» »

Predporočna pogodba

Predporočna pogodba

«
1
2

velikBrokoli ::

Glede na to, da je prava predporočna pogodba prišla v Sloveniji v veljavo leta 2019, me zanima, če se je kdo tukaj že tega poslužil? Kakšne so vaše izkušnje, ali so stroški za kaj takšnega visoki, kako so to sprejeli vaši partnerji? :D

Ima kdo izkušnje, pozna koga, kakšna dobra zgodba?

Razmišljam o tem preden se bom skeširal za drago nepremičnino in odprl doo, da mi v najhujšem primeru moja boljša polovica ne pokrade polovice premoženja :D

Ganon ::

Pametno razmišljaš. Poroka je v osnovi posel. Ni variante, da karkoli podpišem, brez da so prej jasno urejene premoženjske zadeve. Če se s tem ne strinja, to ni moj problem.

Scorpy84 ::

Se ne rabis porociti, itak je za vecino folka danes poroka, za cim vec lajkov in razkazovanje v druzbi. Ne recem so izjeme, ki se ohranjajo tradicijo, ampak danasnja mladina...

Evolve ::

če misleš to delat pol se ne žen.. butl

A. Smith ::

Evolve je izjavil:

če misleš to delat pol se ne žen.. butl

Butl si ti, če misliš, da se lahko delitvi premoženja izogneš, če se ne poročiš. 2 leti skupnega življenja, pa te država popredalčka v izvenzakonsko skupnost. Ko si pa enkrat tam, so pa premoženjsko-pravne zadeve *zelo* podobne, kot v zakonu.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

velikBrokoli ::

Scorpy84 je izjavil:

Se ne rabis porociti, itak je za vecino folka danes poroka, za cim vec lajkov in razkazovanje v druzbi. Ne recem so izjeme, ki se ohranjajo tradicijo, ampak danasnja mladina...


Predporočna poroka je mogoče neroden izraz, ker se ne rabiš dejansko poročiti, ampak si po nekaj časa usamodejno v izvenzakonski skupnosti.

Ales ::

velikBrokoli je izjavil:

Predporočna poroka je mogoče neroden izraz ...

Definitivno! >:D

cias ::

Scorpy84 je izjavil:

Se ne rabis porociti, itak je za vecino folka danes poroka, za cim vec lajkov in razkazovanje v druzbi. Ne recem so izjeme, ki se ohranjajo tradicijo, ampak danasnja mladina...


Itak ji pripada 50% če že samo na zmenke hodita.

velikBrokoli ::

cias je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

Se ne rabis porociti, itak je za vecino folka danes poroka, za cim vec lajkov in razkazovanje v druzbi. Ne recem so izjeme, ki se ohranjajo tradicijo, ampak danasnja mladina...


Itak ji pripada 50% če že samo na zmenke hodita.


Čustvena podpora, da si lahko hustlal in grindal v svojem podjetju :))

user4683 ::

Strosek notarja je odvisen od vrednosti premozenja v casu sklepanja pogodbe, prav tako odvetnika, ce jo das sestavit njemu (na koncu pa te se vedno opali tudi notar, saj jo moras vposati pri njemu). Pri notarju si hitro na 500+ eur, pri povprecnem odvetniku pa x3-4.

Podpiram to, sploh ce gre pri prihodkih za kaksno ogromno razliko, ali pa da nekdo ima precej ze od prej, tako da se v pogodbi vse natancno popise in skoraj povsem poljubno doloci rezim delitve itd. Tako v primeru najslabsega ne more priti do (se vec) hude krvi, ko vsak vidi samo svojo korist, saj je bilo vse doreceno dovolj kmalu, pod "prijateljskimi pogoji".

MIHAc27 ::

Ne rabim predporočne... bo pač dobila tistega pol čigumija, drugega itak nimam.

cias ::

MIHAc27 je izjavil:

Ne rabim predporočne... bo pač dobila tistega pol čigumija, drugega itak nimam.


20 let boš delal nočne da boš odplačal kredit za zajčnik, potem bo pa nepristranska sodnica dločila da je sedaj vse njeno, pa še 400e na mesec ji moraš plačevat za mobitel naročnino in njenega novega fanta.

Tidule ::

cias je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

Se ne rabis porociti, itak je za vecino folka danes poroka, za cim vec lajkov in razkazovanje v druzbi. Ne recem so izjeme, ki se ohranjajo tradicijo, ampak danasnja mladina...


Itak ji pripada 50% če že samo na zmenke hodita.

Verjemi, da se nobena ne bo matrala za pol tiste mozganske celice, ki jo se premores.

Jure14 ::

Ganon je izjavil:

Pametno razmišljaš. Poroka je v osnovi posel. Ni variante, da karkoli podpišem, brez da so prej jasno urejene premoženjske zadeve. Če se s tem ne strinja, to ni moj problem.

Tebe bo ena na suho, brez poroke.
Povica parov v Slo je itak neporočena, kar pomeni brez predporočne pogodbe, ob "ločitvi" pa je enako kot da sta poročena.

Razen če boš pred vsakim zmenkom še k notarju zavil.

Glugy ::

najboljša predporočna pogodba je da se ne poročiš. vsak ima svoja sredstva in to je to. preprosto.

velikBrokoli ::

Glugy je izjavil:

najboljša predporočna pogodba je da se ne poročiš. vsak ima svoja sredstva in to je to. preprosto.


Pravno to na žalost ne deluje tako. Če z nekom živiš več let skupaj, je to pravno obravnavano kot izvenzakonska skupnost in si na istem kot pri poroki.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Slovenija je res retardirana. Vsak kurac, s katerim zivis, se na tebe prisesa kot pijavka.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

user4683 ::

V tem primeru si še na slabšem, ker se najprej kregaš o tem, kdaj se je izvenzakonska skupnost sploh začela (in s tem ustvarjanje skupnega premoženja), nato pa še koliko kdo dobi. :))

PacificBlue ::

Zato se pa shranjuje račune še od wc papirja

Badwolff ::

Še dobro, da si vprašal v brlogu incelov (izjemam se seveda opravičujem).

Ganon ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Slovenija je res retardirana. Vsak kurac, s katerim zivis, se na tebe prisesa kot pijavka.


Mhm, samo pri nas je tako. :))

velikBrokoli ::

Badwolff je izjavil:

Še dobro, da si vprašal v brlogu incelov (izjemam se seveda opravičujem).


Samo še na Invictusa čakam, da mi pove, da sem peder in da naj se sploh ne sekiram.

user4683 ::

Kako ne, saj velja za vse vrste zvez! Al so samo zenske lovace? :))

velikBrokoli ::

user4683 je izjavil:

Kako ne, saj velja za vse vrste zvez! Al so samo zenske lovace? :))


Ne vem kako je potem z dokazovanjem, g. sodnik jaz nisem gej in si rešen? :))

Ampak v takem primeru itak lahko najdem enga tech broja z visokim zaslužkom in se ne sekiram 8-)

nejc_nejc ::

OP, kje si pa dubu datum 2019. Te stvari so ze iz prejsnega stoletja ali več.

velikBrokoli ::

Maja 2019 so posodobili Družinski zakonik, ki je končno uveljavil (pred)poročno pogodbo. Če prav pomnim, pred tem ni bilo možno skleniti pravnomočne pogodbe, ki bi jo na sodišču upoštevali.

Netrunner ::

Kjer je potrebna predporočna pogodba pomeni da je zveza na trhlih temeljih.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

hbgqzR ::

Nič hudega za trhlost temeljev...

Zna pa to biti velik turn off.

Jure14 ::

Netrunner je izjavil:

Kjer je potrebna predporočna pogodba pomeni da je zveza na trhlih temeljih.

Lahko pa je garant za bolj zdravo zvezo. Kjer ni prisotnih sumov "me vara, kaj skriva,. "

Ganon ::

Netrunner je izjavil:

Kjer je potrebna predporočna pogodba pomeni da je zveza na trhlih temeljih.


"Zakaj pa to, a me nimaš rad, mi ne zaupaš? Šokirana sem!"

:)) Nekaj je biti neumen nekaj pa realist. Večina zvez in zakonov se prej ali slej konča. Upati, da ti ne boš del te statistike, pa naj bo vmes še tako velika ljubezen, je kot igranje ruske rulete. Sem videl že toliko tega okoli sebe, da me ne more nobena prinesti naokrog, naj me še tako lepo gleda.

Sindrom ::

A. Smith je izjavil:

2 leti skupnega življenja

Oprosti, kaj se smatra kot skupno živlenje? Da živita skupaj v istem stanovanju? Kaj pa če živita vsak v svojem, pa se vseeno videvata? Kako je tu urejeno?
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman

Tidule ::

Sindrom je izjavil:

A. Smith je izjavil:

2 leti skupnega življenja

Oprosti, kaj se smatra kot skupno živlenje? Da živita skupaj v istem stanovanju? Kaj pa če živita vsak v svojem, pa se vseeno videvata? Kako je tu urejeno?

Presoja se na posameznem primeru s pregledom dokazov in pricevanjem. To da, neprekinjeno bivata na istem naslovu je definitivno mocan indikator.

Ganon ::

Sindrom je izjavil:

A. Smith je izjavil:

2 leti skupnega življenja

Oprosti, kaj se smatra kot skupno živlenje? Da živita skupaj v istem stanovanju? Kaj pa če živita vsak v svojem, pa se vseeno videvata? Kako je tu urejeno?


https://www.pravnisos.si/objava/kdaj-se...

Tidule ::

Ganon je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Kjer je potrebna predporočna pogodba pomeni da je zveza na trhlih temeljih.


"Zakaj pa to, a me nimaš rad, mi ne zaupaš? Šokirana sem!"

:)) Nekaj je biti neumen nekaj pa realist. Večina zvez in zakonov se prej ali slej konča. Upati, da ti ne boš del te statistike, pa naj bo vmes še tako velika ljubezen, je kot igranje ruske rulete. Sem videl že toliko tega okoli sebe, da me ne more nobena prinesti naokrog, naj me še tako lepo gleda.


Predvsem vecina pojma nima cemu je ta instrument sploh namenjen. Hint: to ni delitev skupnega premozenja, ki nastane v casu skupnega zivljenja.

user4683 ::

Seveda je namenjen (tudi) temu. Lahko pa nas razsvetlis.

velikBrokoli ::

A si je kdo tukaj sploh prebral kaj to je? Ta pogodba je namenjena ravno sporazumni določitvi režima delitve premoženja. Podpiše se jo lahko pred ali med sklenitvijo zveze.

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Kako pa lahk delis nekaj, cesar se nisi ustvaril?

user4683 ::

Lahko na primer dolocis. da ne bos delil nicesar - da vsak loceno ustvarja premozenje (locen racun, lastnistvo nepremicnin, podjetij). Ali pa kaksno bolj kompleksno "enacbo" - po X letih osebi B pripada Y. Je kar nekaj svobode pri tem.

Evolve ::

velikBrokoli je izjavil:

A si je kdo tukaj sploh prebral kaj to je? Ta pogodba je namenjena ravno sporazumni določitvi režima delitve premoženja. Podpiše se jo lahko pred ali med sklenitvijo zveze.

ma ti si en navaden peder.. kaj se sekiraš za tistih 5€ k ti jih bo tvoj fantek ukradu

IL_DIAVOLO ::

Torej aka "skupni fond" odpade, ce ne zelis da te baba olupi?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Tear_DR0P ::

velikBrokoli je izjavil:

Razmišljam o tem preden se bom skeširal za drago nepremičnino in odprl doo, da mi v najhujšem primeru moja boljša polovica ne pokrade polovice premoženja :D


pa sej je simple.


  1. Najprej se pogovoriš z osebo, s katero se imaš namen poročit, da bi rad sklenil pogodbo o ureditvi premoženjskopravnih razmerij.

  2. Še preden gresta do odvetnika se zmenita kaj bi dejansko rada da piše tam notr, pač kako se deli premoženje v primeru ločitve in kake pravice pripadajo enmu al pa drugmu ob ločitvi

  3. pol gresta do odvetnika, da to spiše v pravno veljavno pogodbo, plačata tisto tarifo,

  4. gresta še do notarja, da notar potrdi, da je res vse kot mora bit

  5. pol notar to vloži v register pogodb o ureditvi premoženjskih razmerij - da lahko ljudje, s katerimi sklepaš posle vejo kaj bo s tvojim premoženjem ob tvoji ločitvi - da pač ne moreš vzet huge kredita, pol pa premoženja zaščitit z ločitvijo



Osebi na drugi strani pa pač poveš, da bi želel sklent tako pogodbo. Če osebi ni do tega in te pusti, pol si pač prišparal keš in si lahko z njim brišeš solze.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

WhiteAngel ::

Vse skupaj meni diši le po dobrem zaslužku notarjev in odvetnikov. Do sedaj so dobro služili ob ločitvah, zdaj pa že pred sklepanjem zakona. Ob ločitvi se itak partnerja počita okoli predporočne pogodbe, da je nična, ker blah blah blah.

Podvprašanje OPovega - ali je kdo tule že šel čez ločitev in je imel predporočno pogodbo sklenjeno? Kako je šlo?

user4683 ::

Ampak braniti veljavnost pogodbe je IMO precej lažje, kot pa prerekanje in dokazovanje tega, kdo je prispeval kaj in v katero smer naj sodišče premakne tistih 50:50. Razen če si že v predporočni zamolčal kaj premoženja, za katerega druga stran ni vedela.

svecka ::

ustvariš firmo med zakonom, partner dobi avtomatsko 50% od tega, četudi ni nič prispeval. In za Slovence zelo pogost način: partner na skrivaj vzema potrošniške kredite na polno, kartice z odložnim plačilom, kupuje vse stvari na kredit za 2 leti brezobrestnega... ob ločitivi pa nate pade 50% kredita, čeprav nisi niti eura mel od tega.

bolje je izbrat pametnega partnerja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

user4683 ::

svecka je izjavil:



bolje je izbrat pametnega partnerja.

Ne pravijo za brezveze, da pri denarju se vse konca. Pa je bil partner lahko se tako super - na koncu bo vsak gledal na svojo rit in si poizkusal zagotoviti cim boljso prihodnost. In stvari hitro postanejo grde. In dobickonosne za odvetnike :))

JanBrezov ::

Vir: cekin.si

Kdaj je smiselno skleniti "predporočno pogodbo"?

V ogib nepotrebnih sporov ob razhodu je v določenih primerih tudi pametno skleniti tako imenovano "predporočno pogodbo", s katero lahko partnerja med drugim uredita medsebojna premoženjska razmerja. Ureja jih Družinski zakonik, ki je bil sprejet marca 2017 in ki se je začel uporabljati 15. aprila 2019. Sklenjene morajo biti v obliki notarskega zapisa in notarji tudi vodijo njihov register.
...
"Predporočna pogodba" pa je smiselna predvsem v primerih, ko partnerja ali eden od njiju ob začetku zveze razpolaga s premoženjem večje vrednosti. V pogodbi se običajno namreč določi oziroma popiše posebno premoženje vsakega od partnerjev, s čimer se partnerja izogneta dokazovanju narave določenega premoženja ob morebitnemu prenehanju zveze. Pogodba je smiselna tudi v primerih, ko pride do mešanja premoženja, na primer z vlaganjem posebnega premoženja enega partnerja in skupnega premoženja v posebno premoženje drugega partnerja. Z vidika pravne in finančne varnosti je zagotovo smiselno, da se s pogodbo določi, katera od recimo nepremičnin ali vrednejših premičnin bo po razpadu zunajzakonske skupnosti pripadla kateremu od partnerjev.


Pa še moje mnenje: predporočna pogodba je test prave ljubezni.

BladE_ ::

svecka je izjavil:

partner dobi avtomatsko 50% od tega


Pa saj ravno zato predporočna pogodba, da pratner ne dobi tvojega premoženja recimo!
Akcija - Reakcija

Ganon ::

WhiteAngel je izjavil:

Ob ločitvi se itak partnerja počita okoli predporočne pogodbe, da je nična, ker blah blah blah.


Na podlagi česa naj bi bila po tvoje nična?

svecka je izjavil:

bolje je izbrat pametnega partnerja.


Nam boš razkril recept? Aja, ni ga. Nihče ne ve, kaj ga čaka, lahko samo upaš.

user4683 ::

Izpodbijas lahko itak katerokoli pogodbo. Bolj ali manj uspesno. Pa zaradi tega nobenemu ne pade na pamet da bi jih kar ukinil/prepovedal. Tudi ce jo izpodbijas, verjetno ne pade kar v celoti ampak samo kaksen del.

barakus ::

Meni je notar povedal, da najbolj pogosto se ljudje odločajo za pogodbo kjer se premoženje deli po ključu na koga je pisano.

Npr. avto1 in hiša sta pisana na moža, ostaneta možu. Avto2 je pisan na ženo, ostane ženi. To kar je na bančnem računu moža ostane njemu, kar je na TRR od žene pa njej itd.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ločitev, delitev donosa iz posebnega premoženja

Oddelek: Loža
445939 (4180) 111111111111
»

Kriptovalute skrivališče premoženja tudi med ločitvami

Oddelek: Novice / Kriptovalute
348934 (3688) c3p0

Delitev premoženja v vezi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15020223 (14216) AndrejO
»

Ali imaš hrbtenico če ...? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11415354 (12004) Okapi
»

Kaj (bo)ste dali v predporočno pogodbo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1278902 (7083) MadMicka

Več podobnih tem