» »

Umrl je Boris Pahor...

Umrl je Boris Pahor...

Barbarpapa2 ::

...pa ne naš predsednik...

https://www.sta.si/3043287/italijanski-...

Jože

FireSnake ::

Tega možakarja je škoda.
Na srečo je živel dolgo.
Naj mu bo lahka zemlja.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

zee ::

Naj pociva v miru.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

fikus_ ::

Eden redkih, ki so svoje "preizkušnje" v življenju delil z drugimi in z normalnim odnosom delal za mir in proti vojnam.
Bi bil kandidat za nobelovo nagrado za mir, če je ne bi onečastili s podeljevanjem po političnem ključu, prav tako za književnost.
Priporočam poslušanje njegovih intervjujev in predavanj.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

nirburu ::

Pokojni mož je ob izvolitvi Bossmana za župana Pirana izjavil, parafriziram, da ali smo se brezveze borili za slovence.
Mene sicer to niti najmanj ne moti (RIP), ampak zabavno mi bo gledat levičarje, ki se mu bodo poklanjali.

Scaramouche3 ::

nirburu je izjavil:

Pokojni mož je ob izvolitvi Bossmana za župana Pirana izjavil, parafriziram, da ali smo se brezveze borili za slovence.
Mene sicer to niti najmanj ne moti (RIP), ampak zabavno mi bo gledat levičarje, ki se mu bodo poklanjali.


Komu se pa ti klanjaš? Domobrancem?

IL_DIAVOLO ::

Oh ne...mnogo prezgodaj. Pravi mladenič.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: negot ()

kuall ::

109 let, to pa je starost. samo to je škoda, da je bil starček polovico življenja. bo treba kaj ukrenit proti hitremu staranju. biti v taki formi, kot smo od 20h do 40h 100 let, to bi pa bilo življenje.
bil je levak ampak ne tako zagrizen. najbolj zagrizeni so itak mulci, ki nimajo pojma, za kaj se je šlo.

fikus_ ::

Kual, vsaj v tej temi ne bluzi s politiko!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

nirburu ::

Scaramouche3 je izjavil:

nirburu je izjavil:

Pokojni mož je ob izvolitvi Bossmana za župana Pirana izjavil, parafriziram, da ali smo se brezveze borili za slovence.
Mene sicer to niti najmanj ne moti (RIP), ampak zabavno mi bo gledat levičarje, ki se mu bodo poklanjali.


Komu se pa ti klanjaš? Domobrancem?


Ljudem s pametjo, nima veze ali so levi ali desni, če te že zanima.

harvey ::

Naj počiva v miru velikan duha.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

dexterboy ::

Bil je veliko mož in še večji modrec, naj počiva v miru!
off topic;
ali kdo spolh kdaj pomisli, KOLIKO znanja in izkušenj izgine iz tega svet, ko starejši ljudje zapustijo ta planet? Ali kdo sploh kdaj POMISLI, da bi se izkušnje teh ljudi zapisale na filmski trak, trdi disk, ali pa vklesale na kamen, karkoli pač že...
Ne pravijo zastonj, da stare mame delajo najboljše potice. In potem babice ni več, mladina pa kaj, po jabi štrudl v meki donald?
Mod dedi, sedaj pokojni, je bil v partizanih. DVAKRAT so mu grozili z vojaškim sodiščem in strelskim vodom, pa on sam nikoli ni to razlagal, zvedel sem od babi. Stara mama, na žalost tudi pokojna, mi je razalgala, kako je bilo, ko ni bilo hrane in je včasih raje bila lačna, kot pa da bi jedla to, kar je bilo na mizi... In mati, s kmetije doma, se še danes spomni, da so ljudje umirali zaradi lakote.
Zato ne trobijo kar v tri dni, da je zgodovina največja učiteljica. Kar ima en hvala bogu v podpisu. Izkušnje ne moreš z ničemer kupiti niti jih sneti z neta. To je treba doživeti, razumeti in deliti naprej. Kar je v današnjem norem svetu... utopija?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Scaramouche3 ::

nirburu je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

nirburu je izjavil:

Pokojni mož je ob izvolitvi Bossmana za župana Pirana izjavil, parafriziram, da ali smo se brezveze borili za slovence.
Mene sicer to niti najmanj ne moti (RIP), ampak zabavno mi bo gledat levičarje, ki se mu bodo poklanjali.


Komu se pa ti klanjaš? Domobrancem?


Ljudem s pametjo, nima veze ali so levi ali desni, če te že zanima.

Mene pa ker pri nas desnica poskuša NOB dati v isti koš kot povojni totalitarizem!

SmolWhale ::

dexterboy je izjavil:

Bil je veliko mož in še večji modrec, naj počiva v miru!
off topic;
ali kdo spolh kdaj pomisli, KOLIKO znanja in izkušenj izgine iz tega svet, ko starejši ljudje zapustijo ta planet? Ali kdo sploh kdaj POMISLI, da bi se izkušnje teh ljudi zapisale na filmski trak, trdi disk, ali pa vklesale na kamen, karkoli pač že...
Ne pravijo zastonj, da stare mame delajo najboljše potice. In potem babice ni več, mladina pa kaj, po jabi štrudl v meki donald?
Mod dedi, sedaj pokojni, je bil v partizanih. DVAKRAT so mu grozili z vojaškim sodiščem in strelskim vodom, pa on sam nikoli ni to razlagal, zvedel sem od babi. Stara mama, na žalost tudi pokojna, mi je razalgala, kako je bilo, ko ni bilo hrane in je včasih raje bila lačna, kot pa da bi jedla to, kar je bilo na mizi... In mati, s kmetije doma, se še danes spomni, da so ljudje umirali zaradi lakote.
Zato ne trobijo kar v tri dni, da je zgodovina največja učiteljica. Kar ima en hvala bogu v podpisu. Izkušnje ne moreš z ničemer kupiti niti jih sneti z neta. To je treba doživeti, razumeti in deliti naprej. Kar je v današnjem norem svetu... utopija?


To je počel Možina.

Guess what?

He got canceled.

Počivaj v miru in velik poklon.

mn ::

dexterboy je izjavil:

Bil je veliko mož in še večji modrec, naj počiva v miru!
off topic;
ali kdo spolh kdaj pomisli, KOLIKO znanja in izkušenj izgine iz tega svet, ko starejši ljudje zapustijo ta planet? Ali kdo sploh kdaj POMISLI, da bi se izkušnje teh ljudi zapisale na filmski trak, trdi disk, ali pa vklesale na kamen, karkoli pač že...
Ne pravijo zastonj, da stare mame delajo najboljše potice. In potem babice ni več, mladina pa kaj, po jabi štrudl v meki donald?
Mod dedi, sedaj pokojni, je bil v partizanih. DVAKRAT so mu grozili z vojaškim sodiščem in strelskim vodom, pa on sam nikoli ni to razlagal, zvedel sem od babi. Stara mama, na žalost tudi pokojna, mi je razalgala, kako je bilo, ko ni bilo hrane in je včasih raje bila lačna, kot pa da bi jedla to, kar je bilo na mizi... In mati, s kmetije doma, se še danes spomni, da so ljudje umirali zaradi lakote.
Zato ne trobijo kar v tri dni, da je zgodovina največja učiteljica. Kar ima en hvala bogu v podpisu. Izkušnje ne moreš z ničemer kupiti niti jih sneti z neta. To je treba doživeti, razumeti in deliti naprej. Kar je v današnjem norem svetu... utopija?



Boris Pahor je bil tudi v oddaji pričevalci:

https://4d.rtvslo.si/arhiv/pricevalci/1...
https://4d.rtvslo.si/arhiv/pricevalci/1...
https://4d.rtvslo.si/arhiv/pricevalci/1...

lynxslo5 ::

Boris Pahor je eden največjih Slovencev vseh časov. Če pa bi živel v Sloveniji in kandidiral za predsednika Slovenije, bi ga Slovenci blatili, da je neprimeren, ker da je nacionalist, čeprav je kot antifašist preživel nemška koncentracijska taborišča.

Zaradi ene knjige in itervjuja s Kocbekom ga je Udba več let nadzorovala in mu prepovedala vstop v Jugoslavijo. Likvidirati ga niso upali, ker je bil preveč znan in bi to povzročilo velik mednarodni indicent.

Počivaj v miru, Boris Pahor!

harvey ::

resno, tole na pogrebu BP 8-O

 Boris Pahor | Peace

Boris Pahor | Peace

Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

kopriva60918 ::

Meni ni bil všeč zaradi takih slabo premišljenih in težkih besed proti Gospodu Janši.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Umrl je Diego Maradona

Oddelek: Loža
423207 (1920) mancini

Napad ZDA na Irak in Afganistan

Oddelek: Problemi človeštva
10904 (760) vostok_1
»

Umrl igralec Jernej Šugman

Oddelek: Loža
407034 (2547) D3m0r4l1z3d
»

Umrl je Neil Armstrong (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6212505 (8291) Rudolf

Papež je umrl (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23714840 (9338) kuglvinkl

Več podobnih tem