» »

Nova finančna kriza na obzorju

Nova finančna kriza na obzorju

Temo vidijo: vsi
««
19 / 28
»»

Utk ::

Sej ruski plin bo kmalu spet tekel, ne to zimo, naslednjo pa. In Ukrajinski slej ko prej. Samo zanašali se ne bomo več na njega.

gruntfürmich ::

cias je izjavil:

Sparkxl je izjavil:


Če se zgodovina ponavlja, bodo na drogovih pred stavbami vlad kmalu viseli politiki namesto zastav


Visel boš ti ker podpiraš Putina. Pa ne mi sedaj praviti pracljice da nasprotovanje revščini ni isto kot Putinizem ;)

narobe. viseli bodo politiki in tudi takšni kot si ti, ki ste koristni idioti pri razkroju evrope pod taktirko američanov. tudi takšni boste viseli na drogovih...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

D3m ::

Če se zgodovina ponavlja, bodo na drogovih pred stavbami vlad kmalu viseli politiki namesto zastav


+ zeleni.
|HP EliteBook|R5 6650U|

fikus_ ::

Bo pestra ta zima, samo računam, da bodo na drogovih še vedno visele zastave. Ne si želet časov, ko je še kaj druga viselo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Sparkxl ::

fikus_ je izjavil:

Bo pestra ta zima, samo računam, da bodo na drogovih še vedno visele zastave. Ne si želet časov, ko je še kaj druga viselo.


Definitivno si noben ne želi teh časov. Ampak politika sama dela pospešeno na tem. Ker zdaj že vsak povprečno inteligenten razume da nekaj ne štima

WizzardOfOZ ::

Pred WW2 so se obnašali zelo podobno neumno in potem so prevzeli idioti stvari v svoje roke. Ampak zgodovina se ponavlja in očitno se bo spet. Bo treba kako novo zelandijo malo obiskat, pa kako parcelo tam kupit.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

dice7 ::

Sparkxl je izjavil:


Če se zgodovina ponavlja, bodo na drogovih pred stavbami vlad kmalu viseli politiki namesto zastav

Drzi, ruskemu narodu bo kmalu prekipelo. Zaton gospodarstva, nekonkurencen rubelj, 1.000.000 mladih zbezalo iz drzave samo v tem letu, drugace ze desetletje izseljevanja mladih in izobrazenih, penzije neobstojece, elita se pa dela norca iz njih z metanjem denarja v vojno in upadom prihodka iz glavnih gospodarskih dejavnosti, t.j. prodaja surovin.

Za vse skupaj pa kriva zda, ker pac razlogi..

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: fikus_ ()

cias ::

dice7 je izjavil:


Drzi, ruskemu narodu bo kmalu prekipelo. Zaton gospodarstva, nekonkurencen rubelj, 1.000.000 mladih zbezalo iz drzave samo v tem letu, drugace ze desetletje izseljevanja mladih in izobrazenih, penzije neobstojece, elita se pa dela norca iz njih z metanjem denarja v vojno in upadom prihodka iz glavnih gospodarskih dejavnosti, t.j. prodaja surovin


:))

Naša ekonomija blesti, z zdravstvenih faksov mamo polno mladih ki zagreto delajo v Sloveniji…

Sparkxl ::

Za kogabogaqurca bi mene moralo zanimati kako je s povprečnim rusom?

cias ::

Sparkxl je izjavil:

Za kogabogaqurca bi mene moralo zanimati kako je s povprečnim rusom?


Ker samo s tem se lahko tolažiš, glej sosedu je pogorela cela hiša, meni samo 2 štuka.

Sparkxl ::

Vidim da imaš težave z razumevanjem prebranega. Zato bolj poenostavljeno, da še tisti z možganskim deficitom razumete: za povprečnega rusa me briga točno toliko kot za povprečnega prebivalca fiđija. Bo zdaj šlo?

Drugače pa ena iz današnjega večera:

"Medtem pa je prvi mož graške Magne Günther Apfalter nedavno opozarjal, da zavoljo previsokih cen energentov evropski proizvajalci izgubljajo konkurenčnost. Napoveduje še, da ob nadaljevanju negativnih trendov in morebitni gospodarski recesiji "kmalu ne bo več primanjkovalo delavcev, ampak se bo ponovno povečala brezposelnost", kar ni dobra napoved za zaposlene v avtomobilski industriji."

Vem da en povprečni cias z vakumom v glavi ni sposoben razumeti kaj napisano pomeni. Važno je samo da je Putin bad guy in da smo solidarni z eno najbolj skorumpiranih držav na svetu...za vsako ceno

dice7 ::

Ce potrebujete topel dom za cez zimo bo slotech poskrbel za vas.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Fritz ()

kotanyi ::

cias je izjavil:

dice7 je izjavil:


Drzi, ruskemu narodu bo kmalu prekipelo. Zaton gospodarstva, nekonkurencen rubelj, 1.000.000 mladih zbezalo iz drzave samo v tem letu, drugace ze desetletje izseljevanja mladih in izobrazenih, penzije neobstojece, elita se pa dela norca iz njih z metanjem denarja v vojno in upadom prihodka iz glavnih gospodarskih dejavnosti, t.j. prodaja surovin


:))

Naša ekonomija blesti, z zdravstvenih faksov mamo polno mladih ki zagreto delajo v Sloveniji…


Sicer možno da imaš subjektivno drugače občutek, ampak - naša ekonomija dejansko cveti. Smo v EU, del single marketa ki daje _vsem_ eno najboljših možnosti nastopanja na svetovnem trgu kar jih je, brezposelnost je rekordno nizka, gospodarstvo vsako leto večje, standard razrede višji kot desetletja nazaj, ob tem pa prav nič ne kaže da bi šlo kaj konkretno navzdol, z izjemo občasnih ekeonmskih, političnih in vojnih neviht, ki so pač vedno bile del svetovne zgodovine.

Seveda je za konkretne posameznike povsem možno da teh možnosti našega časa in pozicije ne znajo izkoristit, but, well, that's just you being a loser...

Primerjava stanja našega gospodarstva s tem, kaj je doletelo in še bo doletelo eno Rusijo, pa ni na mestu. Svetlobna leta razlike. Pri njih bo gospodarstvo padlo z BDPja velikosti Italije na nivo kake Mehike. Če bodo imeli srečo. Kaj to pomeni za mlade ki naj bi zagreto delali tam, upam da mi ni treba razlagat...

kow ::

Sparkxl je cedalje bolj siten, ker gre Putinu slabo.

Ce se vrnemo ontopic, globalna ekonomija se se naprej konkretno ohlaja in cakamo, da poci se kaksen obvezniski trg. Ampak dokler brezposelnost ne naraste, se ne bo nihce sekiral prevec. Podcenjuje se tudi koliko dobro gre povprecnemu zahodnjaku dandanes - tudi ce mu standard pade za 10%, ne bo sel kar vsak na ulice. Malo manj dobrin iz kitajske ali eksoticne hrane si bo kupil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

fikus_ ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Pred WW2 so se obnašali zelo podobno neumno in potem so prevzeli idioti stvari v svoje roke. Ampak zgodovina se ponavlja in očitno se bo spet. Bo treba kako novo zelandijo malo obiskat, pa kako parcelo tam kupit.


Kaže da se nekateri nič ne naučijo iz zgodovine, potem pa jamranje, ko se ponovi.
Spet so skrajne politične stranke v vzponu po EU, nekateri se pa potem čudijo temu, kako je to mogoče. Enemu navadnemi človeku, ne moreš zameriti, da ne opazi dejanja, ki vodijo k temu, politiki bi pa morali biti bolj razgledani.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Mato989 ::

fikus_ je izjavil:

Po dveh zimah aktivnega reševanja težave z dobavo plina bi lahko bilo to v veliki meri rešeno. Financiramo v nova plinska polja v npr. Alžiriji, Katarju, . . . ter (z)gradimo dodatne plinovode, tudi z javnim denarjem.
Ampak poltitki dlje od svoje riti težko vidijo, najraje kaznujejo in omejujejo, raja pa naj vse to plača.


In potem nas bodo lahko ALžirci in Katarci jebali kto Putin, kaj točno pridobimo če zamenjamo dobavitelja? NIČ, samo anti russia kričimo, čeprav so Rusi nam bolj podobni kot Alžirci in jebeni musliči v Katarju
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

cias ::

kotanyi je izjavil:


Sicer možno da imaš subjektivno drugače občutek, ampak - naša ekonomija dejansko cveti. Smo v EU, del single marketa ki daje _vsem_ eno najboljših možnosti nastopanja na svetovnem trgu kar jih je, brezposelnost je rekordno nizka, gospodarstvo vsako leto večje, standard razrede višji kot desetletja nazaj, ob tem pa prav nič ne kaže da bi šlo kaj konkretno navzdol, z izjemo občasnih ekeonmskih, političnih in vojnih neviht, ki so pač vedno bile del svetovne zgodovine.



:)) Rekordne zaloge plina!

kotanyi ::

Mato989 je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Po dveh zimah aktivnega reševanja težave z dobavo plina bi lahko bilo to v veliki meri rešeno. Financiramo v nova plinska polja v npr. Alžiriji, Katarju, . . . ter (z)gradimo dodatne plinovode, tudi z javnim denarjem.
Ampak poltitki dlje od svoje riti težko vidijo, najraje kaznujejo in omejujejo, raja pa naj vse to plača.


In potem nas bodo lahko ALžirci in Katarci jebali kto Putin, kaj točno pridobimo če zamenjamo dobavitelja? NIČ, samo anti russia kričimo, čeprav so Rusi nam bolj podobni kot Alžirci in jebeni musliči v Katarju


Zase govori. Jaz pa Katar pa Alžirci se ne igramo več imperializma pa anšlusov v letu 2022 zato ker ma boga boga največja država na svetu feeling da ima premalo - zemlje.

fikus_ ::

kow je izjavil:

Sparkxl je cedalje bolj siten, ker gre Putinu slabo.

Ce se vrnemo ontopic, globalna ekonomija se se naprej konkretno ohlaja in cakamo, da poci se kaksen obvezniski trg. Ampak dokler brezposelnost ne naraste, se ne bo nihce sekiral prevec. Podcenjuje se tudi koliko dobro gre povprecnemu zahodnjaku dandanes - tudi ce mu standard pade za 10%, ne bo sel kar vsak na ulice. Malo manj dobrin iz kitajske ali eksoticne hrane si bo kupil.


V EU so edino Francozi sposobni iti na ulice, mogoče še kakšni Itlijani, ostali pa če bo res veliko slabše.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kow ::

Mato, ce ti je gologrudi Putin vsec, se ne pomeni, da moras tukaj pisati neumnosti. Odgovor je sledec: Iz Katarja in Alzirije niti priblizno ne bomo dobili tako velik odstotek plina kot iz Rusije. Najbolj bomo odvisni oz ZDA in Norveske. Norvezani tudi, ce niso v EU, so prakticno "nasi".
ZDA pa so bolj zanesljiv partner kot "muslici". Vseeno pa je potrebno zmanjsati odvisnot tudi od njih - se strinjam. Zaenkrat pa to ni mogoce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

kotanyi je izjavil:

Mato989 je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Po dveh zimah aktivnega reševanja težave z dobavo plina bi lahko bilo to v veliki meri rešeno. Financiramo v nova plinska polja v npr. Alžiriji, Katarju, . . . ter (z)gradimo dodatne plinovode, tudi z javnim denarjem.
Ampak poltitki dlje od svoje riti težko vidijo, najraje kaznujejo in omejujejo, raja pa naj vse to plača.


In potem nas bodo lahko ALžirci in Katarci jebali kto Putin, kaj točno pridobimo če zamenjamo dobavitelja? NIČ, samo anti russia kričimo, čeprav so Rusi nam bolj podobni kot Alžirci in jebeni musliči v Katarju


Zase govori. Jaz pa Katar pa Alžirci se ne igramo več imperializma pa anšlusov v letu 2022 zato ker ma boga boga največja država na svetu feeling da ima premalo - zemlje.


BNe, Katarci pač teptajo na tisoče žensk in njihovo pravico, režejo roke v pravu ki je popolnoma nekompatibilno z EU in hkrati sovražijo vse kafirčke kot smo mi in se nam smejijo ko se drkamo z slovanskimi brati...

Ti bi jih pa financiral da bi še lahko bolj teptali človekove pravice s svojim Šaria law itd... samo zato ker nikogar ne napadejo...

Savdska Barabija pa medtem okupira Jemen in Izrael Palestino pa ni nobenih sankcij kajne?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

fikus_ ::

Mato989 je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Po dveh zimah aktivnega reševanja težave z dobavo plina bi lahko bilo to v veliki meri rešeno. Financiramo v nova plinska polja v npr. Alžiriji, Katarju, . . . ter (z)gradimo dodatne plinovode, tudi z javnim denarjem.
Ampak poltitki dlje od svoje riti težko vidijo, najraje kaznujejo in omejujejo, raja pa naj vse to plača.


In potem nas bodo lahko ALžirci in Katarci jebali kto Putin, kaj točno pridobimo če zamenjamo dobavitelja? NIČ, samo anti russia kričimo, čeprav so Rusi nam bolj podobni kot Alžirci in jebeni musliči v Katarju


To sem pisal v smislu razpršitve dobaviteljev in da EU politika skoz govori "lako čemo", "nema problema" samo malo nas bo zeblo, . . . ne naredi pa kaj konkretnega za ureditev razmer, dostopa do energentov.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kotanyi ::

Mato989 je izjavil:

BNe, Katarci pač teptajo na tisoče žensk in njihovo pravico, režejo roke v pravu ki je popolnoma nekompatibilno z EU in hkrati sovražijo vse kafirčke kot smo mi in se nam smejijo ko se drkamo z slovanskimi brati...

Ti bi jih pa financiral da bi še lahko bolj teptali človekove pravice s svojim Šaria law itd... samo zato ker nikogar ne napadejo...

Savdska Barabija pa medtem okupira Jemen in Izrael Palestino pa ni nobenih sankcij kajne?


Blabla. Whataboutizmov mamo že vsi dovolj. V realpolitiki jih stresajo samo populisti in pa - useful idiots.

Nekaj je varnostna grožnja Evropi, nekaj drugega pa BV diktatorji.

Zdej, če ti je tko zelo všeč Putin, predlagam da greš tja pa se greš gradit imperije z njim. Če ti grejo na kito arabci, pejt v Jemen pa se pridruži hutijem če te vzamejo. Če ti gre na kito Izrael, pojdi v Palestino pa tam meci kamenje s Hamasom for all I care. Če ti ni všeč od koga se kupuje plin, pa vzami sekiro pa črta v gozd.

Vmes bom jaz seveda veselo financiral arabce. Če njih ne, pa konkurenco ki bo najmanj škodila mojim interesom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kotanyi ()

kixs ::

kotanyi je izjavil:

cias je izjavil:

dice7 je izjavil:


Drzi, ruskemu narodu bo kmalu prekipelo. Zaton gospodarstva, nekonkurencen rubelj, 1.000.000 mladih zbezalo iz drzave samo v tem letu, drugace ze desetletje izseljevanja mladih in izobrazenih, penzije neobstojece, elita se pa dela norca iz njih z metanjem denarja v vojno in upadom prihodka iz glavnih gospodarskih dejavnosti, t.j. prodaja surovin


:))

Naša ekonomija blesti, z zdravstvenih faksov mamo polno mladih ki zagreto delajo v Sloveniji…


Sicer možno da imaš subjektivno drugače občutek, ampak - naša ekonomija dejansko cveti. Smo v EU, del single marketa ki daje _vsem_ eno najboljših možnosti nastopanja na svetovnem trgu kar jih je, brezposelnost je rekordno nizka, gospodarstvo vsako leto večje, standard razrede višji kot desetletja nazaj, ob tem pa prav nič ne kaže da bi šlo kaj konkretno navzdol, z izjemo občasnih ekeonmskih, političnih in vojnih neviht, ki so pač vedno bile del svetovne zgodovine.

Seveda je za konkretne posameznike povsem možno da teh možnosti našega časa in pozicije ne znajo izkoristit, but, well, that's just you being a loser...

Primerjava stanja našega gospodarstva s tem, kaj je doletelo in še bo doletelo eno Rusijo, pa ni na mestu. Svetlobna leta razlike. Pri njih bo gospodarstvo padlo z BDPja velikosti Italije na nivo kake Mehike. Če bodo imeli srečo. Kaj to pomeni za mlade ki naj bi zagreto delali tam, upam da mi ni treba razlagat...


Nas razcvet moras vzeti v EU obzir. Mi smo odvisni od Nemcije. Ce bo slo njim slabo, bo nam se slabse. Dokler gor ne zagusti, se lahko mi repencimo kako nam gre dobro. Vsa trenutna situacija v EU pa je na "kredit". V DE firme ze zapirajo svoja vrata, pripravljajo selitve v ZDA. Ce do tega res pride, gre prakticno celotna EU, kot gospodarska velesila, v kameno dobo. Gospodarstvo potrebuje poceni energijo. Sicer gre drugam, ker ni konkurencno na svetovnem trgu. Zato je Nemcija, s poceni ruskim plinom, tako napredovala.

Ruski BDP ni ravno za primerjat z EU drzavami. Ce tako gledas, so cisto nepomemben faktor na sceni. Pa vemo, da temu ni tako.

fikus_ ::

kotanyi je izjavil:

Mato989 je izjavil:

BNe, Katarci pač teptajo na tisoče žensk in njihovo pravico, režejo roke v pravu ki je popolnoma nekompatibilno z EU in hkrati sovražijo vse kafirčke kot smo mi in se nam smejijo ko se drkamo z slovanskimi brati...

Ti bi jih pa financiral da bi še lahko bolj teptali človekove pravice s svojim Šaria law itd... samo zato ker nikogar ne napadejo...

Savdska Barabija pa medtem okupira Jemen in Izrael Palestino pa ni nobenih sankcij kajne?


Blabla. Whataboutizmov mamo že vsi dovolj. V realpolitiki jih stresajo samo populisti in pa - useful idiots.

Nekaj je varnostna grožnja Evropi, nekaj drugega pa BV diktatorji.

Zdej, če ti je tko zelo všeč Putin, predlagam da greš tja pa se greš gradit imperije z njim. Če ti grejo na kito arabci, pejt v Jemen pa se pridruži hutijem če te vzamejo. Če ti gre na kito Izrael, pojdi v Palestino pa tam meci kamenje s Hamasom for all I care. Če ti ni všeč od koga se kupuje plin, pa vzami sekiro pa črta v gozd.

Vmes bom jaz seveda veselo financiral arabce. Če njih ne, pa konkurenco ki bo najmanj škodila mojim interesom.


Še nekdo z dvojnimi vatli, tako kot vsa politika.

kixs je izjavil:

Mi smo odvisni od Nemcije. Ce bo slo njim slabo, bo nam se slabse. Dokler gor ne zagusti, se lahko mi repencimo kako nam gre dobro. Vsa trenutna situacija v EU pa je na "kredit". V DE firme ze zapirajo svoja vrata, pripravljajo selitve v ZDA. Ce do tega res pride, gre prakticno celotna EU, kot gospodarska velesila, v kameno dobo. Gospodarstvo potrebuje poceni energijo. Sicer gre drugam, ker ni konkurencno na svetovnem trgu. Zato je Nemcija, s poceni ruskim plinom, tako napredovala.


DE avtomobilska industrija že napoveduje zmanjšanje proizvodnje doma in v vzhodni EU ter selitev v Španijo oz. proti Z, kjer so energenti za odtenek cenejši in lažje dobavljivi.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Maxlos ::

kotanyi je izjavil:

Mato989 je izjavil:

BNe, Katarci pač teptajo na tisoče žensk in njihovo pravico, režejo roke v pravu ki je popolnoma nekompatibilno z EU in hkrati sovražijo vse kafirčke kot smo mi in se nam smejijo ko se drkamo z slovanskimi brati...

Ti bi jih pa financiral da bi še lahko bolj teptali človekove pravice s svojim Šaria law itd... samo zato ker nikogar ne napadejo...

Savdska Barabija pa medtem okupira Jemen in Izrael Palestino pa ni nobenih sankcij kajne?


Blabla. Whataboutizmov mamo že vsi dovolj. V realpolitiki jih stresajo samo populisti in pa - useful idiots.

Nekaj je varnostna grožnja Evropi, nekaj drugega pa BV diktatorji.

Zdej, če ti je tko zelo všeč Putin, predlagam da greš tja pa se greš gradit imperije z njim. Če ti grejo na kito arabci, pejt v Jemen pa se pridruži hutijem če te vzamejo. Če ti gre na kito Izrael, pojdi v Palestino pa tam meci kamenje s Hamasom for all I care. Če ti ni všeč od koga se kupuje plin, pa vzami sekiro pa črta v gozd.

Vmes bom jaz seveda veselo financiral arabce. Če njih ne, pa konkurenco ki bo najmanj škodila mojim interesom.

Ni kej, izgubil si me z Whataboutizmov. Paö öe je tam doli v PM, je nepomebno dokler ne pride do nas.
Barking up the wrong tree

D3m ::

DE avtomobilska industrija že napoveduje zmanjšanje proizvodnje doma in v vzhodni EU ter selitev v Španijo oz. proti Z, kjer so energenti za odtenek cenejši in lažje dobavljivi.


Sem bral obratno.

Selitev na vzhod, kjer so energenti cenejši.

Verjetno mislijo Poljsko, Madžarsko...ipd.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

fikus_ ::

Doma bodo zmanjšali proizvodnjo (menda tudi manjša prodaja) ter nabildali v Španiji in še kjer je cenejša, dobavitelje pa še bolj stisnili.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kotanyi ::

kixs je izjavil:

Nas razcvet moras vzeti v EU obzir. Mi smo odvisni od Nemcije. Ce bo slo njim slabo, bo nam se slabse. Dokler gor ne zagusti, se lahko mi repencimo kako nam gre dobro. Vsa trenutna situacija v EU pa je na "kredit". V DE firme ze zapirajo svoja vrata, pripravljajo selitve v ZDA. Ce do tega res pride, gre prakticno celotna EU, kot gospodarska velesila, v kameno dobo. Gospodarstvo potrebuje poceni energijo. Sicer gre drugam, ker ni konkurencno na svetovnem trgu. Zato je Nemcija, s poceni ruskim plinom, tako napredovala.


Absolutno. Seveda smo vezani na Nemčijo (in ostale zahodne države). Ampak - dramatičnega zatona, kot ga omenjaš, preprosto ni na obzorju. Kratkotrajna kriza morda že, potencirana z Ukrajinsko vojno. Karkoli več pa ne moreš pričakovat ker gre za prevelika gospodarstva in prevelike sisteme. Tu se premiki dogajajo v več desetletjih, ne v letih. Tudi bazična proizvodnja v EU ni tako velik faktor da bi poceni energija zares bila kaj več kot pa slightly inconvenient. Smo že desetletja prebogati. Industrijske proizvodnje 3rd world tipa tu ne boš več videl. Tako pač je.

Glej naslednjo točko.

kixs je izjavil:

Ruski BDP ni ravno za primerjat z EU drzavami. Ce tako gledas, so cisto nepomemben faktor na sceni. Pa vemo, da temu ni tako.


Je. In ja, gospodarsko so popolnoma nepomemben faktor na sceni. Koliko proizvodov iz Rusije (razen seveda povezanih z surovinami/energetiko) vsakodnevno uporabljaš? Koliko jih sploh poznaš? Koliko njihovih globalnih podjetij poznaš, ki bi dejansko kaj pomenili v svetu pa niso povezani z energetiko? Koliko manjših podjetij ki so creme de la creme svoje branže?

Evropa: Siemens, Airbus, Rolls Royce, BASF, Bosch, Bayer, Novartis, Sanofi, VAG, Mercedes, BMW, PSA, Scania, MAN, ABB, ARM, GSK, Philips....

In tole samo iz glave. Gre za svetlobna leta razlike. Pa se energetike, financ, retaila pa telekomunikacij sploh dotaknil nisem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kotanyi ()

fikus_ ::

Pozabljate, da so surovine osnova vsega, še najbolj smo občutljivi na spremembe cen energentov, ker so prisotni v vsem, surovine malo manj.
Tako da pri surovinah in energentih je RU pomemben faktor v svetu. Ne se slepiti s tem, da lahko drugje kupujemo, ker je to ponvadi po višji ceni. Ti drugi pa (lahko) kupujejo pri Rusih.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

kotanyi ::

fikus_ je izjavil:

Tako da pri surovinah in energentih je RU pomemben faktor v svetu. Ne se slepiti s tem, da lahko drugje kupujemo, ker je to ponvadi po višji ceni. Ti drugi pa (lahko) kupujejo pri Rusih.


Je. Ampak ne se slepit s tem da obstajajo kupci, ki bi lahko prevzeli nakup ruskih količin energije in surovin z danes na jutri.

Udarec za nas, popolna katastrofa za njih. Mi smo dobri kupci, oni so slabi prodajalci. Naš deleš uvoza iz RU je (bil) relativno velik, njihov delež izvoza v Evropo je (bil) gromozanski. Mi imamo probleme z alternativami, oni jih imajo še več, ne glede na to kakšne ekonomske mahinacije izvajajo da bi jih prikrili in ne glede na to kaj govorijo politiki. Ekonomski kazalci so jasni.

V luči tega je cela vojna še toliko bolj nerazumna. Zaradi gradnje imperija tvegajo da bodo postali kitajski vazal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kotanyi ()

fikus_ ::

Oboji imamo težave s surovinami/energenti. Kdo ima več težav bo pa pokazal čas. EU je že stagnirala in zgubila na konkurenčnosti, tako da pričakujem recesijo (ko DE kihne, SLO zboli). Ampak to ni v celoti krivda RU, ampak se je inflacija kazala že lani proti koncu leta, dvih cene energentov zaradi sankcij je samo razgalil pomanjkljiv/zgrešen gospodarski koncep EU in tudi ostalega sveta.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

MisterR ::

Nemčija je blokirala cenovno kapico.

Torej je dala prst v rit celi EU.

Vanich ::

S špageti bomo pa dokončno zjebali Putina in Rusijo:

"V Italiji so zdaj dali nova navodila za kuhanje testenin: Testenine se vrže v krop, se lonec zapre in ugasne. Čas kuhanja je malo daljši, ampak se z veliko manj energije skuhajo testenine. Ta italijanski trik za špagete bo kmalu prišel čez cel svet, ker če bodo Italijani drugače kuhali špagete, jih bomo vsi."

cias ::

kotanyi je izjavil:


Udarec za nas, popolna katastrofa za njih. Mi smo dobri kupci, oni so slabi prodajalci.


WTF, redno so dobavljali, dokler ni Amer., pardon, dokler ni plinovod spontano eklsplodiral.

MadMen ::

cias je izjavil:

kotanyi je izjavil:


Udarec za nas, popolna katastrofa za njih. Mi smo dobri kupci, oni so slabi prodajalci.


WTF, redno so dobavljali, dokler ni Amer., pardon, dokler ni plinovod spontano eklsplodiral.

Lažeš kot pes teče, NS1 je bil že prej zaprt.

cias ::

MadMen je izjavil:


Lažeš kot pes teče, NS1 je bil že prej zaprt.


Ko bo remont v Krškem se boš drl da je Putin kriv? Pa če nam sankcionirajo dobavo delov boš isto jokal Putin bad!

Kot cucki ste ko vam gospodar s prstom kaže na koga lajati.

MadMen ::

cias je izjavil:

MadMen je izjavil:


Lažeš kot pes teče, NS1 je bil že prej zaprt.


Ko bo remont v Krškem se boš drl da je Putin kriv? Pa če nam sankcionirajo dobavo delov boš isto jokal Putin bad!

Kot cucki ste ko vam gospodar s prstom kaže na koga lajati.

O kakšnem remontu sanjaš?
Gas flows to Europe won’t resume until sanctions lifted: Russia

kow ::

Cias aka Mario, vedno laze. Ne izgubljaj casa z njim.

sbawe64 ::

LeQuack je izjavil:

Če si kapitalist in delaš dobiček na hrbtu raje, potem ti bo država sofinancirala elektriko in plin. Če pa si fizična oseba z družino, ki hoče preživeti zimo, potem pa država pravi da odjebi.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/k...


Vlada po letošnji pomoči gospodinjstvom in gospodarstvu za blažitev posledic energetske draginje za leto 2023 predvideva ukrepe v vrednosti skoraj pet milijard evrov, je v odgovoru na poslansko vprašanje v DZ zagotovil premier Robert Golob.
https://www.24ur.com/novice/slovenija/g...



Medtem Nemci (jih 40x več) 200 milijard evrov do 2024:

Germany wants to cushion high energy prices with 200 billion euros - other countries cannot afford it. The President of the EU Commission warns: There should only be competition through quality, not through subsidies.
https://www.spiegel.de/wirtschaft/ursul...

Odzivi na nemško rešitev:
https://www.spiegel.de/ausland/mateusz-...
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

TezkoDihanje ::

cias je izjavil:

kotanyi je izjavil:


Udarec za nas, popolna katastrofa za njih. Mi smo dobri kupci, oni so slabi prodajalci.


WTF, redno so dobavljali, dokler ni Amer., pardon, dokler ni plinovod spontano eklsplodiral.


Čist osnovnih stvari ne veš. NS1 so zaprli Rusi nekaj tednov prej.

PS: Nove cene goriv v Srbiji.
https://www.b92.net/biz/vesti/srbija/ob...

95: 1.49€/liter
dizel: 1.84€/liter

redtech ::

OPEC (SA) bo sedaj spustil USA in EU na realna tla, nafta gor.

The Biden Administration has reportedly been "having a spasm and panicking" over the plan.

Jaz se ne sekiram:

US President Joe Biden has signed the Inflation Reduction Act (IRA) of 2022 into law, marking the largest climate and energy spending package in US history. The massive energy, climate, and tax bill includes $600 billion in spending, $370 billion of which is dedicated to supporting renewable energy and climate resilience.

:D

cias ::

kow je izjavil:

Cias aka Mario, vedno laze. Ne izgubljaj casa z njim.


Ja ja, ti se kar tolaži in opravičuj politiko ko skačejo kot cucki ko Ameri pokažejo s prstom.

Če plin ni tekel pred spontano eksplozijo, kaj ste se potem hvalili z rekordnimi zalogami?

MadMen ::

cias je izjavil:

kow je izjavil:

Cias aka Mario, vedno laze. Ne izgubljaj casa z njim.


Ja ja, ti se kar tolaži in opravičuj politiko ko skačejo kot cucki ko Ameri pokažejo s prstom.

Če plin ni tekel pred spontano eksplozijo, kaj ste se potem hvalili z rekordnimi zalogami?

Ker NS1 ni edini plinovod, po katerem teče plin iz Rusije v EU. Mario, malo se izobrazi.

cias ::

MadMen je izjavil:


Ker NS1 ni edini plinovod, po katerem teče plin iz Rusije v EU. Mario, malo se izobrazi.


Aja, plin teče :))
To bi bilo treba ustaviti, nočemo hraniti tega fašističnega medveda, drugače bomo vsi govorili Rusko!

Kako imate lahko take protislovje istočasno v glavi. Plin teče, plin ne teče ker nas Ruski fašisti bojkotirajo, Ruski plin je treba bojkotirati… mama mija!

cias ::

redtech ::

V imenu... ti naredijo hišno, kera svoboda ;)

Local authorities will be allowed to carry out random inspections, though it isn't yet clear how this will work in the case of private houses.

Ta ideja bo padla, sploh v IT, pri nas gre pa to skozi,
Predlagam, da redarji to delajo, plešite :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

Miki N ::

cias je izjavil:


Kako imate lahko take protislovje istočasno v glavi. Plin teče, plin ne teče ker nas Ruski fašisti bojkotirajo, Ruski plin je treba bojkotirati… mama mija!


Pa saj EU druščina smo znani po tem, da bi "jebali a da ne uđe", kot pravijo Tamo dole - imamo se celo za nekakšne eksperte v tej tehniki "pogajanja" in relativizacije , ko ne dela. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

gazibo ::

Važn da se je OPEC posral američanom na glavo bwahaha

cias ::

Ministry of Transport of Lithuania proposes to turn off a third of streetlights on roads of national importance in order to save electricity
««
19 / 28
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Snowden postal ruski državljan (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / NWO
18716118 (9982) l0g1t3ch

Sankcije proti Rusiji in učinki za Evropo (energenti) (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
59857780 (45913) starfotr

Konec dobave ruskega plina ali ko pustimo vladati ženski (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8910471 (9275) Griffin R500

Kakšne opcije ima Rusija da nam zagreni življenje? (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Loža
2490207883 (134592) endelin
»

Priprave na predčasno priključitev Ukrajine v evropsko električno omrežje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
17825465 (17160) Mr.B

Več podobnih tem