» »

Nova finančna kriza na obzorju

Nova finančna kriza na obzorju

Temo vidijo: vsi
««
28 / 28
»
»»

nirburu ::

D3m je izjavil:

Še kakšno balkansko državo sprejmejo pa bo konec z EU :D

. EU naj skrbi za svoje zunanje meje, za EUR, za prehod ljudi, za podobne zadeve, in skrbi naj za to da bo narod EUja srečen ne pa Ukrajinci.


EU bi morala biti to, kar so nam 2003 na referendumu predstavljali.

ekonomski blok.....ne pa socialno-kulturna-pederistična juha.


Popolnoma strinjam. Prosti ekonomski trg bi bilo povsem ok in dovolj. Conchite pa ne želimo.
Ampak je sedaj mi je povsem jasno kaj je bil namen EU. Oni zgoraj so že vedeli.

Scaramouche3 ::

Gallloway o recesiji, da se da zaslužiti!

cias ::

Največji trgovski partner:

Invictus ::

Malidelničar je izjavil:


Kako ste kaj pripravljeni na finančno krizo?

- Samo en puf, ki se odplacuje z najemnikom.
- Rezerva nad 100k
- 2 sluzbi, ena nad 2k, ena okoli 9k
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

lemur233 ::

Invictus je izjavil:

Malidelničar je izjavil:


Kako ste kaj pripravljeni na finančno krizo?

- Samo en puf, ki se odplacuje z najemnikom.
- Rezerva nad 100k
- 2 sluzbi, ena nad 2k, ena okoli 9k


Kako to, da nimaš več 12k. 3k manj, kako boš to preživel. Jaz bi iskal drugje na tvojem mestu, ne moreš iz 12k padt na 9k. 3k na mesec potem mečeš ven čez okno, to je oportunitetni strošek, ki ga imaš. Letno 36k, to je pa že nek soliden avto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lemur233 ()

user4683 ::

Malidelničar je izjavil:

Ok debata je šla čist v k. Change subject.

Kako ste kaj pripravljeni na finančno krizo?

Pri nas
1) zlato finančno rezervo imamo
2) plan je nekako, da obdržim službo za vsako ceno, firma trenutno dobro stoji
3) glede energije (elektrika, plin itd.) smo izbrali najcenejšega možnega ponudnika (glede na realne, omejene možnosti - sem blokar torej variante z drvi odpadejo). če bo mrzlo se pa navajamo na nižjo temp v stanovanju
4) bencin in stroški: z mojo hodiva skup na šiht, tuhtam o javnem prevozu (bus, vlak)
5) hrana: kar velika ozimnica + zimski pridelki še čakajo na vrtu
6) luksuz: skenslali vse, od počitnic do Netflixa
7) extra income: nekaj malega pop. S.P. + investicije (dividende)

Tako, da:
- se poizkušam ne sekirat glede padca vrednosti portfelja
- odkar je S&P 500 prvič letos padel pod 3900 spet vsak mesec notri vržem cca 80% neto prihodkov
- se pogajam z največjo stranko za vsaj 10-15% bump v feejih za storitve

Maxlos ::

user4683 je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Ok debata je šla čist v k. Change subject.

Kako ste kaj pripravljeni na finančno krizo?

Pri nas
1) zlato finančno rezervo imamo
2) plan je nekako, da obdržim službo za vsako ceno, firma trenutno dobro stoji
3) glede energije (elektrika, plin itd.) smo izbrali najcenejšega možnega ponudnika (glede na realne, omejene možnosti - sem blokar torej variante z drvi odpadejo). če bo mrzlo se pa navajamo na nižjo temp v stanovanju
4) bencin in stroški: z mojo hodiva skup na šiht, tuhtam o javnem prevozu (bus, vlak)
5) hrana: kar velika ozimnica + zimski pridelki še čakajo na vrtu
6) luksuz: skenslali vse, od počitnic do Netflixa
7) extra income: nekaj malega pop. S.P. + investicije (dividende)

Tako, da:
- se poizkušam ne sekirat glede padca vrednosti portfelja
- odkar je S&P 500 prvič letos padel pod 3900 spet vsak mesec notri vržem cca 80% neto prihodkov
- se pogajam z največjo stranko za vsaj 10-15% bump v feejih za storitve


Prezgodaj, en padec pride takoj po volitvah, potem pa pride že črni petek. Določene zadeve bodo poletele. Če bo prodaja na črni petek slaba, se lahko zgodi še en padec...
Barking up the wrong tree

Magic1 ::

Jaz ne vidim razloga za vlaganaje, dokler se vsaj brzposelnost ne pokaže. Edino če mislite, da ta krizni cikel ne bo imel visoke brezposelnosti (po moje nična verjetnost).
Magic

user4683 ::

Maxlos je izjavil:

user4683 je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Ok debata je šla čist v k. Change subject.

Kako ste kaj pripravljeni na finančno krizo?

Pri nas
1) zlato finančno rezervo imamo
2) plan je nekako, da obdržim službo za vsako ceno, firma trenutno dobro stoji
3) glede energije (elektrika, plin itd.) smo izbrali najcenejšega možnega ponudnika (glede na realne, omejene možnosti - sem blokar torej variante z drvi odpadejo). če bo mrzlo se pa navajamo na nižjo temp v stanovanju
4) bencin in stroški: z mojo hodiva skup na šiht, tuhtam o javnem prevozu (bus, vlak)
5) hrana: kar velika ozimnica + zimski pridelki še čakajo na vrtu
6) luksuz: skenslali vse, od počitnic do Netflixa
7) extra income: nekaj malega pop. S.P. + investicije (dividende)

Tako, da:
- se poizkušam ne sekirat glede padca vrednosti portfelja
- odkar je S&P 500 prvič letos padel pod 3900 spet vsak mesec notri vržem cca 80% neto prihodkov
- se pogajam z največjo stranko za vsaj 10-15% bump v feejih za storitve


Prezgodaj, en padec pride takoj po volitvah, potem pa pride že črni petek. Določene zadeve bodo poletele. Če bo prodaja na črni petek slaba, se lahko zgodi še en padec...

Si že obogatel s to kristalno kroglo? :))

Drugače pa fine with me, imam še cca 100k pripravljenih, da pojačam moje mesečne vložke :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

Maxlos ::

user4683 je izjavil:

Maxlos je izjavil:

user4683 je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Ok debata je šla čist v k. Change subject.

Kako ste kaj pripravljeni na finančno krizo?

Pri nas
1) zlato finančno rezervo imamo
2) plan je nekako, da obdržim službo za vsako ceno, firma trenutno dobro stoji
3) glede energije (elektrika, plin itd.) smo izbrali najcenejšega možnega ponudnika (glede na realne, omejene možnosti - sem blokar torej variante z drvi odpadejo). če bo mrzlo se pa navajamo na nižjo temp v stanovanju
4) bencin in stroški: z mojo hodiva skup na šiht, tuhtam o javnem prevozu (bus, vlak)
5) hrana: kar velika ozimnica + zimski pridelki še čakajo na vrtu
6) luksuz: skenslali vse, od počitnic do Netflixa
7) extra income: nekaj malega pop. S.P. + investicije (dividende)

Tako, da:
- se poizkušam ne sekirat glede padca vrednosti portfelja
- odkar je S&P 500 prvič letos padel pod 3900 spet vsak mesec notri vržem cca 80% neto prihodkov
- se pogajam z največjo stranko za vsaj 10-15% bump v feejih za storitve


Prezgodaj, en padec pride takoj po volitvah, potem pa pride že črni petek. Določene zadeve bodo poletele. Če bo prodaja na črni petek slaba, se lahko zgodi še en padec...

Si že obogatel s to kristalno kroglo? :))

Drugače pa fine with me, imam še cca 100k pripravljenih, da pojačam moje mesečne vložke :)


Seveda,
pred volitvami bodo Demokrati pokazali relano stane...
Zahod, katerega doberšni del gopodarstva snnoli koliko potrošniki zapravijo ? Verjento vsi čakaj zadnjih pol leta na črni petek.
Seveda moje mnenje ne sloni na gibanju BTC-ja, ki je v tem tednu izgubil 22%, pa sem prperičan da ni nobenega investitorja , ki bi stavil na BTC.
Barking up the wrong tree

Malidelničar ::

Kako bi se vi portfeljsko pozicionirali?

Jaz krepim svojo cash pozicijo v naslednjih mesecih in upam, da bodo padci trajali še tja do marca oz. bom počasi vstopal noter po februarju 2023, vsak mesec po malo.
Jaz trenutno še nima nimam 'dry powderja' za konkretne nakupe in zbiram cash pozicijo na kup sem pa zaenkrat (zaradi mojih vlaganj v prejšnjih letih) 100% pozicioniran v LJSE. Tu sem letos dobil kar lepe dividende preračunano na čiste neto zneske, sem pa pozicijo krepil od leta 2017, tako da je kar trajalo. Te pozicije načeloma ne bi rad več širil in bi rad šel v mednarodne delnice ob čemer bi dolgoročno delež LJSE ohranil na max. 30%, raje še manj. Torej me čaka kar veliko vložka in časa.
Enih max 5% bi pa namenil fizičnemu zlatu.
Bančne pozicije ne štejem v portfelj, ker je to zlata rezerva, rezervno premoženje.

Kako planirate pozicioniranje vi?

Morda umik iz delnic do Q2/Q3 2023? Samo krepitev cash pozicije na ..... 50%? Diverzicikacija v kripto, fizične kovine?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

user4683 ::

Maxlos je izjavil:


Seveda,
pred volitvami bodo Demokrati pokazali relano stane...
Zahod, katerega doberšni del gopodarstva snnoli koliko potrošniki zapravijo ? Verjento vsi čakaj zadnjih pol leta na črni petek.
Seveda moje mnenje ne sloni na gibanju BTC-ja, ki je v tem tednu izgubil 22%, pa sem prperičan da ni nobenega investitorja , ki bi stavil na BTC.

Meh, kristalne krogle so o propadu gospodarstev govorile že najmanj od 2018. Nazadnje februarja 2020, ko so vsi govorili, da bo svet propadel, pa sem samo z investicijo iz tistega meseca v plusu še vedno dobrih 100k. Če štejem vložke pred tem in do jeseni 2021 (ko sem zmanjšal investiranje), pa sem v plusu še vedno toliko, da lahko pade še za 20% pa sem še vedno v plusu (z inflacijo vkalkulirano). Na dolgi rok (kar je meni pomembno) mi ne bo hudega. Bi lahko kakšno dno bolje zadel? Verjetno. Precej bolj verjetno pa da ne.

Za začetek buildanja cash pozicij sedaj je pa IMO že malo prepozno.

Invictus ::

lemur233 je izjavil:


Kako to, da nimaš več 12k. 3k manj, kako boš to preživel. Jaz bi iskal drugje na tvojem mestu, ne moreš iz 12k padt na 9k. 3k na mesec potem mečeš ven čez okno, to je oportunitetni strošek, ki ga imaš. Letno 36k, to je pa že nek soliden avto.

Tezko, jadrnica in bajta na Hrvaskem bo kako leto kasneje...

Ampak bolje 9k kot 0k :P.

BTW. ce bi me bolje spremljal, bi videl, da se mi jebe za avto. Sam da pelje in da imam mehanika zanj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Magic1 ::

user4683 je izjavil:

Maxlos je izjavil:


Seveda,
pred volitvami bodo Demokrati pokazali relano stane...
Zahod, katerega doberšni del gopodarstva snnoli koliko potrošniki zapravijo ? Verjento vsi čakaj zadnjih pol leta na črni petek.
Seveda moje mnenje ne sloni na gibanju BTC-ja, ki je v tem tednu izgubil 22%, pa sem prperičan da ni nobenega investitorja , ki bi stavil na BTC.

Meh, kristalne krogle so o propadu gospodarstev govorile že najmanj od 2018. Nazadnje februarja 2020, ko so vsi govorili, da bo svet propadel, pa sem samo z investicijo iz tistega meseca v plusu še vedno dobrih 100k. Če štejem vložke pred tem in do jeseni 2021 (ko sem zmanjšal investiranje), pa sem v plusu še vedno toliko, da lahko pade še za 20% pa sem še vedno v plusu (z inflacijo vkalkulirano). Na dolgi rok (kar je meni pomembno) mi ne bo hudega. Bi lahko kakšno dno bolje zadel? Verjetno. Precej bolj verjetno pa da ne.

Za začetek buildanja cash pozicij sedaj je pa IMO že malo prepozno.

Pač si imel srečo. Načeloma se je 2018 že začela počasna korekcija, ki je bila že potrebna. Vendar je prišel Covid in printerji so se na polno zagnali. S prekomernim denarjem je šlo vse v nebo. Zdaj bodo pa zelo hude težave, ker inflacija divja in bodo potrebni res hudi monetarni ukrepi, da se jo zajezi. Posledica bo boleča.
In ne, ne bo vse propadlo. Vendar je zadosti da le določen delež propade in ostali začnejo zmanjševat obseg dela, da bo bolelo. Seveda se bo nekje bolj poznalo, drugje manj, tako da je zelo odvisno kako si pozicioniran. Nekje bo padlo minimalno, nekje pa tudi 90%+.
Npr. LJSE 2009, vse je šlo 60-100% dol.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

user4683 ::

Jaz na grafu SP500 od 2018 do 2022 težko najdem korekcijo :) Ogromno teh bolečin je že vkalkuliranih v dosedanji padec + inflacijo, ki še potencira ta padec. Delnice praktično ne rabijo padat še bolj, ker ji inflacija manjša vrednost. Ne rečem, da ne bodo še padale, nimam kristalne krogle, pravim pa, da prav daleč verjetno ne bodo šle. Sam imam globalno precej razpršene sklade in cca 10% v zlatu, kakšnih 10% v kriptu (odvisno kateri dan pogledam:))) ter cca 15% v denarju. In na srečo precej lepe in stabilne prihodke, da si lahko privoščim še nadaljne padce. Bo pač penzija v 2024 namesto 2023.

kriptobog ::

user4683 je izjavil:

Jaz na grafu SP500 od 2018 do 2022 težko najdem korekcijo :) Ogromno teh bolečin je že vkalkuliranih v dosedanji padec + inflacijo, ki še potencira ta padec. Delnice praktično ne rabijo padat še bolj, ker ji inflacija manjša vrednost. Ne rečem, da ne bodo še padale, nimam kristalne krogle, pravim pa, da prav daleč verjetno ne bodo šle. Sam imam globalno precej razpršene sklade in cca 10% v zlatu, kakšnih 10% v kriptu (odvisno kateri dan pogledam:))) ter cca 15% v denarju. In na srečo precej lepe in stabilne prihodke, da si lahko privoščim še nadaljne padce. Bo pač penzija v 2024 namesto 2023.


Ko bo crash bodo sle kar precej nizje. To kar sedaj pada gre samo na realno valuacijo, ker to kar se je dogajalo z valuacijo v zadnjih 2 letih ni realno.

user4683 ::

Put your money where your mouth is, pravijo. Jaz sem razkril svoje pozicije in pogled, vi, ki napovedujete crash pa verjetno vsi shortate in imate neko končno vrednost na katero ste stavili?

Invictus ::

Vecina operira z 0 EUR investicije in bluzi ter pametuje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kriptobog ::

user4683 je izjavil:

Put your money where your mouth is, pravijo. Jaz sem razkril svoje pozicije in pogled, vi, ki napovedujete crash pa verjetno vsi shortate in imate neko končno vrednost na katero ste stavili?


Sem ze veckrat omenil v tej temi. Trenutno investicij nimam in imam vsa sredstva v $. Trenutno samo trgujem na dnevni bazi in cakam, da zacnem postopoma investirati nazaj, ko bo cas za to.

user4683 ::

Zakaj ne shortas in naredis lep plus, ce pa zgoraj pravis, da bo crash? Slisi se kot nekaj kar se bo zagotovo zgodilo :)

kriptobog ::

user4683 je izjavil:

Zakaj ne shortas in naredis lep plus, ce pa zgoraj pravis, da bo crash? Slisi se kot nekaj kar se bo zagotovo zgodilo :)


Daj se enkrat preberi kaj sem napisal. Aktivno trgujem na dnevni bazi. To vkljucuje long in short pozicije. Rabis se podnapise?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

user4683 ::

Se opravičujem, sem mislil, da imaš jajca na malo daljši rok shortati, glede na to, da praviš da bo crash.

Magic1 ::

user4683 je izjavil:

Zakaj ne shortas in naredis lep plus, ce pa zgoraj pravis, da bo crash? Slisi se kot nekaj kar se bo zagotovo zgodilo :)

Zato ker je vse loterija. Poglej Britance, rekordna inflacija, prejšnja ministrica najavi, da bodo printal. Čez par dni obrnejo ploščo, jo brcnejo čez vrata in rekordno dvignejo obrestno mero. Zdaj pa igraj na srečo, ko se obračajo kot palačinke neglede na realnost.
Magic

kriptobog ::

user4683 je izjavil:

Se opravičujem, sem mislil, da imaš jajca na malo daljši rok shortati, glede na to, da praviš da bo crash.


Trgujem na podlagi potrditev. Samo zato ker pricakujem crash ni se smiselno iti short long term. Nismo vsi gamblerji, kot vecina.

user4683 ::

Magic1 je izjavil:

user4683 je izjavil:

Zakaj ne shortas in naredis lep plus, ce pa zgoraj pravis, da bo crash? Slisi se kot nekaj kar se bo zagotovo zgodilo :)

Zato ker je vse loterija. Poglej Britance, rekordna inflacija, prejšnja ministrica najavi, da bodo printal. Čez par dni obrnejo ploščo, jo brcnejo čez vrata in rekordno dvignejo obrestno mero. Zdaj pa igraj na srečo, ko se obračajo kot palačinke neglede na realnost.

No, končno nekaj pametnega napisanega. Vse je loterija. Se strinjam :) Zato se grem pa razpršen DCA in poberem tako padce in rasti.

kriptobog je izjavil:

user4683 je izjavil:

Se opravičujem, sem mislil, da imaš jajca na malo daljši rok shortati, glede na to, da praviš da bo crash.


Trgujem na podlagi potrditev. Samo zato ker pricakujem crash ni se smiselno iti short long term. Nismo vsi gamblerji, kot vecina.

Aha, potem tisti tvoj "ko bo crash" v bistvu ni tako zelo stoprocentni "ko", ampak "če".

Magic1 ::

Crash bo tako ali drugače. Če hočejo zajezit inflacijo, je potreben crash. Če pa pustijo inflacijo, da bezlja 10%+ letno še naprej, bo pa druge vrste crash. Soft landing je trenutno že praktično 0%.
Magic

user4683 ::

No sej to sem napisal, da bo verjetno inflacija poskrbela, da se vrednosti delnic spravijo na "normalne" ravni. (Karikirano) dobrih 20% padca v delnicah, ki smo mu bili že priča in še 20% zaradi inflacij, pa smo že pri 40% korekciji. Zato pa pravim, da delnicam verjetno prav daleč ne bo treba več padati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

Malidelničar ::

Jaz dveh zadev ne razumem:

1) Ogromno ljudi govori, da se problematičnih zadev iz leta 2008 ni počistilo in bo zato huje. Sam osebno nisem videl, da bi bile kakšne underlying težave glede bančnega in finančnega sistema, ki se jih prvih nekaj let po krizi ni saniralo. Tudi če bo crash po mojem ne more biti sistemsko, ampak bo v stilu dot-com.

2) Veliko je glasov, da je bila vsa rast trgov po letu 2008 povsem umetna še posebej ko so šli nad ravnijo vrednosti iz vrha 2008. To je še bolj ekstremna pozicija od te, da smo imeli vse znake padanja že 2019 pa je potem COVID ustavil itd. Na tej osnovi naj bi videli vsaj 50% crash. Toda, po letu 2008 smo videli boom tehnoloških podjetij, vpeljavo konkretnih tehnologij, poslovnih modelov - zakaj naj bi bile ravno od dna 2009/2010 vse valuacije nerealne?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Magic1 ::

Problem je ker so šle evaluacije čez vse meje. Vse se je računalo, kot da bodo zadeve rasle z isto/večjo hitrostjo v neskončnost. Tesla vredna več kot vsi ostali skupaj?!? Potem imaš tech gigante, ki živijo večinsko od oglaševalskega denarja in da bo ta vir rasel eksponentno še naprej. Fb je ruknu že kolk letos? 60%? Tudi v industriji se je sanjalo na veliko, ker je bil free $$$. Problem je, če so se preveč ušteli v poslovanju, ni nujno več zadosti le manjši popravek, podjetje gre lahko hitro v propad.
Magic

dronyx ::

Po letu 2008 je sistem tak, da je praktično vse odvisno od centralne banke (Fed, ostali mu sledijo). Ko tiskajo denar in so obresti nizke vse raste, ko se tiskanje neha in se obresti višajo praktično vse pada. Po moje hujšega zloma ne bodo dopustili, saj se tiskarske stroje lahko spet takoj zažene in spusti obresti. Bolj verjetno se meni zdi, da bodo pustili dlje časa višjo inflacijo, pa verjetno pride čez čas na vrsto tudi debata, ali bi cilj inflacije dvignili na 4% iz 2%. Kakšen 20% dodaten padec delnic pa mislim da bo Fed še toleriral. Glede na buffet indikator so ameriške delnice še vedno 20% višje od dolgoročnega trenda.

FrRoSt ::

user4683 je izjavil:

Put your money where your mouth is, pravijo. Jaz sem razkril svoje pozicije in pogled, vi, ki napovedujete crash pa verjetno vsi shortate in imate neko končno vrednost na katero ste stavili?


Ker je to tudi moj prvi veliki moto, vlagam samo v domače delnice. Portfelj je prilagojen za vse razmere, tako krizne kot nekrizne, Morda bom še malo dokupil, še vedno ustvarjam nekaj malega prihrankov, se mi pa nikamor ne mudi. :)

Kripta se ne dotaknem niti s palico!! :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

FrRoSt ::

Malidelničar je izjavil:

Jaz dveh zadev ne razumem:

1) Ogromno ljudi govori, da se problematičnih zadev iz leta 2008 ni počistilo in bo zato huje. Sam osebno nisem videl, da bi bile kakšne underlying težave glede bančnega in finančnega sistema, ki se jih prvih nekaj let po krizi ni saniralo. Tudi če bo crash po mojem ne more biti sistemsko, ampak bo v stilu dot-com.

2) Veliko je glasov, da je bila vsa rast trgov po letu 2008 povsem umetna še posebej ko so šli nad ravnijo vrednosti iz vrha 2008. To je še bolj ekstremna pozicija od te, da smo imeli vse znake padanja že 2019 pa je potem COVID ustavil itd. Na tej osnovi naj bi videli vsaj 50% crash. Toda, po letu 2008 smo videli boom tehnoloških podjetij, vpeljavo konkretnih tehnologij, poslovnih modelov - zakaj naj bi bile ravno od dna 2009/2010 vse valuacije nerealne?


:))

Seveda so težave povsem sistemske, ali pa politične, če tako hočeš!!? To ti EKSPLICITNO (jasno) povedo tudi na koncu filma Velika Poteza (The Big Short)! Do te krize je prišlo zaradi prevelikega (preagresivnega) sproščanja v denarno maso QE in negativnih obrestnih mer CB!! Denar se sicer je porabljal, vendar premalo za pametne (praktične) stvari. Večina je šla v smeri lagodnega življenja. In zadevo bo težko popraviti, kar se že kaže, tako, kakor je težko zobno pasto spraviti ponovno nazaj v tubo! ;) Gre za ciklične, sistemske krize, ki so verjetno že kar v samem bistvu ujete in vpeljane v kapitalizem in naravo! Nekaj jih umre, izgubi, ostali se morajo prilagoditi novim razmeram, nekaj pa jih uspe in obogati.

V sloveniji še nismo šli čez vrh 2008. Se je pa to v tujini res namnožilo, kot kakšna rakava tvorba.
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Magic1 ::

dronyx je izjavil:

Po letu 2008 je sistem tak, da je praktično vse odvisno od centralne banke (Fed, ostali mu sledijo). Ko tiskajo denar in so obresti nizke vse raste, ko se tiskanje neha in se obresti višajo praktično vse pada. Po moje hujšega zloma ne bodo dopustili, saj se tiskarske stroje lahko spet takoj zažene in spusti obresti. Bolj verjetno se meni zdi, da bodo pustili dlje časa višjo inflacijo, pa verjetno pride čez čas na vrsto tudi debata, ali bi cilj inflacije dvignili na 4% iz 2%. Kakšen 20% dodaten padec delnic pa mislim da bo Fed še toleriral. Glede na buffet indikator so ameriške delnice še vedno 20% višje od dolgoročnega trenda.

Jaz vidim problem v tem, da je "10%" inflacija zelo zmasirana številka. Ali lahko kdo reče, da so se cene v zanjem letu v povprečju dvignile le za 10%?
Magic

kriptobog ::

user4683 je izjavil:

Magic1 je izjavil:

user4683 je izjavil:

Zakaj ne shortas in naredis lep plus, ce pa zgoraj pravis, da bo crash? Slisi se kot nekaj kar se bo zagotovo zgodilo :)

Zato ker je vse loterija. Poglej Britance, rekordna inflacija, prejšnja ministrica najavi, da bodo printal. Čez par dni obrnejo ploščo, jo brcnejo čez vrata in rekordno dvignejo obrestno mero. Zdaj pa igraj na srečo, ko se obračajo kot palačinke neglede na realnost.

No, končno nekaj pametnega napisanega. Vse je loterija. Se strinjam :) Zato se grem pa razpršen DCA in poberem tako padce in rasti.

kriptobog je izjavil:

user4683 je izjavil:

Se opravičujem, sem mislil, da imaš jajca na malo daljši rok shortati, glede na to, da praviš da bo crash.


Trgujem na podlagi potrditev. Samo zato ker pricakujem crash ni se smiselno iti short long term. Nismo vsi gamblerji, kot vecina.

Aha, potem tisti tvoj "ko bo crash" v bistvu ni tako zelo stoprocentni "ko", ampak "če".


Crash bo. Kdaj bo pa na zalost ne vem. Nimam se kristalne kugle. Ne pomeni zdaj, da imam vse svoje premozenje v $, ker vecino imam se vedno na trgovalnem racunu, da lahko trgujem, imam pa 200k$ na strani za investicije. Glede na situacijo in dogajanje se kriza bliza. Pocasi bom zacenjal kupovati kak index. ITak ne mislim vse fuknit naenkrat notri, ker kdaj je dno itak ne morem vedeti, zato ko bom zacel bom to razdelil na daljse obdobje in postopoma kupoval.

FrRoSt ::

dronyx je izjavil:

Po letu 2008 je sistem tak, da je praktično vse odvisno od centralne banke (Fed, ostali mu sledijo). Ko tiskajo denar in so obresti nizke vse raste, ko se tiskanje neha in se obresti višajo praktično vse pada. Po moje hujšega zloma ne bodo dopustili, saj se tiskarske stroje lahko spet takoj zažene in spusti obresti. Bolj verjetno se meni zdi, da bodo pustili dlje časa višjo inflacijo, pa verjetno pride čez čas na vrsto tudi debata, ali bi cilj inflacije dvignili na 4% iz 2%. Kakšen 20% dodaten padec delnic pa mislim da bo Fed še toleriral. Glede na buffet indikator so ameriške delnice še vedno 20% višje od dolgoročnega trenda.


:O:O:O

Kaj vam tukaj NI jasno!??? :O To NI NOBENA raketna znanost!!!! :|

V zlomu smo že!! Ravnovesje se je podrlo, če povem še drugače, kupna moč bo morala pasti!! Lahko sicer teoretiziramo in filozofiramo, kako povečati produktivnost, vendar bo kupna moč padla!! In šele to bo zacelilo rane in zlom. Kupna moč pa lahko pade na 1000 in 1 način!! Jaz ti bom povedal samo za tisti 1 način. Svoje želje (stanovanje, potovanje okoli sveta, karkoli drugega,...) si boš moral, vsaj statistična večin, preložiti, odložiti! To bodo naredili in stimulirali tudi tako, da boš imel dejanske pribitke obresti, če povem še drugače, šparanje in varčevanje bo ponovno postalo moderno in nekoliko bolj dobičkonosno, kot pred leti, ko so bile om negativne! Ostalih 1000 načinov za zmanjšanje kupne moči si pa napišite sami. ;)

Ne verjamite v pravljice, ki vam jih pripovedujejo in ne poslušajte ptičjega petja, vključno z Golobčkovim, ki je menda izjavil, da Butale ne bodo prišle v krizo! ;)

Realisti napovedujejo, da bomo iz krize (recesije) prišli šele poleti leta 2024! Se pravi, zadeva bi se lahko začela popravljati, tudi na finančnih trgih, šele pomladi ali jeseni naslednje leto, se pravi 2023! Takrat bodo (verjetno) pognali prvi zvončki in trobentice! ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

FrRoSt ::

kriptobog je izjavil:

user4683 je izjavil:

Magic1 je izjavil:

user4683 je izjavil:

Zakaj ne shortas in naredis lep plus, ce pa zgoraj pravis, da bo crash? Slisi se kot nekaj kar se bo zagotovo zgodilo :)

Zato ker je vse loterija. Poglej Britance, rekordna inflacija, prejšnja ministrica najavi, da bodo printal. Čez par dni obrnejo ploščo, jo brcnejo čez vrata in rekordno dvignejo obrestno mero. Zdaj pa igraj na srečo, ko se obračajo kot palačinke neglede na realnost.

No, končno nekaj pametnega napisanega. Vse je loterija. Se strinjam :) Zato se grem pa razpršen DCA in poberem tako padce in rasti.

kriptobog je izjavil:

user4683 je izjavil:

Se opravičujem, sem mislil, da imaš jajca na malo daljši rok shortati, glede na to, da praviš da bo crash.


Trgujem na podlagi potrditev. Samo zato ker pricakujem crash ni se smiselno iti short long term. Nismo vsi gamblerji, kot vecina.

Aha, potem tisti tvoj "ko bo crash" v bistvu ni tako zelo stoprocentni "ko", ampak "če".


Crash bo. Kdaj bo pa na zalost ne vem. Nimam se kristalne kugle. Ne pomeni zdaj, da imam vse svoje premozenje v $, ker vecino imam se vedno na trgovalnem racunu, da lahko trgujem, imam pa 200k$ na strani za investicije. Glede na situacijo in dogajanje se kriza bliza. Pocasi bom zacenjal kupovati kak index. ITak ne mislim vse fuknit naenkrat notri, ker kdaj je dno itak ne morem vedeti, zato ko bom zacel bom to razdelil na daljse obdobje in postopoma kupoval.


Index sam po sebi nič ne rešuje! ;) To je samo statistika! To, da so najboljši, največji, .... še nič ne pomeni samo po sebi. Pomeni samo to, da ne boš imel maximalnih izgub in tudi maximalnih dobičkov ne. Gibal, se pravi: plaval boš z večino ostalih. Včasih malo bolj, včasih malo manj. ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

kriptobog ::

FrRoSt je izjavil:

kriptobog je izjavil:

user4683 je izjavil:

Magic1 je izjavil:

user4683 je izjavil:

Zakaj ne shortas in naredis lep plus, ce pa zgoraj pravis, da bo crash? Slisi se kot nekaj kar se bo zagotovo zgodilo :)

Zato ker je vse loterija. Poglej Britance, rekordna inflacija, prejšnja ministrica najavi, da bodo printal. Čez par dni obrnejo ploščo, jo brcnejo čez vrata in rekordno dvignejo obrestno mero. Zdaj pa igraj na srečo, ko se obračajo kot palačinke neglede na realnost.

No, končno nekaj pametnega napisanega. Vse je loterija. Se strinjam :) Zato se grem pa razpršen DCA in poberem tako padce in rasti.

kriptobog je izjavil:

user4683 je izjavil:

Se opravičujem, sem mislil, da imaš jajca na malo daljši rok shortati, glede na to, da praviš da bo crash.


Trgujem na podlagi potrditev. Samo zato ker pricakujem crash ni se smiselno iti short long term. Nismo vsi gamblerji, kot vecina.

Aha, potem tisti tvoj "ko bo crash" v bistvu ni tako zelo stoprocentni "ko", ampak "če".


Crash bo. Kdaj bo pa na zalost ne vem. Nimam se kristalne kugle. Ne pomeni zdaj, da imam vse svoje premozenje v $, ker vecino imam se vedno na trgovalnem racunu, da lahko trgujem, imam pa 200k$ na strani za investicije. Glede na situacijo in dogajanje se kriza bliza. Pocasi bom zacenjal kupovati kak index. ITak ne mislim vse fuknit naenkrat notri, ker kdaj je dno itak ne morem vedeti, zato ko bom zacel bom to razdelil na daljse obdobje in postopoma kupoval.


Index sam po sebi nič ne rešuje! ;) To je samo statistika! To, da so najboljši, največji, .... še nič ne pomeni samo po sebi. Pomeni samo to, da ne boš imel maximalnih izgub in tudi maximalnih dobičkov ne. Gibal, se pravi: plaval boš z večino ostalih. Včasih malo bolj, včasih malo manj. ;)


Kar je dovolj in bolje kot puscati na banki. Glavni prihodek mi je itak day trading.

FrRoSt ::

kriptobog je izjavil:


Kar je dovolj in bolje kot puscati na banki. Glavni prihodek mi je itak day trading.


Vsekakor! To je odlična naložba, še posebno, če se ukvarjaš z dnevnim trgovanjem. :)

Hotel sem smo povedati, da ti indeksni skladi niso neko suho zlato, ampak samo vožnja v glavnini in tudi v glavnini se lahko pripeti kaj neprijetnega. Kak padec. In potem še malo nasankajo tisti, ki se mu ne morejo izogniti. Morda se bo celo izkazalo, da kakšna kakšna banalna zadeve celo boljša. Morda celo nakup zlata!? 8-) Samo za enkrat ne kaže tako in še ne verjamem v to. ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.
««
28 / 28
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Snowden postal ruski državljan (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / NWO
18714669 (8533) l0g1t3ch

Sankcije proti Rusiji in učinki za Evropo (energenti) (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
59851816 (39949) starfotr

Konec dobave ruskega plina ali ko pustimo vladati ženski (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
899445 (8249) Griffin R500

Kakšne opcije ima Rusija da nam zagreni življenje? (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Loža
2490193938 (120647) endelin
»

Priprave na predčasno priključitev Ukrajine v evropsko električno omrežje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
17824098 (15793) Mr.B

Več podobnih tem