» »

Poceni (?) montažne hiše

Poceni (?) montažne hiše

«
1
2 3

RatedR ::

Malo gledam enodružinske montažne hiše pa so mi v oči padle cene ko sortiraš po naraščajočih cenah. V zameno za to, da se ne rabiš obremenjevat z gradnjo svojega templja in plačaš neki 150k za eno montažno hišo na ključ, se mi zdi dober deal? Ali pač? Na sliki spodaj je par primerov, res je pa da so nekje navedene cene za do 4.gradbene faze.


En primer hiše, ki mi je všeč za to ceno in kvadrate: https://www.rihter.si/house/hisa-100/
Komur se 100 kvadratov ne zdi dovolj pa upoštevajte, da si otrok s partnerko ne želiva in da prostorske stiske ne bo.

Vesel bom vaših mnenj, izpostavljanja potencialnih pasti in težav s takimi projekti.

kriptobog ::

Gradnja na kljuc je dalec od tega, da se ne rabis obremenjevat z gradnjo. Ponudniki montaznih his poskrbijo za gradnjo same hise. Priprava terena, izkop, temeljna plosca, prikljucki, okolica, so v tvoji domeni. In tudi kar je v njihovi domeni ni stress free. Dalec od tega. Pa ne pozabit na dobrega nadzornika.

V stroske pa stej se, papirologijo, plosca, izkop, prikljucki, okolica, luci, pohistvo. Tako da prides v tvojem primeru kar lepo preko 200k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

OneYellow ::

Na ključ te pride 156k (Optimal izvedba, imaš tudi dražje materiale), na to prištej še komunalca, ploščo in ureditev okolice ter notranja oprema, pa si že na 200k. 2 jurja na kvadrat. Niti ni astronomsko drago za ključ dandanes. Disclaimer si pa opazil ane, da se sicer prilagaja cena glede na trg, kar pomeni da niti ni nujno več "samo" 156k.

Osebno bi šel za ta denar (podobne kvadrature) v klasično gradnjo na ključ, je pa manjši minus, da je verjetno izbira izvajalcev bolj okrnjena oziroma težje najdeš zanesljive plus papirje moraš rihtat sam.

RatedR ::

Kar sta naštela mi je znano ja, saj na koncu pa dobra parcela stane več skupaj z vsem naštetim kar je tudi smešno. To, da bi prišlo čez 200k pa ja...treba vzet v zakup. Itak nebi šel na glavo s kreditom in prihranki all in, treba met rezerve neki. Upam, da se trg kej stabilizira potem se pa magar lotimo tega, če ne bodo pa pol obrestne mere poletele na mars :8)

Pennywis3 ::

Cene na ključ iz spletnih strani so zavajujoče.

- Vključeni so najcenejši materiali, ki jih skoraj ne dobiš po teh cenah ( parket, keramika, vrata itd. )
- kopalnico je praktično nemogoče sestavit za predvideno ceno
- osnovne elektro inštalacije, ki te pridejo x2 ko upoštevaš želje
- osnovna okna brez alu zaščite
- v ceni ni žaluzij / rolet / komarnikov
- nekateri nimajo vključene rekuperacije
- boge sestave sten, manj izolacije, brez OSB plošč za mavčnimi ( kar otežuje montaže v notranjosti )

In tako naprej, samo par for sem naštev, ki se jih poslužuje večina ponudnikov montažne gradnje - ne pa vsi!
Ko enkrat vse izbereš po svojih željah te pride še ohoho denarja zraven, sploh če hočeš kakšno boljšo toplotno črpalko, rekuperacijo, keramika/parket je hitro 50e/m2 namesto predvidenih 20e/m2, kopalnica je na 5-6k takoj, predvidenih je pa npr. 3k itd.
Iz teh 150k si hitro na 200k brez večjega preseravanja - postavljena, neopremljena cca. 270 - 300k brez parcele.
Ker tukaj ni samo komunalc, plata in papirologija, ampak zraven še kup stvari, za katere se ti sanja ne, če nisi iz branže :))

OneYellow ::

Ok, ampak 3k na kvadrat pa valda ne pride povprečna 100m2 neopremljena montažna hiška brez parcele? :) Verjamem, da se da tudi krepko preko 3k na kvadrat, ampak potem govorimo že o posebnem opremljanju hiše z dražjimi materiali, ne o povprečju.

Invictus ::

Novogradnja je bila pred to korona zadevo tam cirka 300k+. S parcelo.

Danes je 500k+.

Zdaj, če v rovtah dobiš poceni zemljo, gre ceneje. Če ne, je to to...

Kolega pravi, montažne bajte v Nemčiji so se podražile za 3x. Pač povpraševanje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mr_chai ::

U kurac nj gre vse skp

Pat_MaGroin ::

mr_chai je izjavil:

U kurac nj gre vse skp


Slo tech odgovor: poisci si boljso sluzbo oz. se odseli v Haloze.

/s

MIHAc27 ::

V Halozah ni šihta.

Meni je še vedno čudno, da ni alternative v stilu mobilnih hišk (pa vržeš 2 skupaj, če treba) ali predelanih kontejnerjev. Čeprav drugo vprašanje, kdo bi res v takem želel bivati oz. kaj bodo sosedje rekli.

Pat_MaGroin ::

Saj imaš Hosekra firmo, ki se ukvarja s tem.

kriptobog ::

Pat_MaGroin je izjavil:

mr_chai je izjavil:

U kurac nj gre vse skp


Slo tech odgovor: poisci si boljso sluzbo oz. se odseli v Haloze.

/s


Ni samo slo tech odgovor, ampak kar normalen odgovor. Dvignit moras dohodek. Ce nisi sam je pa lazje.

OneYellow ::

Ja samo v Halozah prišparaš samo kakšnih 50k zaradi lokacije/parcele. Ali ima npr. Rihter za Haloze drugo ceno kot za Domžale? Ker pol te danes reši samo še boljša služba ali dedovanje, niti Haloze ne več, ker če je v Domžalah taka mini bajta najmanj 500k, je potem v Halozah to potem še vedno 450k? :)

MIHAc27 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Saj imaš Hosekra firmo, ki se ukvarja s tem.


O tem govorim, ja. Evo jaz bi rabil 2.. pride 32k. Edino ogrevanje bi bilo treba pogruntat (IR paneli?) Vsekakor je 32k < 300k

kriptobog ::

Pennywis3 je izjavil:

Cene na ključ iz spletnih strani so zavajujoče.

- Vključeni so najcenejši materiali, ki jih skoraj ne dobiš po teh cenah ( parket, keramika, vrata itd. )
- kopalnico je praktično nemogoče sestavit za predvideno ceno
- osnovne elektro inštalacije, ki te pridejo x2 ko upoštevaš želje
- osnovna okna brez alu zaščite
- v ceni ni žaluzij / rolet / komarnikov
- nekateri nimajo vključene rekuperacije
- boge sestave sten, manj izolacije, brez OSB plošč za mavčnimi ( kar otežuje montaže v notranjosti )

In tako naprej, samo par for sem naštev, ki se jih poslužuje večina ponudnikov montažne gradnje - ne pa vsi!
Ko enkrat vse izbereš po svojih željah te pride še ohoho denarja zraven, sploh če hočeš kakšno boljšo toplotno črpalko, rekuperacijo, keramika/parket je hitro 50e/m2 namesto predvidenih 20e/m2, kopalnica je na 5-6k takoj, predvidenih je pa npr. 3k itd.
Iz teh 150k si hitro na 200k brez večjega preseravanja - postavljena, neopremljena cca. 270 - 300k brez parcele.
Ker tukaj ni samo komunalc, plata in papirologija, ampak zraven še kup stvari, za katere se ti sanja ne, če nisi iz branže :))


Niso zavajoce, saj ti pise kaj je zajeto v ceni. Talne obloge so pa ponavadi v visini do 25e/m2 brez ddv. Tudi to se da priti cez, ce izberes cheap shit materjal. OSB za mavcnimi ploscami pa ne montirajo vsi proizvajalci, tudi ce zelis. Imajo pac tako sestavo in je to to. Zaluzije so vecinoma pri vseh vstete notri, ampak ne na elektro pogon. Komarniki te pridejo za neko povprecno tipsko hiso 1500, kar tudi ni tak dodaten strosek. Na koncu je cena pac odvisna koliko se zmislujes. Mene so talne obloge prisle 120e/m2, ker sem izbral pac tako keramiko. Ce bi sparal bi lahko vzel neko obi varjanto ali outlet, ker grs lahko tudi pod 20e/m2. Za kopalnico imajo vec ali manj vsi podobne cene dolocene - 200e za umivalnik, 200e za wc, 200e za kad, itd. To pac dobis najcenejso mozno varjanto, ampak velika vecina izbere to cheap shit opcijo. Tudi vticnice in stikala imas osnovne notri, 12e po komadu. Saj so od tem Catez, kar je ok, ampak ce zamenjas samo barvo, da nimas belih je to ze x2, vsaj za crne, ker so toliko drazje. itd itd. No limit na gor pri ceni. Isti k je ce sam zidas. Lahko naredis ugodno ali pa drago.

Pat_MaGroin ::

MIHAc27 je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Saj imaš Hosekra firmo, ki se ukvarja s tem.


O tem govorim, ja. Evo jaz bi rabil 2.. pride 32k. Edino ogrevanje bi bilo treba pogruntat (IR paneli?) Vsekakor je 32k < 300k


Naredijo ti kar hočeš :).

MIHAc27 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Saj imaš Hosekra firmo, ki se ukvarja s tem.


O tem govorim, ja. Evo jaz bi rabil 2.. pride 32k. Edino ogrevanje bi bilo treba pogruntat (IR paneli?) Vsekakor je 32k < 300k


Naredijo ti kar hočeš :).

Mi manjka sam še parcela..pa 32k

Tody ::

Hosekra dela garaže! Postavijo ti kontejner... To je daleč od tega da imaš hišo... Plus vse kar moreš narest pri hiši moreš tudi pri kontejnerju, od gradbenega, do kanalizacije do elektrike ....

TheBlueOne ::

Ce prav gledam na hitro po m2 niti ni tako zelo poceni. 50m2 montazna hiska pravtako ne bo pregresno draga. Potrebujes pa verjetno za oboje od prikljuckov, do fundamenta. Posebej pri tako skopi izolaciji.

Zgodovina sprememb…

tiborrr ::

RatedR je izjavil:

Malo gledam enodružinske montažne hiše pa so mi v oči padle cene ko sortiraš po naraščajočih cenah. V zameno za to, da se ne rabiš obremenjevat z gradnjo svojega templja in plačaš neki 150k za eno montažno hišo na ključ, se mi zdi dober deal? Ali pač? Na sliki spodaj je par primerov, res je pa da so nekje navedene cene za do 4.gradbene faze.


En primer hiše, ki mi je všeč za to ceno in kvadrate: https://www.rihter.si/house/hisa-100/
Komur se 100 kvadratov ne zdi dovolj pa upoštevajte, da si otrok s partnerko ne želiva in da prostorske stiske ne bo.

Vesel bom vaših mnenj, izpostavljanja potencialnih pasti in težav s takimi projekti.

Sem kupec montažne hiše.

Računaj x2 brez zemljišča, vse te cene so nategancija brez primere (najslabši materiali, brez strešnih oken, brez dimnika, senčil, lesene fasade, toplotnega postrojenja, prezračevanja, ...).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

TheBlueOne ::

tiborrr je izjavil:


Sem kupec montažne hiše.

Računaj x2 brez zemljišča, vse te cene so nategancija brez primere (najslabši materiali, brez strešnih oken, brez dimnika, senčil, lesene fasade, toplotnega postrojenja, prezračevanja, ...).


Pa ne vem, ce imas prav, bolj x1.3. Jaz sem sicer delal pred tremi leti in takrat bi to verjetno slo skozi. Je pa Slovensko podjetje delalo pri znancih v Avstriji na kljuc 110m2 za 180.000€. Menda Pergola iz Koroske. V Sloveniji bo verjetno nekoliko ceneje. Na Koroskem imas tudi Javusnika, so zelo OK.

kriptobog ::

tiborrr je izjavil:

RatedR je izjavil:

Malo gledam enodružinske montažne hiše pa so mi v oči padle cene ko sortiraš po naraščajočih cenah. V zameno za to, da se ne rabiš obremenjevat z gradnjo svojega templja in plačaš neki 150k za eno montažno hišo na ključ, se mi zdi dober deal? Ali pač? Na sliki spodaj je par primerov, res je pa da so nekje navedene cene za do 4.gradbene faze.


En primer hiše, ki mi je všeč za to ceno in kvadrate: https://www.rihter.si/house/hisa-100/
Komur se 100 kvadratov ne zdi dovolj pa upoštevajte, da si otrok s partnerko ne želiva in da prostorske stiske ne bo.

Vesel bom vaših mnenj, izpostavljanja potencialnih pasti in težav s takimi projekti.

Sem kupec montažne hiše.

Računaj x2 brez zemljišča, vse te cene so nategancija brez primere (najslabši materiali, brez strešnih oken, brez dimnika, senčil, lesene fasade, toplotnega postrojenja, prezračevanja, ...).


Ma kaki x2. Sem izbral keramiko v visini 120e/m2, rekuperacijo, rolete na el. pogon, pa nisem prisel na x2. Ce stejem zraven izkop, plosco, papirji, prikljucki, pohistvo in okolica, potem sem pa na dvokratniku cene...

tiborrr ::

Primer Jelovice - oglaševana cena 160k, cena na ključ na koncu pa 280k (brez plate oz. kleti, elektrike, vode, GD, komunalnega prispevka, itd).
- Toplotne črpalke in prezračevalnega sistema itak ni v ceni, to je takoj 10-25k, odvisno od kvalitete in stanja na trgu.
- Dimnik, če hočeš kamin? 2k po tamalem, cena kamina je pa itak po okusu in dosegu financ.
- Talnega ogrevanja tudi ni, spet 5-20k, odvisno od tvojega kvadrature.
- Stopnic med nadstropji so upoštevane take, da te srat prime. Malo boljše so takoj doplačilo.
- Oglaševano kot parket po celi hiši, v resnici ugotoviš, da ni v ceni parketa niti za četrtino hiše in da je cena s polaganjem 25EUR/m2, vse ostalo doplačilo. Ostale banalnosti - malo boljša vrata, da ni glih karton, pa si takoj dvignil ceno za par jurjev nad oglaševano.
- Da niti ene luči ni v ceni mislim da ne rabim posebej omenjati
- Senčila in komarniki? Vadi 5-10 jurjev, odvisno od velikosti in števila steklovine.
- Varovalna ograja balkonov? Itak da ni v ceni. Jaz sem imel ceno 250/m za preprosto lamelno, danes je to bližje 400/m (ker so pač vsi lakomni za popizd#%). Takoj si na 10m ograj za en balkon in kakega francoza, evo ti 2-3 jurje.

Pa še to je bilo poceni, ker so bile cene z leta 2020, izvedba pa je bila lani oz. letos.

Da si ne bi kdo mislil - vsi so približno enako "iznajdljivi".
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

Pennywis3 ::

tiborrr je izjavil:

RatedR je izjavil:

Malo gledam enodružinske montažne hiše pa so mi v oči padle cene ko sortiraš po naraščajočih cenah. V zameno za to, da se ne rabiš obremenjevat z gradnjo svojega templja in plačaš neki 150k za eno montažno hišo na ključ, se mi zdi dober deal? Ali pač? Na sliki spodaj je par primerov, res je pa da so nekje navedene cene za do 4.gradbene faze.


En primer hiše, ki mi je všeč za to ceno in kvadrate: https://www.rihter.si/house/hisa-100/
Komur se 100 kvadratov ne zdi dovolj pa upoštevajte, da si otrok s partnerko ne želiva in da prostorske stiske ne bo.

Vesel bom vaših mnenj, izpostavljanja potencialnih pasti in težav s takimi projekti.

Sem kupec montažne hiše.

Računaj x2 brez zemljišča, vse te cene so nategancija brez primere (najslabši materiali, brez strešnih oken, brez dimnika, senčil, lesene fasade, toplotnega postrojenja, prezračevanja, ...).


Se strinjam, jaz bom tudi nekje na x2 brez parcele, pohištva in okolice.

Steinkauz ::

MIHAc27 je izjavil:

V Halozah ni šihta.

Meni je še vedno čudno, da ni alternative v stilu mobilnih hišk (pa vržeš 2 skupaj, če treba) ali predelanih kontejnerjev. Čeprav drugo vprašanje, kdo bi res v takem želel bivati oz. kaj bodo sosedje rekli.




Pri uporabi kontejnerja pri vseh stroških zraven prihraniš zelo malo, s tem da imaš slabše bivalne razmere, kot če bi zgradil hišo enake (majhne) velikosti.

Pennywis3 ::

kriptobog je izjavil:

tiborrr je izjavil:

RatedR je izjavil:

Malo gledam enodružinske montažne hiše pa so mi v oči padle cene ko sortiraš po naraščajočih cenah. V zameno za to, da se ne rabiš obremenjevat z gradnjo svojega templja in plačaš neki 150k za eno montažno hišo na ključ, se mi zdi dober deal? Ali pač? Na sliki spodaj je par primerov, res je pa da so nekje navedene cene za do 4.gradbene faze.


En primer hiše, ki mi je všeč za to ceno in kvadrate: https://www.rihter.si/house/hisa-100/
Komur se 100 kvadratov ne zdi dovolj pa upoštevajte, da si otrok s partnerko ne želiva in da prostorske stiske ne bo.

Vesel bom vaših mnenj, izpostavljanja potencialnih pasti in težav s takimi projekti.

Sem kupec montažne hiše.

Računaj x2 brez zemljišča, vse te cene so nategancija brez primere (najslabši materiali, brez strešnih oken, brez dimnika, senčil, lesene fasade, toplotnega postrojenja, prezračevanja, ...).


Ma kaki x2. Sem izbral keramiko v visini 120e/m2, rekuperacijo, rolete na el. pogon, pa nisem prisel na x2. Ce stejem zraven izkop, plosco, papirji, prikljucki, pohistvo in okolica, potem sem pa na dvokratniku cene...


Odvisno spet od velikosti hiše.
Pri majhnih je hitro x2, pri večjih je lahko pa samo x1.3 na primer.

TheBlueOne ::

tiborrr je izjavil:

Primer Jelovice - oglaševana cena 160k, cena na ključ na koncu pa 280k (brez plate oz. kleti, elektrike, vode, GD, komunalnega prispevka, itd).
- Toplotne črpalke in prezračevalnega sistema itak ni v ceni, to je takoj 10-25k, odvisno od kvalitete in stanja na trgu.
- Dimnik, če hočeš kamin? 2k po tamalem, cena kamina je pa itak po okusu in dosegu financ.
- Talnega ogrevanja tudi ni, spet 5-20k, odvisno od tvojega kvadrature.
- Stopnic med nadstropji so upoštevane take, da te srat prime. Malo boljše so takoj doplačilo.
- Oglaševano kot parket po celi hiši, v resnici ugotoviš, da ni v ceni parketa niti za četrtino hiše in da je cena s polaganjem 25€/m2, vse ostalo doplačilo. Ostale banalnosti - malo boljša vrata, da ni glih karton, pa si takoj dvignil ceno za par jurjev nad oglaševano.
- Da niti ene luči ni v ceni mislim da ne rabim posebej omenjati
- Senčila in komarniki? Vadi 5-10 jurjev, odvisno od velikosti in števila steklovine.

Pa še to je bilo poceni, ker so bile cene z leta 2020, izvedba pa je bila lani oz. letos.

Da si ne bi kdo mislil - vsi so približno enako "iznajdljivi".


Oglasevana cena iz 2020 pac ni nek relevanten podatek. In tudi, ce gledas cene iz popolnoma drugega obdobja se vedno ne prides do take cene.
- Dimnik bo verjetno drazji
- TC ne stane 10-25k€, nek ultimo prezracevalni sistem pac ne mores steti v to. To je kakor da dodas zlata vhodna vrata, potem pa se pritozujes, da je drago.
- Talno ogrevanje, ko ze imas TC v rangu med 5 in 20k€ je kot prvo pretirana cena + nerealen rang. Kako lahko stanejo tiste cevi od 5-20k€?!
- Talne obloge, tudi ce so +20€ na m2 imas podrazitev max 5k€.
- Tudi sencila in komarniki so, ce se prav spomnem za neko majhno hiso pretirano dragi.

In tudi, ce si tako nor, da das za TC+ napeljave za TC 45k€ + 5k€ talne +5k€ doplacilo za stavbno pohistvo +10k€ za sencila, kar je vse nerealno drago prides na ... 65k€. Kje potem naberes se 120k€, da prides do 280k€?

Pennywis3 je izjavil:


Pri majhnih je hitro x2, pri večjih je lahko pa samo x1.3 na primer.


Kaj je majhna hisa? Kaj je velika? Jaz sem faktor ca. X1.3 racunal za ca. 110m2 glede na izkusnje pred kratkim. Pa se to je treba kar dosti dodati.

Zgodovina sprememb…

borut_p ::

Oglasevanje kot vsako drugo. Avto ti tudi recejo od 12k naprej, pa vejo da bo vecina folka dalo 20k. Marketing pomeni privabiti ljudi v salon.

Midva sva hotela Lumar, k sreci sva si premislila. Toliko tezav kot so imeli z najinim tlorisom ... jao jao.

Vsaka prilagoditev izven tipizacije je hudo draga ... kar je sicer logicno, saj se morajo celo s projketom ukvarjat.

Se vedno pa imas na koncu hiso znotraj obleceno v suhomontazno plosco. Ne bom rekel knauf, ker verjetno ni. Naceloma to spet ni slabo, saj gips lepo diha in uravnava vlago ... vendar zelo rad razpoka. Ko sem enkrat na ogledu montaznih his to opazil in vprasal koliko garancije dajo na te razpoke, se je prodajalec kar izgubil.

Od takrat naprej ... montazne no-go pri meni.

TheBlueOne ::

borut_p je izjavil:

vendar zelo rad razpoka. Ko sem enkrat na ogledu montaznih his to opazil in vprasal koliko garancije dajo na te razpoke, se je prodajalec kar izgubil.


Pri nas niti ni. Ti pa to praviloma posanirajo v servisih. Pri nas sta bila dva, zadnji po dveh letih. Nacrt 100% najin.

Vanich ::

Konec jeseni lansko leto dokončal leseno brunarico 7x5m za cca 100.-€.
V lastni izvedbi narejeno od dela samo polaganje notranje izolacije - kamene volne in pa barvanje hiše zunaj in znotraj, vse ostalo so naredili plačani mojstri in strokovnjaki.
To je cena za vse skupaj z dokumenti in dovoljenji, streho, okni, dimnikom, estrihom, podom, el.talnim gretjem, 2x kopalnico, balkonom...itd - in betonsko temeljno plošč.
Cena parcele ni všteta, ker je bila že v družinski lasti.
Probajte to narediti za isto ceno letos.

Tody ::

Za 100 eur še telefona ne dvignejo.

Gips ne razpoka, razpoka barva, ker se hiša še na ustali. Pri naju so po enem letu prišlo zastojn zadevo pobarvat in je bila zadeva rešena. Prodajalec se je pa zgubu, ker je vedu da ma opravka s tečnobo :)

Vanich ::

Pozabil dodati kilo predpono zraven.:) 100.000.-€ Cirka.

TheBlueOne ::

Vanich je izjavil:

Konec jeseni lansko leto dokončal leseno brunarico 7x5m za cca 100.-€.
V lastni izvedbi narejeno od dela samo polaganje notranje izolacije - kamene volne in pa barvanje hiše zunaj in znotraj, vse ostalo so naredili plačani mojstri in strokovnjaki.
To je cena za vse skupaj z dokumenti in dovoljenji, streho, okni, dimnikom, estrihom, podom, el.talnim gretjem, 2x kopalnico, balkonom...itd - in betonsko temeljno plošč.


A ti je delal Franci O.? :)

borut_p ::

Tody je izjavil:

Za 100 eur še telefona ne dvignejo.

Gips ne razpoka, razpoka barva, ker se hiša še na ustali. Pri naju so po enem letu prišlo zastojn zadevo pobarvat in je bila zadeva rešena. Prodajalec se je pa zgubu, ker je vedu da ma opravka s tečnobo :)


Razpoka kit na stiku dveh plosc. Ce bi samo barva, bi nastala mikrorazpoka. To je pa ze za sanirati.
Jah ce jim je tezk odgovarjati na temo o garancijskih rokih, takega ponudnika ne rabis na trgu

cias ::

Se je potrebno sprijazniti da prehajamo na sistem najemnine, ljudje ne bomo več imeli lastnine, vse bo v rokah korporacij, npr Blackrock. V Ameriki že na veliko kupujejo hiše, stanovanja in ti jo potem dajo nazaj v najem.

borut_p ::

Vanich je izjavil:

Pozabil dodati kilo predpono zraven.:) 100.000.-€ Cirka.


No to je pa ze bolje :):)

OneYellow ::

Kar eni naštevate kot doplačila pri montažni hiši gre potem za nateg pri oglaševanju, kar je treba prijavit. To ni bajta na ključ. Bajta na ključ je, da prineseš not svoje pohištvo in se vseliš. Ne da moraš kupit še talno gretje, TČ ipd. Očitno plačaš potem 160k za par OBS plošč al kaj?

Vanich ::

TheBlueOne je izjavil:

Vanich je izjavil:

Konec jeseni lansko leto dokončal leseno brunarico 7x5m za cca 100.-€.
V lastni izvedbi narejeno od dela samo polaganje notranje izolacije - kamene volne in pa barvanje hiše zunaj in znotraj, vse ostalo so naredili plačani mojstri in strokovnjaki.
To je cena za vse skupaj z dokumenti in dovoljenji, streho, okni, dimnikom, estrihom, podom, el.talnim gretjem, 2x kopalnico, balkonom...itd - in betonsko temeljno plošč.


A ti je delal Franci O.? :)


Kako pa veš? 8-O:)

borut_p ::

OneYellow je izjavil:

Kar eni naštevate kot doplačila pri montažni hiši gre potem za nateg pri oglaševanju, kar je treba prijavit. To ni bajta na ključ. Bajta na ključ je, da prineseš not svoje pohištvo in se vseliš. Ne da moraš kupit še talno gretje, TČ ipd. Očitno plačaš potem 160k za par OBS plošč al kaj?


Hisa na kljuc je taka kot v opisu in kot sama funkcionira bp. Samo ... kdo pa kupi hiso kot v oglasu. Vedno jo hoces malo po svoje. To pa potem stane

darkolord ::

OneYellow je izjavil:

Kar eni naštevate kot doplačila pri montažni hiši gre potem za nateg pri oglaševanju, kar je treba prijavit. To ni bajta na ključ. Bajta na ključ je, da prineseš not svoje pohištvo in se vseliš. Ne da moraš kupit še talno gretje, TČ ipd. Očitno plačaš potem 160k za par OBS plošč al kaj?
To, kar vsi naštevajo, so "nadstandardne" opcije.

Tako kot avto "že od 9.999 EUR dalje". Saj ga dobiš za to ceno, je pač brez klime, radia, z ročnim odpiranjem šip ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

TheBlueOne ::

Vanich je izjavil:



Kako pa veš? 8-O:)


Sveta drevesa in pozitivna energija resonirajo skozi tvoj nacin govora. :) In morda zato, ker me tile projekti malo veselijo in poznal kar dosti izvajalcev on pa je bil menda edini, ki je najbolj vesel, ce naredi tocno tak obseg dela, kot ga opisujes. Mi pa ni vsec s cim brunarice premaze, se luscijo. Upam, da si naredil kaj drugega.

;)

Zgodovina sprememb…

Vanich ::

TheBlueOne je izjavil:

Vanich je izjavil:



Kako pa veš? 8-O:)


Sveta drevesa in pozitivna energija resonirajo skozi tvoj nacin govora. :) In morda zato, ker me tile projekti malo veselijo in poznal kar dosti izvajalcev on pa je bil menda edini, ki je najbolj vesel, ce naredi tocno tak obseg dela, kot ga opisujes. Mi pa ni vsec s cim brinarice premaze, se luscijo. Upam, da si naredil kaj drugega.

;)


Moja se zaenkrat še ne lušči. Niti ne kaže, da bi se lahko. Je pa res, da ni pretirano izpostavljena soncu in elementom. Prebarvali smo jo pa 3x, naj bi jo pa po cca 5-ih letih še enkrat prebarval, pravi Franci. Odvisno od izpostavljenosti elementom.
Barvo mi je pa tudi on prodal, ja. :) Je rekel, da je to neka švicarska top šit turbo dizel de lux barva, da je ni boljše.:))
Kar sem pa gledal njegove starejše hiše po okolici (Završnica, Martuljek) - se mi pa tudi ne zdi da se kaj luščijo?
Bom pa bolj pozorno pogledal, če bom lahko kateri od teh hiš prišel bolj blizu... :)

Pat_MaGroin ::

Mene bi tudi zanimala brunarica. Kaksne so slabosti? Mi je pa zanimivo, v Sloveniji lesa preveč, lesena hiša pa dražja kot betonska :).

Gregor P ::

... najbrž ker potem obdelan les nazaj iz Avstrije uvažajo:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

TheBlueOne ::

Vanich je izjavil:


Moja se zaenkrat še ne lušči. Niti ne kaže, da bi se lahko. Je pa res, da ni pretirano izpostavljena soncu in elementom.


Frendu se lusci. Nase nismo premazali za enkrat z nicemer. Morda dobi kdaj rahlo oljenje, ce bomo zavirali nastajanje naravne patine.

Pat_MaGroin je izjavil:

Mene bi tudi zanimala brunarica. Kaksne so slabosti? Mi je pa zanimivo, v Sloveniji lesa preveč, lesena hiša pa dražja kot betonska :).


Trenutno se ti verjetno ne izplaca, ker je les pregresno drag. Pocakaj kaksno leto. Prednosti in slabosti pa so odvisne od tega kje stoji. Ce je na vlaznem, potem imas kar velik riziko, da se ti v njej kaj zaredi. Ce so pogoji kolikortoliko OK pac imas brunarica stil, kar pomeni, da se z leti spreminja. Ce jo pustis v naravni barvi starta kot zelo svetla, posebej, ce ti jo dela kaksen Franci, ki ce se prav spomnem uporablja smreko. S casom pa postane temno rjava, v 50-100 letih zelo temno rjava, takrat pa montiras rdeca ali zelena okna. :)

Ce pa te zanima pa imas blizu Francija Obojnika se LogHouse. So nekoliko vecji. Na Koroskem Lesoteka in Javusnik, kjer Javusnik ne dela staticnega dela na bruni ampak je staticen del notranja konstrukcija. In se nebroj manjih podjetij, katerih pa ti ne morem kartako priporocati, ker se dela polprofesionlano ampak se ceneje od Francija.

Zgodovina sprememb…

Vanich ::

TheBlueOne je izjavil:

Vanich je izjavil:


Moja se zaenkrat še ne lušči. Niti ne kaže, da bi se lahko. Je pa res, da ni pretirano izpostavljena soncu in elementom.


Frendu se lusci. Nase nismo premazali za enkrat z nicemer. Morda dobi kdaj rahlo oljenje, ce bomo zavirali nastajanje naravne patine.


Ti je potem tudi on delal? In sploh ni pobarvana zunaj? Zanimivo. Kaj pa znotraj?
Ladijski pod na zgoraj sem sam tudi samo namazal z Osmo oljem - to se je kar dobro obneslo.

TheBlueOne ::

Ne ni mi delal on, ga pa poznam. Kar se mene tice dela zelo OK, za ugodno ceno, ampak moras prevec narediti sam. Oziroma jaz nisem bil pripravljen delati toliko. Njegov premaz pa mi nikakor ni vsec. Niti barva ko je nov, niti kako se stara, posebej pa ne, ker poznam vsaj en primer kjer se lusci.

Mi imamo znotraj nekje 50:50 les:opaz. Po hisi imamo 60x120 ploscice v kombinaciji s hrastovim plavajocim parketom. Pri nas je znotraj bolj klasika.

Valvoline ::

https://www.ytonghisa.si/nizkoenergijsk...
Zanimiva tale ytong ponudba, za diy samogradnja.

Pat_MaGroin ::

Franc O. ponuja brunarico na ključ za 40.000 :). Ampak to je verjetno iz leta 2019 :).

TheBlueOne ::

Morda 25m2. :)
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gradnja hiše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14241473 (10940) edi123
»

Strošek hiše

Oddelek: Loža
313203 (1281) WhiteAngel
»

Montažne hiše - pogajanje o ceni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7625568 (20426) UganiKdo
»

Montažna vs. klasično grajena hiša (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13244939 (27085) Aston_11

Več podobnih tem