» »

Kako dial-up server?

Kako dial-up server?

shock ::

Imam ADSL in prek istega računala sem naredil dial-up server z isdn modemom. Problem se pojavi ko hoče it sploh na internet (moedm uporabnik), čeprav sem obkljukal v incoming connections možnost za internet (tuneliranje prek mojga računalnika), prtokol TCP/IP tud imam. Zdaj protokol povezave sem poskusil na PPP in na V.120, pa v obeh primerih enako, pa še vedno mu ne dela internet čeprav je povezava med obema kompa. Kaj storim?

Gh0st ::

??

Malo bolj bodi natančen...
Ti imaš ADSLin ISDN modem in zdej bi rad se konektal preko obeh linij al kaj? Vse skupaj si opisal kot gateway oziroma IP tunneling, samo ne moreš imet IP tunneling iz istega compa, ki je obenem client in gateway oziroma server...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

shock ::

Imam ADSL in rad bi imel dial-up server v štud domu (interni klici so zastonj). Danes s je hotel kolega povezati prek mene z modemom (isdn) in nam ni uspelo, da bi njemu delal internet. Drugač kar se tiče vzpostavitev zveze je bila.

Gh0st ::

A bi si rada sharala povezavo?
Potem je to le nekaj igranja z nastavitvami, pač omogočiš Share connection, določiš pogoje in vire....ni problema...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

shock ::

Okej jst sem poskusil v tem tednu 1001 stvari in nikakor mi ne uspe. ADSL sem šeral ampak ko se nekdo poveže name prek isdn-ja, lahko se vidimo kot da bi imela mrežo in nič več, na interneta sploh ne more it.

Gh0st ::

Ti morš med router za take stvari!
Al pa en PC,ki bo routal IP (ta ki ima direkt ADSL povezavo) od tistega drugega v omrežje ADSL.
ni vse tko enostavno veš!
Shema:
Comp1 --> dial-up povezava
Comp2 --> ADSL povezava

comp1 (192.168.0.2) --> comp2 (192.168.0.1.) --> ADSL omrežje, kjer ima recimo comp2 statični IP 66.21.345.90.

potem nastavljaš gateway na compu2 in compu1 dodaš ruto:
route add metric številka ali
route add 66.21.345.90 255.0.0.0. 192.168.0.1 metric 1 of 2

nevem igraj se kaj s tem...več ti tuki ne morem povedat...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

shock ::

hmm a se ne da imet tuki dinamični ip address?

Gh0st ::

Pa ne! ADSL Provider ti da ali dinamični ali statični IP. Odvisno za katerega se odločiš. Seveda moraš za statični IP imetnek tehten razlog.

O tem sem govoril.
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

adsl sharing ( ICS )

Oddelek: Omrežja in internet
51053 (980) Gwanaroth
»

Linux na disketi kot firewall/router (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
947015 (5398) Azrael
»

Povezava 2 Rač. preko switcha

Oddelek: Programska oprema
371715 (1403) nimus
»

mreža res ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
101041 (941) ferdo
»

Lan med win 2k inwin 98se (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
654907 (4143) Klemenn

Več podobnih tem