» »

Priklopna postaja z napajanjem - nujno

Priklopna postaja z napajanjem - nujno

deltacqb ::

Zdravo,

na drugem koncu Slovenije sem pozabil napajalnik za Lenovo X1 prenosnik. Ker je v planu kupiti priklopno postajo za domačo pisarno je zdaj odličen čas glede na mojo pozabljivost.

A obstaja kakšna trgovina v Mariboru ali Ptuju, ki bi te priklopne postaje (seveda mora biti kompatibilina s prenosnikom) imeli na zalogi, da skočim po njo?

Mora imeti možnost napajanja prenosnika, torej take brez ac/dc odpadejo.

Hvala vnaprej...

tony1 ::

Ali ima laptop USB-C konektor za filanje? Če ja, ga lahko filaš z vsakim (dovolj močnim, tisti od mobitela ne bo kaj konkretnega nafilal) napajalnikom (ni treba, da je Lenovo) z USB-C konektorjem. V tem primeru iščeš generičen docking station (ni treba, da je Lenovo) z USB-C konektorjem... Poskusi prebrskati spletne štacune s tistega konca, morda ga kdo ima na zalogi...

So šli pa tudi dockingi nekaj malega iz mode, ker so se pojavili monitorji, ki imajo USB-C izhod, skozi katerega v laptop pripelješ napajanje, display port in USB... Nato v monitor vštekaš samo še miš in če si pripravljen delati prek WIFIja, imaš v bistvu v laptop vštekan samo en kabel...

deltacqb ::

Ja, USB-c kokentor ima. Žal sem probal z vsem kar imam doma pa ne polni. Monitorje tri doma pa niti eden z usb-jem :)

steev ::

lahko filaš z vsakim (dovolj močnim, tisti od mobitela ne bo kaj konkretnega nafilal) napajalnikom


To ni res. Polnilec za telefon dela na 5V, za laptop potrebuješ usb-c power delivery z vsaj 20V.

https://www.bigbang.si/napajalnik-usb-c...

https://www.bigbang.si/usb-c-45w-polnil...
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

tony1 ::

(...) tisti od mobitela ne bo kaj konkretnega nafilal (...)

deltacqb je izjavil:

Ja, USB-c kokentor ima. Žal sem probal z vsem kar imam doma pa ne polni. Monitorje tri doma pa niti eden z usb-jem :)


Poskusi najti štacuno, ki bi imela ali USB-C polnilec za laptop ustrezne moči ali pa USB-C docking...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

Han ::

V vsakem primeru rabiš ustrezno močan polnilec, vsaj 65W.

https://www.bigbang.si/adapter-hitri-tr...

Spodnji je na zalogi tudi na Ptuju.

https://www.bigbang.si/cellular-60w-5xu...

Pa na ustrezen USB A-C ali C-C kabel ne pozabi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Peter18 ::

Za Power Delivery rabi nujno Usb-c in ne Usb-a kabel.

blackbird42 ::

A si prepričan da gre z USB A-C kablom?
Po mojih izkušnjah deluje samo USB C-C.

Tidule ::

Pozabi na usb a-c. Če hočeš polnit prenosnik rabiš imet usb C-C drugače ne bo delovalo, ker preko usb A ne bo šlo več kot 5v.

Han je izjavil:

V vsakem primeru rabiš ustrezno močan polnilec, vsaj 65W.

https://www.bigbang.si/adapter-hitri-tr...

Spodnji je na zalogi tudi na Ptuju.

https://www.bigbang.si/cellular-60w-5xu...

Pa na ustrezen USB A-C ali C-C kabel ne pozabi...


Povsem zgrešeni predlogi. To bo samo denar stran metal. USB C z 30w praviloma ni dovolj za laptop (odvisno je sicer od modela), ravno tako usb a-c ne bo polnil prenostnika. Lenovo x1 kolikor vem rabi minimalno 65w, serisko pa pridejo z 135w ali 165w polnilci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Han ::

Namesto, da (zgrešeno) grajaš, podaj boljši predlog...

Za prvi polnilni adapter na moji povezavi lepo piše "(USB-C1) Super hitro polnjenje 2.0 max. 45 W, PD 3.0 PDO max. 65 W".

https://www.bigbang.si/adapter-hitri-tr...

Tidule ::

pri drugem pa 1 USB-C port 30W Power Delivery, da o blodnjah o USB a-c sploh ne govorimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Han ::

Tudi drugi bi moral napolnit prenosnik, pač bolj počasi...

Tidule ::

Takoj ko boš pojasnil kako boš preko usb a-C dobil karkoli drugega kot 5v...

Še vedno je to povsem zgrešen nakup. Tudi če je prvi polnilec sposoben MAX dat od seb 65w je to za Lenovo x1 spodnji minimum. Povsem stran vržen denar.

Kar OP rabi je 90w, ali močnejši napajalnik.

tole je največ kar ima BB https://www.bigbang.si/napajalnik-port-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

WizzardOfOZ ::

Tidule je izjavil:

Lenovo x1 kolikor vem rabi minimalno 65w, serisko pa pridejo z 135w ali 165w polnilci.

45W je minimum.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zimonem ::

Odvisno od tega katera generacija. Pa če nabavlja naj 65w. Meni togo okno tudi 57w polnilec pa ni panike. Ampak če na novo nabavljaš. Kupiš 65+w.

WizzardOfOZ ::

napajalniki za carbona so:
35W
45W
65W
90W
130W
170W
230W

Najbolj optimalen je 65W, s priklopno postajo pa 90W ali več.

Meni recimo Thinkpad Tablet X1 Carbon 3. generacije (proc i5 8.gen) dela na 36W polnilec. Seveda je bolje imeti močnejšega, ampak če je samo tak na razpolago, bo tudi ta dober.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

cjen ::

Sem v podobnem primeru tudi ze napolnil laptop z navadnim usb c-c polnilcem od telefona (tisti mali... Mislim da 18W).
Je pa res da polnilec ni dohajal porabe, ampak ja.... Bolje kot nic.
Sem moral pac vsako uro izklopit racunalnik in pocakati, da se napolni.
Zdaj imam pa kar kupljen 100w usb c-c polnilec iz aliexpress-a in deluje odlicno.

WizzardOfOZ ::

Jaz imam 110Wh baterijo (powerbank), ki mi 2x napolni prenosnik (42Wh je baterija na prenosniku), powerbank se pa lahko fila na 18W usb polnilec od telefona, tako da sem nehal druge napajalce ta thinkpade okol nosit, ker so pretežki.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

jc ::

Tidule je izjavil:

Takoj ko boš pojasnil kako boš preko usb a-C dobil karkoli drugega kot 5v...

Še vedno je to povsem zgrešen nakup. Tudi če je prvi polnilec sposoben MAX dat od seb 65w je to za Lenovo x1 spodnji minimum. Povsem stran vržen denar.

Kar OP rabi je 90w, ali močnejši napajalnik.

tole je največ kar ima BB https://www.bigbang.si/napajalnik-port-...


Original Xiaomi 45w polni Macbooka in Thinkpada (T14 in P14), ki jih imam doma. Ima usb A-C kabel (ti lahko slikam, ce ne verjames) . Ne polni tako hitro kot original 65w, vendar brez problema dohaja porabo.

Tidule ::

Kaj ima to z Lenovo X1 o katerem sprasuje OP?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Han ::

Dokazal ti je, da lahko tudi ustrezen polnilec z USB A-C kablom polni novejše prenosnike... ;)

Tidule ::

Se vedno to ne spremeni dejstva, da so polnilci, ki jih predlagas neumnost, tako kot uporaba usb a- c kablov in da je to metanje denarja stran, ce kupujes novo.

Predvsem pa nam to jic ne pove o tem katero generqcijo x1 ima OP in ali bo zadovoljen z 5v polnenjem.

Sem prepircan da bi laptop lahko napolnil tudi z dovolj veliko zalogo krompirja, pa bi bilo to predlagat visek idiotizma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Han ::

Predlagal sem polnilca, ki sta na zalogi in bi ju lahko včeraj takoj kupil v MB ali na Ptuju. In z njima bi dejansko lahko napolnil baterijo, s prvim gotovo tudi uporabljal prenosnik med polnjenjem...

Skratka, trolaš da glava boli.

mn ::

Tidule je izjavil:

Se vedno to ne spremeni dejstva, da so polnilci, ki jih predlagas neumnost, tako kot uporaba usb a- c kablov in da je to metanje denarja stran, ce kupujes novo.

Predvsem pa nam to jic ne pove o tem katero generqcijo x1 ima OP in ali bo zadovoljen z 5v polnenjem.

Sem prepircan da bi laptop lahko napolnil tudi z dovolj veliko zalogo krompirja, pa bi bilo to predlagat visek idiotizma.


Sicer se strinjam, da so polnilci zgoraj metanje denarja stran, če jih ne potrebuješ takoj, ampak na USB-A 30W je kakor vem ravno tako na 20V. Seveda še ni nujno, da njegov laptop podpira te protokole.

Tidule ::

Zanasat se na to, da bo prenosnik podpiral random mobilni standard za polnenje je precej naivno. Ravno zato je kapitalna neumnost kupit usb a-c kabel, ce tako polnilec kot laptop omogocata usb C.

Han je izjavil:

Predlagal sem polnilca, ki sta na zalogi in bi ju lahko včeraj takoj kupil v MB ali na Ptuju. In z njima bi dejansko lahko napolnil baterijo, s prvim gotovo tudi uporabljal prenosnik med polnjenjem...

Skratka, trolaš da glava boli.

Kar blodi dalje, ce je kdo tako neumen da ti bo verjel, da so na zalogi samo usb a-c kabli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Zimonem ::

V mb imaš itak mi-store , spodnji je pa na zalogi. BB ima itak trapaste cene.
https://mi-store.si/products/xiaomi-120...

Tidule ::

Kqj ti mora falit v glavi, da se gres pri kupovanju novih polnilcev loterijo s standardi preko usb-a, ce je pa to ravno z usb-c to koncno reseno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Zimonem ::

Ja pol pa tega
https://mi-store.si/products/xiaomi-65w...


Pojma pa nimam s čim je prenosnik kompatibilen. Niti ne vemo generacije.

Pa USBc kabli z emarkerjem spet niso zmer na polici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Tidule ::

Tocno zato pa kupis usb-c in ne rabis ugibat glede standardov.

jc ::

Tidule je izjavil:

Kaj ima to z Lenovo X1 o katerem sprasuje OP?


Če počakaš do srede, ti pa lahko pokažem še, kako se Thinkpad X1 polni z istim kablom in polnilcem.

Če nekdo rabi nekaj na hitro, ker je pozabil, je popolnoma vseeno a kupi A-C kabel ali C-C. Če bi pa rad imel dock, pa kvalitetnejši pridejo s svojimi polnilci, tako da bo spet popolnoma vseeno kakšen kabel je.

Tidule je izjavil:

Tocno zato pa kupis usb-c in ne rabis ugibat glede standardov.

Lahko kupiš C-C kabel in polnilnik, ki ne podpira PD, pa nisi naredil nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jc ()

Tidule ::

To se moras pa extra potridit da najdes, das kak link kje to dobis?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

mirator ::

Se mi zdi, da vsi nekoliko pozabljate, da je poleg moči pomembna tudi napetost. Če imaš polnilec moči 100W in z izhodno napetostjo 5V, ne boš nikoli napolnil prenosnika, ki zahteva napetost 20V in recimo 65W.

Zimonem ::

Pa saj to dobro vemo in imamo pošlihtano. Problem je kaj se da dobit takoj na šajerskem.

mirator ::

Jaz sem v Big bangu v Ljubljani (je pa tudi v Mariboru) za Lenovo prenosnike kupil univerzalni (se pravi tudi za Lenovo) napajalnik s kabelskim izhodom usb-C in dodatnim USB-A izhodom za mobilnike. Vse mi odlično funkcionira. Tipa pa ne vem, ker ga imam na dislocirani lokaciji.

tony1 ::

Tidule je izjavil:

Kqj ti mora falit v glavi, da se gres pri kupovanju novih polnilcev loterijo s standardi preko usb-a, ce je pa to ravno z usb-c to koncno reseno?


Bom vprašal nekoliko zavito, da malo zrajcam moderatorje: zdi se, da smo tega uporabnika že enkrat nekje videli. Po več letih njegovega pisanja mu je nekdo (najbrž v hipnozi) dopovedal, da naj se vendar začne obnašati primerno letom otroka iz male šole (kar je običajen nivo foruma, tale post pa niti tega ne dosega). Nato je spremenil nick in kmalu zapustil forum. Ga je kdo pogrešal?

In še, se je sedaj spet prikotalil nazaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

deltacqb ::

Sem kupil 90w v BB na Ptuju in dela ok. Glavno mi je, da polni tudi če polni počasi.

Hvala vsem za hiter odziv.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

polnilec za telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
989861 (679) matobeli
»

ali lahko filam ta powerbank s tem polnilcem?

Oddelek: Pomoč in nasveti
251804 (1144) Zimonem
»

Napajanje prenosnika z USB-C

Oddelek: Pomoč in nasveti
231787 (824) cias
»

Prihodnji teden v EU sprejeta odločitev o enotnih polnilnikih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9812003 (9166) Gagatronix
»

USB-C kabli in polnilci (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9818700 (9485) rdecaluc

Več podobnih tem