» »

Zimski/letni čas

Zimski/letni čas

Mercier ::

Mislijo tole kaj ukinit? Dobro, trenutno se ne bom pritoževal preveč, ker lahko zjutraj dlje spim, zato bom pa na hudo obliko spomladanske utrujenosti fasal še eno uro manj noči.

Koliko je koristi od tega in koliko škode? In kako tale grozota vpliva na vas osebno?

jRk0 ::

heh.
edino ena ura spanja je kul:)

slabo pa je, da je tako hitro tema:((
lahko pa storis naprimer _perfect crime_ ?:)

v celju ob 3 ukrades nekaj, gres domov in ko je ura 4 si das nazaj na 3, oz. se prestavis c casu nazaj (potujes v preteklost???) in imas alibi:)
You fuck up once, you loose two teeth.

pivmik ::

In tega na sodišču sploh ne vejo.

Zimski/letni čast pa itak da smrdi.
Korist: prišpara se na elektriki.
ampak tato korist odtehtajo druge nevšečnosti.
LP, Gregor GRE^

undefined ::

Zakaj bi to ukinili? Kje je tu sploh problem? Zdaj greš lahko en dan eno uro kasneje spat, pomladi pa boš šel en dan eno uro prej spat. Res ne vidim zakaj toliko polemik okol tega, še posebej okrog starejših ljudi, ki mislijo, da jim pomladi nekdo dejansko ukrade eno uro. :))

Človeška neumnost včasih res ne pozna meja. Ta primer je zelo dober vzgled za to. ;)

Thomas ::

Tole je ena velika neumnost, tole sezonsko spreminjanje časa. IceMan, kot si opazil, ti letos nisem čestital Dneva OZN.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

undefined ::

> IceMan, kot si opazil, ti letos nisem čestital Dneva OZN.

Tud jest tebi ne. Whatever that means. ;)

Azrael ::

Letni / zimski čas je ena iz tistih neumnosti iz časa prve naftne krize (1974), ko so pametnjakoviči iz Rimskega kluba ugotovili in zganjali neutemeljeno paniko, da je nafte samo še za en vžigalnik ali malo več.
Sama zamisel je sicer prvi podal Benjamin Franklin, a je do naftne krize ni nihče preveč resno jemal. Prednost je bila da se je prihranilo 1% el. energije, čeprav mislim, da je to bolj veljalo za VB, kjer so in še delajo skoraj vsi od 9 - 17h. Kakorkoli že vsaj do 2006 bo še to spreminjanje časa. Ker zaenkrat delam od 6 do 14h, mi to spreminjanje na poletni čas ne odgovarja.

Drugače se mi je pa od teh varčevalnih ukrepov. meni še najbolj čudaška zdela zamisel, da bodo po tem planu zadnji V8 motor izdelali 1976 (osnova za filme Mad Max 1 -3). V Evropi pa naj bi gradili avtomobile z največ 2 valjema in do 750 ccm (primer: Fiat 126P, legendarni Pejček), v ZDA pa največ 4 valje in do 1.5 ali 2 litra. Dizli samo za transport tovora. Na srečo se to ni uresničilo. Razvoj je storil svoje in sedaj so te ideje vsaj naivne, če ne še kaj hujšega.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

undefined ::

> Ker zaenkrat delam od 6 do 14h, mi to spreminjanje na poletni čas ne odgovarja.

Zakaj ti ne odgovarja? En dan je za eno uro zamaknjen, ostale pa je spet enako? Al se mogoče sekiraš zaradi jutranje zdanitve oz. kdaj nastopi večerni mrak? Če ne to, potem res ne vidim drugega logičnega razloga. :)

McHusch ::

Tole prestavljanje ure je res moteče. Men je res vseeno, ali je ob svetlo ob šestih ali pa šele ob osmih zjutraj, ker takrat itak ali si v šoli/službi, ali pa spiš. Ne rabiš.

Po drugi strani pa, vsaj jest, hudičevo rabim svetlobo vsaj do sedme zvečer. Oziroma celo do osme premnogokrat.

Če razmišljam dalje, se mi zdi, da je cel zahodni sistem glede delovnih ur sfaljen. Mislim, vedno kasneje delamo, vedno kasneje prihajamo domov. Premaknimo še uro, pa bomo na istem. Če bi bilo po moje, bi delal od šestih do dveh, ne pa od devetih do petih. Lahko pa magari prestavimo uro iz GMT+1 na GMT+4, pa bomo na istem. :P

PS: Kaj če bi bili celo leto na Daylight Saving Time? To bi bilo boljše ...

Thomas ::

Ob dvanajstih je Sonce najvišje na nebu samo po sončni uri. Po tejle nategnjeni poletni pa ob enih.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

undefined ::

Hja, tud jest imam raje daljšo svetlobo. Torej, če bi se šlo za izbiro, prisegam na letni čas, ki bi lahko nastopal tudi pozimi, da ne bi bla že ob 17h tema. :)

msmiha ::

Meni se zdi toto prestavljanje ures čistu cool. Edino kar se mi je zgodilo dans je blo to da nisem vedu da so uro prestavlji pa sem klel, kaj ni smučanja po TV :D
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

frudi ::

hm, correct me if i'm wrong, ampak a nismo zdaj na 'pravem' času, GMT+1? se mi zdi, da se večina, ki ne mara prestavljanja ure, pritožuje nad 'zimskim režimom', čeprav je pravzaprav ta standarden. če ukinemo daylight saving time, bi torej morali poletni čas uskladit z zimskim (standardnim), kar pa pomeni, da bi poleti sonce vzhajalo med četrto in peto zjutraj! ni ga lepšega, kot da te zbudi petelin ob treh zjutraj :D.
zaradi mene naj kar ostane poletni čas... na srečo sam nimam problemov s prilagajanjem.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Thomas ::

Zdajšnji zimski čas je tisti, ko mine sončnim vzhodom in poldnevom približno toliko, kot med poldnevom in sončnim zahodom. Pa bodi to 7-12-17 ali pa 4-12-20.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

hordak ::

Meni osebno gre pa na živce premikanje vseh teh ur, bolj točno tiste v avtu. Elektronske naprave so povečini pametne in same prestavijo, za tisto v avtu rabim pa oster predmet, ki ga seveda ni nikoli pri roki in tako se vozim še kake 3 mesece z narobe uro:D

BigWhale ::

Koristi od prestavljanja ure? Vcasih je mogoce bila, zdaj pa ne vec... :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Maroko v zadnjem hipu ukinja prestavljanje ure

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
326536 (4526) Lonsarg
»

Bruselj sprašuje: prestavljati uro ali ne (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
15636608 (29937) Vajenc
»

Rusija ukinja premikanje urinih kazalcev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5119954 (16946) energetik
»

Premikanje ure

Oddelek: Loža
425633 (4914) imagodei
»

Prestavljanje ure (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
548153 (7066) Elemen_T

Več podobnih tem