» »

Mreža v eno smer dela počasi, v drugo sploh ne

Mreža v eno smer dela počasi, v drugo sploh ne

KontraCepec ::

Imam mrežo: switch na katerega priključim adsl in 2 računalnika.
Vse izgleda normalno, dokler ne poskušam na comp2 dljat datoteke iz compa1. Prenos je od 1 do 3 mbytovps (DU Meter).
Še slabše je ko na comp1 vlečem datoteko iz compa2. Takrat javi error kao da comp2 ni več dostopen.

Problem je 99% v kablu. Ko probam 1m dolg kabel dela vse v redu. Originalen je dolg 20m vendar se mi zdi vseeno to preslabo.

Pinganje v obeh smereh dela vredu, kar je čudno, če ne more vlečt iz compa2 na comp1 potem ne more niti pingat, ne???
Tudi internet ne dela na compu1. Poveže se normalno, vendar Cannot find server vsepovsod (google, microsoft,...).

Torej:
1.) je 3 mbyteps za 20m kabla zadovoljivo?
2.) se pogosto zgodijo napake pri stisnitvi kabla s konektorejm (ko zareže žile v kablu)? Če bi to lahko bila napaka...

HerrBaron ::

Zihr je kabl zanič. ker utp nese 100m. Doma mam 3 kište, od tega 2 50m od switcha pa ni nobenih problemov
A pol ti je le ratal mrežo postavt:))
Napake pri stiskanju kabla:odvisno od klešč

Zgodovina sprememb…

KontraCepec ::

verjetno res. Mislim, da je vzrok pri konektorju, ne pri kablu samem. Ker je čisto nov in ko sem ga prej probal preden sem ga dal v mrežo je vse delalo vredu, potem sem pa konektorje dal stran, kabl porinu čez cevi in dal konektorje spet nazaj.
Pa na kaj moram pazit, ko konektorje gor natikam in kako čim boljše opravit delo???

Zdaj se mi zdi da je eno žilo bolj mimo vsekalo, ampak kako to preprečit? Porinem not in potem nimam več kaj...
Torej kako nataknit te f*** konektorje??

ali3n ::

porineš do konca not, pogledaš če je res do konca, zamižiš in stisneš... :D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

HerrBaron ::

Žile vse dobro vtakni noter do konca, nato pa močno stisni konektor.
Raje ga stisni enkrat preveč kot enkrat premalo.

KontraCepec ::

Žile so vse čisto notri, do konca. Konektor je stisnjen da vsako žičko čisto prebode.
Mislim da je problem, ker se žičke malo izmikajo notri...

KontraCepec ::

Kako so pa te kabli kaj občutljivi na motnje v steni (električna napeljava,...)?
Oz na kake motnje so občutljivi, če so sploh.

ali3n ::

Zelo! :-) Jaz imam v cevi vzporedno z mrežnim kablom še antenskega (kaoksialc)- motnje so bile tako hude, da mi je mrežo non stop metalo ven -> rešitev je bila "oklopljen" - shielded kabel (STP) - ta ima alu folijo okol vseh žičk, je ozemljen; v tem primeru potrebuješ tudi nove konektorje (so delno kovinski).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

BigWhale ::

In ce barve niso pravilno razporejene, potem lahko se tako fejst not porivas in stiskas pa ne bo nic pomagalo ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mrežna povezava bre routerja, hub-a ali swich-a!

Oddelek: Omrežja in internet
141454 (1265) Lincolin
»

mreža res ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
101046 (946) ferdo
»

2 računalnika, hub & ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
181623 (1341) 3M3
»

Kako dial-up server?

Oddelek: Omrežja in internet
71203 (982) Gh0st
»

Domaci Router

Oddelek: Programska oprema
151789 (1515) alesrosina

Več podobnih tem