» »

Napajanje prenosnika z USB-C

Napajanje prenosnika z USB-C

zzbil ::

Zdravo,
imam računalnik Lenovo ideapad 5 15, ki glede na Lenovo spletno stran, podpira tudi USB C polnjenje. Sem preizkusil napajat z 18W polnilcem, a računalnik ni zaznal. Nato sem poskusil še s 65W polnilcem telefona Realme in spet nič.
Zanima me, kaj delam narobe? Mora polnilec podpirat Power Delivery 3.0 standard, da lahko polni skozi moj PD 3.0 USB C vhod? Podatke po USB C lahko prenašam.
Hvala že vnaprej!

matobeli ::

Točno tako, podpirat mora PD.

zzbil ::

Hvala za odgovor:)
Morda veš kje se da to kupit? Na aliexpresu ne najdem polnilca, da bi specifično pisalo da podpira Powerdelivery. Možno pa, da narobe gledam..

amacar ::

Ogromno jih je. Js imam tega: https://m.aliexpress.com/item/100500133... vzel sicer na banggoodu za 16€ iz EU skladisca.
Imam pa tudi tega: https://h5.aliexpress.com/item/40008790... za 14$ pa dela ok, preverjeno na xiaomi laptopu in lenovotu.

Han ::

Primarna funkcija tega USB-C je sicer možnost napajanja (polnjenja) drugih naprav, ko je prenosnik priklopljen na priložen zunanji napajalnik.

matobeli ::

USBju je vseno kaj je njegova primarna funkcija ;)
Eni leptopi imajo več portov z USB C PD, pol se pa sam odločiš kaj počet z njimi.

Han ::

Če ima prenosnik poseben priklop za polnjenje, je priporočljivo uporabljati slednjega. Hitro polnjenje baterijam ponavadi škoduje na dolgi rok...

c00L3r ::

Jaz sem nabavil tega. Z njim polnim 2 različna prenosnika, telefon, slušalke in vse ostalo kaj ima Tip C port.

https://www.mimovrste.com/prenosniki-po...

matobeli ::

Sam ni ravno najboljša opcija, je 3x dražji od priporočenega in ima fiksen kabel.

Konektor se polomi, ali pa bi prišel prav krajši.

Ampak vsaj ne pozabiš vzet kabla sabo.

zzbil ::

Kako pa je s polnjenjem telefona, če kupim DP polnilec z 65W. Dans majo za hitro polnjenje vsi nek svoj standard. Bo lahko DP polnilec z 65W polnil moj Realme 7 pro (65W superdart) in ali lahko škoduje bateriji (zaradi različnih standardov, ne moči)

matobeli ::

Če telefon podpira PD bo polnil toliko kot mu omogoča telefon preko PD. Drugače bo polnil na 5V v "počasnem" režimu.

Eni polnilci so tudi kombo quickcharge (qualcomm)/PD, se splača takega vzet če telefon ne podpira PD in podpira QC

robo125 ::

Vprašam kar tule. Za prenosnik Fujitsu A3510 ali A3511 me zanima koliko W podpira PowerDelivery. V specifikaciji (sneto z strani Fujitsu) ne dobim. Proizvajalec v zvezi s tem ne odgovarja na maile. Rabim zato, da vem kakšen polnilec/powerbank nabaviti. Drugače grem kar v eno štacuno malo sprobat. Samo tudi to ne bo dalo točnih podatkov...

cias ::

Eno delajo samo s PD 20V.

Aja, jaz sem imel eno win tablico ki je na PD 20V lahko delala tudi navita, samo mi je v 4 mesecih skurilo napajalno vezje v tabu. Če mislite z močnim napajalcem prelisičiti zmogljivost baterije...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cias ()

robo125 ::

Ja, to sem mislil. PowerDelivery uporabiti kot rezervni charging port. Da ne nosim polnilca s sabo, ampak imam na drugem mestu kar usbc polnilec oziroma kar powerbank. Tako početje skuri usbc port?

cias ::

robo125 je izjavil:

Tako početje skuri usbc port?


Skuri (ne port, napajalno vezje) če zlorabljaš in na polnilcu goniš prenosnik/tablico na polno. Med polnenjem ni dobro delat kaj pretiranega.

Seveda tudi odvisno od kvalitete računalnika.

GupeM ::

Kaj pa potem za laptope, ki imajo samo USB-C in original priložen 65 W USB-C polnilec? Recimo Lenovo Thinkpad T14 je že takšen primer. Tukaj drugega porta ni kot samo USB-C. Verjetno je potem tudi napajalno vezje dizajnirano tako, da zdrži zadeve?

fujtajksel ::

Seveda bi moralo "zdržat". Problem je mogoče lahko, če nek polnilec ne daje ven tistega, kar njegov PD oglašuje. Pa za dolgo življenje baterije načeloma ni zdravo da se polni zelo hitro, tudi bolje le do 90% ali 80% nameesto 100%.

PD porabniki so lahko izbirčni in vzamejo samo določene kombinacije napetosti in toka (moči). Prenosniki tipično ne delajo z manj kot 20V, kar ponavadi podpirajo polnilci vsaj 45W.

robo125 ::

Kateri usbc polnilci se pa priporočajo za polnjenje laptopov. Konkretne znamke (Anker, Xiaomi, Dell,...?). Na kaj biti pozoren v specifikaciji? Katere voltaže podpirajo? Podpora 20V je verjetno najvažnejše, kar sklepam po zgornjem postu?

Karen ::

Jaz imam Baseus GaN3 Pro Dual 65W USB-C PPS PD3.0 60W USB-A SCP FCP QC3.0... dela 65w Lenovo X1 nano, pa tudi 45W Lenovo Yoga 910 (ene 3 sem kupil, pa vsi delajo bp.). Na X1 Extreme pa je ok če nič ne delaš - fila ne, ampak dela, pa seveda pregreva. Imam še enga 87W, zajamra da ni ok in potem vzdržuje baterijo, če ni zalaufana GTX1650 ki je not.

cias ::

Aplovi PD polnilci so kar cenjeni.

robo125 je izjavil:

Podpora 20V je verjetno najvažnejše, kar sklepam po zgornjem postu?


Če to zahteva/podpira porabnik. Drugače je brezveze. Poglej kaj podpira in rabi prenosnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cias ()

matobeli ::

Vsi prenosniki bi skor mogl met 20V. Že njihovi native polnilci so 19V.

maggie ::

[url=https://calculatorspro.com/]basic calculator[/url] Our Free Basic Calculator online runs on all devices whether it is a PC or a smartphone. Calculators Pro supports both simple arithmetic operations and all types of calculations.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: matobeli ()

robo125 ::

cias je izjavil:

Aplovi PD polnilci so kar cenjeni.

robo125 je izjavil:

Podpora 20V je verjetno najvažnejše, kar sklepam po zgornjem postu?


Če to zahteva/podpira porabnik. Drugače je brezveze. Poglej kaj podpira in rabi prenosnik.


Ni podatkov. Tu so specsi
https://docs.ts.fujitsu.com/dl.aspx?id=...
in jaz ne najdem.
Potem support (fujitsu) ne odgovarja na vprašanje glede usb c pd. Oziroma ne odgovarja na nobeno vprašanje...

Oziroma sedaj vidim da car charger ki je naveden v specsih za ta prenosnik podpira:
USB Type-C:
PD 2.0 5V/9V/12V/15V/20V
PD 3.0 5V/9V/12V/15V/20V
PD 3.0 PPS 3.6V - 21V
QC 2.0 5V/9V/12V
QC 3.0 3.6V - 12V

Zdaj vidi ti a prenosnik tudi podpira vse to...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: robo125 ()

cias ::

Očitno rabiš 20V. Saj ni neka pretirana cena za take. Vzemi enega ki ima 20V in dosti W, podobno kot je ta za avto ki ga omenjaš. Prenosnik bo vzel kolikor rabi, ravno to je fora teh USB quick/PD polnilcev, da se porabnik in polnilec zmenita kako in kaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

polnilec za telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
989860 (678) matobeli
»

USB C docking station

Oddelek: Kaj kupiti
314333 (1349) Morison
»

Prihodnji teden v EU sprejeta odločitev o enotnih polnilnikih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9812003 (9166) Gagatronix
»

USB-C kabli in polnilci (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9818700 (9485) rdecaluc
»

Bo EU predpisala enotne polnilce mobilnikov? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostalo
7122108 (15253) MrStein

Več podobnih tem