» »

Ne dobim vodovodarja (tujina).

Ne dobim vodovodarja (tujina).

«
1
2 3

cegu ::

Zivim v Belgiji in že 2 leti zelim zamenjati plinsko centralno kurjavo.

Ni vodovodarjev ki bi jih to zanimalo. Ko sem to naredil v Sloveniji ki je Vaillant naredil okvirni strošek materjala in nacrt ter dal kontakt izvajalcev. V Belgiji jih bas briga. Eno zimo je centrala crknila, rabil 6 dni pocakati v mrazu da sem nasel.enega portugalskega salabajzerja ki je stvar popravil v 30 minutah za 250eur na crno.

Sedaj mi rahlo uhaja plin z ene ceve (na case se malo zavoha) Emergency plumber naj bi prisel v petek, poe je prestavil na danes, ne odgovori vec.


Sem kar tehnicen tip ampak plina se ne dotikam. Ce bi bil samo baker že, je pa se zelezna cev. Najraje bi vzel enega vodovodarja vajeneca s Slovenije ki je ze kaksno sestavil, da pride k meni gor za en teden in skupaj preurediva novo centralno. placal bi ga po lokalnih cenah, prevoz, dam tudi stanovanje za uporabo. Vem kje se kupi materjal, pec, nekaj orodja mam drugace kupim.

Mogoce kdo ve ce bi bil kaksen za to zainteresiran ali je to brca v temo?

Tody ::

Pojdi v kako fb skupino Slovenci v belgiji al pa kaj pa tam poišči pomoč. Vrjetno nisi edini s tem problemom, preko "zvez" potem lažje prideš do kakega človeka.

Hehe, očtino sem mel prav maš prov handy mana za izseljence :P https://www.expatinbelgium.com/plumber

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

Invictus ::

Pač realnost v Belgiji.

Len, nesposoben folk, ki dela za zlatarske cene...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

cias ::

Invictus je izjavil:

Pač realnost v Belgiji.

Len, nesposoben folk, ki dela za zlatarske cene...


Verjetno bolj kakšni vladni ukrepi ki onemogočajo profitabilno delo na tem področju. Konkurenca/povpraševanje še zmeraj funkcionira, da ni nikogar ki bi zapolnil to vodovodarsko luknjo je traparija.

Invictus ::

Živel pol leta v Belgiji, pa ti povem, da je nivo storitev tam daleč pod slovenskim...

Zato tudi nisem ostal...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Invictus je izjavil:

Živel pol leta v Belgiji, pa ti povem, da je nivo storitev tam daleč pod slovenskim...

Zato tudi nisem ostal...


Kako preprecujejo tujo konkurenco?

Valvoline ::

Kapitalizem tam deluje. Ti bi si prpeljal nekega slovenskega vajenca da ti opravi delo za drobiz primerjano lokalnim cenam, meanwhile pa programiral kot gospod za mastne dinarcke. Prihajajo koncno casi ko bo delo cenjeno, vodovodar bo sluzil 5-10x vec kot posiljevalec tipkovnic, kar bi dejansko se ze zdavnej moralo zgodit. V slo se tudi pospeseno obraca, sestricni je vodovodar za par cevi in nek priklop za kanalizacijo zaracunal 400e, naslednjic bo podoben poseg verjetno v rangu 1000e+.

Zgodovina sprememb…

cias ::

Valvoline je izjavil:

Kapitalizem tam deluje.


Deluje? Sem mislil da je naslov teme ne dobim vodovodarja.

Valvoline ::

cias je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Kapitalizem tam deluje.


Deluje? Sem mislil da je naslov teme ne dobim vodovodarja.

Poklices prvega v oglasih, poves mu da si pripravljen placati 1000e na uro da se zadeva cimprej uredi. Problem solved.

Zgodovina sprememb…

PrimoZ_ ::

Valvoline je izjavil:

Kapitalizem tam deluje.Ti bi si prpeljal nekega slovenskega vajenca da ti opravi delo za drobiz primerjano lokalnim cenam, meanwhile pa programiral kot gospod za mastne dinarcke. Prihajajo koncno casi ko bo delo cenjeno, vodovodar bo sluzil 5-10x vec kot posiljevalec tipkovnic, kar bi dejansko se ze zdavnej moralo zgodit. V slo se tudi pospeseno obraca, sestricni je vodovodar za par cevi in nek priklop za kanalizacijo zaracunal 400e, naslednjic bo podoben poseg verjetno v rangu 1000e+.


Kako deluje, če pa očitno nihče sploh noče delat? Sej se OP ne pritožuje da so mu računali preveč ampak da sploh nobenega ni, ki bi kaj naredil.

Pa napisal je
Najraje bi vzel enega vodovodarja vajeneca s Slovenije ki je ze kaksno sestavil, da pride k meni gor za en teden in skupaj preurediva novo centralno. placal bi ga po lokalnih cenah, prevoz, dam tudi stanovanje za uporabo. Vem kje se kupi materjal, pec, nekaj orodja mam drugace kupim.

Torej, po Belgijski tarifi.

Kot jaz vidim je to odlična prilika zate, ki si mojster za vse in nisi "posiljevalec" tipkovnic.
Ampak seveda ne boš šel, ker te je samo velik gobec.

c3p0 ::

Saj že kar nekaj let lahko vodovodar dela za lep denar. Za kake manjše stvari pa jih niti ne dobiš več, razen če mu v eno težiš... je treba zavihat rokave in znat kaj sam postorit.

PrimoZ_ ::

c3p0 je izjavil:

Saj že kar nekaj let lahko vodovodar dela za lep denar. Za kake manjše stvari pa jih niti ne dobiš več, razen če mu v eno težiš... je treba zavihat rokave in znat kaj sam postorit.


To je problem ja.
Vodovodarja za novogradnjo boš že dobil, ker ima tam nekaj dela in brez problema izstavi masten račun.

Teh malih prčkarij pa se vsak otepa, ker vzame sorazmerno veliko časa in je bolj tečno skakat vsak dan med X strankami. Pa še hitro naletiš na kakega, ki bo težil zakaj XY eur, če pa si naredil samo to.

Valvoline ::

PrimoZ_ je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Kapitalizem tam deluje.Ti bi si prpeljal nekega slovenskega vajenca da ti opravi delo za drobiz primerjano lokalnim cenam, meanwhile pa programiral kot gospod za mastne dinarcke. Prihajajo koncno casi ko bo delo cenjeno, vodovodar bo sluzil 5-10x vec kot posiljevalec tipkovnic, kar bi dejansko se ze zdavnej moralo zgodit. V slo se tudi pospeseno obraca, sestricni je vodovodar za par cevi in nek priklop za kanalizacijo zaracunal 400e, naslednjic bo podoben poseg verjetno v rangu 1000e+.


Kako deluje, če pa očitno nihče sploh noče delat? Sej se OP ne pritožuje da so mu računali preveč ampak da sploh nobenega ni, ki bi kaj naredil.

Pa napisal je
Najraje bi vzel enega vodovodarja vajeneca s Slovenije ki je ze kaksno sestavil, da pride k meni gor za en teden in skupaj preurediva novo centralno. placal bi ga po lokalnih cenah, prevoz, dam tudi stanovanje za uporabo. Vem kje se kupi materjal, pec, nekaj orodja mam drugace kupim.

Torej, po Belgijski tarifi.

Kot jaz vidim je to odlična prilika zate, ki si mojster za vse in nisi "posiljevalec" tipkovnic.
Ampak seveda ne boš šel, ker te je samo velik gobec.

Mastno bo kasiral tisti ki zna, je deficitaren, ter hoce delat. To je bistvo kapitalizma. V zda so ponekod urne postavke zaposlenih izkusenih vodovodarjev ter elektricarjev ze pri 200usd na uro, uni na svojem pa x tega. Tisto kar op misli da je lokalna cena je zelo subjektivna zadeva, ce ga potrebujes pod nujno po kapitalisticno pomeni X *lokalna cena*, x je lahko 2,3,5,10,20 itn.
;((

Zgodovina sprememb…

maticb492 ::

c3p0 je izjavil:

Saj že kar nekaj let lahko vodovodar dela za lep denar. Za kake manjše stvari pa jih niti ne dobiš več, razen če mu v eno težiš... je treba zavihat rokave in znat kaj sam postorit.



Za vse velja isto, saj tudi programerji se nočejo lotevat projekta za pofixat 1 bug :)

Sem pa ravno imel podobne probleme, čakali smo 2 mesca lani na 3 ventile za radiatorje (60EURvrednosti) in pa kasneje sem isto za plinsko peč moral težit na polno, da je en le na koncu prišel.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

archer ::

Pozabite fantje. Vodovodarji služijo na rabatih materiala, ki je relativno drag in tu naredijo zaslužek. Da bi kdo z delom zaslužil je bolj redkost. Ali pa da sam kupiš material in bo prišel kdo kaj naredit. Lahko skoraj pozabiš...

Je pa res, da jih je vedno manj. Jaz ne vidim problema, da bi kdo zaračunal korektno za svoje delo. Samo, kot uspemo prebrati je delo za en drek opravljeno in drago je. To pa ne gre skupaj oz. vsaj na nek rok ne...

PrimoZ_ ::

Valvoline je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Kapitalizem tam deluje.Ti bi si prpeljal nekega slovenskega vajenca da ti opravi delo za drobiz primerjano lokalnim cenam, meanwhile pa programiral kot gospod za mastne dinarcke. Prihajajo koncno casi ko bo delo cenjeno, vodovodar bo sluzil 5-10x vec kot posiljevalec tipkovnic, kar bi dejansko se ze zdavnej moralo zgodit. V slo se tudi pospeseno obraca, sestricni je vodovodar za par cevi in nek priklop za kanalizacijo zaracunal 400e, naslednjic bo podoben poseg verjetno v rangu 1000e+.


Kako deluje, če pa očitno nihče sploh noče delat? Sej se OP ne pritožuje da so mu računali preveč ampak da sploh nobenega ni, ki bi kaj naredil.

Pa napisal je
Najraje bi vzel enega vodovodarja vajeneca s Slovenije ki je ze kaksno sestavil, da pride k meni gor za en teden in skupaj preurediva novo centralno. placal bi ga po lokalnih cenah, prevoz, dam tudi stanovanje za uporabo. Vem kje se kupi materjal, pec, nekaj orodja mam drugace kupim.

Torej, po Belgijski tarifi.

Kot jaz vidim je to odlična prilika zate, ki si mojster za vse in nisi "posiljevalec" tipkovnic.
Ampak seveda ne boš šel, ker te je samo velik gobec.

Mastno bo kasiral tisti ki zna, je deficitaren, ter hoce delat. To je bistvo kapitalizma. V zda so ponekod urne postavke zaposlenih izkusenih vodovodarjev ter elektricarjev ze pri 200usd na uro, uni na svojem pa x tega. Tisto kar op misli da je lokalna cena je zelo subjektivna zadeva, ce ga potrebujes pod nujno po kapitalisticno pomeni X *lokalna cena*, x je lahko 2,3,5,10,20 itn.
;((


Zakaj potem ti stalno jamraš na tem forumu namesto da bi služil 200$ na uro ?
Ali pa vsaj 100€ v belgiji ?

Valvoline ::

Nas butalistanski komunizem se vedno mocno podcenjuje pridnih rok, vodovodarsko delo je vrednoteno 3x manj kot programersko (oglasi za delo itn). Da vidimo se kak doug se bo lahko tak idiotizem vlekel.

PrimoZ_ ::

Valvoline je izjavil:

Nas butalistanski komunizem se vedno mocno podcenjuje pridnih rok, vodovodarsko delo je vrednoteno 3x manj kot programersko (oglasi za delo itn). Da vidimo se kak doug se bo lahko tak idiotizem vlekel.


Ja potem pa pojdi od doma ane, saj nisi drevo. Aja se res je bolj udobno jamrat iz kavča :))

cias ::

archer je izjavil:

Samo, kot uspemo prebrati je delo za en drek opravljeno in drago je. To pa ne gre skupaj oz. vsaj na nek rok ne...


Jaz sem preko študenta delal za enega vodovodarja, pred krizo. Ko se je začela kriza pojavljati je šel v Bosno na tržnico delavcev, vzel enega, samski dom za 100€ na mesec pa tedensko mu je dajal nekaj preživnine, študente pa odpustil.

Vse legalno, celo država da (je dajala) neke subvencije za pokrivanje delovskega pomankanja. Noben od študentov seveda ni šel v to smer, ker ne moreš tekmovati z zastonj delovno silo. Kvaliteta ni prioriteta, moraš gledat dobiček.

archer ::

No, saj. Neki odkloni morajo biti, da trg ne deluje. Se strinjam...

barakus ::

Morda je pa to prilika za nekoga, da začne prodajat online gradivo, da se sami naučimo vodoinštalacij? Jaz bi plačal za to

kriptobog ::

Kako online gradivo. To se ne bos nic naucil :))
JAz sem 2020 iskal vodovodarja za finomontazo v novogradnji. Montaza pip, umivalnikov, wcjev itd. Tri mesece sem klicaril naokoli, da sem dobil nekoga...

barakus ::

Zakaj se ne bi naučil? Komot se naučiš iz online videjev problem je ker jih za naš trg ni (drugi materiali in tehnike vgradnje).

FireSnake ::

Valvoline je izjavil:

Ti bi si prpeljal nekega slovenskega vajenca da ti opravi delo za drobiz primerjano lokalnim cenam


Še en nepismen. Kaj je OP napisal?
Poskusi ponovno!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

feryz ::

Fina montaža pomeni kaj? Zateg 3 vijakov pri vsaki pipi? Me zanima, koliko se to plača. Verjetno je to sorazmerno z glupostjo ovce.

Jaz bi takoj skočil v avto in na izlet do Belgije. Na črno bi naredil, zakaj ne? Za en sendvič in en krevet za prespat. Ker z denarjem se me ne da kupiti.
Ampak me cajt jebe tako hudo, da mi ne znese nikakor. Ko sezona poide, če sploh bo, bi lahko to naredil. Do takrat bo verjetno op že uredil, vsaj moral bi.

Valvoline ::

PrimoZ_ je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Nas butalistanski komunizem se vedno mocno podcenjuje pridnih rok, vodovodarsko delo je vrednoteno 3x manj kot programersko (oglasi za delo itn). Da vidimo se kak doug se bo lahko tak idiotizem vlekel.


Ja potem pa pojdi od doma ane, saj nisi drevo. Aja se res je bolj udobno jamrat iz kavča :))

Hvala. Jaz bi tut raje fajn placo za 0 dela, tako kot vsi ostali. Ce se bo vmes kaj spremenilo recimo domace ponudbe 5k+ za mehanike, elektricarje vodovodarje itn si mogoce premislim.
Enivej sefu sem povedal da do konca meseca pricakujem ponudbo za 6 urni delovnik + kaksnega stotaka vec mesecno. Poj pa odgovor ne morem zarad ostalih tam kkk jamranje, kaj pa mene zanimajo ostali wtf naj se z njim zmeni. Mam ze precej boljso ponudbo na mizi za voznika C ali dezurni avtoparka. Nisem vodovodar po poklicu, vseeno sem vec k pol centralnega sam postavil, vkljucno nov etazni kotel. Rezanje, oblikovanje, lotanje, ventili, vse sam. Toplotna (ali 2) k so v planu bom tudi sam postavil.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Za pravo ceno boš jutri imel 3 na voljo... samo pač daj to kar ponujaš x5 pa se bodo javili =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

FireSnake ::

Valvoline je izjavil:


Jaz bi tut raje fajn placo za 0 dela, tako kot vsi ostali.


Kdo 0 ne dela in ima tako dobro plačo? Poslušamo!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Invictus ::

Ni čisto tako.

Ta glup, neizobražen folk, ki na koncu gre za vodovodarja, bagerista, ali kaj podobno preprostega, preprosto nima delovne mentalitete. Oz., jo imajo zelo redki.

Vem, ko sem iskal bager. Ponujal keš, ampak on ga ne bi pripeljal v soboto popoldne, ko se zapre gradbišče, kjer ga ima, in ga odpeljal v nedeljo zvečer, ali ponedeljek zjutraj nazaj. Kljub plačilu... Par 100 EUR, pa je bager bil 5 km od mene. Bagerista sem si pa zrihtal že prej...

Folk je prprosto len, brez ambicij, zasluži nekaj, za ostali odoatni zaslužek se mu pa jebe, ker se ga raje nagoni čez vikend.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Valvoline ::

Mato989 je izjavil:

Za pravo ceno boš jutri imel 3 na voljo... samo pač daj to kar ponujaš x5 pa se bodo javili =)

Itak, naj posreduje tu par telefonskih od lokalnih vodovodarjev, ce se ne zna zmenit mu bomo mi pomagal ter se zmenil z kaksnim. Seveda ce cena ni problem. Za jurja na uro bo zagotovo takoj prso kak profic ter zadevo uredil.
:D

Mato989 ::

Folk je prprosto len, brez ambicij, zasluži nekaj, za ostali odoatni zaslužek se mu pa jebe, ker se ga raje nagoni čez vikend.


A ni bistvo svobode ravno to, da je njegova pravica tebe odjebat? Če bi ponudil 3x več bi pa morda prišel! >:D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Valvoline ::

FireSnake je izjavil:

Valvoline je izjavil:


Jaz bi tut raje fajn placo za 0 dela, tako kot vsi ostali.


Kdo 0 ne dela in ima tako dobro plačo? Poslušamo!

300.000+ na drzavnih joskicah.

c3p0 ::

archer je izjavil:

Pozabite fantje. Vodovodarji služijo na rabatih materiala, ki je relativno drag in tu naredijo zaslužek. Da bi kdo z delom zaslužil je bolj redkost. Ali pa da sam kupiš material in bo prišel kdo kaj naredit. Lahko skoraj pozabiš...

Je pa res, da jih je vedno manj. Jaz ne vidim problema, da bi kdo zaračunal korektno za svoje delo. Samo, kot uspemo prebrati je delo za en drek opravljeno in drago je. To pa ne gre skupaj oz. vsaj na nek rok ne...


Pa saj delo tudi dobro gre, znanec je plačal 700 EUR, mu je vodovodar montiral 2x WC, bano, pa razne obešalnike za brisače, obesil omarico z umivalnikom, ipd. in se je nabralo. Za slab dan dela ni slabo. Materiala morda par 10 EUR za sifone ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Valvoline ::

Prejsni mesec sel za vikend delat/pomagat pri enem znancu na zagi. Za 15e na uro. Pac za malo vikend telovadbe. :V. Ce ne bi bil dober prijatelj seveda ne bi sel, za taksno delo bi mu verjetno vsak pokazal sredinec. Jamra, jamra in jamra da ne dobi delavcev. Pa clovek bozji jamranje ne pomaga ce ni folka da bo delov tezka dela za drobiz. Ali dvignes place, ali zapres. Tretjega ni.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Zadnjič pride k sosedi centralnar, dodajat en radiator ali nekaj podobnega.
Material so kupili, cevi in fitinge in potem dolgo enega iskali.
Ko je vendar prišel, so družno ugotovili, da nima orodja za prešanje jeklenih cevi.
Slišal sem jih, da so telefonarili naokrog in fehtarili za kufer z orodjem.
Zato sem ga zagrabil in jim ga nesel. Ker če bi jim spizdil od bajte, bi nov prišel spomladi. Če.

Ne vem, koliko jih je opalil, ampak ko mi je vrnil orodje, mi je hotel dati 100 evrov. Se pravi da so ga plačali kot zlatarja.
Itak da nisem vzel. Rekel sem, sroti bogi, naj si kupi orodje, če se že s tem ukvarja. Rabi pa dostikrat 100 evrov za tak kovček. Najbrž ga zato nima.

kriptobog ::

feryz je izjavil:

Fina montaža pomeni kaj? Zateg 3 vijakov pri vsaki pipi? Me zanima, koliko se to plača. Verjetno je to sorazmerno z glupostjo ovce.

Jaz bi takoj skočil v avto in na izlet do Belgije. Na črno bi naredil, zakaj ne? Za en sendvič in en krevet za prespat. Ker z denarjem se me ne da kupiti.
Ampak me cajt jebe tako hudo, da mi ne znese nikakor. Ko sezona poide, če sploh bo, bi lahko to naredil. Do takrat bo verjetno op že uredil, vsaj moral bi.


Montaza 5 umivalnikov, 8 armatur, 2 wcja, bide, pa se kaj. Vse povezave, ne samo pritrditi. Za strojne instalacije ni bilo nic kaj bolje.

starfotr ::

OP, pa ti veš kje ti pušča? So to spoji ali je luknja?

janezvalva ::

dajmo šinfat čez belgijce. :))
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Shegevara ::

kriptobog je izjavil:

feryz je izjavil:

Fina montaža pomeni kaj? Zateg 3 vijakov pri vsaki pipi? Me zanima, koliko se to plača. Verjetno je to sorazmerno z glupostjo ovce.

Jaz bi takoj skočil v avto in na izlet do Belgije. Na črno bi naredil, zakaj ne? Za en sendvič in en krevet za prespat. Ker z denarjem se me ne da kupiti.
Ampak me cajt jebe tako hudo, da mi ne znese nikakor. Ko sezona poide, če sploh bo, bi lahko to naredil. Do takrat bo verjetno op že uredil, vsaj moral bi.


Montaza 5 umivalnikov, 8 armatur, 2 wcja, bide, pa se kaj. Vse povezave, ne samo pritrditi. Za strojne instalacije ni bilo nic kaj bolje.


umivalnike in armature boš pa že sam sestavil skupaj. problem je ker noben ne zna nič sam naredit (pa tle ne mislm samo tebe ampak na splošno), pol pa maš problem z majstri, ker jih vsak za vsako malenkost kliče naj jim pride zrihtat. v belgiji je pa isto, zato pa so cene take kot so.

archer ::

c3p0 je izjavil:

Pa saj delo tudi dobro gre, znanec je plačal 700 EUR, mu je vodovodar montiral 2x WC, bano, pa razne obešalnike za brisače, obesil omarico z umivalnikom, ipd. in se je nabralo. Za slab dan dela ni slabo. Materiala morda par 10 EUR za sifone ipd.

Fuš, predvidevam? Za cel dan dela ne more biti več kot 200€. Če nekdo dela 10 ur po 20€ na uro, je to že kar lepo za v žep vtakniti. Pa še to je bolj za kratka, priložnostna dela. Za dlje časa ni nad 10€ na uro za fuš. Za več si pa firmo naj odpre, pa se bomo potem pogovarjali... Ostalo znam pa sam.

c3p0 ::

Ni bil fuš, račun. Pač ima postavko montaža WCja recimo 50 EUR, montaža tega in tega 20 EUR. Če je hiter, se tudi hitro nabere. Verjamem, da če bi ga plačal na uro, bi par dni pocal to.

feryz ::

20 evrov na uro v Sloveniji že davno ne zadostuje za pokritje stroškov.
Vidim da ste nekje zaspali v upanju na vstajenje.

kriptobog ::

Shegevara je izjavil:

kriptobog je izjavil:

feryz je izjavil:

Fina montaža pomeni kaj? Zateg 3 vijakov pri vsaki pipi? Me zanima, koliko se to plača. Verjetno je to sorazmerno z glupostjo ovce.

Jaz bi takoj skočil v avto in na izlet do Belgije. Na črno bi naredil, zakaj ne? Za en sendvič in en krevet za prespat. Ker z denarjem se me ne da kupiti.
Ampak me cajt jebe tako hudo, da mi ne znese nikakor. Ko sezona poide, če sploh bo, bi lahko to naredil. Do takrat bo verjetno op že uredil, vsaj moral bi.


Montaza 5 umivalnikov, 8 armatur, 2 wcja, bide, pa se kaj. Vse povezave, ne samo pritrditi. Za strojne instalacije ni bilo nic kaj bolje.


umivalnike in armature boš pa že sam sestavil skupaj. problem je ker noben ne zna nič sam naredit (pa tle ne mislm samo tebe ampak na splošno), pol pa maš problem z majstri, ker jih vsak za vsako malenkost kliče naj jim pride zrihtat. v belgiji je pa isto, zato pa so cene take kot so.


Zakaj bi to delal sam? Znam to narediti tudi sam. Vikend seom obnavljal sam, od golih sten naprej sem vse naredil. Sedaj se mi pac ne da vec s tem ukvarjat, niti se mi ne splaca.

c3p0 je izjavil:

Ni bil fuš, račun. Pač ima postavko montaža WCja recimo 50 EUR, montaža tega in tega 20 EUR. Če je hiter, se tudi hitro nabere. Verjamem, da če bi ga plačal na uro, bi par dni pocal to.


Pri meni je bila finomontaza z njegovim veznim materialom 600e brez racuna. PA v enem dnevu je bil fertik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

darkolord ::

Shegevara je izjavil:

umivalnike in armature boš pa že sam sestavil skupaj. problem je ker noben ne zna nič sam naredit (pa tle ne mislm samo tebe ampak na splošno), pol pa maš problem z majstri, ker jih vsak za vsako malenkost kliče naj jim pride zrihtat. v belgiji je pa isto, zato pa so cene take kot so.
Jaz se trudim čimveč DIY, ampak veliko stvari je takšnih, da rabiš "rokico" oz. vajo, da narediš, kot je treba oz. kot bi si želel.

Majstr mi v nulo pokita steno v času, ko mu jaz skuham kavico. Jaz bom to delal cel dan, na koncu bo treba pa še brusit, vse bo posvinjano in še vedno ne bo niti približno tako dobro (lahko pa ponavljam to še nekaj dni).

Pa če je vse prav prištimano, potem še gre. Ko naletiš pa na problem, tam izkušnje, ki jih na DIY ponavadi nimaš, pridejo še kako prav ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Utk ::

Koliko kosil pa skuhaš medtem ko čakaš, da ti nekdo pride pokitat eno steno? Ta čas jo raje sam. Tudi če je slabše, pa tudi če je dražje.

c3p0 ::

Sem letos prvič v življenju kital, knaufal in še marsikaj druga, sprva malo boječe, a hitro steče. Stena je bila ravna kot špegl, resda s kar nekaj šmirglanja, a to si pač vzameš kot nek fitnes.

Dražje nikakor, precej ceneje (če ne računaš časa), kot sam svoj mojster tudi vedno veš kdaj boš začel in kdaj končal. Obrtnika lahko čakaš kot na Godota, ljudje si jemljejo celo dopuste, mojstra pa ni in ni, le obljube so.

archer ::

feryz je izjavil:

20 evrov na uro v Sloveniji že davno ne zadostuje za pokritje stroškov.
Vidim da ste nekje zaspali v upanju na vstajenje.

To govorim za fuš seveda. Če je firma, ni šanse, normalno. Samo za dodatnih 100 urc dela na mesec še 2 jurčka dati v žep pa za večino niti ni tako slabo. Edino kar je še bolje, je če lahko to direkt med šihtom narediš, da ne izgubljaš dvojno časa...

c3p0 je izjavil:

Dražje nikakor, precej ceneje (če ne računaš časa), kot sam svoj mojster tudi vedno veš kdaj boš začel in kdaj končal. Obrtnika lahko čakaš kot na Godota, ljudje si jemljejo celo dopuste, mojstra pa ni in ni, le obljube so.

Gre, samo s pravimi se moraš pogovarjati in pravi čas. Je pa res, da je organizacija dela za večino ljudi tuja in mislijo, da bodo vsi takoj prileteli k njim domov. Jaz sem si letos v začetku leta naredil plan in se ga držimo zaenkrat, čez pol izpolnjenega. Moraš pa določene stvari pole leta vnaprej planirati, še posebej v teh cajtih.

Malenkosti pa sam postoriš. Tudi kaj drugega bi šlo, samo je pa za določene stvari res veliko dela in garanja in sem ugotovil, da je bolje, da prepustim drugim. Nekaj je treba pa še spati pa uživati vmes med delom...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: archer ()

cegu ::

starfotr je izjavil:

OP, pa ti veš kje ti pušča? So to spoji ali je luknja?




Bi rekel da je spoj.

Sem ga našel, je bil z gibsom obdan v tleh (lesena).

Ene 25cm okrog cevi sem odprl tla, potem pa počasi gibs odklesal proč od cevi da sem našel spoje.

Ne bi bil problem če bi bil vsaj en ventil, ki bi mi izoliral ta del cevi a kaj ko je vse vezano direkt na števec, topla voda, centralna, sporgeti. Kar pomeni da če mi ne uspe nazaj spravit bom imel folk pod mrzlo vodo cel mesec da se najde kdo ki bi znal.

Je tudi zelezna cev, ki se loči na bakreno v spoju tako da je be morem kar kjerkoli odrezat. Bakrene znam. železno cev odšraufat v težko dostopnem mestu pa je malo problem.


Tisti komentarji ala 1000 na uro so mal bedni, kolk pa misliš da ljudje tukaj zaslužijo? Saj ne delamo vsi za parlament. kdor ima v slo svoj stanovanje in 1500neto je približno na istem. 2200neto, ene par 100 eur se dodatki od tega cca 1200 za eno stanovanjr brez stroskev. to je belgijsko povprečje, ni to malo podobno Evropskim službam.

Priznam, del je tudi problem jezik. Znajo le francosko in maroško ali podobno. Ne morem nič v nemščini včasih uspe v nizozemščini če imam srečo da zna.

Problem je tudi poiskati monterja oken (bom moral spet uvažati s slovenije) ker jih pac ni. Vodovodarji si postavljajo spletne sttani kjer naredis appointment lahko za September 2023.


-- povsem normalno je tukaj, da ostaneš tudi teden ali dva brez vode ali elektrike če ti vrže ven. Znam kakšno stvar sam poštimat, plina naceloma nocem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cegu ()

PrihajaNodi ::

Potem je pa isti problem kot v Sloveniji ko so vsi študirali pravo in ostala družboslovna jajca. Danes je pa biti pravnik nekaj na nivoju prodajalke v lidlu. Mislim pa da so sedaj rokodelske šole bolj obiskane.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Geho ::

Invictus je izjavil:

Pač realnost v Belgiji.

Len, nesposoben folk, ki dela za zlatarske cene...

Ti delaš pa za drobiž? Pa tolk si se hvalu, kako dobiš po 500€/dan...
Če bi jaz dobil 500€/dan, tudi nebi šel sam šraufat takih stvari!
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predragi električarji, očitno v Sloveniji trg ne deluje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16835110 (3488) feryz
»

Majster v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8112368 (9358) Smurf
»

Slovensko gospodarstvo = JU

Oddelek: Problemi človeštva
422970 (2044) TheBlueOne
»

Ocena urne postavke (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7717293 (14209) Invictus

Več podobnih tem