» »

Ohranjanje vrednosti - denar v zlato

Ohranjanje vrednosti - denar v zlato

«
1
2

Ghost7 ::

Pozdravljeni

Glede na situacijo in noro inflacijo in nižanje vrednosti EUR vs $ me skrbi vrednost prihrankov.
Varčeval bi nekje 200EUR do 300EUR na mesec, dokler ne dosežem ciljev (nov TV, nov rabljen avto, dvorišče + tlakovci pač sprotne dražje investicije), ampak nalaganje na računu jim jemle vrednost. Torej vsak mesec so manj vredni in to občutno.

Nekako zgodovinsko je zlato najbolj stabilni ohranjevalec vrednosti.


Kje kupiti zlato? Najbrž je ravno v zlatarni najslabše (visoke provizije)?
Kakšno zlato?
Mogoče srebro?
Tretji predlog (kripto NE)?
Gre se za varčevanje z lahko z ničelnim donosom, da vsaj ohranjaš vrednost. Ziheraštvo. Plus da do denarja, če ga rabiš dostopaš instantno (prodaš recimo ploščico).

Kje najemate trezorje? Valda nimaš tega potem doma.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/
  • spremenilo: Ghost7 ()

Utk ::

Če nekaj dobro ohranja vrednost čez 70 let, ne pomeni, da tudi čez 7 mesecev.

Baja ::

zlato je YTD -7%, 6M -16%. prištej še -10% inflacijo. pa strošek za sef še odštej.

ajde, če misliš držati 20 let, mogoče bo kaj profita.

ja, našparaj za unčo, manjši apoeni so načeloma dražji

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

Magic1 ::

Zlato že od februarja pada v dolarju. Še v EUR si v minusu. Potem pa še inflacijo prišteješ... Trenutno nič ne ohranja vrednost, samo konkretno izgublja.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

FoxKnox ::

Trenutno zlato na borzi pada, predvsem proti Usd.Zaradi razmerja Eur - Usd trenutno zlato ne ohranja vrednosti Eur. Dolar je trenutno v vzponu in do konca trenda zgubljaš na realni vrednosti zlata.
Ko se bo trend obrnil, bo pravi čas za nakup.

jest10 ::

V bistvu je čas za nakup sedaj. Jasno ne vse v enem kosu, ampak vsak mesec nekaj(par dni po tem, ko američani dvignejo obrestne mere).

Ko bodo prenehali z dvigovanjem obresti, bo zlato šlo gor.

Maxlos ::

Kupiš sedaj, ker za € veš da boš tako ali drugače izgubil vrednost z inflacijo.
Barking up the wrong tree

Ghost7 ::

jest10 je izjavil:

V bistvu je čas za nakup sedaj. Jasno ne vse v enem kosu, ampak vsak mesec nekaj(par dni po tem, ko američani dvignejo obrestne mere).

Ko bodo prenehali z dvigovanjem obresti, bo zlato šlo gor.


Kje spremljaš američane? Napišeš kratek tutorial?

Glede na komentarje se ne splača varčevati, preprosto sp*čkaj vse sproti :D
Oziroma kopiči zaloge nečesa kar boš v prihodnosti tudi porabil / prodal / zamenjal?

hjao... :D kaj pa druge plemenite kovine? Vse pada?

Baja je izjavil:

zlato je YTD -7%, 6M -16%. prištej še -10% inflacijo. pa strošek za sef še odštej.

ajde, če misliš držati 20 let, mogoče bo kaj profita.

ja, našparaj za unčo, manjši apoeni so načeloma dražji


Glede unče, "make sense".

Ne gre se za profit, samo kupno moč bi rad ohranil.

FoxKnox je izjavil:

Trenutno zlato na borzi pada, predvsem proti Usd.Zaradi razmerja Eur - Usd trenutno zlato ne ohranja vrednosti Eur. Dolar je trenutno v vzponu in do konca trenda zgubljaš na realni vrednosti zlata.
Ko se bo trend obrnil, bo pravi čas za nakup.


Kje spremljaš?


Kje kupujete zlato (ali ostale plemenite kovine), da se najbolj splača?
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

FoxKnox ::

S stališča ohranjanja vrednosti je trenutno najboljše imeti dolarje, ker Zlato proti njemu še vedno izgublja.Izgublja tudi Euro. Vrednost zlata pa lahko na borzi pa še konkretno pade, predvsem zaradi dogajanja z energenti. Vse bo odvisno od zimskih trmperatur v Evropi.
https://tradingeconomics.com/commodity/...

https://www.moro.si/si-cenik/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

PacificBlue ::

Kje kupujete zlato (ali ostale plemenite kovine), da se najbolj splača?


Če živiš relativno blizu Avstrije se ti splača zapeljat tja.
Ko sem nazadnje kupoval unčo je bila približno 50eur ceneje kot v Sloveniji.

fujtajksel ::

Ghost7 je izjavil:


Nekako zgodovinsko je zlato najbolj stabilni ohranjevalec vrednosti.


Rekla-kazala. Če pogledaš trende cene zlata, se z aviona vidi huda nihanja. Velikokrat je cena zelo rasla ob nastopu kriz in zelo padala ob njihovem pomirjanju. Zadnja leta je precej rasla, ampak ni jamstva da se trend ne obrne.

Masayoshi ::

Mal čisto na kratko o zlatu kot naložbi, v vednost in ravnanje...

https://twitter.com/ritholtz/status/158...

energetik ::

FoxKnox je izjavil:

Trenutno zlato na borzi pada, predvsem proti Usd.Zaradi razmerja Eur - Usd trenutno zlato ne ohranja vrednosti Eur. Dolar je trenutno v vzponu in do konca trenda zgubljaš na realni vrednosti zlata.
Ko se bo trend obrnil, bo pravi čas za nakup.
Ravno ker pada, se splača trenutno nabavljati.
vires in numeris

Masayoshi ::

energetik je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Trenutno zlato na borzi pada, predvsem proti Usd.Zaradi razmerja Eur - Usd trenutno zlato ne ohranja vrednosti Eur. Dolar je trenutno v vzponu in do konca trenda zgubljaš na realni vrednosti zlata.
Ko se bo trend obrnil, bo pravi čas za nakup.
Ravno ker pada, se splača trenutno nabavljati.


aja, kako ti gre naložba v kitajske delnice? Dobr predvidevam...

energetik ::

Ghost7 je izjavil:

Pozdravljeni

Glede na situacijo in noro inflacijo in nižanje vrednosti EUR vs $ me skrbi vrednost prihrankov.
Varčeval bi nekje 200EUR do 300EUR na mesec, dokler ne dosežem ciljev (nov TV, nov rabljen avto, dvorišče + tlakovci pač sprotne dražje investicije), ampak nalaganje na računu jim jemle vrednost. Torej vsak mesec so manj vredni in to občutno.

Nekako zgodovinsko je zlato najbolj stabilni ohranjevalec vrednosti.


Kje kupiti zlato? Najbrž je ravno v zlatarni najslabše (visoke provizije)?
Kakšno zlato?
Mogoče srebro?
Tretji predlog (kripto NE)?
Gre se za varčevanje z lahko z ničelnim donosom, da vsaj ohranjaš vrednost. Ziheraštvo. Plus da do denarja, če ga rabiš dostopaš instantno (prodaš recimo ploščico).

Kje najemate trezorje? Valda nimaš tega potem doma.
Če misliš fizično, se edino zlato splača, ker ni DDV. Pri ostalih kovinah plačaš DDV, in si instantno 22% v minusu.
Če nabavljaš zlato, nabavljaj vsaj 1/2 unče ali več, da zminimaliziraš provizijo. Optimum so 1 unčni Filharmoniki ali Argor ploščice. Kje - Moro.si.
Doma ali trezor je tvoja odločitev. Večina bank ima svoje trezorje.

Drugi predlog je kljub tvojem NE, Bitcoin. Trenutno je še ugoden nakup. Naroči Ledger Nano, kupi BTC in prenesi na Ledgerja.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

fx3zRejSz0cS ::

Kar ugoden service za zakup plemenitih kovin je Valores, digitalna investicija možen tudi fizični dvig itd.

Magic1 ::

energetik je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Trenutno zlato na borzi pada, predvsem proti Usd.Zaradi razmerja Eur - Usd trenutno zlato ne ohranja vrednosti Eur. Dolar je trenutno v vzponu in do konca trenda zgubljaš na realni vrednosti zlata.
Ko se bo trend obrnil, bo pravi čas za nakup.
Ravno ker pada, se splača trenutno nabavljati.

Ti si pa tudi pravi gambler postal. Vse je zate poceni, bitcoin, zlato,... Kriza se pa še začela ni. Stvari bodo poceni, ko bo 10% brezposelnost.
Magic

energetik ::

Ni vse poceni. Je pa BTC trenutno bolj poceni kot zlato. Daš roko v ogenj, da bo BTC še bolj poceni? ZAto pa razdeliš nakup na dele. Nekaj nabaviš zdaj. Če bo še bolj padel, dodaš. Če ne bo, si vložil vsaj nekaj.
vires in numeris

Magic1 ::

Definitivno dam roko v ogenj, da bo BTC prej 15k€, kot pa 25k€.
Magic

deco16 ::

Začasno prenehanje prodaje postopnih varčevanj s spremenljivo obrestno mero
Datum: 14.10.2022

Obveščamo vas, da od 14.10.2022 oddaja naročila za sklenitev postopnega varčevanja s spremenljivo obrestno mero ni več možna.

NLB, d.d.
Začasno prenehanje prodaje depozitov s spremenljivo obrestno mero
Datum: 01.10.2022

Obveščamo vas, da od 1.10.2022 oddaja naročila za sklenitev depozita s spremenljivo obrestno mero ni več možna.

NLB, d.d.

Ka nas lupijo ej, vse je bolš kot na banki ...

FrRoSt ::

Ghost7 je izjavil:


Ne gre se za profit, samo kupno moč bi rad ohranil.


NE moreš!! 8-) Trenutno vse pada in kupno moč ohraniš samo tako, da imaš službo in da kupuješ stvari, ki so v akciji oz imajo popuste. TV, ploščice,.... spremljaš in počakaš ugoden trenutek...
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Sparkxl ::

Kaj se trenutno dogaja je za zlato irelevantno.
Avtor, kot prvo si res dobro poglej graf cene zlata za recimo 100 let in te cene primerjaj s tem kaj se je v teh časovnih obdobjih dogajalo. Videl boš, da obstajajo verjetno tudi desetletja, ko cena pada. Ampak pod črto na dolgi rok drži vrednost.
Sam sebi odgovori na naslednja vprašanja:
Kaj je za tebe dolgi rok v katerem tega denarja res ne boš rabil?
Si pripravljen recimo 10 let gledat kako pada? Večina nima želodca in proda z izgubo.

Kaj kupit? Nekaj kar tudi hitro prodaš bilokje, ker je priznano. Recimo z Argor Heraeus ne moreš v temo brcnit. Z nečim kar štanca zlatarna celje se lahko zgodba zaplete.
Kje kupit? Moro če si v lj, ali se tja voziš, če si blizu A meje pa goldvorsorge recimo.
Kje hranit? Jaz niti v sanjah ne zapam nobenemu. Poglejte si bail in zakonodajo, ki jo je EU sprejela okrog 2016. Ko zaškripa, si lahko postrežejo z našimi asseti da banka ne crkne.

Sparkxl ::

Magic1 je izjavil:

energetik je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Trenutno zlato na borzi pada, predvsem proti Usd.Zaradi razmerja Eur - Usd trenutno zlato ne ohranja vrednosti Eur. Dolar je trenutno v vzponu in do konca trenda zgubljaš na realni vrednosti zlata.
Ko se bo trend obrnil, bo pravi čas za nakup.
Ravno ker pada, se splača trenutno nabavljati.

Ti si pa tudi pravi gambler postal. Vse je zate poceni, bitcoin, zlato,... Kriza se pa še začela ni. Stvari bodo poceni, ko bo 10% brezposelnost.


Jaz sem bolj dobil občutek da je postal strasten ljubitelj padajočih nožev :)

FrRoSt ::

Sparkxl je izjavil:

Kaj se trenutno dogaja je za zlato irelevantno.


Težko rečt! Marsikaj! Verjetno še najbolj to, da lahko sporaj povsod kupiš neki papir, ki je vezan na zlato!?? Ki bi v končni fazi postal samo neki ničvredni list papirja, če bi resnično zaškripalo!?

Mularija in veliko ostalih imajo sedaj kripto in neke ostale virtualne valute, katere bodo v prihodnosti prepravile in zavladale svetu!?? :))

Pa tudi te ne cvetijo najbolj. Vsaj trenutno!
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

redtech ::

Jaz bi počakal na ceno $1500, $1400 se smatra za dno, ker je tam že proizvodna cena dražjih rudarjev.

Je pa težko ta trenutek pravilno izbrati, čakaš lahko nižjo ceno v USD, vmes gre lahko EUR še dol na 0.8, to je moja stava.

Od kovin ta čas dodajam samo platino.

Zlato jemlji bolj kot "zavarovanje", zmeraj bo vredno toliko kot je strošek rudarjenja: energija ujeta v kovancu ta trenutek brez stroškov.

Sparkxl ::

FrRoSt je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Kaj se trenutno dogaja je za zlato irelevantno.


Težko rečt! Marsikaj! Verjetno še najbolj to, da lahko sporaj povsod kupiš neki papir, ki je vezan na zlato!?? Ki bi v končni fazi postal samo neki ničvredni list papirja, če bi resnično zaškripalo!?

Mularija in veliko ostalih imajo sedaj kripto in neke ostale virtualne valute, katere bodo v prihodnosti prepravile in zavladale svetu!?? :))

Pa tudi te ne cvetijo najbolj. Vsaj trenutno!


Če se pogovarjamo o dolgoročni vrednosti fizičnega zlata, je vse to irelevantno. Paper market se bo enkrat vsipal, kripto trg pa se bo prečistil in 90% nesnage bo odplaknjene v zgodovino. Vključno z nft

GrimReaper ::

Ghost7 je izjavil:

Kje najemate trezorje? Valda nimaš tega potem doma.

Saj imaš na TRR, enako kot na banki, še najbolj varno. Jaz ne vidim nobene prednosti, da bi se ukvarjal še s ploščicami.

Tudi če pada vrednost, kaj potem, jaz profitiram 600EUR na mesec oz. 7200EUR na leto (začel letos januarja). Pred tem sem bil na TRR vedno na nuli. Padanje cene zlata in Eura meni ne pomeni nič, dokler se gre za enomestne in ne dvomestne procente.
Z varčevalnim računom na banki sem še vedno lahko pobral dol. Saj zdaj se verjetno tudi da, ampak zame, ki sem prelen, je enako kot če se ne bi dalo. Mislim da moraš fizično tja.

Meni je cilj delati še 9 let do 20-tega leta, potem pa živeti od teh 70k. Mogoče če bom res pri volji, delam še do 25-tega ali celo 30-tega leta. Tako kot si je zamislila država, do 40-tega leta, pa pač ni narejeno za človeka.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Teh tvojih hipotetičnih 70k bo čez 20 let enakovrednih sedanjim 10k. En drek boš živel od tega

user4683 ::

Mogoče je pozabil eno nulo :)) Jaz ob koncu trenutne krize ciljam na malo več kot to (poleg nepremičnine), da lahko gremo s familijo v predčasno "penzijo".

redtech ::

Ni navedel lokacije, mogoče se kje res lahko upokojiš z 70k.

Mogoče zanimivost, zakaj uporabiti zlato, 1x v življenju ti lahko zelo koristi, na kratki rok pa kot vse ostalo:
https://www.bullionvault.com/gold-news/...



The Bretton Woods 1944:
August 1971 were the beginning of the collapse of the Bretton Woods arrangements.

Na tej točki je bil zlato najnižje, potem je za 1:1 potreboval 10 let.
https://academic.oup.com/book/9072/chap...

Kapitan Jack ::

Hej fantki. Jaz imam ene 15k kredita, pa ne vem al naj ga takoj odplacam (mam kes) ali ga po obrokih placujem naslednjih 24mesecev?

Maxlos ::

Kapitan Jack je izjavil:

Hej fantki. Jaz imam ene 15k kredita, pa ne vem al naj ga takoj odplacam (mam kes) ali ga po obrokih placujem naslednjih 24mesecev?

Če imaš fixno obrestno mero, potem ga odlačuj 24 mesecev, če pa variabilno, b pa vsak mesec obrok višji.
Barking up the wrong tree

Furbo ::

https://www.zlatopoposti.si/ ti je idealno za nakupe 200-300€, dobiš po pošti, ne rabiš nikamor rint.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

energetik ::

In potem poštar ve, kaj vsake toliko dostavi... Razen če gre za neoznačene pakete. Nad Moro sem bil razočaran, ker je njihova nalepka na paketu.
vires in numeris

fikus_ ::

Majhni nakupi zlata so dražji, kot eden večji. Poleg tega te že dostava nekaj stane.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

GregiB ::

Tulale se najbolj lepo vidi, kako je z ohranjanjem vrednosti v zlatu (kliknite inflation adjusted). Če uletiš v napačnem trenutku, je glih tolk jeba kot katerakoli druga kapitalska investicija...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Avenger ::

Precej poslušam makro analitike in ni nekega jasnega konsenza kaj je najboljši hranilec vrednosti. Seveda se gleda le dolgoročno, recimo 10 let. Zlato zagotovo spada med dobre naložbe, s tem, da je treba upoštevati cikle, če kupiš na visoki točki in prodaš na nizki, pač ne boš zadovoljen. Trenutno smo na nizki točki - ne pomeni, da ne bo šlo še nižje, če je zdaj 55/g, lahko da bo prišel na 50/g in lahko da bo potem šel (realno) na 60, skratka gledano dolgoročno, smo na nizki in večina analitikov pričakuje da bo šlo zlato zelo, zelo gor.

Vprašanje pa je, kaj se bo zgodilo z dolarjem. Če ne bo več rezervna valuta, bo šel zelo strmo navzdol, zlato pa zelo strmo navzgor. Mogoče bo Vzhod naredil neko svojo valuto ali monetarno unijo in to naredil za rezervno valuto. Mogoče bo vezano na zlato, mogoče le kripto. Ni jasne slike, preveč dejavnikov, ne poznamo pa ozadja in pravega razmerja moči.

Nekako se je izkazalo, da so umetniška dela dolgoročno najbolj pridobivala na vrednosti, seveda si pač ne moreš lastit Picassota, lahko pa prek neke posredniške firme kupiš delež neke slike. Ki pa je na žalost spet vreden le toliko, kot tista firma - dokler dela je super, če pa ti propadejo, pač zgubiš vse.

Nepremičnine, dolgoročno plus, srednjeročno gre gor pa gre dol, plus razne težave kot so plačevanje davkov, propadanje itd.

Kripto - popolnoma nejasno je, kaj se bo dolgoročno obdržalo. Verjetno poznate zgodbe, kako je nekaj odmevnih valut prišlo na 0, za najmanj Terra Luno sem prepričan, da je šlo za zrežirano, načrtno uničenje s strani Amerike. Skratka, trg kripta, pa tudi vrednostnih papirjev je nepredvidljiv zaradi nepredstavljivo močnih igralcev, ki se pojavijo iz nič in potem spet izginejo.

Zaenkrat bi vseeno stavil na zlato, kljub temu, da trenutno zgublja na vrednosti. Lahko se pa greste borzne špekulacije. Lahko kupite dolarje in boste mogoče čez 6 mesecev ali čez 2 leti jokali, ko bo nenadoma krešnil.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Alfonso ::

Po vseh kriterijih je za 10 plus let najboljši ohranjevalec vrednosti svetovni borzni indeks. Kakšno zlato... Že dolgo ni več in nikoli več ne bo.

deco16 ::

Noben ni nič govoril o razpršenosti, maš mal vsega.

Mal zlata, mal srebra, mal delnic, mal kripto,mal dolarja, stanovanje če rata in tako naprej, nekatere zadeve padajo, kupavaš, ko fajn zrastejo prodaš. Zgleda simpl, verjetno ni tolk. Ampak vse v en koš metat tud ni pametno ;)

GregiB ::

Avenger je izjavil:

skratka gledano dolgoročno, smo na nizki in večina analitikov pričakuje da bo šlo zlato zelo, zelo gor.


Kateri analitiko so to? Vsi tehnični indikatorji namreč tako kratko-, srednje-, kot tudi dolgoročno izkazujejo Sell do Strong sell opcijo...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

fx3zRejSz0cS ::

deco16 je izjavil:

Noben ni nič govoril o razpršenosti, maš mal vsega.

Mal zlata, mal srebra, mal delnic, mal kripto,mal dolarja, stanovanje če rata in tako naprej, nekatere zadeve padajo, kupavaš, ko fajn zrastejo prodaš. Zgleda simpl, verjetno ni tolk. Ampak vse v en koš metat tud ni pametno ;)


Se strinjam.

energetik ::

fx3zRejSz0cS je izjavil:

deco16 je izjavil:

Noben ni nič govoril o razpršenosti, maš mal vsega.

Mal zlata, mal srebra, mal delnic, mal kripto,mal dolarja, stanovanje če rata in tako naprej, nekatere zadeve padajo, kupavaš, ko fajn zrastejo prodaš. Zgleda simpl, verjetno ni tolk. Ampak vse v en koš metat tud ni pametno ;)


Se strinjam.

+1. Ko ti en razred lepo zraste, ga del pretopiš v drugega, ki je morda padel, ali zrasel manj.
vires in numeris

Sparkxl ::

Jaz to niti slučajno ne bi naredil in ne delam. Če nekaj zraste recimo 50%, zakaj bi prodajal, če fundamenti kažejo da ima možnost it še najmanj 100% gor? Prodajajo se luzerji, ne zmagovalci.

Recimo kripto zgodba 2020 in 21. Na prelomnici teh 2 let je zategnilo gor konkretno. Zakaj bi prodal, če je vse kazalo na to, da še je dolga pot gor pred nami? Ko pa je jeseni vse kazalo na to, da se zgodba zaključuje...takrat se pa vse komplet proda.

Ampak vsak ima svoje metode. Največ je verjetno odvisno od tega koliko rizika je kdo pripravljen prevzet.
Ampak če se vrnemo na temo, z zlatom pomoje ne moreš zgrešit na dovolj dolgi rok

Kapitan Jack ::

Jaz bi vlagal v orozje, ce bi imel denar.

ninite ::

Hotel si napisat, ce bi imel valute, bi vlagal v orozje,.. Saj vem, motiti se je človeško

Sparkxl ::

Je kdo mogoče razmišljal o vlaganju v avtomobile?
To spada v rubriko saj ni res, pa je

https://moj.vecer.com/popularno/vas-den...

redtech ::

Kaj je to mehanik na KMAG-u spisal? :D

To je sedaj edinstvena "win-win" situacija, ker lahko uporabljaš avto, ki si si ga vedno želel, hkrati pa ti ta avto (medtem ko ga uporabljaš) prinaša denar. EPIC

Map ::

A obstaja kaka zanesljiva opcija kupovanja naložbenega zlata z mesečnimi vplačili, pa da ti trgovec "hrani" zlato?

Zlatarna Celje ima zlati korak, ampak glede na to, da pri ostalih trgovcih njihovo zlato nima dobre cene, bi raje izbral kaj drugega.

In vem, da "papirnato" zlato pravzaprav ni vredno nič. Vseeno pa mi ni najbolj všeč imeti doma zlata, v sefe se mi pa spet ne da vozit.

A. Smith ::

https://swissgoldsafe.ch/en/

Tole bi moralo biti dovolj za tudi največje paranoike. Če bodo v EU sankcije, ti zlata ne morejo zapleniti, ker je v Švici. Ustanova nima povezave z bankami. Lahko jim nakažeš €€€, kupijo zlato in ga hranijo v sefu do takrat, ko ga prideš dvigniti ali prodati za €€€.

Slaba stran? Cena skladiščenja. 1% vsebine sefa na leto.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

mr_chai ::

Pomojem si na boljšem, če kupiš nemške obveznice https://www.deutsche-finanzagentur.de/e...

je pa res, da neke realne inflacije ne bodo pokrili, bo pa ziher veliko bolje, kakor denar na banki
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Padec zlata (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31448799 (23424) Furbo
»

denar ali zlato? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18346622 (16307) DeusB
»

Od kod imajo kriptovalute vrednost (strani: 1 2 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
8919439 (16312) gruntfürmich
»

Se splača denar vložiti v zlato ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9943662 (28126) mat xxl
»

NaloŽbeno zlato (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6522672 (16663) Furbo

Več podobnih tem