» »

Avto za 20k

Avto za 20k

1 2
3
»

Utk ::

hojnikb je izjavil:

10 litrov ciste mestne voznje zre ze kaksna stara 1.6 kanta.
M52 bo v mestu, če nisi glih stara mama k boza gas, pil defenitivno vec.

Jaz sem imel včasih 1,8 in ni faking šanse, da bi ga v Ljubljani spravil pod 11. Če nisem vsaj malo pazil pa tudi 13. Pa nisem bil edini.

tony1 je izjavil:

Utk je izjavil:

E36 z 2.8 motorjem in ročnim menjalnikom bo čiste mestne vožnje pil med 10 in 11 litri. Tvoja ocena je napačna za kakšnih 50%.

LOL. Morda po računalniku, ki laže za 50%.


"Kolk pa, dej napiši vsaj nekaj konkretnega, ali pa bodi tiho. Samo negiraš kar pišejo drugi." :))

Konkretno napisano: lažeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

hojnikb ::

K sn nazadnje se vozu bencinarja, je 1.4 kanta iz prejsnega tisocletja pila cirka 9,5-10L izkjucno mestne voznje in voznje na siht (3km).
Isto relacijo ultra famozni 1.9tdi pije 7,5-8L.

kratke relacije so ubijalec porabe. Če je v igri 6 cilindrov, se tolk bolj :)
#brezpodpisa

tony1 ::

hojnikb je izjavil:

Ja, če bozas gas in ce vidi se kaj druga kot stop&go traffic ;)


No, ne zdi se realno videti mestno vožnjo kot samo stanje pred rdečo lučjo.

16 litrov so pili šestaki v časih E23tk, od takrat pa že dolgo, dolgo ne več.

hojnikb ::

Pomoje ti sploh nimas obcutka kaj je mestna voznja ;)
To da se en tedn furas po mestu, preostalih 90% kilometrov kesla nardis pa na regionalki in AC, pac ni indikator ciste mestne voznje ;)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

tony1 ::

Mestna vožnja zame je vožnja znotraj AC ringa, kjer je omejitev max. 70 na uro in se (tudi) veliko čaka na mestu.

Niso pa to vožnje 3 km v kosu do prve trgovine. Ko stojiš v gužvi je čisto normalno, da tričetrt ure mestne vožnje rabiš od šihta do doma...

matic492 ::

E36 2.8 moraš vozit kar konkretno lenobno, pa prideš na 8 litrov, se pa sigurno da. Ampak noben ne kupi starega BMWja z 2.8 mašino leta 2022 da ga vozi kot upokojenec :D

Jaz sem imel 2.0 E46 (dvojni vanos, napram enojnem, še nižja poraba), pa nisem šparal gasa in je bila 11.5 povprečna poraba, na AC si prišel na 8 samo če si vozil 110 km/h na tempomatu.

Zdaj na 3.0 - M240 imam v mestu višjo porabo (do 20 litrov), ampak spet, vozim v Sport mode in zaenkrat mi je še zabavno gonjenje, ko se vžge turbo gre poraba "off the charts", dokler si pod turbo RPM pa normalna. Na avtocesti pri 110-130 gre pa tudi do 5-6 litrov v 8 prestavi.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

tony1 ::

"E36 2.8 moraš vozit kar konkretno lenobno, pa prideš na 8 litrov, se pa sigurno da. Ampak noben ne kupi starega BMWja z 2.8 mašino leta 2022 da ga vozi kot upokojenec :D"

Nekega dne se človek postara in se mu preprosto divjati po mestu ne da več. (Mislim, da bo drugo leto pet let od zadnje položnice.) Tako kot se mi ne da več šaltati na roke...

ViperR ::

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Top nakup za vse bmw pristaše. Sicer ni E46, je še starejše in še boljše.

hojnikb ::

tole če je poštimano bo bolj držalo ceno k corolla ;)
#brezpodpisa

Utk ::

Če v nekaj vložiš jurja ali 2 na leto (namesto 300 evrov), da ostane isto vredno, potem težko temu rečeš, da drži ceno "bolj".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

hojnikb ::

ja sam v navadno korollo lahk vloziš tut 10 jurjov, pa bo še vedno vredna vsako leto manj ;)
Po drugi strani pa pa zanimivi nemci (povdarek na zanimivi) kvečjemu drzijo ceno ali pa gre ta gor. Lep primer so predhodniki 3er od tega na sliki.
sicer 323i nek future classic nebo nikol (razn če ni kaka zanimiva/redka izvedba). 328i/M3 pa defenitivno ;)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Utk ::

Večina ljudi rabi avto za vozit, ne pa paradirat na kmečkih sejmih.
Če boš s tem bmwjem naredil 20-25,000 km letno kot s corollo, boš čez 15 let z vsemi stroški in njegovo vrednostjo debelo debelo posekal strošek corolle in njeno (ne)vrednost. Tudi če zanemarimo porabo, s katero bi v 15 letih lahko kupil še eno corollo.

hojnikb ::

Ja, če stvar gledaš kot na mikrovalovko, potem to drzi. Ampak nekdo ne kupi takšne avtomobile več, zato, da se bo vozu vsako leto 20kkm+ na siht, niti da ga bo kazal na kmečkih sejmih.
Verjameš al pa ne, tudi takšne kante k je zgoraj, folk kupuje kot zbirateljske primerke.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Utk ::

Ampak to ni tema o tem. Kot da bi nekdo vprašal katero znamko naj kupi za Ameriko, nekdo bi mu pa svetoval kakšno zbirateljsko znamko lahko kupi za isti denar. S katero pa pismo ne bo prišlo niti do Maribora.

hojnikb ::

tale tema je ze par strani nazaj zgubila rdečo nit ;)
V resnic je bil odgovor podan ze v prvem postu ;)

mikhaair je izjavil:

Ob omembi mestne vožnje je odgovor enostaven, Corolla.
Mlinček, fejk hibrid, nepotrebne 17" 225 gume, po možnosti še 3 valjni, čeprav cenejši, jaz ne bi.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup avta za -+2000 evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22125559 (3063) KTr1sk
»

Kateri avto za 7000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16716210 (7596) kixs
»

Nakup avtomobila do 10000eur

Oddelek: Na cesti
485620 (3737) Raptor F16
»

Nakup avtomobila! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17019955 (14287) Vazelin

Več podobnih tem