» »

Nova finančna kriza na obzorju

Nova finančna kriza na obzorju

Temo vidijo: vsi
««
7 / 28
»»

FrRoSt ::

kow je izjavil:

FrRoSt je izjavil:


PRVI KORAK:
Da bomo mi kupili dražji plin!?? To razumeš!??


Ne razumem. Bos moral razloziti.


:)):)):))

Bojim se, da je to izven moje moči in mojega dometa!! :(

Se boš moral na kakšnega drugega obrnit!? :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

enemon ::

Frost obvlada kvantno ekonomijo, zato ga nihče ne razume. 8-)

kow ::

Najbolje, da mi pokazeta izracun, po kaksni logiki Rusi dobijo vec prihodkov od plina, ce nemci kupijo vec ameriskega/norveska/whatever plina. Bolj obracam stevilke, tezje razumem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

fikus_ ::

Ne trudi se, ti bo nekaj malega skurilo! :|
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kow ::

A pol izracuna ne bo? :))

Mr.B je izjavil:


Najdi mi pet člankov različnih virov ki bodo trdili da so Ruska energetska podjetja letos zabeležila enormne izpade profita, in jih mora kot v EU državah reševati pred bankrotom..


Kje pa sem trdil, da bodo bankrotirali? Saj verjetno imajo tudi kaj na racunu ali so vse zagonili oligarhi? Drzava jih bo pa morala seveda resevati preko naftnih prihodkov, ce plina res ne bodo izvazali v evropo. To je dejstvo. Druga varianta so mnozicna odpuscanja oz. zmanjsevanje stroskov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

redtech ::

Mogoče nimaš številk, Azija je dražje plačevela za plin, kot Evropa.

Sedaj je cena x20, x30 sepravi lahko v enem letu skasirajo za 20-30 let v naprej (kredit) od nas...

EU pa izgleda nekako takole, karikatura:

Pred pekarno je 10 klošarjev, ki so uvedli sankcije na brezplačni kruh, ki so ga dobivali iz te pekarne. 1 klošar pa med njimi ni pravi, ker ima voziček in notri kruh po 10 EUR :)

kow ::

Cakaj, Azijcem prodajajo po spot ceni v angliji oz. na nizozemskem? Dobavljajo pa po bozickovih plinovodih? redtech, pa ti si na nekih drogah spet.
Mi pokazes izracun? Sej ves, kolicina * cena, nekaj v tem smislu.

Najbolj me je nasmejal ta reutersov naslov:

https://www.reuters.com/world/asia-paci...

Dobro so jih kitajci nategnili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mr.B ::

kow je izjavil:

A pol izracuna ne bo? :))

Mr.B je izjavil:


Najdi mi pet člankov različnih virov ki bodo trdili da so Ruska energetska podjetja letos zabeležila enormne izpade profita, in jih mora kot v EU državah reševati pred bankrotom..


Kje pa sem trdil, da bodo bankrotirali? Saj verjetno imajo tudi kaj na racunu ali so vse zagonili oligarhi? Drzava jih bo pa morala seveda resevati preko naftnih prihodkov, ce plina res ne bodo izvazali v evropo. To je dejstvo. Druga varianta so mnozicna odpuscanja oz. zmanjsevanje stroskov.

Kaj spokaj se v Ukrajinko temo in torsi oslarije.
Ko bos pa nasel vire da ruski energetski konzerni, samo što niso propadli, pa se oglasi. Ker trenutno vsi ZAHODNI mediji pisejo nasportno kot META plačane kampanije, ki je zate z 80 znaki naslova ter 200 znakov besedila z vsetim naslovom vse kar tvoj razum se sposoben konzumirati.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

kow je izjavil:

Cakaj, Azijcem prodajajo po spot ceni v angliji oz. na nizozemskem? Dobavljajo pa po bozickovih plinovodih? redtech, pa ti si na nekih drogah spet.
Mi pokazes izracun? Sej ves, kolicina * cena, nekaj v tem smislu.

Najbolj me je nasmejal ta reutersov naslov:

https://www.reuters.com/world/asia-paci...

Dobro so jih kitajci nategnili.

Kretenizem od kretenizma. Dejte Admini prosim meta informirana odstraniti iz teme. Spokaj se v Ukrajisko temo, tam boš med enakimi.,

ČE bi imel malo mozka bi ugotovil sledeče :
1. Kitajska ne bo trgovala v $, kar je problem za Ameriko, ker se temu obračajo hrbet tudi trgovanje z SA in Indijo. Reče soft Fakič.
2. Kitajska bo Rusiji dala €. ŠE 1x razmisli, kitajska bo Rusiji dala €.
3. Evropa mora pa plin kupovati v Rubljih (kakorkoli to v celofan zavijaš to zgodbo).
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FrRoSt ::

enemon je izjavil:

Frost obvlada kvantno ekonomijo, zato ga nihče ne razume. 8-)


Kakšna KRIZA!?? 8-)

To bo samo manjša korekcija!! ;)

Kriza bo, ko bodo drva dva bni v vodi namakali, da bodo dlje gorela! :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

TezkoDihanje ::

Mr.B je izjavil:


1. Kitajska ne bo trgovala v $, kar je problem za Ameriko


HAHA, kera bedarija.. naprej niti bral ne bom.

A je treba res na vsakem koraku kazat svoje zagrenjenost in razočaranje nad lajfom?

Fritz ::

Takšnih zapisov je na TW čedalje več:
An update from #Finland .

Electricity suppliers are increasing their prices 10-12 -fold, for now. Small businesses are already collapsing and households and larger corporations are likely to follow in the coming months.
https://twitter.com/mtmalinen/status/15...

Lahko pa EU komisija in posamezne EU države zadeve rešijo z regulacijo in varčevalnimi ukrepi. Vsaj do neke mere. Če hočejo.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

nirburu ::

To je mana iz neba za naše overlorde. Končno imajo tehtno opravičilo tlačiti dol svoje ljudstvo in uvesti nov sistem.
Kdor misli, da bomo po temu nazaj šli business as usual se moti.
Ursula je že rekla, da bo treba reševati to krizo na zeleni način. Kar pomeni poceni panele s kitajske, ki ne bodo dobavljivi.
Morda pa je mislila z zeleno travo, ki eventuelno prerase grob plebsa.

redtech ::

Saudi Prince Says Oil's Disconnect May Force OPEC+ Action

Saudi Arabian Energy Minister Prince Abdulaziz bin Salman said "extreme" volatility and lack of liquidity mean the futures market is increasingly disconnected from fundamentals and OPEC+ may be forced to cut production.

"The paper and physical markets have become increasingly more disconnected," he said in response to written questions from Bloomberg News.

https://www.bloomberg.com/news/articles...

Saudijci lahko pokažajo, koliko je nafta zares vredna. Mogoče postane še bolj še zanimivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

nirburu ::

Kdorkoli zmaga, mi zgubimo.

fur80 ::

nirburu je izjavil:

Kdorkoli zmaga, mi zgubimo.


Zakaj? Vprašaj ljudi koliko so potovali in s čim so se greli pred letom 1991 v Sloveniji? ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

nirburu ::

Ja ok.
Ampak baje napredek al neki so mi rekli, pa sem zgleda narobe razumel.

tikitoki ::

Fritz je izjavil:

Takšnih zapisov je na TW čedalje več:
An update from #Finland .

Electricity suppliers are increasing their prices 10-12 -fold, for now. Small businesses are already collapsing and households and larger corporations are likely to follow in the coming months.
https://twitter.com/mtmalinen/status/15...

Lahko pa EU komisija in posamezne EU države zadeve rešijo z regulacijo in varčevalnimi ukrepi. Vsaj do neke mere. Če hočejo.


Ocitno dobavitelji elektrike stranke na suho nategujejo. Nikjer ni pomankanja, ki bi opravicilo 10x visje cene. Ociten primer zasluzkarstca, kjer bi morala drzava nategunom stopiti na prste in jih tko oglobiti, da bi sli odgovorni na kant.

fur80 ::

nirburu je izjavil:

Ja ok.
Ampak baje napredek al neki so mi rekli, pa sem zgleda narobe razumel.


Bi bilo lepo, da bi nam predstavili najslabši možni scenarij, ki se lahko zgodi (ne mislim tu jederske) in ga primerjat z letom 1990, pa da vidimo ali smo kaj naredili v 30-ih letih.

tikitoki je izjavil:

Fritz je izjavil:

Takšnih zapisov je na TW čedalje več:
An update from #Finland .

Electricity suppliers are increasing their prices 10-12 -fold, for now. Small businesses are already collapsing and households and larger corporations are likely to follow in the coming months.
https://twitter.com/mtmalinen/status/15...

Lahko pa EU komisija in posamezne EU države zadeve rešijo z regulacijo in varčevalnimi ukrepi. Vsaj do neke mere. Če hočejo.


Ocitno dobavitelji elektrike stranke na suho nategujejo. Nikjer ni pomankanja, ki bi opravicilo 10x visje cene. Ociten primer zasluzkarstca, kjer bi morala drzava nategunom stopiti na prste in jih tko oglobiti, da bi sli odgovorni na kant.


Če so v kriptu lahko so si rekli, zakaj pa ne še pri energiji! Plačamo tak vse! :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

fur80 ::

Kaj naredit, če te bo gledanje TV-ja na mesec stalo za 1000€ elektrike na svojem 200€ vrednem TV-ju. Se potem splača iti v Kino?

WizzardOfOZ ::

fur80 je izjavil:

Kaj naredit, če te bo gledanje TV-ja na mesec stalo za 1000€ elektrike na svojem 200€ vrednem TV-ju. Se potem splača iti v Kino?

se, sploh če bo kino ogrevan bolj kot tvoje stanovanje. :))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

fur80 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

fur80 je izjavil:

Kaj naredit, če te bo gledanje TV-ja na mesec stalo za 1000€ elektrike na svojem 200€ vrednem TV-ju. Se potem splača iti v Kino?

se, sploh če bo kino ogrevan bolj kot tvoje stanovanje. :))


Se strinjam? Lahko tudi tako, zakaj bi dal 40 000€ za gretje čez zimo, če lahko grem za 10 000 v hotel in sem tam na 30 stopinjah v hotelu?

Fritz ::

tikitoki je izjavil:


Ocitno dobavitelji elektrike stranke na suho nategujejo. Nikjer ni pomankanja, ki bi opravicilo 10x visje cene. Ociten primer zasluzkarstca, kjer bi morala drzava nategunom stopiti na prste in jih tko oglobiti, da bi sli odgovorni na kant.

Itaq, ampak free market pa to.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Yohan del Sud ::




Mogoče kaj pomaga.
www.strancar.com

WizzardOfOZ ::

fur80 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

fur80 je izjavil:

Kaj naredit, če te bo gledanje TV-ja na mesec stalo za 1000€ elektrike na svojem 200€ vrednem TV-ju. Se potem splača iti v Kino?

se, sploh če bo kino ogrevan bolj kot tvoje stanovanje. :))


Se strinjam? Lahko tudi tako, zakaj bi dal 40 000€ za gretje čez zimo, če lahko grem za 10 000 v hotel in sem tam na 30 stopinjah v hotelu?


19 stopinjah. Pozimi max 19, poleti min 25. :))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

cias ::

Kaj zdaj to, a bomo bojkotirali al smo nacij fašistični genocidni manijaki ki podpirajo Putina?

China Is Aggressively Reselling Russian Gas To Europe

fikus_ ::

To je pokončna drža EU in mnogih tukaj na forumu po sistemu iz enega žepa okrog riti (vmes se nekaj zgubi) v drugi žep, na koncu pa srečni, da sploh kaj pride na cilj.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

TezkoDihanje ::

fikus_ je izjavil:

To je pokončna drža EU in mnogih tukaj na forumu po sistemu iz enega žepa okrog riti (vmes se nekaj zgubi) v drugi žep, na koncu pa srečni, da sploh kaj pride na cilj.


Bolj je vprašanje (če je sploh to res, kar piše Zerohedge) zakaj se tukaj eni insti rusofili demantirate. Po eni strani hočete, da kupujemo nafto od Rusije (ker kao energetska kriza), po drugi strani pa obsojate Evropo, če taisto nafro kupi od drugega (nafto, ki jo je Rusija prodala s precejšnim discountom).

Kaj hočete sploh povedat?? 8-O

mimogrede:

Gospodarstvo sporoča Golobu: Vemo, kakšna je "poštena" cena elektrike v Sloveniji
"V Sloveniji proizvedemo od 80 do 85 odstotkov elektrike, ki jo porabimo, in ta elektrika je v 95 odstotkih proizvedena v družbah, katerih lastnik je država, ki obvladuje tako skupščine družb, nadzorne svete kot uprave ter seveda regulativno okolje. Za vso to elektriko vemo, kakšna je 'poštena' cena," so v komentarju predloga zakona o pomoči gospodarstvu zaradi visokih povišanj cen električne energije in zemeljskega plina zapisali na Gospodarski zbornici Slovenije.

fikus_ ::

Nikjer ne pišem in pravim, da moramo energente kupovat od RU, samo opominjam na dvoličnost EU špitzenkandidatov z Urško na čelu.

Glede % proizvedene elektrike v SLO, navajaš podatke, ki ustrezajo tvoji agendi. Saj povprečno držijo, ampak letos ne - suša, poleg tega je trg elektrike skupen EU trg in da bo šlamastika še večja vezan na ceno najdražjega energenta, to je letos plin.

Tako da milo rečeno zavajaš, ali celo lažeš.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Mato989 ::

fikus_ je izjavil:

Nikjer ne pišem in pravim, da moramo energente kupovat od RU, samo opominjam na dvoličnost EU špitzenkandidatov z Urško na čelu.

Glede % proizvedene elektire v SLO, navajaš podatke, ki ustrezajo tvoji agendi. TSaj povprečno držijo, ampak letos ne - suša, poleg tega je trg elektrike skupen EU trg in da bo šlamastika še večja vezan na ceno najdražjega energenta, to je letos plin.

Tako da milo rečeno zavajaš, ali celo lažeš.



Saj dvoličnost EU in nasploh Zahoda je več kot očitna že vrsto let, pri Rusiji se je samo razgalila do konca.

1. Smo bili proti Krimu, hkrati smo dovoljevali odcepitev Kosova.... in hkrati smo proti odcepitev Katalonije... kako zanimivo in dvolično kajne? =)

2. Smo proti Ruski agresiji in jih bojkotiramo sankcioniramo, hkrati pa ne počnemo enako Savdijcem barbarskim in Izraelu v Palestini... tam je to OK!!! Urška nič ne čivka

3. Smo bili proti intervencijam hkrati pa nismo nabili sankcij USA ko so brez ZNja napadli Irak...

Skratka Evropa je gnilo dvolična in nedosledna... žal in to me strašansko jezi in zato sem proti vsem sankcijam ampak naj enkrat že voditelji začnejo delat v KORIST (finančno( državljanov EUja ne pa Američanov.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

cias ::

Mato989 je izjavil:


Saj dvoličnost EU in nasploh Zahoda je več kot očitna že vrsto let, pri Rusiji se je samo razgalila do konca.



BDS fruitless as Slovenian supermarket brings back Israeli produce
Country’s largest chain cancels reported boycott two days after removing produce from shelves

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:




Saj dvoličnost EU in nasploh Zahoda je več kot očitna že vrsto let, pri Rusiji se je samo razgalila do konca.

1. Smo bili proti Krimu, hkrati smo dovoljevali odcepitev Kosova.... in hkrati smo proti odcepitev Katalonije... kako zanimivo in dvolično kajne? =)


So kar velike razlike, zacensi v tem kaj je kdo kje imel na referendumu na izbiro. Na krimu ali Rusija ali neodvisna drzava. Bili pa so pod ruskim vojaskim nadzorom, status quo menda ni bil izbira. Vodje pa nisko iskali neodvisnosti ampak prikljucitev Rusiji. Take ozemljeske teznje lahko Rusija opravici samo takim, kot si ti, ker enostavno ne poznate razlik in sklepate na minimalnem setu podatkov.

Mato989 je izjavil:




2. Smo proti Ruski agresiji in jih bojkotiramo sankcioniramo, hkrati pa ne počnemo enako Savdijcem barbarskim in Izraelu v Palestini... tam je to OK!!! Urška nič ne čivka


Katera Urska ne civka? Jaz imam za sabo se iz casa studija ohoho okroglih miz na te teme. Poleg tega verjetno tezko razumes, da nismo sposobni biti povsod kakor so ZDA, ko pa je vojna na nasi celini, z drzavo, ki je pravkar zacela iti svobodo po zahodno ali drugace najboljse kar trenutno imamo na planetu, pa je zgodba drugacna.

Mato989 je izjavil:




3. Smo bili proti intervencijam hkrati pa nismo nabili sankcij USA ko so brez ZNja napadli Irak...


Je pa ena velika razlika in tukaj je razlog zakaj se boriti za svobodo kakor jo poznamo. Irak je naceloma bil moralna napaka. Ko gledamo kako je v praksi sedaj pa drago darilo za Iracane. Glavna razlika pa je, da lahko jaz in ti tole kritizirama. Kritiziraj napako Rusije v Rusiji in se vidimo za 15 let v brutalnem zaporu. Proti temu se dejansko danes borimo, nas sistem proti diktaturi.

Mato989 je izjavil:




Skratka Evropa je gnilo dvolična in nedosledna... žal in to me strašansko jezi in zato sem proti vsem sankcijam ampak naj enkrat že voditelji začnejo delat v KORIST (finančno( državljanov EUja ne pa Američanov.


Evropa smo mi vsi, od napak smo se naucili, lahko jih vrzemo politikom pod nos. Kar se tice financne koristi, pa je bolj kot ne tako, da je imas na tem planetu najvecjo od ZDA. Smo pa v EU kar lepo igrali z vsemi kartami, ceprav je ZDA slo v nos. Z Rusijo je bila vedno vecja povezava, do take tocke, da vidis kako smo od nje odvisni. To pomeni zaupanje. S Kitajsko smo pravtako sli deloma po svoje, vzpostavljali svoj kanale, recimo morda najbolj zanimiv megaprojekt:

Belt and Road Initiative @ Wikipedia

Mi res ni jasno, kako lahko razmisljas tako poenostavljeno, da mislis, da karkoli gre cez noc. Vse je nek proces, ki ima vzpone in padce in dokler se Putinu ni strgalo so zadeve dejansko sle v smer, ki se ti dopade, samo ti tega ne razumes, ker mislis, da je za to potrebno 1h 23min in 5s(sarkazem). Gledati samo negativne odseke in ignorirati ogromne premike v drugo smer pac kaze, da te je izjemno lahko zmanipulirati po principu confirmation biasa.

Mato989 ::

So kar velike razlike, zacensi v tem kaj je kdo kje imel na referendumu na izbiro. Na krimu ali Rusija ali neodvisna drzava. Bili pa so pod ruskim vojaskim nadzorom, status quo menda ni bil izbira. Vodje pa nisko iskali neodvisnosti ampak prikljucitev Rusiji. Take ozemljeske teznje lahko Rusija opravici samo takim, kot si ti, ker enostavno ne poznate razlik in sklepate na minimalnem setu podatkov.


Kakšnih razlik ne poznamo? Krim je čisto nekaj tretjega spet, ampak bistveno je to, da se je Kosovo lahko odcepili brez ustavne pravice in smo to podprli, pri Krimu ali pa pri Donbasu ipd. pa smo temu nasprotovali... tu je osnovna težava, dvoličnost.

Katera Urska ne civka? Jaz imam za sabo se iz casa studija ohoho okroglih miz na te teme. Poleg tega verjetno tezko razumes, da nismo sposobni biti povsod kakor so ZDA, ko pa je vojna na nasi celini, z drzavo, ki je pravkar zacela iti svobodo po zahodno ali drugace najboljse kar trenutno imamo na planetu, pa je zgodba drugacna.


Poglej, zadeva je zelo preprosta... Savdska Barabija je v Jemnu klala (in verjetno še) nedolžne ljudi, pa smo z njo trgovali naprej... Izrael kolje nedolžna (bolj ali manj) Palestince, ki so bili tam pred Izraelci pa trgujemo z njimi naprej, torej kje so te famozne sankcije za 2 državi ki počneta praktično IDENTIČNO kot Rusija...

In mimogrede:

Distance from Russia to Slovenia is 5,666 kilometers. This air travel distance is equal to 3,521 miles. The air travel (bird fly) shortest distance between Russia and Slovenia is 5,666 km= 3,521 miles.


The calculation of flight time is based on the straight line distance from Slovenia to Israel ("as the crow flies"), which is about 1,455 miles or 2 341 kilometers.


Izrael je Sloveniji bližje kot "zlobna" Rusija =)

Je pa ena velika razlika in tukaj je razlog zakaj se boriti za svobodo kakor jo poznamo. Irak je naceloma bil moralna napaka. Ko gledamo kako je v praksi sedaj pa drago darilo za Iracane. Glavna razlika pa je, da lahko jaz in ti tole kritizirama. Kritiziraj napako Rusije v Rusiji in se vidimo za 15 let v brutalnem zaporu. Proti temu se dejansko danes borimo, nas sistem proti diktaturi.


Super, lahko kritizirava, spremenit pa ne moreva nič oz. toliko kot v Rusiji... oboje je skrajno bedno, če je eno za odtenek bolje kot drugo ne pomeni da ni skrajno bedno oboje.

Kaj pa je bilo z Libijo? Tam smo dobili kvazi mandat... rezultat? Spet vmešavanje v drugo državo NA DRUGEM KONTINENTU in posledica? država je danes na slabšem kot pod Gaddafijem... res legendarno reševanje. Da niti ne začnemo o Afganistanu...

Kot pravim, mene ne moti da drkamo Ruse, ampak dajmo bit konsistenčni in enako skenslat in dat sankcije tudi ostalim državam katere počenjajo enake svinjarije v tem času...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Fritz ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:




Saj dvoličnost EU in nasploh Zahoda je več kot očitna že vrsto let, pri Rusiji se je samo razgalila do konca.

1. Smo bili proti Krimu, hkrati smo dovoljevali odcepitev Kosova.... in hkrati smo proti odcepitev Katalonije... kako zanimivo in dvolično kajne? =)


So kar velike razlike, zacensi v tem kaj je kdo kje imel na referendumu na izbiro. Na krimu ali Rusija ali neodvisna drzava. Bili pa so pod ruskim vojaskim nadzorom, status quo menda ni bil izbira. Vodje pa nisko iskali neodvisnosti ampak prikljucitev Rusiji. Take ozemljeske teznje lahko Rusija opravici samo takim, kot si ti, ker enostavno ne poznate razlik in sklepate na minimalnem setu podatkov.

Mato989 je izjavil:




2. Smo proti Ruski agresiji in jih bojkotiramo sankcioniramo, hkrati pa ne počnemo enako Savdijcem barbarskim in Izraelu v Palestini... tam je to OK!!! Urška nič ne čivka


Katera Urska ne civka? Jaz imam za sabo se iz casa studija ohoho okroglih miz na te teme. Poleg tega verjetno tezko razumes, da nismo sposobni biti povsod kakor so ZDA, ko pa je vojna na nasi celini, z drzavo, ki je pravkar zacela iti svobodo po zahodno ali drugace najboljse kar trenutno imamo na planetu, pa je zgodba drugacna.

Mato989 je izjavil:




3. Smo bili proti intervencijam hkrati pa nismo nabili sankcij USA ko so brez ZNja napadli Irak...


Je pa ena velika razlika in tukaj je razlog zakaj se boriti za svobodo kakor jo poznamo. Irak je naceloma bil moralna napaka. Ko gledamo kako je v praksi sedaj pa drago darilo za Iracane. Glavna razlika pa je, da lahko jaz in ti tole kritizirama. Kritiziraj napako Rusije v Rusiji in se vidimo za 15 let v brutalnem zaporu. Proti temu se dejansko danes borimo, nas sistem proti diktaturi.

Mato989 je izjavil:




Skratka Evropa je gnilo dvolična in nedosledna... žal in to me strašansko jezi in zato sem proti vsem sankcijam ampak naj enkrat že voditelji začnejo delat v KORIST (finančno( državljanov EUja ne pa Američanov.


Evropa smo mi vsi, od napak smo se naucili, lahko jih vrzemo politikom pod nos. Kar se tice financne koristi, pa je bolj kot ne tako, da je imas na tem planetu najvecjo od ZDA. Smo pa v EU kar lepo igrali z vsemi kartami, ceprav je ZDA slo v nos. Z Rusijo je bila vedno vecja povezava, do take tocke, da vidis kako smo od nje odvisni. To pomeni zaupanje. S Kitajsko smo pravtako sli deloma po svoje, vzpostavljali svoj kanale, recimo morda najbolj zanimiv megaprojekt:

Belt and Road Initiative @ Wikipedia

Mi res ni jasno, kako lahko razmisljas tako poenostavljeno, da mislis, da karkoli gre cez noc. Vse je nek proces, ki ima vzpone in padce in dokler se Putinu ni strgalo so zadeve dejansko sle v smer, ki se ti dopade, samo ti tega ne razumes, ker mislis, da je za to potrebno 1h 23min in 5s(sarkazem). Gledati samo negativne odseke in ignorirati ogromne premike v drugo smer pac kaze, da te je izjemno lahko zmanipulirati po principu confirmation biasa.

Ad 1
Si bil kdaj na Kosovu? Kosovskih zastav ne vidiš, so pa povsod zastave R. Albanije. Jasno je, kaj je končni cilj odcepitve ob tem, da jih je Albanija med spopadom vojaško podpirala in jim nudila ognjeno podporo za napade na cilje ob albanski meji. Drugače pa je tudi na Krimu bil referendum, tako leta 1991 kot leta 2014 in obakrat so v veliki večini glasovali za priključitev Rusiji.

Ad 2
Ursula von der Leyen ne samo da ne obsoja izraelskega apartheida temveč ga med obiski odločno podpira in pri njih lobira, da bi postali nov oskrbovalec EU z ukradenim palestinskim plinom.
https://www.ndtv.com/world-news/europea...
Mato je pravilno nakazal na hipokrizijo EU, ki zahodne agresije podpira ali pa ob njih molči, sedaj se pa dela za moralnega arbitra. Tiste tvoje okrogle mize so Palestincem, Yemencem, Iračanom, Sirijcem in Libijcem pomagale, kako že? Ali ste razpravljali o tem, da bi bilo treba Iračanom poslati orožje, ko so jih ZDA nelegalno in kriminalno napadle in okupirale leta 2003?

Ad 3
Med napadom ZDA na Irak in napadom Rusije na Ukrajino ni po mednarodnem pravu prav nobene razlike, gre za nelegalen in kriminalen napad na suvereno državo.
Irak ni bil "načeloma moralna napaka" kot ti praviš ampak je bil čista svinjarija, ki je uničila državo in regijo, saj je Islamska država neposredna posledica vojne v Iraku. Seveda ni bil samo Irak, sledile so Afganistan, Libija in Sirija, skoraj Iran, ki je še vedno odprt. Pa kopica drugih držav, kjer ZDA niso napadle s celo armado ampak so pobijale samo z brezpilotniki. Ne gre za anomalijo temveč za modus operandi ZDA. V Ukrajini, ki je bila pred vojno skorumpirana in nedemokratična vzhodnoevropska greznica ne branimo nobenih 'naših' vrednot razen vrednot kapitalizma. Ukrajina je vazalna država ZDA, ki jo ZDA izkoriščajo za izčrpavanje Rusije, ne glede na ceno, ki jo bosta za to plačali Ukrajina in do ZDA vazalna EU (z izjemo Madžarske).

Matotova vprašanja so relevantna medtem ko so tvoji odgovori navadne puhlice in zavajanja.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



Kakšnih razlik ne poznamo? Krim je čisto nekaj tretjega spet, ampak bistveno je to, da se je Kosovo lahko odcepili brez ustavne pravice in smo to podprli, pri Krimu ali pa pri Donbasu ipd. pa smo temu nasprotovali... tu je osnovna težava, dvoličnost.


Aja, ti pravis, da je vazen samo del odcepili. Ah sedaj pa si pomiril ves svet. Ni vazno kdo in kako te v to prisili, med cem se odlocoas itn. vazen je del, da so se odcepili? Krim je imel referendum pod vojaskim nadzorom, na izbiro pa niti ni bilo, da ostane pod Ukrajino. Potem pa se poglej koliko je bilo tam naseljenih Tatarov in kaksen je bil na koncu rezultat. Morda ti utegne kaj biti cudno in morda utegner posumit, da je to bil zgolj in samo landgrab Rusije in nic drugega. Potem pa poglej strukturo na Kosovu, med cem so se odlocali, koliko tujih vojsk se je s puskami potikalo po mestih itn. Ampak ti vidis odecepil, odcepil, vse enako. Omejenost brez primere.

Mato989 je izjavil:



Poglej, zadeva je zelo preprosta... Savdska Barabija je v Jemnu klala (in verjetno še) nedolžne ljudi, pa smo z njo trgovali naprej... Izrael kolje nedolžna (bolj ali manj) Palestince, ki so bili tam pred Izraelci pa trgujemo z njimi naprej, torej kje so te famozne sankcije za 2 državi ki počneta praktično IDENTIČNO kot Rusija...


Ni identicno. To je kakor, da jaz brcnem v jajca, ti pa ne naredis nic, ker sem komu prej naredil identicno, on pa ni naredil nic. Poleg tega je ni politicne struje, ki bi se sploh znala lotit teh problemov. No razen veretno v tvoji fantaziji ti, ki bi jih takoj postavil na svoje mesto. Verjetno tja poslal toliko resursov, da bi Rusija lahko zavzela pov Evrope.

Mato989 je izjavil:



Izrael je Sloveniji bližje kot "zlobna" Rusija =)


In?

Mato989 je izjavil:


Super, lahko kritizirava, spremenit pa ne moreva nič oz. toliko kot v Rusiji... oboje je skrajno bedno, če je eno za odtenek bolje kot drugo ne pomeni da ni skrajno bedno oboje.

Kaj pa je bilo z Libijo? Tam smo dobili kvazi mandat... rezultat? Spet vmešavanje v drugo državo NA DRUGEM KONTINENTU in posledica? država je danes na slabšem kot pod Gaddafijem... res legendarno reševanje. Da niti ne začnemo o Afganistanu...

Kot pravim, mene ne moti da drkamo Ruse, ampak dajmo bit konsistenčni in enako skenslat in dat sankcije tudi ostalim državam katere počenjajo enake svinjarije v tem času...


Ja super, da lahko. Meni je super, ker vem kaj je alternativa. Poglej kaj pravijo Ruski intelektualci o tem kako je, ko ti drzava predpise razmisljanje in predvsem izrazanje. In ni skrajno bedno, je najboljse na planetu. Boljse je lahko samo, ce naredimo pri nas se boljse, slabse pa bo, ce boste relativizirali vsak konflikt. Ne pozabit, da je ne drugi strani enako dosti omejenih kot si ti, potem pa enkrat eni, drugic drugi omejujete, da bi svet sel na boljse. Jaz sem zelo vesel, da smo tokrat odlocni in upam, da bo pritisk ljudi pripeljal se kaj dobrega. Tudi upam, da ne boste taki kot ti, enkrat iz ene, drugic iz druge strani samo brezpredmetno nekonstruktivno tarnali in zavirali napredek.

S stalisca EU se ne da vse na enkrat, globalna konsistenca za nas ni mogoca. Moramo prvo biti tam tam z najmocnejsimi po vseh parametrih in imeti uravnotezen odnos z ostalimi velesilami. In se enkrat, ce nisi razumel. EU je zelo odvisen od ZDA, pa smo vseeno gradili mocne vezi z Rusijo in Kitajsko, kar je meni bilo zelo zelo zelo vsec, ker je moja zelja, da bi EU kdaj bil v polozaju, kjer lahko realizira taksne prebliske kot jih imas ti. Na nekem makro nivoju je pac zal Putin zadeve zasral do take mere, da najmanj srednjerocno ne bomo zmogli kaj dosti vec, kot pa biti delno pokorni ZDA. Posebej, ce jih potrebujemo ze za samo obrambo.

TheBlueOne ::

Fritz je izjavil:


Ad 1
Si bil kdaj na Kosovu? Kosovskih zastav ne vidiš, so pa povsod zastave R. Albanije. Jasno je, kaj je končni cilj odcepitve ob tem, da jih je Albanija med spopadom vojaško podpirala in jim nudila ognjeno podporo za napade na cilje ob albanski meji. Drugače pa je tudi na Krimu bil referendum, tako leta 1991 kot leta 2014 in obakrat so v veliki večini glasovali za priključitev Rusiji.

Ad 2
Ursula von der Leyen ne samo da ne obsoja izraelskega apartheida temveč ga med obiski odločno podpira in pri njih lobira, da bi postali nov oskrbovalec EU z ukradenim palestinskim plinom.
https://www.ndtv.com/world-news/europea...
Mato je pravilno nakazal na hipokrizijo EU, ki zahodne agresije podpira ali pa ob njih molči, sedaj se pa dela za moralnega arbitra. Tiste tvoje okrogle mize so Palestincem, Yemencem, Iračanom, Sirijcem in Libijcem pomagale, kako že? Ali ste razpravljali o tem, da bi bilo treba Iračanom poslati orožje, ko so jih ZDA nelegalno in kriminalno napadle in okupirale leta 2003?

Ad 3
Med napadom ZDA na Irak in napadom Rusije na Ukrajino ni po mednarodnem pravu prav nobene razlike, gre za nelegalen in kriminalen napad na suvereno državo.
Irak ni bil "načeloma moralna napaka" kot ti praviš ampak je bil čista svinjarija, ki je uničila državo in regijo, saj je Islamska država neposredna posledica vojne v Iraku. Seveda ni bil samo Irak, sledile so Afganistan, Libija in Sirija, skoraj Iran, ki je še vedno odprt. Pa kopica drugih držav, kjer ZDA niso napadle s celo armado ampak so pobijale samo z brezpilotniki. Ne gre za anomalijo temveč za modus operandi ZDA. V Ukrajini, ki je bila pred vojno skorumpirana in nedemokratična vzhodnoevropska greznica ne branimo nobenih 'naših' vrednot razen vrednot kapitalizma. Ukrajina je vazalna država ZDA, ki jo ZDA izkoriščajo za izčrpavanje Rusije, ne glede na ceno, ki jo bosta za to plačali Ukrajina in do ZDA vazalna EU (z izjemo Madžarske).

Matotova vprašanja so relevantna medtem ko so tvoji odgovori navadne puhlice in zavajanja.


Ad1, dej pokazi rezultate, ker koliko sledim je bilo 91 referendum v celotni Ukrajini, kjer je bilo na Krimo nekje okoli 55% za Ukrajino. Naprej pa so menda bili za vec avtonomije in vec manjsinskih pravic. Ali se kaj motim?

Ad2, se enkra, se zavedamo dolocenih problemov, najvecji je, da smo presibki, da bi lahko vedno bili plemeniti. Kar pa je prakticno onemogocil Putin s svojo norostjo. Povezava z Rusijo bi ti morala biti jasna ze zaradi problemov nase odvisnosti od nje, kar nakazuje tudi zaupanje. Se bo treba nauciti tehtati in treba razumeti, da so vedno casovke.

Ad3, kar se bo nadaljevalo, ker se je Putin odlocil delati prevec pizdarij in razdrl edine mozne protiutezi. Sibka EU s porezanimi vezami z Rusijo in oslabljenimi s Kitajsko nas zal ne daje v polozaj moci. Se ce damo vse resurse do tocke, da nas pol pomre, verjetno ne pridemo nikamor. Da ne govorimo, da moramo ze davno biti tudi proti Rusiji, ker morda ne ves, da Ukrajina ni prva.

Mato989 ::

Aja, ti pravis, da je vazen samo del odcepili. Ah sedaj pa si pomiril ves svet. Ni vazno kdo in kako te v to prisili, med cem se odlocoas itn. vazen je del, da so se odcepili? Krim je imel referendum pod vojaskim nadzorom, na izbiro pa niti ni bilo, da ostane pod Ukrajino. Potem pa se poglej koliko je bilo tam naseljenih Tatarov in kaksen je bil na koncu rezultat. Morda ti utegne kaj biti cudno in morda utegner posumit, da je to bil zgolj in samo landgrab Rusije in nic drugega. Potem pa poglej strukturo na Kosovu, med cem so se odlocali, koliko tujih vojsk se je s puskami potikalo po mestih itn. Ampak ti vidis odecepil, odcepil, vse enako. Omejenost brez primere.



Če je bil to landgrab Rusije, potem je Kosovo landgrab USA in Albanije... samo da pač niso pod isto zastavo... zastava kot taka pa nima neke veze, bistven je resničen "lastnik"

Zakaj eno podpiramo drugo pa smo proti =)

Ni identicno. To je kakor, da jaz brcnem v jajca, ti pa ne naredis nic, ker sem komu prej naredil identicno, on pa ni naredil nic. Poleg tega je ni politicne struje, ki bi se sploh znala lotit teh problemov. No razen veretno v tvoji fantaziji ti, ki bi jih takoj postavil na svoje mesto. Verjetno tja poslal toliko resursov, da bi Rusija lahko zavzela pov Evrope.


Kaj ni identično? Osnovni principi so enaki.

Mi nabijamo SANKCIJE RUSIJI zakaj točno? Ker so vojaško v tuji državi... Savdska Arabija je tudi vojaško v Jemnu brez dovolitve Jemenskega vodstva... zakaj jim torej ne nabijemo enakih sankcij... gre se za princip, ne govorimo o ničemer drugem.

Ne more Savdska Barabija klat po Jemnu mi pa od njih kupovat nafto, v istem času pa ko Rusija kolje po Ukrajini pa rečemo da njihove nafte ne bomo več kupovali ker koljejo v tuji državi... to je grda dvoličnost vredna obsojanja in bruhanja po vseh voditeljih EU... Osebi ki v Jemnu umre je enako kot osebi ki umre v Ukrajini =)


Jaz sem zelo vesel, da smo tokrat odlocni in upam, da bo pritisk ljudi pripeljal se kaj dobrega. Tudi upam, da ne boste taki kot ti, enkrat iz ene, drugic iz druge strani samo brezpredmetno nekonstruktivno tarnali in zavirali napredek.


Odlično če smo, jaz sem tudi vesel da smo, samo nisem vesel ker nismo potem hkrati odločni še pri vseh drugih državah ki počnejo enako ali podobno (beri imajo vojske na ozemljih drugih držav kjer niso povabljene)

Jaz NE problematiziram našega odziva proti Rusom, jaz problematiziram to da se glede istih zločinov (kot je vojaško delovanje ene države v drugi suvereni državi) ne sankcionira ENAKO... to je problem... In če to kar praviš ti drži (kar verjamem da drži)

S stalisca EU se ne da vse na enkrat, globalna konsistenca za nas ni mogoca.


Potem bi pač kot državljan EU raje videl da delujemo tako da bo PROFITIRAL državljan EU ne pa da bomo mi na slabšem... ker potem je občutek kot da

1. smo nekonsistenčni IN dvolični
2. Ironično smo odločni ravno tam ko to najbolj boli povprečnega državljana EU (recimo če bi namesto Rusov sankcionirali Izrael bi bilo veliko ceneje za državljana EU ampak ne naredimo tega, le zakaj?)


Ad3, kar se bo nadaljevalo, ker se je Putin odlocil delati prevec pizdarij in razdrl edine mozne protiutezi. Sibka EU s porezanimi vezami z Rusijo in oslabljenimi s Kitajsko nas zal ne daje v polozaj moci. Se ce damo vse resurse do tocke, da nas pol pomre, verjetno ne pridemo nikamor. Da ne govorimo, da moramo ze davno biti tudi proti Rusiji, ker morda ne ves, da Ukrajina ni prva.


Saj ne gre samo za Kitajsko, tu govorim predvsem o Izraelu in Svadski Barabiji... te dve državi nimata niti približno take moči da jih EU ne bi mogla konsistenčno blokirat in sankcionirat dokelr ne uredita Palestinskega vprašanja in Jemenske avanture in povrneta škodo in odgovarjata na sodiščih...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Fritz je izjavil:

Kosovskih zastav ne vidiš, so pa povsod zastave R. Albanije. Jasno je, kaj je končni cilj odcepitve ob tem, da jih je Albanija med spopadom vojaško podpirala in jim nudila ognjeno podporo za napade na cilje ob albanski meji.

Med napadom ZDA na Irak in napadom Rusije na Ukrajino ni po mednarodnem pravu prav nobene razlike, gre za nelegalen in kriminalen napad na suvereno državo.



Drzi. V ustavi kosova bi moralo obvezno pisati, da niso del albanske drzave, ampak multietnicna drzava. Ali pa ga razkosati.
Glede Iraka. Drzi. Napad je bil nelegalen.

Je pa tukaj ena velika razlika. ZDA niso naredile landgrab. Niti si niso prisvojile surovin. Rusi pa sami nikoli ne bodo vrnili Donbasa ter ga bodo etnicno ocistili Ukrajincev.
Ameriski imperializem je drugacen kot ruski.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

kow je izjavil:

Fritz je izjavil:

Kosovskih zastav ne vidiš, so pa povsod zastave R. Albanije. Jasno je, kaj je končni cilj odcepitve ob tem, da jih je Albanija med spopadom vojaško podpirala in jim nudila ognjeno podporo za napade na cilje ob albanski meji.

Med napadom ZDA na Irak in napadom Rusije na Ukrajino ni po mednarodnem pravu prav nobene razlike, gre za nelegalen in kriminalen napad na suvereno državo.



Drzi. V ustavi kosova bi moralo obvezno pisati, da niso del albanske drzave, ampak multietnicna drzava. Ali pa ga razkosati.
Glede Iraka. Drzi. Napad je bil nelegalen.

Je pa tukaj ena velika razlika. ZDA niso naredile landgrab. Niti si niso prisvojile surovin. Rusi pa sami nikoli ne bodo vrnili Donbasa ter ga bodo etnicno ocistili Ukrajincev.
Ameriski imperializem je drugacen kot ruski.



Saj landgrab ali ne, v osnovi ni pomembno, to je samo puhlica da se gremo filozofsko prepucavanje... edino vprašanje je

1. je bila operacija legalna/dobila mandat ZN ali je država kjer je operacija potekala dala slučajno povabilo za prisotnost tuje vojske
2. je država po operaciji v boljšem ali slabšem stanju kot pred njo

Če je odgovor na katerokoli izmed teh 2 odgovorov ne, smo pravno, moralno načeloma v enaki situaciji, v greznici...

Ampak dvoličnost in konsistenčnost nimata veze z razliko landgrab ali ne, ampak z dejanji na makro nivoju (napad vs napad ipd...) Če USA napade Irak brez dovoljenj je to enako kot če Rusija napade Ukrajino brez dovoljenj... to če Rusi ukradejo Zemljo, Američani pa 100ton zlata v osnovi ni bistveno za to ali je nekaj na makro nivoju enak zločin ali ne...

Rusija kolje v Ukrajini
Savdska Barabija kolje v Jemnu

To je identično, in mora bit enako sankcionirano, če hočemo bit konsistenčni, če ne smo samo dvolične gnide
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Fritz ::

kow je izjavil:

Fritz je izjavil:

Kosovskih zastav ne vidiš, so pa povsod zastave R. Albanije. Jasno je, kaj je končni cilj odcepitve ob tem, da jih je Albanija med spopadom vojaško podpirala in jim nudila ognjeno podporo za napade na cilje ob albanski meji.

Med napadom ZDA na Irak in napadom Rusije na Ukrajino ni po mednarodnem pravu prav nobene razlike, gre za nelegalen in kriminalen napad na suvereno državo.



Drzi. V ustavi kosova bi moralo obvezno pisati, da niso del albanske drzave, ampak multietnicna drzava. Ali pa ga razkosati.
Glede Iraka. Drzi. Napad je bil nelegalen.

Je pa tukaj ena velika razlika. ZDA niso naredile landgrab. Niti si niso prisvojile surovin. Rusi pa sami nikoli ne bodo vrnili Donbasa ter ga bodo etnicno ocistili Ukrajincev.
Ameriski imperializem je drugacen kot ruski.

ZDA so si seveda prisvojile surovine skozi svoje korporacije, ki Irak še danes veselo izkoriščajo (po vojni 1991 tega seveda niso mogle početi). Iraka tudi nikoli niso v celoti zapustile, so ga pa spremenile v failed state in vir notranje in regionalne nestabilnosti.

Rusija je zasedla Krim in ga spremenila v normalno delujoč del svoje države, ZDA so Irak uničile in za seboj pustile uničeno državo, čigar prebivalci še vedno živijo v napol vojnem stanju. Irak s svojo nestabilnostjo ter prisotnostjo Islamske države ogroža celotno regijo. Podobno je z Libijo in Sirijo. In ti me želiš prepričati, da je ravnanje ZDA 'boljše', 'pravičnejše' in 'bolj moralno'? 8-)
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:




Saj landgrab ali ne, v osnovi ni pomembno, to je samo puhlica da se gremo filozofsko prepucavanje... edino vprašanje je

1. je bila operacija legalna/dobila mandat ZN ali je država kjer je operacija potekala dala slučajno povabilo za prisotnost tuje vojske
2. je država po operaciji v boljšem ali slabšem stanju kot pred njo

Če je odgovor na katerokoli izmed teh 2 odgovorov ne, smo pravno, moralno načeloma v enaki situaciji, v greznici...

Ampak dvoličnost in konsistenčnost nimata veze z razliko landgrab ali ne, ampak z dejanji na makro nivoju (napad vs napad ipd...) Če USA napade Irak brez dovoljenj je to enako kot če Rusija napade Ukrajino brez dovoljenj... to če Rusi ukradejo Zemljo, Američani pa 100ton zlata v osnovi ni bistveno za to ali je nekaj na makro nivoju enak zločin ali ne...


3. Moras biti dovolj mocan, da lahko vedno s silo kaj terjas.

Zal nam je Rusija na hitro bolj kot ne omogocila tako drzo. Ce bomo nekako uspeli biti velesila, potem so morda moznosti za biti papeski. Je pa EU bila na super poti proti tem polozaju, tako da se ZDA lahko zahvali Putinu.

Mato989 ::

Če ne moremo biti papeški že sedaj, potem je bolje da prvo gledamo na LASTNE koristi torej blagostanje lastnega naroda =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Lonsarg ::

Lastna korist za EU je da imamo "vec" vsega, ozemlja moci itd. Torej nam je v interesu tudi Ukraninsko ozemlje. Ce s tem sfero Ruskega vpliva zmanjsamo za 40 miljonov ljudi je to samo se dodatni plus.

Tako to je, ceprav to ni vsec niti moralizatorjem (kao bogi Ukrajinci) niti Rusofilom je resnica taka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

TheBlueOne ::

Vedno kolikor se da. Kjer je zraven ZDA in je pravilno, ni tak problem narediti kar je prav. Kjer pa ne bo OK, ko bo morda ZDA zopet delala kaj smrdljivega pa bomo zahvaljujoc Putinu se lahko samo zmrdovali.

Trenutno pa zna biti, da delamo najboljse za nas, ceprav nas trenutno nekaj stane. Premocna Rusija se je izkazalo, da ni najboljsa ideja. Dokler to ni bilo kristalno jasno bi morda se lahko vzel kratkotocne benifite.

nejcek74 ::

Mato989 je izjavil:

Če ne moremo biti papeški že sedaj, potem je bolje da prvo gledamo na LASTNE koristi torej blagostanje lastnega naroda =)

in točno v tej točki smo, ruska vojaška ekspanzija je trenutno daleč največja grožnja EU-ju, vedno manj prostora je za luksuz mehkega pristopa. Ne vem ali si domišljate, da bi bil vojaški spopad cenejši kot trenutni pristop? :))

FrRoSt ::

Mato989 je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Nikjer ne pišem in pravim, da moramo energente kupovat od RU, samo opominjam na dvoličnost EU špitzenkandidatov z Urško na čelu.

Glede % proizvedene elektire v SLO, navajaš podatke, ki ustrezajo tvoji agendi. TSaj povprečno držijo, ampak letos ne - suša, poleg tega je trg elektrike skupen EU trg in da bo šlamastika še večja vezan na ceno najdražjega energenta, to je letos plin.

Tako da milo rečeno zavajaš, ali celo lažeš.



Saj dvoličnost EU in nasploh Zahoda je več kot očitna že vrsto let, pri Rusiji se je samo razgalila do konca.

1. Smo bili proti Krimu, hkrati smo dovoljevali odcepitev Kosova.... in hkrati smo proti odcepitev Katalonije... kako zanimivo in dvolično kajne? =)

2. Smo proti Ruski agresiji in jih bojkotiramo sankcioniramo, hkrati pa ne počnemo enako Savdijcem barbarskim in Izraelu v Palestini... tam je to OK!!! Urška nič ne čivka

3. Smo bili proti intervencijam hkrati pa nismo nabili sankcij USA ko so brez ZNja napadli Irak...

Skratka Evropa je gnilo dvolična in nedosledna... žal in to me strašansko jezi in zato sem proti vsem sankcijam ampak naj enkrat že voditelji začnejo delat v KORIST (finančno( državljanov EUja ne pa Američanov.


Evropa nima posluha, čuta, pravil in standardov za zaščito manjšin!! :(:(:(

Zato se zadeve ne premaknejo na Kosovu in zato se je zgodila vojna v Ukrajini!! :O

Kako bodo pa to rešili, se jim pa niti ne sanja!!! ;)

Derejo in ponavljajo se, kot papagaji! :)) Ene in iste mantrte!! :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Lastna korist za EU je da imamo "vec" vsega, ozemlja moci itd. Torej nam je v interesu tudi Ukraninsko ozemlje. Ce s tem sfero Ruskega vpliva zmanjsamo za 40 miljonov ljudi je to samo se dodatni plus.

Tako to je, ceprav to ni vsec niti moralizatorjem (kao bogi Ukrajinci) niti Rusofilom je resnica taka.


Ne, lastna korist je predvsem cenejše surovine... briga mene kot državljana EU ali ima EU, Krim ali Rusija, mene briga da je moja položnica za ogrevanje 48EUR ne pa 248EUR...

nejcek74 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Če ne moremo biti papeški že sedaj, potem je bolje da prvo gledamo na LASTNE koristi torej blagostanje lastnega naroda =)

in točno v tej točki smo, ruska vojaška ekspanzija je trenutno daleč največja grožnja EU-ju, vedno manj prostora je za luksuz mehkega pristopa. Ne vem ali si domišljate, da bi bil vojaški spopad cenejši kot trenutni pristop? :))


Kakšna grožnja? Največja grožnja EU so ilegalci iz držav z druge celine ki nimajo naše kulture niti boga... To ali ima Krim Rusija ali "EU" je popolnoma irelevantno...

EU bi se morala povezat z Rusijo, blokirat Ukrajino in skupaj osnovat enotno fronto proti prevelikemu številu Azijskih ljudstev in Muslimanski veri... to sta 2 največji nevarnosti za EU...

Z Rusi imamo več skupnega v koreninah in logiki kot z Alahom in musliči iz Savdske Barabije ali Katarja...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Fritz ::

TheBlueOne je izjavil:

Vedno kolikor se da. Kjer je zraven ZDA in je pravilno, ni tak problem narediti kar je prav. Kjer pa ne bo OK, ko bo morda ZDA zopet delala kaj smrdljivega pa bomo zahvaljujoc Putinu se lahko samo zmrdovali.

Trenutno pa zna biti, da delamo najboljse za nas, ceprav nas trenutno nekaj stane. Premocna Rusija se je izkazalo, da ni najboljsa ideja. Dokler to ni bilo kristalno jasno bi morda se lahko vzel kratkotocne benifite.

https://twitter.com/wmiddelkoop/status/...

"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

TheBlueOne ::

Kratkorocni trendi so praviloma podrejeni dolgorocnim. Se mi je zdelo, da je ta del bil jasen in da me ne bo zanimal kratkorocni trend.

Fritz ::

Vsi tisti, ki zagovarjate vazalen odnos EU do ZDA ne zagovarjate močnejše EU, ker kaj takšnega ni v interesu ZDA. Dejansko zagovarjate ekonomski samomor EU zaradi neoliberalnih vrednot kapitalizma, ker drugih vrednot ZDA nimajo, razen obilice dvoličnosti.

China is aggressively reselling Russian gas to Europe and Europe pretends it has no idea what's going on. So much for the effectiveness of US sanctions. Americans and Europeans are hurting as prices for everything go up, directly impacting their wallets.

https://www.zerohedge.com/markets/china...

TheBlueOne je izjavil:

Kratkorocni trendi so praviloma podrejeni dolgorocnim. Se mi je zdelo, da je ta del bil jasen in da me ne bo zanimal kratkorocni trend.

Brez poceni ruskih energentov bodo ti trendi postali vsaj srednjeročni če ne dolgoročni, kar je jasno vsakomur, ki ne razmišlja ideološko ali namenoma zavaja.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()
««
7 / 28
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Snowden postal ruski državljan (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / NWO
18716452 (10316) l0g1t3ch

Sankcije proti Rusiji in učinki za Evropo (energenti) (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
59859275 (47408) starfotr

Konec dobave ruskega plina ali ko pustimo vladati ženski (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8910710 (9514) Griffin R500

Kakšne opcije ima Rusija da nam zagreni življenje? (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Loža
2490211136 (137845) endelin
»

Priprave na predčasno priključitev Ukrajine v evropsko električno omrežje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
17825727 (17422) Mr.B

Več podobnih tem