» »

Kaj (bo)ste dali v predporočno pogodbo?

Kaj (bo)ste dali v predporočno pogodbo?

«
1
2 3

Stepni Volk ::

Ne vem več točno, kje in kdaj sem to gledal, a predvidevam, da je bilo na Oprah show, zelo dolgočasno leni dan in oddaja na to temo se je prilegla. Zakonski par si je predpisal prav ultra malenkosti. Njuna predporočna pogodba je bila debela kot zakonik manjše države.
O vzdrževanju higijene, stiskanju zobne paste, do količine skupaj prebitega časa, ter števila intimnih ur na teden, ter maksimalno število ur s prijatelji (posamično), številu otrok itd.
Kaj bi sami dali v predporočno pogodbo?
S predpostavko, da nismo ravno milijarderji in je namen takšne pogodbe preprečiti kasnejše razočaranje nad partnerjem...
neobjavljeno.blogspot.com

_Sajmon_ ::

predporočna pogodba je neumnost - zakaj pa ne raje ostati v tem primeru neporočen? Zame zakon ni držanje neke pogodbe... Pustimo ekstremne primere pri strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Sajmon_ ()

kekz ::

Hm, slišal sem, da je pri nas predporočna pogodba nična.
Torej je povsem vseeno, kaj daš noter, če sploh kaj.

klemen22 ::

Predporočna pogodba je obvezna. Vsaj če imaš kaj več lastnine pod palcem. Bolje preventiva kot kasnejše je*anje po sodiščih s partnerjem. Tako se točno ve kdo,kdaj,kako. Seveda v primeru da je dobro spisana.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

STASI ::

Hm, slišal sem, da je pri nas predporočna pogodba nična.


Zakaj pa bi bila nična. Sklenjena je kot kaka druga pogodba med dvema pogodbenima strankama.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

karafeka ::

Že sama misel ta tako predporočno pogodbo, obsoja zakon na propad.

Super Sonic ::

Predporočna pogodba je prvi znak, da zakon ne bo uspel.

S tem oba izkažeta nezaupanje drugemu. Osebno je ne bom nikoli pisal in tudi druga polovica nima kaj razmišljati o tem.

Nepričakovane težave pridejo, a jih zveza s dobrimi temelji lahko vzdrži.

Torej osebno niti ne pomišljam na kaj takšnega.

p.s.
Je pa veliko ljudi moronastih in živimo v svetu kurbanja. Zato mislim, da so zveze s dobrimi temelji zelo zelo redke, tako da za večino parov predporočna pogodba mora biti, če se nočeta po dveh letih zakona še pobiti med seboj.

p.s.2
karafeka - si me prehitel :D
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

klemen22 ::

Super Sonic: eh saj ni res pa je. Ali si tako naiven ali pa ... Poglej, še tako trdna zveza se lahko skrha po 10 letih. teh primerov je ogromno. Težave bodo težko odpravljene s pogodbo ali brez. Si sploh že bil v resni zvezi?

Predporočna pogodba je prvi znak, da zakon ne bo uspel.

Zakaj že? S tem zavaruješ svoje interese če imaš nekaj pod palcem. Dej en argument zakaj ne bi uspelo. So te morda hoolwoodske zvezde oprale možgane in misliš da le oni podpisujejo pogodbe?

Nepričakovane težave pridejo, a jih zveza s dobrimi temelji lahko vzdrži.

Kaj ma tukaj pogodba čez. Tudi če si "pogodbenik" je zveza z dobrimi temeljami.

Torej osebno niti ne pomišljam na kaj takšnega.

Slabo zate, v primeru da v lajfu uspeš in si nagrabiš velike količine denarja, potem se ti žena skurba, ti zgubiš precej. Potem se boš jokal nad to izjavo kaj?

Je pa veliko ljudi moronastih in živimo v svetu kurbanja

Jah če gledaš zakone iz hulivuda potem verjamem da imaš tak vtis.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

STASI ::

Primer ameriške predporočne pogodbe!

Že sama misel ta tako predporočno pogodbo, obsoja zakon na propad.

Ona ima pod palcem 1.000.000.000.000,00 SIT+hišo+jahto+vikend+avtomobile, on v zakon prinese -500.000,00 SIT. No v tem primeru da se po nekaj letih ločila bi bila brez pogodbe upravičena do polovice(naj me popravijo če se motim). Tu ni razmišljanja ali jo spisati ali ne. V takem primeru bo dečva ob morebitni ločitvi ob veliko, on pa bo veliko, ampak res veliko profitiral. Zaradi razlike v inputu je potrebno spisati pogobo. Če je delta limitira proti 0 IMO ni potrebe po pogodbi.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: STASI ()

Super Sonic ::

Jao Klemen ne otresi.

Poznam pare, ki so skupaj že po 20 let in jim vse klapa in pred nosom imam bodočo taščo, ki je v življenju zamenjala več moških, kot jih boš lahko preštel. V "resni" zvezi sem že pet let in zaljubljen kot še nikoli - enako je iz obeh strani, poročen še nisem. Kaj bi ti rad od mene sedaj?

"S tem zavaruješ svoje interese če imaš nekaj pod palcem"
Ja v zakonu svojih interesov seveda nimaš - oziroma jih lahko imaš, ampak imaš nadzor. To je bistvo zveze. Zato se poročimo. Če tega nadzora nočeš, se ti ni treba poročiti. Simple. Poroka ni žur, ampak zaobljuba, da boš z nekom do konec svojega življenja. Seveda se je to danes čisto izrodilo. Sem že prej povedal, da zelo malo parov deluje tako. Če par deluje kot eden, se da preživet marsikaj. Obžalujem, da tega ne poznaš.

"Kaj ma tukaj pogodba čez. Tudi če si "pogodbenik" je zveza z dobrimi temeljami."

A? Kaj ti zdej bluziš? Zaradi česa pa je pogodba sestavljena? Namen pogodbe? Pari se ločujejo zaradi težav (bilo kakšnih) - razen če tvoja eminenca ve kaj več.

"Slabo zate, v primeru da v lajfu uspeš in si nagrabiš velike količine denarja, potem se ti žena skurba, ti zgubiš precej. Potem se boš jokal nad to izjavo kaj?"
V življenju se stvari dogajajo in prvotno jih moraš izvajati tako, da ti ob nobeni stvari ne more biti kasneje žal. To je težko, a je odlika velikih. Seveda je tu še boljša polovica. Če jo poznaš, je ok. Sam v življenju bom nekaj ustvaril in ne bo mi žal teh besed.

"Jah če gledaš zakone iz hulivuda potem verjamem da imaš tak vtis."
Ha ha, vse je fino in fajn, ane ;)
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

kekz ::

Zakaj pri nas pogodba ni potrebna (oz. ne spremeni delitvene bilance):

V Ameriki se lahko poročiš in ob ločitvi ekonomsko močnejši partner izplačuje lahko bajne vsote šibkejšemu.

Pri nas se vse premoženje do trenutka zakonske ali izvenzakonske skupnosti šteje kot zasebno premoženje posameznika. Celo v zakonu pridobljene dediščine in celo darila (npr. staršev) se štejejo kot premoženje posameznika.
V zakonu pridobljeno premoženje se po defaultu deli fifti-fifti, razen če en lahko dokaže bistveno večji doprinos. Pri tem niti pogodba ne pomaga.

Malenkosti, v stilu kako se stiska zobna pasta, ne bi nihče jemal resno. Razveza je pa itak lahko brez povoda ali vzroka (ni treba dokazovati kršitve pogodbe in nič boljših pogojev ne dobiš s tem). Niti varanje ne pomeni večje krivde in zmanjšanja pravic ob razvezi.

STASI ::

Pri tem niti pogodba ne pomaga.

Zakaj ne?

Pri nas se vse premoženje do trenutka zakonske ali izvenzakonske skupnosti šteje kot zasebno premoženje posameznika. Celo v zakonu pridobljene dediščine in celo darila (npr. staršev) se štejejo kot premoženje posameznika.

Aha. Potem če nekdo v zakon prinese toliko kolikor sem napisal v zdnjem mojem postu nič ne pomeni?
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: STASI ()

Super Sonic ::

"Ona ima pod palcem 1.000.000.000.000,00 SIT+hišo+jahto+vikend+avtomobile, on v zakon prinese -500.000,00 SIT."

Mater ste pametni.

Stasi - kolk takšnih primerov pa je? Pa saj se ve kako in kaj. Če ima en ogromno denarja, je res potrebno narediti pogodbo. Osebno se sploh poročal ne bi. Sam folk je glup. Mega bogataši in mega reveži težko uspejo kot par.

Sploh pa ne vem kolk tole vse skupaj pomaga avtorju teme.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

klemen22 ::

V "resni" zvezi sem že pet let in zaljubljen kot še nikoli - enako je iz obeh strani, poročen še nisem. Kaj bi ti rad od mene sedaj?

Ja sej to ni nobena umetnost veš SOnic. Bomo videli kako boš govoril čez kakih 10 let. Ja verjemi da se zveza lahko hitro ohladi. Če seveda nisi naiven. In če se pri nas deli 50/50 seveda ni ravno fer. Lahko imaš leno ženo ki še s palcem ne bo mignila mož pa dela 12 ur/dan. Seveda lahko tudi obratno. Je še vedno fer 50/50 ko se boš jebal na sodišču?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

karafeka ::

Ahhh, denar....
Sem pozabil, da se ljudje ženijo zaradi denarja :\ Taki pa naj kar pišejo pogodbe, če hočejo.

A slučajno kdo ve, koliko dni je rekord zakona s predporočno pogodbo?

STASI ::

Super Sonic: Toliko sme napisal samo zaradi boljše prikaza stanja. Gotovo je malo takih primerov.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

kekz ::

Če ob razvezi zahtevam in lahko tudi dokažem, da je moj celotni doprinos (vključno z nematerialnimi ocenjenimi vložki, kot so vzgoja, gostpodinjstvo...) 3x večji, bom pač toliko potegnil ven.
S takimi dokazi je možno izpodbijati celo gospodarke pogodbe.

Pogodbene kazni pa po mojem mnenju ne moreš dati v predporočno pogodbo, v stilu taka in taka kršitev pomeni tako in tako kazensko sankcijo.
Npr. v gospodarki pogodbi imaš lahko penale za neizpolnjevanje terminskih, stvarnih, ... zadev.

klemen22 ::

Verjetno kakšnih 30 let in več kaj?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

karafeka ::

PA ne morem verjet, a ste res taki kapitalisti? Se vidi, da še niste spoznali prave :)

kekz ::

"Osebno se sploh poročal ne bi."

Saj, pri nas to ni pomembno. Izvenzakonska skupnost je izenačena z zakonsko. Samo malo težje je dokazovati vse skupaj.

klemen22 ::

Ja prava se hitro sprevrže v nepravo. Tega se je potrebno zavedati. Poznam veliko takih ki so bili skupaj po 10 let - na koncu pa smrtno sovraštvo. Edino srečo so meli da niso bili še poročeni. Ker potem se to poveča na kubik.


a ste res taki kapitalisti?

Kaj ma predporočna pogodba veze s kapitalizmom? Če želita zakonca zaščlitiiti svoje interese. Kaj je tukaj tako slabega?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

kekz ::

"Se vidi, da še niste spoznali prave"

V ZDA to ni pomembno, ali si spoznal pravo ali ne. Pogodbe ne sestavljaš sam s pregreto glavo.
To naredijo hladnokrvni odvetniki :D

IceIceBaby ::

Če se poročiš zaradi pravih razlogov ti ni težko delit vsega kar imaš s partnerjem, pa če je to 60k sit ali 20 miljonov $ na mesec.

Če je v zvezi potrebna predporočna pogodba pomoje neki ne štima. Če bodoči ženi ne zaupaš dovolj očitno nimaš resnih namenov ali je ne poznaš dovolj za bi bil zrel za poroko.

IceIceBaby ::

Kaj ma predporočna pogodba veze s kapitalizmom? Če želita zakonca zaščlitiiti svoje interese. Kaj je tukaj tako slabega?


Meni se to razmišljanje že v osnovi zdi napačno. V zakonu ne ščitiš svojih interesu ampak naj bi bili interesi zakoncev skupni.

klemen22 ::

Svoje interese bi pa ščitil ko pride do poloma zveze kaj? Vendar je takrat že prekasno saj se poownaš že na začetku - ko nisi spisal predporočne pogobe.
Ajde pa ne mislim zdej pogodbe take kot je v opisu teme (zobna pasta ipd) ampak take stvari kako se deli premoženje po morebitnem zatonu zveze - to pa je pomembno
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

IceIceBaby ::

Premoženje je zadnja stvar zaradi katere bi se sekiral v takem primeru. sigurno nebi tuhtal na denar, ko bi mi začela razpadat zveza, ki je trajala 15, 20 let.

Sicer pa...Če bom imel malo mi ne bo mogla veliko pobrat, če bom imel veliko se ne bom sekiral, ker bom še naprej imel dosti za normalno preživetje.

Stepni Volk ::

Nobena stvar ni večna. Trditev, da ste si našli "ta pravega" partnerja je umestna tisto minuto pred smrtjo, pri 75 letih +. Pa še takrat vam lahko v zadnji minuti zabrusi kakšno zamolčano resnico.
Statistike tudi pravijo, da preko 70% ljudi vara svoje partnerje. Tisti banalni primer je nemka, ki je spala z Robin Wiliamsom in potem takoj poslala SMS vsem prijateljem, da je to storila. Vključno s svojim fantom. Še danes ne razume, zakaj jo fant ni razumel...

Bolje vrabec v roki, kot golob na strehi.

Kaj v predporočno?
Kdo bo sprehajl ven psa, kdo bo skrbel za mačko, kdo bo urejal zunanjost hiške in kdo notranjost?

In da predporočna pogodba ni tako tuja tudi za nas, je dokazal moj prijatelj. Ko se je poročil (in seboj v zakon prinesel med drugim tudi 1 000 000 vredno nepremičnino), so ga vsi, ponavljam VSI vprašali ali sta podpisala predporočno pogodbo.
A tisto, kar mene zanima je ali najdete še kakšen drug, ne zoglj finančen pogoj vreden navedbe v tovrstni pogodbi?
neobjavljeno.blogspot.com

krho ::

A mi kdo ve povedat, zakaj bi ji moral dat 50% in opreme stanovanja ob ločitvi, če sem stanovanje (plačal sam), ter vso notrajno opremo v (80%) plačal sam?

in JA AFAIK, je predporočna pogodba pri nas nevlejavna.

Ok, plačevanje preživnine razumem, dokler je ona samska in ima skozi otroke.
Ne odobravam pa plačevanja preživnine, če si otroke deliš enakomorno preko meseca.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

IceIceBaby ::

Stepni, meni se že finančni razlog ne zdi dovolj dober za v pogodbo. Ostali ki se tičejo zobne paste in malih živali pa so sploh neumni. Če se pa tega ne morš dogovorit s partnerjem pa res nima smisla, da greš v zakon ali da ostaneš v njem.

Pomoje bi bilo edino vredno podpisat pogodbo, s katero bi poskrbel za otroke. Sicer je s preživninami nekako že poskrbljeno za to z zakonom, ampak mogoče bi se dalo s tako pogodbo še izboljšati položaj otroka če pride do ločitve.

Stepni Volk ::

Tudi v tem članku Vive, na to temo, pravijo, da predporočna pogodba pri nas še ni veljavna. Žal manjka datum.

Skrajni čas, da se priključimo civiliziranim ljudstvom... nas lahko še Hollywood napade :)
neobjavljeno.blogspot.com

Stepni Volk ::

Hja... zakoni vedno določajo minimume, pogodbe le te izboljšujejo (kolektivna pogodba, individualna pogodba, predporočna pogodba...)

Verjetno je popularnost predporočnih pogodb odvisna tudi od zakonodaje države, ter izvajanje le teh.

Recimo Boris Becker se je zato zanalašč poročil v Nemčiji... a ga je žena potem ob ločitvi tožila v Ameriki... in obrala.
Seveda ne tako zelo, kot je Brigite Nielsen obrala Silvestra Stallona. Nekje so mu enkrat izračunali, da je imel najdražji seks na svetu (glede na rok trajanja poroke, možnosti konzumacije, ter pobranega denarja na koncu).

A namen je drugje. Prav gotovo se s partnerjem vedno znova znajdeš pred istim sporom. Če bi to rešila s pogodbo, bi bile stvari jasne... tako vsak po svoje naprej glumi glivu... in na kocnu prav zaradi banalnih stvari gredo stvari dokončno po gobe.

Rešitev je predporočna pogodba, ki partnerja zavezuje, da bo vedno za lahko noč dal ljubčka... se bo vedno pogovoril o nastalem problemu, dokler problem ne bo rešen v obojestransko zadovoljstvo... itd.
Poročna obljuba podkrepljena s konkretnimi primeri.

Recimo: če me že prevaraš, o tem večno molči. Počakaj, da te zaljubljenost mine in ponovno trezno premisli.
neobjavljeno.blogspot.com

kekz ::

"Kdo bo sprehajl ven psa, kdo bo skrbel za mačko, kdo bo urejal zunanjost hiške in kdo notranjost?"

In kaj, če ne ... ? :\

Stepni Volk ::

Še hec... glede nato, da ob cerkveni poroki par prav tako na nek način podpiše "predporočno pogodbo", je torej cerkvena poroka pri nas neveljavna?

Glede nato, da moraš biti najprej civilno poročen... bi rekel, da je temu tako. A pred bogom (pardon RKC) spet drugače...
neobjavljeno.blogspot.com

Stepni Volk ::

kekz - predporočna pogodba v tujini: kršitev pomeni razveljavitev zakonske zveze v primeru, da to eden od partnerjev zahteva.
Ponavadi so predporočne pogodbe napisane tako, da sledi več ugodnosti tistemu partnerju, ki se je obvez pogodbe držal. Recimo, da princesa Monaška najde svojega moža, ko se je ravno spotaknil čez prag in zapičil svojega v Belgijsko striptizeto... sledijo drugačni pogoji, kot če se ga ona preprosto naveliča.
neobjavljeno.blogspot.com

SmeskoSnezak ::

Da ne boste v prazno govorili. Klik (glej 64. člen)

Kolikor sem prebral, na nek način velja predporočna pogodba, mora pa biti overjena pri notarju. Samo verjamem, da se da izpodbijat na sodišču. + da se tvoje premoženje, ki si ga naredil do takrat, smatra za tvoje in ne skupno!

Sam še nisem razmišljal o tem, ali bi sploh pisal predporočno pogodbo.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Stepni Volk ::

Naš pravni red je sestavljen tako, da predporočne pogodbe v bistvu ne potrebujete. Vse premoženje, ki ga ima zakonec že od prej, se pravi ga je imel že pred poroko ostane še naprej njegovo premoženje in ni predmet skupnega premoženja, ki se ga ob razvezi deli.
Skupno premoženje sestavlja osebni dohodek vsakega od zakoncev, prihranki osebnega dohodka (vse oblike dohodka pridobljenega z delom = redno delo, nadure, odpravnina, dnevnice, avtorski honorar). Sem spada tudi pokojnina, če le ta izhaja iz minulega dela v času trajanja zakonske zveze. Skupno premoženje so tudi plodovi skupnega premoženja (obresti, dividende...) in vse stvari, ki so bile kupljene z denarjem iz skupnega premoženja. Enako velja za kredit, četudi je bil ta dan samo enemu zakoncu in če ga je odplačeval en zakonec, če so seveda sredstva za obroke izvirala iz skupnega premoženja.
Če je hiša vaša že pred poroko potem ta ne sodi v skupno premoženje. Če pa bosta v času zakonske zveze skupaj v njo investirala, tako da je povečala njena vrednost, potem se te investicije prištejejo v skupno premoženje in se primerno izplačajo, lastnik hiše pa še vedno ostanete vi.
Tudi delitev skupnega premoženja ni nujno po polovicah, taka delitev se zgolj predvideva. Če je kakšen od parterejv prispeval več kot drugi, lahko to tudi zahteva. Če mu uspe v razveznem postopku to tudi dokazati, mu sodišče prisodi več kot polovični del skupnega premoženja. Naj vas samo še opozorimo, da se prispevek v skupno premoženje ne štejejo le finančni prispevki, temveč tudi gospodinjenje, skrba za otroke in podobno.


KLIK
neobjavljeno.blogspot.com

IceIceBaby ::

Pomoje je posledica take pogodbe kvečjemu to, da prej pride do razveze. Ne verjamem, da bi se zaradi poroke kdo od partnerjev obnašal drugače. Če pa že pa mislim, da to ni pravi razlog, saj zakon ni neka prisila, ampak soglasje obeh.

Raje imam ločitev po 5 letih kvalitetnega zakona kot dolg in zlagan zakon v katerem se partnerja držita določenih pravil samo zaradi straha pred posledicami pogodbe.

kekz ::

Kot že rečeno s strani moje malenkosti 8-)

Stepni Volk ::

Kot rečeno, tudi cerkvena poroka je neke vrste "predporočna pogodba". S tem, da se cerkveno ne da (enostavno) ločiti.
neobjavljeno.blogspot.com

gzibret ::

Poznam kar nekaj primerov, kako je ženska ob ločitvi obrala moža do kosti. Jaz recimo imam stanovanje, za katerega plačujem kredit, pa tudi ata je primaknil nemalo denarja. Da bom šel v zakon, v katerega bo ženska prinesla neko malenkost, ob ločitvi čez par let pa bom moral plačevati njej, da bom ostal v tem stanovanju - NE HVALA!

Ljubezen ni večna. Traja neko določeno obdobje. Pol pa vprašanje, kaj se komu plete po glavi.

Predporočna pogodba ali pa ni poroke. Drugače pa IMO zakon tudi določa nekaj v zvezi z izvenzakonskimi skupnostmi - pravice in dolžnosti.
Vse je za neki dobr!

krho ::

100% se strinjam s postom gzibret-a
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Super Sonic ::

Stepni in gzibret (in ostali).

A vas smem vprašat v čem je smisel poroke? Kaj naj bi človek s tem dejanjem povedal?
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

gzibret ::

Iz linka slonep.net:

"Naj vas samo še opozorimo, da se prispevek v skupno premoženje ne štejejo le finančni prispevki, temveč tudi gospodinjenje, skrba za otroke in podobno."

Verjetno se pol ločene ženske na sodišču sklicujejo na tele postavke, da so z gospodinjenjem zaslužile bogastvo :D
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

grex ::

A vas smem vprašat v čem je smisel poroke? Kaj naj bi človek s tem dejanjem povedal?


Dobro vprašanje. Verjetno s tem pridobiš manjšo verjetnost skoka čez plot ali tozadevnega razmišljanja (če seveda poroko osebno priznavaš kot tako), sam tu otroci verjetno bolj pomagajo.

ampak,

1. taka pogodba je kar zanimiva reč. Oba sta sumljiva. Tisti/a, ki jo predlaga, in tisti/a, ki preveč razmišlja, če bi jo podpisal --- kdo je sedaj bolj kriv? :)

2. kdo pravi, da so najboljši odnosi večni?

Stepni Volk ::

Super Sonic - osebno ne bi vedel. Nisem poročen. Zgodovinsko gledano je bila to zaveza, da bosta partnerja skrbela druga na drugega in potomstvo. Zaročni in poročni prstan sta pametni nevesti omogočala finančna sredstva za prehodno obdobje v primeru, da je postala vdova.
Tu je še dota, šranga, poročna darila, potovanje...
Vse z nekim smislom oskrbeti dva človeka z vsem potrebnim za novo življenje. In predvsem razlog za veselje. Ljudje si ga premalokrat vzamemo. :)
neobjavljeno.blogspot.com

Super Sonic ::

"2. kdo pravi, da so najboljši odnosi večni?"

kdo pa pravi da bom jutri živ?
Kdo pa pravi da bom jutri imel službo?
Kdo pa pravi da bo otrok zdrav?
Kdo pa pravi ...

Teh vprašanj se nihče ne sprašuje. Zakaj potem takem se pa lahko sprašujete če bosta ljubezen in odnos večna? Tako se (moj pogled na naš planet) ne razmišlja - v dobro kvalitete življenja.

Pomoje je smisel poroke ta "šara" s večno ljubeznijo o kateri vsi pravite, da ne obstaja. To je smisel in vodilo. Ne otroci, ne denar,... ampak čista ljubezen in neko čarobno (utopično) dejstvo, da je v dvoje lažje.

Da draga - večno bom tvoj in da dragi, večno bom tvoja. Zakaj bi kdorkoli potem razmišljal, da tako ne bo. Paradoks? Ali pa je nekdo samo nefer in laže sebi in svoji dragi na drugi strani, ter ne verjame - ali vase ali v drugo polovico?

Saj je nekdo tam zgoraj lepo povedal - izvenzakonska zveza je skoraj enaka kot poroka. Le težje dokazati vse skupaj. Voda na mlin tistim, ki bi radi pogodbe o ljubezni delal in še vedno varno zavetje vsem, ki želijo občasno malo po "svoje".
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Super Sonic ::

Sicer bom pa takole rekel. Če si oba želita pogodbo pred poroko - ni panike. Men je itak vseen. Sej poroka sama zna biti dober žur in tudi fantovščina zna bit ponavadi koristna.

Danes vrednot itak ni več, ljudje se poročajo za "fruštuk" in ločujejo za "malco".

p.s.
Kar se pa tiče same pogodbe pred poroko - čim bolj detaljno bo spisana, lažje bo, ko se boste ločeval. :D
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Stepni Volk ::

Potemtakem je tudi predporočna pogodba smiselna, saj daje občutek varnosti. Točno veš, kaj smeš in česa ne smeš. Tako kot otroci in starši. Predporočna pogodba zavzame mesto staršev.
Nek nadomestek tistega več, nad teboj, beri: religije torej. Ali za racionalne vernike v pravo?
neobjavljeno.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

Super Sonic ::

"Potemtakem je tudi predporočna pogodba smiselna, saj daje občutek varnosti." in "Predporočna pogodba zavzame mesto staršev."

Vse ima svoj smisel. Odvisno samo kako gledaš na stvar. Naredi tisto, kar se ti zdi prav in najbolj srečen boš.

Glej moj podpis.

Meni osebno se samo (glede na izkušnje ljudi, ki jih poznam) zdi čudno, da bi človek vstavil varovalko v tisto, v kar naj bi bil 100% prepičan s srcem. Takih ljudi se ponavadi mal bojim.

Seveda drugi lahko gledate drugače.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Stepni Volk ::

Tvoj podpis ima veliko napako: učimo se na napakah. Za kar je potrebno gledati tako lastno, kot tujo zgodovino.

Tema tudi ni kaj bi jaz storil... temveč, kaj bi dali v predporočno pogodbo?
neobjavljeno.blogspot.com
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljši filmi/pregled filmov ob koncu leta(2019-) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
11017254 (11409) WallSreet

Delitev premoženja v vezi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15020140 (14133) AndrejO
»

Ali imaš hrbtenico če ...? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11415330 (11980) Okapi
»

ločitveni postopek

Oddelek: Loža
177734 (7140) Mercier

Več podobnih tem