» »

Siljenje z alkoholom

Siljenje z alkoholom

1 2 3
4
5

IL_DIAVOLO ::

Nedasemiveč je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ben Dover je izjavil:

Če ti samo alko izboljša razpoloženje, pol moraš bit res zafrustriran bednik. Po doberem treningu boš 10x bolje razpoložen kot po gajbi piva.


Po dobrem treningu sem edino bolj zjeban in v moodu, da bi enega na gobec. Recimo kakega h20 pametnjakoviča ali vegana.


Huh resno? Fizično sem tudi sam po treningu (fitnes, boks, hrib/gora - ni važno) sicer utrujen ampak psihično pa bistveno bolj stabilen - manj stresa. Hkrati se mi med športom rodijo nove ideje.

Pivo na drugi strani me sprosti, če je okoli več ljudi, kakšnih drugih prednosti pa zaenkrat nisem opazil.


Eni imamo fizični trening, ne gledanje sončnega zahoda.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Nedasemiveč ::

Uh mam tudi sam visoko intenzivne treninge. Čez poletje celo s profesionalnim športnikom ;) Ostajam pri svojem mišljenju.

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

Sam zganih pijac sicer ne konzumiram (slabe izkusnje z domacim zganjem v mladih letih), se pa ne bom branil piva ali treh ob debati z najboljsim kolegom, ki ga poznam ze nekaj desetletij.

Ampak kot sem ze omenil prej, mladost je norost, smo tudi imeli svoje izpade. :)

solatko ::

Slovenci, oziroma sploh slovani smo znani kot veliki uživalci raznih vrst alkoholnih pijač, sicer pa se tega izogibajo samo v muslimanskih državah, ker je to z vero prepovedano.

Sam ne pijem veliko, sem pa ob polnoletnosti, ko še nisem bil pogost udeleženec v prometu, v družbi pil nenormalne količine alkohola, tako kot večina drugih, po cca 2-eh letih treznih nedelj pa sem se sam odločil, da je tega dovolj, ker je čisto brez veze, niti bolan nisem bil nikoli, da bi imel vsaj mačka od tega. Družbe nisem menjal, samo namesto albanca, je bil na mizi sok ali kava, zabave so postale kvalitetnejše, občutki od gledanju opic pa ne preveč, saj sem najprej pomislil, pa menda ja nisi bil tudi ti taka opica.

Potem je prišel k hiši motor, nato avto, punce in potrebe za kakršno koli omamljenost ni bilo več. Padel sem na to, da ob dobrem kosilu, spijem kozarček dobrega vinčka, če ga imam (navadno darila prijateljev), sicer pa obvezno kavico.

Seveda so bile pripombe, ponujanje,... ampak odločen ne, zadostuje. Bil sem pa v družbi priljubljen, ker so naprej vedeli kdo bo vozil na žurke (navada je bila, vsaj pri nas, da so bili vozniki, obvezno 0,0 in zelo težko jih je bilo dobit prostovoljce).

Tudi za štromarja sem se nehal učit in sem presedlal v orodjarstvo ravno zaradi tega, ker bi postal kronik ali pa bi moral narediti vse tisti čas, ko so ga ostali pili (normalno med šihtom) pa tudi stranke niso vprašale kaj bomo malicali, temveč kaj bomo pili, brez izjeme.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

shadeX ::

Tudi za štromarja sem se nehal učit in sem presedlal v orodjarstvo ravno zaradi tega, ker bi postal kronik


Solatko, zame si Legenda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Miki N ::

Solatko, Ikona foruma. Lahko ste še tako dobri - ampak nikoli ne boste Solatko-dobri, fantje. Zato rešpekt!

HappyPills ::

Res bizarni problemi.

Ben Dover ::

Sam ima pa nekaj prav, vsi štromarji, ki jih poznam in so 60+, radi pogledajo v kozarec. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

solatko ::

Poizkušam bit najboljši pri tistem kar počnem. A je s tem kaj narobe? Ker sem len tip, mi ni do ponavljanja, torej od prve o.k..
Pri medsebojnih odbosih pa ne počnem testega, česar nočem, da drugi počnejo meni. Rešujem probleme, katrih rešitev je odvisna od mene, o ostalih pa debatiram in se ne sekiram, nespremenljivemu pa se uspešno prilagajam. Tudi 57 let rednega treninga pri tem pomaga.
Delo krepa človeka

Gagatronix ::

V moji panogi (grafika/tisk/knjigovestvo) se je tudi konzumiralo enormne kolicine alkohola, se posebej kadar se je priblizevalo novo leto.

Jaz sem se od tega dokaj kmalu distanciral, drugace bi koncal tako kot eden od mojih zdaj ze pokojnih sodelavcev, ki se je razkantal z avtom na poti iz LJ do Grosuplja.

WizzardOfOZ ::

Zvečer se usedeš na teraso, si prižgeš dobro cigaro in natočiš en kozarec dobrega konjaka, pa se nazaj nasloniš in uživaš v miru.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Blokarji samo poznajo mestno smrdljivo vodo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

solatko ::

Gagatronix - Včasih so morali zaradi svinca.

IL_DIAVOLO - Ljubljana ima odlično vodo, samo jaz je ne pijem, ker sem pred mnogo leti v enem lokalu videl napis - DONT DRINK WATER, FISH FUCK IN IT. Od takrat se vode ne dotaknem, še umivam se raje z špiritom.:'(
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

IL_DIAVOLO ::

Vem kaka je pri nas na podeželju(domaca) ,kaksna je na vikendu(se boljsa) in kakšna v mestu. Kot da bi drek pil.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Jerry000 ::

kow je izjavil:

sparklyslo je izjavil:


Potemtakem neumnem prepričanju je:
zabava + alkohol = boljša zabava
zabava - alkohol = slabša zabava


Zabava z alkoholom je gotovo boljsa zabava. Saj to je poanta alkohola. Vecina ljudi ne rabi veliko alkohola, da se sprosti.

Da rabiš alkohol da se sprostiš očitno nisi v pravi družbi. Predlagam menjavo družbe

Ben Dover je izjavil:

Sam ima pa nekaj prav, vsi štromarji, ki jih poznam in so 60+, radi pogledajo v kozarec. :))

Dobrega štromarja sam slab šnopc strese xD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Ben Dover ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Vem kaka je pri nas na podeželju(domaca) ,kaksna je na vikendu(se boljsa) in kakšna v mestu. Kot da bi drek pil.


Okus vode je odvisen od vsebnosti mineralov, povsod je malo drugačna. Nehaj gnojit, ker nimaš pojma.
In kaj je domača voda? Deževnica?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

kow ::

Jerry000 je izjavil:

kow je izjavil:

sparklyslo je izjavil:


Potemtakem neumnem prepričanju je:
zabava + alkohol = boljša zabava
zabava - alkohol = slabša zabava


Zabava z alkoholom je gotovo boljsa zabava. Saj to je poanta alkohola. Vecina ljudi ne rabi veliko alkohola, da se sprosti.

Da rabiš alkohol da se sprostiš očitno nisi v pravi družbi. Predlagam menjavo družbe


Na zabavah/zurkah ponavadi ne izbiras druzbe. Si predstavljas sluzbeno zabavo, kjer nihce ne pije. Pa ne govorim o nekem zapijanju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

starfotr ::

Folk je pač beden. Sili. Hrana, pijača, kdaj bodo otroci ipd.

Pa naj bo to alko ali pa sok.

Kolegica ne pije alkota in sladkih pijač. Pa ji potem želijo namesto alkota vedno dati sok. Ona pa želi samo vodo... Folk noče fucking razumet, da želi samo vodo pit. Wtf??

Rekel sem ji, da naj zahteva radensko. Ker je gostitelj najbrž ne bo imel, naj nato reče, da bo voda dovolj.

OP predlagam isto. Naj si izbere en res hudo drag viski ali penino. In reče, da pije samo to, da drugo je preveč slabo zanj. Tako bo vedno dobil za pit tisto, kar bo on želel.

Je pa to siljenje nespoštovanje gosta. Ne spoštujejo želja gosta. Torej tudi besede v stilu, zakaj ne spoštujejo svojih gostov je dobrodošlo. Tako jih v pošlješ v k.

Rečeš lahko tudi, da pač ne boš več prišel na obisk, ker se ne počutiš fajn ob tem siljenju. Pa vprašaj, če naj te prisilijo, da boš spet... Skratka neumni so.

Gagatronix ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Vem kaka je pri nas na podeželju(domaca) ,kaksna je na vikendu(se boljsa) in kakšna v mestu. Kot da bi drek pil.


Kvaliteta vode v Ljubljani se razlikuje od crpalisca do crpalisca. Vic ima izjemno kvalitetno vodo, kar redno potrjujejo tudi testi.

Ce pa ti konzumiras drek namesto vode ti pa nismo mi krivi.

GrX ::

Užaljene mestne srajce že hitijo v napad z razlagami, kako je njihova klonirana voda boljša, kot pa tista iz podeželja.

Ben Dover ::

Poleti je vsaka voda klorirana, nihče ni užaljen. Ne vem zakaj se sploh pogovarjamo o vodi, tema je alko, spet neki provokatorji ..

solatko ::

GrX - Kje pa imaš še vodo, ki ni klorirana, kolikor vem, je večina podeželja na lokalnih vodovodih, katerih vzdrževanje je zaradi javno zasebnega partnerstva, vprašljivo, saj niso redka obvestila o obveznem prekuhavanju vode.
Na Blokah imamo lasten izvir, ki nikoli ne presahne, voda okoli 8 stopinj, priteka pa iz področja Slivnice. Tista voda je res odlična, kakšna pa je bakterijska vrednost pa ve samo Bog.

Ben Dover - Bloke so imele daleč najboljšo slivovko, krompir in zelje.
Delo krepa človeka

IL_DIAVOLO ::

Ben Dover je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Vem kaka je pri nas na podeželju(domaca) ,kaksna je na vikendu(se boljsa) in kakšna v mestu. Kot da bi drek pil.


Okus vode je odvisen od vsebnosti mineralov, povsod je malo drugačna. Nehaj gnojit, ker nimaš pojma.
In kaj je domača voda? Deževnica?


Iz bazena, brez klora. Si ze kdaj pil vodo iz izvira pod Bocem? Ne rajsi, ker potem ne bos nikoli več pil mestne scave.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

showsover ::

solatko je izjavil:

slivovko, krompir in zelje.

👍👍👍

3p ::

GrX je izjavil:

Užaljene mestne srajce že hitijo v napad z razlagami, kako je njihova klonirana voda boljša, kot pa tista iz podeželja.


Z veseljem (offtopic sicer).

Osebne izkušnje so take. Na podeželju smo imeli odlično vodo. Nato so prenavljali in združevali izvire in "vodovodne sisteme". Rezulalt je voda, ki ima okus kot da bi na vlaku na WCju pil iz pipe. Ampak to so anekdote.

Drugi del tega je, da so pri preverjanju vodovodov največ sranj našli po malih vodovodnih sistemih, kjer bi človek res pričakoval odlično vodo. Če imaš na podeželju srečo, imaš odlično vodo. Če imaš manj sreče, je voda okusna, piješ pa tudi, najpogosteje, fekalije. Če imaš res smolo, pa je zanič okus in zanič kvaliteta. Vsaj pred leti so bili največji problemi pri malih vodovodnih sistemih.

Da pa ne ostanemo pri rekla kazala lahko za svoj vodovo preverite rezultate tule: http://mpv.si/rezultati

GrX ::

Ben Dover je izjavil:

Poleti je vsaka voda klorirana, nihče ni užaljen. Ne vem zakaj se sploh pogovarjamo o vodi, tema je alko, spet neki provokatorji ..

Japajade! Pri nas imamo lastnen vodovod in voda načeloma ni klonirana, oz. le izjemoma. Opravljalec, ki bdi nad kvaliteto vode odloča, ali bodo v vodo klor dodali ali ne.

V ljubljanski scavnici se klor voha in okuša. Ne hvala!

3p ::

GrX je izjavil:

V ljubljanski scavnici se klor voha in okuša. Ne hvala!


Res? Kje pa si preizkušal to scavnico? Toplo, v kakem kafiču, v slabo opranem kozarcu?

Načeloma vem, kaj je slaba voda (glej zgoraj). Ljubljanska je prav dobra, ampak ne pravim da ni boljše. Seveda pa nima istega okusa kot v kraju XYZ.

Raptor F16 ::

3p je izjavil:

GrX je izjavil:

V ljubljanski scavnici se klor voha in okuša. Ne hvala!


Res? Kje pa si preizkušal to scavnico? Toplo, v kakem kafiču, v slabo opranem kozarcu?

Načeloma vem, kaj je slaba voda (glej zgoraj). Ljubljanska je prav dobra, ampak ne pravim da ni boljše. Seveda pa nima istega okusa kot v kraju XYZ.


Sem ene par stanovanj po Ljubljani zamenjal. Trenutno sem že v 5. ?

Kvaliteta vode je ponekod res porazna. Na Rudniku in ob Ižanki je bil obup, Šiška je bila kr ok, daleč najboljša je na Viču.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

3p je izjavil:

GrX je izjavil:

V ljubljanski scavnici se klor voha in okuša. Ne hvala!


Res? Kje pa si preizkušal to scavnico?

V vodnem parku Atlantis verjetno.

Gagatronix ::

Voda v Ljubljani je zelo redkokdaj klorirana, nasplosno ni.

Majkomilo ::

Pri nas imamo lasten izvir in zajetje, ki ga upravljamo sami in je namenjeno le naši hiši. Glede na to, da sem sam navajen piti vodo skoraj naravnost iz izvira, mi klorirana voda ni preveč okusna. Sem pa bil zaradi študija nekaj let v Ljubljani in moram reči, da se mi je tam zdela voda boljša kot v domačem kraju, kjer je javni vodovod in je voda klorirana. Seveda je voda direktno iz izvira bolj okusna, a tudi v Ljubljani (območje Vič, za drugje ne vem) ni slaba.

Ben Dover ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ben Dover je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Vem kaka je pri nas na podeželju(domaca) ,kaksna je na vikendu(se boljsa) in kakšna v mestu. Kot da bi drek pil.


Okus vode je odvisen od vsebnosti mineralov, povsod je malo drugačna. Nehaj gnojit, ker nimaš pojma.
In kaj je domača voda? Deževnica?


Iz bazena, brez klora. Si ze kdaj pil vodo iz izvira pod Bocem? Ne rajsi, ker potem ne bos nikoli več pil mestne scave.


Pil sem vodo iz izvira na 1500m, pijem eno izmed najčistejših vod v SLO, sem iz goratega podeželja, ne govorim kar nekaj v tri krasne in pljuvam po "mestnih srajcah", kot nekateri.

IL_DIAVOLO ::

Ko se enkrat greznice navadis, ti cistoca smrdi :))
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Ben Dover ::

Primitivec pač, škoda časa tebi odgovarjat.

3p ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ko se enkrat greznice navadis, ti cistoca smrdi :))


Nas mestne srajce tolaži, da vsaj v unionovih pijačah piješ malo greznice. :))

Ben Dover ::

Še za Heineken je ta voda vredna investicij, čudno, res mora bit greznica. Heineken je greznica, da ne bo pomote slučajno, ampak ne zaradi vode..:))

Zgodovina sprememb…

3p ::

Ben Dover je izjavil:

Še za Heineken je ta voda vredna investicij, čudno, res mora bit greznica. Heineken je greznica, da ne bo pomote slučajno, ampak ne zaradi vode..:))


Iz česar se lahko vrnemo na temo. Če te silijo z alkoholom, prosi za Heineken. Blago aromatizirana voda. :D

Resno. Po osebnih izkušnjah se precej "daj pij nekaj" folka pomiri, če začneš tolči brezalkoholni pir. Najprej te gledajo malo postrani, pri svojem tretjem pa že pozabijo, da tvoj ni "pravi".

Gagatronix ::

"brezalkoholno" pivo vsebuje 0.5% alkohola. Sicer je to izjemno malo, ampak dovolj da lahko se vedno napihas, pa ceprav si popolnoma trezen.

Invictus ::

Če napihaš, nisi trezen >:D
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gagatronix ::

Ce se najes makovih struck si lahko pozitiven na testu za droge, pa nisi zadet. Tako da ne kvasi neumnosti.

3p ::

Gagatronix je izjavil:

"brezalkoholno" pivo vsebuje 0.5% alkohola. Sicer je to izjemno malo, ampak dovolj da lahko se vedno napihas, pa ceprav si popolnoma trezen.


Ja, ampak potem moraš kakih 5-10 litrov zeksati. Si bolj v nevarnosti, da ti raznese mehur, kot da boš napihal.

(ok, ne velja za "mlade voznike")

c3p0 ::

Jerry000 je izjavil:


Dobrega štromarja sam slab šnopc strese xD


Slabih štromarjev ni, vsaj dolgo ne... Dobre pa strese tu in tam. Sam nisem aktivni štromar (+ večinoma šibki tok), pa me je že kar nekajkrat in sem še tu.
Moraš pa vedet kako prijet in morda ne ravno mokro zašvican, bos in z levo ali obema rokama.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

BorutO ::

Meiniken je izjavil:

Včeraj sem bil na praznovanju nečakovega rojstnega dneva in mi je žlahta ves čas pod nos tiščala limonce. Alkohola ne pijem (in ja, vejo da ne pijem alkohola). Bolj kot sem razlagal da ne bom, bolj so bili tečni v stilu "kaj si taka mona, rukn enga" (ko bi vsaj le eden bil).

Največja težava je, da se to ne zgodi ampak dogaja. Ni važno za kakšne vrste praznovanje gre, ljudje tiščijo pijačo pod nos za vsako ceno. Ajde, razumem da iz vljudnosti ponudijo ampak da tečnarijo je pa že kaplja čez rob.

Zdej mi pa nekako ne uspe priti do zaključka zakaj so ljudje tako težki kar se alkohola tiče. Je res tako težko razumet tisti ne?


Ti povem moj recept za mir pred takimi posilneži? Mene so v srednji šoli stalno posiljevali s cigareti, češ, če vsi kadijo okoli mene, še morem jaz ... potem ti že skoraj cigarete tiščijo v usta ... eni so jih že prižgali pa mi ga ponudili ... in ko sem videl, da jim ne moreš dopovedati, sem cigaret prijel, ga prelomil na pol in odvrgel ... in potem so bili celi žalostni, da sem jim cigaret uničil itd ... in tista osebe, ki so me posiljevale s čiki, me več niso nikoli gnjavile ...

Isto je bilo z alkoholom. Alkohola ne pijem že 7 let nekje (prej sem ga ogromno). In potem mi je sorodnik cel čas težil s špricarjem. Bolj sem mu govoril, da ne bom pil alkohola, bolj mi je gnjavil. Je že nalil špricar, mi v roke hotel dati ... sem vzel, dal nazaj na mizo, še tisto sekundo je vzel in mi nazaj silil v roke. Prav, če ti ne prime ... in sem samo vlil stran. Takoj sem imel mir. :)

HappyPills ::

Kakšen folk mate to lol.

Gagatronix ::

3p je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

"brezalkoholno" pivo vsebuje 0.5% alkohola. Sicer je to izjemno malo, ampak dovolj da lahko se vedno napihas, pa ceprav si popolnoma trezen.


Ja, ampak potem moraš kakih 5-10 litrov zeksati. Si bolj v nevarnosti, da ti raznese mehur, kot da boš napihal.

(ok, ne velja za "mlade voznike")


Nah, dovolj je en Schlossgold pa nisi vec na 0,0. Izkusnja iz prve roke.

GupeM ::

Gagatronix je izjavil:

Nah, dovolj je en Schlossgold pa nisi vec na 0,0. Izkusnja iz prve roke.

Ne prbiji.

silak ::

Ja kolk kg pa imaš, da si pihnil po šlosiju?

showsover ::

V naših koncih so alkometri nastavljeni na izhodiščno vrednost 1,5 promila (ne na 0,0, kot drugod), ker zrak in to. Mogoče je tu prišlo do zmede?

solatko ::

Gagatronix - Od kdaj se pa opijski mak uporablja za prehrano, razen v Indiji? Seveda nisi nula, ampak za civile je 0,5.
Če si zdravljen alkoholik, te razumem, če bi nehal piti sam, tako kot sem jaz, te kakšen kozarček vinčka po kosilu nebi motil. Će nehaš sam, lahko občasno še vedno spiješ, ne, da bi ti potegnil zaug.
Delo krepa človeka

3p ::

solatko je izjavil:

Gagatronix - Od kdaj se pa opijski mak uporablja za prehrano, razen v Indiji?


Od nekdaj?

Vrtni mak @ Wikipedia

"Vrtni mak (znanstveno ime Papaver somniferum) je vrsta maka, ki se uporablja v prehrani in kot vir olj za solato, iz njega pa pridobivajo tudi opij in vse prečiščene derivate, kot so morfin (do 20 %), tebain (5 %), kodein (1 %), papaverin (1 %) in narkotin (5-8 %). Dvočlensko znanstveno ime, ki v dobesednem prevodu pomeni »uspavalni mak«, se nanaša na njegove narkotične lastnosti.

Poznamo številne varietete te vrste maka. Tako po barvah cvetov kot po drugih fizičnih značilnostih (število in oblika cvetnih listov, proizvodnja morfina itd.) se zelo razlikujejo. V Sloveniji se sme vrtni mak gojiti samo za prehrambene in industrijske namene na podlagi dovoljenja, ki ga izda ministrstvo za kmetijstvo.[1] V ZDA je posedovanje katerega koli dela vrtnega maka razen semen nezakonita in jo Drug Enforcement Administration obravnava kot nadzorovano snov seznama II.[2] [3]"
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Družba "pogojena" z alkoholom?

Oddelek: Loža
413829 (2544) zobnik
»

alkohol, trda droga? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13624120 (20876) GrX

18. rojstni dan-help !! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18241525 (35753) BigWhale
»

Ali pijete? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14936643 (32919) Dr_M

Več podobnih tem