» »

Zagovor diplome

Zagovor diplome

1 2
3
»

Jerry000 ::

fora je da vse ki so v komisijo poznam (so me učili), vendar ne vem koliko so za humor...en vem da je bol mlad. Poanta slike je pa samo v smislu, da imamo vedno "probleme" z podporo starih brskalnikov kot so IE in potem povem kakšne so rešitve. Ampak to ni obširna razlaga ker imam to pod ugotovitve. Zato me zanima:). Res je kar si rekel Mesar, ampak lahko pa tudi jih malo nasmejih in dobijo dober občutek ker je malo humorja. Ampak tu je spet kok ma kdo prag humorja:). No ja...bom raje dal normalno sliko IE da ne bo kaj narobe :). Bodo pa brez humorja :)

Gregor P ::

Včasih humor prav pride, da malo razvedri resne obraze, samo posiljen ne sme biti.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Jerry000 ::

Gregor P je izjavil:

Včasih humor prav pride, da malo razvedri resne obraze, samo posiljen ne sme biti.


Saj to bi rad dosegel:). Ampak po eni strani si ne upam ravno te slike dat ker ne vem koliko je kdo občutljiv na te zadeve. Jasno je da se da vse rešit z JS, PHP za podporo starih brskalnikov. AMpak pa tut vemo vsi da so IE6,7,8, tečni ker so "posebni" in ne podpirajo vsega kot starejše verzije FF in chrome na primer:). Bom še malo razmislil če je pametno dodati to sliko, sem vprašal še vas za mnenje če je pametno al ne:), da ne bom si slabo naredu sam zarad ene slike

Duhec ::

Lahko pustiš kar to sliko, samo na koncu vseeno povej, da poanta slike ni nujno negativna, lahko je ravno obratna in se IE smeji vsem ostalim brskalnikom. :P
Pusti jih v dilemi, saj so brskalniki med seboj 1x spredaj, drugič zadaj, z večjimi ali manjšimi luknjami.

sensei ::

Diploma je tko al tko nepomembna, zato je tud komisiji vseeno kaj in kako poveš, dokler zadostiš tistim minimalnim kriterijem, da lahko grejo naprej kafetkat :)

Profesionalno gledano, pa take debilne slike ne spadajo v diplomo. Tja spadajo dejstva, ne tvoje mnenje.

Jerry000 ::

sensei je izjavil:

Diploma je tko al tko nepomembna, zato je tud komisiji vseeno kaj in kako poveš, dokler zadostiš tistim minimalnim kriterijem, da lahko grejo naprej kafetkat :)

Profesionalno gledano, pa take debilne slike ne spadajo v diplomo. Tja spadajo dejstva, ne tvoje mnenje.


Saj...dejstvo je da so stari brskalniki za časom a mi mormo še vseeno skrbet za nekatere uporabnike "tečne" k hočjo met podporo za IE6 :P. Bom raje umaknil sem se odločil:)

XsenO ::

Med mojim zagovorom (Pomnilne enote) sem dal za "chillout" vložek 5 sekundni clip pokvarjenega diska, ki špila tetris muziko. Komisija je zgledala zadovoljna.
1 + 1 = 1

Jerry000 ::

Sam to je drugo...pri tebi gre pac za pokvarjen disk, pri meni pa mogoce za osebno stvar...ce kdo od komisije na primer rad uporablja IE10, bo z to sliko trolla lahko malo jezen ali uzaljen. Ceprav ne verjamem da bi uporabljali IE, ampak vseeno:)

fosil ::

Meni se zdi slika primitivna.
Humor je v redu, ampak naj bo na nivoju.
Tako je!

sensei ::

Ceprav ne verjamem da bi uporabljali IE, ampak vseeno:)

Zakaj ne bi uporabljali IEja?

videc ::

Jaz te slike ne bi dal. Mogoče bodo začeli spraševati, zakaj nisi priredil zadeve, da bi delala tudi na starejših brskalnikih... A na netscape 2.0 zadeva dela? :D

sensei ::

Jasno je da se da vse rešit z JS, PHP za podporo starih brskalnikov.

Ampak to je tvoja naloga, če delaš nekaj kar teče v brskalniku. Tvoj cilj je čim bolj poenotit uporabniško izkušnjo, ne glede na to, kaj uporabnik uporablja. Ti pa bi se malo pošalil na račun nekega starega brskalnika in med vrsticami še malo povedal, da je itak "smešno" če kdo še uporabja IE :) Tvoja percepcija realnosti na računalniškem faksu je pa zanimiva, glede na to, da so MS rešitve tam tako popularne kot da serjejo keš :)

Jerry000 ::

Ne sej ne bom. Je pa prirejeno za starejše brskalnike, vse je urejeno:). Smešno ni če kdo IE uporablja...jaz IE7 uporabljam za testiranje spletnih. Seveda za vsakdanjo rabo in privzeto pa uporabljam FF:). MS rešitve so popularne...ampak IE6,7,8 kateri ne sledi več standardom pa ni ravno najbolša rešitev. Druga zgodba je zdaj z 9 in 10 katera sta vsaj korak z časom. No, ne bom o tem tukaj ker to ne spada pod to temo. Skratka hvala za nasvete, slike ne bom uporabil:)

kr?en ::

IE11 je najnovejsa verzija. Samo toliko fyi

Jerry000 ::

Ok

Jerry000 ::

Še nekaj me zanima...mora nujno bit predstavitev v Power Pointu al je lahko tudi kaj drugega? Našel sem super stran za prezentacije k so vsaj zame bolj simpatične (boljše animacije): http://prezi.com

Je vseeno al mora oziroma je bolj priporočljivo v PPT?

Gregor P ::

... mora biti v obliki, ki jo boš lahko 100% zagnal na napravah v tistem prostoru oz. moraš imeti kompatibilno opremo s seboj (vedno se ti lahko zgodi, da tisti dan ni internetne povezave itd.) ... razen seveda, če nimate kakšnih posebnih pravil?
(sam bi npr. v tvojem primeru naredil vse skupaj v obliki spletne strani, kjer bi lahko še toliko bolje izpostavil vse pomanjkljivosti spletnih brskalnikov ipd.)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Jerry000 ::

No glede na http://prezi.com je fino ker ti izvozi predstavitev kot app ali pa ti da link od tvoje predstavitve. Ampak bi vseeno imel zraven PPT če bi slučajno zadeva zatajila. Koliko imaš sploh časa za pripravo? Prideš ke, te predstavijo pol pa že kar začneš, al prideš ke, pripraviš in nato predstavijo tebe itd?

Gregor P ::

To ti mora pa nekdo iz tvojega faksa povedat:)

Ampak zagotovo imaš malo časa, da se pripraviš (torej, da te vsi nestrpno čakajo, kdaj boš začel>:D). Verjetno te predstavijo, pripraviš v nekaj minutah prezentacijo ipd. ter začneš.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Okapi ::

Sicer odvisno od faksa, ampak tam kjer sem jaz delal diplomo, te nihče ni čakal. Ti si čakal njih. Če je bil zagovor ob recimo devetih, si prišel pol ure prej, vse pripravil, mogoče še kakšno zadnjo besedo z mentorjem rekel, če je bil že tam, potem si pa čakal, da je prišla komisija.

O.

Gregor P ::

Sam sem študiral v tujini, tako da je bilo pri nas morda malo drugače; vsekakor smo vedeli dokaj točno, kdaj bomo na vrsti in smo vse skupaj pripravili hitro takrat (pred vsemi navzočimi).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Jerry000 ::

koliko ste pa imeli ljudi poleg? Jih veliko pride al ste bolj sami + komisija:)?

Gregor P ::

Spet odvisno od fakultete; pri meni je bilo vse javno, tudi vsi diplomski izpiti in sem čisto zmeraj imel "gledalce". Če je tema zanimiva, pa sploh.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Jerry000 ::

Mi imamo javno, ampak ne vem kok se sploh nabere (če sploh) ljudi za to...al so to bolj prijatelji, sošolci

Gregor P ::

Pri nas je bilo vedno tudi veliko študentov, ker smo se vedno zanimali za to; saj pravim odvisno od fakultete.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

lebdim ::

mene tudi nekaj zanima: a te pri zagovoru diplomske naloge komisija sprašuje samo o diplomski nalogi, ali te lahko sprašujejo tudi še kaj drugega?

vorantz ::

načeloma karkoli si se učil v času šolanja
je pa odvisno od faksa, če te vprašajo kr neki samo da je, al pa se potrudijo z vprašanjem

lebdim ::

jst bom diplomiral na PEF UL, smer matematika-računalništvo ...
ja, samo jst ne štekam zakaj karkoli v času študija, sej smo imeli izpite za posamezne predmete ... moja diplomska naloga govori o uporabi e-gradivih s področja računalništva, tako da ne razumem, kaj bi npr. od algebre ali analize mogel tukaj vedeti ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

vorantz ::

ker naj bi pokazal kaj si se v n letih na faksu naučil
kar je načeloma vse kar so ti stumbali

lebdim ::

pa saj a ni tako, da načeloma v diplomski nalogi "prikažeš znanje določenega področja" smeri, ko pišeš o tematiki, ki pokriva nek / več predmet-ov ... drugače pa, mislim da bo tudi ful odvisno, na koga bom naletel na zagovoru v komisiji.
no, ampak itak moram najprej napisat do konca diplomsko ... ;)

vorantz ::

i don't make the rules :P
tko pač je

Mavrik ::

lebdim je izjavil:

pa saj a ni tako, da načeloma v diplomski nalogi "prikažeš znanje določenega področja" smeri, ko pišeš o tematiki, ki pokriva nek / več predmet-ov ... drugače pa, mislim da bo tudi ful odvisno, na koga bom naletel na zagovoru v komisiji.
no, ampak itak moram najprej napisat do konca diplomsko ... ;)


Joj človek... zakaj točno si pa hodil na faks če niti ne veš kaj si se učil? O.o

Na diplomi se smatra, da si s tem ko si naredil izpite, od vseh predmetov odnesel znanje - posledično nimaš kaj jokati ko te nekdo vpraša nekaj, za kar si naredil izpit pozitivno.

Pa močno upam da si vsaj v diplomi bolj pismen, ker tole kar tu pišeš po forumu zgleda kot da si cepnil osnovno šolo. Daj minimalni nivo truda no.
The truth is rarely pure and never simple.

lebdim ::

@Mavrik,
pa dobro, ni me treba zdej napadat tle ... v redu, pač sem mislil, da te sprašujejo večinoma o diplomski nalogi, kar bi sam pričakoval, če gre pač za zagovor diplomske naloge.
na faks pa sem hodil zato, da bi postal učitelj računalništva in matematike ...

fosil ::

Praviloma te sprašujejo o diplomi.
Lahko pa te vprašajo karkoli.
Sploh če bi začel govorit kakšne neumnosti, oziroma bi se videlo da ne poznaš določenih osnov s tvoje smeri študija.
Tako je!

Jerry000 ::

lebdim je izjavil:

jst bom diplomiral na PEF UL, smer matematika-računalništvo ...
ja, samo jst ne štekam zakaj karkoli v času študija, sej smo imeli izpite za posamezne predmete ... moja diplomska naloga govori o uporabi e-gradivih s področja računalništva, tako da ne razumem, kaj bi npr. od algebre ali analize mogel tukaj vedeti ...


Ah dej dej sej pa ja ni matura to (čeprav vrednost je ista). Vpraša te karkoli v zvezi z tvojo temo.

Boone ::

Kot so ti že povedali, sprašujejo stvari, ki so povezane (vsaj posredno) z diplomo. Ne moreš pričakovati, da sprašujejo samo stvari, katerih odgovor je v diplomi napisan dobesedno. Grejo tudi malo bolj v splošne vode.

Meni je vse skupaj izpadlo kot nek sproščen pogovor s kolegi. Dosti manj uradno kot ustni izpiti.

Videlo se je, da je eden od članov komisije iz čisto levega laboratorija, vse se mu je zdelo tako zanimivo. Če ga ne bi predsednik utišal, bi verjetno še kako uro razpravljala.

Okapi ::

Sprašujejo stvari okoli diplome, ampak lahko pa teoretično vprašajo karkoli. Ne moreš reči - to pa ni v zvezi z diplomo, ne bom odgovoril.

lebdim ::

hehe, ja, pa saj se meni tudi zdi, da zagovor diplome ne bo nek "bav bav" in da ga je treba pač tako tudi vzeti - kot nek sproščen pogovor ... seveda pa je jasno, da se za zagovor že vnaprej pripraviš, in paziš, da ne boš govoril kakšnih neumnosti. ok, hvala za odgovore ... če / ko bom pa kaj rabil, bom pa spet vprašal.

Invictus ::

Zagovor diplome je samo formalnost. Na FRI je tako, ko te mentor prijavi na zagovor, je zadeva končana. Diploma namreč. Si že zaključil. Različni mentorji se pa ne prepucavajo preko študentov.

Razen če nisi nek kreten ali aberveznik, ki je popolnoma zafrknil zagovor. Pa še takrat si naredil. Snovi iz faksa se ne sprašuje. Razen če nisi delal kake brezzvezne diplome, beri implementacija nekega trivialnega algoritma, pa si mislil da bo grafična podoba prinesla kaj pik.

Za FRI vem samo za enega ki je padel za zagovoru. Ampak razlog je bila nepopolna diploma, ki jo je njegov mentor zavrnil. In le ta ga je potem tudi vrgel na zagovoru. Tip je pač izsilil zagovor diplome brez soglasja mentorja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

lebdim ::

No, takrat pred malo več kot 3 meseci sem potem imel zagovor. Meni se pa ravno zagovor pri diplomski ni zdel "zgolj formalnost", kot nekateri trdite. Od štirih članov so bili trije zelo v redu (mentor, somentorica in predsednica), članica komisije pa me je spravila v neroden položaj, ko sploh nisem vedel, kaj naj odgovorim na njena vprašanja in pripombe, ki jih je imela o moji diplomski (za moje pojme so bile neustrezne). Bilo je celo tako, da me je somentorica kar malo branila, se postavila zame.

Tako da, me ne preseneča, če kdo na zagovoru tudi "pade". Ker, če se ne znajdeš, tako kot oni v komisiji pričakujejo, potem to že ni v redu. In, če ti postavljajo taka vprašanja, ki niso v povezavi z diplomsko nalogo, prav tako ni dobro ... Vsekakor pa ne more noben trditi, da je zagovor diplome "zgolj formalnost", ker ni.

Kaj na sam zagovor pravite ostali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

Invictus ::

Formalnost.

Načeloma se zaupa mentorju da spravi kandidata tja z normalno temo in kolikor toliko kvalitetno diplomo.

Razen če so interna trenja med prfoksi na faksu ... Pol lahko padeš na mino ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

amacar ::

Formalnost, pa sem poslušal še vsaj par diplom in magisterijev.

lebdim ::

@Invictus,

problem je bil (oz. je še), da se članica komisije in moja somentorica ne razumeta in se tudi ne marata, kar se je lepo videlo. Tudi jaz tej članici komisije že med predmeti, za katere smo jo imeli, nisem bil ravno simpatičen, pa sploh ne vem zakaj. Gre za tako dvolično osebo. Po eni strani se dela ful prijazno in dostopno, po drugi strani pa, ko ocenjuje tvoje izdelke, v bistvu ocenjuje, kako si ji pri srcu. Kar je zame zgrešeno. Zato ne preseneča, da so se z njo mnogi moji sošolci ali sošolke skregali-e na smrt. Enostavno, preveč hinavska je. Na drugi strani je pa za mnoge daleč najboljša asistentka.

No, meni je bila daleč najbolj hinavska.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

St235 ::

Sem imel podoben problem, samo to ne spremeni dejstva da je zadeva formalnost. Pač tist član komisije, ki ima takšnein drugačne frustracije se znese nad kandidatom, mal švicaš in karavana gre dalje.

lebdim ::

Hehehe, ja valda, to itak, da sem zašvical ... Sej sam zagovor mi je bil drugač všeč, razen tegale izpada članice! Precej me je znervirala! :D Zelo dobro sem se pa med ustvarjanjem in pisanjem diplomske ujel tudi s somentorico, tako da sem jo večkrat vprašal tudi za kaj drugega, kot diplomska naloga. :D

gzibret ::

Tudi to je del izobrazbe - da ne popizdiš, ko te nekdo pomaka v dek in poliva z gnojinco, ampak se mu zahvališ za konstruktivno kritiko.
Vse je za neki dobr!
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pisanje diplomske in povzetki ze napisanega? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6720165 (3299) guestalison9
»

Diploma na faxu

Oddelek: Loža
277009 (5597) Invictus
»

Izdelava nalog po naročilu (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8729226 (24528) bajsibajsi
»

Goljufiva izobrazba (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šola
15631871 (24879) celada
»

Lektoriranje / tisk diplomske

Oddelek: Šola
378052 (1628) thramos

Več podobnih tem