» »

A1 ULTRA

A1 ULTRA

««
7 / 13
»»

marsovcek ::

Tudi pri meni je slika na TV obupno slaba.

ZveeZ ::

Pol so opraviceno senkali en mesec narocnine:)
Lahko bi nadaljevali trend:P

brujo ::

Meni že od poletja ultra dela težave.
Nedelujoč tv box sem zamenjal za tv aplikacijo, ki pa je delala grozljivo.
Po nekaj tednih so mi končno dostavili delujoč tv box.
Delalo je v redu do par dni nazaj.
Tv neprestano prekinja , šteka, zaostaja.
In to povsod , na tv aplikaciji, na tv boxu in android aplikaciji.
Pred 4 dnevi sem jih poklical.
Rekli so , da dobivajo slične klice od vse povsod.
Inernet je ves čas ok dl 150-350 ul 10-25.
Meni je tega dovolj.
Jutri grem na telemach v upanju, da bo kaj boljše.

scythe ::

Najboljša opcija ti je, dobiti od kakšnega prijatelja NEO aplikacija ali pa T2TV. Na A1 Ultra si pa pusti TV zraven in vsak mesec reklamiri račun.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

ZveeZ ::

Torej je problem pri TVju na strezniski strani? Ali je programski bug? Mogoce ne zloada dovolj videa v buffer?
Sem mislil, da je HW v boxu za en k, ampak ce se enako dogaja s tv appom, temu ni nujno tako.

Torej je uporabnik nemocen in lahko le caka na kako posodobitev?
Reklamacijo racuna dejansko upostevajo? Ker tv (box) je resnicno neuporaben

brujo ::

Tv na Ultra že cel teden zamrzuje.
Kupil EON predplačniški paket za 3 mesece in pognal EON smartTV aplikacijo.
Na A1 opremi EON dela ODLIČNO !!!!
Torej je nekaj pošteno narobe.

jelkom1222 ::

Ampak zanimivo, ko kličeš tehnično pomoč, pa zatrjujejo, da vse dela odlično, da so vse odpravili itd... Tv dejansko deluje tako slabo, da tudi jaz razmišljam o kaki drugi rešitvi... Moram preverit če moj tv omogoča aplikacijo Eon... Upam pa, da bo tudi A1 v kratkem času to uredil, ampak glede na to, da se vleče že kar nekaj časa, vprašanje... .

lebang1 ::

mag3 je izjavil:

Jaz urejam tole :)
Ja bomo tudi ostale nadgradili postopoma. Zaenkrat sta ta 2 z višjim bitratom, ostali pa še pridejo.


Torej @mag3, kakšno je sedaj stanje s tv? Glede na komentarje je stresno na šihtu :)

flyko ::

A je že komu uspelo povezati A1 račun in VOYO račun, da bi lahko uporabljal aplikacijo V direkt na TV-ju?

v8v8 ::

Pri meni je isto, tv je praktično negledljiv. Ko sem javil napako je bilo boljše kakšen teden, potem pa spet naprej po starem.. Cela hvala jih je, nimajo pa sploh osnov pošlihtanih...

mag3 ::

lebang1 je izjavil:

mag3 je izjavil:

Jaz urejam tole :)
Ja bomo tudi ostale nadgradili postopoma. Zaenkrat sta ta 2 z višjim bitratom, ostali pa še pridejo.


Torej @mag3, kakšno je sedaj stanje s tv? Glede na komentarje je stresno na šihtu :)


Preverja se kje je težava.
Nimajo pa vse stranke težav s sliko.

delavec44 ::

Moj tast mi je včeraj razlagal, na optiki preko vmesnika dela TV v redu, ko hoče pa gledati na računalniku pa vsakih 10 min vrti krogec. Povezan preko kabla, vse druge aplikacije vključno z youtube ali EON delajo ok.

ZveeZ ::

mag3 je izjavil:

lebang1 je izjavil:

mag3 je izjavil:

Jaz urejam tole :)
Ja bomo tudi ostale nadgradili postopoma. Zaenkrat sta ta 2 z višjim bitratom, ostali pa še pridejo.


Torej @mag3, kakšno je sedaj stanje s tv? Glede na komentarje je stresno na šihtu :)


Preverja se kje je težava.
Nimajo pa vse stranke težav s sliko.

Po cemu sklepate, da nimajo?
Ker sami recejo da je ok al ker se ne pritozujejo?
Npr jaz se nisem kontaktiral A1 glede tezave, ker mi predstavljajo manjse breme kakor klepet s podporo.
Bom pa verjetno sel v poslovalnico vrniti box in spremenil paket v ultro brez tv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

xseki ::

delavec44 je izjavil:

Moj tast mi je včeraj razlagal, na optiki preko vmesnika dela TV v redu, ko hoče pa gledati na računalniku pa vsakih 10 min vrti krogec. Povezan preko kabla, vse druge aplikacije vključno z youtube ali EON delajo ok.

Tudi pri meni je tako že vsaj leto dni. Če gledam nogometno tekmo moram ponovno zapret in odpret TV program ene 2-3 krat na polčas (stream se zaustavi in pokaže črna slika). Medtem pa EON dela brez problema po več ur če je treba na najvišji kakovosti. Prepuščam možnost, da je kriva moja povezava saj uporabljam Starlink.

mag3 ::

ZveeZ je izjavil:

mag3 je izjavil:

lebang1 je izjavil:

mag3 je izjavil:

Jaz urejam tole :)
Ja bomo tudi ostale nadgradili postopoma. Zaenkrat sta ta 2 z višjim bitratom, ostali pa še pridejo.


Torej @mag3, kakšno je sedaj stanje s tv? Glede na komentarje je stresno na šihtu :)


Preverja se kje je težava.
Nimajo pa vse stranke težav s sliko.

Po cemu sklepate, da nimajo?
Ker sami recejo da je ok al ker se ne pritozujejo?
Npr jaz se nisem kontaktiral A1 glede tezave, ker mi predstavljajo manjse breme kakor klepet s podporo.
Bom pa verjetno sel v poslovalnico vrniti box in spremenil paket v ultro brez tv.


Vsega ne morem povedat :)

Dajte tisti, ki imate ultro pa tv, danes pa čez vikend malo spremljat delovanje...

ZveeZ ::

mag3 je izjavil:


Dajte tisti, ki imate ultro pa tv, danes pa čez vikend malo spremljat delovanje...

No danes smo 2x vklopili risanke in je delovalo bp.
Sem pa 1x resetiral A1 router (antene ni bilo potrebno), ker se je povezava upocasnila na cca 10/10mbit in tudi web vmesnik routerja je zelo pocasi nalagal.
Javim v ponedeljek situacijo cez vikend.

jelkom1222 ::

Slika na 2ki in Planetu je danes neprimerno boljša. :)

scythe ::

Danes ponoči so imeli update na A1 Ultra + TV, vsak tako so mi zjutraj rekli. Meni dela zdaj internet 102/69 že 14 ur, brez padanja hitrosti, tako kot se je dogajalo na začetku. Je kdo še opazil kakšno razliko?
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

lebang1 ::

Mislim da je A1, vsaj okrog mene nadgradil download hitrost baznih postaj.

Na začetku te teme je bila hitrost cca 120-190 dl / 120/130 dl (ping 22-30 ms)
nakar je download ostal isti, pa se upload poslabšal,
Sedaj je pa hitrost cca 350/450 dl / 60-80 ul (ping 19 ms)

marsovcek ::

Pri meni je na TV slika še vedno zelo pogosto kockasta. Občasno se je pojavil tudi zamik med zvokom in sliko ;((.

Glede hitrosti, DL imam enak kot prej (370-400), UL pa slabši (iz cca 65 na 35).

ZveeZ ::

marsovcek je izjavil:

Pri meni je na TV slika še vedno zelo pogosto kockasta. Občasno se je pojavil tudi zamik med zvokom in sliko ;((.

Glede hitrosti, DL imam enak kot prej (370-400), UL pa slabši (iz cca 65 na 35).

Obcasno sem tudi sam opazil "kockasto" sliko. Pac zmanjsa bitrate, kar lazje prebavim kot pa konstantno zatikanje.
Ravno tako sem opazil, da se je UL prepolovil (testiral tudi ob 2h ponoci).

scythe ::

marsovcek je izjavil:

Pri meni je na TV slika še vedno zelo pogosto kockasta. Občasno se je pojavil tudi zamik med zvokom in sliko ;((.

Glede hitrosti, DL imam enak kot prej (370-400), UL pa slabši (iz cca 65 na 35).


Tudi po posodobitvi? Si dal posodobitev na komunikatorju?

A kdo spremlja na zunanji enoti: Vrsta povezave--LTE-Povezano--00:21:11:50? Opažam, da na centrali po 24 urah prekinejo signal, da se na novo poveže.

Čas zagona sistema 01:22:50:47, Vrsta povezave 00:21:11:50.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

marsovcek ::

Komunikator ob vsakem vklopu "preverja za posodobitve".

brujo ::

Danes je drugi dan, ko na Ultri nimamo več neznosnega zmrzovanja slike.
Ko bi le ostalo tako.

jelkom1222 ::

A zdele še kermu š1 bremza slika? Men nenormaln... Drugače občasno še kje zašteka zvok, zakocka pa še kje....

SpEkTr ::

Jaz sem v zadnjih 2 tednih opazil kar znaten upad brzine interneta. Čez 50mb downloada težko pridem. Prej je bilo večinoma okoli 100,včasih pa tudi preko 300.
lp Dejan

scythe ::

marsovcek je izjavil:

Komunikator ob vsakem vklopu "preverja za posodobitve".


Moj komunikator je delal skupaj 556ur brez prekinitve in ni naredil niti ene samodejne posodobitve, sem moral ročno posodobiti komunikator pod nastavitvim.

Tudi po posodobitvi, ni neke večje razlike, prihaja do zatikanja zvoka in slike, občasno pade tudi kvaliteta slike. Zunanja enota deluje neprekinjeno 3 dni in danes je povezava 92/38, na začetku je bila 101/62. Ponovni test čez 5 dni.

Sem malo prehitro pohvalil A1 Ultra :P
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

lebang1 ::

Mene deluje vse že 45 dni brez prekinitve, res pa da nimam TV, le internet :)

ZveeZ ::

Ima kdo info ce so slucajno omejili upload? Morda celo zaradi stekanja TV?
Dl hitrosti so visoke, med 200 in 300mbit. Redko padejo do 150.
Upload pa nad 35mbit ne gre vec. Testirano 3 dni, v vseh delih dneva/noci.

jelkom1222 ::

Pri meni Tv še vedno šteka. Š1, Š2, Š3 itd zmrzuje slika, podobno na drugih kanalih. Tako da jest sem pomoje obupal nad Ultro... Zdej pa dilema, nazaj na baker A1, verjetno takoj za polno ceno, ali pa baker Telekom, pa vsaj nekaj časa akcijska cena...

nova35 ::

Tudi pri meni tv še vedno zmrzuje. Čez dan dela ok, med 19.00 in 22.00 pa slika konstantno zmrzuje, zmanjkuje zvoka...
Internet dela ok.

zrno ::

jelkom1222 je izjavil:

Pri meni Tv še vedno šteka. Š1, Š2, Š3 itd zmrzuje slika, podobno na drugih kanalih. Tako da jest sem pomoje obupal nad Ultro... Zdej pa dilema, nazaj na baker A1, verjetno takoj za polno ceno, ali pa baker Telekom, pa vsaj nekaj časa akcijska cena...

Pri meni isto. Stvari se samo poslabšujejo. Internet je ok, TV pa ni za uporabo. Mislim da je z Ultro nekaj narobe. To ne funkcionira. Ali je možno to probati z kakšnim drugim box-om.

ZveeZ ::

Update: danes zjutraj TV vse po starem. Se zatika.

@mag3 lahko delis kaksen info glede Android TV aplikacije?
Tehnik mi je razlagal, da je planirana za konec/zacetek leta.
Ce potrebujete kaksnega testerja, se priporocam:P

mag3 ::

Drugo leto bo aplikacija za Android TV, točno kdaj ti ne morem povedat, bi pa moglo bit v prvi polovici leta.

monaco ::

mag3 je izjavil:

Drugo leto bo aplikacija za Android TV, točno kdaj ti ne morem povedat, bi pa moglo bit v prvi polovici leta.

To pri A1 govorijo že tretje leto!
www.ramsak.si

mag3 ::

monaco je izjavil:

mag3 je izjavil:

Drugo leto bo aplikacija za Android TV, točno kdaj ti ne morem povedat, bi pa moglo bit v prvi polovici leta.

To pri A1 govorijo že tretje leto!


Nevem kdo to govori... Tisti, ki sodelujemo pri tem projektu in imamo najbolj točne informacije sigurno ne.

monaco ::

Slabo delate, če že tri leta mečkate in je bil celo webos prej narejen...
www.ramsak.si

mag3 ::

Ja najprej smo naredili za webos in tizen pa hisense. Android je naslednji.

monaco ::

www.ramsak.si

Nejcos ::

Gledam nemcija spanija nogomet: negledljivo slika zamrzne in tako ostane. Prestavim kanal na slo3 kjer je smucanje, tukaj deluje vse normalno. Prestavim nazaj na slo2 in zmrzne v roku 5 sek. Probal 20x in vsakic isto.

Nejcos ::

Na isti televiziji pa preko smart aplikacije deluje normalno. Testiral 2 boxa in na obeh zatika. Tv na wifi. Box lan kabel v a1 router.

zrno ::

Nejcos je izjavil:

Gledam nemcija spanija nogomet: negledljivo slika zamrzne in tako ostane. Prestavim kanal na slo3 kjer je smucanje, tukaj deluje vse normalno. Prestavim nazaj na slo2 in zmrzne v roku 5 sek. Probal 20x in vsakic isto.

Pri meni isto. Ni za gledati.

Flexon ::

Tudi meni je nogomet prekinjal vsake 5s, vsi ostali programi so delovali normalno

jelkom1222 ::

Isto pri meni... S tem da med tednom, prihaja še do črne slike, da moram resetirat box. Ko maš zvečer končn kako urco mal za pogledat, se pa ubadaš s težavami... Jao... Sam kaj ko mam na voljo samo baker ali pa Ultro...

Flexon ::

Jaz sem sedaj TV povezov nazaj na baker, internet pa na Ultro. Nevem kako lahko tako slabo dela TV, če je povezava vedno nad 150mbps. Jaz imam tudi samo možnost bakra in ultre. A1 je najcenejši in največja hitrost je na bakru vendar je zanesljivost katastrofalna.

monaco ::

Samo za info. EON dela na Ultri super. Celo med nogometom in na meji 5G signala...
Pa še dost ceneje je kot A1 tv ;)
https://www.bigbang.si/eon-tv-prepaid-3...
www.ramsak.si

brujo ::

Ok zadevo s tv predvajanjem so rešili.
Sedaj že kar nekaj dni ne prihaja do štekanja prenosa.
Download je tu pri meni v Izoli odličen od 180 pa do 350.
Me pa moti izredno majhen upload od 5 pa do max 15.
A se to nastavi, ker drugje(koper,piran,portorož,postojna,ljubljana) tako nizkega ul še nisem izmeril.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: brujo ()

Nejcos ::

Testiral glih kar. Noben kanal ne deluje. Velik črn zaslon NAPAKA PRI PREDVAJANJU. Voyo aplikacija na boxu deluje normalno. Ugasnil box in je še vedno isto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nejcos ()

Flexon ::

Resetiri še anteno in ruter. Potem bo magično vse delovalo.

monaco ::

Kako lahko prideš do interface od modema (zunanje enote)? IP poznam samo od routerja. Se mi je pa že zgodilo, da povezava ni bila vzpostavljena in se je na telefonu pojavil popup za prijavo v omrežje (kot na javnih hot spotih) in sem s klikom nanj prišel v nastavitve zunanje enote...
www.ramsak.si
««
7 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kater 5g modem (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
784206 (486) nenno80
»

Kater LTE modem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
997368 (2244) Pistol01
»

A1 Ultra net

Oddelek: Pomoč in nasveti
141900 (1223) Patrik0
»

težave z internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
171737 (1112) Voluharr
»

Carrier Aggregation

Oddelek: Omrežja in internet
183691 (2944) rofl_1

Več podobnih tem