» »

Po smrti pacienta bolnišnica obvestila napačne svojce, pokojnega že pokopali

Po smrti pacienta bolnišnica obvestila napačne svojce, pokojnega že pokopali

«
1
2

hipertija ::

Komentarji? haha
Prekle za kurnk

wcpapir ::

https://www.24ur.com/novice/slovenija/i...

Ravno poslušam ministra. Izredno dobro je reagiral in se dobro drži, mislim da je prvi na tem mestu, prejšnjega si niti predstalvjam ne.

Drugače pa nepredstavljiva situacija, koliko zadev je šlo narobe:
-2 potna naloga - peljana z enim rešilcem, minister je dejal da bi vrjetno plačali 2 prevoza
-menjava identitete že v rešilcu oziroma sploh se ni vedelo kdo je kdo
-identifikacija pri sprejemu zatajila
-morebitno napačno zdravljenje po sprejemu-bila sta na različnih oddelkih
-identifikacija pred kremacijo...

prav nič ni šlo prav.

papasmrk ::

Še dobro, da so vedli kateri je mrtev, da ne bi po pomoti taživega zakopali.
Za komentiranje se moraš prijaviti

hipertija ::

A svojci niso prišli "preživelega" v bolnico obiskat oz. a niso ugotovili da je napačen v postelji? + a svojci drugega niso prišli se poslovit? Super bi bilo, da se tudi to razčisti.
Prekle za kurnk

UkrFTW! ::

Ko bodo pacienti naključno cepali, ker kadra ni več, bodo problemi bistveno večji, kot je menjava identitete.
Sicer je treba razumeti zahtevo ministra po raznih odstopih, vendar kakšno municijo bo uporabil, ko bo neobstoječ kader recimo potamanil polovico oddelka do tedaj živih pacientov?

Bodo imeli eksekucijski vod, ki bo krožil po državi?

wcpapir ::

Seveda je prišel sin na obisk pa ni prišel do očeta. Tudi na identifikacijo ga niso povabili. Poslušaj ministra.

Bolnišnica Celje je sesuta s kadrom ki je še ostal od SDS, dokler ne popucajo se tja pač ne splača iti.

UkrFTW! ::

Hec je, da to ni osamljen dogodek. Horror zgodbe se vsak dan posluša od pacientov, ki so preživeli zdravljenje v bolnišnicah, ali pa od svojcev, katerih bližnji so v njih nenadno preminuli ali pa se vrnili v stanju, ki je bistveno slabše od stanja ob prihodu v bolnišnico.

Čisti horror. Postaja zelo tvegan obisk zdravstvenih institucij.

nirburu ::

Meni se post-koronsko zdravstvo zdi bolj horror šov kot resna ustanova. Po dveh letih drkanja kurca in visokih dodatkov sedaj morajo spet prati riti penzionistom in šivati skejterje. Nejevolja je velika pomojem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nirburu ()

UkrFTW! ::

nirburu je izjavil:

Meni se post-koronsko zdravstvo zdi bolj horror šov kot resna ustanova. Po dveh letih drkanja kurca in visokih dodatkov sedaj morajo spet prati riti penzionistom in šivati skejterje. Nejevolja je velika pomojem.

Kdo pere? Saj ni nobenega.

wcpapir ::

nirburu je izjavil:

Meni se post-koronsko zdravstvo zdi bolj horror šov kot resna ustanova. Po dveh letih drkanja kurca in visokih dodatkov sedaj morajo spet prati riti penzionistom in šivati skejterje. Nejevolja je velika pomojem.

No v tej bolnišnici imamo celo video, da je drkanje kurca dejansko stanje tam.

c3p0 ::

Doktorjem je fajn, da niso polne čakalnice, saj v bistvu skoraj nikogar ni tam. To je sicer meni OK, ker kar se je dogajalo prej, je bila katastrofa. Starčki so se tam družili in čepeli cele dneve in sikali na naključne obolele, ki niso bili del združbe, češ, kaj se vrivate. Meni, naročenemu so obračali oči in "tu zadaj je vrsta", potem pa surla, ko me sestra mimo njih povabi noter. Časi, ki jih več ni...

V bistvu še vedno diagnozirajo preko emaila, pišejo si pa "kratki obisk" (je vidno preko zVEM), vsaj ti na našem koncu.

Da se ti kdo javi na telefon, je neke vrste tombola z nizko verjetnostjo dobitka.

Smrekar1 ::

Najbolj spolitizirana bolnišnica v državi, kjer prevladujejo kadri 55-80, ima najslabše rezultate zdravljenja. Šokiran sem, šokiran. No, kakorkoli.

kriptobog ::

hipertija je izjavil:

A svojci niso prišli "preživelega" v bolnico obiskat oz. a niso ugotovili da je napačen v postelji? + a svojci drugega niso prišli se poslovit? Super bi bilo, da se tudi to razčisti.


Ce so poklicni dedici, potem se sigurno niso sli poslovit.

Jure14 ::

c3p0 je izjavil:

V bistvu še vedno diagnozirajo preko emaila, pišejo si pa "kratki obisk" (je vidno preko zVEM), vsaj ti na našem koncu.

ZZZS vrednoti "telefonski kontakt" = 0€
"Kratki obisk" je v točkah vreden nekaj € (3,7 se mi zdi?)

In če ti vrednotiš telefonski pogovor z zdravnikom na 0€, si boš kmalu moral drugega iskat.

feryz ::

A res morate za vsako glupost odpirati temo?
V zdravstvu jih pokopljejo "po nesreči" ogromno. Tudi mojega strica so.
Ampak ... če nimaš dovolj močnih odvetnikov, se jim lahko samo zahvališ za to.

c3p0 ::

Jure14 je izjavil:

c3p0 je izjavil:

V bistvu še vedno diagnozirajo preko emaila, pišejo si pa "kratki obisk" (je vidno preko zVEM), vsaj ti na našem koncu.

ZZZS vrednoti "telefonski kontakt" = 0€
"Kratki obisk" je v točkah vreden nekaj € (3,7 se mi zdi?)

In če ti vrednotiš telefonski pogovor z zdravnikom na 0€, si boš kmalu moral drugega iskat.


Ne vem če si prebral, na telefon se itak nihče ne javi. Torej enovrstični email je pa vreden pisanja kratkega obiska?

Jure14 ::

Torej po tvoje čas, ki ga zdravnik porabi za tel ali mail, ni nič vreden.
Tako kot v SLO ni vredno nič kakršnokoli intelektualno delo. Šteje samo lopata in švic.

Zato pa boljša polovica raje dela pri privat zavarovalnici, kjer njen telefonski pogovor s pacientom vrednotijo po 40€.

memnon ::

Ni jasno kako lahko zdravniki zdravijo bolnika, ki nima pljučnice za pljučnico in bolnika, ki nima vnetja sečila, za vnetje sečil. Namesto tega, so bolnika s hudo pljučnico zdravili za vnetje sečil!? En od pacientov je bil močno dementen, drugi ni imel demence. Ni jasno kako nikomur ni kapnilo, da nekaj ne štima. Zravniki so očitno popolnoma ne povezani z bolniki. Tak vtis sem dobil že ko je bila v bolnici babica. Zravnik nam je povedal, da oni gledajo samo izvide in ne človeka. Slovensko zdravstvo zmeraj bolj deluje po principu tekočega traku v tovarni; razen plač seveda. Te so na ravni direktorjev.

ginekk ::

memnon je izjavil:

Ni jasno kako lahko zdravniki zdravijo bolnika, ki nima pljučnice za pljučnico in bolnika, ki nima vnetja sečila, za vnetje sečil. Namesto tega, so bolnika s hudo pljučnico zdravili za vnetje sečil!? En od pacientov je bil močno dementen, drugi ni imel demence. Ni jasno kako nikomur ni kapnilo, da nekaj ne štima. Zravniki so očitno popolnoma ne povezani z bolniki. Tak vtis sem dobil že ko je bila v bolnici babica. Zravnik nam je povedal, da oni gledajo samo izvide in ne človeka. Slovensko zdravstvo zmeraj bolj deluje po principu tekočega traku v tovarni; razen plač seveda. Te so na ravni direktorjev.


Ja, s tem da moraš imet srečo da pristaneš na enem mestu. Kajti evidence torej kartoteke, kjer je zdravstvena zgodovina o pacientih niso konsolidirane niti med javnimi ustanovami, kaj šele med javnim in zasebnim.

V bistvu je na pacientu da skrbi in nosi podatke vamo tamo, ter vedno znova razlaga kaj se je z njim dogajalo, v upanju da ga potem doktor sploh posluša.

feryz ::

Ta čas, ko se tukaj o tem prerekate, ima zdravstvo že novo fronto. Krajo denarja pacientov po bolnicah.

To govno od zdravstva je tako v podnu, da si normalen človek niti predstavljati ne more. Skupek lenuhov in lopovov.

c3p0 ::

Jure14 je izjavil:

Torej po tvoje čas, ki ga zdravnik porabi za tel ali mail, ni nič vreden.
Tako kot v SLO ni vredno nič kakršnokoli intelektualno delo. Šteje samo lopata in švic.

Zato pa boljša polovica raje dela pri privat zavarovalnici, kjer njen telefonski pogovor s pacientom vrednotijo po 40€.


Aha, in ker so taki maili 4 v roku dveh ur, si piše 4 kratke obiske. Še vedno vse po reglcih, ne?

feryz je izjavil:

Ta čas, ko se tukaj o tem prerekate, ima zdravstvo že novo fronto. Krajo denarja pacientov po bolnicah.

To govno od zdravstva je tako v podnu, da si normalen človek niti predstavljati ne more. Skupek lenuhov in lopovov.


Itak, če dajo ključ od sefa zraven sefa in nobene odgovornosti. Top shit security.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Jure14 ::

c3p0 je izjavil:


Aha, in ker so taki maili 4 v roku dveh ur, si piše 4 kratke obiske. Še vedno vse po reglcih, ne?

Če so od različnih pacientov, potem ja.
Če pa so od istega pacienta, pa ne. Ker ZZZSjev sistem ne pusti vpisati več kot ene obravnave na pacienta na dan.

Tako da naslednjič, ko greš k zdravniku s seznamom težav, ne bit presenečen, če ti bo rekel "Izberite najbolj nujno težavo. ZZZS dovoli in plača le obravnavo ene težave na pacienta na dan."

Utk ::

Jaz bi lahko bil, če bi hotel, zarad pregleda za 50 evrov 2 meseca na bolniški. Tako sem pa tistih 50 evrov sam dal in bil en dan na bolniški. ZZZS bi mi moral častit vsaj teden toplic na ta račun, kolk je prišparal. Pa ne morem rečt, da je kdo od zdravnikov karkoli narobe naredil, na napotnicah je pisalo zelo hitro, ali kaj že. Vsi so vse prav naredili, ampak če bi šlo po postopku, bi naredili 5-10 jurjev izgube. Tak je sistem. Ki potrebuje samo še malo več denarja, potem bo pa vse rešeno... Kako, če pa že zdaj denar z lopato mečejo skozi okno. Koliko je takih, ki nalašč ne dajo 50 evrov, da so pol leta na bolniški...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Jure14 ::

Bolnice in sekundarni nivo vsako leto naredijo 120% tistega, kar ZZZS plača.

Utk ::

Jure14 je izjavil:

Bolnice in sekundarni nivo vsako leto naredijo 120% tistega, kar ZZZS plača.

Sej tudi ZZZS plača 120% tistega, kar bolnišnice naredijo, brez skrbi.

Gagatronix ::

hipertija je izjavil:

A svojci niso prišli "preživelega" v bolnico obiskat oz. a niso ugotovili da je napačen v postelji? + a svojci drugega niso prišli se poslovit? Super bi bilo, da se tudi to razčisti.


Ne, ker si je celjska bolnisnica po svoje razlagala pojem "obiski odsvetovani" in so se sli igrico "obiski prepovedani".

MTB ::

wcpapir je izjavil:

Seveda je prišel sin na obisk pa ni prišel do očeta. Tudi na identifikacijo ga niso povabili. Poslušaj ministra.

Bolnišnica Celje je sesuta s kadrom ki je še ostal od SDS, dokler ne popucajo se tja pač ne splača iti.


Še en tak, ki krivi drugo opcijo. Bo tako tudi čez 3 vlade? Koliko strokovnega kadra pa lahko postavi politika? Patetični so takšni komentarji.

wcpapir ::

Nekaj je zagotovo. V bolnišnici ne vejo koga so poslali na kremacijo, predlagam jim inventuro, da preverijo, da še tega gospoda ne najdejo kje.

feryz ::

Saj če so mrtvega, ni tak problem. Le stvar papirjev. Bodo že uredili, rabiš le enega z osnovno šolo.
Problem je, če so mrtvega pustili na postelji, živega pa skurili. V tem primeru je absolutno preveč papirjev za povprečnega fikusarja.

wcpapir ::

Mogoce niso nobenega.

Najbolj strasljivo je, da se pred kremiranjem ne preveri koga se kuri.

UkrFTW! ::

wcpapir je izjavil:

Mogoce niso nobenega.

Najbolj strasljivo je, da se pred kremiranjem ne preveri koga se kuri.

Važno, da je ex. Papirje se da popravit.

Jure14 ::

wcpapir je izjavil:

Najbolj strasljivo je, da se pred kremiranjem ne preveri koga se kuri.

Saj ne da opravičujem koga, ampak kako boš pred kremiranjem preveril istovetnost tistega na mizi s papirji?
Vprašat ga ne moreš, na nožnem palcu ima listek z imenom Janez Novak, na mizi imaš kartoteko z imenom Janez Novak. Je pravega spola, prave starosti.

Horas ::

problem je ker nista nosila zapestnic z oznakami. zdaj zakaj nista imela je vprašanje, ali so jima pozaibli dati ali kako?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Gagatronix ::

Horas je izjavil:

problem je ker nista nosila zapestnic z oznakami. zdaj zakaj nista imela je vprašanje, ali so jima pozaibli dati ali kako?


Ker je to standardna procedura, ko se varovance zavodov odpelje v zdravstvene ustanove (varstvo podatkov itd.)

zobnik ::

A sorodniki pa niso prišli pogledat pokojnega kakšen odnos, a ko se delil premoženje so pa vsi takoj poleg.

zobnik ::

To tko ne gre in ne razumem da se ljudje tako pustijo, da tak način podpirajo, brez obiska in kr pogreb, žare pri nas ni....še vedno so klasični pogrebi. Ponavadi pokojni leži na svojem domu, čeudi je prej bil v DSO.
Mah zato pa nočem met z določenimi ljudmi opravka, so huj kot kake garjaste hijene.

Zimonem ::

Tukaj je vsaj en preživel. Ko so zamešali pline so ljudje umrli.

Horas ::

Gagatronix je izjavil:

Horas je izjavil:

problem je ker nista nosila zapestnic z oznakami. zdaj zakaj nista imela je vprašanje, ali so jima pozaibli dati ali kako?


Ker je to standardna procedura, ko se varovance zavodov odpelje v zdravstvene ustanove (varstvo podatkov itd.)


pravzaprav je največji problem ker so oba peljali z enim rešilcem! pač varčevanje.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

wcpapir ::

Jure14 je izjavil:

wcpapir je izjavil:

Najbolj strasljivo je, da se pred kremiranjem ne preveri koga se kuri.

Saj ne da opravičujem koga, ampak kako boš pred kremiranjem preveril istovetnost tistega na mizi s papirji?
Vprašat ga ne moreš, na nožnem palcu ima listek z imenom Janez Novak, na mizi imaš kartoteko z imenom Janez Novak. Je pravega spola, prave starosti.

Kako pa zdaj vedo koga so skurili, ce niso vedeli takrat? Z zagotovostjo ne morejo preverit kdo je zažgan...ugibajo pač.

TESKAn ::

Kako pa zdaj vedo koga so skurili, ce niso vedeli takrat? Z zagotovostjo ne morejo preverit kdo je zažgan...ugibajo pač.

Mah, dokler štima pod črto...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

dexterboy ::

Khm... "Maratonci trče počasni krug" v živo?
Nisem vedel, da so filmi, ki smo jih posneli desetletja nazaj, osnova današnjih učbenikov življenja...

UkrFTW! je izjavil:

Ko bodo pacienti naključno cepali, ker kadra ni več, bodo problemi bistveno večji, kot je menjava identitete. Sicer je treba razumeti zahtevo ministra po raznih odstopih, vendar kakšno municijo bo uporabil, ko bo neobstoječ kader recimo potamanil polovico oddelka do tedaj živih pacientov?
Bodo imeli eksekucijski vod, ki bo krožil po državi?

Noup, ni potrebe po vodu. Že imamo za to Špansko Inkivzicijo :))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

Uporabnica54 ::

Vsem ki imate izkušnje, lepo prosim, če rešite anketo objavljeno v temi: komunikacijo med izvajalci zdravstvene nege, umirajočimi in njihovimi svojci pomoc

Hvala. LP

CopiumRovte ::

To je lepota našega zdravstva, ki ga žal na svoji koži občutila moja mama pred tremi meseci.

Prišla na urgenco, ker je bruhala, imela bolečine v trebuhu in drisko. 3 dni je ležala na IPP, dobivala samo slano vodo preko IV. Odšla z diagnozo trebušna gripa ali neznano. Imela je s sabo narejen UV izpred 4 dni(samoplačniška ambulanta), pa se je potem ena zdravnica na urgentnem kirurškem bloku kar odločila, da novega UV ne rabi, čeprav je na tistem pisalo "Meteorističen zgornji del abdomna, obstipacija? drugo? Priporočam nadaljno gastroenterološko obdelavo. Opazovanje zaradi suma na neopredeljeno bolezen!" Na urgentnem bloku so izdali diagnozo "akutno vnetje trebušne slinavke", potem ko so jo pa domov poslali iz IPP po 3 dneh ležanja na hodniku. Pa so napisali, da vnetje trebušne slinavke ni možno, čeprav so dobili diagnozo od urgentnega bloka. Kot da ne bi komunicirali med sabo!

En dan je bila doma. Potem pa naslednji dan spet na urgenco, ker se je še poslabšalo. Potem pa so jo sprejeli in končno naredili UV in CT, kjer so ugotovili absces v trebušni votlini, pa tromozo treh ven, ki dovajajo kri v slinavko in jetra. Potem pa so še malo mencali in čakali. Se odločali, ali bodo naredili operacijo ali ne. Na koncu mislim, da še punkcije niso naredili, da bi preverili za katero bakterijo gre, da bi dobila prave antibiotike. In čakali, in govorili, da bodo na konciliju obravnavali njen primer v ponedeljek. V ponedeljek kličemo, pa pravjo ja da bodo v sredo, in pol kličemo in kličemo..in v petek se komaj javi, ja da je stanje že hudo kritično in blablabla.. Naslednji klic samo, da se pridemo posloviti. Voda se je nabrala v pljučih, puščala so jetra in slinavka in mama je potem v 2 dneh umrla. In to je to. Pri 62 letih, 3 leta v pokoju. Vedno plačevala za zdravstvo. In kaj je na koncu dobila ? Ene mlade, neizkušene kadre, ki so konkretno zajebali njeno življenje.

To je slovensko zdravstvo. To je realno stanje. Mame ne bom dobil nazaj, bom pa na vse pretege zajteval, da vpleteni zdravniki odgovarjajo!

Zgodovina sprememb…

CopiumRovte ::

hipertija je izjavil:

A svojci niso prišli "preživelega" v bolnico obiskat oz. a niso ugotovili da je napačen v postelji? + a svojci drugega niso prišli se poslovit? Super bi bilo, da se tudi to razčisti.


Ti povem iz lastne izkušnje, ker sem imel mamo v bolnici, ki je na koncu umrla. Samo poslovit sem se lahko šel, pa še to sem moral biti ob 9h zjutraj pred ukc in čakati da prleze sestra mi odvzeti bris za covid. In potem sem moral čakati do petih popoldne, da je prišel rezultat in sem lahko šel noter rečt svoji mami adijo. Prej pa nobenih obiskov dovoljenih! Zato ker je covid in blablabla...to kar imajo zdravniki zdej, je tak luksuz. Nobenemu ne rabijo nič odgovoarjati, vse je covid. Moji mami so vsak dan delal raje teste za covid, kot pa da bi zdravili njeno bolezen. Tolk o tem.

c3p0 ::

Moje sožalje, grozna izkušnja in še zdaleč ne osamljena. Ko bi se le kateri zdravnik zavzel in sploh pogledal zadeve, ne, vse po liniji najmanjšega odpora.

CopiumRovte ::

c3p0 je izjavil:

Moje sožalje, grozna izkušnja in še zdaleč ne osamljena. Ko bi se le kateri zdravnik zavzel in sploh pogledal zadeve, ne, vse po liniji najmanjšega odpora.


Hvala. Žal je tako danes. Jaz sem dobil občutek, da ni kadra in so na odločilnih mestih sedaj mladi z malo izkušnjami. Ta, ki je odpustil mojo mamo domov, je postal dr.med 3 leta nazaj in ta, ki se ni odločila za UV, je bila tudi zelo mlada.

Meni se zdi, da ni problem samo korupcija v zdravstvu. Problem je tudi v izobraževanju. Nekdo, ki je mogoče talentiran za zdravnika, pa ima npr v zadnjem letniku gimnazije slovenščino in zgodovino 2, ne bo prišel na medicino. Neki piflarji, ki pa se vpisujejo na tak faks zaradi prestižnega naziva, pa bodo prišli. In potem imaš take na kritičnih pozicijah, kjer delajo po nekih šablonskih algoritmih in niso zmožni malo out of the box razmišljanja. IT-jevec, bi bil mnogo boljši zdravnik, kot en piflar.

Malidelničar ::

Pozitivno sem bil presenečen nad zelo človeškim odzivom ministra Bešič-Loredana. Tip bi se lahko skril za formalnostmi, zadevo predal podrejenim. Ampak ne, ima vest, ima srce. Vsa čast. Med boljšimi ministri v Golobnjaku. Se pa bojim, da v zdravstveno vedno bolj napeti situaciji ne bo zdržal: že ob nastopu vlade sem ga videl kot tistega, ki bo potencialno med prvimi odstopil (drugi kandidat je pa Papič od šolstva).
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

hator ::

Moje sožalje. Vendar meteoristicni trebuh (po domače napihnjen) ni nič posebna diagnoza. Dnevno x krat v urgenci. Opravijo se laboratorijske preiskave in RTG abdomna (za izključitev ileusa in perforacije). Za naročilo UZ oz. celo CT rabiš patološki laboratorij ali RTG. Če boš kot zdravnik zelo pogosto radodarno odrejal preiskave, boš dobil strokovni nadzor in posledično sankcije s strani zavarovalnice. Žal v Sloveniji zavarovalnica špara pri preiskavah. Kopija se pa potem zlomijo na zdravnikih.

scipascapa ::

Plačuje se pa lahko? Je treba potem nekoga ustrelit na ZZZS?

hator ::

Problem je, da ZZZS različno plačuje storitve. Npr. CT je na urgenci slabo plačan, s tem boš naredil bolnišnici izgubo. Ambulantno pa je ful dobro plačan.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Sv........ v slovenskem zdravstvu 2 (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Loža
1271176449 (70961) 111111111111
»

Javna kritika čez pediatrično kliniko v Ljubljani (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20523968 (19410) nekikr
»

Obremenjenost družinskih zdravnikov med epidemijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10816183 (12634) Mato989
»

Urgenca - katastrofa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12029142 (25482) kkk7

Več podobnih tem