» »

Dvig plač

Dvig plač

Kvatebrigic ::

Dve tretjini delodajalcev napoveduje dvig plač v drugi polovici 2022.

Kako je pri vas? Je pri komu že šla plača gor in to ne zaradi delovne uspešnosti, ampak kar tako, zaradi razmer? Za koliko? V kateri branži?

GregiB ::

Meni je zanimivo, kakšna je dinamika dvigovanja plač v rodni grüdi. Zdaj se napoveduje povečanje zaradi inflacije. A je vseeno zanimivo pogledat malo nazaj... V zadnjih 10 letih je znašala inflacija 16,4% (maj 2012 - maj 2022), medtem, ko so šle neto plače gor povprečno za 30%+. Na osnovi česa pa to? No ja... vlik dejavni je bi konkreten dvig minimalnih plač, seveda, pa izvzem vseh dodatkov iz osnovne plače... pa vendar...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

feryz ::

Tole je 2021 - 2020.
Število zaposlencev je 15% večje, ostalo je povišek.
Letos koračimo proti 300 k€, ob isti zasedbi.

pegasus ::

Kvatebrigic je izjavil:

Je pri komu že šla plača gor ... zaradi razmer?
Osnovni feler je merjenje plače v absolutni številki. Za delo moraš biti nagrajen s kupno močjo, ta pa se mora redno prilagajati razmeram v svetu.

111111111111 ::

Kvatebrigic je izjavil:

Dve tretjini delodajalcev napoveduje dvig plač v drugi polovici 2022.

Kako je pri vas? Je pri komu že šla plača gor in to ne zaradi delovne uspešnosti, ampak kar tako, zaradi razmer? Za koliko? V kateri branži?

Meni je šla za cca. 15%. Sem pa težil direktorju vsak mesec. Od januarja naprej.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vlada znižuje povračilo stroskov prevoza na delo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26548188 (16410) Wrop
»

Kljub napredku v Silicijevi dolini 90 odstotkov plač nižjih kot pred dvema desetletje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11117823 (14597) D3m

Selitev v ZDA

Oddelek: Loža
162237 (1524) zee
»

[Delovna razmerja]Neto znesek na pogodbi za redno delovno razmerje za nedolocen cas (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7422105 (19558) St235
»

Visina place kot poslovna skrivnost

Oddelek: Programiranje
374747 (3566) Ziga Dolhar

Več podobnih tem