izdelke se obrača po datumu in katere ne. Njemu je pomembno, da je izdelek prodan pred potekom in da je delo opravljeno v tistih osmih urah.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

TheBlueOne ::

Blinder je izjavil:



pri nas smo jih kazensko kupovali, ko so bili pretečeni, po polni ceni. Tudi razbite izdelke v skladišču je zaposleni včasih moral kupiti, če je on povzročil škodo.


Kje vas najdejo, da prenasate take ideje?

Blinder ::

eventyrer je izjavil:


je imel pač šef močnejši hrbet kot ti. Dal bi mu odpoved tam na mestu pa bi ga (sčasoma) izučilo da se tako ne dela.

prej obratno, delodajalca je izučilo, da lahko izvaja mobbing nad delavci, in to so veselo počeli.

TheBlueOne je izjavil:

Blinder je izjavil:



pri nas smo jih kazensko kupovali, ko so bili pretečeni, po polni ceni. Tudi razbite izdelke v skladišču je zaposleni včasih moral kupiti, če je on povzročil škodo.


Kje vas najdejo, da prenasate take ideje?


Teklo je leto 2013, 2014, zaradi stopnje brezposelnosti iz tistih let so delavci pogoltnili vsega.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

TheBlueOne ::

Blinder je izjavil:

AndrejS je izjavil:

Delavec ne opravi svojega dela - če bi opravljal - do tega ne bi prišlo


a ti veš, koliko počasneje gre delo, če obračaš vsak izdelek? Pribitek na času je dosti velik, mogoče +50%, mogoče +100%, delo mora bit opravljeno, delavec je plačan do ure na urniku in ne do dejanske ure, koliko dela. Šefa ne zanima, katere izdelke se obrača po datumu in katere ne. Njemu je pomembno, da je izdelek prodan pred potekom in da je delo opravljeno v tistih osmih urah.


To so zgolj in samo lopovi. Gledajo samo kje lahko se kaj vzamejo. Njim je kristalno jasno kaksen je standard, ce imajo trgovino. Sigurno tudi poznajo zakonodajo itn. Sploh nima smisla tako prekladati in se prerekati, ker ce potem delas 100% bos pac prepocasen in ne bos lovil norme in ti bodo rekli "Nisi opravil predvidene kolicine dela, tako da manj denarja.". Ce bo vse stimalo pa ti bodo morda rekli, da se ne dosti smejes ali pa da podjetju ne gre zelo dobro in bo manj place ...

Takih izgovorov je kolikor hoces.

Blinder je izjavil:



Teklo je leto 2013, 2014, zaradi stopnje brezposelnosti iz tistih let so delavci pogoltnili vsega.


Pac jasno je, da je to nezakonito in problematicno se iz x vidikov. Posebej danes, pa sploh ne bi smelo biti vprasanje.

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

cias je izjavil:

tikitoki je izjavil:


Ker ne izvolite ljudi, ki bi to uzakonili.


Našo socialno zdravstvo že tako propada, če začnemo še reveže hraniti s pretečeno hrano…


V trgovini lahko tisti dan kupis to hrano, konc dneva pa ni vec primerna? Kvecjemu je bozjastno, da se hrano nacrtno unicuje medtem, ko nekateri stradajo.

solatko ::

DexterBoy - Za EUROSPIN je čisto enostavno, pošlješ dopis na centralo v I (lahko v Slovenščini) in lastnik bo izgubil licenco + pogodbeno kazen, ker imajo striktna navodila, kako morajo ravnati z robo. To je trgovec s 1200 prodajalnami v I, SLO in HR. Enkrat sem v MB dobil prepakirano mleto meso (staro lepo zavito v fišni sloj) v soboto, v ponedeljek sem na to opozoril mesarja in mu razložil, da bom ob ponovni taki zadevi obvestil centralo, se mi je lepo opravičil in zatrdil, da se v bodoče to ne bo ponavljalo, ter mi v dobropis dal dva paketa frišnega.
Italjanska centrala je do takih praks zlo zajebana. Veliko stvari kupujem tam, še iz časov bivše yuge (Fernetiči) in nikoli ni bilo problemov s kvaliteto nakupljenega.

c3p0 - Zakonsko se mora roba uničit po pretečenem roku, tudi šenkat se ne sme. Zdravila nabavljena v lekarni, ne moreš vrnit v lekarno, da bi jih ta dala v ambulante za nezavarovane, temveč jih moraš dostavit sam. Sem imel izkušnjo, ko je umrla žena in je bilo za nekaj kil tega (plenice, razna prehranska dopolnila (recept+nemajhno doplačilo), različne vrste tablet,...), sem hotel vrnit, da bi oni posredovali naprej pa mi je v lekarni rekla, da morajo oni komisijsko uničit, ne smejo dajat v brezplačne ambulante, RK, KARITAS-u,.. Vrednost doplačil je bila 150€, sem vse skupaj naložil in nesel v ambulanto za reveže in tam so bili zelo veseli.
Sprejet bi morali nov zakon o teh transferjih pa se noben ne zgane, da bi to storili čim prej.

Tribal - Napačno razmišljanje, tudi v najcenejši trgovini ne morejo prodajat ali celo šenkavat neuporabnih stvari. Enako nekateri trdijo za stvari, ki jih prodajajo v akcijah za 1€, vse mora delat kot pri izdelku za 500€+, tudi garancijo imajo te stvari, kot za polno ceno.
Delo krepa človeka
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hofer vedno ne obračunava popusta na blagajni

Oddelek: Loža
383390 (1728) c3p0
»

Izbiranje izdelka v trgovini - prva vrsta nedotaknjena (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
607261 (5020) kuall
»

Kupovanje hrane v trgovinah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15026716 (21582) Unknown_001
»

Ne-prodana hrana

Oddelek: Problemi človeštva
102109 (1647) Greg91
»

Hrane dovolj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
576869 (5694) innerspace

Več podobnih tem