» »

Smart tv, dlna, plex media server ali kaj drugega

Smart tv, dlna, plex media server ali kaj drugega

;-) ::

Ko sem kupil TV sem namestil na komp plex media server in takoj je pod vhodi na tv pokazalo plex in vse je delovalo kot je moralo. Naenkrat mi je začela zadeva zafrkavat in tv sicer najde plex media server, ne najde pa filmov.

tolikokrat sem že poskušal popravit zadevo in ponovno vse namestil da me je minilo. Zanima me kaka lažja ali isto uporabniku prijazna rešitev za to zadevo, da bi določeno mapo filmov sharal kar na tv.

shinko ::

Jaz uporabljam že dobro leto Serviio in je top.

goranzaric ::

Jaz imam Wd my cloud ki ima DLNA in se torrent server lahko laufa gor

radmannsdorf ::

jaz za dlna uporabljam http://www.wildmediaserver.com/

aerie ::

V spletnem vmesniku (http://[Local Plex Media Server IP Address]:32400/web) pa so na voljo?

BlaY0 ::

MiniDLNA na TL-WDR4300 z zunanjim 2.5" diskom.

sloxl8 ::

Tudi Wild Media Server.

polpo ::

Jaz pa Universal Media Server -> http://www.universalmediaserver.com/com... :D

Bellzmet ::

Imam Samsung TV z DLNA. Imam Plex in brez težav gledam filme.

Zanima me, če se da preko Plexa ali kako drugače streamat You Tube na TV preko DLNA? Je mogoče celo možno, da bi kar cel "zaslon" streamal preko DLNA (preko HDMI ne morem, ker je TV ravno na drugi strani sobe in ne morem napeljati HDMI)?

shinko ::

Za streamat youtube ni problema če imaš smart tv.

https://www.youtube.com/pair

radmannsdorf ::

ampak nimajo vsi smart tv-ji več youtube app. recimo pri sony-ju so ga kr ukinili. ne podpirajo več in hvala lepa. bedaki..
Bellzmet, baje da se da cel screen streamat, ampak ne vem kako, nikol se nisem poglabljal. bi bilo pa uporabno preko dlna-ja, se strinjam.

Zgodovina sprememb…

Bellzmet ::

Isto. Moj Samsung smart TV nima več app za Youtube. So jo skenslal.

Ja tole screen preko DLNA je treba raziskat...

l0g1t3ch ::

@radmannsdorf, @Bellzmet

Kolikor vem je težava da je google ukinil neke API-je za YT in posledično so starejše YT aplikacije nehale delovati...
Krasni novi svet oblačnih storitev in vsega kot servis :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

shinko ::

Sem testiral tudi screen miroring preko dlna ni neke dobre varjante (vse imajo par sekundni zamik), najboljša rešitev je nakup namenske opreme (chromecast, miracast, apple tv...)

Če najboljša varjanta pa je hdmi kabel :)

radmannsdorf ::

jaz bom en vzel nekaj takega
http://www.enakup.edision.si/piccollo-3...

Bellzmet ::

Pa je preko te namenske opreme (chromecast, miracast, apple tv...) možen tudi "desktop" iz PC (pač isto kot HDMI kabel)? Nočem imeti dodatnih zadev samo sliko na TV in vse upravljam preko miške/tipkovnice na PC.

lmorgh ::

Na računal iku sem si naštimal Plex server. PC vidim tako n ipadu kot tudi na Siol Boxu, vendar na Boxu ne vidim filmov (na ipadu pa). Včeraj je delovalo normalno. Kaj delam narobe? Sem resetiral pc in box, pa ni nič drugače.

urbybaby ::

A kdo ve za za kakšen server, ki ima podporo za zunanje podnapise za Samsung J serijo?

Jeronimo ::

Moje izkušnje z media serverji:

UMS - delal je točno en dan. Naslednji dan, sicer televizor najde UMS, vendar ko klikneš na film, napiše, da UMS iz neznanega razloga ne deluje več. Struktura datotek se normalno prikazuje, prevajati noče nič. Ni pomagalo niti da sem naredil clean install ene parkrat.
PLEX - predvaja samo mkv, pa še to ne vse. Za nekatere mkv napiše, da datoteke ni mogoče predvajati, kljub temu, da jo računalnik lahko predvaja. In tudi kakšnih podnapisov ne prebavi.
KODI - predvaja tudi DVD in BR, vendar tudi nekaterih mkv noče predvajati. Prav tako ima probleme s kakšnimi podnapisi.

Načeloma je vseeno ali predvaja samo mkv ali ne, ker lahko ustvarim mkv s programom, vendar ali je kakšen bolj zanesljiv MS za računalnik?

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Dadyy ::

Uporabljam Lg Smart Share na 4 računalnikih za streaming na 3 Lg smart Tv-je.
Sam program je malce hroščat in počasen (novejša verzija je malo boljša), deluje pa mi že 2 leti brezhibno. Deluje celo na prastarem laptopu namenjenemu le downloadanju in podajanju filmov. Lahko gledam isti film na 2 tv-jih hkrati in to kljub temu, da je laptop priklopljen na router preko wi-fi.
Nisem pa ga imel priložnosti sprobat ali deluje na tv-jih drugih znamk.
LP Damjan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dadyy ()

McClane ::

Meni tudi LG streaming deluje še najbolje. Poizkusil sem z Plexom pa me je ob konstantem grajenju in updejtanju baze vse minilo.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

DaMachk ::

Osebno imam najboljše izkušnje z Mezzmo Media serverjem.
Ni zastonj, je pa odličen in enostaven. Prebavlja skorajda vse, celo .ASS in .SSA (oblikovane) podnapise.

Pačm enkrat daš zanj tistih 20€, ko je v akciji in imaš mir.
No signiature, as you see..

Jeronimo ::

Sem probal še PlayOn ... in je tudi ok zadeva. Deluje pa tako, da na računalniku poženeš video in ga potem strema n TV. Kar je super, ker sem imel z prej omenjenimi programi težavo, ker ni predvajalo vseh mkv datotek.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Led TV H6400 - vtisi, težave, zadnji firmware (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
34365694 (10901) Han
»

sony bravia external subtitles

Oddelek: Zvok in slika
495970 (5186) ddasd
»

DLNA težava

Oddelek: Zvok in slika
72430 (2019) mk766321
»

DLNA software

Oddelek: Zvok in slika
317511 (4760) mk818764
»

DLNA omrežje pomoč

Oddelek: Zvok in slika
105435 (4739) solorajder

Več podobnih tem