» »

Priključitev na električno omrežje

Priključitev na električno omrežje

glisglis ::

Pozdravljeni,
Zanima me ali morda kdo ve sledeče:

Investitor prodaja nepremičnino (stanovanje) v 5. gradbeni fazi. Ali so stroške priklopa stanovanja na električno omrežje dolžni plačati investitorji, ali kupec?
Če vprašanje zastavim drugače: ali priklop objekta na električno omrežje smatramo kot del 5. gradbene faze, ali to spada pod ostale stroške po končani omenjeni gradbeni fazi?

Hvala za pomoč :)

energetik ::

Gradbena faza je fiktivni pojem. Nima veze kam kaj spada, važno je kaj boš dobil za svoj denar v trenutku nakupa. Če misliš, da bi moral za tvoj denar dobiti tudi el. priključek, to povej prodajalcu. Ampak potem lahko da bo prodal drugemu. Ponudba-povpraševanje.
vires in numeris

kriptobog ::

Stvar dogovora,

FrRoSt ::

Vprašaš prodajalca, drugače pa vprašaš strička googla, da ti pove!! ;)

Ti pa samo preveriš, če to vse drži! :)

Prosim, ni za kaj! :))

https://www.slonep.net/gradnja/zidava/v...
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

glisglis ::

Hvala vsem za odgovore!

Strička googla sem spraševal, pa nikjer dotično ne piše kaj in kako glede priključitve na električno omrežje tako da je verjetno res stvar dogovora in pogodbe. Pri vseh opisih gradbenih faz namreč nikjer ne piše o priključitvah na omrežje.

t3hn0 ::

Tudi pri nas je bilo tako, da smo si sami morali urediti priključek in to se mi zdi tudi prav.
Kaj pa gradbinec ve kakšna bo tvoja poraba?
^.^

8-O8-O8-O

Si malo čorav!!? :O

StropiStopniceBalkoniStrehaGradbene fazeGradnja objektaI. gradbena fazaII. gradbena fazaIII. gradbena fazaIV. gradbena fazaV. gradbena fazaPonudnikiGradnja objektovGradnja na ključEnostavna gradbena delaGradbena dela na višiniMontaža armature

V. gradbena faza

V okviru V. gradbene faze se izvedejo vsa preostala, zaključna gradbena dela, in sicer:

zaključitev inštalacij,slikopleskarska dela,steklarska dela,polaganje stenskih in talnih oblog.

V. gradbena faza pomeni zaključitev gradnje objekta do točke, ko je objekt pripravljen za takojšnjo vselitev. Tako so pripravljene tudi t.i. "hiše na ključ".
komu zvoni; zvoni tebi.

Jazon ::

Jaz bi na tvojem mestu zahteval uporabno dovoljenje in energetsko izkaznico. Priključek plačaš pa sam, če se tako dogovorite.

Namreč za uporabno dovoljenje potrebuješ:
- izjave projektantov, nadzornika in izvajalca, da so dela dokončana, da so skladna z gradbenim dovoljenjem in da so izpolnjene bistvene zahteve.
- PID dokumentacijo z označenimi odstopanji.
- dokazila o zanesljivosti objekta.

Na podlagi pridobljenega uporabnega dovoljenja boš dobil hišno številko in na podlagi hišne številke ti bodo priključili elektriko.

Pazi, pri gradnji v lastni režiji vse obveznosti izvajalca prevzame investitor.
To pomeni, da če je investitor gradil v lastni režiji, z nakupom nepremičnine brez uporabnega dovoljenja vse obveznosti izvajalca preneseš nase.

Invictus ::

Sedaj naj bi bil na parceli gradbeni elektro prključek.

Ko dobiš uporabno dovoljenje, ti elektro da normalnega.

Tako, da je ta strošek najbrž kar tvoj.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kriptobog ::

Uporabno dovoljenje ni pogoj za gospodinski odjem. Meni so prikljucili se preden sem sploh oddal vlogo za uporabno dovoljenje. Niti v kataster se ni bila vpisana stavba. Elektro Gorenjska. Pri drugih pa ne vem ali kaj zahtevajo ali ne. Recimo za internet je Telekom javklao uporabnem, Telemach pa ni nic zanimalo in so priklopili.

kriptobog je izjavil:

Uporabno dovoljenje ni pogoj za gospodinski odjem. Meni so prikljucili se preden sem sploh oddal vlogo za uporabno dovoljenje. Niti v kataster se ni bila vpisana stavba. Elektro Gorenjska. Pri drugih pa ne vem ali kaj zahtevajo ali ne. Recimo za internet je Telekom javklao uporabnem, Telemach pa ni nic zanimalo in so priklopili.

Ja, mimo tebe je potekala komunikacija med UE in Elektro.
Elektro Gorenjska ti je omogočilo začasen priklop za testiranje instalacij, nakar si ti zbral še nekaj papirjev oni so pa tik pred normalnim priklopom preverili na UE ali tam vse štima v tvojem primeru (enostanovanjska hiška).

Sc0ut ::

Jazon je izjavil:

Jaz bi na tvojem mestu zahteval uporabno dovoljenje in energetsko izkaznico. Priključek plačaš pa sam, če se tako dogovorite.

- izjave projektantov, nadzornika in izvajalca, da so dela dokončana, da so skladna z gradbenim dovoljenjem in da so izpolnjene bistvene zahteve.

Na podlagi pridobljenega uporabnega dovoljenja boš dobil hišno številko in na podlagi hišne številke ti bodo priključili elektriko.

To pomeni, da če je investitor gradil v lastni režiji, z nakupom nepremičnine brez uporabnega dovoljenja vse obveznosti izvajalca preneseš nase.

Ni tako. Jaz ko sem delal montazno sem bil na normalni elektriki 4 mesce preden ko sem dobil hisno stevilko. Elektro je zahteval samo meritve.
1231 v3, Z97 A, 8GB ram 1600mhz, 1070 GTX SLI, Seasonic 520 (zna švicat)

Invictus ::

kriptobog je izjavil:

V teoriji bi moral imeti. Itak pa vsak hlasta za naročniki...

Kolega, ki nima uporabnega dovoljenja, recimo ne more dobiti kante za smeti, niti se ne more tja stalno prijavit...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Sc0ut je izjavil:

Jazon je izjavil:

Ni tako. Jaz ko sem delal montazno sem bil na normalni elektriki 4 mesce preden ko sem dobil hisno stevilko. Elektro je zahteval samo meritve.

Seveda je tako. Tebi elektro potegne priključek za potrebe testiranja in tistih 14-dni so sposobni potegniti tudi do pol leta, da ti "zrihtaš" vse papirje (uporabno dovoljenje). Pri enostanovanjskih hišah ni to noben problem.

Zgodi pa se (in tega ni bilo malo), da nadebudni investitor v enostanovanjskem naselju hišo predela v enote z dvemi, tremi ali štirimi stanovanji. In potem nič hudega sluteči naivni kupci naletijo na mino, ker so skeširali gradnjo v zaključeni IV. gradbeni fazi.

Šimpanz ::

Pri naši hiši smo morali mi sami plačati priključek, samo je bilo to že na začetku povedano.

Kakšna je cena-strošek priklopa na električno omrežje za gospodinstvo!??

Nekaj 100€!!?

Samo toliko, da vemo, o kakšnih cifrah se govori!! 8-)

https://www.elektro-ljubljana.si/pogost...
komu zvoni; zvoni tebi.

Matko ::

Hišno številko dobiš, ko imaš uporabno dovoljenje.

Eden izmed pogojev za uporabno dovoljenje so tudi dokončane inštalacije in vsi s tem povezani papirji (.

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hiša 3 gradbeni fazi

Oddelek: Loža
353171 (1286) jabe
»

Uporabno dovoljenje za hiso (strani: 1 2 )

698580 (2165) Degofx
»

Večje povpraševanje po vikendih

393119 (1184) josipdare
»

gradbeno dovoljenje

111679 (684) Bizkit45
»

Gradnja med finančno krizo