» »

Izbrisane napotnice

Izbrisane napotnice

predi ::

https://4d.rtvslo.si/arhiv/dnevnik/1749... @01:20.

V centralnem sistemu za vodenje napotnic je nekdo šel brisat "potekle" napotnice, ni pa upošteval, da pri tem morda briše napotnice pacientov, ki jih je tisti, ki zdravstveno dejavnost opravlja, prenaročil na datum, ki je po poteku napotnice. Varnostne kopije nimajo.

Pa kako tak sistem nima varnostne kopije?

TESKAn ::

Tako da ga dela 'najboljši' ponudnik (=od šefa bratranc, ki 'zaposli' dva študenta, da nekaj naklofata).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Utk ::

Ko treba pribit na križ neko brezvezno spletno trgovino, ki ima plaintext gesla ali ne vem kaj, ni nobenga problema, 100 "strokovnjakov" za varnost se najde in pametuje. Tu, ko se gre za malo večje stvari in bolj pomembno, se pa ne bo nihče oglasil...

TESKAn je izjavil:

Tako da ga dela 'najboljši' ponudnik (=od šefa bratranc, ki 'zaposli' dva študenta, da nekaj naklofata).

Če bi bilo samo to, bi bilo še v redu, ampak problem je globji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

AndrejS ::

Na koncu bo kriv Excel

Wrop ::

Al pa precvikana žička.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wrop ()

Gospod ::

Zaradi objektivne odgovornosti mora odstopiti minister za zdravstvo.
Lp.

PromeuZ ::

TESKAn je izjavil:

Tako da ga dela 'najboljši' ponudnik (=od šefa bratranc, ki 'zaposli' dva študenta, da nekaj naklofata).


Bratje Hrvati imajo eNaročanje čez.

https://in2.hr/en/news/in2-is-upgrading...
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

mr_chai ::

Razumljivo, da morajo za paciente delati IT rešitve ravno pacienti.

Unchancy ::

Gospod je izjavil:

Zaradi objektivne odgovornosti mora odstopiti minister za zdravstvo.

Opa, kaj?! Objektivna odgovornost?! A smo se za to boril s pecikli?
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

c3p0 ::

Hja za backup sistem je "zmankal", aneks pa ni bil podpisan. Vse čisto!

Baja ::

lol, jaz mam backupe, pa še vedno preden šarim po bazah naredim dodaten backup za vsak slušaj.

šalabajzeri2

Cupakabra123 ::

Slovensko zdravstvo je itak v kurcu. Vsi nesposobni pa vsi neke IT portale za narocanje uporabljajo. Kaj je bilo narobe s tem, da si se pri sestri narocil za pregled?

ToniT ::

Govorite o stvareh, o katerih nimate pojma. Če imaš bazo z nekaj 100 koledarji, v katerih je nekaj 1000 zapisov ti backup sicer pomaga, vendar porabiš ogromno časa in energije, da narediš primerjavo stanja v teh tabelah in poiščeš "izginule" zapise in to zaradi tega, ker je pač nekdo "pameten"
To ni excelova tabela z 100 vrsticami.

Treba je zahtevati od Hrvatov, da naj pošljejo vsakemu izvajalcu seznam pacientov, ki so jih umaknili samodejno.

Je pa res, da so skrajšali čakalne vrste.

RockyS ::

ToniT ne pretiravaj.

Že junior developerje se uči, da uporabijo SELECT preden izvedejo UPDATE oz. DELETE in preverijo podatke oz. jih izvozijo/dumpajo.

Jaz se tega še zmeraj držim pa sem že 12 let v tem poslu.

Tak da mislim da si tukaj ti tisti, ki nima pojma o tem, kako se stvarem streže.

To da pa se bi za obnovo podatkov iz backup porabilo ogromno časa in energije pa SO WHAT? Zato pa imajo pogodbe v katerih je definirano kako in kaj. In definitivno so take stvari navedene v pogodbi. In to pač vsaka firma mora vkalkulirati oz. požreti. Drugače se takega posla pač ne moreš it. In napake se dogajajo povsod.

Če bi banka izbrisala tvoje zadnje prihodke in ti nabila minus verjetno ne bi tako pametoval. Je pa res, da bi banka povečala prihodke, ker bi mastno plačeval za ta minus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

misek ::

ToniT je izjavil:

backup sicer pomaga, vendar porabiš ogromno časa in energije, da narediš primerjavo stanja v teh tabelah in poiščeš "izginule" zapise
Aha, zdravstveni domovi pa sedaj lahko porabljajo čas, da bodo poskušali sami "restavrirati" stanje.

sbawe64 ::

SDS (Janez), Marand in Onkološki inštitut
https://www.rtvslo.si/komentar/15005781


kopija komentarja
https://pastebin.com/KrpCcB1z
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

ToniT ::

Rockys ne govori neumnosti.
Zgodile so se stvari, ki se naj ne bi.
Jaz nimam nobenih težav s temi izbrisanimi, ker smo to rešili v 5. minutah.
Nekateri pa očitno imajo probleme. Minister je vso krivdo prevalil na izvajalce, kot je to običajno pri vseh vladah.
V tem poslu sem že preko 30 let in sem doživel že marsikaj. Edina prava pot bi bila, da IN2 pošlje izvajalcem sezname. Pika!

111111111111 ::

Gotovo so bile pobrisane samo napotnice SDS volilcev. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Invictus ::

Bog pomgaj, kako bluzite. baza je pac zanic zasnovana...

1. Kako za hudica ima nek account sploh moznost DELETE?
2. Zbrisane napotnice pac tegas, ne pa brises?
3. Saj je transaction log. Ce zbrises, pac naredis rollback.
4. Kako ni backupa??? Dnevnega, pa se tedenski arhiv ????
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ToniT ::

Vedeti morate, da se je to dogajalo mesec dni vsak dan posebej. V Sloveniji je en kup različnih zdravstvenih sistemov, ki delujejo vsak na svoj način.
Enkrat na dan sistem od IN2 preveri podatke v koledarjih in preveri statuse pacientov, dejanske čakalne dobe itd...
Očitno so bili v nekaterih sistemih podatki pobrisani.

T440 ::

Jaz ne vidim težave. Zakaj bi ljudje hodili k zdravnikom, če pa je vlada rekla, da je dovolj da plešemo, se gibljemo po svežem zraku in smo na soncu?
Skratka, dejanje je skladno s predvolilnimi obljubami vlade in moramo biti veseli, da imamo končno vlado, ki se drži obljub pred volitvami.

s1m0n ::

Ne razumem zakaj se briše veljanje napotnice pacientov? Torej te katerim še datum veljavnosti ni potekel... ali sem kaj narobe razumel?

Glugy ::

Sam kako se ve da je ravno 6000 takih odveč zbrisanih od nevem kok tisočih pobrisanih. Pol morjo že od nekje seštet te številke pa vedt za katere osebe gre. Treba je it sam v akcijo.

sbawe64 ::

Se da kje pogledati, če napotnica XYZ še velja ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

PromeuZ ::

https://narocanje.ezdrav.si/

Verjetno pa tudi na spletni strani / mobilni aplikaciji eZdravja
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

RockyS ::

ToniT je izjavil:

Rockys ne govori neumnosti.
Zgodile so se stvari, ki se naj ne bi.
Jaz nimam nobenih težav s temi izbrisanimi, ker smo to rešili v 5. minutah.
Nekateri pa očitno imajo probleme. Minister je vso krivdo prevalil na izvajalce, kot je to običajno pri vseh vladah.
V tem poslu sem že preko 30 let in sem doživel že marsikaj. Edina prava pot bi bila, da IN2 pošlje izvajalcem sezname. Pika!


Mešaš jabolka in hruške. Poglej si na kateri komentar sem ti odgovoril.

Jaz sem kritiziral izvajalca (podjetje, ki je izbrisalo napotnice oz podjetje ki je zasnovalo ta sistem).
Napake v programski opremi so stalnica, žal. Pomembno je samo kako se lotiš zadeve, da napako odpraviš. In tukaj nima veze koliko baz, programov in ne vem česa vse še, je v tem sistemu. Brisanje iz baze pač ne more biti tako enostaven proces, da se zgodi da ne moreš obnoviti podatkov (pustimo zdaj težave biblijskih razsežnosti).

nekikr ::

Mene pa moti tole:

Za kršitelje so predvidene naslednje kazni:

do 20.000 eurov za pravno osebo, ki velja za srednjo ali veliko
gospodarsko družbo
200 do 1.000 eurov za pravno osebo, ki ne velja za srednjo ali
veliko gospodarsko družbo, samostojnega podjetnika posameznika ali posameznika, ki samostojno opravlja dejavnost;
100 do 500 eurov za odgovorno osebo pravne osebe ali
samostojnega podjetnika posameznika, ki stori prekršek.

Govora je o prikazovanju nadležnih bannerjev o piškotkih, ki jih 90% ljudi niti ne razume.

Če pa pobrišeš napotnice? Potem pa minister reče, da je vse ok, da bodo pogledali kaj lahko naredijo, da se kaj takega ne bi več dogajalo. Morda bo šel kdo celo za 5 minut v kot sedet (ne, saj ne, to bi bilo preveč drastično za javni sektor).

111111111111 ::

Glugy je izjavil:

Sam kako se ve da je ravno 6000 takih odveč zbrisanih od nevem kok tisočih pobrisanih. Pol morjo že od nekje seštet te številke pa vedt za katere osebe gre. Treba je it sam v akcijo.

Čaki da se zmenijo koliko to košta. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

E-napotnica (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5815347 (8455) simnov
»

Nov vrhunec digitalne transformacije v slovenskem zdravstvu: do podatkov zdravstveneg (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
18343132 (29489) SeMiNeSanja
»

Odgovorno razkritje ali neodgovorno nerazkritje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
13951231 (41368) fujtajksel
»

Kaj bi vi pričakovali od aplikacije z vsemi vašimi zdravstvenimi podatki na pametnem

Oddelek: Mobilne tehnologije
428086 (6421) Matej_K
»

Endokrinolog

Oddelek: Loža
2313009 (11468) Pithlit

Več podobnih tem