» »

Ne dobim vodovodarja (tujina).

Ne dobim vodovodarja (tujina).

1 2
3
»

darkolord ::

Plačaš milijon pa boš mel že danes majstra v Kranju! :))

Simpl k pasulj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

kriptobog ::

darkolord je izjavil:

Plačaš milijon pa boš mel že danes majstra v Kranju! :))

Simpl k pasulj.


ITak. Zanimivo, da matotu nihce ne placa vec kot 1300 bruto da opravi svoje delo hitreje

PacificBlue ::

V blizini imam enga mojstra, ki je že veliko kaj delal pri meni. Zna pa vse od zidarije, do polaganja keramike, ostresja in strehe..prakticno vse, kar se gradbenistva tiče.
Računa 30eur/h, s tem da nima zaposlenih, pa kako stvar mu včasih pomagam.

energetik ::

Invictus je izjavil:

Jap, res je.

Letos sem si že hotel dobiti obrtno dovoljenje za električarja.
Dajte se malce o tem razpisat. Kaj točno potrebuješ, da lahko odpreš S.P. npr. za montažo strojnih inštalacij, montažo TČ ali pa npr. keramičarstvo. Resno me zanima, sem tudi sam že o tem razmišljal.
vires in numeris

koyotee ::

Srednjo šolo, to je to, pa nekaj financ.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

energetik ::

Ja ni to to, če se ne motim, rabiš vsaj za določene poklice izpite, prakso? Ne vem, nikoli se nisem poglabljal v to.
vires in numeris

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

darkolord je izjavil:

Plačaš milijon pa boš mel že danes majstra v Kranju! :))

Simpl k pasulj.


ITak. Zanimivo, da matotu nihce ne placa vec kot 1300 bruto da opravi svoje delo hitreje


Kdo ma 1.300 bruto :O Ti? Verjamem če si z zaprtega oddelka v Polju, še to je dosti.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

darkolord je izjavil:

Plačaš milijon pa boš mel že danes majstra v Kranju! :))

Simpl k pasulj.


ITak. Zanimivo, da matotu nihce ne placa vec kot 1300 bruto da opravi svoje delo hitreje


Kdo ma 1.300 bruto :O Ti? Verjamem če si z zaprtega oddelka v Polju, še to je dosti.


Nima veze. Pa nekaj drobiza vec ali kolikor ti pac dajo. Ne rabis biti zaljiv, ce imas slabo placo lol. Ce bi kdaj dejansko kaj prebral, bi videl, da ko sem se delal, da sem imel 3500 bruto kot system admin. Tebe bodo pa itak zamenjali z botom in bos na sociali :))

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

darkolord je izjavil:

Plačaš milijon pa boš mel že danes majstra v Kranju! :))

Simpl k pasulj.


ITak. Zanimivo, da matotu nihce ne placa vec kot 1300 bruto da opravi svoje delo hitreje


Kdo ma 1.300 bruto :O Ti? Verjamem če si z zaprtega oddelka v Polju, še to je dosti.


Nima veze. Pa nekaj drobiza vec ali kolikor ti pac dajo. Ne rabis biti zaljiv, ce imas slabo placo lol. Ce bi kdaj dejansko kaj prebral, bi videl, da ko sem se delal, da sem imel 3500 bruto kot system admin. Tebe bodo pa itak zamenjali z botom in bos na sociali :))


Žaljiv si edino ti, ki vleče ven osebne zadeve namesto da bi se pogovarjal o temi... jaz sem ti pokazal praktični priemr kako če plačaš dovolj dobiš narejeno hitreje ali "takoj" ti pa nabijaš naprej in vlečeš ven plačo ki sploh ni pravilna za povrh in probaš bit smešen in žaljiv...

Če ste vsi tukaj tako pametni in vse znate in zmorete, drugi so pa leni, pa dajte nardit vse sami na roke, pa bo "takoj" kot želite, pa še edino proper bo nareto ker drugi itak ne znajo!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

ZveeZ ::

Mato989 je izjavil:


Žaljiv si edino ti, ki vleče ven osebne zadeve namesto da bi se pogovarjal o temi... jaz sem ti pokazal praktični priemr kako če plačaš dovolj dobiš narejeno hitreje ali "takoj" ti pa nabijaš naprej in vlečeš ven plačo ki sploh ni pravilna za povrh in probaš bit smešen in žaljiv...

Če ste vsi tukaj tako pametni in vse znate in zmorete, drugi so pa leni, pa dajte nardit vse sami na roke, pa bo "takoj" kot želite, pa še edino proper bo nareto ker drugi itak ne znajo!

Tukaj se pojavi se vprasanje ekonomske smiselnosti neke investicije, ce moras zanjo placati veckratnik "sprejemljive" cene.
Tudi majstri ne padejo takoj na vabo: "placam x4 cene", ker vedo, da za tako ceno mora biti vsak detajl v nulo, garancija in seveda racun.
Verjemi, da raje delajo na velikem projektu, kjer jim nihce ne gleda pod prste (nadzornik tu pa tam kaj preveri) in ce kaj ne stima bodo izvedeli cez xy let in takrat resevali reklamacije. Ce bo tezava financno prehuda pa stecaj podjetja in odpret novo firmo.
Mi je pravil en vodovodar, ko mi je delal kopalnico (dejansko sem bil prisoten skoraj celi cas polaganja cevi in sva skupaj uredila fino montazo): "raje delam za 10€/h v miru, kakor za 50€ nekomu ki mi nonstop diha za vratom in me popravlja kako more bit narejeno".
Nihce ne mara "pametnjakovicev", ker so po koncanem delu najbolj tecni, ce kaj ne stima oz ce se jim zdi da kaj ne stima.
Dela imajo dovolj, da si sami izberejo stranko. Denar jim ni edino merilo. Ko bos v takem financnem stanju, bos razumel.

Mato989 ::

ZveeZ je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Žaljiv si edino ti, ki vleče ven osebne zadeve namesto da bi se pogovarjal o temi... jaz sem ti pokazal praktični priemr kako če plačaš dovolj dobiš narejeno hitreje ali "takoj" ti pa nabijaš naprej in vlečeš ven plačo ki sploh ni pravilna za povrh in probaš bit smešen in žaljiv...

Če ste vsi tukaj tako pametni in vse znate in zmorete, drugi so pa leni, pa dajte nardit vse sami na roke, pa bo "takoj" kot želite, pa še edino proper bo nareto ker drugi itak ne znajo!

Tukaj se pojavi se vprasanje ekonomske smiselnosti neke investicije, ce moras zanjo placati veckratnik "sprejemljive" cene.
Tudi majstri ne padejo takoj na vabo: "placam x4 cene", ker vedo, da za tako ceno mora biti vsak detajl v nulo, garancija in seveda racun.
Verjemi, da raje delajo na velikem projektu, kjer jim nihce ne gleda pod prste (nadzornik tu pa tam kaj preveri) in ce kaj ne stima bodo izvedeli cez xy let in takrat resevali reklamacije. Ce bo tezava financno prehuda pa stecaj podjetja in odpret novo firmo.
Mi je pravil en vodovodar, ko mi je delal kopalnico (dejansko sem bil prisoten skoraj celi cas polaganja cevi in sva skupaj uredila fino montazo): "raje delam za 10€/h v miru, kakor za 50€ nekomu ki mi nonstop diha za vratom in me popravlja kako more bit narejeno".
Nihce ne mara "pametnjakovicev", ker so po koncanem delu najbolj tecni, ce kaj ne stima oz ce se jim zdi da kaj ne stima.
Dela imajo dovolj, da si sami izberejo stranko. Denar jim ni edino merilo. Ko bos v takem financnem stanju, bos razumel.



Seveda, ampak če je investicija nad sprejemljivo ceno potem pač premisliš ali to res rabiš in želiš... Če dovolj fejst rabiš ali želiš se ti sprejemljiva cena načeloma dvigne...

Seveda je res kar praviš glede majstrov, ampak pri večkratniku cene se bo našel nekdo ki mu bo denar bolj pomemben, to je bistvo svobodnega trga, nekdo je taki kot praviš ti, nekdo taki ki bo prišel kot pravim jaz...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ZveeZ ::

Mato989 je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Žaljiv si edino ti, ki vleče ven osebne zadeve namesto da bi se pogovarjal o temi... jaz sem ti pokazal praktični priemr kako če plačaš dovolj dobiš narejeno hitreje ali "takoj" ti pa nabijaš naprej in vlečeš ven plačo ki sploh ni pravilna za povrh in probaš bit smešen in žaljiv...

Če ste vsi tukaj tako pametni in vse znate in zmorete, drugi so pa leni, pa dajte nardit vse sami na roke, pa bo "takoj" kot želite, pa še edino proper bo nareto ker drugi itak ne znajo!

Tukaj se pojavi se vprasanje ekonomske smiselnosti neke investicije, ce moras zanjo placati veckratnik "sprejemljive" cene.
Tudi majstri ne padejo takoj na vabo: "placam x4 cene", ker vedo, da za tako ceno mora biti vsak detajl v nulo, garancija in seveda racun.
Verjemi, da raje delajo na velikem projektu, kjer jim nihce ne gleda pod prste (nadzornik tu pa tam kaj preveri) in ce kaj ne stima bodo izvedeli cez xy let in takrat resevali reklamacije. Ce bo tezava financno prehuda pa stecaj podjetja in odpret novo firmo.
Mi je pravil en vodovodar, ko mi je delal kopalnico (dejansko sem bil prisoten skoraj celi cas polaganja cevi in sva skupaj uredila fino montazo): "raje delam za 10€/h v miru, kakor za 50€ nekomu ki mi nonstop diha za vratom in me popravlja kako more bit narejeno".
Nihce ne mara "pametnjakovicev", ker so po koncanem delu najbolj tecni, ce kaj ne stima oz ce se jim zdi da kaj ne stima.
Dela imajo dovolj, da si sami izberejo stranko. Denar jim ni edino merilo. Ko bos v takem financnem stanju, bos razumel.



Seveda, ampak če je investicija nad sprejemljivo ceno potem pač premisliš ali to res rabiš in želiš... Če dovolj fejst rabiš ali želiš se ti sprejemljiva cena načeloma dvigne...

Seveda je res kar praviš glede majstrov, ampak pri večkratniku cene se bo našel nekdo ki mu bo denar bolj pomemben, to je bistvo svobodnega trga, nekdo je taki kot praviš ti, nekdo taki ki bo prišel kot pravim jaz...

Sprejemljiva cena ima vedno limit. Ekonomsko smiselnost. Ce moram dat 200k€ za teraso namesto 50k€, bom za ta denar raje kupil bajto, ki ze ima teraso.
Ce potrebujes nujno popravilo, da omejis skodo (npr pocena vodovodna cev) bos seveda placal tudi 10x tarifo. Ce bi dobil ponudbo le za absurdno 1000x tarifo, bi pa zadevo opravil DIY style. Ce ti poci vodovodna cev na vrtu, bos pa izklopil ventil in pocakal majstra za "normalno" ceno.
Enako pocnem jz s klimo. Sem kao na cakalni vrsti. Zame sprejemljiva cena je cena plina + max 300€ (cca urca dela, easy dostop brez lojtre).
Ce gre cez to in ce majstra ne bo do ohladitve, bom stopil v Italijo v Obi ali Brico in kupil nov trojcek za okvirno 1200€ ter ga zmontiral sam.

Mato989 ::

Sprejemljiva cena ima vedno limit. Ekonomsko smiselnost. Ce moram dat 200k€ za teraso namesto 50k€, bom za ta denar raje kupil bajto, ki ze ima teraso.


Seveda, absolutno, torej je brezveze jamrat, preprosto pogledaš tako kot si ti in urediš, daš max sprejemljivo ceno če se ti mudi, če ne gre skozi jebiga gremo dalje...

Enako pocnem jz s klimo. Sem kao na cakalni vrsti. Zame sprejemljiva cena je cena plina + max 300€ (cca urca dela, easy dostop brez lojtre).
Ce gre cez to in ce majstra ne bo do ohladitve, bom stopil v Italijo v Obi ali Brico in kupil nov trojcek za okvirno 1200€ ter ga zmontiral sam.


Fair enough, torej jamranje ni potrebno imaš vse razdelano...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Geho ::

ZveeZ je izjavil:

Stikalo je izjavil:

Pri nas je zadnja leta tudi problem. Zelo zelo težko boš dobil vodovodarja, da ti bo naprimer zamenjal bojler.

Novogradnja je tako, pridejo, zmonitrajo in bam račun za 10, 20, 30k€. Če pa pride menjat bojler, mora iti po 1 kos, mora do ene stranke, menja pol dneva nazadnje pa dobi v roke 50-100€. Pač tukaj na gorenjskem imaš s tem super velike probleme. Veliko prej pridem do zdravnika kot pa do vodovodarja, da mi zamenja bojler.

Tko da, pač :D Pomojem ali si dober progamer ali dober vodovodar je plača tam tam.

Zakaj bi pa cakal na vodovodarja za zamenjavo bojlerja? A je to res tako specificno opravilo, ki ga npr informatik ne obvlada? Ponudis sosedu vino in narezek pa je stvar resena v slabi urci.
Ce je res tako povprasevanje po teh "mikro" vodovodarskih storitvah, se mi skoraj splaca dodat dejavnost:)

Super, da mi potem začne puščat, pa elektrika prebijat pa vsega boga... been there, done that. Šalabajzer ti naredi, dela pa za pol kurca.

ZveeZ ::

Geho je izjavil:


Super, da mi potem začne puščat, pa elektrika prebijat pa vsega boga... been there, done that. Šalabajzer ti naredi, dela pa za pol kurca.

Ah daj no..
A ves koliko znanja o elektroinstalacijah ima povprecni vodovodar? Blizu nule.
MENJAVA bojlerja navadno, glede elektrike, ne zahteva vec kot priklop vtikaca bojlerja v vticnico.
Glede vodoinstalacij pa zajema priklop dveh cevi za toplo in hladno vodo. Na tisti za hladno se doda se varnostni ventil. Tesen spoj se naredi z "laski" in mazivom (ne poznam uradni izraz) po navoju. Varnostni ventil pa das enake dimenzije kot je bil prej (ce ni puscal).
Poleg tega je morebiti potrebno namestiti nove nosilce za bojler v zid, v kolikor obstojeci ne pasejo na nov bojler (razmaki).

Ce pa imas prvo montazo bojlerja je pa druga zgodba saj mora vodovodar izbrati primeren varnostni ventil, v dolocenih primerih celo montirat ekspanzijsko posodo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

nejc_nejc ::

Ker je že tema o bojlerjih...
A v 2022 ne obstaja zadevščina, ki vključuje in varnostni ventil in ekspanzijsko že v napravi sami. Res, ne vidim potrebe, da imaš pri gretju vode, zraven celo strojnico.

Geho ::

ZveeZ je izjavil:

Geho je izjavil:


Super, da mi potem začne puščat, pa elektrika prebijat pa vsega boga... been there, done that. Šalabajzer ti naredi, dela pa za pol kurca.

Ah daj no..
A ves koliko znanja o elektroinstalacijah ima povprecni vodovodar? Blizu nule.
MENJAVA bojlerja navadno, glede elektrike, ne zahteva vec kot priklop vtikaca bojlerja v vticnico.
Glede vodoinstalacij pa zajema priklop dveh cevi za toplo in hladno vodo. Na tisti za hladno se doda se varnostni ventil. Tesen spoj se naredi z "laski" in mazivom (ne poznam uradni izraz) po navoju. Varnostni ventil pa das enake dimenzije kot je bil prej (ce ni puscal).
Poleg tega je morebiti potrebno namestiti nove nosilce za bojler v zid, v kolikor obstojeci ne pasejo na nov bojler (razmaki).

Ce pa imas prvo montazo bojlerja je pa druga zgodba saj mora vodovodar izbrati primeren varnostni ventil, v dolocenih primerih celo montirat ekspanzijsko posodo.

Ja šalabajzer ne rabi nič vedeti, samo naredi. Kako pa potem dela je pa drugo... been there, done that.

ZveeZ ::

Geho je izjavil:


Ja šalabajzer ne rabi nič vedeti, samo naredi. Kako pa potem dela je pa drugo... been there, done that.

Kako bos pa locil salabajzerja od profija? Draga sta namrec oba:)

hbgqzR ::

Preprosto, vzames kateregakoli in obravnavas salabajzerja, ker si lahko presenecen samo v pozitivno, da je mojster, v negativno ne mores biti.

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

darkolord je izjavil:

Plačaš milijon pa boš mel že danes majstra v Kranju! :))

Simpl k pasulj.


ITak. Zanimivo, da matotu nihce ne placa vec kot 1300 bruto da opravi svoje delo hitreje


Kdo ma 1.300 bruto :O Ti? Verjamem če si z zaprtega oddelka v Polju, še to je dosti.


Nima veze. Pa nekaj drobiza vec ali kolikor ti pac dajo. Ne rabis biti zaljiv, ce imas slabo placo lol. Ce bi kdaj dejansko kaj prebral, bi videl, da ko sem se delal, da sem imel 3500 bruto kot system admin. Tebe bodo pa itak zamenjali z botom in bos na sociali :))


Žaljiv si edino ti, ki vleče ven osebne zadeve namesto da bi se pogovarjal o temi... jaz sem ti pokazal praktični priemr kako če plačaš dovolj dobiš narejeno hitreje ali "takoj" ti pa nabijaš naprej in vlečeš ven plačo ki sploh ni pravilna za povrh in probaš bit smešen in žaljiv...

Če ste vsi tukaj tako pametni in vse znate in zmorete, drugi so pa leni, pa dajte nardit vse sami na roke, pa bo "takoj" kot želite, pa še edino proper bo nareto ker drugi itak ne znajo!


Ti si podal teoreticni primer, jaz ti pa govorim primer iz prakse. Ce bi bil pismen bi veckrat lahko prebral, da se mi ne splaca, da delam sam, prav tako nimam ravno bagerja, zabe in ostalega orodja, verjetno niti znanja za pravilno resitev. Pri tvoji placi pa itak nisem kaj dosti falil, par 100e, nekaj drobiza. Glede zaljenja pa ne bi. Ti si pisal o Polju, ne jaz :)) Vsak dan ti gre na slabse :))

ZveeZ je izjavil:

Geho je izjavil:


Ja šalabajzer ne rabi nič vedeti, samo naredi. Kako pa potem dela je pa drugo... been there, done that.

Kako bos pa locil salabajzerja od profija? Draga sta namrec oba:)


Po dobrih referencah, pa se to ni nujno, ce osebno ne poznas koga, kjer mu je delal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

Geho ::

ZveeZ je izjavil:

Geho je izjavil:


Ja šalabajzer ne rabi nič vedeti, samo naredi. Kako pa potem dela je pa drugo... been there, done that.

Kako bos pa locil salabajzerja od profija? Draga sta namrec oba:)

Šalabajzer je sosedov Jože pa v to kategorijo spadaš tudi ti, tapravi mojster pa ima dokazljiva usposabljanja in treninge, ter seveda ustrezne reference.

ZveeZ ::

Geho je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

Geho je izjavil:


Ja šalabajzer ne rabi nič vedeti, samo naredi. Kako pa potem dela je pa drugo... been there, done that.

Kako bos pa locil salabajzerja od profija? Draga sta namrec oba:)

Šalabajzer je sosedov Jože pa v to kategorijo spadaš tudi ti, tapravi mojster pa ima dokazljiva usposabljanja in treninge, ter seveda ustrezne reference.

Torej ne mores dobiti vodovodarja za zamenjavo bojlerja, ko/ce ga bos pa nasel, ga bos prej povprasal po dokazilih izobrazevanja ter po referencah? Za menjavo bojlerja?
Ocitno ziviva v paralelnem svetu. Kaj vse prenese tipkovnica, a?

Zimonem ::

Če ne znaš priklopit bojlerja, znaš pa tipkati na tipkalnico je šla izobrazba v osnovi nekje zelo narobe.

Problem je ko danes diplomiranci ne vedo kaj je fitingi, preja, profil, takšne in drugačne cange... Se pa spuščajo v slovnico na št.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Geho ::

ZveeZ je izjavil:

Geho je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

Geho je izjavil:


Ja šalabajzer ne rabi nič vedeti, samo naredi. Kako pa potem dela je pa drugo... been there, done that.

Kako bos pa locil salabajzerja od profija? Draga sta namrec oba:)

Šalabajzer je sosedov Jože pa v to kategorijo spadaš tudi ti, tapravi mojster pa ima dokazljiva usposabljanja in treninge, ter seveda ustrezne reference.

Torej ne mores dobiti vodovodarja za zamenjavo bojlerja, ko/ce ga bos pa nasel, ga bos prej povprasal po dokazilih izobrazevanja ter po referencah? Za menjavo bojlerja?
Ocitno ziviva v paralelnem svetu. Kaj vse prenese tipkovnica, a?

Že v štartu iščem takega, ki preverjeno zna zadevo naredit in ne šalabajzerja...

ZveeZ ::

Sedaj sem pa ze radoveden, ker sem se tudi pri profijih ze opekel.
Kako poteka tako iskanje?

kriptobog ::

ZveeZ je izjavil:

Sedaj sem pa ze radoveden, ker sem se tudi pri profijih ze opekel.
Kako poteka tako iskanje?


Loterija. Frend je vzel hiso pri "premium" firmi pasivnih his, cena tudi temu primerna, sedaj se pa ze pol leta ukvarja z reklamacjami zaradi salabajzarije.

ZveeZ ::

kriptobog je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

Sedaj sem pa ze radoveden, ker sem se tudi pri profijih ze opekel.
Kako poteka tako iskanje?


Loterija. Frend je vzel hiso pri "premium" firmi pasivnih his, cena tudi temu primerna, sedaj se pa ze pol leta ukvarja z reklamacjami zaradi salabajzarije.

Kar je po svoje logicno. Vsak pravi mojster se dandanes vec ne dotakne dela ampak samo rihta posel. Delo opravi ali zaposleni ali zunanji izvajalec aka salabajzer, za drobiz.
Seveda ce kaj ne stima klices tistega mojstra in on bo poslal drugega salabajzra, da popravi delo prvega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

ginekk ::

ZveeZ je izjavil:


Kar je po svoje logicno. Vsak pravi mojster se dandanes vec ne dotakne dela ampak samo rihta posel. Delo opravi ali zaposleni ali zunanji izvajalec aka salabajzer, za drobiz.
Seveda ce kaj ne stima klices tistega mojstra in on bo poslal drugega salabajzra, da popravi delo prvega.


Zakaj se več ne bi dotaknil dela? Tudi če ne verjameš, še vedno obstajajo taki, ki uživajo v svojem delu, zaslužijo dovolj zase, ne rabijo nikamor rast in delajo lepo v svojem tempu.

archer ::

Res je, samo najti jih je treba. Jaz sem v zadnjem letu imel kar srečo. Preko enega izvajalca sem prišel do kar nekaj dobrih izvajalcev. Sam prvi izvajalec je dal skozi to rast in šalabajzerje in potem vse skupaj prekinil... Zdaj dela sam s še enim pomočnikom in si razporeja delo za pol leta vnaprej. To je to in če hočeš kaj kvalitetno narediti, je treba delati tako. Za privat hiše je to dovolj, večje gradnje pa zahtevajo drug način organizacije in število delavcev v ekipi.

Bolj je problem, ker ljudje sploh ne razumejo kaj je to organizacja dela in koliko časa posamezne faze vzamejo in koliko priprave je vmes potrebne, da neko delo dobro steče. Da boš pa normalnemu Janezu in Janezki to obrazložil lahko pa kar pozabiš...

ZveeZ ::

ginekk je izjavil:

ZveeZ je izjavil:


Kar je po svoje logicno. Vsak pravi mojster se dandanes vec ne dotakne dela ampak samo rihta posel. Delo opravi ali zaposleni ali zunanji izvajalec aka salabajzer, za drobiz.
Seveda ce kaj ne stima klices tistega mojstra in on bo poslal drugega salabajzra, da popravi delo prvega.


Zakaj se več ne bi dotaknil dela? Tudi če ne verjameš, še vedno obstajajo taki, ki uživajo v svojem delu, zaslužijo dovolj zase, ne rabijo nikamor rast in delajo lepo v svojem tempu.

...in posledicno bookirani za 1 leto+ vnaprej.
Ponavadi pa je tako, da tisti, ki si je s kvalitetnim delom ustvaril dober renomė, dobi toliko poslov, da jih sam ne more handlat. Zato ali zaposli ali najame zunanje izvajalce, on jih pa "samo" nadzira.

nejc_nejc ::

Dobr, govorite, kot, da se za vsemi izvajakci vse takoj podre.

Zimonem ::

Ma kup pezdetov katerim se ne da vzet v roke klešče. Vedo pa kdo je dober ali slab vodovodar.

#000000 ::

Če je nepremičnina v belgiji še na kreditu oz neodplačana v celoti, potem mislm da ga sploh ne smeš karkoli sračkat okoli plinsa, vodovoda in električne nepaljave, oz lahko samo mora izvajalec imet certifikat da lahko dela to vrsto del na ozemlju belgije, ker drugače ti zavarovalnica (kateri moraš ta dela najavit, da potem priznajo nek % investicije in dobiš nazaj oz se zmanjša znesek kredita) in če izvajalec nima certifikata si praktično v prekršku oz. ti lahko tudi skenslajo zavarovanje in takrat avtomatsko propade tudi kredit.

Geho ::

nejc_nejc je izjavil:

Dobr, govorite, kot, da se za vsemi izvajakci vse takoj podre.

Podre ne, imaš pa kup težav. Sem imel majstra, je prišel menjat bojler, vse super, ampak vmes ko si se tuširal je veselo prebijala elektrika, tako da si imel elektrificiran tuš.
Pride mojstr montirat toplotno, ampak šalabajzer ni pogledal kaka je obstoječa napeljava in da so lahko smeti notri, sedaj imamo non-stop probleme, ker crkuje črpalka ali pa se ventili zatikajo na polno.

Primer šalabajzerjev... oz. "domačih" mojstrov. Ve vse, zna vse a na konc polno problemov.

Invictus ::

Saj firme niso nič boljše.

Edina razlika je večji račun, na teren pa pošljejo najete šalabajzerje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Geho ::

Invictus je izjavil:

Saj firme niso nič boljše.

Edina razlika je večji račun, na teren pa pošljejo najete šalabajzerje...

Odvisno, če se jim gre za ugled in dobro delo s strankami, potem naredijo že v prvo tako kot je treba. Če imajo dober support zadevo rešijo v naslednjem obisku. Če so pa šalabajzerji pa imaš na pol narejeno in se lahko na suho brez vazelina prst nekam tlačiš...
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predragi električarji, očitno v Sloveniji trg ne deluje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16835107 (3485) feryz
»

Majster v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8112367 (9357) Smurf
»

Slovensko gospodarstvo = JU

Oddelek: Problemi človeštva
422968 (2042) TheBlueOne
»

Ocena urne postavke (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7717293 (14209) Invictus

Več podobnih tem