» »

Pralni stroj Miele WWD120 WCS - Težava z zagonom

Pralni stroj Miele WWD120 WCS - Težava z zagonom

mateja8 ::

Objavljam prvič, zato se opravičujem, če je na napačni strani ali čisto mimo....

Torej...nov pralni stroj Miele, model WWD120 WCS, 8kg. Že od samega začetka se mi dogaja, da se občasno (tj. v povprečju na cca 10 pranj), ko pritisnem na displeju napis Start/Stop,se vrata ne zaklenejo, napis 3x zautripa in izgine, stroj se seveda ne zažene. Displej ostaja kao aktiven, s tem, da napis Start izgine in ga ni možno več "pritisniti". Če vrata odprem in zaprem ter ponovim vajo, je OK, prav tako, že znuliram zadevo z gumbom na OFF in ponovno nastavim vse od začetka.
Dejstvo je, da so vrata 100% zaprta (ne zaklenjena).
Imela sem 4 obiske serviserja, po večmesečnem neuspešnem odpravljanju napake (zamenjali vse možno) so mi stroj zamenjali z novim, isti model. PO nekaj pranjih se zgodba ponovi :(.
Sedaj me prepričujejo, da je napaka v napajanju (ker oni je menda drugje ne najdejo), mi je pa že pred tem na servisu povedal, da se je enako dogajalo neki stranki iz Avstrije in napake tudi tam niso odkrili..
Prosim za izkušnje, predvsem me zanima, ali se je kaj podobnega zgodilo pri vas. IMam namreč na sumu napako v seriji...
Hvala.

starfotr ::

Glej, napako na napajanju ti morajo oni dokazat.

Naj privlečejo k tebi merilno opremo in ti povedo, kdaj in kje je težava.

kamiKaZaA ::

Drži gumb start kakšne 3 sekunde. Mogoče je tu fora. Imam Boschev pralni stroj in mi včasih ne zaštarta, če prehitro spustim gumb "start/stop". Sedaj ga držim cca. 2-3 sekunde, zapiska, se sliši, da zaklene boben in je to to. Če želim ponovno odpreti boben, ko že štarta pranje, ponovim vajo s tipko start, odprem boben, dodam perilo, zaprem in ponovno stisnem start za par sekund, ter stroj nadaljuje s pranjem...

mateja8 ::

Hvala za nasvete.
Sem sigurna, da ni v napajanju nobene težave... Prejšnji pralni stroj na isti vtičnici delal BP. Sicer pa bi se v tem primeru morala prikazati tipska napaka, ne pa, da se mu kar "zmeša"...

Voss ::

Sporoči epilog.

TheBlueOne ::

Malo pritisni vrata, ko jih zapres. Recimo s kolenom. Mehanizem je pogosto dvostopenski, tam se zaprta vrata ne registrira kot "zaklenjena".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
784183578 (82) link_up
»

Pokvarjen pralni stroj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5416408 (1546) fulgur
»

Nakup novega pralnega (sušilnega) stroja?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
173623 (3380) francek1
»

Pralni stroj se mi ne ustavi!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5142718 (40778) Pyr0Beast
»

Servis pralnih strojev...

Oddelek: Loža
135237 (5061) BigWhale

Več podobnih tem