» »

Alkohol - stranski učinki

Alkohol - stranski učinki

draciel ::

Alkohol je v velikih količinah nevaren. To ve vsak. Zanima me koliko alkohol vpliva na telo, če se ga npr 3X na mesec napiješ. A se to še vedno šteje kot zmerna količina, ali že zna bit po tolikih letih že kak stranski učinek? Prebral sem tale članek in učinki alkohola znajo bit kar hudi po tolikih letih. Torej vprašanje:

Kje je tista meja, da je pitje alkohola še vedno v mejah normale? Kolikorat na mesec, teden..., leto?
Mogoče kakšen nasvet starejšega člana na slo-tech, ki ne pije alkohola, ampak ga je cukal v mladih letih. :)
  • spremenil: draciel ()

jype ::

draciel> Kje je tista meja, da je pitje alkohola še vedno v mejah normale? Kolikorat na mesec, teden..., leto?

"Nikoli" se je meni super obneslo v zadnjih 30 letih.

dope1337 ::

Verjetno je tudi odvisno kateri tip pijače piješ? Žganje, pivo, vino ... Men ga babica pa dedek cukata vsak dan po kozarček ali 2 vina ... pa sta v 80ih in jima nič ne manjka ...
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Mesar ::

draciel, a ti trollas? A hoces da ti nekdo rece, ja 6 pirov lahko spijes vsako soboto, ce bos 7 pa te bo cez 2 leti pobralo?

Najboljse, da se malo 24ur preberes pa bo..
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Magic1 ::

Alkohol ni nič kaj dosti nezdrav v majhnih količinah, a kaj ko ga je že preveč, ko ga malo čutiš. Parkrat na leto ti ne bo pretirano škodilo, vsak teden pa ziher.
Magic

Aston_11 ::

Najbolje nič. Jaz ga že dve leti nisem, pa mi nič ne manjka. Sem pa parkrat na dušek brezalkoholno iz hoferja - mi paša tista grenkoba!!

harigast ::

Ja glej, takole bom rekel, 3x na mesec se napiješ česa in koliko? Ko sem bil še v srednji smo se ga povprečno nalili 2x na teden,v vojski vsakič,ko smo šli ven,na faxu pa tudi nekje 2x na teden. Problem nastane, ko ti to postane premalo in misliš,da ti bo alko vsakič znova pričaral nore žurke,dogodivščine etc... pa jih ne... Meni so sledile pizdarije zaradi prometnih prekrškov, zložil 3 avte,motor pa še sebe seveda. Tudi eno leto na vozičku ni bilo dovolj... Pa problemi v službi,pa doma, pa z bejbo in na koncu tudi z zdravjem. Evo sam bom lihkar star 45 let in sem rabil 23 let,da mi je to prilezlo iz riti v glavo.

torej-žuraj, avedno misli na posledice.
Pozdrav

draciel ::

harigast je izjavil:

Ja glej, takole bom rekel, 3x na mesec se napiješ česa in koliko? Ko sem bil še v srednji smo se ga povprečno nalili 2x na teden,v vojski vsakič,ko smo šli ven,na faxu pa tudi nekje 2x na teden. Problem nastane, ko ti to postane premalo in misliš,da ti bo alko vsakič znova pričaral nore žurke,dogodivščine etc... pa jih ne... Meni so sledile pizdarije zaradi prometnih prekrškov, zložil 3 avte,motor pa še sebe seveda. Tudi eno leto na vozičku ni bilo dovolj... Pa problemi v službi,pa doma, pa z bejbo in na koncu tudi z zdravjem. Evo sam bom lihkar star 45 let in sem rabil 23 let,da mi je to prilezlo iz riti v glavo.

torej-žuraj, avedno misli na posledice.
Pozdrav


Ne sej sedaj nisem kronik in ga ne cukam vsak dan. Pač tko kakor pade. Zdej nism bil pjan že od novega leta recimo.

Največkrat se ušopam z litrom vina, pa sem gotov. Vino je ubistvu edini alkohol k ga lahko pijem. Drugo je bolj tko tko. Žganega sploh ne oz. zelo redko.

Na posledice pa definitivno mislim. Nikoli se ne bi usedel pjan za volan ali pa kaj podobnega. Ne zarad kazni ampak če bi se zjebal sebe ali pa še huje - koga drugega.

Bolj me skrbijo dolgoročne posledice. Jetra , možgani ??

Meizu ::

Mah kaj se sekiraš bemti, če te to ne bo pobralo nekaj drugega te ziher bo. Živet večno pač ne moreš. Če se ga vsake tolko z vinom nacukaš ti ne bojo zaradi tega kar jetra nehala delat.

Verjetno ga pa ne misliš pit večno.

draciel ::

Kot pravim..bojim se da bo pač negativno vplivalo na moje telo. npr možgani, ki jih potrebujem pri svojem delu.

Nebi rad, da zaradi alkota pri 40. letu nebi znal sestavit enga logičnega if stavka v javi zarad alkohola.

;((

harigast ::

Glej tudi en liter vina vsak dan ti ne bo skuril ne jeter ne možganov,gre za to,da boš za isti učinek potreboval vedno več. Sam sem v najbolj mračnih mesecih mojega življenja stankal tudi po 7 litrov vina na dan ali pa 2 litra vodke-pa to ni bil en dan ampak po 3 meseci skupaj.Potem sem šel na zdravniški pregled in sem imel tako katastrofalno krvno sliko, da so mislili,da imam levkemijo. Točno 1 mesec sem rabil, da sem prišel k sebi in po tem času so bili tudi vsi krvni testi normalni.
Človek je zelo trpežna žival,ampak ni treba tega preizkušat na sebi-se ne izplača.

draciel ::

No kul. Lepo da zna kak tak ki je že dal te stvari skoz, svetovat. To so nasveti vredni zlata.

globalna80 ::

če že moraš, potem se "zdravilni učinek" meri v nekaj kapljicah, daleč od tega da bi se od tega lahko "napil" oziroma bil vsaj malce pijan.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

DOOM_er ::

v mejah normale. Itak je vsak dan v vsakem večjem mestu toliko več svinarije. Da se tistih par pirov ne pozna. Ampak še vedno, mora biti v mejah normale. Koliko je pa normalno pa naj vsak presodi sam zase
Robots will steal your job. But that's OK

fantasycamp ::

Zelo odvisno od človeka, nekateri zdržijo leta napijanja, nekatere zastrupi ena noč večje količine...

Ni se dobro ravnati po "moj dedi, moja teta".... Sebe spoznaj, jaz recimo pijem vsak mesec ali dva kako točeno pivo, ne rabim več... Nisem sebe maral ko sem dva dni zapored pil, postanem letargičen in len.

draciel ::

jah.. moj znanec ( včasih smo pili skupaj po žurkah ), pije že od 14. leta po 3X na teden ucepljen ko mina ( žganje predvsem ). Danes ima 27 let in še vedno stoji na dveh nogah. Vprašanje je koliko časa..

globalna80 ::

27 let? Uf, visoka starost. Veš, ni vse v življenjski dobi.

Tudi izgled šteje, počutje in splošno stanje organizma, stanje uma in zavedanja... Ob zlorabi se dosti stvari poslabša, ne samo življenjska doba.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

fantasycamp ::

globalna80 je izjavil:

27 let? Uf, visoka starost. Veš, ni vse v življenjski dobi.

Tudi izgled šteje, počutje in splošno stanje organizma, stanje uma in zavedanja... Ob zlorabi se dosti stvari poslabša, ne samo življenjska doba.


ne samo to, starši se ne zavedajo da pitje lahko uniči odnos me otroci in starši, tukaj pride do težkoh problemv ki potem zaznamjejo življenje in to samo zaradi tega da lahko pobegneš v svet promilov za urico ali dve...

Looooooka ::

Trezen kreten ne rabi alkohola.
Treznemu bebcu alkohol ne skodi.
Zivis pa samo enkrat.
Sam se odloci koliko skode je pac se sprejemljivo. Par pirov ti jetra zihr ne bo unicilo...in mocno dvomim, da nekdo s tega foruma kuri toliko mozganov, da bi bila neka "vidna skoda" ce spije pir 2 na teden :)

Jst sm v zadnjih 2 mesecih spil mogoce...2, 3 pire.
Moram rect, da se nic slabse/bolje ne pocutim.
Se pocutim bistveno bolj gnilo ce sedim na riti cel teden, kot pa ce en petek ne spijem piva...pa to se ne pomeni, da bom sezgal vse stole in zacel pametovati o tem, da bi morali vsi stati na nogah, ko ne spijo :)

Zgodovina sprememb…

Gregor5816 ::

Če boš vsako nedeljo pri kosilu spil deci vina, ti to ne bo škodilo. Alkohol v majhnih količinah ni tako škodljiv. Pa tudi če se ga enkrat ali dvakrat na leto napiješ, ne bo hudega. Boš vsaj malo jetra in ledvice prečistil. Od nekega doktorja sem slišal kako je rekel, da je dobro, če jetra in ledvice na vsake toliko časa "na polno zalavfajo."

Težko je reči, ali je alkohol škodljiv ali zdrav. Vendar imej tole v mislih: alkohol je isto kot zdravila. V majhnih količinah ti pomaga, v velikih količinah te pokoplje.

Rias Gremory ::

Rdeče vino naj bi bilo v zmernih količinah zdravo.

Tudi Ray Kurzweil ga pije!
Ray Kurzweil @ Wikipedia
Kurzweil ingests "250 supplements, eight to 10 glasses of alkaline water and 10 cups of green tea" every day and drinks several glasses of red wine a week in an effort to "reprogram" his biochemistry.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

furion ::

draciel je izjavil:

Kot pravim..bojim se da bo pač negativno vplivalo na moje telo. npr možgani, ki jih potrebujem pri svojem delu.

Nebi rad, da zaradi alkota pri 40. letu nebi znal sestavit enga logičnega if stavka v javi zarad alkohola.

;((


Ce te to skrbi, polej bolje, da se ne zavedas, kaj je v hrani.
Primer: Mercury je znan morilec mozganskih celic, in je prisoten recimo v vseh pijacah (ki vsebujejo glukozno-fruktozni sirup, ki je hkrati tudi zastonj diabetes + shit calories). Prisoten je tudi v cepivih. Tudi v tuni. In marsikje drugje.
Veliko alkaloidov in razno raznih snovi, ki jih zauzijemo, kurijo na miljone celic.

Tk da za alko ti ni treba pretirano skrbet, dokler gre za kozarec ali dva vina parkrat na leto. If stavkov ne bos pozabil pisat, ker tudi ce se nek path v mozganih pokvari, se hitro ustvari drugi. Kolicina rezerve je dovolj velika, da ti za skurjene celice ni treba skrbet.

Drgace pa, kar sem napisal ni nujno 100% res, do your own research.

Sriple Tix ::

Je mercury morda staro dobro živo srebro ali govorimo o kakšnem novem morilcu?

Kenpachi ::

Zombi Freddie Mercury, imo.
Zaraki Kenpachi.

Matija82 ::

Zelo zanimivo vprašanje. Žal sem premalo zverziran v biokemiji, da bi lahko dal popolen odgovor.

http://www2.potsdam.edu/hansondj/Health...
http://www.theatlantic.com/health/archi...
http://www.sciencedaily.com/releases/20...

Je pa to dokaj kontraverzna tema, tako da treba umestiti zadeve v pravilen kontekst.

Za mene je večkratno mesečno pitje pretiravanje (v mladih letih je to bilo parkrat na teden, večinoma imam od tega zgolj zamegljene spomine in par zelo slabih izkušenj z ljudmi okoli sebe).

Čemu pa piješ ? Želja po omami, pritisk družbe, itd ?

Zanimivo bi bilo videti primerjavi one-time uporabe MDMA-ja in alkohola (pijanost, ne kozarček). Da ne omenjam primerjave odziva med Slo-Techovci :))

Looooooka ::

Rdece vino...antioksidanti. Ampak kaj ti to pomaga ce si alkoholik, ki je to informacijo poiskal zgolj zaradi lastne tolazbe :)
Jst se glih ne bi sel "kaj je zdravo" ampak kaj ne skodi dolgorocno v zmernih kolicinah.
Ker te dni vec kot polovica izdelkov v trgovinah ni zdravih...ce si vzames cas in pogledas kaj vse je v njih. Pa se zmer tiktakamo.

cebelar123 ::

jype ga je tukaj kaj se vina tiče v temo brcno IMHO

Je pa res, da ima vino na določene dele telesa pozitivne učinke na določene dela pa negativne pri zmernem uživanju.
In to ima napisanjih prvih 10 linkov če poguglaš.


luli => peciklov štil v riti ni zdrav v nobenem primeru.

gzibret ::

Poznam 3 primerke, ki so se ga na dnevni bazi napijali kar nekaj let (10+). Sedaj vsi abstinirajo. Sicer nobenemu nič očitnega ne fali, ampak... 2 imata hude težave s kratkoročnim spominom, tatretji pa s koncentracijo (jecljanje).
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

mirage ::

Načeloma za pitje alkohola velja tako imenovana J krivulja, kar pomeni, da ima alkohol v majhnih količinah pozitivne učinke pri preprečevanju določenih bolezni, v večjih pa negativne, ker pa pride pri alkoholu zelo hitro do zlorabe oz prekomernega pitja se tudi kozarčka na dan več ne priporoča.

Učinek na koronarno srčno bolezen:

DrYuri ::

Kar se alkohola tiče ne vem zakaj bi bilo pivo na vsake toliko škodljivo, recimo greš ene 2x na mesec na par pirov s kolegi. Se mi zdi veliko slabše jesti čokolado če smo že pri škodljivih zadevah. Glede mesa pa ne vem kakšen imate vi odnos ampak ampak meso na en ali dva tedna se meni zdi smešno. Če pa se kaj bolj ukvarjaš s športom, recimo fitnes sploh, pa rabiš meso 1-2x na dan! Pivo pa pijem zato ker mi je dobrega okusa, je nekdo prej podal tudi to vprašanje.

Looooooka ::

Načeloma za pitje alkohola velja tako imenovana J krivulja, kar pomeni, da ima alkohol v majhnih količinah pozitivne učinke pri preprečevanju določenih bolezni, v večjih pa negativne, ker pa pride pri alkoholu zelo hitro do zlorabe oz prekomernega pitja se tudi kozarčka na dan več ne priporoča.

Priblizno isto je z zdravili pa filamo prebivalstvo z njimi, kot da so direkt iz vira mladosti :)

Ampak resno. Zakaj se pogovarjate o zdravih ucinkih alkohola?
Vse kar je zdravega v alkoholu se da dobiti v milijon drugih zdravih zadevah. Raznih zmletih listih ne vem kerih rastlin iz Afrike, ki jih lahko za priblizno isto ceno narocis/dobis preko interneta ali v stacuni.
Resnicno dvomim, da nekdo pije alkohol zaradi pozivinih ucinkov ceprav mu okus ni vsec in nima nobenega namena biti vsaj malce omamljen oz sploh ne zato, ker okus te pijace pase ob njegovem kosilu.
Pozna kdo koga, ki se dejansko sili spiti kozarec rdecega vina, ker je nekje prebral, da je zdrav in ni NIKJER nasel alternativnega nacina dodajanja antioksidantov in zeleza v svojo dieto? :O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Looooooka ::

Naslov teme je bolj stranski ucinki:
-majhne zastrupitve telesa, ki se jih telo brani s pogostejsim uriniranjem. Pivo recimo ob tem deluje se precej diureticno.
vsakic ko moras na wc zgubljas minerale.
-vec vode koo zgubljas manj vode prihaja v mozgane(ti se med popivanjem celo skrcijo...in mas zato zjutraj glavobole)
-prekomerno popivanje je tudi stres za tvoja jetra. Ce pretiravas ta ne morejo slediti in se tudi ne morejo obnavljati dovolj hitro. Ko gres enkrat cez mejo(kronik) se obnavljanje preneha in si GOTOF.
-mesanje alkohola z energetskimi pijacami. double whammy. Eno ti znizuje srcni utrip drugo ti ga visa. Ne rabis bit glih neuro kirurg, da postekas, da to verjetni ni najbolj zdravo.
-bruhanje, smrad...mogoce kaksna stigma(te majo sosedi za pijanca).
-reces stvari, ki jih ne bi nikoli
STRANSKIH ucinkov kot dreka!
So tud pozitivni a ne...recimo...
RECES STVARI, KI JIH NE BI NIKOLI :D

black ice ::

Looooooka je izjavil:


So tud pozitivni a ne...recimo...
RECES STVARI, KI JIH NE BI NIKOLI :D

Kdo pravi, da je to slaba stvar? :)

Matija82 ::

En tekst glede zgoraj omenjene J-krivulje

http://healthcorrelator.blogspot.com/20...

Looooooka ::

black ice...
So tud pozitivni a ne...recimo...
?
:)

ABX ::

V bistvu ni pravega odgovora. Alkohol tako kot druge opojne substance ima prednosti in slabosti.

Pravijo da v vinu je resnica, vsake toliko jo slišat verjetno ni napačno. Važno je da se ve kdo vodi tvoje življenje, disciplina ali razvada.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

JesusChrist ::

Jaz se vsekam 3-4krat na leto (z neko mejo: brez bruhanja po sebi in drugih pa haluciniranja itd). Mi odgovarja da ne pijem nič drugega kot vodo/necukran čaj
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Unknown_001 ::

Citiram (Paracelsius ene 400let nazaj)
Količina loči strup od zdravila


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

alkohol, trda droga? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13622501 (19257) GrX
»

Cocacola vs. pivo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10318626 (16141) Smurf
»

Ali pijete? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14935182 (31458) Dr_M
»

Alkohol - sociološko in fiziološko pogojene reakcije

Oddelek: Znanost in tehnologija
272439 (1491) dukenukem

Več podobnih tem