» »

Media server in torrent server

Media server in torrent server

vres.ales ::

Pozdravljeni,
postavljen imam server za Minecraft, ki ne požre veliko resursov in jih veliko ostane. Ker server vedno deluje bi še ga izkoristil za media server in za torrent server.
Server deluje na Xeon E5 1650 v2 z 16GB ram, gor je nameščen windows 10 in je vse skupaj postavljeno v gigabit mrežo. Media server bi uporabljal zaenkrat za en TV, na torrent server pa bi dostopali trije računalniki.
Po forumu sem gledal za media server in so same stare objave, za torrent server pa tak ni nič. Torej iščem kaj naj sploh namestim gor za media server in za torrent server. Si potem media server sam dodaja torrente v knjižnico?

abazuu ::

Jaz uporabljam Deluge na Unraidu za torrente ter prej Plex in sedaj Kodi s Plex addonom za gledanje. Samostojen plex mi je začel srat in ni odpiral več določenih vsebin. Plex prek Kodija pa dela BP.

Priporočam še nextcloud kot cloud storage in potem lahko gledaš še svoje slike (slikane npr iz telefona in direktno prenešene na nextcloud server ) na Plexu :)

OldSkul ::

Plex za media server ter Transmission za torrent server.

vres.ales ::

Unraid zgleda zanimiv, ker lahko tudi minecraft server gor postaviš pa nasploh ima že ogromno rešitev. Pa cena tudi ni pretirana
Torej plex definitivno, transmission pa še morem pregledat

Hvala zaenkrat

rejven ::

Js mam OMV in qbittorent v dockerju gor, tud fajn dela.

AmokRun ::

Poglej še "arr" aplikacije, za download filmov, serij, ...
https://wiki.servarr.com

krop ::

Samo kodi brez plex addona meni zadostuje

vres.ales ::

Sem gledal tudi kodi
S čem pa delujejo te arr aplikacije?

brbr21 ::

Moja mašina je sicer nekaj zmogljivejša in ima za podlago TrueNAS z ZFS diskovnim poljem, plus 2xSSD za virtualke. Plex jail (počasi ukinjam), Home Assistant jail, NextCloud jail, virtualko za Qbitt in še par drugih jailov in virtualk.
Pomoje bi bilo zate lahko podobno, Minecraft server pa flikneš v virtualko.

AmokRun ::

vres.ales je izjavil:

Sem gledal tudi kodi
S čem pa delujejo te arr aplikacije?

Torrent in Usernet.

mzakelj ::

Debian + Samba + Transmission pa je to to. Vse ostalo pa zraven :D

vres.ales ::

Če že mam windowse gor, ne bom šel davat gor linuxov in se jebal ko hudič s tem :)) Ker mam glih za en teden znanja z linuxi
Če že bom dal gor windows aplikacije ali pa bom kupil unraid

predi ::

Sam uporabljam Deluge in Plex. Občasno so z enim in drugim problemi. Deluge se mogoče enkrat na leto spomni, da bo izbrisal komplet seznam torrent file-ov, dela počasi (recimo brisanje več prenesenih datotek pomeni zamrznjen GUI), eni plug-ini niso na voljo pri remote connectu, ipd., Plex pa naj si svoje zahteve po točno določeni strukturi direktorijev in fileov ter njihovih imen vtakne v rit. Sramota, da ne zmore pohandlat serije z več kot tisoč epizodami na nek smiseln način.

Plex na client sideu imam na enih Kodi + Plex Plugin, na drugih pa Plex app. Ampak sem slednjemu na silo preprečil, da bi se posodabljal, ker je vsaka iteracija bolj zabita od prejšnje oz. sploh ne deluje. Live TV mi recimo ni nikoli deloval, tudi ne razumem, zakaj bi to kdo imel.

vres.ales ::

rejven je izjavil:

Js mam OMV in qbittorent v dockerju gor, tud fajn dela.

qbittirrent je edini, ki mi ga je uspelo nastaviti. Transmission in Deluge mi noben ni delal, ni bilo povezave

Surstromming ::

vres.ales je izjavil:

Pozdravljeni,
postavljen imam server za Minecraft, ki ne požre veliko resursov in jih veliko ostane. Ker server vedno deluje bi še ga izkoristil za media server in za torrent server.
Server deluje na Xeon E5 1650 v2 z 16GB ram, gor je nameščen windows 10 in je vse skupaj postavljeno v gigabit mrežo. Media server bi uporabljal zaenkrat za en TV, na torrent server pa bi dostopali trije računalniki.
Po forumu sem gledal za media server in so same stare objave, za torrent server pa tak ni nič. Torej iščem kaj naj sploh namestim gor za media server in za torrent server. Si potem media server sam dodaja torrente v knjižnico?


Brez vese se sploh matras, kupi zraven se en raspberry pi, gor postavi librelec in ga uporabljaj samo za predvajanje iz serverja.
https://libreelec.tv/
Pojdite volit drugi krog volitev. Prepricujejo vas, da se ne
splaca, zato, da bi SDS (Logar) sploh imel moznost zmagati.
In v kolikor bo, bo to zato, ker se niste udelezili volitev.

Zgodovina sprememb…

vres.ales ::

mam raspberry, samo hočem, da mi sam filme iz torrentov noter dava

Surstromming ::

vres.ales je izjavil:

mam raspberry, samo hočem, da mi sam filme iz torrentov noter dava

? Ne vem, ce sem sicer razumel, ampak Kodi, kolikor vem, prezveci vse, od filmov do slik in glasbe. Pac na serverju exposas magari kot samba share in predvajas.

https://kodi.tv/
Pojdite volit drugi krog volitev. Prepricujejo vas, da se ne
splaca, zato, da bi SDS (Logar) sploh imel moznost zmagati.
In v kolikor bo, bo to zato, ker se niste udelezili volitev.

Zgodovina sprememb…

vres.ales ::

Ne
torrent server še delam in bi mi bilo brezveze priklapljati še rpi

vres.ales ::

Ne poznam kodija in zato sprašujem :)
In ker sem nov v tem, niti ne vem kako naj sploh vprašam. Osnov ne poznam, če bi jih poznal bi si sam pomagal z google, zato pa tukaj vprašam. Kolikor vem je to glih namen tega foruma. Saj veš kako pravijo ''ni neumnih vprašanj so samo neumni odgovori''.
Glede ''torrent serverja'' nisem našel drugega izraza, vsi drugi so takoj vedeli zakaj se gre (torej je očitno za druge bilo dovolj jasno napisano). Sem pa napisal, da bom samo na en računalnik shranjeval torrente trije pa bojo na njega shranjevali.

Invictus ::

Evo ti linka:

https://www.techradar.com/news/internet...

Prvi na googlu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

vres.ales ::

Evo sem uredil vse, za torrente sem uporabil qBittorrent ker mi je edini šel lepo nastavit, pa v chrome sem kar dodal razširitev Remote torrent adder. Za media server pa sem kar direkt Plex media server inštaliral in res lepo dodaja noter vse filme, ki jih preko torrentov dol potegnem. Pa najbolj enostavno je bilo nastavit plex media server brez kodija ipd.
Je pa oboje narejeno, tako, da lahko samo iz domače mreže dostopam.
Hvala vsem za pomoč.
Lep vikend

Zgodovina sprememb…

RockyS ::

Iščem podobno varianto za Plex (in torrente) torej nekaj majhnega in varčnega saj bo delal 24/7.

Največ dva streama hkrati.

Se splača kak rabljen intel nuc, naprimer kaj takega?
https://www.facebook.com/marketplace/it...

vres.ales ::

Več faktorjev je, prvo kaj sploh misliš streamat? 4k ali 1080p? Na kaj boš streamal? Na naprave, ki ne potrebujejo transcoding? Če maš nov TV in boš streamal 4K na njega nebi smelo biti problemov, če pa maš dva starejša tv-ja, ki ne požirata .h265 direct play pa zna biti problem na i3 8.gen. Če bi bil i5 je že druga zgodba

Zgodovina sprememb…

RockyS ::

4k na Hisense U7HQ, ki podpira h265 direct play.

Torej priporočaš da gledam vsaj i5, da je zadeva bolj bullet proof? Imaš kak NUC, ali podobno varianto za priporočati?

Lp

vres.ales ::

Če maš tak TV pol ni problema, ker potem server minimalno obremenjuješ. Pa tudi če mora za drugi stream transcodad ti bo ta i3 čisto dovolj. Torrenti pa tudi ne žerejo drugo kot diska.

Daniel ::

Jaz imam zadevo trenutno na RPI4 z SSD diskom, gor dela transmission, po potrebi WEB server in Samba. Zadostuje za gledanje marsičesa, se pa tu in tam zgodi, da CC4 TV kdaj pa kdaj ne predvaja kakšnega posnetka, sploh 2160p variante. Transmission je sicer procesorsko omejen tam nekje na 25 MB/s DL, več ne zmore na RPI4.

Čakam, če se bo na trgu pojavilo kaj solidnega z dobro programsko podporo, 2.5G mrežo in SATA porti ker pravega NASa zaenkrat še ne bi kupoval.

dexterboy ::

Me veseli, da nisem edini, ki fura UnRaid ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raspberry Pi & alternative (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Strojna oprema
1205250784 (10000) pierch
»

Media server hardware

Oddelek: Strojna oprema
301759 (99) RockyS
»

Najcenejša varianta zmogljivega "seedboxa"? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
538898 (7401) billy
»

Smart tv, dlna, plex media server ali kaj drugega

Oddelek: Programska oprema
223490 (2095) Jeronimo

Več podobnih tem