» »

Kdo si to lahko privošči?

Kdo si to lahko privošči?

Pat_MaGroin ::

What? 3/4 Slovenije fora folksvagna :).

maticb492 ::

Novi passat je hitro 70 jurjev :))

Evo, pri nas sploh ni tako opremljenega na volj trenutno:

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta...

Je pa en za 50k

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

tolko da bote nevedni gledali še za passati, ne samo za Bemflami :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

LukiYo ::

maticb492 je izjavil:

Seveda si lahko.

Najprej bi te vprašal če znaš ločit med 10-15 let starim BMWjem/mercedesom, ali pa 1-5 let starim, ker večina ne more. Eno stane 10-15 jurjev, drugo pa lahko tudi do 100 jurjev in več. Tudi za čoln velja isto, kot je nekdo napisal. Ne veš ali je bil kupljen nov, ali rabljen, čolni niso niti tako hudo dragi, če ti je to hobij in malo kaj sam pošraufaš ni problemov.

Če so pač to res maldi pri 30-ih, potem je ali top 1%, ali pa podedovano oz. rešen stanovanjski problem, da lahko gre vse za take zadeve.

Evo čolniček za 7 jurjev:

https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID...
Pa BMW x5 da ga vleče:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Vse skupaj dobiš za 5 jurjev pologa pa 400-500EUR kredita na mesec čez palec


Že vidim reklamo na kaki avtohiši: BMW + Motorni čoln samo za 4.999 + 499 mesečno.

maticb492 ::

LukiYo je izjavil:


Že vidim reklamo na kaki avtohiši: BMW + Motorni čoln samo za 4.999 + 499 mesečno.



Dino vse zrihta:

X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

stara mama ::

maticb492 je izjavil:

Novi passat je hitro 70 jurjev :))

Evo, pri nas sploh ni tako opremljenega na volj trenutno:

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta...

Je pa en za 50k

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

tolko da bote nevedni gledali še za passati, ne samo za Bemflami :D

Tolk dnarja za holcgrabna :)):)):))

val46 ::

Ti še nisi bil v Nemčiji verjetno a? Tolk Golfov 1,2 in 3. generacije, pa raznih prvih Opel Aster in Vectre, kot jih gor vidiš še dandanes, jih v sloveniji v zadnjih 10ih letih nism videl. Sam ja, ti vidiš tiste nemce, ki pridejo k nam(ali bolje rečeno, gredo mimo nas na jug) in taki ki hodijo na to pot, si to lohk privoščijo. Tisti ki se 2022 leta vozi v nemčiji z Golfom 3 ali pa opel astro, tisti niti pomisli ne na dopust na hrvaškem.

Kar se pa OP tiče...ni potrebe po foušiji. Delaj, razmišljaj kje in kako bi lohk zaslužil, pa boš tudi ti morda nekoč imel podobne zadeve. S pisanjem takih opazk na forum, si tega sigurno ne boš zaslužil.

kuall je izjavil:

nemci imajo hude avte, slovenci imajo grde kište. zdej ali nimajo denarja ali pa okusa, nisem ziher. ziher si nemc reče ko se pelje čez slovenijo, kako grde avte imamo.



Ti še nisi bil v Nemčiji verjetno a? Tolk Golfov 1,2 in 3. generacije, pa raznih prvih Opel Aster in Vectre, kot jih gor vidiš še dandanes, jih v sloveniji v zadnjih 10ih letih nism videl. Sam ja, ti vidiš tiste nemce, ki pridejo k nam(ali bolje rečeno, gredo mimo nas na jug) in taki ki hodijo na to pot, si to lohk privoščijo. Tisti ki se 2022 leta vozi v nemčiji z Golfom 3 ali pa opel astro, tisti niti pomisli ne na dopust na hrvaškem.

Kar se pa OP tiče...ni potrebe po foušiji. Delaj, razmišljaj kje in kako bi lohk zaslužil, pa boš tudi ti morda nekoč imel podobne zadeve. S pisanjem takih opazk na forum, si tega sigurno ne boš zaslužil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: val46 ()

Machete ::

Do 2021 x3 in Bayliner na prikolici šteješ še za siroto.
Od 2020 x5 naprej in Fairline Phantom pa je že tapravo. Kriterij je po nemški zvezi komunistov razvit.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

maticb492 ::

Jaz vem za kripto miljonarja, ki se do 12 metrske jahte zasidrane v zadru pelje z Citroenom baje :)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

TheBlueOne ::

GummyBear je izjavil:



Sprašujem se, kakšen sloj ljudi si to lahko privošči. Se pravi drag avto, prikolica, čoln, malo dražje kolo, (nepremičnina na morju).
Kaj mora biti po poklicu on in kaj ona, da si to lahko privoščita? Upam si tudi trdit, da taki ne stanujejo v najemu, ker bi sicer varčevali za lastno nepremičnino.


Verjetno vecinoma mali podjetniki. Redkeje zdravniki, odvetniki, notarji itn.

Ce imas starse v taki klasi si lahko, ko si starosti za otroke b.p. privoscis nasteto.

Boomerang ::

Čisto na kratko: Reven bo zmeraj reven, bogat pa zmeraj bogat.

Tisti, ki si pri 30 - 35 lastijo nepremičnine in ne vem kako drage premičnine, jih od svojih staršev še niso mogli podedovat (bi morali biti še živi), torej govorimo o dedovanju po starih starših. Ko pride na vrsto dedovanje po starših, bo tega še več.

Če pogledam sebe. 70% ljudi, s katerimi sem hodil v osnovno ali srednjo šolo je manj uspešnih od mene. Spadam torej med top 30%, ampak ne morem reči, da nekaj imam. Imam toliko, kolikor zaslužim in uspem privarčevati. Moji starši in stari starši niso bili bogati (živeli od danes do jutri), zato tudi na dedovanje ne računam. Na drugi strani imaš nekoga, ki ima zdaj manj od mene. Če ima bogate starše in bo znal podedovano dobro izkoristiti, bo tak lahko nekoč imel več kot nekdo, ki se zdaj trudi in ima nevem kako dobro službo.

Da je nekdo danes bogat, gre zahvala za 2 njegovi generaciji nazaj.

kriptobog ::

Boomerang je izjavil:

Čisto na kratko: Reven bo zmeraj reven, bogat pa zmeraj bogat.

Tisti, ki si pri 30 - 35 lastijo nepremičnine in ne vem kako drage premičnine, jih od svojih staršev še niso mogli podedovat (bi morali biti še živi), torej govorimo o dedovanju po starih starših. Ko pride na vrsto dedovanje po starših, bo tega še več.

Če pogledam sebe. 70% ljudi, s katerimi sem hodil v osnovno ali srednjo šolo je manj uspešnih od mene. Spadam torej med top 30%, ampak ne morem reči, da nekaj imam. Imam toliko, kolikor zaslužim in uspem privarčevati. Moji starši in stari starši niso bili bogati (živeli od danes do jutri), zato tudi na dedovanje ne računam. Na drugi strani imaš nekoga, ki ima zdaj manj od mene. Če ima bogate starše in bo znal podedovano dobro izkoristiti, bo tak lahko nekoč imel več kot nekdo, ki se zdaj trudi in ima nevem kako dobro službo.

Da je nekdo danes bogat, gre zahvala za 2 njegovi generaciji nazaj.


Ne vsak, ki je danes bogat. Jaz kar imam sem vse sam ustvaril. Doma smo imeli bolj malo in mi je bil že od nekdaj cilj, da živim tako, da ne rabim gledat na cene in da grem lahko kamorkoli si želim in sem delal na temu.

Mato989 ::

Boomerang je izjavil:

Čisto na kratko: Reven bo zmeraj reven, bogat pa zmeraj bogat.

Tisti, ki si pri 30 - 35 lastijo nepremičnine in ne vem kako drage premičnine, jih od svojih staršev še niso mogli podedovat (bi morali biti še živi), torej govorimo o dedovanju po starih starših. Ko pride na vrsto dedovanje po starših, bo tega še več.

Če pogledam sebe. 70% ljudi, s katerimi sem hodil v osnovno ali srednjo šolo je manj uspešnih od mene. Spadam torej med top 30%, ampak ne morem reči, da nekaj imam. Imam toliko, kolikor zaslužim in uspem privarčevati. Moji starši in stari starši niso bili bogati (živeli od danes do jutri), zato tudi na dedovanje ne računam. Na drugi strani imaš nekoga, ki ima zdaj manj od mene. Če ima bogate starše in bo znal podedovano dobro izkoristiti, bo tak lahko nekoč imel več kot nekdo, ki se zdaj trudi in ima nevem kako dobro službo.

Da je nekdo danes bogat, gre zahvala za 2 njegovi generaciji nazaj.


Tako je, to se jaz strinjam, ampak na posamezniku pa je, da dela tako da bo 2 generaciji za njim njegov vnuk ali pravnuk lahko v enakem položaju kot je zdaj njegov sošolec kot ga omenjša ti =) Pač so zajebali predniki jebiga, popravi tole.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

l0g1t3ch ::

GummyBear je izjavil:

Na slovenskih cestah opazujem, kako se nekateri slovenci odpravljajo na dopust...
Mlada 3- ali 4-članska družina. Tipično ljubljanska registrska tablica. Avto višjega cenovnega razreda, zadaj prikolica s čolnom in nekje na avtu še dva cestna kolesa, ki tudi nista videti poceni.
Ponavadi imajo taki nekje ob morju še svojo nepremičnino ali pa se odločijo za dopustovanje pri naših sosedih, kjer cene letijo v nebo.

Sprašujem se, kakšen sloj ljudi si to lahko privošči. Se pravi drag avto, prikolica, čoln, malo dražje kolo, (nepremičnina na morju).
Kaj mora biti po poklicu on in kaj ona, da si to lahko privoščita? Upam si tudi trdit, da taki ne stanujejo v najemu, ker bi sicer varčevali za lastno nepremičnino.



Čoln do 5m ni pretirano drag, poleg tega na oko ti verjetno ne boš ločil ali je skoraj nov višjega ranga za par 10k ali pa malo starejši in bolj osnoven ki ni niti 10k.
Rabljenemu plehu pa tudi hitro pada cena, poglej 10 let starega bavarca koliko je še vreden. Pa 2012 bmw če je zunaj lepo ohranjen bo še vedno sprožal zavist. Spet pa nič ne pove koliko ima avto kilometrov, kaka je oprema in kak je motor. A je 2.0 tašvoh dizel al je v6 3.0 bencinar.

Poanta je da to kar ti dojemaš kot nek ultra luksuz sploh ni nujno da je luksuz. Lahko je zelo daleč od tega.

Pravi luksuz je jahta parkirana v marini. Tja pa letiš s privatnim letalom. To kar opisuješ je ubistvu precejšna revščina.

maticb492 ::

l0g1t3ch je izjavil:


Čoln do 5m ni pretirano drag, poleg tega na oko ti verjetno ne boš ločil ali je skoraj nov višjega ranga za par 10k ali pa malo starejši in bolj osnoven ki ni niti 10k.
Rabljenemu plehu pa tudi hitro pada cena, poglej 10 let starega bavarca koliko je še vreden. Pa 2012 bmw če je zunaj lepo ohranjen bo še vedno sprožal zavist. Spet pa nič ne pove koliko ima avto kilometrov, kaka je oprema in kak je motor. A je 2.0 tašvoh dizel al je v6 3.0 bencinar.

Poanta je da to kar ti dojemaš kot nek ultra luksuz sploh ni nujno da je luksuz. Lahko je zelo daleč od tega.

Pravi luksuz je jahta parkirana v marini. Tja pa letiš s privatnim letalom. To kar opisuješ je ubistvu precejšna revščina.



Yup....

Boomerang je izjavil:


Da je nekdo danes bogat, gre zahvala za 2 njegovi generaciji nazaj.


Odvisno kaj je za tebe definicija bogatega.

Za mene to da imaš Bemfla pa čolniček zadaj ni neko pretirano bogastvo, če moraš za vse še vedno delat (seveda nisi revež, ampak ni to ravno bogastvo, je samo nadpovprečno)
Bogastvo se začne, ko imaš toliko investicij, da živiš nadpovprečno samo iz obresti/najemnin in podobnega.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

l0g1t3ch ::

Jp.

Jaz imam znanko, kjer je on IT-jevc, ona pa neka administracija. Skupaj sta 3 do 3,5k neto. Imata rešen stanovanski problem, ker sta podedovala luštno hišo po starih staših.

V zadnjih letih sta kupila rabljenega pasata starega par let (~20k na lizing), rabljeno prikolico in čoln (~10k), rabljeno avtokamp prikolico (~15k).
Po mnenju OP-ja sta očitno skoraj ultra bogataša.

BaTeMaN ::

Dodal bi sam to, da se ti isti vračajo v nedeljo proti LJ, zadnjič sem se službeno vračal iz Italije... in naletim na to kolono od Razdrtega do Ljubljane... nisem vedel, da je teh vikendašov za 30 km 40-45km/h kolone... tak, da priporočam dobronamerno vožnjo domov ob "poznejših" urah.... :) super da si folk lahk privošči - zato se živi... sam 3 pasovnico bo treba počas naredit....
less then zero

spaget ::

Plačevanje cestnine na kilometer naj nazaj uvedejo.
Takoj bodo prazne ceste. Ne pa, da subvencioniramo
vikendaše in dnevne šiht migrante.

kriptobog ::

spaget je izjavil:

Plačevanje cestnine na kilometer naj nazaj uvedejo.
Takoj bodo prazne ceste. Ne pa, da subvencioniramo
vikendaše in dnevne šiht migrante.


Na starih cestah pa kolaps :))

LuiIII ::

Vsakemu svoje. Jaz bi imel lahko BMW in čoln pa mi ni do tega. Dovolj mi je da sem z družino v najeti hiši 5m od morja kjer ni nobene gneče in z dobrimi sosedi ter brez skrbi kako jo vzdrževati. Gledam pa včasih v bližnjem kampu kako se matrajo s temi gliserčki not pa ven. Da ne omenjam potem tekmovanja kdo ima močnejši izvenkrmni motor,... Je pa letos tega malo manj. Za čoln se stegneš, potem pa ga je treba vzdrževat in mu dajati za jest. 20l/h pa danes ni več hec za tele "kapetane".

blink ::

LuiIII je izjavil:

Vsakemu svoje. Jaz bi imel lahko BMW in čoln pa mi ni do tega. Dovolj mi je da sem z družino v najeti hiši 5m od morja kjer ni nobene gneče in z dobrimi sosedi ter brez skrbi kako jo vzdrževati. Gledam pa včasih v bližnjem kampu kako se matrajo s temi gliserčki not pa ven. Da ne omenjam potem tekmovanja kdo ima močnejši izvenkrmni motor,... Je pa letos tega malo manj. Za čoln se stegneš, potem pa ga je treba vzdrževat in mu dajati za jest. 20l/h pa danes ni več hec za tele "kapetane".


Da se da ljudem vlaciti vso mozno saro na morje, pakirat, odpakirat, ocistiti, popravljati, v najvecji vrocini, gneci, v sezoni z najvisjimi cenami + otroci in zena ti serjejo po glavi, merjenje kurcev kdo ima boljsi avto/gliser/jadrnico. Ne hvala.

spaget je izjavil:

Plačevanje cestnine na kilometer naj nazaj uvedejo.
Takoj bodo prazne ceste. Ne pa, da subvencioniramo
vikendaše in dnevne šiht migrante.


Brezveze, tisti ki se veliko vozijo itak placajo ogromno trosarin in ddv-ja preko porabljenega goriva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blink ()

dexterboy ::

shadeX je izjavil:

To kar ti vidiš je točno to kar vidiš. Vidiš dober avto, ki vleče čoln in ne-poceni kolesa, pa še kaj bi se našlo. Kar v tem trenutku veš je to da je tisti človek / družina, lažja za več kot 100k EUR.. njihova vrednost (oz. del vrednosti) je v premičninah, ki hitro zgubljajo vrednost. Poglej z druge plati: Če bi videl mene in partnerko, kako gremo na morje bi rekel da si dopusta še privoščit na moremo. Destinacija je Krk s kripo staro 20 let. Če bi pogledal najine bančne račune bi se vprašal kaj tile kadijo, da "životarijo" iz meseca v mesec, predvsem ne bi razumel zakaj si ne privoščimo več. Ni vse zlato kar se sveti. Drugače pa: Da ljudje majo denar, več kot si misliš. Ljudje prihajajo k pameti, puščajo zafrustrirane službe in se lotevajo posla na netu. Živimo v času kjer se praktično vsak s pravilnim mindsetom upokoji po nekaj letih dela.

Nič ni danes zastonj. Tudi nasveti ne. Če to obvladaš, kar je v boldanem, sem ti pripravljen plačati. Brez heca.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

shadeX ::

Nič ni danes zastonj. Tudi nasveti ne.


Jaz sem podedoval pravi mindset zastonj, in le zgolj na podlagi materiala na internetu, tako ti lahko povem kako sem jaz prišel do točke, kjer me za finance ne skrbi več. Drugače, saj veš da to ni iz danes na jutri? Jaz sem potreboval 8 let, konstantnih padcev, (opaznih) uspehov je bilo pa za vzorec. To ni iz danes na jutri, sploh če si navajen na kratkoročne užitke.



1. Razumi da si program družbe, svojih staršev, oz povpreček 5 ljudi s katerimi imaš največ stikov. 95% vedenjskih vzorcev izvira iz podzavesti.

2. Ugotovi kaj sploh želiš od življenja. Biti bogat? V kolikor ljudje s katerimi se družiš niso bogati oz. tam kjer bi sam želel biti, potem moraš žal spremeniti oz. vsaj močno omejiti stike s temi ljudmi (če so družina močno omejiš, kar sem naredil tudi sam).

3. Poišči "brainwash" material. E.G, poslušaj ljudi , ki so dosegli tisto kar sam želiš, kako razmišljajo, večkrat na dan. Jaz imam dost audioknjig ali pa učim Youtube in TIkTok algoritem da mi servira vsebino, ki mi pere možgane (pomembno, drugače si program družbe).

4. Provide value. Internet ima zmožnost dostave vrednosti, veliko ljudem naenkrat - ki so pripravljeni plačat za tvoje storitve/produkt, whatever. Nekaj pač moraš zbrati. Jaz sem izbral programiranje, izdelava aplikacij, ki jih uporablja veliko ljudi. Digital content je king tukaj. Če bi bil npr mehanik s svojim S.P bi lahko dobro služil, bi pa težko govoril o upokojitvi. Lahko si tudi trejder (to pot izbere dost ljudi, men sicer ne paše ker je mešanje megle).

5. Profit. Kot rečeno, skoraj vsak s pravim mindsetom se lahko upokoji v nekaj letih.. ampak večina pravega mindseta nima. In večina ne bo pripravljena grindat 10 let brez nekih večjih uspehov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

hujsk1999 ::

maticb492 je izjavil:

Novi passat je hitro 70 jurjev :))

Evo, pri nas sploh ni tako opremljenega na volj trenutno:

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta...

Je pa en za 50k

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

tolko da bote nevedni gledali še za passati, ne samo za Bemflami :D

Kot sem že povedal smo se razvadili da dobiš novi avto pod 50k. Kmalu (2-5 let) ne bo novega avta srednjega ranga pod 100k. To pa bo prava streznitev.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

kuall ::

val46 je izjavil:

Ti še nisi bil v Nemčiji verjetno a? Tolk Golfov 1,2 in 3. generacije, pa raznih prvih Opel Aster in Vectre, kot jih gor vidiš še dandanes, jih v sloveniji v zadnjih 10ih letih nism videl. Sam ja, ti vidiš tiste nemce, ki pridejo k nam(ali bolje rečeno, gredo mimo nas na jug) in taki ki hodijo na to pot, si to lohk privoščijo. Tisti ki se 2022 leta vozi v nemčiji z Golfom 3 ali pa opel astro, tisti niti pomisli ne na dopust na hrvaškem.

NAJBRŽ imaš prav čeprav zafurat se z avtom na morje iz nemčije tudi ne more bit tak luxuz, da bi si to privoščili samo bogati. kaj pa vem. resda pa ne vem zakaj ne letijo, furat se 10 ur al koliko tudi ni zabavno, najbrž se res radi furajo v dobrih avtih,..

mr_chai ::

Tisti, ki ste fovš imate nek point. Ker večino tega premoženja, ki ga imajo taki ljudje s prikolico, čolnom in dobrimi kolesi so taki dobili s krediti. S poceni denarjem, katerega posledice boste čutili tisti, ki niste bili kreditno sposobni. En tak par, ki recimo dela v JU, pa recimo da je nekje na "višji" poziciji, da oba pokasirata 3k neto, pa to sta z lahkoto dobila 500k krede na 30 let, po smešno nizki fiksni obrestni meri. Inflacija jima lepo požira kredit, vrednost nepremičnine pa narašča. Največji kriminal proti človeštvu, je bilo v zadnjih 10 letih, talanje poceni kreditov. Kot bonbončke so dajal. In če gre večino tega denarja v neke balončke in ne v razvoj in ustvarjanja delovnih mest, kaj se zgodi ? Stagflacija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

asdf_jklc ::

Tudi s plačo 2.000 € neto boš težko vzdrževal BMWja serije 5.

blink ::

mr_chai je izjavil:

Tisti, ki ste fovš imate nek point. Ker večino tega premoženja, ki ga imajo taki ljudje s prikolico, čolnom in dobrimi kolesi so taki dobili s krediti. S poceni denarjem, katerega posledice boste čutili tisti, ki niste bili kreditno sposobni. En tak par, ki recimo dela v JU, pa recimo da je nekje na "višji" poziciji, da oba pokasirata 3k neto, pa to sta z lahkoto dobila 500k krede na 30 let, po smešno nizki fiksni obrestni meri. Inflacija jima lepo požira kredit, vrednost nepremičnine pa narašča. Največji kriminal proti človeštvu, je bilo v zadnjih 10 letih, talanje poceni kreditov. Kot bonbončke so dajal. In če gre večino tega denarja v neke balončke in ne v razvoj in ustvarjanja delovnih mest, kaj se zgodi ? Stagflacija.


Zapufanost do grla NI tvoje premozenje.

Utk ::

Sej sosed ne vidi kolk ga vzdržuješ, zakaj bi pol to delal?

kriptobog ::

mr_chai je izjavil:

Tisti, ki ste fovš imate nek point. Ker večino tega premoženja, ki ga imajo taki ljudje s prikolico, čolnom in dobrimi kolesi so taki dobili s krediti. S poceni denarjem, katerega posledice boste čutili tisti, ki niste bili kreditno sposobni. En tak par, ki recimo dela v JU, pa recimo da je nekje na "višji" poziciji, da oba pokasirata 3k neto, pa to sta z lahkoto dobila 500k krede na 30 let, po smešno nizki fiksni obrestni meri. Inflacija jima lepo požira kredit, vrednost nepremičnine pa narašča. Največji kriminal proti človeštvu, je bilo v zadnjih 10 letih, talanje poceni kreditov. Kot bonbončke so dajal. In če gre večino tega denarja v neke balončke in ne v razvoj in ustvarjanja delovnih mest, kaj se zgodi ? Stagflacija.


Sj to ti je jasno, da moras kredit biti sposoben odplacevati ane? Znanec prodaja rabljene avte in pravi, da najbolj prodajani so od 5-15k, potem je nekaj malega do 20k, potem pa luknja do 40k. Med 20-40k pravi, da teko kaj proda, od 40-60k spet gre nekaj, vecinoma rabljene bavarije in volvoti. Vse to na leasing z minimalnimi pologi. Nad 60k pa pravi, da skoraj ni leasinga, da folk kesira. Ima pa samo fizicne stranke, ker prodaja rabljene in za podjetja ni zanimiv, ker ne ponuja tega leasinga, ki se ga gredo podjetja. Bi bilo pa zanimivo, ce bi furs kaj pogledal te ko kesirajo take avte, ker vcasih vidis cigane kake avte furajo... :))

Miki N ::

blink je izjavil:



Zapufanost do grla NI tvoje premozenje.



Joj ste rigidni. Glejte na to, da ima človek pač soinvestitorja.:))

Rok Woot ::

Jaz poznam veliko ljudi, ki imajo v nepremičninah več kot milijon, pa se vozijo z avti za 2k.

Zdej mam pa dilemo, ko ne vem a so bogati ali revni.

maticb492 ::

A to je tak kot kripto miljonarji? :))
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

l0g1t3ch ::

Koliko je vredn m2 zazidljive parcele v Istri, 5 min peš od morja?

Da vem če sm milijonar :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

kriptobog ::

Rok Woot je izjavil:

Jaz poznam veliko ljudi, ki imajo v nepremičninah več kot milijon, pa se vozijo z avti za 2k.

Zdej mam pa dilemo, ko ne vem a so bogati ali revni.


Vsem pac avto ni vse, sploh ce se ne vozijo veliko. Sicer pa danes ni tako tezko imeni nepremicnino vredno vec kot milijon.

hujsk1999 ::

Večina kriptomilijonarjev je pokupila po 50+ stanovanj. Vsaj tile ki jih sam poznam. Nekateri imajo tudi čez 100 stanovanj.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

FrRoSt ::

GummyBear je izjavil:

Nisem še dobil odgovora.

Za kaj sem odprl temo: Sem imel pred kratkim pomenek s prijateljem. On dela v IT, njegova pa nekaj za farmacijo. Se pravi oba imata lepi službi, ampak pravita, da za tak dopust gresta vsi letni prihranki - in še vprašanje, če bi bilo dovolj. Je pa res, da nista še nič podedovala. Verjetno pa taki ne delajo vso leto, da bi potem v 14 dneh vse porabili. S čim se moraš potem ukvarjat, da lahko zaslužiš za tak dopust in še varčuješ čez leto? Si to povprečen redno zaposlen slovenec lahko privošči? Moraš biti pravnik, kirurg, imeti svojo firmo...?


:))

Saj so ti že razložili! ;)

Poleg tega, da moraš biti malo bolje situiran sam, moraš po vsej verjetnosti imeti še dobro situirane starše, vsaj eden od njih!!?

Veliko slovencev ima na hr vikende!! Za čovn s seboj vozit, ne omenjaš, kakšen je bil, lahko je tudi velik gumenjak, pa greš lahko tudi samo v prikolico kampirat! Kolesa so že standardna oprema, če nisi ravno zapečkar! In ne plačuješ nekaj sto evrov za najemnino stanovanja!?? :O

O avtomobilih pa raje ne bom! ;) Že vsak južnjak so ga lahko privošči, te stare požrešne mrcine dobiš že za 10k €!
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

kriptobog ::

l0g1t3ch je izjavil:

Koliko je vredn m2 zazidljive parcele v Istri, 5 min peš od morja?

Da vem če sm milijonar :D


Odvisno od lokacije parcele, terena in infrastrukture na/ob parceli. Predvsem pa toliko, kot bi bil nedo placat zanjo.

maticb492 ::

hujsk1999 je izjavil:

Večina kriptomilijonarjev je pokupila po 50+ stanovanj. Vsaj tile ki jih sam poznam. Nekateri imajo tudi čez 100 stanovanj.



https://n1info.si/poglobljeno/nekateri-...

Po Gursovih podatkih ima v Sloveniji 105 oseb v lasti vsak za več kot milijon evrov nepremičnin. Od tega ima 64 lastnikov premoženje v nepremičninah, ki presega dva milijona evrov, 17 lastnikov pa ima v lasti nepremičnine, ki so vredne več kot tri milijone evrov.


Kolko jih poznaš? :))
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

l0g1t3ch ::

kriptobog je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Koliko je vredn m2 zazidljive parcele v Istri, 5 min peš od morja?

Da vem če sm milijonar :D


Odvisno od lokacije parcele, terena in infrastrukture na/ob parceli. Predvsem pa toliko, kot bi bil nedo placat zanjo.


Ravn travnik, nekaj večjih dreves, malo gozdička.
Elektrika, voda in baker parica.
Okoli so same vikendice, je pa na robu manjšega mesta.

Zimonem ::

Milijonar si

Utk ::

Če gor postaviš 4 mobilne hiške, potem ziher.
Ma kaj 4, nagužvaš kot v kampu, 12.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

l0g1t3ch ::

To!

Grem koj jutr prodat svojega trusted korejca.
Pa po novo benfo in čoln v salon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

Zimonem ::

Pa štrik ne pozabi

bbbbbb2015 ::

kriptobog je izjavil:

Rok Woot je izjavil:

Jaz poznam veliko ljudi, ki imajo v nepremičninah več kot milijon, pa se vozijo z avti za 2k.

Zdej mam pa dilemo, ko ne vem a so bogati ali revni.


Vsem pac avto ni vse, sploh ce se ne vozijo veliko. Sicer pa danes ni tako tezko imeni nepremicnino vredno vec kot milijon.


Ne glede na vse, je dober avto *vedno* vredno imeti. Sploh malo večjega, BMW serije 5 ali 7. Velik nov avto je dokaj varen, ima ogromno varnostnih sistemov.
Ko se razbijete na cesti, to zgleda zelo grdo. Tudi velik Renault je zelo v redu.

Saj lahko imate avto, vreden 2k. Lahko samo takega, ki je vreden glih 500€. Samo vam iz prakse povem, vzdrževati tak avto je kar muka. Deli se ne dobijo (več). Moji otroci so začeli s takimi poceni avti (v bistvu vrednimi 4k €). Samo to držati v formi, to je bila pa muka. In tudi dosti denarja smo vsuli stran in klima in motor in dihtunge in menjalnik.

l0g1t3ch ::

Kaj priporočaš?
Štrik ali raje zvonik?

Mogoče raje počakam da nas Rusi nukajo?

Dileme, dileme...

Zimonem je izjavil:

Pa štrik ne pozabi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

Zimonem ::

Dej ne blizu. Za svojega 10 let starega kangoooja dobim vse dele.

l0g1t3ch je izjavil:

Kaj priporočaš?
Štrik ali raje zvonik?

Mogoče raje počakam da nas Rusi nukajo?

Dileme, dileme...

Zimonem je izjavil:

Pa štrik ne pozabi

Nukanje je fajn pomoje sam še nisem sprobal.


Sam za miljon štrik.... Pomoje 5ud ni slabo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

SmolWhale ::

l0g1t3ch je izjavil:

Kaj priporočaš?
Štrik ali raje zvonik?

Mogoče raje počakam da nas Rusi nukajo?

Dileme, dileme...

Zimonem je izjavil:

Pa štrik ne pozabi


Nehaj smetit po forumu. A nimaš nič dela na vikendu?

To bo zdaj Holob vse obdavčil in potem boš revež, še fizično, žal.

Lp

Zgodovina sprememb…

l0g1t3ch ::

SmolWhale je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Kaj priporočaš?
Štrik ali raje zvonik?

Mogoče raje počakam da nas Rusi nukajo?

Dileme, dileme...

Zimonem je izjavil:

Pa štrik ne pozabi


Nehaj smetit po forumu. A nimaš nič dela na vikendu?

To bo zdaj Holob vse obdavčil in potem boš revež, še fizično, žal.

Lp


Nimam vikenda, sam parcela je.
Dejansko me (še) nima da bi imel še eno nepremičnino 200km stran za katero bi blo treba skrbet.
Mogoče nekoč. Ali pa bom vse prodal in stavil na rdečo.

Zimonem ::

Kupi zvonik!

enemon ::

maticb492 je izjavil:

Jaz vem za kripto miljonarja, ki se do 12 metrske jahte zasidrane v zadru pelje z Citroenom baje :)


Naš Borut? :) Samo zdaj se je ful nekaj preveč v politiko vrgel, nonstop komentira Ukrajino. Se vidi, da ima preveč časa v kriptopenziji. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Avto kot identiteta posameznika, je z ljudmi res tako enostavno manipulirati? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
49022836 (17521) WizzardOfOZ
»

Kateri nov "družinski" avto (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
25743139 (25798) GR2
»

Čoln, gumenjak - stroški (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5512034 (10082) perci
»

Stroški mobilne hiške ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6020847 (19193) Matej_K
»

Dopust 2017 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8928989 (26310) maco-maco

Več podobnih tem