» »

Najcenejši plin in elektrika jesen/zima 2022

Najcenejši plin in elektrika jesen/zima 2022

1
2
»

c3p0 ::

ToniT je izjavil:

cias je izjavil:

kriptobog je izjavil:



To, da stocis 5l prej pomeni samo, da imas slab sistem. Sploh ne vem kdo si je zamislil tako instalacijo.


Kdo si je vgradil tak sistem ne vem, sem veliko živel po različnih najemniških stanovanjih in hišah, pa ni noben imel cirkularnega sistema ali teleporterja v pipi ki prenese toplo vodo direkt iz bojlerja. Najbolj napredni so imeli v kuhinji nad koritom ekstra bojler, da ni bilo treba čakati da priteče s kopalnice.

Ampak jaz nisem ciljal na to da mi ti prideš vgraditi idealen sistem, zanima me če kdo uporablja to pipo. Poleti za pomiti posodo in eno za kratek tuš, tu bi lahko veliko prihranil?


Sam uporabljam to pipo v letni kuhinji. Vroča voda takoj, malo težje je regulirat temperaturo (sam imam pipo iz Lidla). Uporabno za občasno rabo. Za prihranke pa ne vem - sam sem to pipo nabavil zaradi priročnosti.


Imam tako pipo v eni pisarni, 3kW. Topla voda praktično takoj, moraš pa jo čisto odpret, drugače je prevroča. Malo navajanja torej. Prihranki so gotovo znatni, že strošek bojlerja + priklopa, pa bojler vodo večkrat na dan dogreva, tu pa se segreje sproti in samo ko jo rabiš.

energetik ::

m0LN4r je izjavil:

Za koga kurca pa odpirate pipo za toplo vodo 100x na dan. To je sele potratnost.
A vsak kozarec posebej na roke pomivate al zakaj?
Al za juho kuhat?

Sprasujem za prijatelja.

Sicer pri men prtece topla boda po petih sekundah tak da nevem kolk deci mrzle je to.
Ker imaš očitno malo stanovanje z navadnim bojlerjem tik pod pipo, ki ti skuri 3x več štroma kot meni TČ za ogrevanje SV.
Zakaj odpiramo 100x dnevno? Ker imamo male otroke, kjer imajo roke napacane vsakih 5min, občasno delamo od doma (uporaba WC, umivanje rok), kuhamo 2-3x dnevno itd itd. Očitno ti prideš domov samo prespat.

FoxKnox je izjavil:

link_up je izjavil:

Pa fantje, to je max 100e na leto, torej manj od 10e na mesec. Se vam ljubi zaradi tega drkat z menjavami?

Ps hiša, 3 etaže
Jaz sem za foro preračunal top porabo jan feb po ceni plina januarja in sedanji regulirani in me pride 200 EUR več na mesec.Na mesec, samo plin brez dajatev in ddv. Bo treba znižat temperaturo, tako zraka kot vode. JBG.
Sem preračunal štrom za ogrevanje in toplo vodo, pa bo prišlo nekih 100€ za celo leto dražje. Nič ne bomo nižali temperature, za 100€ letno že ne. JBG.

c3p0 je izjavil:

Imam tako pipo v eni pisarni, 3kW. Topla voda praktično takoj, moraš pa jo čisto odpret, drugače je prevroča. Malo navajanja torej. Prihranki so gotovo znatni, že strošek bojlerja + priklopa, pa bojler vodo večkrat na dan dogreva, tu pa se segreje sproti in samo ko jo rabiš.
Taka pipa je primerna morda za pisarno ali delavnico, za umit roke na vsake tri kvatre. Temperatura odvisna od pretoka, neuporabno. Da ne omenjam obremenitve glavne varovalke.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

bintih ::

link_up je izjavil:

1.1.2022 je bila ze visja cena za 30%. Zdaj je se za dodatnih 60%? Bojo pa dajatve dol drzali...ma bmk, nej pride odklopit, ce ce...


Ste že dobil račun za plin pri GEN-I za november ?

Jaz pravkar in ugotavljam, da se je plin podražil od prejšnjega meseca za 140 %, od lanskega novembra pa za 270 %,
cene 0,02692, 0,0499 in sedaj 0,073.
Sam sem letos zamenjal peč s kondenzacijsko, znižal temp za eno stopinjo in v mesecu novembru primerjalno z lanskim porabil 40 % manj plina,
nekaj peč, nekaj vreme, pa znižana temp, pa je račun kljub temu za cca 20 % višji.

Tole pa marsikomu ne bo prav všeč, kaj pravite ?

Cru32 ::

bintih je izjavil:

link_up je izjavil:

1.1.2022 je bila ze visja cena za 30%. Zdaj je se za dodatnih 60%? Bojo pa dajatve dol drzali...ma bmk, nej pride odklopit, ce ce...


Ste že dobil račun za plin pri GEN-I za november ?

Jaz pravkar in ugotavljam, da se je plin podražil od prejšnjega meseca za 140 %, od lanskega novembra pa za 270 %,
cene 0,02692, 0,0499 in sedaj 0,073.
Sam sem letos zamenjal peč s kondenzacijsko, znižal temp za eno stopinjo in v mesecu novembru primerjalno z lanskim porabil 40 % manj plina,
nekaj peč, nekaj vreme, pa znižana temp, pa je račun kljub temu za cca 20 % višji.

Tole pa marsikomu ne bo prav všeč, kaj pravite ?

To je najvišja dovoljena cena, ki jo je postavila vlada, sicer bi bila cena še višja (0,08890 brez ddv). Objavljeno na spletni strani gen-i.

Tudi sam se zanimam za nadgradnjo peči na kondenzacijsko in me zanima katero si izbral in okvirna cena. Ali gre za peč za stanovanje ali hišo?

vuki ::

Čakaj na položnico decembra, januarja, februarja in marca....tu so realne zimske kWh ogrevanja, bo pa cena zlatarska oz. Zelenska.

p.s.:tudi jaz sem to ugotovil, tudi jaz sem na plinu.

bintih ::

Cru32 je izjavil:

bintih je izjavil:

link_up je izjavil:

1.1.2022 je bila ze visja cena za 30%. Zdaj je se za dodatnih 60%? Bojo pa dajatve dol drzali...ma bmk, nej pride odklopit, ce ce...


Ste že dobil račun za plin pri GEN-I za november ?

Jaz pravkar in ugotavljam, da se je plin podražil od prejšnjega meseca za 140 %, od lanskega novembra pa za 270 %,
cene 0,02692, 0,0499 in sedaj 0,073.
Sam sem letos zamenjal peč s kondenzacijsko, znižal temp za eno stopinjo in v mesecu novembru primerjalno z lanskim porabil 40 % manj plina,
nekaj peč, nekaj vreme, pa znižana temp, pa je račun kljub temu za cca 20 % višji.

Tole pa marsikomu ne bo prav všeč, kaj pravite ?

To je najvišja dovoljena cena, ki jo je postavila vlada, sicer bi bila cena še višja (0,08890 brez ddv). Objavljeno na spletni strani gen-i.

Tudi sam se zanimam za nadgradnjo peči na kondenzacijsko in me zanima katero si izbral in okvirna cena. Ali gre za peč za stanovanje ali hišo?


Jutri ti sporočim vse, tip, cena, izvajalec....., sem pa menda ujel za rep pred podražitvijo peči junija letos...

energetik ::

S kondenzacijsko prišparaš par %, hkrati pa je šel TTF plin gor x2 od lanske jeseni, od jeseni 2020 pa x10... Če ne bi imeli kapice, bi verjetno marsikdo kar zaprl plinski ventil na bajti. Ampak finta je, da bomo tudi kapico plačali, lepo počasi z inflacijo. Nekdo višje cene plina pač mora plačati.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

bintih ::

Cru32 je izjavil:

bintih je izjavil:

link_up je izjavil:

1.1.2022 je bila ze visja cena za 30%. Zdaj je se za dodatnih 60%? Bojo pa dajatve dol drzali...ma bmk, nej pride odklopit, ce ce...


Ste že dobil račun za plin pri GEN-I za november ?

Jaz pravkar in ugotavljam, da se je plin podražil od prejšnjega meseca za 140 %, od lanskega novembra pa za 270 %,
cene 0,02692, 0,0499 in sedaj 0,073.
Sam sem letos zamenjal peč s kondenzacijsko, znižal temp za eno stopinjo in v mesecu novembru primerjalno z lanskim porabil 40 % manj plina,
nekaj peč, nekaj vreme, pa znižana temp, pa je račun kljub temu za cca 20 % višji.

Tole pa marsikomu ne bo prav všeč, kaj pravite ?

To je najvišja dovoljena cena, ki jo je postavila vlada, sicer bi bila cena še višja (0,08890 brez ddv). Objavljeno na spletni strani gen-i.

Tudi sam se zanimam za nadgradnjo peči na kondenzacijsko in me zanima katero si izbral in okvirna cena. Ali gre za peč za stanovanje ali hišo?


Evo, mam račun ...
Ogrevanje : hiša, pritličje + dva, radiatorjev 21, cca 220 m2
Peč : BOSCH CONDENS 3000
Cena : 3.786,00 od tega peč 2.120,00
Poraba november 2022 271 m3, lani 440

Invictus ::

Poslovni odjem se z novim letom podrazi za 300%.

Samo vprasanje je, kdaj se bo tudi zasebni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bintih ::

energetik je izjavil:

S kondenzacijsko prišparaš par %, hkrati pa je šel TTF plin gor x2 od lanske jeseni, od jeseni 2020 pa x10... Če ne bi imeli kapice, bi verjetno marsikdo kar zaprl plinski ventil na bajti. Ampak finta je, da bomo tudi kapico plačali, lepo počasi z inflacijo. Nekdo višje cene plina pač mora plačati.


Kakšen ti je to plin TTF ?
GEN-I cena plina november 2020 0,02696 se pravi x 2 ne pa 10 X

WhiteAngel ::

Dobro služijo špekulanti. Cena energentov je povsem nerealna v primerjavi z lastno ceno, gospodarstvo že nekaj četrtletij stagnira oz. se ohlaja, tale balonček bo fino počil.

energetik ::

bintih je izjavil:

energetik je izjavil:

S kondenzacijsko prišparaš par %, hkrati pa je šel TTF plin gor x2 od lanske jeseni, od jeseni 2020 pa x10... Če ne bi imeli kapice, bi verjetno marsikdo kar zaprl plinski ventil na bajti. Ampak finta je, da bomo tudi kapico plačali, lepo počasi z inflacijo. Nekdo višje cene plina pač mora plačati.


Kakšen ti je to plin TTF ?
GEN-I cena plina november 2020 0,02696 se pravi x 2 ne pa 10 X
https://tradingeconomics.com/commodity/...
Ti veš, da je cena za gospodinjstva umetno zamejena? Razliko bo plačal proračun=dolg=printanje €, torej mi vsi in naši potomci.

WhiteAngel je izjavil:

Dobro služijo špekulanti. Cena energentov je povsem nerealna v primerjavi z lastno ceno, gospodarstvo že nekaj četrtletij stagnira oz. se ohlaja, tale balonček bo fino počil.
Če misliš da je nerealna, odpri firmo, se pojdi pogajat v Alžirijo (ali k Putinu), zgradi plinovod in nam dostavi plin po "realni" ceni.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

WhiteAngel ::

energetik je izjavil:

bintih je izjavil:

energetik je izjavil:

S kondenzacijsko prišparaš par %, hkrati pa je šel TTF plin gor x2 od lanske jeseni, od jeseni 2020 pa x10... Če ne bi imeli kapice, bi verjetno marsikdo kar zaprl plinski ventil na bajti. Ampak finta je, da bomo tudi kapico plačali, lepo počasi z inflacijo. Nekdo višje cene plina pač mora plačati.


Kakšen ti je to plin TTF ?
GEN-I cena plina november 2020 0,02696 se pravi x 2 ne pa 10 X
https://tradingeconomics.com/commodity/...
Ti veš, da je cena za gospodinjstva umetno zamejena? Razliko bo plačal proračun=dolg=printanje €, torej mi vsi in naši potomci.

WhiteAngel je izjavil:

Dobro služijo špekulanti. Cena energentov je povsem nerealna v primerjavi z lastno ceno, gospodarstvo že nekaj četrtletij stagnira oz. se ohlaja, tale balonček bo fino počil.
Če misliš da je nerealna, odpri firmo, se pojdi pogajat v Alžirijo (ali k Putinu), zgradi plinovod in nam dostavi plin po "realni" ceni.


Govoril sem na splošno o energentih. Na primer naše hidroelektrarne so že zamortizirane. Lastna cena proizvodnje v NEK je okoli 30-40 eur/MWh. Hidro še nižja. Desetletja so se delali ok dobički, lovili so se procenti na borzah. Danes pa se cena giblje okoli 150 eur/MWh. To je anomalija.

Alfonso ::

Bomo morali davkoplačevalci še mnogo let subvencionirati plinske odjemalce pa nikakor po višini subvencije ne bomo ujeli subvencij ki jih že leta šenkamo sončnim nategunom.

energetik ::

WhiteAngel je izjavil:

Govoril sem na splošno o energentih. Na primer naše hidroelektrarne so že zamortizirane. Lastna cena proizvodnje v NEK je okoli 30-40 eur/MWh. Hidro še nižja. Desetletja so se delali ok dobički, lovili so se procenti na borzah. Danes pa se cena giblje okoli 150 eur/MWh. To je anomalija.
Tako pač je, smo v EU, trg je skupen. Pač naše firme prodajajo po par 100€ MWh in služijo. Brez povezanosti z EU in skupnega trga, bi bili pol oktobra v temi.
vires in numeris

kow ::

Po njegovi logiki, ce pride do velike suse ipd. ter imamo v Sloveniji izredno majhen pridelek, je logicno, da sosedje z nami prekinejo agro trgovino.
Zakaj bi si oni dvignili cene psenice, ce lahko mi pocrkamo od lakote. Lahko gremo se dalje, Posavci nam ne prodajo elektrike iz nuklearke. Zakaj bi imeli visoke cene, ce lahko strom porabijo sami ter si zbijejo ceno x10. Zakaj hudica, morajo zrtvovati standard zaradi zabarjev in viol?!?

Utk ::

energetik je izjavil:

Tako pač je, smo v EU, trg je skupen. Pač naše firme prodajajo po par 100€ MWh in služijo. Brez povezanosti z EU in skupnega trga, bi bili pol oktobra v temi.

Če bi bilo tako, bi blo še dobro, v resnici so pa naše firme že lani prodale letošnjo elektriko, pa verjetno tudi za 23., po malo višji ceni kot je bila takrat, pa še te elektrike letos nimajo, tako da jo kupujejo drago in poceni prodajajo. So si pa lani razdelili bonuse, ker je bil super dobiček in to je najbolj važno. Če bo letos zguba (no, noben če...), pa zato ne bo uprava vračala lanskih bonusov, čeprav bi bil tudi to pljunek v morje, seveda.

feryz ::

A misliš, da letos bonusov ne bo?
Baje mrzlično iščejo zakon, predpis, uredbo s katero bi preprečili HSE, da izplača božičnico in poslovno uspešnost. Kar ne bo težko izplačati, glede na to, da so jim dali par 100 milijonov za pokrivanje izgube.

starfotr ::

Pri ekonomostih je tako, da planirajo 100 M minusa. Potem ga je pa samo 80 M. In si na 20 M izplačajo dobiček ali pa nagrado.

kow ::

Ce dobijo bozicnico in poslovno uspesnost je itak irrelevantno. Samo za politicno predstavo gre - da se boste bolje pocutili.

Mr.B ::

kow je izjavil:

Ce dobijo bozicnico in poslovno uspesnost je itak irrelevantno. Samo za politicno predstavo gre - da se boste bolje pocutili.

Sej imajo cenejso elektriko pa plin tudi. Toliko o politicni predstavi, in po tvoje, ne ravno uspesni.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

link_up ::

sicer ne vem, ce ima kaj teze, je pa dejstvo. :) ko je bil JJ je bila poloznica tudi za 50% nizja...zdaj pa 10% pa vsi ploskajo keri mega noro dobri ukrepi. :) Sem pac neizobrazen hribovc, ki ne steka. Aja, inflacija, kriza, vojna, whatever...ne seze do kolen virusu ane? Pokam od ponosa na svoje sodrzavljane!
In and Out

dice7 ::

link_up je izjavil:

sicer ne vem, ce ima kaj teze, je pa dejstvo. :) ko je bil JJ je bila poloznica tudi za 50% nizja...zdaj pa 10% pa vsi ploskajo keri mega noro dobri ukrepi. :) Sem pac neizobrazen hribovc, ki ne steka. Aja, inflacija, kriza, vojna, whatever...ne seze do kolen virusu ane? Pokam od ponosa na svoje sodrzavljane!

Mhm, in ravno zadnje tri mesece oblasti. Se vedno cakamo vinjete za 55e

link_up ::

dice7 je izjavil:

link_up je izjavil:

sicer ne vem, ce ima kaj teze, je pa dejstvo. :) ko je bil JJ je bila poloznica tudi za 50% nizja...zdaj pa 10% pa vsi ploskajo keri mega noro dobri ukrepi. :) Sem pac neizobrazen hribovc, ki ne steka. Aja, inflacija, kriza, vojna, whatever...ne seze do kolen virusu ane? Pokam od ponosa na svoje sodrzavljane!

Mhm, in ravno zadnje tri mesece oblasti. Se vedno cakamo vinjete za 55e


sej stekam, da ponos nima cene.
In and Out

chucki ::

A mislijo pizde kej znizat ceno plina?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

fikus_ ::

Odvisno do kdaj so zakupili plin po lanskih visokih cenah. Večina končnih porabnikov še ne čuti znižanja cen energentov na svetovnih trgih.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Mr.B ::

chucki je izjavil:

A mislijo pizde kej znizat ceno plina?

Septembra.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

link_up ::

cajt bi ze bil ja :))) ta mesec so spet uzgal 140e.
In and Out
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nova plinska peč - napaka?

Oddelek: Loža
457056 (2888) Parrko
»

Ogrevanje sanitarne vode (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9029213 (15923) energetik
»

Prevelika poraba električne energije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5712468 (10786) feryz
»

Toplotna črpalka za vodo (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7318927 (16704) mn
»

Zakaj se z radiatorjem ne da hladiti prostora ?

Oddelek: Loža
457917 (6402) Zion10

Več podobnih tem