» »

flashanje R9800-->R9800XT

flashanje R9800-->R9800XT

MrX ::

tle je novica!

ajde, tisti k mate 9800, a boste probal? dejte napisat rezultate.

sam je res hudo tole modanje grafičnih od ATIja8-)

DjTonic ::

Zgleda lepo tole ja, samo ne vem, če si bo kdo upal "reskirat" grafikuljo za tole modifikacijo ;)

GUFY ::

Pri fleshanju ni nevem kakšnega rizika. Sam sem fleshal Radeona 9700 ne-pro z biosom, ki je omogočal navijanje in to večkrat pa ni bilo nobenega problema.
Slediti je treba navodilom pa bo.:D :D

tt2 ::

Mene pa zanima, če je možno fleshat Radeon 9000 (ne pro) v pro, ali v 8500 , 8500le, ali pa mogoče v 9100???

Super Sonic ::

Mene pa zanima, če je možno fleshat Radeon 9000 (ne pro) v pro, ali v 8500 , 8500le, ali pa mogoče v 9100???

9000(pro) / 9200 (pro) je eno grafično jedro R(V)250

8500(le-lele) / 9100 (le-lele) je pa drugo grafično jedro.

med njima so velike razlike

Tvojo 9000 se najbrže da spremenit na 9000 pro, če le rami in gpu to dovoljujejo

rage3d
powerstrip pa naj ti bosta v pomoč



p.s
pa ne pozabi na hlajenje
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Super Sonic ::

"tle je novica!
ajde, tisti k mate 9800, a boste probal? dejte napisat rezultate. "

to praktično ni nobena novica, ker XT JE samo navit PRO, kar je masikdo dosegel (in presegel) že zdavnaj.


"sam je res hudo tole modanje grafičnih od ATIja"

jap kar se tiče tega je ATI daleč pred nVidio (čeprav..)
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

boštjan ::

jap kar se tiče tega je ATI daleč pred nVidio (čeprav..)

ja,čeprav...

morphling1 ::

:D Jaz nisem nikol štekal (tud ko sem mel Radeona) v čem je ta fora da je treba Atijeve kartice kr naprej neki flashat. Ok flashaš Herculesa na default ATi bios, da se sploh začne navijat, flashas določene ne pro modele na pro, da jim odkleneš navijanje, that's it. Editiranje biosov samo zato da imaš višjo default frekvenco ni pa noben mod, še manj pa nekaj s katerim kartica kaj pridobi. Če rabiš višjo frekvenco jo pač naviješ s kakim programčkom ala Rage 3d tweak, ali pa Riva tuner drugega ne rabiš nastavitve si tako in tako zapomneta, delata pa še cel kup drugih pametnih stvari, zaradi katerih se ta dva programa vedno splača imeti instalirana.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Caligula ::

Caki sam kokr je men znano drugacen bios pomen tud drugacno deloanje RAMov, ker naj bi spremenilo njihove tajminge pa tud bojda da napetost oz voltazo? Skratka, ce ma nepro kartica dobro infrastrukturo, naj bi bios od pro predvsem zato se neki dodal, in se da zarad drugacnih tajmingov,.. pol se malo bolj navit kakor z originalnim biosom.

morphling1 ::

Če se zafrkavaš s timingi bo rezultat samo slabši. Bolj zategnjenih timingov čipi ne prenašajo najbolje, manj zategnjeni pa močno upočasnijo delovanje. O kontroli napetosti zaradi biosa lahko pozabiš, za to so namenjeni voltmodi. Noben 3d mark rekord še ni padel zaradi flashanja biosa :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

BoLhCa ::

kaj radeon 9800Pro ma osem cevovodov in pa 256 bitne ramcice??
Ker XT jih ma...
To se prav, de razlika ni samo v frekvenci...

lp, .bolhca.

boštjan ::

kaj radeon 9800Pro ma osem cevovodov in pa 256 bitne ramcice??

seveda,saj jih tudi 9700pro ma,pa 9700 in 9800.

morphling1 ::

Bolhca ja in ko flashaš 7000 na 9800xt dobiš 16cevovodov ter 512 bitno spominsko vodilo, vsi najlepši bombončki se skrivajo v biosu, bad boy ATi :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Caligula ::

Jah bojda, ce se kartico z zmogljivim ramom flasha na pro verzijo, se v istem compu pod istimi pogoji bolje navija. Baje prav zaradi tega, ker imajo PRO v biosu bolj agresivne nastavitve-tako voltaze kot tajmingov za rame na grafi.

To pravi folk, ki je dal ze dosti najboljsih graficnih cez pa tudi na nekaterih tujih forumih sem zasledil podobne zadeve.

Skratka, ce ma kartica fizicno isto infrastrukturo samo je ena nepro, se jo da bolj navit brez artefaktov,... ce ma pro bios gor.

Nism jz to tega prsu. Se mi pa zdi logicno, da pro bios ne shrani samo visjih frekvenc ampak dejansko ma neke bolj optimizirane nastavitve not.

BoLhCa ::

caki mal.
To se prav ce ma grafa stiri cevovode in recimo 128 bitne rame, se da to zvecat z novim biosom, al kaj?

pol u bistvu je res edina razlika med 9800Pro in XT-jam v frekvenci, ki pa nas itaq ne briga>:D

boštjan ::

To se prav ce ma grafa stiri cevovode in recimo 128 bitne rame, se da to zvecat z novim biosom, al kaj?

pozabi,edino če ma dodatne 4 cevovode skrite,kot recimo prve 9500,samo ni pa garancije da bo delovalo.

BoLhCa ::

ok bols=)

DjTonic ::

Da med 9800 pro ter XT je razlika v frekvenci ter v tem, da ima XT možnost vključitve Overdrive-a. Če flashas 9800 Pro na XT, dobiš tudi na R350 to možnost. XT je samo marketinška varka:D

Ker so XT-ji dobavljivi trenutno le kot 256MB je v nekaterih težava, ko flashas 9800pro 128MB, sicer stvar derla neki čudni artefakti se pojavljajo le v 3DMarku 03 drugi test Batle of Proxycon. Pod možnosti karte zazna tudi 256MB, čeprav jih je 128MB. Zat nekaterim dela nekaterim ne, odvisno od firme,... Največja pričakovanja pa so seveda za bios od 128MB XT-ja:D

Če kdo rabi kakšen Radeon bios naj samo pove,...>:D

tt2 ::

Ker sem nov v navijanju, me zanima kaj pomeni fleshati radeon 9800pro v XT. Ali to pomeni, da ga naviješ na tisto hitrost, ali pa da instaliraš kak crack/popravek in se nato kartica spremeni iz pro v XT???

DjTonic ::

Ne to pomeni, da prepišeš njegov EEPROM čip ali po domače Bios>:D. Torej se grafična kartica na kateri je bil prej naložen bios od 9800 pro sedaj predstavi, kot 9800 XT (Torej takti ure, ki ustrezajo XT-ju). Da se pa tudi .rom fajl od biosa s kakšnim editorjem predelat in znižati/povišati privzete nastavitve na katerih kartica deluje. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

tt2 ::

A je mogoče to narediti z radeonom 9000 in ga fleshat v radeon 9000pro, ali 9200, ali v 9200pro. Če je mogoče, bi mi lahko to nekdo razložil.

boštjan ::

pri 9000 se ti ne splača tega delat,dovolj bo da naviješ navadno 9000 na 9000pro.

morphling1 ::

Caligula flashalo se je nekatere ne-pro verzije, ampak samo zato ker se jih v osnovi sploh ni dalo navijat, šele s pro biosom se jih je dal. To je itak največja neumnost kar se jih je Ati zmislil.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

BoLhCa ::

ampak samo zato ker se jih v osnovi sploh ni dalo navijat, šele s pro biosom se jih je dal


to mislim, da je blo tud pri 9700 karticah...
al sm zgresil?

boštjan ::

tako je,tudi če si hoto navadno 9700 navijat si jo moral flešat,kaj misliš zakaj

Caligula ::

Morphling:

Ze, ze, samo pravim, da baje ni fora samo v clocku, ki naj bi sel pol na tistega v PRO verzijah po dfaultu. Kakor razumem jaz, pri orenk grafaf boljsi bios dejansko prinese tudi bolj optimizirane timinge ramov, malo visjo voltazo,.. skratka, da ne gre le za visjo frekvenco ampak kar malo vec.

Skratka pravim, da ni neumnost flashati nepro na pro. Se obicajno potem ista grafa vseeno bolj navije. Vsaj pri najhitrejsih grafah, kjer so hudi rami pa malo bolj napredni cip.

To je tako kot bi primerjal recimo comp pri katerem lahko samo visas FSB, ostalega pa ne. Se da navit, samo ne tako, kot ce lahko vecas se voltazo, stelas timinge rama,.. (no ne cisto tako ampak priblizno)). Skratka boljsi bios je narejen tako da so nastavitve optimalne za visjo default frekvenco, medtem ko pri nepro za nizjo. Potem se od te osnove naprej vsaka drugace navija. Pro se logicno bolj. Ceprav je infrastruktura boljsa.

To da ATI neke kartice zaklepa pred navijanjem je itak bedarija za uporabnika, za njih pa pac jalov poskus, da bi cenovno diskriminirali potrosnike. Neekonomisti pac ne poskusajte razumet kaj to pomeni :D

morphling1 ::

Ma saj nisem rekel da je flashanje nepro kartic na pro brezveze, to se splača. Samo voltaž sigurno ne manipuliraš, timingi so pa lahko malenkost popravljeni (ampak to ne naviju tistega kar ti omogoča kak bios editor, pač pa bolj fine nastavitve), meni se je bolj brezveze zdelo flashanje na XT, ki je pa dejansko brezveze saj s tem ne pridobiš čisto nič, pa tudi flashanja na neko višjo frekvenco z editiranimi biosi nima prav nobenega smisla, pa recimo flashanje na R8500 na 9100 se mi zdi brezveze, pa še kaj bi se našlo :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

VASkO ::

@caligula

daj ze enkrat nehaj s to voltazo srat, ker sploh ni res in trenutno mogoce glede na design ATI kartic voltaze z menjavo BIOSa dvigovat - nimajo "soft stelanja" ampak hardwersko resitev s krmilnikom

vse kar je, je to, da se ce ze, menjajo timingi za RAM, da se doseze visja frekvenca RAMa - v primeru 9800NP in 9800PRO lahko povem iz prve roke, da je 9800 z NP BIOSom in RAMom navitim na 320mhz enako hitra kot PRO BIOS z RAMom na 340mhz (default). to kaze, da so timingi pri NP bolj zategnjeni.

z NP BIOSom mi RAM gre nekam nizko navit, nisem sploh meje iskal, je pa max okoli 330mhz. s PRO BIOSom pa mi gre RAM na 378mhz brez artefaktov, kje pa ze tudi slabsi timingi ne igrajo vloge -> pospesek je ogromen.



PS
en pojem ,ki se pogosto pojavlja, je BIOS (Basic Input Output System) in z njim ne mores pricarati dodatnih cevovodov ali razsiriti spominskega vodila (BoLhCa). tolko za razlago. lahko se epremeni ID string, da ti pise pri bootanju racunalnika npr. "Crazy madafaka 3D turbo engine" pa inicializacija TV standarda (za to je na karticah tudi en mali DIP switch) pa take fore... to pa gre

boštjan ::

"Crazy madafaka 3D turbo engine"

:D :D :D

BoLhCa ::

in z njim ne mores pricarati dodatnih cevovodov ali razsiriti spominskega vodila (BoLhCa).


:8)

Ja VASkO sm si zapomnil, al bos metal to se par tednov gor:D

lp

p.s. "Crazy madafaka 3D turbo engine" Kok pravs da se to nardi>:D >:D

Caligula ::

Bolhca, res se ne da pricarat novih pipelinov>:D

Se pa da ce so zaklenjeni odklent tiste-oz softwersko to narest.

Vaslko, to kar si napisal o svojih izkusnjah s tem je OK sam to je na eni kartici. Je pa lahko med proizvajalci, rami, verzijami,.. to hudo razlicno.

Bolhca pa-se enkrat. Ne da se pricarat pipelinov>:D >:D

Caligula ::

Pa itak da je flashanje na XT brezveze, ce mas ze tko navito kartico.

To je tko k MSIjeva nforce2 plata, k se sam neki spona, ce je treba. Kdo to rab, ce hoces ze sam orenk nasponat. To je kvecjem za folk k ma prevec denarja pa noce navijat "ker se bojim da bom kej naredu". to so tisti k jim je treba razlagat, da ko ocka pa mamica pocneta "tisto" ji ocka ne dela nic hudega. >:D

VASkO ::

@BoLhCa
brez skrbi pa brez zamere :8)

drugace pa ne poznam niti ene ATI kartice, ki bi se ji voltaza nastavljala preko BIOSa

pa tudi z NVidio je mislim da enako. so sicer neki modeli, ki imajo monitoring (vrtljaji ventilatorja, voltaze in temperature), to pa je tudi vse

tudi radeon XT ima neke sorte monitoring, da se kartica lahko varno navija - temu se po ATIjevo rece overdrive v 3.8catalystih in je zame goljufija

Caligula ::

Ni goljufija. Glede na to, da onu uradno kao navijanja ne podpirajo, je to pac nek njihov uradni kompromis. Za nas, ki navijamo pa je pac brezvezen.
Zavajanje je, ce tega ne povejo. Kot recimo Nvidia z goljufanjem takrat, pa Radeon tudi ze podobno.

Ce povejo, ni nic narobe. Zaloleke, ki nccejo navijat sami je to cisto vredu opcija. Zakaj pa nekdo nebi hotel navijat pa je drugo vprasanje. Papki pac.

Pa Bolhca se enkrat!
Nic ne pricara novih pipelinov. OK-mogoce par ekstra Evrov.
:D

BoLhCa ::

cak a pol se res ne da?:D
fora...

zakaj pa ne?:D :D :D

lp, .bolhca.

Dr_M ::

mislm...sam enim se res ne da nc dopovedat. ti ne mores s programom spremenit kosa silicija. spremenis ga samo tako, da z eno ogromno macolo po njem uzges. konec pika
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BoLhCa ::

mislm...sam enim se res ne da nc dopovedat. ti ne mores s programom spremenit kosa silicija. spremenis ga samo tako, da z eno ogromno macolo po njem uzges. konec pika


dej se enkrat preber...
pa bos morde videl da je blo to u fori napisan...

VASkO ::

lol

BoLhCa ::

>:D

Dr_M ::

BoLhCa: aja sori...sm mislu da se kej pametnga pogovarjas, pa vidm da same gluposti klatis skos.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BoLhCa ::

ja oprosti Mr. Popolni.

kuglvinkl ::

Ok, dost je blo.
Your focus determines your reallity

DjTonic ::

daj ze enkrat nehaj s to voltazo srat, ker sploh ni res in trenutno mogoce glede na design ATI kartic voltaze z menjavo BIOSa dvigovat - nimajo "soft stelanja" ampak hardwersko resitev s krmilnikom


Vasko si prepričan glede tega? Jaz sem se z ljudmi, ko so flashali 9800pro na XT pogovarjal in jim je nadgraditev povišala voltažo GPU-ja na 1.8V. Torej nekakšen voltmod brez spajkanja. Tak, da se sigurno poveča Vcore. Prvo probajte pa potem govorite ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3DMARK 2001SE build330 (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Navijanje
122456667 (25399) LittleDevil
»

Bios flash radeonke 9800 non-pro v 9800 pro

Oddelek: Pomoč in nasveti
10915 (766) royal
»

Kako izvem temperaturo GPU

Oddelek: Navijanje
442338 (1735) Tilen
»

2.8ns rami na 9800pro? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1205842 (3543) T(he) Boss
»

Radeon 9800SE do 9800XT???

Oddelek: Navijanje
282707 (2144) VASkO

Več podobnih tem