» »

Zakaj je Avstrija tako uspesna?

Zakaj je Avstrija tako uspesna?

RockyS ::

Valvoline je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

RockyS je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Utk je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Seveda ne ampak glede na cene hrane in najemnin ter osnovne cene avtomobilov ter podobne cene bencina lahko zaključimo da je veliko večja verjetnost da povprečnemu Avstrijcu če želi šparat lahko in tudi ostane veliko več kot povprečnemu Slovencu...

Povprečnemu ostane več, normalno. Samo to ne pomeni, da toliko več, da se splača za vsako ceno gor it, niti ne pomeni, da se pri nas ne da normalno preživet. Če pa živiš v Gornji Radgoni in lahko delaš 1 km severneje ali 1 km južneje, moraš bit pa bedak, da ne greš v Avstrijo, logično.

Sej to je pa bistvo, AT meja oz 2-3x visja placa je na par km stran od MB,SG,MS itn,domaci fevdalci jamrajo da ni kadra ko pa ze vejo kasne so place cez mejo, prosti pretok delovne sile je ze zdavnaj realnost. A bo 24/7/365 jokcanje da kadra ni kej pomagalo? Je sploh smiselno jamrat, ce kot delodajalec ves kolk je cena dela par km stran?

Bratranc ma v skladiscu malo cez 2k netto, ce malo stisne dobi bonus pa se kakega storaka zravn.
Jaz kupujem iste potrebscine, kot v slo pa pridem cenej oz. isto skozi.
Pa tudi v AT smo dostkrat hodl v sopping, ker je marsikaj blo ceneje. Itak veste to najbolj tisti, ki s tem nimate izkušnje.


V katerem skladišču (lokacija) in katera pozicija da ima 2k neto, to za spodnji del avstrije še nisem slišal, niti zasledil oglasov? Če delaš v lidlovem skladišču, poln delovnik, v hladilnici, dobiš z vsemi dodatki (za delovne pogoje itd) 27k€ bruto.


Seveda nisi slišal za oglase za 2k za delo v skladišču, ker tega ni. To so bajke gastarbajterjev, ki se doma lažejo koliko zaslužijo, da se kar kadi. Sam še nisem srečal fizičarja, ki mi pripoveduje o njegovi plači in da bi bila pod 2k. Ker pa vem iz prve roke kake so plače, vem da so to samo mokre sanje.

Opažam pa eno zanimivost v mb...eksodus štajercev čez mejo, ampak ta manjko se po firmah ne pozna, ker se vse nadomesti z jugovino in šiptarijo.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=52...
Pa to je oni goljuf ko ti pobere 30% place. Resen skladiscnik z znanjem nescine k obvlada delo se ne pogovarja pod 15 neto na uro, prijatelj ze tretje leto dela v lidlovem skladiscu pri grazu placa 2300-2500 neto, prej pa delu v slo tudi pri lidluvem skladiscu arja vas za 1000-1200.


Še enkrat, Lidl ima vse plače online in skladiščnik ne more dobit 2500€ neto. Mogoče, če dela nočne, nedelje in praznike. Ampak to je velik mogoče in še to ne vsak mesec.

Utk ::

To ni nič čudnega, na tem forumu imaš tudi več ljudi, ki zaslužijo 8 jurjev neto, kot jih je v celi Sloveniji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

m0LN4r ::

Kot sem rekel, bratranec dela v skladiscu, kjer zlagajo robo za SPAR ipd. razlicne trgovine, pri kateri firmi je dejansko zaposlen nevem. Mi je pa razlagal, da je osnova nekje 1800 in z bonusom na normo pa se neke dodatke mi je razlagal, pride z lahkoto na 2k netto.
Aleksander Kojc

Nudimo delo v SLADISCU z prehrambenimi izdelki(komisioniranje)
AVSTRIJA pred letaliscem Graz ob avtocesti v kraju Wundschuh.
(dnevna migracija domov namenjeno stajerski in prekmurju)

potrebujemo moske za delo na oddelku sadje, zelenjava (hladilnica 8 stopinj).

Zaposlitev je za polni delovni cas v popoldanski izmeni med 15 in 23 uro, ter nedelja (s tem da ste potem en dan v tednu prost +prosta sobota (placilo cca 1900eur neto)
dodatek na nedeljske ure je izplacan na placilni listi

dopoldansko delo 30 urna zaposlitev(m/z) med 6 in 12.30 uro oz 8 in 14.30 uro (neto placa cca 1300-1350 eur)
popoldansko delo 30 urna zaposlitev (m/z) med 11.30 in 18 uro, ter vsaka druga nedelja med 15 in 21 uro (potem si med tednom en dan dodatno doma ) in neto placa med 1500 in 1600 eur
Tako nekako. S tem, da nekateri pridejo not direkt, ne pa preko teh agencij, ampak not prides tako, da ze moras nekoga poznat, ki je not.
Za 30 ur pise zgoraj, ja pol se to nekak izide, ce potegne na 40+ na teden.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Mato989 ::

Težava teh Avstrijskih del je da se večini SLO ne splačajo... Ja če živiš na Šentilju ali na S. delu MBja pol se še morda splača, recimo jaz imam od Ptuja do Graza 1h20min če je cesta perfect... torej realno 1h45min za ziher... če zdaj delam od DOMA za 1.400 na TRR na mesec od pon-pet 7-15 se mi enostavno za karkoli pod 2.500 na mesec ne splača it delat... razen če je pon-pet 8-16 potem bi morda pri 2,4k ali kaj podobnega razmislil... drugače pa je stroškov dodatnih toliko (avto nov, obraba, poraba časa 3h+ na dan dodatne itd...) da ni računice
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Težava teh Avstrijskih del je da se večini SLO ne splačajo... Ja če živiš na Šentilju ali na S. delu MBja pol se še morda splača, recimo jaz imam od Ptuja do Graza 1h20min če je cesta perfect... torej realno 1h45min za ziher... če zdaj delam od DOMA za 1.400 na TRR na mesec od pon-pet 7-15 se mi enostavno za karkoli pod 2.500 na mesec ne splača it delat... razen če je pon-pet 8-16 potem bi morda pri 2,4k ali kaj podobnega razmislil... drugače pa je stroškov dodatnih toliko (avto nov, obraba, poraba časa 3h+ na dan dodatne itd...) da ni računice


hint: ti ki si kao v ITju, lahko delaš remote za Avstrijce.

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Težava teh Avstrijskih del je da se večini SLO ne splačajo... Ja če živiš na Šentilju ali na S. delu MBja pol se še morda splača, recimo jaz imam od Ptuja do Graza 1h20min če je cesta perfect... torej realno 1h45min za ziher... če zdaj delam od DOMA za 1.400 na TRR na mesec od pon-pet 7-15 se mi enostavno za karkoli pod 2.500 na mesec ne splača it delat... razen če je pon-pet 8-16 potem bi morda pri 2,4k ali kaj podobnega razmislil... drugače pa je stroškov dodatnih toliko (avto nov, obraba, poraba časa 3h+ na dan dodatne itd...) da ni računice


hint: ti ki si kao v ITju, lahko delaš remote za Avstrijce.


Ja, težava je v tem, da nemško ne obvladam predobro in nisem programer ampak sem bolj support kader in se mi ne ljubi delat kot cvustomer support in tester opreme za Avstrijske ERPje za njihovo tržišče =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zimonem ::

Če gledaš samo neto. Ko pa primerjaš še penzije in zdravstveno zavarovanje je pa slika precej drugačna.

Mato989 ::

Zimonem je izjavil:

Če gledaš samo neto. Ko pa primerjaš še penzije in zdravstveno zavarovanje je pa slika precej drugačna.


Do penzije morš prit =) Malo sem naveličan teh for, da prva leta nimaš nič od tega nekoč pa... tako so me hotli najebat na eni firmi že ja, minimalca po 1 letu pa kao 2,2k bruto samo zapisali pa ne bi nikjer =) Enako velja za penzijo nihče ti danes ne podpiše kaka bo penzija ob takih plači čez 35 let.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

murrieta ::

Mato989 je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Če gledaš samo neto. Ko pa primerjaš še penzije in zdravstveno zavarovanje je pa slika precej drugačna.


Do penzije morš prit =) Malo sem naveličan teh for, da prva leta nimaš nič od tega nekoč pa... tako so me hotli najebat na eni firmi že ja, minimalca po 1 letu pa kao 2,2k bruto samo zapisali pa ne bi nikjer =) Enako velja za penzijo nihče ti danes ne podpiše kaka bo penzija ob takih plači čez 35 let.


Logika je relativno preprosta, ce si na strani vecine imas najvecjo varnost, saj ves, stevilo volilcev ipd. Bolj rines v skrajnosti, vecja je nevarnost, da se bos zajebal. Ko gledam kako ljudje radi prijavljajo minimalca, zato, da ne vplacujejo za penzijo, se ne morem otresti obcutka, da bo cez 20 let pod mostovi zmanjkalo prostora za vse upokojence.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

Zimonem ::

Danes te ne zanima, ko boš doplačeval DSO, bo pa druga. Plus tega zaenkrat bolj zaupam avstrijski sociali kot naši.

murrieta ::

Zimonem je izjavil:

Danes te ne zanima, ko boš doplačeval DSO, bo pa druga. Plus tega zaenkrat bolj zaupam avstrijski sociali kot naši.


Seveda, drzava, ki je ultimativno ksenofobicna, bo zagotovo poskrbela za enega slovana, sploh takrat, ko bo imela probleme ze z izplacili penzije za svoje arijce.

Naj samo spomnim, na izbrisane v Sloveniji. Torej se enkrat, v mnozici, kjer je vecina, je najbolj varno in v avstriji pac nisi tam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

Zimonem ::

Če se podre, se bo podrlo vse. Tudi medržavni sporazumi. Ampak tu se ne da storiti veliko. Ampak takšno razmišljanje je v stilu "pojdimo na pir saj jutri lahko Putin vrže atomsko bombo". Življenje je za večino tek na dolge proge.

murrieta ::

Zimonem je izjavil:

Če se podre, se bo podrlo vse. Tudi medržavni sporazumi. Ampak tu se ne da storiti veliko. Ampak takšno razmišljanje je v stilu "pojdimo na pir saj jutri lahko Putin vrže atomsko bombo". Življenje je za večino tek na dolge proge.


Seveda so sporazumi ipd, in pri izbrisanih se ni nic podrlo. Pac samo izbrisalo se jih je, v penziji pa ti morda ne bo prevec pri srcu, cakati 25 let na tozbo, cetudi jo dobis.

Mislim, saj je odlocitev od vsakega posameznika, samo omenil sem, da morda ni nujno, da je vse tako cudovito. Pa omenim naj se, da je skrajno desnicarstvo po celem svetu v vzponu. In to takem, zaskrbljujocem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

Mato989 ::

Zimonem je izjavil:

Če se podre, se bo podrlo vse. Tudi medržavni sporazumi. Ampak tu se ne da storiti veliko. Ampak takšno razmišljanje je v stilu "pojdimo na pir saj jutri lahko Putin vrže atomsko bombo". Življenje je za večino tek na dolge proge.


Seveda in vprašanje je glede na dogodke ki se zadnja leta dogajajo ali je to tako trdno da se ne more podret? =) Ne verjamemo več toliko kot pred 5 leti!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zimonem ::

To je problem Slovenije, ne Avstrije. Že zato ker imajo boljši pravni red ji trenutno bolj zaupamo. Se pa seveda lahko vse spremeni. Ampak Avstrija ima nekaj , kilometrine v državotvornosti. Slovenija bolj malo.

murrieta ::

Zimonem je izjavil:

To je problem Slovenije, ne Avstrije. Že zato ker imajo boljši pravni red ji trenutno bolj zaupamo. Se pa seveda lahko vse spremeni. Ampak Avstrija ima nekaj , kilometrine v državotvornosti. Slovenija bolj malo.


Seveda. Ampak ne govorim o drzavotvornosti niti o kilometrinah, o zaupanju, pa tudi glede na upostevanje dvojezicnosti ne. Govorim o tem, da si cefur v drugi drzavi.

Saj zelo verjetno bo vse ok. Lahko pa tudi ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

Zimonem ::

Avstrija je mnogo bolj multi kulti kot Slovenija. In po trenutnih sporazumih izplačuje dobre penzije tudi gastarbajterjem. Slovenske penzije pa praviloma ne zadoščajo za nastanitev v DSO

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

murrieta ::

Zimonem je izjavil:

Avstrija je mnogo bolj multi kulti kot Slovenija. In po trenutnih sporazumih izplačuje dobre penzije tudi gastarbajterjem.


Seveda, kar je samo se en razlog vec, ki gre v nos desnici, raznim Heiderjem itd. Zakaj me prepricujes, saj Avstrijo bolje poznas kot jaz, ves tudi, kako je bilo z naziji v ww2, ves, da se ne drzijo mednarodnih sporazumov o slovenski manjsini, ves, da zapirajo/kontrolirajo mejo s Slovenijo v nasprotju z mednarodnimi sporazumi, ves kaj je Heider govoril, ves da so deportirali afganistanske begunce v Afganistan (kljub zivljenski nevarnosti za njih). Jaz poznam samo kar sem videl v preteklih letih in svetovna usmeritev je v skrajno desnicarstvo, kjer vemo, da se je Avstrija prostovoljno aneksirala.

Ce bi se osebno odlocal (pa se mi ni treba, ker zasluzim cez glavo dovolj za vse druzinske potrebe v Sloveniji in se mi ni treba iti ekonomskega prebeznika), bi bila Avstrija zadnja izbira, da bi tam ustvarjal/racunal na karkoli dolgorocnega. Ampak vsakemu svoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Težava teh Avstrijskih del je da se večini SLO ne splačajo... Ja če živiš na Šentilju ali na S. delu MBja pol se še morda splača, recimo jaz imam od Ptuja do Graza 1h20min če je cesta perfect... torej realno 1h45min za ziher... če zdaj delam od DOMA za 1.400 na TRR na mesec od pon-pet 7-15 se mi enostavno za karkoli pod 2.500 na mesec ne splača it delat... razen če je pon-pet 8-16 potem bi morda pri 2,4k ali kaj podobnega razmislil... drugače pa je stroškov dodatnih toliko (avto nov, obraba, poraba časa 3h+ na dan dodatne itd...) da ni računice


hint: ti ki si kao v ITju, lahko delaš remote za Avstrijce.


Ja, težava je v tem, da nemško ne obvladam predobro in nisem programer ampak sem bolj support kader in se mi ne ljubi delat kot cvustomer support in tester opreme za Avstrijske ERPje za njihovo tržišče =)


Če si support kader je problem. Se pa išče dovolj inženirjev in je angleščina dovolj. Če imaš znanje, ovir ni.

Zimonem ::

murrieta je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Avstrija je mnogo bolj multi kulti kot Slovenija. In po trenutnih sporazumih izplačuje dobre penzije tudi gastarbajterjem.


Seveda, kar je samo se en razlog vec, ki gre v nos desnici, raznim Heiderjem itd. Zakaj me prepricujes, saj Avstrijo bolje poznas kot jaz, ves tudi, kako je bilo z naziji v ww2, ves, da se ne drzijo mednarodnih sporazumov o slovenski manjsini, ves, da zapirajo/kontrolirajo mejo s Slovenijo v nasprotju z mednarodnimi sporazumi, ves kaj je Heider govoril, ves da so deportirali afganistanske begunce v Afganistan (kljub zivljenski nevarnosti za njih). Jaz poznam samo kar sem videl v preteklih letih in svetovna usmeritev je v skrajno desnicarstvo, kjer vemo, da se je Avstrija prostovoljno aneksirala.

Ce bi se osebno odlocal (pa se mi ni treba, ker zasluzim cez glavo dovolj za vse druzinske potrebe v Sloveniji in se mi ni treba iti ekonomskega prebeznika), bi bila Avstrija zadnja izbira. Ampak vsakemu svoje.

Svobodnjaki so posthajderju povsem skulirani. Vedno boš pa povsod našel kakšnega Pedra. Sicer pa https://www.novice.at/uncategorized/dvo...

Pa ne pozabimo , da nam je edinega nobelovca izobrazila Avstrija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

murrieta ::

Zimonem je izjavil:

murrieta je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Avstrija je mnogo bolj multi kulti kot Slovenija. In po trenutnih sporazumih izplačuje dobre penzije tudi gastarbajterjem.


Seveda, kar je samo se en razlog vec, ki gre v nos desnici, raznim Heiderjem itd. Zakaj me prepricujes, saj Avstrijo bolje poznas kot jaz, ves tudi, kako je bilo z naziji v ww2, ves, da se ne drzijo mednarodnih sporazumov o slovenski manjsini, ves, da zapirajo/kontrolirajo mejo s Slovenijo v nasprotju z mednarodnimi sporazumi, ves kaj je Heider govoril, ves da so deportirali afganistanske begunce v Afganistan (kljub zivljenski nevarnosti za njih). Jaz poznam samo kar sem videl v preteklih letih in svetovna usmeritev je v skrajno desnicarstvo, kjer vemo, da se je Avstrija prostovoljno aneksirala.

Ce bi se osebno odlocal (pa se mi ni treba, ker zasluzim cez glavo dovolj za vse druzinske potrebe v Sloveniji in se mi ni treba iti ekonomskega prebeznika), bi bila Avstrija zadnja izbira. Ampak vsakemu svoje.

Svobodnjaki so posthajderju povsem skulirani. Vedno boš pa povsod našel kakšnega Pedra. Sicer pa https://www.novice.at/uncategorized/dvo...

Pa ne pozabimo , da nam je edinega nobelovca izobrazila Avstrija.


Ja, problem je samo, kaj se bo zgodilo, ko zagusti. Recimo, da zacne drzavni blagajni zmanjkati denarja za penzije. Pac nemskutarstvo je bilo precej popularno tudi znotraj Slovenije, verjetno kompleks majhnega naroda. Koga je pa izobrazila, je pa za debato cisto irelevantno, ker potem se lahko hitro v debato potegne koliko casa so zatirali slovenscino in skrbeli za to, da ne bi mogli izobraziti nikogar, kaj sele nobelovca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

Zimonem ::

Zavisti lahko tudi pri nas oz. je še bolj verjetno. Če ti je edina uteha , da smo potem vsi v istem dreku pa kar. Ampak zaenkrat je bolj verjetno, da boš dobil avstrijsko penzijo , kot slovensko.

murrieta ::

Zimonem je izjavil:

Zavisti lahko tudi pri nas oz. je še bolj verjetno. Če ti je edina uteha , da smo potem vsi v istem dreku pa kar. Ampak zaenkrat je bolj verjetno, da boš dobil avstrijsko penzijo , kot slovensko.


Mislim, da vec zasluzim kot ti (sicer se ne bi sel vdinjat v Avstrijo), glede ostalega bo pa cas pokazal. Je pa res, da nisem iz propadle regije, kjer ostaja samo se "dog eat dog" in kaj dosti drugega kot ekonomska migracija, niti ne ostane kot izbira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

Malidelničar ::

Zimonem je izjavil:

Če gledaš samo neto. Ko pa primerjaš še penzije in zdravstveno zavarovanje je pa slika precej drugačna.

Lahko malce bolj pojasniš (ali kdo drug, ki ima info.), kje so razlike AUT vs. SLO? Ker me res zanima. Lep dan
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zimonem ::

https://siol.net/posel-danes/novice/zak...

V osnovi gre pa zato, da so najnižji plačni razredi nižje obdavčeni. Se pa plačujejo višji prispevki za socialno in zdravstveno varstvo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Sparkxl ::

Malidelničar je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Če gledaš samo neto. Ko pa primerjaš še penzije in zdravstveno zavarovanje je pa slika precej drugačna.

Lahko malce bolj pojasniš (ali kdo drug, ki ima info.), kje so razlike AUT vs. SLO? Ker me res zanima. Lep dan


Bistvo je v tem, da pri nas dobiš mislim da 55% od nekega povprečja, pri jodlarjih pa okrog 80%, kar je mislim da največ v EU.

Sicer pa ne se sekirat glede penzij, ker mi jih ne bomo dočakali. Ne tu, ne gori. Penzije so postale največji ponzi vseh časov in zaradi demografskih razlogov bo se to sesulo. Vprašanje samo kdaj.

TheBlueOne ::

Sparkxl je izjavil:


Sicer pa ne se sekirat glede penzij, ker mi jih ne bomo dočakali. Ne tu, ne gori. Penzije so postale največji ponzi vseh časov in zaradi demografskih razlogov bo se to sesulo. Vprašanje samo kdaj.


Zakaj so ponzi? Naceloma kar placujes narekuje razmerje razdelitve razpolozljivih sredstev.

Kaj predvidevas, da ne bo sredstev? Ce bo tako, potem bomo pac mnozicno umirali na cestah. Ce pa predvidevas, da bodo za vse skrbeli svojci, pa pomeni, da resursi bodo in jih drzava lahko vzame in podari namesto svojecev.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Sparkxl je izjavil:


Sicer pa ne se sekirat glede penzij, ker mi jih ne bomo dočakali. Ne tu, ne gori. Penzije so postale največji ponzi vseh časov in zaradi demografskih razlogov bo se to sesulo. Vprašanje samo kdaj.


Zakaj so ponzi? Naceloma kar placujes narekuje razmerje razdelitve razpolozljivih sredstev.

Kaj predvidevas, da ne bo sredstev? Ce bo tako, potem bomo pac mnozicno umirali na cestah. Ce pa predvidevas, da bodo za vse skrbeli svojci, pa pomeni, da resursi bodo in jih drzava lahko vzame in podari namesto svojecev.



Bi se strinjal s tabo če proračun ne bi doplačeval nič in bi današnji upokojenci dobili samo toliko in niti centa več kot pač današnji aktivno zaposleni prispevamo... ampak to oba veva da ni res...

Ponzi je zato ker če mi z dekretom rečemo da od danes naprej dobijo penzijonisti točno toliko keša kot pride not v blagajno imamo 45% manj ljudi ki dobijo penzijo (kern i denarja za izplačat toliko kot so odločbe) ali pa imajo vsi overall 40% nižjo penzijo, kar bi moralo tudi bit in se zgodit...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Sparkxl ::

Saj sem napisal zakaj. Iz demografskih razlogov. Vedno več starih, ki hočejo vedno večje penzije in vedno manj mladih zaradi nizke rodnosti. In ti mladi vplačujejo že danes premalo, koliko bi stari hoteli imeti. Enkrat se bo to sesulo

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:


Bi se strinjal s tabo če proračun ne bi doplačeval nič in bi današnji upokojenci dobili samo toliko in niti centa več kot pač današnji aktivno zaposleni prispevamo... ampak to oba veva da ni res...


Razpolozljiva sredstva seveda ni samo kar se vplacuje za pokojnine.

Sparkxl je izjavil:

Saj sem napisal zakaj. Iz demografskih razlogov. Vedno več starih, ki hočejo vedno večje penzije in vedno manj mladih zaradi nizke rodnosti. In ti mladi vplačujejo že danes premalo, koliko bi stari hoteli imeti. Enkrat se bo to sesulo


Je kar vec faktorjev. Smo le sposobni vedno boljsega outputa in vedno vec ljudi lahko damo v take poklice. Ali zelo zelo posploseno, ce za proizvodnjo neke dobrine potrebujes 70% manj ljudi ima hitro vec ljudi tisto dobrino, na razpolago pa je delovna sila. Pac treba se je razvijati.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Bi se strinjal s tabo če proračun ne bi doplačeval nič in bi današnji upokojenci dobili samo toliko in niti centa več kot pač današnji aktivno zaposleni prispevamo... ampak to oba veva da ni res...


Razpolozljiva sredstva seveda ni samo kar se vplacuje za pokojnine.


Razpoložljiva sredstva so bullshit izraz... v državi RS imamo predpisan ZPIZ to je ZAVOD ZA POKOJNINSKO IN INVALIDSKO ZAVAROVANJE v katerega aktivni prebivalci vplačujemo prispevke ZPIZa zato da s tem zagotovimo solidarnost in bomo na podlagi teh vplačil dobili odločbo za POKOJNINO katero bodo plačevali zanamci...

To je NAMENSKI PRISPEVEK!!!!!!!!!!!

In toliko denarja kot se v ZPIZ zbere bi jaz zakonsko določil da lahko porabimo za izplačila, pa niti centa več...

Zdaj pa smo

1. izdajali odločbe za pokojnine katere so ovrednotene čisto nerealno, saj v dinarjih niso vplačali pol kurca vrednih prispevkov takrat (danes ovrednoteno z 0, namesto tega smo jim mi revalorizirali na ABSURDNO VISOKE ZNESKE!)
2. izdajali dovoljenja za penzijo vsem prehitro na podlagi ne vem kakšnih demografskih prognoz te bi res rad videl
3. dali penzijo ljudem ki nimajo 40 let delovne dobe

Vse kar je treba naredit da ZPIZ blagajno rešimo je samo sledeče:

1. Ovrednotit in ponovno izračunat višino pokojnine kjer vso delovno dobo pred letom 1991 smatramo kot delovno dobo brez vplačila prispevkov in zbija povprečje... tako bi vsem ki so delali pred 1991 in so v penziji zbili pokojnine med 10-80%...

in pokojninska blagajna bi naenkrat imela plus da končno kaj investira za zanamce...

Je kar vec faktorjev. Smo le sposobni vedno boljsega outputa in vedno vec ljudi lahko damo v take poklice. Ali zelo zelo posploseno, ce za proizvodnjo neke dobrine potrebujes 70% manj ljudi ima hitro vec ljudi tisto dobrino, na razpolago pa je delovna sila. Pac treba se je razvijati.


Če smo sposobni vedno večjega outputa potem bi se plače dvignile in prispevki tudi, in doplačila ne bi bila potrebna, ker temu ni tako dvomim v tvojo izjavo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:


Razpoložljiva sredstva so bullshit izraz... v državi RS imamo predpisan ZPIZ to je ZAVOD ZA POKOJNINSKO IN INVALIDSKO ZAVAROVANJE v katerega aktivni prebivalci vplačujemo prispevke ZPIZa zato da s tem zagotovimo solidarnost in bomo na podlagi teh vplačil dobili odločbo za POKOJNINO katero bodo plačevali zanamci...

To je NAMENSKI PRISPEVEK!!!!!!!!!!!


Sej ga lahko zvisas. Verjetno je kaksen tehnicni razlog, da je kakor je. Menda je pred nasim casom bil suficid in je bilo bolj sranje kot pa fino stanje. Na podjetjih delamo enako, ker tako najlazje drzis stroske pod kontrolo. Budgeti nekoliko pod potrebami, potem pa gledas kako konec leta porabiti rezerve.

Zimonem ::

Sparkxl je izjavil:

Saj sem napisal zakaj. Iz demografskih razlogov. Vedno več starih, ki hočejo vedno večje penzije in vedno manj mladih zaradi nizke rodnosti. In ti mladi vplačujejo že danes premalo, koliko bi stari hoteli imeti. Enkrat se bo to sesulo

V Avstriji vplačujejo naši Štajerci, Romuni , Madžari. Kako se bo izšlo ne vemo. Ampak ljudje so pripravljeni delat. Pa še tam zmanjka delovne sile.

gtx970op ::

m0LN4r je izjavil:

Kot sem rekel, bratranec dela v skladiscu, kjer zlagajo robo za SPAR ipd. razlicne trgovine, pri kateri firmi je dejansko zaposlen nevem. Mi je pa razlagal, da je osnova nekje 1800 in z bonusom na normo pa se neke dodatke mi je razlagal, pride z lahkoto na 2k netto.
Aleksander Kojc

Nudimo delo v SLADISCU z prehrambenimi izdelki(komisioniranje)
AVSTRIJA pred letaliscem Graz ob avtocesti v kraju Wundschuh.
(dnevna migracija domov namenjeno stajerski in prekmurju)

potrebujemo moske za delo na oddelku sadje, zelenjava (hladilnica 8 stopinj).

Zaposlitev je za polni delovni cas v popoldanski izmeni med 15 in 23 uro, ter nedelja (s tem da ste potem en dan v tednu prost +prosta sobota (placilo cca 1900eur neto)
dodatek na nedeljske ure je izplacan na placilni listi

dopoldansko delo 30 urna zaposlitev(m/z) med 6 in 12.30 uro oz 8 in 14.30 uro (neto placa cca 1300-1350 eur)
popoldansko delo 30 urna zaposlitev (m/z) med 11.30 in 18 uro, ter vsaka druga nedelja med 15 in 21 uro (potem si med tednom en dan dodatno doma ) in neto placa med 1500 in 1600 eur
Tako nekako. S tem, da nekateri pridejo not direkt, ne pa preko teh agencij, ampak not prides tako, da ze moras nekoga poznat, ki je not.
Za 30 ur pise zgoraj, ja pol se to nekak izide, ce potegne na 40+ na teden.


Malo se nasploh preveč zanašaš na plačo.

To da hrana, elektronika, avtomobili, potovanja stanejo enako tu pa tam je res, kasko zavarovanje avtomobila je že druga zgodba. Storitve kot so frizer, maser itd so pravtako zelo različne vsote.

Će pa tam delaš pa se voziš domov pa spet nimaš nič od življenja, saj si cele dneve zdoma in ne upoštevaš tega koliko časa in keša bek vržeš za avtomobile, ki jih zavoziš.

Kaj pa stroški vrtca, šole, faksa v avstriji za svoje froce?
Kaj pa če si želiš novo bajto zgraditi ali kupiti novo stanovanje? Kakšne so pa tu cene recimo v bližini Graza? Lahko je plača 50% večja, a kaj ko so recimo novogradnje dvojna cena naših :)

m0LN4r ::

Tisti, ki se vozijo jim je vseeno ali se vozijo 150km v Avstrijo ali 150km iz vzhodne Slovenije v Ljubljano. Saj sem napisal, da kdor se vozi bi se vozil za boljso sluzbo tudi po Sloveniji ali so nase ceste prazne hoces rect?
Kdor pa je gori ostal, se je odlocil verjetno zato, ker se je splacalo. Ocitno se racunica splaca, ce se odlocijo za to, da ostanejo gori. Saj tistim, ki se racunica ne izide, pa grejo nazaj domov v mama hotel in se vozijo v LJ delat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Storitve kot so frizer, maser itd so pravtako zelo različne vsote.
Jesus kristus no, slovenc si pa reze lase doma, na masazo pa ne gre nikoli. Lepo te prosim. Ce nisi v javni upravi z 1,2k ne hodis na nobene masaze pa podobno sranje. Ocitno ti ne ves, kako je v slo z 800€-1000€ na mesec dandanes. Kot da so zavarovanja prinas napol zastonj.
Kaj pa če si želiš novo bajto zgraditi ali kupiti novo stanovanje?
Kaj pa ce si hoces to v slo, ce si med minimalno in povprecno? Pozabi, razen ce - pa smo spet tam - bos zidal v fukovcih in se vozil na drugi konec slovenije delat. Pa si spet tam, da si strizes lase v Sloveniji doma, hodis v porec 1x na leto ali pa mogoce tudi ne in jes testenine s tuno iz lidla.

Si ti mogoce iz osrednje slovenske?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zimonem ::

Komunalni prispevki v Avstriji so itak nižji kot pri nas. Ajde komunalna oprema je pač dražja.

Malidelničar ::

Sparkxl (in ostali): A ima Avstrija tudi enotni ZPIZ, pa recimo različne ravni pokojninskih zavarovanj (prvi, drugi, tretji mogoče?)? A imajo tam ločene privat pokojninske zavarovalnice, ki zbirajo prispevke?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Razpoložljiva sredstva so bullshit izraz... v državi RS imamo predpisan ZPIZ to je ZAVOD ZA POKOJNINSKO IN INVALIDSKO ZAVAROVANJE v katerega aktivni prebivalci vplačujemo prispevke ZPIZa zato da s tem zagotovimo solidarnost in bomo na podlagi teh vplačil dobili odločbo za POKOJNINO katero bodo plačevali zanamci...

To je NAMENSKI PRISPEVEK!!!!!!!!!!!


Sej ga lahko zvisas. Verjetno je kaksen tehnicni razlog, da je kakor je. Menda je pred nasim casom bil suficid in je bilo bolj sranje kot pa fino stanje. Na podjetjih delamo enako, ker tako najlazje drzis stroske pod kontrolo. Budgeti nekoliko pod potrebami, potem pa gledas kako konec leta porabiti rezerve.


Aha, seveda ga lahko, torej najbolje da prispevek na 100% pa vsi v penzijo al kak... samo ne vem kdo bo plačeval =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gtx970op ::

m0LN4r je izjavil:

Storitve kot so frizer, maser itd so pravtako zelo različne vsote.
Jesus kristus no, slovenc si pa reze lase doma, na masazo pa ne gre nikoli. Lepo te prosim. Ce nisi v javni upravi z 1,2k ne hodis na nobene masaze pa podobno sranje. Ocitno ti ne ves, kako je v slo z 800€-1000€ na mesec dandanes. Kot da so zavarovanja prinas napol zastonj.
Kaj pa če si želiš novo bajto zgraditi ali kupiti novo stanovanje?
Kaj pa ce si hoces to v slo, ce si med minimalno in povprecno? Pozabi, razen ce - pa smo spet tam - bos zidal v fukovcih in se vozil na drugi konec slovenije delat. Pa si spet tam, da si strizes lase v Sloveniji doma, hodis v porec 1x na leto ali pa mogoce tudi ne in jes testenine s tuno iz lidla.

Si ti mogoce iz osrednje slovenske?

Nisem.

Zakaj pa moreš primerjat najnižje plačanega? Povprečje slovenije je 1300 neto. Povprečen slovenec se tudi ne vozi 150km dnevno na šiht. Z 1300 neto si komot privoščiš frizerje, maserko kakšna kosila ali večerje v restavracijah itd... Naročiš nekomu da ti ograjo postavi, ploščice položi, elektriko napelje. To so vse stvari ki stanejo veliko več v avstriji kot prinas.

Hočem ti le rečt da nemoreš primerjat samo plače. Če že primerjaš moreš pogledat celoten kup stvari.

Ja specifičen primer da si prinas na minimalcu, v astriji pa pač dobiš več. Ampak zakaj pol avstrija? Zakaj ne švica? Tam so plače še višje za navadnega delavca.

Mato989 ::

gtx970op je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Storitve kot so frizer, maser itd so pravtako zelo različne vsote.
Jesus kristus no, slovenc si pa reze lase doma, na masazo pa ne gre nikoli. Lepo te prosim. Ce nisi v javni upravi z 1,2k ne hodis na nobene masaze pa podobno sranje. Ocitno ti ne ves, kako je v slo z 800EUR-1000EUR na mesec dandanes. Kot da so zavarovanja prinas napol zastonj.
Kaj pa če si želiš novo bajto zgraditi ali kupiti novo stanovanje?
Kaj pa ce si hoces to v slo, ce si med minimalno in povprecno? Pozabi, razen ce - pa smo spet tam - bos zidal v fukovcih in se vozil na drugi konec slovenije delat. Pa si spet tam, da si strizes lase v Sloveniji doma, hodis v porec 1x na leto ali pa mogoce tudi ne in jes testenine s tuno iz lidla.

Si ti mogoce iz osrednje slovenske?

Nisem.

Zakaj pa moreš primerjat najnižje plačanega? Povprečje slovenije je 1300 neto. Povprečen slovenec se tudi ne vozi 150km dnevno na šiht. Z 1300 neto si komot privoščiš frizerje, maserko kakšna kosila ali večerje v restavracijah itd... Naročiš nekomu da ti ograjo postavi, ploščice položi, elektriko napelje. To so vse stvari ki stanejo veliko več v avstriji kot prinas.

Hočem ti le rečt da nemoreš primerjat samo plače. Če že primerjaš moreš pogledat celoten kup stvari.

Ja specifičen primer da si prinas na minimalcu, v astriji pa pač dobiš več. Ampak zakaj pol avstrija? Zakaj ne švica? Tam so plače še višje za navadnega delavca.


Zato Avstrija, ker če si doma na Šentilju ti je do Graza skoraj isto kot do MB kajne... do Švice je en majčken dalj ali?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

m0LN4r ::

gtx970op je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Storitve kot so frizer, maser itd so pravtako zelo različne vsote.
Jesus kristus no, slovenc si pa reze lase doma, na masazo pa ne gre nikoli. Lepo te prosim. Ce nisi v javni upravi z 1,2k ne hodis na nobene masaze pa podobno sranje. Ocitno ti ne ves, kako je v slo z 800€-1000€ na mesec dandanes. Kot da so zavarovanja prinas napol zastonj.
Kaj pa če si želiš novo bajto zgraditi ali kupiti novo stanovanje?
Kaj pa ce si hoces to v slo, ce si med minimalno in povprecno? Pozabi, razen ce - pa smo spet tam - bos zidal v fukovcih in se vozil na drugi konec slovenije delat. Pa si spet tam, da si strizes lase v Sloveniji doma, hodis v porec 1x na leto ali pa mogoce tudi ne in jes testenine s tuno iz lidla.

Si ti mogoce iz osrednje slovenske?

Nisem.

Zakaj pa moreš primerjat najnižje plačanega? Povprečje slovenije je 1300 neto. Povprečen slovenec se tudi ne vozi 150km dnevno na šiht. Z 1300 neto si komot privoščiš frizerje, maserko kakšna kosila ali večerje v restavracijah itd... Naročiš nekomu da ti ograjo postavi, ploščice položi, elektriko napelje. To so vse stvari ki stanejo veliko več v avstriji kot prinas.

Hočem ti le rečt da nemoreš primerjat samo plače. Če že primerjaš moreš pogledat celoten kup stvari.

Ja specifičen primer da si prinas na minimalcu, v astriji pa pač dobiš več. Ampak zakaj pol avstrija? Zakaj ne švica? Tam so plače še višje za navadnega delavca.

Jebes povprecno, ce je vecina nima. Da si prinas na minimalcu je specificen primer? Pridi nazaj dol na realna tla. Vecina ljudi bi bila srecna imeti povprecno z normalnimi pogoji dela.
Lepo te prosim, jaz ne poznam zive duse v celem prekmurju, ki ima 1300 neto. Razen kaksne uciteljice, pa mesalca lufta na obcini ali drugje v JU. Ne ga srat no.

Mato989 je izjavil:

gtx970op je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Storitve kot so frizer, maser itd so pravtako zelo različne vsote.
Jesus kristus no, slovenc si pa reze lase doma, na masazo pa ne gre nikoli. Lepo te prosim. Ce nisi v javni upravi z 1,2k ne hodis na nobene masaze pa podobno sranje. Ocitno ti ne ves, kako je v slo z 800EUR-1000EUR na mesec dandanes. Kot da so zavarovanja prinas napol zastonj.
Kaj pa če si želiš novo bajto zgraditi ali kupiti novo stanovanje?
Kaj pa ce si hoces to v slo, ce si med minimalno in povprecno? Pozabi, razen ce - pa smo spet tam - bos zidal v fukovcih in se vozil na drugi konec slovenije delat. Pa si spet tam, da si strizes lase v Sloveniji doma, hodis v porec 1x na leto ali pa mogoce tudi ne in jes testenine s tuno iz lidla.

Si ti mogoce iz osrednje slovenske?

Nisem.

Zakaj pa moreš primerjat najnižje plačanega? Povprečje slovenije je 1300 neto. Povprečen slovenec se tudi ne vozi 150km dnevno na šiht. Z 1300 neto si komot privoščiš frizerje, maserko kakšna kosila ali večerje v restavracijah itd... Naročiš nekomu da ti ograjo postavi, ploščice položi, elektriko napelje. To so vse stvari ki stanejo veliko več v avstriji kot prinas.

Hočem ti le rečt da nemoreš primerjat samo plače. Če že primerjaš moreš pogledat celoten kup stvari.

Ja specifičen primer da si prinas na minimalcu, v astriji pa pač dobiš več. Ampak zakaj pol avstrija? Zakaj ne švica? Tam so plače še višje za navadnega delavca.


Zato Avstrija, ker če si doma na Šentilju ti je do Graza skoraj isto kot do MB kajne... do Švice je en majčken dalj ali?
Pa tudi tu povem, da VECINA LJUDI V MB NIMA NITI PRIBLIZNO 1300 neto, zato se nekdo iz Murske in okolice ne bo vozil delat v MB, ker se ne splaca, ampak bo sel na sever. Na kilometrini se pa ne bo dosti poznalo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Mato989 ::

Jebes povprecno, ce je vecina nima. Da si prinas na minimalcu je specificen primer? Pridi nazaj dol na realna tla. Vecina ljudi bi bila srecna imeti povprecno z normalnimi pogoji dela.
Lepo te prosim, jaz ne poznam zive duse v celem prekmurju, ki ima 1300 neto. Razen kaksne uciteljice, pa mesalca lufta na obcini ali drugje v JU. Ne ga srat no.


No tu te moram popravit, poznam tipa ki dela v neki firmi v prekmurju ki pucajo fasade... dobi 1.650 NETO! Slovenska firma.

Na minimalni plači je cca 15 ali 16% delovno aktivnih če se ne motim... je pa res da je mediana plače pri okrog 1.150 NETO kar pomeni da ima točno 50% manj in točno 50% več... in to je bolj realna cifra za operirat...

50% ljudi je nagneteno na NETO plačah med 730 NETO in 1.150 NETO... in to je glavna težava SLOVENIJE...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Avstrija je uspešna, ker:

- Ima 100 milijonski nemško govoreči trg
- Je vojaško nevtralna, zato je tam cel kup mednarodnih organizacij
- Javna uprava je sicer gromozanska, ampak je za razliko od naše celo učinkovita
- Direktorjem in prodajalcem se da spookat v avto ali na letalo in iti delati biznis v druge dežele, ker znajo vsaj 1 tuj jezik. Kar ni ravno standard pri nas, kjer bazira celoten poslovni proces na minimalni plači.
- Namesto v lastnikove avte in vikende se vlaga tudi v razvoj, zato lahko svoj produkt prodajo precej dražje kot lon arbajt našim firm.
- Avstrijska vlada stoji za firmami, če imajo pametne plane. Beri, gradbena industrija, kjer je avstrijska država pokrivala nizke cene Strabagu, da so vsi ostali gradbinci na Balkanu propadli.
- Avstrijci ne razmišljajo samo o penziji, ko končajo faks.
- Sodišča in zakonodaja včasih zapre tudi koga od visokih in bogatih. Ni tako kot pri nas, ko se načrtno dogajao napake v policijskih postopkih, potem pa le ta policaj postane poslanec.
- Naj še kdo dopolni... meni se ne da več...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

Mato989 je izjavil:

Jebes povprecno, ce je vecina nima. Da si prinas na minimalcu je specificen primer? Pridi nazaj dol na realna tla. Vecina ljudi bi bila srecna imeti povprecno z normalnimi pogoji dela.
Lepo te prosim, jaz ne poznam zive duse v celem prekmurju, ki ima 1300 neto. Razen kaksne uciteljice, pa mesalca lufta na obcini ali drugje v JU. Ne ga srat no.


No tu te moram popravit, poznam tipa ki dela v neki firmi v prekmurju ki pucajo fasade... dobi 1.650 NETO! Slovenska firma.

Na minimalni plači je cca 15 ali 16% delovno aktivnih če se ne motim... je pa res da je mediana plače pri okrog 1.150 NETO kar pomeni da ima točno 50% manj in točno 50% več... in to je bolj realna cifra za operirat...

50% ljudi je nagneteno na NETO plačah med 730 NETO in 1.150 NETO... in to je glavna težava SLOVENIJE...

je pa res da je mediana plače pri okrog 1.150 NETO kar pomeni da ima točno 50% manj
No saj, to pravim. Ce imas jurja, si lahko srecen, zato se pa folk vozi, ker jim drugo ne preostane. Ne vozijo se za okras.
Moja sestra ima povprecno, pa meni vseeno ostane dosti vec na mesec, ker zivimo podobno in me stvari stanejo podobno. Ce bi pa stisnil, kot sem stiskal takrat v MB pred 10 leti, bi mi ostalo za eno slovensko povprecno placo na mesec.

Bom karikiral:
1100 minus 800 je 300x13.
1800 minus 1000 je 800x14 + pivo in hrano nosi iz avstrije domov. Pred kraktim se je pa se ceneje tankalo gori. Pustmo zdej te zadnjih par mescev.
Jebemu boga se splaca, celo pa tisti, ki se skupaj vozijo gor z enim starim zgonjenim golfom. Vsak pa ma na dvoriscu sparkiranega GTIja in obnavlja bajto.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Sparkxl ::

To mora neki ološ od piva nosit, če je gori cenejši kot pri nas...sem ravno včeraj gledal gori pivo v šparu. Njihova lokalna scajnca puntigamer in gösser 1.3€

kriptobog ::

Sparkxl je izjavil:

To mora neki ološ od piva nosit, če je gori cenejši kot pri nas...sem ravno včeraj gledal gori pivo v šparu. Njihova lokalna scajnca puntigamer in gösser 1.3€


Sem včasih Erdingerja vozil dol. Gor je bil vedno okoli 1€, pri nas pa 2.5€, pa še težko si dobil celo gajbo.

m0LN4r ::

Kaj ma to veze? Kot da je lasko oz. union nevem kaj. Ti si res bogi. V lagru je marsikatero pivo cenej kot prinas, po en evro ali manj.
sem ravno včeraj gledal gori pivo v šparu.
Kdo ti je pa kriv, da si gledal v sparu.

Jaz sem dal 75€ za 4 Gajbe en mesec nazaj, v vsaki neko drugo BIO cudo, vsako boljse kot nase. To je ca. 0,94 na flaso, ampak v Getränkemarktu ne v "sparu"

PS: Prinas piksno vrzes tu dobim za piksno 25 centov nazaj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

RockyS ::

Invictus je izjavil:

Avstrija je uspešna, ker:

- Javna uprava je sicer gromozanska, ampak je za razliko od naše celo učinkovita
- Direktorjem in prodajalcem se da spookat v avto ali na letalo in iti delati biznis v druge dežele, ker znajo vsaj 1 tuj jezik. Kar ni ravno standard pri nas, kjer bazira celoten poslovni proces na minimalni plači.
- Avstrijska vlada stoji za firmami, če imajo pametne plane. Beri, gradbena industrija, kjer je avstrijska država pokrivala nizke cene Strabagu, da so vsi ostali gradbinci na Balkanu propadli.
- Avstrijci ne razmišljajo samo o penziji, ko končajo faks.
- Sodišča in zakonodaja včasih zapre tudi koga od visokih in bogatih. Ni tako kot pri nas, ko se načrtno dogajao napake v policijskih postopkih, potem pa le ta policaj postane poslanec.


Njihova javna uprava ni učinkovita. Bi rekel da na istem nivoju kot naša, kjer tu in tam najdeš zelo pridne in predane posameznike. Probaj pridobiti gradbeno dovoljenje, ali pa si kot tujec urediti otroške dodatke (trenutno rabijo 14 mesecev za procesiranje vloge, s čim kršijo svoj zakon)
Kdo zna vsaj 1 tuj jezik, da bi jih lahko opevali? Avstrijci ziher ne. Tako kot ne Italijani in Francozi. Tukaj Slovenci peljemo vse scat. Sicer ne najdem podatka ampak mislim da je ogromno avstrijcev na minimalnih (po kolektivnih pogodbah) plačah.
Ne, Strabagu ne pomagajo, da bi ostali crknili, ampak ker je to taka firma kot naš Telekom ali Slovenske železnice, firma za financiranje političnih kampanj in pretakanje denarja v žepe zasebnikov.
Res je, oni razmišljajo samo o tem kak bodo delali max 30h/teden in živeli praktično zastonj na blatnem jezeru in podobnih destinacijah, ki so jih pokupili Avstrijci.
Aja? Kako kaže z afero Ibiza? Preganjajo človeka, ki jo vso to afero nastavil namesto da bi preganjali barabe. To me spominja na primer Zorana Thalerja, na posnetku se vse sliši in vidi, on pa vse skupaj zanikal oz lagal :)

Skratka, tudi na severu niso bog i batine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

gtx970op ::

m0LN4r je izjavil:


Lepo te prosim, jaz ne poznam zive duse v celem prekmurju, ki ima 1300 neto. Razen kaksne uciteljice, pa mesalca lufta na obcini ali drugje v JU. Ne ga srat no.

Pa tudi tu povem, da VECINA LJUDI V MB NIMA NITI PRIBLIZNO 1300 neto, zato se nekdo iz Murske in okolice ne bo vozil delat v MB, ker se ne splaca, ampak bo sel na sever. Na kilometrini se pa ne bo dosti poznalo.


No ja, starejše učiteljice v OŠ imajo blizu 2kEUR neto, da ne govorim o srednji šoli. Tudi veliko policajev ima preko 1500 neto, ko sem nazadnje gledal Hojsove podatke. Tudi drugih javnih sektorjih (občina, upravna enota,...) so plače tudi po 1500 ali več in to velja za celo Slovenijo kar se tiče javnega sektorja. Tako da če si v javnem sektorju se bolj splača živet daleč stran od Ljubljane.

Privat firme? Dam roko v ogenj da imajo razni gradbeniki v Pomgradu in podobnih firmah krepko čez 1500EUR neto, enako razne uspešne firme kot so Medicop, Cartago, Lek če že gledamo prekmurje.

Je pa normalno da nekdo iz Šentilja nebo hodo v Ptuj delat, jasno da se mu bol splača Graz. Druga debata je pa če ima možnost vredu službe v Šentilju in lahko gre vsak dan peš v službo namesto slabe 2 ure zapravit v avtu dnevno, če je recimo mal bol oddaljen od meje.

Očitno si ti nazadnje stanje na trgu dela preverjal 20 let nazaj v sloveniji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gtx970op ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako je IT služba v Avstriji? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11522290 (10055) Bonticer
»

Obdavčitev dela v Avstriji (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
978218901 (89460) kamiKaZaA

Sava Kranj ponuja za delavce 800 evrov bruto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12321439 (18166) BigWhale
»

Stroski delodajalca za tehnike Slo vs Aut (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12530997 (27972) Matko

Več podobnih tem