» »

Nova finančna kriza na obzorju

Nova finančna kriza na obzorju

Temo vidijo: vsi
««
6 / 28
»»

hbgqzR ::

The skyrocketing electricity prices are now exposing the limitations of our current market design.

It was developed for different circumstances.

That's why we are now working on an emergency intervention and a structural reform of the electricity market.

Ursula von der Leyen (@vonderleyen) August 29, 2022

najobj - zabaven komentator - ... ja, in bodo morali samoizvoljeni bruseljski spitzenkandidati z ono fon der lajno na čelu z razbijaškimi akcijami zelo pohiteti, da jih z razbijanjem njih samih ne prehitijo besni prebivalci EU ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

MadMen ::

hbgqzR je izjavil:

The skyrocketing electricity prices are now exposing the limitations of our current market design.

It was developed for different circumstances.

That's why we are now working on an emergency intervention and a structural reform of the electricity market.

Ursula von der Leyen (@vonderleyen) August 29, 2022

najobj - zabaven komentator - ... ja, in bodo morali samoizvoljeni bruseljski spitzenkandidati z ono fon der lajno na čelu z razbijaškimi akcijami zelo pohiteti, da jih z razbijanjem njih samih ne prehitijo besni prebivalci EU ...

In zakaj je zabaven? Kar je povedala drži in to da cene elektrike diktira cena plina je nesmiselno, glede na to da samo manjši del elektrike pride iz plina, v Sloveniji praktično nič.

hbgqzR ::

Zabaven, ker ima tako ocitajoce/cinicno pisanje glede EUrokracije, nekoc davno je bil en BLEDBLED taksna maskota. Mi smo bolj enostavni, ne komentiramo veliko, samo skusamo pluti med Scilo in Karibdo (ali kaj za ene metrike so ze to).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

Fritz ::

MadMen je izjavil:


In zakaj je zabaven? Kar je povedala drži in to da cene elektrike diktira cena plina je nesmiselno, glede na to da samo manjši del elektrike pride iz plina, v Sloveniji praktično nič.

Ja, to je zanimivo, ker se hidroenergija in jedrska energija nista podražili. Jaz si razlagam takole, nekatere države kot je Nemčija so bile izrazito vezane na plin kot energent, še posebej v industriji. Zaradi sankcij in reakcije Rusije je zmanjkalo ne vem koliko gigavatnih ur energije, ki so jo dobivali s plinom. Sedaj poskušajo to nadomestiti z vsemi drugimi viri, ki se posledično dražijo, saj jih ni dovolj za vse. In ker smo vsi v povezanem EU trgu in globalnem trgu energentov, kjer so omejene tudi transportne poti, povpraševanje daleč presega ponudbo in cene posledično rastejo.

Seveda bi države lahko ukrepale in zadržale lastno proizvodnjo zase a bi to pripeljalo do vrste drugih težav.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

kow ::

Slabo si obvescen. Tako jedrska kot hidroenergija sta se podrazili. Ni mi jasno kako nisi slisal za stoletno (nekateri celo pravijo 500 letno suso v evropi). Tudi jedrska proizvodnja je trenutno zelo nizka, ker imajo francozi prisilne jedrske remonte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

cias ::

Fritz ::

kow je izjavil:

Slabo si obvescen. Tako jedrska kot hidroenergija sta se podrazili. Ni mi jasno kako nisi slisal za stoletno (nekateri celo pravijo 500 letno suso v evropi).

Za koliko in na podlagi česa? A je voda iz rek dražja? Pa uran se je tudi podražil?

V teh branžah dvig cen izven obsega inflacije ni realen temveč špekulativen in namenjen ustvarjanju dobičkov.

Mišljeno je za Slovenijo, kjer so vodostaji sicer nižji a ni takšne drame kot drugod.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

cias ::

MadMen je izjavil:


In zakaj je zabaven? Kar je povedala drži in to da cene elektrike diktira cena plina je nesmiselno, glede na to da samo manjši del elektrike pride iz plina, v Sloveniji praktično nič.


Cena Budget jogurta v Šparu tudi ni diktirana s ceno plina, pa je vseeno šla gor. Vsa politična smetana ki smo jo izvolili da dela za nas pracijo da so podražitve majhna cena da ne govorimo ruski. Isto neizvoljeni birokrati in verniki.

Utk ::

Nekaj je če se dvigne cena za 20%, nekaj drugega pa za 15x. Če smo v vojni, in realno smo, potem zdaj pač veljajo druga pravila in države smejo naredit kaj kar prej ne bi mogle.

Fritz ::

cias je izjavil:

Nearly a quarter of UK adults plan to keep heating off this winter, poll finds

No, ravno v VB energetske družbe (korporacije) tolčejo takšne dobičke kot še nikoli.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

cias ::

Fritz je izjavil:


Za koliko in na podlagi česa? A je voda iz rek dražja? Pa uran se je tudi podražil?


Kot da bi rekel, zakaj me boli glava če imam le gnil zob. Eni ne živite v realnosti, glave imate v nekih kumbaja teorijah.

kow ::

Fritz je izjavil:

kow je izjavil:

Slabo si obvescen. Tako jedrska kot hidroenergija sta se podrazili. Ni mi jasno kako nisi slisal za stoletno (nekateri celo pravijo 500 letno suso v evropi).

Za koliko in na podlagi česa? A je voda iz rek dražja? Pa uran se je tudi podražil?

V teh branžah dvig cen izven obsega inflacije ni realen temveč špekulativen in namenjen ustvarjanju dobičkov.


- koliko stane uran je nepomembno, ker je majhen del stroska obratovanja nuklearke
- francozi imajo veliko reaktorjev ugasnjenih zaradi serijske napake (korozija cevi)
- proizvodnja hidroelektrarn v evropi je bila vec 10% nizja kot lani. Ce prav pomnim novico, je v slo, proizvodnja iz hidroelektrarn letos nizja za 30%, poleti je odstotek se visji

Fritz ::

Utk je izjavil:

Nekaj je če se dvigne cena za 20%, nekaj drugega pa za 15x. Če smo v vojni, in realno smo, potem zdaj pač veljajo druga pravila in države smejo naredit kaj kar prej ne bi mogle.

Mi nismo v vojni, dajte se zresnit. Ukrajina ni ne članica EU in ne članica zveze NATO. Z njo imamo lih toliko veze kot smo je imeli z Irakom, ko so ga napadle in okupirale ZDA.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

kow ::

Seveda smo v vojni. S fasisticnim rezimom v Moskvi. Politiki tega ne bodo rekli na glas.

Utk ::

Fritz je izjavil:

Utk je izjavil:

Nekaj je če se dvigne cena za 20%, nekaj drugega pa za 15x. Če smo v vojni, in realno smo, potem zdaj pač veljajo druga pravila in države smejo naredit kaj kar prej ne bi mogle.

Mi nismo v vojni, dajte se zresnit. Ukrajina ni ne članica EU in ne članica zveze NATO. Z njo imamo lih toliko veze kot smo je imeli z Irakom, ko so ga napadle in okupirale ZDA.

Če ne dostavljajo plina, (ali mi nočemo, da nam ga dostavljajo ali nočejo oni, je čisto vseeno) potem, sori, smo v vojni.

Fritz ::

kow je izjavil:


- proizvodnja hidroelektrarn v evropi je bila vec 10% nizja kot lani. Ce prav pomnim novico, je v slo, proizvodnja iz hidroelektrarn letos nizja za 30%, poleti je odstotek se visji

Pri hidroenergiji so nihanja običajna. Če je hidrologija dobra, je Slovenija glede oskrbe z električno energijo 100% preskrbljena, če je slabša pa tam od 70-80%.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

fikus_ ::

kow je izjavil:

Fritz je izjavil:

kow je izjavil:

Slabo si obvescen. Tako jedrska kot hidroenergija sta se podrazili. Ni mi jasno kako nisi slisal za stoletno (nekateri celo pravijo 500 letno suso v evropi).

Za koliko in na podlagi česa? A je voda iz rek dražja? Pa uran se je tudi podražil?

V teh branžah dvig cen izven obsega inflacije ni realen temveč špekulativen in namenjen ustvarjanju dobičkov.


- koliko stane uran je nepomembno, ker je majhen del stroska obratovanja nuklearke
- francozi imajo veliko reaktorjev ugasnjenih zaradi serijske napake (korozija cevi)
- proizvodnja hidroelektrarn v evropi je bila vec 10% nizja kot lani. Ce prav pomnim novico, je v slo, proizvodnja iz hidroelektrarn letos nizja za 30%, poleti je odstotek se visji


To še vedno ne pomeni, da je energija iz nekega vira kot je HE ali JE dražja za nekaj 10%. Energija je dražja, ker je primanjkuje in zaradi špekulacij mešetarjev.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kow ::

Fritz je izjavil:

kow je izjavil:


- proizvodnja hidroelektrarn v evropi je bila vec 10% nizja kot lani. Ce prav pomnim novico, je v slo, proizvodnja iz hidroelektrarn letos nizja za 30%, poleti je odstotek se visji

Pri hidroenergiji so nihanja običajna. Če je hidrologija dobra, je Slovenija glede oskrbe z električno energijo 100% preskrbljena, če je slabša pa tam od 70-80%.


Si pa komik. Taksna nihanja niso obicajna, ampak zelo redka. Pocasi bos moral priznati, da kvasis neumnosti.

Fritz ::

Utk je izjavil:

Fritz je izjavil:

Utk je izjavil:

Nekaj je če se dvigne cena za 20%, nekaj drugega pa za 15x. Če smo v vojni, in realno smo, potem zdaj pač veljajo druga pravila in države smejo naredit kaj kar prej ne bi mogle.

Mi nismo v vojni, dajte se zresnit. Ukrajina ni ne članica EU in ne članica zveze NATO. Z njo imamo lih toliko veze kot smo je imeli z Irakom, ko so ga napadle in okupirale ZDA.

Če ne dostavljajo plina, (ali mi nočemo, da nam ga dostavljajo ali nočejo oni, je čisto vseeno) potem, sori, smo v vojni.

A potem so ZDA v vojni s celo kopico držav katerim nabijajo sankcije? Rusiji smo mi nabili sankcije, logično je bilo pričakovati, da bodo tako ali drugače ukrepali proti nam. In so.

Ekonomska vojna, ja. Vojna kot vojna, ne.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

fikus_ ::

Še to, EU je v "proksi" vojni z RU, ker se je EU politika tako odločila/dovolila. Tisto prodajanje, da je potrebno za vsako ceno ščititi demokracijo in človekove pravice naj si vtaknejo nekam, ker če bi to želeli, bi rešili trenja med RU in UA že pred 2014!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kow ::

fikus_ je izjavil:


To še vedno ne pomeni, da je energija iz nekega vira kot je HE ali JE dražja za nekaj 10%. Energija je dražja, ker je primanjkuje in zaradi špekulacij mešetarjev.


Verjetno hoces povedati, da stroski laufanja elektrarne niso visji. Irrelevantno. Elektrika je se vedno drazja. Nekdo je to elektriko prodal vnaprej. Kar pomeni, da mora sedaj manjko kupiti na trgu. In to po veliko visji ceni, kot je predvidel.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Fritz je izjavil:

Utk je izjavil:

Nekaj je če se dvigne cena za 20%, nekaj drugega pa za 15x. Če smo v vojni, in realno smo, potem zdaj pač veljajo druga pravila in države smejo naredit kaj kar prej ne bi mogle.

Mi nismo v vojni, dajte se zresnit. Ukrajina ni ne članica EU in ne članica zveze NATO. Z njo imamo lih toliko veze kot smo je imeli z Irakom, ko so ga napadle in okupirale ZDA.

Če ne dostavljajo plina, (ali mi nočemo, da nam ga dostavljajo ali nočejo oni, je čisto vseeno) potem, sori, smo v vojni.



Ono ne dostavljajo plina ker smo jih mi sankcionirali ce bi ukrajino pustili naj se sama zmeni z rusi bi rusi nam plin normalno dobavljali
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Fritz ::

kow je izjavil:

Fritz je izjavil:

kow je izjavil:


- proizvodnja hidroelektrarn v evropi je bila vec 10% nizja kot lani. Ce prav pomnim novico, je v slo, proizvodnja iz hidroelektrarn letos nizja za 30%, poleti je odstotek se visji

Pri hidroenergiji so nihanja običajna. Če je hidrologija dobra, je Slovenija glede oskrbe z električno energijo 100% preskrbljena, če je slabša pa tam od 70-80%.


Si pa komik. Taksna nihanja niso obicajna, ampak zelo redka. Pocasi bos moral priznati, da kvasis neumnosti.

»Podnebne spremembe pomembno vplivajo na varnost, zanesljivost in učinkovitost naše proizvodnje. Ti vplivi so zelo raznoliki in pogosto med seboj izključujoči, še posebej, ker ne zadevajo le proizvodnje, ampak na drugi strani tudi porabo,« opozarjajo v skupini GEN.

Pravijo, da tveganja, povezana s podnebnimi spremembami ter zaostrenimi temperaturnimi ter hidrološkimi razmerami, zaenkrat učinkovito obvladujejo, da pa opažajo temperaturna in padavinska nihanja. »Spremenljiva hidrologija na Savi je sicer stalnica, naraščajoče temperaturne spremembe pa vplivajo na stabilnost celotnega elektroenergetskega sistema Evrope. Ta postaja preveč odvisen samo od obnovljivih virov, ki niso nujno tudi trajnostni, kar zadeva zanesljivost oskrbe,« opozarjajo v GEN energiji.


Samo en primer. Če živiš ob reki ti je to jasno že s samim vizualnim opazovanjem.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

cias ::

kow je izjavil:

Seveda smo v vojni. S fasisticnim rezimom v Moskvi. Politiki tega ne bodo rekli na glas.


Jop, demokratsko smo volili za revščino. Isto smo se odločili da bojkotiramo izrael pa Savdijce…

Utk ::

Fritz je izjavil:

Utk je izjavil:

Fritz je izjavil:

Utk je izjavil:

Nekaj je če se dvigne cena za 20%, nekaj drugega pa za 15x. Če smo v vojni, in realno smo, potem zdaj pač veljajo druga pravila in države smejo naredit kaj kar prej ne bi mogle.

Mi nismo v vojni, dajte se zresnit. Ukrajina ni ne članica EU in ne članica zveze NATO. Z njo imamo lih toliko veze kot smo je imeli z Irakom, ko so ga napadle in okupirale ZDA.

Če ne dostavljajo plina, (ali mi nočemo, da nam ga dostavljajo ali nočejo oni, je čisto vseeno) potem, sori, smo v vojni.

A potem so ZDA v vojni s celo kopico držav katerim nabijajo sankcije? Rusiji smo mi nabili sankcije, logično je bilo pričakovati, da bodo tako ali drugače ukrepali proti nam. In so.

Ekonomska vojna, ja. Vojna kot vojna, ne.

Američani verjetno niti sami ne bi znali naštet vseh svojih vojn.
Tudi orožje jim pošiljamo. Not judging just saying...

cias ::

Sedaj se dogaja še v Iraku. Grafi gor!!

fikus_ ::

kow je izjavil:

fikus_ je izjavil:


To še vedno ne pomeni, da je energija iz nekega vira kot je HE ali JE dražja za nekaj 10%. Energija je dražja, ker je primanjkuje in zaradi špekulacij mešetarjev.


Verjetno hoces povedati, da stroski laufanja elektrarne niso visji. Irrelevantno. Elektrika je se vedno drazja. Nekdo je to elektriko prodal vnaprej. Kar pomeni, da mora sedaj manjko kupiti na trgu. In to po veliko visji ceni, kot je predvidel.


Ti si samo napisal malo drugače in da si se pofočkal. Lastna cena na pragu vira energije je pomembna, ker lahko delaš izgubo ali dobiček.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kow ::

Fritz je izjavil:


Samo en primer. Če živiš ob reki ti je to jasno že s samim vizualnim opazovanjem.


Ocitno si funkcionalno nepismen. Ne bova prisla nikamor.

cias ::

Rek itak ne rabimo, zalivam z vodo iz pipe, reaktorje pa bomo hladili z ventilatorji.

fikus_ ::

In potem svizec zavije čokolado. :D
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

MadMen ::

cias je izjavil:

MadMen je izjavil:


In zakaj je zabaven? Kar je povedala drži in to da cene elektrike diktira cena plina je nesmiselno, glede na to da samo manjši del elektrike pride iz plina, v Sloveniji praktično nič.


Cena Budget jogurta v Šparu tudi ni diktirana s ceno plina, pa je vseeno šla gor. Vsa politična smetana ki smo jo izvolili da dela za nas pracijo da so podražitve majhna cena da ne govorimo ruski. Isto neizvoljeni birokrati in verniki.

Ah ti si bumbar.

Borza električne energije v EU deluje nekako takole, če je dnevna potreba po električni energiji 100kWh, in če trg lahko dobavi 60% te energije iz nuklearke po 10 centov/kWh in 30% te energije iz hidroelektrarn po 15 centrov/kWh ter 10% te energije iz plinskih elektrarn po ceni 1€, je cena te elektrike na trgu 100€/100kWh in to je bistvo problema.

p0f ::

kow je izjavil:

Seveda smo v vojni. S fasisticnim rezimom v Moskvi. Politiki tega ne bodo rekli na glas.


Ne z Moskvo. S samimi sabo, Moskvi smo neskodljivi, skodo delamo samo sebi, Putin se nam pa smeji. Pa ZDA tudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

cias ::

p0f je izjavil:

kow je izjavil:

Seveda smo v vojni. S fasisticnim rezimom v Moskvi. Politiki tega ne bodo rekli na glas.


Ne z Moskvo. S samimi sabo, Moskvi smo neskodljivi, skodo delamo samo sebi, Putin se nam pa smeji. Pa ZDA tudi.


Putin se ne smeji, ga je kar fino strah da izključimo sankcije in financiranje ter oboroževanje Ukrajine :))

FrRoSt ::

Utk je izjavil:

Ne bo država sofinancirala, to so prevelike cifre. Treba bo malo na hitro spremenit sistem. Ni nam treba zarad 10% zelo drage elektrike plačevat po tej visoki ceni tudi ostalih 90% elektrike.


:)):)):))

Saj je NE BOŠ!! ;)

Bo pa malce dražja! ;) In kakšen izpad. :)) Sem pa tja. 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

cias ::

Torej, davki gor in mi ploskati ker mamo poceni elektriko? Še tisti ki bo varčeval bo najebal.

Sicer pa, jaz sem pripravljen, mam solarni polnilec za telefon! Nabijal bom Diablota, season pass se itltak ne bo podražal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cias ()

FrRoSt ::

p0f je izjavil:

kow je izjavil:

Seveda smo v vojni. S fasisticnim rezimom v Moskvi. Politiki tega ne bodo rekli na glas.


Ne z Moskvo. S samimi sabo, Moskvi smo neskodljivi, skodo delamo samo sebi, Putin se nam pa smeji. Pa ZDA tudi.


:))

Ukrajina se mora očistiti v ognjenem viharju, da bo potem lahko kakor Feniks vstala iz pepela in se pridružila civilizirani, napredni in demokratični evropi!. ;)

Gre za obred prečiščevanja, kot to zahteva Jeans Stoltemberg!! :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

darksamurai ::

MadMen je izjavil:


Borza električne energije v EU deluje nekako takole, če je dnevna potreba po električni energiji 100kWh, in če trg lahko dobavi 60% te energije iz nuklearke po 10 centov/kWh in 30% te energije iz hidroelektrarn po 15 centrov/kWh ter 10% te energije iz plinskih elektrarn po ceni 1€, je cena te elektrike na trgu 100€/100kWh in to je bistvo problema.


Točno to! Enaka zgodba kot pri žitu. V EU se proizvede 90% žita in 10% uvozi. Ker je 10% uvoza postalo 2x dražjih, se je 3x podražilo 90% domače proizvodnje. Vojna pa take fore.

Fritz ::

darksamurai je izjavil:


Točno to! Enaka zgodba kot pri žitu. V EU se proizvede 90% žita in 10% uvozi. Ker je 10% uvoza postalo 2x dražjih, se je 3x podražilo 90% domače proizvodnje. Vojna pa take fore.

Podražitev energentov in surovin (npr. za gnojila) povleče za seboj podražitev marsičesa drugega. Kmetijska mehanizacija ne deluje na vroč zrak.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

p0f ::

cias je izjavil:

p0f je izjavil:

kow je izjavil:

Seveda smo v vojni. S fasisticnim rezimom v Moskvi. Politiki tega ne bodo rekli na glas.


Ne z Moskvo. S samimi sabo, Moskvi smo neskodljivi, skodo delamo samo sebi, Putin se nam pa smeji. Pa ZDA tudi.


Putin se ne smeji, ga je kar fino strah da izključimo sankcije in financiranje ter oboroževanje Ukrajine :))


Ful ga je strah temu, da sami sebi gospodarsko skodo delamo in njemu visamo zasluzke zaradi drazjih cen plina in nafte. Kar trese se od strahu, ko proda manj nafte in manj plina, zasluzi pa vec.

kow ::

Se vedno ne razumem, kako se mu zasluzki vecajo, ce pa pravi, da nam ne bo poslal plina.

Mr.B ::

kow je izjavil:

Se vedno ne razumem, kako se mu zasluzki vecajo, ce pa pravi, da nam ne bo poslal plina.

Ne vem kaj hočeš reči? Da zahod laže glede ruskega dobička. Vprašat se moraš kako vejo za ruski dobiček, če TI trdiš da skor nič ne kupujejo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kow ::

Ne, ti lazes. Saj sem ti ze veckrat povedal.

Kakor tudi pojasnil, da je naftni trg veliko vecji kot plinski. Pri plinu, bodo rusi tezko imeli dobicke, ce dobavljajo samo 20-30% plina.
Pa se to so sedaj rekli, da bodo zacasno ugasnili severni tok. Prej je bil na 20% kapacitete.

Naftni dobicki pa so pac normalni za Ruse. Razen severne evrope in britov, ostali normalno uvazamo rusko nafto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

dronyx ::

Mene situacija malo spominja na scenarij filma Rate Race. Mi v EU se ukvarjamo s problemom visokih cen energije, bogati arabci in rusi pa v ozadju stavijo, koga od nas bo najprej pobralo.

kow ::

Bogati Rusi bodo morali uvesti prisilno delo v vojaski industriji, glede na kolicino orozja, ki ga porabijo. Ali pa placevati nadure.
Bogati Arabci pa resevati svoje muslimanske brate, ki so prakticno povsod v riti. Od Pakistana do Maroka. Niso vse drzave velike proizvajalke. Kolikokrat so ze resevali egipt?

Veliko prevec preprosto gledas na situacijo. Kako se na dolgi rok odvijejo zadeve, smo videli ze pri naftnih embargih v 70ih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

fikus_ ::

"Kako se na dolgi rok odvijejo zadeve, smo videli ze pri naftnih embargih v 70ih. "

Kaj smo videli?
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kow ::

Odpri zgodovinske knjige. V startu so pridobile proizvajalke, naslednje desetletje pa so popusile.

fikus_ ::

Ok, v tem smislu si pisal. Kot kaže, jih je izučilo, pazijo na ceno surove nafte, še posebej sedaj, ko so EV v vzponu.
V prodaji končnih produktov je prevelik vpliv špekulacij in špekulantov. Te bo še potrebno brzdati.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

FrRoSt ::

kow je izjavil:

Se vedno ne razumem, kako se mu zasluzki vecajo, ce pa pravi, da nam ne bo poslal plina.


:)):)):))

PRVI KORAK:

Da bomo mi kupili dražji plin!?? To razumeš!?? ;)

Ali tudi tega ne!?? :))

dronyx je izjavil:

Mene situacija malo spominja na scenarij filma Rate Race. Mi v EU se ukvarjamo s problemom visokih cen energije, bogati arabci in rusi pa v ozadju stavijo, koga od nas bo najprej pobralo.


:))

In koga bo!?? ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

kow ::

FrRoSt je izjavil:


PRVI KORAK:
Da bomo mi kupili dražji plin!?? To razumeš!??


Ne razumem. Bos moral razloziti.

Mr.B ::

kow je izjavil:

Ne, ti lazes. Saj sem ti ze veckrat povedal.

Kakor tudi pojasnil, da je naftni trg veliko vecji kot plinski. Pri plinu, bodo rusi tezko imeli dobicke, ce dobavljajo samo 20-30% plina.
Pa se to so sedaj rekli, da bodo zacasno ugasnili severni tok. Prej je bil na 20% kapacitete.

Naftni dobicki pa so pac normalni za Ruse. Razen severne evrope in britov, ostali normalno uvazamo rusko nafto.

Najdi mi pet člankov različnih virov ki bodo trdili da so Ruska energetska podjetja letos zabeležila enormne izpade profita, in jih mora kot v EU državah reševati pred bankrotom.. No nekaj v tem kontekstu.
Od tu dalje pa jasno trollalš kot v drugih temah. Pač lako čemo.

kow je izjavil:

FrRoSt je izjavil:


PRVI KORAK:
Da bomo mi kupili dražji plin!?? To razumeš!??


Ne razumem. Bos moral razloziti.

Nomalno da ne razumeš, ti še vedno milsiš da kupuješ plin po ceni , ki je bila leta 1950.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()
««
6 / 28
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Snowden postal ruski državljan (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / NWO
18716452 (10316) l0g1t3ch

Sankcije proti Rusiji in učinki za Evropo (energenti) (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
59859277 (47410) starfotr

Konec dobave ruskega plina ali ko pustimo vladati ženski (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8910710 (9514) Griffin R500

Kakšne opcije ima Rusija da nam zagreni življenje? (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Loža
2490211148 (137857) endelin
»

Priprave na predčasno priključitev Ukrajine v evropsko električno omrežje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
17825727 (17422) Mr.B

Več podobnih tem