» »

Kdo si to lahko privošči?

Kdo si to lahko privošči?

««
«
1 / 6
»»

GummyBear ::

Na slovenskih cestah opazujem, kako se nekateri slovenci odpravljajo na dopust...
Mlada 3- ali 4-članska družina. Tipično ljubljanska registrska tablica. Avto višjega cenovnega razreda, zadaj prikolica s čolnom in nekje na avtu še dva cestna kolesa, ki tudi nista videti poceni.
Ponavadi imajo taki nekje ob morju še svojo nepremičnino ali pa se odločijo za dopustovanje pri naših sosedih, kjer cene letijo v nebo.

Sprašujem se, kakšen sloj ljudi si to lahko privošči. Se pravi drag avto, prikolica, čoln, malo dražje kolo, (nepremičnina na morju).
Kaj mora biti po poklicu on in kaj ona, da si to lahko privoščita? Upam si tudi trdit, da taki ne stanujejo v najemu, ker bi sicer varčevali za lastno nepremičnino.

maticb492 ::

Če podeduješ hišo oz. stanovanje (torej nimaš stroškov z tem), ter gre vse od povprečne plače ~1500€ x2 = 3000€ / m (mama in ata) za igračke, gre to vse brez problema skozi.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

scipascapa ::

Že ta faktor, če imaš stanovanjski problem rešen, gre skozi kot omenja predhodnik....je pa res, da je 1500€ že dobra plača.

fikus_ ::

Tema se bo razvila v faušijo, SLO nacionalni šport.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

celada ::

scipascapa je izjavil:

Že ta faktor, če imaš stanovanjski problem rešen, gre skozi kot omenja predhodnik....je pa res, da je 1500€ že dobra plača.

Rahlo nadpovprečna v resnici.

https://www.stat.si/StatWeb/Field/Index...

1300 neto je povprečna za Slo.

OracleDev ::

tko kot večina OP vidi samo tiste ki imajo več, ne pa tistih ki imajo manj.

maticb492 ::

https://www.stat.si/statweb/News/Index/...

Na drugi strani je samo 10 % zaposlenih oseb imelo povprečno mesečno bruto plačo, ki je bila višja od 3.135 EUR, in samo odstotek (1 %) zaposlenih oseb je prejel povprečno mesečno bruto plačo, višjo od 6.400 EUR.




torej leta 2020 je bilo 200 tisoč slovencev z plačo višjo od 3 jurje bruto. To je če imaš še kakega froca + malica in kak prevoz od 2100EUR naprej na mesec.

Pa verjetno je velik delež teh z visoimi plačami v LJ, zato tam videvaš takšne.

Zdaj pa računaj, da so še kaj podedovali in je jasno, da vsem ne gre tako slabo.

EDIT: Sorry brainfart 200 tisoč, valda ni 10% od vseh amapk 10% od zaposlenih :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

UkrFTW! ::

Tistih, ki ne gredo nikamor, ki nimajo 2 biciklov, avtomobila, itd. ne vidiš.

gtx970op ::

GummyBear je izjavil:

Na slovenskih cestah opazujem, kako se nekateri slovenci odpravljajo na dopust...
Mlada 3- ali 4-članska družina. Tipično ljubljanska registrska tablica. Avto višjega cenovnega razreda, zadaj prikolica s čolnom in nekje na avtu še dva cestna kolesa, ki tudi nista videti poceni.
Ponavadi imajo taki nekje ob morju še svojo nepremičnino ali pa se odločijo za dopustovanje pri naših sosedih, kjer cene letijo v nebo.

Sprašujem se, kakšen sloj ljudi si to lahko privošči. Se pravi drag avto, prikolica, čoln, malo dražje kolo, (nepremičnina na morju).
Kaj mora biti po poklicu on in kaj ona, da si to lahko privoščita? Upam si tudi trdit, da taki ne stanujejo v najemu, ker bi sicer varčevali za lastno nepremičnino.


Saj pa to je potem poceni dopust, če si čoln s sabo pelješ. Verjetno spijo na čolnu - torej je dopsut lahko cenejši od tvojega.

kriptobog ::

fikus_ je izjavil:

Tema se bo razvila v faušijo, SLO nacionalni šport.


Je bila že zastavljena tako.

maticb492 ::

A pol lahko mal sprovociram? :))

Kot normiranc programer, ko berem da je 1500€ visoka plača:

X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Avenger ::

Jah glej, na morje največ hodijo tisti, ki imajo vsaj malo viška, več je viška, bolj verjetno je, da boš takega srečal via obala. Torej manj verjetno, da srečaš 20 let starega cliota, kot 1 leto starega BMWja. Od teh jih ima presneto malo tudi gliser na prikolici za sabo, ampak se najdejo. Koliko takih? Jah poglej, verjetno je vsaj 1% takih, ki si z lahkoto privoščijo nov avto, čoln, kolesa, 2 otroka, na uč bi ocenil, da je še dodatnih 1% takih, ki si to lahko privoščijo, če ne razmetavajo denarja za druge stvari, še dodaten 1% pa takih, ki nekaj za to žrtvujejo. 60.000 ljudi, ki to potencialno lahko imajo. Seveda nikoli ne bodo šli vsi na to, tudi če lahko. Ampak srečaš pa jih. Koliko? Mislim, da vseeno ne prav veliko. Imaš tudi folk, pa recimo še dodaten 1%, ki si tega v bistvu ne more privoščit, ampak kupi rabljen, 4 leta star avto srednjega ranga, in rabljen 10 let star čoln. Videz pa vara. Nikjer ne piše "ravnokar kupil v štacuni". Lahko je folk garal, poleg službe še popoldanski s.p. ali pa samo s.p. in niso šteli delovnih ur, šparali leta in leta, da si to privošči. Ti pa vidiš samo neko končno sliko, brez poti tja...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

D3m ::

fikus_ je izjavil:

Tema se bo razvila v faušijo, SLO nacionalni šport.


Se je že. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

ginekk ::

Če podeduješ si vsaj 150-200k v prednosti pred tistim, ki mora živet v najemu. Dejansko pa še bolj, kajti imaš manevrski prostor kaj prihranit in investirat, med tem ko lahko tisti v najemu životari iz plače v plačo.

maticb492 ::

@Avenger, napisal je "mladi", tu si jaz predstavljam 30-40 letnike, torej niso ravno imeli dovolj časa našparat za vse ob jurja plače.

Tema je pa itak nabijanje, zato pa še sam nalijem malo bencina na ogenj :))
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

ginekk ::

GummyBear je izjavil:


Kaj mora biti po poklicu on in kaj ona, da si to lahko privoščita? Upam si tudi trdit, da taki ne stanujejo v najemu, ker bi sicer varčevali za lastno nepremičnino.


Pač akumuliran kapital od prej. Bajta od mtke je dovolj.

Poglej si malo po FB razne "morjeplovec" grupe. Ne boš srečal nekih ultra blestečih podjetnikov, ampak čist navaden povprečen folk. Pa že napolnit barko z gorivom terja par tisočakov zlahka.

GummyBear ::

Nisem še dobil odgovora.

Za kaj sem odprl temo: Sem imel pred kratkim pomenek s prijateljem. On dela v IT, njegova pa nekaj za farmacijo. Se pravi oba imata lepi službi, ampak pravita, da za tak dopust gresta vsi letni prihranki - in še vprašanje, če bi bilo dovolj. Je pa res, da nista še nič podedovala. Verjetno pa taki ne delajo vso leto, da bi potem v 14 dneh vse porabili. S čim se moraš potem ukvarjat, da lahko zaslužiš za tak dopust in še varčuješ čez leto? Si to povprečen redno zaposlen slovenec lahko privošči? Moraš biti pravnik, kirurg, imeti svojo firmo...?

maticb492 ::

Seveda si lahko.

Najprej bi te vprašal če znaš ločit med 10-15 let starim BMWjem/mercedesom, ali pa 1-5 let starim, ker večina ne more. Eno stane 10-15 jurjev, drugo pa lahko tudi do 100 jurjev in več. Tudi za čoln velja isto, kot je nekdo napisal. Ne veš ali je bil kupljen nov, ali rabljen, čolni niso niti tako hudo dragi, če ti je to hobij in malo kaj sam pošraufaš ni problemov.

Če so pač to res maldi pri 30-ih, potem je ali top 1%, ali pa podedovano oz. rešen stanovanjski problem, da lahko gre vse za take zadeve.

Evo čolniček za 7 jurjev:

https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID...

Pa BMW x5 da ga vleče:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Vse skupaj dobiš za 5 jurjev pologa pa 400-500EUR kredita na mesec čez palec
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

UkrFTW! ::

Z jurja in pol neto ne boš kupoval novega BMW-ja, starega pa zaradi stroškov s popravili tudi ne.

Utk ::

Hold my beer...

No, jaz tudi ne bi, ni pa malo takih, ki naredijo točno to, pa še kaj hujšega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

maticb492 ::

Za jurja in pol neto dobiš brze problema X1 ali Serijo 1-2 na leasing za 200-300€ na mesec, če se hočeš kazat sosedom.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

link_up ::

Kdo gliser fura s sabo? To se zmenis v gradskem, da je tam privezan. Pozimi ga das na parcelo, ce ga ze ven vleces. Cajti prikolic za coln so ze davno mimo.
In and Out

no comment ::

Šus v čelo, če bom kdaj moral potovat na dopust s prikolico, čolnom in bicikli privezanimi zadaj...

shadeX ::

GummyBear je izjavil:

Nisem še dobil odgovora.

Za kaj sem odprl temo: Sem imel pred kratkim pomenek s prijateljem. On dela v IT, njegova pa nekaj za farmacijo. Se pravi oba imata lepi službi, ampak pravita, da za tak dopust gresta vsi letni prihranki - in še vprašanje, če bi bilo dovolj. Je pa res, da nista še nič podedovala. Verjetno pa taki ne delajo vso leto, da bi potem v 14 dneh vse porabili. S čim se moraš potem ukvarjat, da lahko zaslužiš za tak dopust in še varčuješ čez leto? Si to povprečen redno zaposlen slovenec lahko privošči? Moraš biti pravnik, kirurg, imeti svojo firmo...?



To kar ti vidiš je točno to kar vidiš. Vidiš dober avto, ki vleče čoln in ne-poceni kolesa, pa še kaj bi se našlo. Kar v tem trenutku veš je to da je tisti človek / družina, lažja za več kot 100k EUR.. njihova vrednost (oz. del vrednosti) je v premičninah, ki hitro zgubljajo vrednost.

Poglej z druge plati: Če bi videl mene in partnerko, kako gremo na morje bi rekel da si dopusta še privoščit na moremo. Destinacija je Krk s kripo staro 20 let. Če bi pogledal najine bančne račune bi se vprašal kaj tile kadijo, da "životarijo" iz meseca v mesec, predvsem ne bi razumel zakaj si ne privoščimo več.

Ni vse zlato kar se sveti.


Drugače pa: Da ljudje majo denar, več kot si misliš. Ljudje prihajajo k pameti, puščajo zafrustrirane službe in se lotevajo posla na netu. Živimo v času kjer se praktično vsak s pravilnim mindsetom upokoji po nekaj letih dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

kriptobog ::

maticb492 je izjavil:

@Avenger, napisal je "mladi", tu si jaz predstavljam 30-40 letnike, torej niso ravno imeli dovolj časa našparat za vse ob jurja plače.

Tema je pa itak nabijanje, zato pa še sam nalijem malo bencina na ogenj :))


Ker 30-40 letniki imajo samo jurja plače ane?

maticb492 ::

kriptobog je izjavil:

maticb492 je izjavil:

@Avenger, napisal je "mladi", tu si jaz predstavljam 30-40 letnike, torej niso ravno imeli dovolj časa našparat za vse ob jurja plače.

Tema je pa itak nabijanje, zato pa še sam nalijem malo bencina na ogenj :))


Ker 30-40 letniki imajo samo jurja plače ane?



Ni bil to point, spraševal je, če si lahko nekdo privošči to z povprečno plačo. Torej ne, pri 30 letih si ne moreš to z jurja plače privoščit. Če si pa 50 let star, je pa tudi možno, da si že kaj našparal.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Pat_MaGroin ::

Jaz sem vceraj vlekel na usesa, 2 mladi mamici, pojma nimam, kje delata, oblečeni neka cheap roba.

In se pogovarjata, da bo ena prodala stanovanje za 350, pa da z možem hoceta hiso, ampak je vse tako drago, da pod 600k ne prides skozi, ima pa njena babica parcelo, na kateri sta 2 hisi, in da je 1 vredna vsaj 500k. In doda:"ampak babica noce prodat, pa bi nama to ful prislo prav".

V mojem krogu 200+ ljudi je 190 podedovalo, ostalih 10 pa so bogati zaradi svoje firme ali kripta.

Prvih 190 pa imajo vsi pod 2k plače, premoženja pa po familiji veliko.

maticb492 ::

No, pač moj point je bil oz. sem hotel napisat, da veliko ljudi se ne spozna ravno na "luksuzne avte", in ko vidijo BMWja, mislijo da je lastniko pun keša, v resnici ga je pa 10 let starega vzel na 3 jurje pologa ostalo pa 250€ na mesec oderuški kredit, po možnosti pri AC korinita. Zraven pa še vidijo čolniček, ki tudi ni nujno da je bil ganz nov kupljen in je lahko vse na leasing. Ne veš kje vse so si ljudje trgali, da lahko to kažejo.

Vem za ljudi z kopnkretnimi avti ranga ala M3, ki dajo polovico plače za kredit in stroške z avtom, ker jim je to pač cilj.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

kriptobog ::

maticb492 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

maticb492 je izjavil:

@Avenger, napisal je "mladi", tu si jaz predstavljam 30-40 letnike, torej niso ravno imeli dovolj časa našparat za vse ob jurja plače.

Tema je pa itak nabijanje, zato pa še sam nalijem malo bencina na ogenj :))


Ker 30-40 letniki imajo samo jurja plače ane?



Ni bil to point, spraševal je, če si lahko nekdo privošči to z povprečno plačo. Torej ne, pri 30 letih si ne moreš to z jurja plače privoščit. Če si pa 50 let star, je pa tudi možno, da si že kaj našparal.


Povprečna plača je 2 jurja. S povprčeno plačo so privoščiš povprečne stvari. Za zgornji primer imaš pa recimo par, kjer ima ona povprečno plačo, on pa recimo vsaj 3.5k. S takimi prihodki pa že gre. Lahko ima pa tudi več. Kaj mislite, da imajo samo starci lahko več kot 3k plače?

maticb492 ::

kriptobog je izjavil:



Povprečna plača je 2 jurja. S povprčeno plačo so privoščiš povprečne stvari. Za zgornji primer imaš pa recimo par, kjer ima ona povprečno plačo, on pa recimo vsaj 3.5k. S takimi prihodki pa že gre. Lahko ima pa tudi več. Kaj mislite, da imajo samo starci lahko več kot 3k plače?



2 jurja je povprečna bruto plača, da smo natančni... drugače pa ni treba meni pravit, jaz sem imel 2 jurja praktično frišno iz faksa.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

kriptobog ::

maticb492 je izjavil:

No, pač moj point je bil oz. sem hotel napisat, da veliko ljudi se ne spozna ravno na "luksuzne avte", in ko vidijo BMWja, mislijo da je lastniko pun keša, v resnici ga je pa 10 let starega vzel na 3 jurje pologa ostalo pa 250€ na mesec oderuški kredit, po možnosti pri AC korinita. Zraven pa še vidijo čolniček, ki tudi ni nujno da je bil ganz nov kupljen in je lahko vse na leasing. Ne veš kje vse so si ljudje trgali, da lahko to kažejo.

Vem za ljudi z kopnkretnimi avti ranga ala M3, ki dajo polovico plače za kredit in stroške z avtom, ker jim je to pač cilj.


Gre 10 let star avto sploh na leasing? Ni bilo včasih neko pravilo, koliko je lahko avto max star ob poplačilu? Drugače pa tudi, če imajo vse mogoče leasinge. To ne pomeni, da je bilo zastonj. Treba vse te obveznosti plačevati, za kar pa potrebuješ primerno plačo.

Mato989 ::

Kar OP opisuje si pri mladih letih (torej pod 30 let) lahko privoščijo le tisti ki orenk podedujejo ali jim podarijo sorodniki/starši...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

feryz ::

GummyBear je izjavil:

Sprašujem se, kakšen sloj ljudi si to lahko privošči. Se pravi drag avto, prikolica, čoln, malo dražje kolo, (nepremičnina na morju).
Jaz. Kmetavzar po zanimanju. Spodnji nižji sloj, radnička klasa. Nič podedoval, vse ustvaril z možgani in jajci.
Sicer čolna in prikolice nimam, ker me to niti malo ne veseli. Drugače bi imel.
Sicer pa že moj avto vse to poseka z levo roko. Čeprav je že zmatran, upam da še letos pride drugi.

Človek si mora nekaj oblikovati v glavi in k temu stremeti. Enim je dovolj koča v gozdu, drugi rabijo avto, čoln in prikolico.
Važno je, da vsak dobi kar želi. Čeprav ne. Jebi ga, nihče ne trdi, da je življenje pošteno in do vseh enako milostljivo.

Pat_MaGroin ::

Mato989 je izjavil:

Kar OP opisuje si pri mladih letih (torej pod 30 let) lahko privoščijo le tisti ki orenk podedujejo ali jim podarijo sorodniki/starši...


Ce si iz LJ ali okolice, si prodal 1000m2 zemlje od bakice in je padlo 300k na racun :). (poznam primere)

Zgodovina sprememb…

Mike_Rotch ::

V takih primerih nima smisla gledati samo plače. S plačo si malokdo kupi čoln in apartma na Krku. Mogoče top 1% najbolj plačanih.

Po drugi strani pa ni nenavadno, da nek obrtnik ali mikro podjetnik na leto domov prinese 60, 70, 100k eur. Ne govorim o ultra uspešnih podjetnikih ampak o vaškem keramičarju ali vodovodarju, ki mu delo ne smrdi in je vsaj malo podjeten.

Če upoštevaš še zgoraj omenjeno podedovano premoženje in dejstvo, da so nekateri izjemno trigger happy kar se tiče kreditov, dobiš to kar je OP opisal.

BTW, naslednjič, ko boš na cesti malo opazuj koliko je avtodomov. Nov avtodom težko dobiš za manj kot 60 jurjev. VW California z nekaj opreme (kombi z dvižno streho) te pride 80-90 jurjev.

Jaz se včasih v svoji družbi počutim kot klošar s 3x, 4x višjimi dohodki :) Ampak jebiga, vsak ima svoje veselje.

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Kar OP opisuje si pri mladih letih (torej pod 30 let) lahko privoščijo le tisti ki orenk podedujejo ali jim podarijo sorodniki/starši...


Nebuloze nesposobnih....Moj bratranec je "običen" avto mehanik. Prvo zaposlitev je imel pri 16 letih, ker je raje delal, kot hodil v šolo. pri 21 je šel na svoje, pri 29 je skeširal za 500m2 halo, kjer je postavil svoj servis. Teh malih obrntikov je kar precej, sploh v gradbeništvu zdaj ko se gradi povsod na veliko in ti so ponavadi kar mahnjeni na take avte. Saj sem že omenjalv eni temi, da se je keramičar vozil na dleo na mojo hišo z Brabusom, fasader pa z XC90... Pa sta oba mojih let (33).

Zgodovina sprememb…

Pat_MaGroin ::

Avtodomi se zdaj začnejo pri 70k, na cestah je robe za 100k kot smetja.

Mato989 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kar OP opisuje si pri mladih letih (torej pod 30 let) lahko privoščijo le tisti ki orenk podedujejo ali jim podarijo sorodniki/starši...


Ce si iz LJ ali okolice, si prodal 1000m2 zemlje od bakice in je padlo 300k na racun :). (poznam primere)



Ja saj sem rekel, ORENK dedovanje ali darilo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Miki N ::

GummyBear je izjavil:

Na slovenskih cestah opazujem, kako se nekateri slovenci odpravljajo na dopust...
Mlada 3- ali 4-članska družina. Tipično ljubljanska registrska tablica. Avto višjega cenovnega razreda, zadaj prikolica s čolnom in nekje na avtu še dva cestna kolesa, ki tudi nista videti poceni.


Verjetno slotech superman s hudačo za ženo, prestižnim kolesjem in obsežnim znanjem financ, žepi polnimi kripta in nadvse uspešno pošlihtanimi zadevami.

Dosegel ga ne boš nikoli!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kar OP opisuje si pri mladih letih (torej pod 30 let) lahko privoščijo le tisti ki orenk podedujejo ali jim podarijo sorodniki/starši...


Nebuloze nesposobnih....Moj bratranec je "običen" avto mehanik. Prvo zaposlitev je imel pri 16 letih, ker je raje delal, kot hodil v šolo. pri 21 je šel na svoje, pri 29 je skeširal za 500m2 halo, kjer je postavil svoj servis. Teh malih obrntikov je kar precej, sploh v gradbeništvu zdaj ko se gradi povsod na veliko in ti so ponavadi kar mahnjeni na take avte. Saj sem že omenjalv eni temi, da se je keramičar vozil na dleo na mojo hišo z Brabusom, fasader pa z XC90... Pa sta oba mojih let (33).


1. oba sta nad 30 govoril sem za one pod 30
2. Izjeme potrjujejo pravilo... večina takih kot jih ti opisuješ ni (beri 50%+)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kar OP opisuje si pri mladih letih (torej pod 30 let) lahko privoščijo le tisti ki orenk podedujejo ali jim podarijo sorodniki/starši...


Ce si iz LJ ali okolice, si prodal 1000m2 zemlje od bakice in je padlo 300k na racun :). (poznam primere)



Ja saj sem rekel, ORENK dedovanje ali darilo...



Ti si itak poklicni dedič in vse kar je več prihodka od povprečne plače je zate razlog dedovanje :))

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kar OP opisuje si pri mladih letih (torej pod 30 let) lahko privoščijo le tisti ki orenk podedujejo ali jim podarijo sorodniki/starši...


Nebuloze nesposobnih....Moj bratranec je "običen" avto mehanik. Prvo zaposlitev je imel pri 16 letih, ker je raje delal, kot hodil v šolo. pri 21 je šel na svoje, pri 29 je skeširal za 500m2 halo, kjer je postavil svoj servis. Teh malih obrntikov je kar precej, sploh v gradbeništvu zdaj ko se gradi povsod na veliko in ti so ponavadi kar mahnjeni na take avte. Saj sem že omenjalv eni temi, da se je keramičar vozil na dleo na mojo hišo z Brabusom, fasader pa z XC90... Pa sta oba mojih let (33).


1. oba sta nad 30 govoril sem za one pod 30
2. Izjeme potrjujejo pravilo... večina takih kot jih ti opisuješ ni (beri 50%+)


Ja zdaj sta nad 30. Do tkaih prihodkov ne prideš čez noč. Če začneš pri 20ih imaš pri 30 lahko kar precejšen kupček.

Zgodovina sprememb…

Mike_Rotch ::

2. Izjeme potrjujejo pravilo... večina takih kot jih ti opisuješ ni (beri 50%+)


Saj nihče ne pravi, da je takih večina. Ampak takega boš na cesti opazil. Tistih ostalih 100 v škodah in renaultih pa gre mimo tebe.

stara mama ::

GummyBear je izjavil:


Sprašujem se, kakšen sloj ljudi si to lahko privošči. Se pravi drag avto, prikolica, čoln, malo dražje kolo, (nepremičnina na morju).

Korona dodatkarji, ni jih težko opazit med vsemi škodami in renaulti :)

Mike_Rotch ::

Ja seveda. Z jurjem ali dvema dodatka na mesec si res lahko kupiš jahto :)

Magic1 ::

Pa kakšnega jurja ali dva. Običen korona dodatek je bil 600€ pa še to le za par mesecev. Graščina...
Magic

stara mama ::

Jahte so ponavad kar parkirane v pristaniščih, nihče jih ne vlači po cestah. To se vlačijo gumenjaki in ekvivalenti.

Mike_Rotch ::

Magic1, vem, da so zdravniki kasirali neke take zneske. Ampak kakorkoli obrneš, ni dovolj niti za gumenjaka.

bbbbbb2015 ::

GummyBear je izjavil:

Na slovenskih cestah opazujem, kako se nekateri slovenci odpravljajo na dopust...
Mlada 3- ali 4-članska družina. Tipično ljubljanska registrska tablica. Avto višjega cenovnega razreda, zadaj prikolica s čolnom in nekje na avtu še dva cestna kolesa, ki tudi nista videti poceni.
Ponavadi imajo taki nekje ob morju še svojo nepremičnino ali pa se odločijo za dopustovanje pri naših sosedih, kjer cene letijo v nebo.

Sprašujem se, kakšen sloj ljudi si to lahko privošči. Se pravi drag avto, prikolica, čoln, malo dražje kolo, (nepremičnina na morju).
Kaj mora biti po poklicu on in kaj ona, da si to lahko privoščita? Upam si tudi trdit, da taki ne stanujejo v najemu, ker bi sicer varčevali za lastno nepremičnino.


Mi ne čolnarimo, svojčas sem jadral, samo to ni bilo zame.

Tak človek, oz. družina, kot jo opisuješ je recimo moj vrstnik iz vrtca. Ima dimnikarsko firmo, pred tem pa jo je imel njegov fotr. Žena pa sicer dela na njegovi firmi.

Tak človek oz. družina je en kolega. Firma za IT storitve. Žena sicer glasbenica, bolj kot neke vrste recital pa to. Pred par leti so kupli v Istri vilo za 500.000EUR. Potem se že očitno da.

Tak človek je lastnik salona za avte (ne bo povedal znamke, ni BMW), žena dela na sprejemnici tega avtosalona. Avtosalon je sicer podedoval po fotru, samo je salon pod fotrom skoraj propadel. On ga je iz blata potegnil.

Pa tako, imaš kar nekaj ljudi, ki niso začeli povsem z nule, pa so dokaj pridni.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Mike_Rotch je izjavil:

Magic1, vem, da so zdravniki kasirali neke take zneske. Ampak kakorkoli obrneš, ni dovolj niti za gumenjaka.

Itak, sej zato sem bil pa sarkastičen s graščino.
V glavnem smo dosti bolj na zahodu in več folka ima boljše opcije. Seveda pa so tudi veliko bolj opazni, pač Cliotov ne boš šel štet.
Magic

kuall ::

nemci imajo hude avte, slovenci imajo grde kište. zdej ali nimajo denarja ali pa okusa, nisem ziher. ziher si nemc reče ko se pelje čez slovenijo, kako grde avte imamo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Avto kot identiteta posameznika, je z ljudmi res tako enostavno manipulirati? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
49022733 (17418) WizzardOfOZ
»

Kateri nov "družinski" avto (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
25743039 (25698) GR2
»

Čoln, gumenjak - stroški (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5512004 (10052) perci
»

Stroški mobilne hiške ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6020814 (19160) Matej_K
»

Dopust 2017 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8928971 (26292) maco-maco

Več podobnih tem