» »

Ne dobim vodovodarja (tujina).

Ne dobim vodovodarja (tujina).

1
2
3

archer ::

Ja, ne vem če. Na bližnjem šolskem centru skoraj ni vpisa na te programe. Potem gradbeni faks v Mb tudi skoraj nima vpisa. Mladi bi še samo influencerji bili... Tisti, ki se še trudijo pa hitro vidijo da je bolje z maržami služti (štacuna po domače), ker ti denar na kup leti, tudi ko ne delaš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: archer ()

PrihajaNodi ::

??? Ne verjamem. To bi mogl bit tolk zafilan da bi ble omejitve. Pa koji bumbar poslje otroka na pravo, filozofijo...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

A110 ::

otrok se v razvitem svetu sam odloci za smer in ne starsi

Valvoline ::

cegu je izjavil:

starfotr je izjavil:

OP, pa ti veš kje ti pušča? So to spoji ali je luknja?




Bi rekel da je spoj.

Sem ga našel, je bil z gibsom obdan v tleh (lesena).

Ene 25cm okrog cevi sem odprl tla, potem pa počasi gibs odklesal proč od cevi da sem našel spoje.

Ne bi bil problem če bi bil vsaj en ventil, ki bi mi izoliral ta del cevi a kaj ko je vse vezano direkt na števec, topla voda, centralna, sporgeti. Kar pomeni da če mi ne uspe nazaj spravit bom imel folk pod mrzlo vodo cel mesec da se najde kdo ki bi znal.

Je tudi zelezna cev, ki se loči na bakreno v spoju tako da je be morem kar kjerkoli odrezat. Bakrene znam. železno cev odšraufat v težko dostopnem mestu pa je malo problem.


Tisti komentarji ala 1000 na uro so mal bedni, kolk pa misliš da ljudje tukaj zaslužijo? Saj ne delamo vsi za parlament. kdor ima v slo svoj stanovanje in 1500neto je približno na istem. 2200neto, ene par 100 eur se dodatki od tega cca 1200 za eno stanovanjr brez stroskev. to je belgijsko povprečje, ni to malo podobno Evropskim službam.

Priznam, del je tudi problem jezik. Znajo le francosko in maroško ali podobno. Ne morem nič v nemščini včasih uspe v nizozemščini če imam srečo da zna.

Problem je tudi poiskati monterja oken (bom moral spet uvažati s slovenije) ker jih pac ni. Vodovodarji si postavljajo spletne sttani kjer naredis appointment lahko za September 2023.


-- povsem normalno je tukaj, da ostaneš tudi teden ali dva brez vode ali elektrike če ti vrže ven. Znam kakšno stvar sam poštimat, plina naceloma nocem.

Zakaj bi vodovodarja zanimalo kolko ovce sluzijo? Ti potrebujes njega, ne on tebe. Ne jokcat da vodovodarja ni, za pravo ceno garantirano takoj najdes. Lahko pa isces pol leta ali vec, al pa ce si kolk tolk tehnicno podkovan zavihas rokave ter zrihtas sam. Ampak ce bo treba prckat po plinski instalaciji to ni hec, raje placaj pa tudi ce je to jurcka na uro in bodi tiho.

Mato989 ::

Tisti komentarji ala 1000 na uro so mal bedni, kolk pa misliš da ljudje tukaj zaslužijo? Saj ne delamo vsi za parlament. kdor ima v slo svoj stanovanje in 1500neto je približno na istem. 2200neto, ene par 100 eur se dodatki od tega cca 1200 za eno stanovanjr brez stroskev. to je belgijsko povprečje, ni to malo podobno Evropskim službam.

Priznam, del je tudi problem jezik. Znajo le francosko in maroško ali podobno. Ne morem nič v nemščini včasih uspe v nizozemščini če imam srečo da zna.

Problem je tudi poiskati monterja oken (bom moral spet uvažati s slovenije) ker jih pac ni. Vodovodarji si postavljajo spletne sttani kjer naredis appointment lahko za September 2023.


-- povsem normalno je tukaj, da ostaneš tudi teden ali dva brez vode ali elektrike če ti vrže ven. Znam kakšno stvar sam poštimat, plina naceloma nocem.


Pa kaj vodovodarja briga koliko ti zaslužiš, mi rešujemo tvoj problem jamranja da kadra ki ga rabiš ni, in ti govorimo za pravo ceno bo "popodlan" nekdo pri tebi, samo ti nočeš tega plačat in raje jamraš, to je ves point...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Valvoline ::

V bruslju je tolko parazitov z sestmestnimi placami na mesec za 0 dela, tak da je se 1000e na uro za sposobnega vodovodarja sramotno podcenjevanje dela.

Zgodovina sprememb…

ZveeZ ::

@op ce res ne dobis delavca a si proval kak tesnilni trak namotat okoli spoja kjer pusca?
Pac kot zacasno sanacijo, dokler se te nekdo ne usmili.

https://www.merkur.si/vecnamenski-lepil...
S tem trakom sem zatesnil poceno cev (cca 1cmx2mm razpoka) vodnega hlajenja v avtu, dokler je nisem zamenjal.

InternetComp ::

Valvoline je izjavil:

Prejsni mesec sel za vikend delat/pomagat pri enem znancu na zagi. Za 15e na uro. Pac za malo vikend telovadbe. :V. Ce ne bi bil dober prijatelj seveda ne bi sel, za taksno delo bi mu verjetno vsak pokazal sredinec. Jamra, jamra in jamra da ne dobi delavcev. Pa clovek bozji jamranje ne pomaga ce ni folka da bo delov tezka dela za drobiz. Ali dvignes place, ali zapres. Tretjega ni.


no 15 na uro za žago sploh ni malo, no gorenjskem na žagi dobiš minimalno plačo

Zimonem ::

Ne rabiš bit raketni znanstvenik , če si naredil srednjo šolo, da popraviš vodovod/plin/elektriko. Ali pa bi bilo fajn , da izobrazbo vrneš. To so počeli očetje, striči in vsi kmetje še danes.

Geho ::

Zimonem je izjavil:

Ne rabiš bit raketni znanstvenik , če si naredil srednjo šolo, da popraviš vodovod/plin/elektriko. Ali pa bi bilo fajn , da izobrazbo vrneš. To so počeli očetje, striči in vsi kmetje še danes.

In potem imaš polno stvari narejenih kot v risanki lolek in bolek... Vemo kaki so domači mojstri in iz prve roke še gledam posledice! Ne hvala. Se ne bom loteval stvari če 100% ne poznam. Že marsikateri "strokovnjak" je en navadn šalabajzer!

s1m0n ::

Ah saj pri nas situaciji ni nič kaj boljša (vsaj ne za manjša popravila)... Na menjavo kotnega ventila smo čakali 3 tedne :) In to za delo, ki je bilo v 5min opravljeno!

BCSman ::

PrihajaNodi je izjavil:

Potem je pa isti problem kot v Sloveniji ko so vsi študirali pravo in ostala družboslovna jajca. Danes je pa biti pravnik nekaj na nivoju prodajalke v lidlu. Mislim pa da so sedaj rokodelske šole bolj obiskane.


In koliko univerzitetnih inzenirjveh sploh zna sraufanja in rokodelstva :))

Zimonem ::

To ni rokodelstvo, navadno šraufanje. Če pa podeljujejo diplome povprek se pa ne čutite užaljene.

PrihajaNodi ::

Meni še vedno ni jasno kako generacije od 1970 do 1980 pošiljajo otroke na fakultete. Šolanje do 20 ega potem pa praksa.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Invictus ::

Če OPu pušča plin, bi moral klicati dobavitelja plina naj uredi.

S plinom se ni za zafrkavat , rabiš tudi posebej izobraževanje. Ne dovoli se vsakemu rožletu, da šari po plinski napeljavi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FireSnake ::

Valvoline je izjavil:

V bruslju je tolko parazitov z sestmestnimi placami na mesec za 0 dela, tak da je se 1000e na uro za sposobnega vodovodarja sramotno podcenjevanje dela.


Nisi ravno ti tisti, ki zna vse hkrati pa živi v hotelu mama?
Nekaj nam tu ne gre skupaj.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Stikalo ::

Pri nas je zadnja leta tudi problem. Zelo zelo težko boš dobil vodovodarja, da ti bo naprimer zamenjal bojler.

Novogradnja je tako, pridejo, zmonitrajo in bam račun za 10, 20, 30k€. Če pa pride menjat bojler, mora iti po 1 kos, mora do ene stranke, menja pol dneva nazadnje pa dobi v roke 50-100€. Pač tukaj na gorenjskem imaš s tem super velike probleme. Veliko prej pridem do zdravnika kot pa do vodovodarja, da mi zamenja bojler.

Tko da, pač :D Pomojem ali si dober progamer ali dober vodovodar je plača tam tam.

maticb492 ::

Pa še brez računa delajo tu pa tam, tako da na koncu mi "zlobni normiranci, ki plačujemo samo 4%", verjetno več damo v davčno blagajno, kot pa ti mojstri.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

ZveeZ ::

Stikalo je izjavil:

Pri nas je zadnja leta tudi problem. Zelo zelo težko boš dobil vodovodarja, da ti bo naprimer zamenjal bojler.

Novogradnja je tako, pridejo, zmonitrajo in bam račun za 10, 20, 30k€. Če pa pride menjat bojler, mora iti po 1 kos, mora do ene stranke, menja pol dneva nazadnje pa dobi v roke 50-100€. Pač tukaj na gorenjskem imaš s tem super velike probleme. Veliko prej pridem do zdravnika kot pa do vodovodarja, da mi zamenja bojler.

Tko da, pač :D Pomojem ali si dober progamer ali dober vodovodar je plača tam tam.

Zakaj bi pa cakal na vodovodarja za zamenjavo bojlerja? A je to res tako specificno opravilo, ki ga npr informatik ne obvlada? Ponudis sosedu vino in narezek pa je stvar resena v slabi urci.
Ce je res tako povprasevanje po teh "mikro" vodovodarskih storitvah, se mi skoraj splaca dodat dejavnost:)

Mato989 ::

Vse te težave so rešljive če ponudiš pravo plačilo za storitev...

>:D

Vedno ste trdili kako je ponudba in povpraševanje (jaz se strinjam) ampak nekaterim tu ponudba in povpraševanje ugaja samo ko niža cene, ko jih viša so pa zavistni in težijo s floskulami "Ne morš za vodovodarja dat 300EUR za 2 uri dela če ima samo srednjo šolo"

Jah kolegi, tako pač je pri ponudbi in povpraševanju, ni odvisna od izobrazbe ampak ponudbe same.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ZveeZ ::

Mato989 je izjavil:

Vse te težave so rešljive če ponudiš pravo plačilo za storitev...

>:D

Vedno ste trdili kako je ponudba in povpraševanje (jaz se strinjam) ampak nekaterim tu ponudba in povpraševanje ugaja samo ko niža cene, ko jih viša so pa zavistni in težijo s floskulami "Ne morš za vodovodarja dat 300EUR za 2 uri dela če ima samo srednjo šolo"

Jah kolegi, tako pač je pri ponudbi in povpraševanju, ni odvisna od izobrazbe ampak ponudbe same.

Ti to lajno prodajas ze od leta 2012 odkar te je nek delodajalec odpikal na suho.
Tukaj ni govora o tem, da ni izvajalca za X ceno, ker do debate o ceni sploh ne prides. Oz sploh do izvajalca ne. Enak problem imam sam s klima serviserji. En problem sem resil sam (lastna montaza). Drugi problem, pa sam ne morem resit, ker ne morem pridet do 1kg R32 plina. Posledicno cakam..
Pa cena ima limit. Npr novo zunanjo enoto z 1kg plina dobim za 900€. Montaza me stane 50€ najem orodja. Torej, ce mi majster zaracuna 800€ za izpraznitev sistema, vakuumiranje in 1kg plina, ga lagano odslovim.

Mato989 ::

ZveeZ je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Vse te težave so rešljive če ponudiš pravo plačilo za storitev...

>:D

Vedno ste trdili kako je ponudba in povpraševanje (jaz se strinjam) ampak nekaterim tu ponudba in povpraševanje ugaja samo ko niža cene, ko jih viša so pa zavistni in težijo s floskulami "Ne morš za vodovodarja dat 300EUR za 2 uri dela če ima samo srednjo šolo"

Jah kolegi, tako pač je pri ponudbi in povpraševanju, ni odvisna od izobrazbe ampak ponudbe same.

Ti to lajno prodajas ze od leta 2012 odkar te je nek delodajalec odpikal na suho.
Tukaj ni govora o tem, da ni izvajalca za X ceno, ker do debate o ceni sploh ne prides. Oz sploh do izvajalca ne. Enak problem imam sam s klima serviserji. En problem sem resil sam (lastna montaza). Drugi problem, pa sam ne morem resit, ker ne morem pridet do 1kg R32 plina. Posledicno cakam..


Kako ni izvajalca, hočemo rečt da v CELI Sloveniji ne dobiš izvajalca? Bullshit (enako velja za Belgijo) To je tako kot da reče v Javnih Službah da imajo razpis že 1 leto za 1.200 bruto pa v celi Sloveniji ni komunalnega delavca... SEVEDA GA NI, za 1.200 bruto...

Pa cena ima limit. Npr novo zunanjo enoto z 1kg plina dobim za 900EUR. Montaza me stane 50EUR najem orodja. Torej, ce mi majster zaracuna 800EUR za izpraznitev sistema, vakuumiranje in 1kg plina, ga lagano odslovim.


Seveda, torej ponudi 700EUR in glej če se kdo javi... če se ne pač kupi novo enoto >:D8-)



Do debate o ceni sploh ne pride, zato ker izvajalci predvidevajo da boš ponudil premalo, če boš začel z povpraševanjem tako: Ponujam 700EUR za menjavo plina par urc dela (zmišljujem si parametre) pa ti grem stavit da se bo kdo javil
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Invictus ::

Mato989 je izjavil:


Kako ni izvajalca, hočemo rečt da v CELI Sloveniji ne dobiš izvajalca? Bullshit (enako velja za Belgijo)

Ne bluzi Mato, ne poznaš Belgije... Oz. Beneluxa, saj je tam vse isto.

Poznam Slovenca iz Luxemburga, ki je za montažo satelitske antene na fasado plačal 800 EUR. 1 uro dela... Pa je bil vesel, da je sploh prišel...

Trenutno je toliko dela (v Sloveniji), da se privatniki izogibajo malih del, ker imajo dovolj večjih. Potem dobiš popoldanske fušarje, ki so pa spet malo nezanesljivi. Sam jih imam nekaj na lagerju in jih NE posojam. Sem pa tja se pa najde kakšen s pametnim planom, reci, 1 dan na teden dela za male stranke. 1-2 uri dela. Podela 3-4 stranke v dnevu, večinoma keš na roke. Hitro zaslužiš tam 500-800/dan. Ampak pač rabiš orodje za par k EUR...

Skratka da se, ampak folk je večinoma len. V Sloveniji je meja nekje 2000 EUR neto na mesec, pa se folk poleni... Vsaj po mojih videnjih...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

feryz ::

Raje povej drugače.
Babnica pričakuje, da ji bodo v šestem štuku, brez dvigala, položili ploščice v kopalnici, 2 ali 3 kvadrate, za 14 evrov na kvadrat.
Odkar je prvi prišel in ji ponudil, da ji naredi za 500 evrov, ne more več najti keramičarja. Enostavno ne dojame, da taka zadeva lahko stane več kot 28 evrov plus ddv. Torej je že leto ali dve brez ploščic. Baje se bo pocenilo in ji bo nekdo to naredil za ta denar. Vsaj na forumih in fejsu pravijo tako.

Mato989 ::

Ne mi govorit da ni v celi Belgiji enega vodovodarja... vprašanje je samo keša koliko mu plačaš da pride, to je vse...

To je tako kto da na Ptuju in okolici 50km ni enega ki bi bil smetar ali komunalni delavec... pa jaz grem takoj, samo ne za 1.200 bruto, za 3k bruto pa ni problema.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Ah vsevedni mato :)) Saj on bi ga placal, ce bi kdo prisel.
Lejti dam primer. Jaz zelim pri letni kuhinji narediti dodatno teraso. Izkop in betonska plosca. Zelim da je narejeno kot mora biti, s hidroizolacjo, resetko ob stiku s hiso itd. Ponudbe imam vse okoli 2-3k, pa se nisem dobil nikogar, ki bi prisel narediti. Na ogled se pridejo, potem pa tema. Pa placam tudi x2, samo da pride nekdo naredit. Enostavno se toliko gradi, da vsi delajo samo se te velke projekte, kjer poberejo nekajkrat vec, kot bi z mojo teraso, jaz pa cakam v vrsti, da jim zmanjka posla...

Shegevara ::

kolikor se mato butasto izraža mu tule vseeno dam čisto prav.

ponudi 5000 ali pa čakaj na krizo.

Invictus ::

Imel isti problem letos.

Hotel narediti teraso s prostorom spodaj ker je star a počila. Eden je prišel pogledat...

Na koncu dobil popoldanskega fušarja, dela v redu, natančen, ampak traja. Namesto 1 meseca za vse bo trajalo do konca oktobra.

Pa še vse sem moral sam zorganizirati. Od bagra do izkopa, odvoza gradbenih odpadkov in nabave vse robe... Bo ceneje, ampak trajalo bo dlje in več moje vpletenosti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Ah vsevedni mato :)) Saj on bi ga placal, ce bi kdo prisel.
Lejti dam primer. Jaz zelim pri letni kuhinji narediti dodatno teraso. Izkop in betonska plosca. Zelim da je narejeno kot mora biti, s hidroizolacjo, resetko ob stiku s hiso itd. Ponudbe imam vse okoli 2-3k, pa se nisem dobil nikogar, ki bi prisel narediti. Na ogled se pridejo, potem pa tema. Pa placam tudi x2, samo da pride nekdo naredit. Enostavno se toliko gradi, da vsi delajo samo se te velke projekte, kjer poberejo nekajkrat vec, kot bi z mojo teraso, jaz pa cakam v vrsti, da jim zmanjka posla...



Pa si tistim na ogledu rekel da si pripravljen plačat 10k če pridejo četudi je ponudba 2-3k?

Probaj in poročaj če še zmeraj niso prišli! >:D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Shegevara je izjavil:

kolikor se mato butasto izraža mu tule vseeno dam čisto prav.

ponudi 5000 ali pa čakaj na krizo.


Si nepismen? Sem napisal da placam, pa vseeno ni nikogar...

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Shegevara je izjavil:

kolikor se mato butasto izraža mu tule vseeno dam čisto prav.

ponudi 5000 ali pa čakaj na krizo.


Si nepismen? Sem napisal da placam, pa vseeno ni nikogar...


Kaj si napisal? Da plačaš 10k medtem ko so ti oni dali ponudbo 2-3k?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Ah vsevedni mato :)) Saj on bi ga placal, ce bi kdo prisel.
Lejti dam primer. Jaz zelim pri letni kuhinji narediti dodatno teraso. Izkop in betonska plosca. Zelim da je narejeno kot mora biti, s hidroizolacjo, resetko ob stiku s hiso itd. Ponudbe imam vse okoli 2-3k, pa se nisem dobil nikogar, ki bi prisel narediti. Na ogled se pridejo, potem pa tema. Pa placam tudi x2, samo da pride nekdo naredit. Enostavno se toliko gradi, da vsi delajo samo se te velke projekte, kjer poberejo nekajkrat vec, kot bi z mojo teraso, jaz pa cakam v vrsti, da jim zmanjka posla...



Pa si tistim na ogledu rekel da si pripravljen plačat 10k če pridejo četudi je ponudba 2-3k?

Probaj in poročaj če še zmeraj niso prišli! >:D


Sem rekel, da naj pove koliko hoce, da naredijo do konca leta. In potem tisina... Ne bit prevec pameten. Prvo se loti kaj graditi ali obnavljati pa bos potem govoril.

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Ah vsevedni mato :)) Saj on bi ga placal, ce bi kdo prisel.
Lejti dam primer. Jaz zelim pri letni kuhinji narediti dodatno teraso. Izkop in betonska plosca. Zelim da je narejeno kot mora biti, s hidroizolacjo, resetko ob stiku s hiso itd. Ponudbe imam vse okoli 2-3k, pa se nisem dobil nikogar, ki bi prisel narediti. Na ogled se pridejo, potem pa tema. Pa placam tudi x2, samo da pride nekdo naredit. Enostavno se toliko gradi, da vsi delajo samo se te velke projekte, kjer poberejo nekajkrat vec, kot bi z mojo teraso, jaz pa cakam v vrsti, da jim zmanjka posla...



Pa si tistim na ogledu rekel da si pripravljen plačat 10k če pridejo četudi je ponudba 2-3k?

Probaj in poročaj če še zmeraj niso prišli! >:D


Sem rekel, da naj pove koliko hoce, da naredijo do konca leta. In potem tisina... Ne bit prevec pameten. Prvo se loti kaj graditi ali obnavljati pa bos potem govoril.


LOL, to je brezveze, večino folka ti ne bo povedalo cifre... ti bi moral rečt dam 10k pa bi garant uredili, probaj drugič pa nam vsem javi =)

mene je prejšnji teden tip klical če mu zrihtam PC, ker nujno rabi sem rekel naslednji vikend tam okrog 1. oktobra, je rekel da mi plača 150EUR če uredim v 2 dneh, sva vse uredila =)

Enako bo za te, če boš ponudil 3x ceno
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Magic1 ::

Marsikdo hodi okoli in si rihta potencialne stranke na dolgi rok. Torej posel za čez pol leta in več, privatniki imajo dost dela za letos. Dajo ti seveda realno ponudbo, zato da boš počakal, ko bo cajt. Verjetno bi res znalo pomagat, če bi mu v ksiht rekel, da plačaš 3x, če bo letos. Meni je eden v boljših časih spustil ceno 20%, ker na dogovorjen drugi datum ni uspel priti. Mi je tudi razložil, da so v ozadju večje ribe za občutno višje $$$.
Magic

PacificBlue ::

Ne vem kako je v vasih koncih, pri nas das oglas na fb, oziroma zahtevo po ponudbi pa se ti javi kar dosti takih in drugacnih mojstrov. Veliko je uvoženih, sam če zna delat zakaj pa ne..

Invictus ::

Ja, to ali zna delati ali ne, je veliko vprašanje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Ah vsevedni mato :)) Saj on bi ga placal, ce bi kdo prisel.
Lejti dam primer. Jaz zelim pri letni kuhinji narediti dodatno teraso. Izkop in betonska plosca. Zelim da je narejeno kot mora biti, s hidroizolacjo, resetko ob stiku s hiso itd. Ponudbe imam vse okoli 2-3k, pa se nisem dobil nikogar, ki bi prisel narediti. Na ogled se pridejo, potem pa tema. Pa placam tudi x2, samo da pride nekdo naredit. Enostavno se toliko gradi, da vsi delajo samo se te velke projekte, kjer poberejo nekajkrat vec, kot bi z mojo teraso, jaz pa cakam v vrsti, da jim zmanjka posla...



Pa si tistim na ogledu rekel da si pripravljen plačat 10k če pridejo četudi je ponudba 2-3k?

Probaj in poročaj če še zmeraj niso prišli! >:D


Sem rekel, da naj pove koliko hoce, da naredijo do konca leta. In potem tisina... Ne bit prevec pameten. Prvo se loti kaj graditi ali obnavljati pa bos potem govoril.


LOL, to je brezveze, večino folka ti ne bo povedalo cifre... ti bi moral rečt dam 10k pa bi garant uredili, probaj drugič pa nam vsem javi =)

mene je prejšnji teden tip klical če mu zrihtam PC, ker nujno rabi sem rekel naslednji vikend tam okrog 1. oktobra, je rekel da mi plača 150EUR če uredim v 2 dneh, sva vse uredila =)

Enako bo za te, če boš ponudil 3x ceno


Lej ne pametuj prevec, ce nimas pojma. Sem rekel da placam duplo. Je ista storija. Dokler ima posel z grajenjem his se mu jebe za eno teraso.
lol, za 150e jaz se vstanem ne. Skoda da nisi gradbenik. Za take male pare bi imel polno posla :))

MasterTade ::

rezultat razvrednotenja poklicev, ni ljudi ki bi šli to delat. In teh poklicev je vedno več
Mors omnia aequat

kixs ::

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Ah vsevedni mato :)) Saj on bi ga placal, ce bi kdo prisel.
Lejti dam primer. Jaz zelim pri letni kuhinji narediti dodatno teraso. Izkop in betonska plosca. Zelim da je narejeno kot mora biti, s hidroizolacjo, resetko ob stiku s hiso itd. Ponudbe imam vse okoli 2-3k, pa se nisem dobil nikogar, ki bi prisel narediti. Na ogled se pridejo, potem pa tema. Pa placam tudi x2, samo da pride nekdo naredit. Enostavno se toliko gradi, da vsi delajo samo se te velke projekte, kjer poberejo nekajkrat vec, kot bi z mojo teraso, jaz pa cakam v vrsti, da jim zmanjka posla...



Pa si tistim na ogledu rekel da si pripravljen plačat 10k če pridejo četudi je ponudba 2-3k?

Probaj in poročaj če še zmeraj niso prišli! >:D


Sem rekel, da naj pove koliko hoce, da naredijo do konca leta. In potem tisina... Ne bit prevec pameten. Prvo se loti kaj graditi ali obnavljati pa bos potem govoril.


LOL, to je brezveze, večino folka ti ne bo povedalo cifre... ti bi moral rečt dam 10k pa bi garant uredili, probaj drugič pa nam vsem javi =)

mene je prejšnji teden tip klical če mu zrihtam PC, ker nujno rabi sem rekel naslednji vikend tam okrog 1. oktobra, je rekel da mi plača 150EUR če uredim v 2 dneh, sva vse uredila =)

Enako bo za te, če boš ponudil 3x ceno


Kaj si na glavo padu? Dobis predracun za 10K€, ti bos pa kar dvignil na 30K€? Zakaj mu ze takoj ne reces, da mu das 100K€? Tako, lepo zaokrozeno :lol:

Invictus ::

Jap, res je.

Letos sem si že hotel dobiti obrtno dovoljenje za električarja.

No, pa sem dobil drugo delo...h
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Valvoline ::

1: cakas, cakas, cakas....
2. ponudis 2-10x vec da se cimprej zrihta, vec k ponudis prej se bo zrihtalo.
3. naredis sam, za dobrih 80% folka mission impossible je itak vecina nesposobnih parazitov
4. none of the above.

MasterTade ::

InternetComp je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Prejsni mesec sel za vikend delat/pomagat pri enem znancu na zagi. Za 15e na uro. Pac za malo vikend telovadbe. :V. Ce ne bi bil dober prijatelj seveda ne bi sel, za taksno delo bi mu verjetno vsak pokazal sredinec. Jamra, jamra in jamra da ne dobi delavcev. Pa clovek bozji jamranje ne pomaga ce ni folka da bo delov tezka dela za drobiz. Ali dvignes place, ali zapres. Tretjega ni.


no 15 na uro za žago sploh ni malo, no gorenjskem na žagi dobiš minimalno plačo


ni dokler ti država ~50 % ne pobere
Mors omnia aequat

Valvoline ::

MasterTade je izjavil:

rezultat razvrednotenja poklicev, ni ljudi ki bi šli to delat. In teh poklicev je vedno več

Ampak fora je da v butalistanu pa tudi celotni eu nevidna roka trga tj kapitalizem ne funkcionira. Ponujene place za deficitarce tj pridne roke so dobesedno mizerija, pustimo zdaj spje na svojem. Placa zidarja, elektricarja, vodovodarja itn v delovnem razmerju ne bi smela nizja kt dohtarska tj najmanj 5000 neto, glede na stanje na trgu ter kao velikega povprasevanja. pa smo dalec od tega. Splosni standard v EU je primerljiv z tistim v ZDA ter AU, place za omenjene poklice realno za 3-5x nizje. Situacijo izkoriscajo za bogatenje tuji big bossi z uvazanjem dumping delovne sile ter unicevanja delavnega potencijala domacega folka, in vse to z drzavnim zegnom.
p.s.
Kolegu so siptarji zidal bajto, zdaj mu slovenski majster popravlja fusarijo.

Zgodovina sprememb…

MasterTade ::

na zavodu so še zmer oglasi za keramičarje in vodovodarje za 1075 bruto
Mors omnia aequat

kriptobog ::

Valvoline je izjavil:

1: cakas, cakas, cakas....
2. ponudis 2-10x vec da se cimprej zrihta, vec k ponudis prej se bo zrihtalo.
3. naredis sam, za dobrih 80% folka mission impossible je itak vecina nesposobnih parazitov
4. none of the above.


3. tocka je zanimiva ja. Da lahko naredim sam, potrebujem, bager, zabo za utrditev, gorilnik za varjenje hidroizolacije, fleksarco za rezanje armature, bohve kaj se za drenazo itd. Niti se mi ne splaca ,da delam sam.

MasterTade je izjavil:

na zavodu so še zmer oglasi za keramičarje in vodovodarje za 1075 bruto


To itak ne bodo nikogar dobili, ker vsak ki obvlada raje odpre sp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

Mato989 ::

kixs je izjavil:

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Ah vsevedni mato :)) Saj on bi ga placal, ce bi kdo prisel.
Lejti dam primer. Jaz zelim pri letni kuhinji narediti dodatno teraso. Izkop in betonska plosca. Zelim da je narejeno kot mora biti, s hidroizolacjo, resetko ob stiku s hiso itd. Ponudbe imam vse okoli 2-3k, pa se nisem dobil nikogar, ki bi prisel narediti. Na ogled se pridejo, potem pa tema. Pa placam tudi x2, samo da pride nekdo naredit. Enostavno se toliko gradi, da vsi delajo samo se te velke projekte, kjer poberejo nekajkrat vec, kot bi z mojo teraso, jaz pa cakam v vrsti, da jim zmanjka posla...



Pa si tistim na ogledu rekel da si pripravljen plačat 10k če pridejo četudi je ponudba 2-3k?

Probaj in poročaj če še zmeraj niso prišli! >:D


Sem rekel, da naj pove koliko hoce, da naredijo do konca leta. In potem tisina... Ne bit prevec pameten. Prvo se loti kaj graditi ali obnavljati pa bos potem govoril.


LOL, to je brezveze, večino folka ti ne bo povedalo cifre... ti bi moral rečt dam 10k pa bi garant uredili, probaj drugič pa nam vsem javi =)

mene je prejšnji teden tip klical če mu zrihtam PC, ker nujno rabi sem rekel naslednji vikend tam okrog 1. oktobra, je rekel da mi plača 150EUR če uredim v 2 dneh, sva vse uredila =)

Enako bo za te, če boš ponudil 3x ceno


Kaj si na glavo padu? Dobis predracun za 10K€, ti bos pa kar dvignil na 30K€? Zakaj mu ze takoj ne reces, da mu das 100K€? Tako, lepo zaokrozeno :lol:


Ne obremenjuj se s ciframi, ti daj toliko da bo nareto ko želiš, če je to 30k je 30k... premium se plača...

1. Nekdo nekaj želi imeti nareto v 2 mesecih
2. ponudba je XYk (you name it)
3. Ker nikogar za to ponudbo ne bo v naslednjih 6-18 mesecih je opcija dvojna/trojna

- 1. opcija: Plača toliko več, najsi bo 2x, 5, 15x ponudbeno ceno, da bodo veselo prileteli
- 2. opcija: Čakaj dokler končno ne pridejo za tako ceno
- 3. opcija: naredi sam

Ne vem kaj tu folku ni jasno, matematika je preprostai n opcije so načeloma vedno 2 ali 3... no obstaja še 4ta in sicer da si nehaš to želet imet ampak ok.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

kixs je izjavil:

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Ah vsevedni mato :)) Saj on bi ga placal, ce bi kdo prisel.
Lejti dam primer. Jaz zelim pri letni kuhinji narediti dodatno teraso. Izkop in betonska plosca. Zelim da je narejeno kot mora biti, s hidroizolacjo, resetko ob stiku s hiso itd. Ponudbe imam vse okoli 2-3k, pa se nisem dobil nikogar, ki bi prisel narediti. Na ogled se pridejo, potem pa tema. Pa placam tudi x2, samo da pride nekdo naredit. Enostavno se toliko gradi, da vsi delajo samo se te velke projekte, kjer poberejo nekajkrat vec, kot bi z mojo teraso, jaz pa cakam v vrsti, da jim zmanjka posla...



Pa si tistim na ogledu rekel da si pripravljen plačat 10k če pridejo četudi je ponudba 2-3k?

Probaj in poročaj če še zmeraj niso prišli! >:D


Sem rekel, da naj pove koliko hoce, da naredijo do konca leta. In potem tisina... Ne bit prevec pameten. Prvo se loti kaj graditi ali obnavljati pa bos potem govoril.


LOL, to je brezveze, večino folka ti ne bo povedalo cifre... ti bi moral rečt dam 10k pa bi garant uredili, probaj drugič pa nam vsem javi =)

mene je prejšnji teden tip klical če mu zrihtam PC, ker nujno rabi sem rekel naslednji vikend tam okrog 1. oktobra, je rekel da mi plača 150EUR če uredim v 2 dneh, sva vse uredila =)

Enako bo za te, če boš ponudil 3x ceno


Kaj si na glavo padu? Dobis predracun za 10K€, ti bos pa kar dvignil na 30K€? Zakaj mu ze takoj ne reces, da mu das 100K€? Tako, lepo zaokrozeno :lol:


Ne obremenjuj se s ciframi, ti daj toliko da bo nareto ko želiš, če je to 30k je 30k... premium se plača...

1. Nekdo nekaj želi imeti nareto v 2 mesecih
2. ponudba je XYk (you name it)
3. Ker nikogar za to ponudbo ne bo v naslednjih 6-18 mesecih je opcija dvojna/trojna

- 1. opcija: Plača toliko več, najsi bo 2x, 5, 15x ponudbeno ceno, da bodo veselo prileteli
- 2. opcija: Čakaj dokler končno ne pridejo za tako ceno
- 3. opcija: naredi sam

Ne vem kaj tu folku ni jasno, matematika je preprostai n opcije so načeloma vedno 2 ali 3... no obstaja še 4ta in sicer da si nehaš to želet imet ampak ok.


Opcija 4: NE poslusas nebuloze matota, ki nima najmanjsega pojma o stanju na trgu gradbenikov. Tebi se res ne sanja kaksno je stanje.

Mato989 ::

Opcija 4: NE poslusas nebuloze matota, ki nima najmanjsega pojma o stanju na trgu gradbenikov. Tebi se res ne sanja kaksno je stanje.


Zdaj sem napisal kolegu gradbeniku ma firmo ene 15 delavcev in koplje jame itd... sem ga vprašal koliko nekaj stane in če bi nekdo ponudil tole ceno x4 ali bi se dalo zmenit hitreje in mi je odvrnil:

Citiram:
Če nekdo plača 4x običajne cene mu uredimo v 14 dneh, razen če rabi za to delo večje število zaposlenih, torej da ne bi mogel prit samo jaz in bratranec ter kolega


zseden je za cca 7 mesecev vnaprej...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Valvoline ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

kixs je izjavil:

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Ah vsevedni mato :)) Saj on bi ga placal, ce bi kdo prisel.
Lejti dam primer. Jaz zelim pri letni kuhinji narediti dodatno teraso. Izkop in betonska plosca. Zelim da je narejeno kot mora biti, s hidroizolacjo, resetko ob stiku s hiso itd. Ponudbe imam vse okoli 2-3k, pa se nisem dobil nikogar, ki bi prisel narediti. Na ogled se pridejo, potem pa tema. Pa placam tudi x2, samo da pride nekdo naredit. Enostavno se toliko gradi, da vsi delajo samo se te velke projekte, kjer poberejo nekajkrat vec, kot bi z mojo teraso, jaz pa cakam v vrsti, da jim zmanjka posla...



Pa si tistim na ogledu rekel da si pripravljen plačat 10k če pridejo četudi je ponudba 2-3k?

Probaj in poročaj če še zmeraj niso prišli! >:D


Sem rekel, da naj pove koliko hoce, da naredijo do konca leta. In potem tisina... Ne bit prevec pameten. Prvo se loti kaj graditi ali obnavljati pa bos potem govoril.


LOL, to je brezveze, večino folka ti ne bo povedalo cifre... ti bi moral rečt dam 10k pa bi garant uredili, probaj drugič pa nam vsem javi =)

mene je prejšnji teden tip klical če mu zrihtam PC, ker nujno rabi sem rekel naslednji vikend tam okrog 1. oktobra, je rekel da mi plača 150EUR če uredim v 2 dneh, sva vse uredila =)

Enako bo za te, če boš ponudil 3x ceno


Kaj si na glavo padu? Dobis predracun za 10KEUR, ti bos pa kar dvignil na 30KEUR? Zakaj mu ze takoj ne reces, da mu das 100KEUR? Tako, lepo zaokrozeno :lol:


Ne obremenjuj se s ciframi, ti daj toliko da bo nareto ko želiš, če je to 30k je 30k... premium se plača...

1. Nekdo nekaj želi imeti nareto v 2 mesecih
2. ponudba je XYk (you name it)
3. Ker nikogar za to ponudbo ne bo v naslednjih 6-18 mesecih je opcija dvojna/trojna

- 1. opcija: Plača toliko več, najsi bo 2x, 5, 15x ponudbeno ceno, da bodo veselo prileteli
- 2. opcija: Čakaj dokler končno ne pridejo za tako ceno
- 3. opcija: naredi sam

Ne vem kaj tu folku ni jasno, matematika je preprostai n opcije so načeloma vedno 2 ali 3... no obstaja še 4ta in sicer da si nehaš to želet imet ampak ok.


Opcija 4: NE poslusas nebuloze matota, ki nima najmanjsega pojma o stanju na trgu gradbenikov. Tebi se res ne sanja kaksno je stanje.

Sodec po objavljenih placah za gradbenike ter ostale povezane v branzi so v najhujsi recesiji. lol :V Govori se 30+ let o poklicnem neskladju na trgu dela, kdaj se bo zacelo govorit o placnem neskladju ....

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Opcija 4: NE poslusas nebuloze matota, ki nima najmanjsega pojma o stanju na trgu gradbenikov. Tebi se res ne sanja kaksno je stanje.


Zdaj sem napisal kolegu gradbeniku ma firmo ene 15 delavcev in koplje jame itd... sem ga vprašal koliko nekaj stane in če bi nekdo ponudil tole ceno x4 ali bi se dalo zmenit hitreje in mi je odvrnil:

Citiram:
Če nekdo plača 4x običajne cene mu uredimo v 14 dneh, razen če rabi za to delo večje število zaposlenih, torej da ne bi mogel prit samo jaz in bratranec ter kolega


zseden je za cca 7 mesecev vnaprej...


No jaz cakam vec kot 7 mesecev. Tu je situacija drugacna. Sem poskusil poklicati majstra iz druge regije pa je rekel, da se ne bo vozil in iskal materiala po Kranju. Konec zgodbe. Lahko si se bolj pameten, ampak te nihce ne bo jebal, ker nimas pojma. Kaj ti kolega gradbenik rece pomeni tocno nic. Ko bos v taki situaciji se pa oglasi. Kar pa dvomim da bos, ker s svojo placo si kaj takega niti privoscit ne mores.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predragi električarji, očitno v Sloveniji trg ne deluje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16835102 (3480) feryz
»

Majster v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8112365 (9355) Smurf
»

Slovensko gospodarstvo = JU

Oddelek: Problemi človeštva
422968 (2042) TheBlueOne
»

Ocena urne postavke (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7717289 (14205) Invictus

Več podobnih tem