» »

Windows error pri namestitvi WIN 10

Windows error pri namestitvi WIN 10

blackRa ::

Pozdravljeni,

znancu moram namestiti Windows na povsem nov prenosnik, saj je brez OS.
Namestitev sem začel tako kot vselej, na USB ju pripravljen Windows 10 vstavim v prenosnik, po zagonu oz. izbiri USB-ja se prikaže velik Lenovo logotip, nato se začne vrteti kolešček kot vselej, to se dogaja cca. 3 minute, nato pa moder zaslon z errorjem:
"Driver pnp watchdog". Poskusil sem dve različni verziji Windowsa 20H2 in 21H1, in dva različna USB ja in vselej enako. Kot particijsko shemo sem najprej izbral GPT, boot mode je v BIOSu bil nastavljen na UEFI. Nato sem poskusil še z MBR particijsko shemo oz. v Legacy načinu in zadeva je povsem enaka, le da se namesto Lenovo logotipa pokaže Windows ikona, nato kolešček in ponovno error. Je pa zanimivo, da v BIOSu pod boot orderjem ne zazna nobene naprave (prikaže se samo USB, ki je vstavljen) in ni nobenega diska. Sicer pa je pod zavihkom "Information" naveden Hard disk SanDisk 64GB eMMC vrste.

Ostale komponente:
CPU: AMD 16-9220 Radeon R5, 5 Compute cores 2c+3g
RAM: 4GB

Ideja?
  • spremenilo: blackRa ()

dreknapalci ::

drajverje boš moral importat..

blackRa ::

Kako pa to uredit? Še nisem imel podobnega primera..

cias ::

Google:

Found the answer, in my case it was because the drive was so old that it needed to be in IDE Mode.

V-i-p ::

V biosu v drugem meniju zgoraj daj na disable tisti Intel VMD controller pa bo.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

blackRa ::

Ni nobenih SATA nastavitev v BIOSu, da bi lahko spremenil na IDE Mode.

Sem pa disablal AMD SVM Tecnology, predvidevam, da je to to saj je AMD procesor. A napaka ostaja še naprej.

TOP ::

USB ključek imaš narobe pripravljen pa utakni ga v usb 2.0 ne modrega.Probaj.

hojnikb ::

za zacetek pripravi cisto frisno verzijo win10 (21h2) z uradnim toolom. USB priklopi v USB2 port.
Posodobi bios in ga resetiraj na default nastavitve.

Poskus zbootat installer.
To bi mogl 9/10 primerih pomagat.
#brezpodpisa

cias ::

Aja, lahko pa je USB ključek problem. Jaz vem da z enega nisem mogel inštalirat Windowsow, samo se ne spomnim ali je javljalo napako ali le obstalo.

blackRa ::

hojnikb je izjavil:

za zacetek pripravi cisto frisno verzijo win10 (21h2) z uradnim toolom. USB priklopi v USB2 port.
Posodobi bios in ga resetiraj na default nastavitve.

Poskus zbootat installer.
To bi mogl 9/10 primerih pomagat.


Pripravil USB z uradnim Microsoft Toolom, poskusil, zadeva povsem enaka. Po nekaj minutah vrtenja koleščka se prikaže moder zaslon z errorjem. Slika:

Prenosnik ima samo dva USB vhoda oba sta črna torej 2.0.
BIOS je že na najnovejši različici, ANCN31WW v 1.11. Gre se pa za model Lenovo 14w.

A z zunanjim CD romom pa se neda probat ali?

Še mogoče kaj? Ali poslati nazaj v trgovino..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackRa ()

OyVey ::

>na povsem nov prenosnik
>lenovo 14w
>AMD 16-9220

SoC je iz leta 2016, prenosnik (verjetno) iz zgodnjega leta 2019.

Najverjetneje je fuč disk oz. controller za disk. Ker gre za flash, ki ga ne gre odstraniti ga pošljite nazaj v trgovino.

blackRa ::

Mišljeno je bilo, da ga je kupil prejšnji mesec - nov. Ker ga potrebuje za najbolj osnovne zadeve je vzel najcenejšega.

Verjetno res, saj se v BIOSu na boot orderju ponavadi pokaze tip diska, tu pa čist nič.

OyVey ::

Škoda, ker je 14 dnevni rok vračila (če je seveda kupil preko spleta oz. na daljavo) že potekel. Zdaj bo potrebno kompliciranje z garancijo ali stvarno napako (bolj primerna).
Za pravni poduk si lahko prebereš naslednjo stran: https://europa.eu/youreurope/citizens/c...

Naslednjič naj raje poseže po rabljenih poslovnih prenosnikih (adbshop.de + mailboxde.com, bbt.si...), je verjetno izkušnja boljša kot na teh jajčkih za 200€, vsaj pri sistemu Windows...

hojnikb ::

blackRa je izjavil:

hojnikb je izjavil:

za zacetek pripravi cisto frisno verzijo win10 (21h2) z uradnim toolom. USB priklopi v USB2 port.
Posodobi bios in ga resetiraj na default nastavitve.

Poskus zbootat installer.
To bi mogl 9/10 primerih pomagat.


Pripravil USB z uradnim Microsoft Toolom, poskusil, zadeva povsem enaka. Po nekaj minutah vrtenja koleščka se prikaže moder zaslon z errorjem. Slika:

Prenosnik ima samo dva USB vhoda oba sta črna torej 2.0.
BIOS je že na najnovejši različici, ANCN31WW v 1.11. Gre se pa za model Lenovo 14w.

A z zunanjim CD romom pa se neda probat ali?

Še mogoče kaj? Ali poslati nazaj v trgovino..

zbotaj kaksen live linux tipa ubuntu itd in preveri če je tam viden disk. Če ni, ves kje mas problem.
#brezpodpisa

blackRa ::

Evo poskusil in preko Ubuntuja zazna disk

 Ubuntu

Ubuntu

hojnikb ::

poskusi se z windows 11...
#brezpodpisa

Vuli ::

poskusi tale driver namestit med instalacijo Win10
https://pcsupport.lenovo.com/si/en/prod...
zaženi datoreko, namesti nekam in pol skopiraj tisto mapo na usb.

|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

mtosev ::

Sicer ena ideja glede, da je 4GB leta 2022 malo za Winse mogoče bi lahko namestil eden lightweight Linux distro. Win 10/11 in 4gb je žalost.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

blackRa ::

hojnikb je izjavil:

poskusi se z windows 11...


Evo poskusil WIN 11 z uradnim Toolom in me je pustilo naprej, do Windows setupa.. a pri kreiranju particij ni pokazalo ničesar, nobenega diska.. Nato sem upošteval navodila Vulija. Na še en USB ključek naložil omenjeni gonilnik, vstavil USB in z pomočjo opcije "Naloži gonilnik" uredil. Nato se je v Windows setupu prikazal disk in sem uspešno naložil Windows 11.

Hvala obema :)

Zanimivo, da je z WIN 11 pustilo naprej do setupa, medtem ko sem pa poskusil z tremi različnimi verzijami WIN 10 (20h2, originalna licenčna 21h1, Microsft tool) in je vselej prišlo do errorja.

Vuli ::

Super. Zgleda, da tudi Win10 nima vseh golnilnikov po defaultu, no vsaj za eMMC kontrolerje.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

hojnikb ::

odvisno od implementacije. Velikokrat so eMMCji sistemu predstavljeni kot obicajna AHCI naprava.
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 11] Debate, vprašanja in težave (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1021164886 (1504) pegasus
»

Nov računalnik in Free DOS

Oddelek: Pomoč in nasveti
275988 (1332) robo125
»

nov SSD disk v prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
442109 (1008) turist1
»

namestitev sistema (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
697169 (4344) Yohan del Sud
»

Nalaganje windows 10

Oddelek: Operacijski sistemi
321354 (745) pegasus

Več podobnih tem